Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 47128 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #150 Dátum: 2015. Szeptember 20. 11:27:15 »
Hali!

Valaki nem lakozik a ködös Albionban Wexen és rajtam kívül?  :o
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #151 Dátum: 2015. Október 15. 08:45:31 »
Attól tartok nem...csak ti. Bár bárki megcáfolhat.

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #152 Dátum: 2015. Október 16. 21:12:02 »
Ismerek pár embert ott, Alaric, csak ők nem tagjai az oldalnak. Ha ez megnyugtat itt, Németországban sincs szinte senki, akivel játszani lehetne. :S

Amúgy ez az eltünedezés nem éppen frappáns ötlet a többiek részéről, van ilyen szabadságbejelentő vagy mifene, oda lazán be lehetne írni, hogy "magánéleti okok miatt határozatlan időre nem leszek", ahelyett, hogy csak se szó, se beszéd eltűnnek (anno az én oldalamon is ezt csinálták az emberek, reménykedem benne, hogy itt nem ez lesz a tendencia).

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #153 Dátum: 2015. Október 17. 13:10:06 »
És merre felé laknak az ismerőseid?

Részemről tényleg sajnálom, hogy eltűntem, habár konkrétan nincs semmi problémám jelenleg, ami gátolna a feljövetelbe, értsd: kirándulás, szabadság, vagy csak otthoni meló. Valahogy mindig elment az idő a kaja készítéssel, takarítással, stb. és  nem jutottam el odáig, hogy akár bekapcsoljam a gépet. :( Már egy hete tervezem, hogy írok mindenhova, de folyamatosan csúszik egy napot, aztán úgy voltam vele, hogy "nam baj, majd holnap". Csak aztán ez lett belőle. :( Ezt meg nem gondoltam, hogy be kéne írni a szabadságbejelentőbe. Ismét bocsánat mindenkitől!  :-[
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #154 Dátum: 2015. Október 20. 12:20:41 »
Égek a kíváncsiságtól hogy megtudjam, mi a véleményetek az új Star Wars trailerről/filmről? :)
Én spec tartok egy kicsit attól, hogy csalódni fogok, de imádom, hogy beindult a "teóriagyártás", hogy mi fog történni. :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #155 Dátum: 2015. Október 20. 14:17:04 »
Hát én már tudom, hogy mi az a film, amit mindenki meg fog nézni rajtam kívül, olyan ez, mint az új Mad Max, vagy a Hobbit 2-3, egyszerűen a trailerek alapján, sőt amiket írtak róla annyira, de annyira nem érdekel, amennyire csak lehet. Az SW-vel az a gondom, hogy nem szimplán eltértek az eredeti vonaltól, mert azzal nem lenne gond, a bővítés a Star Wars Rebels rajzfilmnél is érdekes volt, de hogy a régi dolgokat és karaktereket kukázták, és tettek a helyükre pár fele annyira se érdekes karaktert, nos ezt sosem fogom tudni Abramsnek megbocsájtani, erre tett még egy lapáttal, hogy nem szimplán kukázta a dolgot, de számára és a Disney számára mostantól nem számít kanonikusnak az eredeti vonal, amire számtalan könyv és képregény épül... ennyi erővel egy teljesen független filmet is csinálhattak volna, ez egyszerűen undorító, amit leműveltek. Szóval nem is a lézersvájcibicska a probléma ezzel a filmmel, hanem, hogy ekkora szemetek tudtak lenni újabban. :(

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #156 Dátum: 2015. Október 20. 17:05:11 »
QQcs

Ajánlom mindazok figyelmébe akik eleddig nem foglalkoztak ezzel, figyelmen kívül hagyták vagy érdektelenek voltak a témával kapcsolatban:

Star Wars VII - Szavazás

Nem mellesleg az eredeti trilógia amire rábólintottak Timothy Zahn tollából származik és minden magára valamit adó SW rajongó olvasta:

VII. Heir to the Empire (A Birodalom örökösei)
VIII. Dark Force Rising (Sötét erők ébredése)
IX. The Last Command (Az utolsó parancs)

Ezután az, hogy megcsinálták ezt... meg fogom nézni, mert körülöttem mindenki meg akarja nézni, de semmit nem várok tőle. Nem beszélve a néger rohamosztagostól a fura fénykardig terjedő eredetien hülye ötletek miatt

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #157 Dátum: 2015. Október 20. 21:03:05 »
Számomra ismert volt a topic, írtam is bele, és gondoltam, ha ide írok, nem lesz gond, mert majd te vagy valamelyik moderátor úgy is áthelyezi az üzeneteket a megfelelő helyre, én anno ezt csináltam mindig. :)

Nem hiszem, hogy Timothy Zahn kukázta volna az eredeti karaktereket, nem rá vall. ;)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2232
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #158 Dátum: 2015. Október 21. 21:07:35 »
Sorozatok terén hard sci-fi: Battlestar Galactica, Firefly, ReGenesis, Killjoys, Ascension, Utopia (UK), H+.
Filmek terén hard sci-fi: Cargo (2009), Exam (2009), Gattaca (1997), Children of Men (2006), Moon (2009), The Man From Earth (2007), Love (2011),
Regények terén: Asimov Alapítvány sorozata, Clarke Űrodüsszeia sorozata, Ringworld (Larry Niven), Accelerado (Charles Stross),

A soft és a hard átmenetébe tartozik pl Fritz Leiber, Ray Bradbury, Ursula K. Le Guin, Daniel Keyes, Philip K. Dick, William Gibson, Robert Silverberg, H. G. Wells, Mary Shelley.

Viszont egyértelműen soft kategóriába sorolható Frank Herbert, Jack Vance, Orson Scott Card (főleg az Ender sorozata), Dan Simmons (főleg Hyperion sorozata), Douglas Adams, az összes ifjúsági sci-fi.

Sorozatok terén átmenetet képez: Star Trek, Dark Matter, Extant, Another Earth, Sound of my Voice, Europa Report, Sunshine, The Signal, Interstellar, I Origins,

Abszolúte soft kategória: Csillagkapu, Dune, Farscape, Majmok Bolygója, Terminátor, Alien/Predator, Doctor Who, Fringe, Defiance, Falling Skies, The Fountain, Cloud Atlas, Transcendence, The Matrix, Eternal Sunshine of a Spotless Mind, bármely szuperhősös mű, aztánd pl Maze Runner, The Giver, Hunger Games, Divergent (más ifjúsági művek).

Számítógépes játékoknál átmenet: Deus Ex sorozat, Mass Effect sorozat, The Longes Journey sorozat (ezekben is a hard oldal a lehetséges technológia és a tömör kulturális háttér, a soft oldal pedig az abszolúte fantasy irányba való elmászkálás, ami nem mindig rossz, ha jól kiegészítően kapcsolódik a másik oldalhoz, és az marad túlsúlyban).

Tettem e listába sok olyat, amit szeretek minden kategóriából, és olyat is, amit egyik kategóriából sem szeretek, szóval nem olyasmiket írtam kizárólag, amikkel szimpatizálok, mindben van olyan, ami tetszik, de engem speciel most a hard, netán az átmeneti kategória érdekelne, a softtól most eltekintenék. Pillanatnyilag most az űrváltozatot keresem, ahol fel lehet fedezni a galaxist, megismerni sok új dolgot, kutatgatni, szocializálódni is persze, harcos dolgokat nem túlzottan akarok egy ilyen kalandban. :)

Üdv!

Hát eléggé érdekes a hard és soft besorolásod, ám ha Asimovot hardnak tartod akkor Frank Herberttől a Dűnei is igen keményen a hard kategóriába sorolandó van benne technika és kulturális háttér nem kevés társadalomkritikával nyakon öntve, de mindezeken túllépve merőben hipotetikus kérdésfeltevés kapcsán ha lenne bármely elvetemült mesélő aki esetleg feltéve de meg nem engedve ne adj Úr Isten Asimov "multiverzumában" vállalna mesét az igen tág időskálán mely érában látnál fantáziát a fentebb kifejtett igényeid kapcsán ? ? ?

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #159 Dátum: 2015. Október 22. 02:21:58 »
Asimov elrugaszkodása abban rejlik, hogy mesterséges intelligenciáról ír, aminek fejlettségétől azért annyira nem vagyunk távol, sőt a robotok, amik egyfajta változata már az ő korában is létezett. Herbert ezzel szemben homokkukacokról ír, amik egy pszichoaktív anyagot termelnek, mely meghosszabbítja az életet, és mindezt egy víz hiányában létező sivatagbolygón. Menjünk is tovább Bene Gesserit irányába, ami mögött egy érdekes filozófia található, mely vetekszik a Star Wars Jedi/Sith filozófiájával, ami tetszetős, de sajnos ugye ahogy az SW-ben az Erő, itt van a Hang, itt elmentek fantasy irányba egy kissé, így pedig hard nagyon nem lehetne már. Aztánd nézzük az űrutazás módszerét, amit a Navigátorok végeznek, akik nélkül lehetetlen lenne az egész, ők függők a fűszerre, ami ezek szerint nem csak életet hosszabbít meg, de mindenféle különleges mutációt is fokozni tud, mint például, amivel a Bene Gesserit tagjai is rendelkeznek. A nagyobb léptékű űrutazás a Holtzman-hatás révén jön létre, amiről sok apróságot megtudunk, de soha nem derül ki, hogy ténylegesen hogyan is működik, ami egy hard sci-fi esetében problémás, lévén a hard sci-fiben erősen van jelen a tudomány, és ha kitalálnak benne egy tudományos alapelvet, akkor azt megpróbálják részletesen leírni, vagy a történet alatt derül ki róla egyre több, így például a pszichomatematika Asimovtól, amivel a valóságban is kísérleteznek, de ugyanígy a Holtzman-hatással nem tudnak a valóságban kísérletezni, semmi fogódzkodó nincs hozzá. Csak szépen sorjában, következzék mondjuk a Bene Tleilax és a klónjaik... nos eme alapelv, ahogy itt a klónozás működik nagyon eltér attól, amit a valóságban klónozás alatt értünk, és nem is vagyunk rá képesek eddigi tudásunk alapján, hogy a sci-fiben szereplő változatot megalkossuk, máskülönben pedig az orvosi etika tiltja a kísérletezést is vele. A koreaiak próbálkoztak ennek ellenére, és egy nő kvázi majdnem megszülte a saját klónját, de elvetélt, és a kísérletet szerencsére leállították utána. ;)

Én nem feltétlen várom el senkitől, hogy Asimov univerzumában meséljen, én speciel úgy képzeltem el egy ilyen hard sci-fit, hogy vannak az emberek, akik eljutottak x naprendszerbe, kolonizáltak bolygókat, és most 1-1 kolónia között van valamiféle konfliktus, a kolóniákban kevesebb a kulturális változatosság, mint a Földön, ahol bár az országok már egy nagy galaktikus szövetség tagjai, de azért az egyéni nyelvet nem adták fel és a kultúrák is még megvannak külön, viszont többé-kevésbé együtt működnek. Alapnak ennyi, létrehozni pár vállalatot, és kialakítani egy alapszitut, aztán a játékos alkothat hozzá karaktert, és indulhat a kaland. A mesélőnek sem kell sok időt beleölnie, és a játékosnak sem, mindenki nyer rajta. Végezetül, mielőtt félreértenél, én imádom Dűnét, csak most pillanatnyilag nem ilyen jellegű kalandra vágyom. :)

Viszont, ha valaki mindenképpen Asimov univerzumába fogna bele, akkor a kezdetek-kezdete nagyon tetszene, nem sokkal azután, hogy megalkotják Daneel Olivawot 5020 körül (az Első Alapítvány korában azt hiszem olyan 19 ezer éves lehet a tag), aztán évekre rá Giskardot. Ebben az időben Aurora még normális, és még nem tört ki a robotok lázadása, sőt az Auroráról származó más kolóniákon lakó emberek sem elvetemült fanatikusok, mint mondjuk az Alapítvány Előtt c. műben található tagok Trantor bolygóján. Az Első és a Második Alapítvány idejében is szívesen játszanék, de akár az Alapítvány és Föld korában is, érdekes lenne felfedezni a Földet újonnan, nem kevés BSG feeling is vegyülne ebbe mondjuk, hisz azon annyira látszik, hogy Asimov művein alapszik. :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2232
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #160 Dátum: 2015. Október 23. 09:59:19 »
Asimov elrugaszkodása abban rejlik, hogy mesterséges intelligenciáról ír, aminek fejlettségétől azért annyira nem vagyunk távol, sőt a robotok, amik egyfajta változata már az ő korában is létezett. Herbert ezzel szemben homokkukacokról ír, amik egy pszichoaktív anyagot termelnek, mely meghosszabbítja az életet, és mindezt egy víz hiányában létező sivatagbolygón. Menjünk is tovább Bene Gesserit irányába, ami mögött egy érdekes filozófia található, mely vetekszik a Star Wars Jedi/Sith filozófiájával, ami tetszetős, de sajnos ugye ahogy az SW-ben az Erő, itt van a Hang, itt elmentek fantasy irányba egy kissé, így pedig hard nagyon nem lehetne már. Aztánd nézzük az űrutazás módszerét, amit a Navigátorok végeznek, akik nélkül lehetetlen lenne az egész, ők függők a fűszerre, ami ezek szerint nem csak életet hosszabbít meg, de mindenféle különleges mutációt is fokozni tud, mint például, amivel a Bene Gesserit tagjai is rendelkeznek. A nagyobb léptékű űrutazás a Holtzman-hatás révén jön létre, amiről sok apróságot megtudunk, de soha nem derül ki, hogy ténylegesen hogyan is működik, ami egy hard sci-fi esetében problémás, lévén a hard sci-fiben erősen van jelen a tudomány, és ha kitalálnak benne egy tudományos alapelvet, akkor azt megpróbálják részletesen leírni, vagy a történet alatt derül ki róla egyre több, így például a pszichomatematika Asimovtól, amivel a valóságban is kísérleteznek, de ugyanígy a Holtzman-hatással nem tudnak a valóságban kísérletezni, semmi fogódzkodó nincs hozzá. Csak szépen sorjában, következzék mondjuk a Bene Tleilax és a klónjaik... nos eme alapelv, ahogy itt a klónozás működik nagyon eltér attól, amit a valóságban klónozás alatt értünk, és nem is vagyunk rá képesek eddigi tudásunk alapján, hogy a sci-fiben szereplő változatot megalkossuk, máskülönben pedig az orvosi etika tiltja a kísérletezést is vele. A koreaiak próbálkoztak ennek ellenére, és egy nő kvázi majdnem megszülte a saját klónját, de elvetélt, és a kísérletet szerencsére leállították utána. ;)

Én nem feltétlen várom el senkitől, hogy Asimov univerzumában meséljen, én speciel úgy képzeltem el egy ilyen hard sci-fit, hogy vannak az emberek, akik eljutottak x naprendszerbe, kolonizáltak bolygókat, és most 1-1 kolónia között van valamiféle konfliktus, a kolóniákban kevesebb a kulturális változatosság, mint a Földön, ahol bár az országok már egy nagy galaktikus szövetség tagjai, de azért az egyéni nyelvet nem adták fel és a kultúrák is még megvannak külön, viszont többé-kevésbé együtt működnek. Alapnak ennyi, létrehozni pár vállalatot, és kialakítani egy alapszitut, aztán a játékos alkothat hozzá karaktert, és indulhat a kaland. A mesélőnek sem kell sok időt beleölnie, és a játékosnak sem, mindenki nyer rajta. Végezetül, mielőtt félreértenél, én imádom Dűnét, csak most pillanatnyilag nem ilyen jellegű kalandra vágyom. :)

Viszont, ha valaki mindenképpen Asimov univerzumába fogna bele, akkor a kezdetek-kezdete nagyon tetszene, nem sokkal azután, hogy megalkotják Daneel Olivawot 5020 körül (az Első Alapítvány korában azt hiszem olyan 19 ezer éves lehet a tag), aztán évekre rá Giskardot. Ebben az időben Aurora még normális, és még nem tört ki a robotok lázadása, sőt az Auroráról származó más kolóniákon lakó emberek sem elvetemült fanatikusok, mint mondjuk az Alapítvány Előtt c. műben található tagok Trantor bolygóján. Az Első és a Második Alapítvány idejében is szívesen játszanék, de akár az Alapítvány és Föld korában is, érdekes lenne felfedezni a Földet újonnan, nem kevés BSG feeling is vegyülne ebbe mondjuk, hisz azon annyira látszik, hogy Asimov művein alapszik. :)

Üdv!

No az okfejtésed elejéhez pár rövid gondolat, mindazon fantasy elem amit a Dűne szemére vetsz az Asimov univerzumában is megjelenik nem kis mértékben így például gondolatolvasó robotok, II. Alapítványbeli mentalisták - agyfacsarók ezek analógiái a Dűne hangjának és mentátjainak. A Dűnében nem lehetetlen az űrutazás a navigátorok nélkül csak éppen roppant veszélyes mivel az emberiség az intelligens gépek lázadását követően nem épít „szuperszámítógépeket” és ezen gépek kapacitásának hiányában a térugrásokat csak a navigátorok korlátozott jövőbe látó képességével képesek biztonságosan végrehajtani. A pozitronagy működését sem lehet tudományosan magyarázni mint ahogy a Holtzman hatást sem. Asimov vázol egy galaktikus „birodalmat” műveiben, ám soha nem tér ki az űrutazás módjára, csak homályosan utal rá. Valószínűleg az ő univerzumában is térváltással történik, amit ő ugrásnak definiál….. Sorolhatnám még a „párhuzamokat” mind két mester munkássága kapcsán de nem teszem, csak arra akarok rávilágítani, hogy ha Asimov hard sci-fi akkor Frank Herbert is hard sci-fi és valójában mindkét író inkább társadalomkritikát fogalmaz meg csak más-más szemszögből és más köntösbe bújtatva. Szeretem Asimovot, de Frank Herbert sötétebb és nem kevésszer mocskosabb megjelenítése sokszor zamatosabb számomra mint Asimov sterilenk mondható környezete ennek ellenére mindkettőt szeretem.

A postod végéhez pedig a következőt fűzném mivel a Kultot egy játékosnak nem szívesen mesélném le mivel a mese teljes kidomborításához minimum 2 játékos de inkább 3 szükségeltetik ezért, ha bele is fognék egy Asimov univerzumában történő mesébe annak idejét inkább i.sz. 5198-ra tenném és csak földi vagy telepes karaktert lehetne alkotni az űrászok kilőve. A rendszer pedig a Armageddon 2092 – Mars rendszere lenne amely elektronikus formában rendelkezésre áll.

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #161 Dátum: 2015. Október 23. 12:01:34 »
Asimov esetében csak a Második Alapítványban jönnek elő mentalisták, elszegregálva a világ nagyobb részétől, szóval igazából nem egy olyan általános elem a műveiben. A gondolatolvasó robotokra nem emlékszem, hol találkoztál velük?

Az a gond, hogy az összes fantasy elem, ami a Dűnében megjelenik, egy későbbi műben is megjelenik, és szinte pont ugyanazok, gondolom Ian Watsont inspirálta Frank Herbert műve, így alkotott W40K-t, ami viszont pont ezen elemek miatt az SW-hez hasonlóan űr-fantasy, azaz még a soft sci-fi kategóriába se sorolható.

A pozitronagyról annyit, hogy ezzel is kísérleteznek már évek óta a valóságban holland, magyar és japán közreműködéssel, tehát a működési elvéről valamit azért tudunk, többet, mint a Holtzman-hatásról.

Asimov és Herbert bizonyosan írt társadalomkritikát, és elképzelhető, hogy te az Alapítványt és a Dűnét annak veszed, de én speciel egyetlen oldalán sem láttam e két sorozatnak társadalomkritikát, szóval itt nem tudok sem igazat adni neked, sem az ellenkezőjét. Számtalan sci-fi rendelkezik társadalomkritikával, például az igazán soft kategóriájú ifjúsági művek, de Asimov és Herbert műveiben ezzel nem találkoztam. Ebből a szempontból véve Herbert is a hard irányba megy el, de azt el nem éri annyira, mint Asimov vagy Clarke.

Nekem is nagyon tetszik a Dűne a dark fantasy elemeivel, de számomra éppen hogy csak benne van 1 lábbal a sci-fi kategóriában, és ha sci-fire gondolok, akkor nem a Dűne jut legelőször eszembe, ellenben Asimov és Clarke azonnal, ezeken nőttem fel, a Dűnét csak később olvastam, amikor elkezdtem szerepjátékozni, és a fantasyba is belecsöppentem, ami érdekes volt, de sosem vált meghatározó kategóriává részemről, én sci-fi párti maradok.

Mivel hard kategóriában űrkaland érdekelne attól függetlenül, hogy a karakter telepes vagy földi származású, mert nekem ez teljesen mindegy, ezért a helyhez kötött kaland engem alapból nem érdekel, ha az érdekelne, akkor értelemszerűen azt írtam volna, sőt arra külön játék is épülhet, például a cyberpunk, de mivel nem ez volt a célom, nem ezt írtam. Az időpont tetszik, az Armageddon pedig nekem egy kissé bonyolult rendszer, én speciel a FATE-et preferálom, illetőleg a freestyle is megteszi, avagy minél kevesebb számszerű értékkel rendelkezzen a kaland, és minél több narratívával.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2232
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #162 Dátum: 2015. Október 23. 14:16:14 »
Asimov esetében csak a Második Alapítványban jönnek elő mentalisták, elszegregálva a világ nagyobb részétől, szóval igazából nem egy olyan általános elem a műveiben. A gondolatolvasó robotokra nem emlékszem, hol találkoztál velük?

....................................................

Mivel hard kategóriában űrkaland érdekelne attól függetlenül, hogy a karakter telepes vagy földi származású, mert nekem ez teljesen mindegy, ezért a helyhez kötött kaland engem alapból nem érdekel, ha az érdekelne, akkor értelemszerűen azt írtam volna, sőt arra külön játék is épülhet, például a cyberpunk, de mivel nem ez volt a célom, nem ezt írtam. Az időpont tetszik, az Armageddon pedig nekem egy kissé bonyolult rendszer, én speciel a FATE-et preferálom, illetőleg a freestyle is megteszi, avagy minél kevesebb számszerű értékkel rendelkezzen a kaland, és minél több narratívával.

Üdv!

Például Giskard is gondolatolvasó robot (Robotok és Birodalom pl.) és később mikor Giskard működésképtelenné válik a földön a nukleáris erősítők bekapcsolásakor (hagyja, hogy Kelden Amadiro bekapcsolja a földre telepített nukleáris erősítőket és a föld szép lassan lakhatatlanná válik, pedig Giskard megakadályozhatta volna Amadiro-t, ám annak érvelését el tudta fogadni a gyökerek és bálványok elpusztításáró de nem teljesen biztos, hogy az emberiség érdekében jó döntést hozott és a három törvény dilemája kivégzi szép lassan Giskardot) ekkor R. Daneel-t is képessé teszi erre, hogy a nulladik törvény-t jobban tudja érvényesíteni. Az alapítvány idején R. Daneel alias Eto Demerzel már réges régen gondolatolvasó robot  ;)

A FATE-t nem ismerem és időm nagyon nincs új rendszert tanulni, cyberpunk rendszerét direkte nem akarom mert a rendszer önkéntelenül is cp hangulat felé tolna, az AR 2092-M-ben minden adott ami a hard sci-fi-hez számomra kell és maga a rendszer nem világ függő eléggé semleges technikai játékok terén a mátrixot kukázom belőle és készen is vagyunk talán csak a Zéró-g mozgás képzettség hiányzik belőle aminek a fejlesztése koordináció a használata pedig ügyesség asztán sanyi.

Az első körben valahogy így nyitnám aztán eldöntöd, hogy érdekel-e

HIREK 5198. :

Az aurórai ASMC-0506 Rendíthetetlen cirkáló határűr ellenőrzés során feltartoztatta a földi TGSF-1908 Tiberius szállítóhajót és a fedélzetén solariai pozitronszakértőket és genetikusukat találtak akiknek az úti céljuk állítólag a Nova Levis lett volna. A Nova Levis elzárkózott a bolygón végzendő nyomozástól és lezárta határait.


TOBORZÓ

Új életet akarsz kezdeni, új világokat felfedezni?
Szabad életre vágysz és kalandokat, kihívást keresel?
Része akarsz lenni egy csapatnak, ami megváltoztat egy világot?
Akkor jelentkezz telepesnek, csatlakozz hozzánk most!
A Nucleomorph Corporation olyan vállalkozó kedvű embereket keres, akik jelentkeznének egy új bolygó terraformálására.

Amit kínálunk:
-   Versenyképes fizetés
-   Magas nyugdíj
-   Teljes körű ellátás és ingyenes orvosi szolgálat
-   Kötetlen munkaidő
-   Szabadon választható szolgálati idő (5, 10, 15, 20 év)


ELIGAZÍTÁS

„Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
A nevem Daniel Burke. Nucleomorph kolonizációs programjának igazgatóhelyettese vagyok, sokakkal már találkoztam, de nem mindenkivel.
Önök mindannyian telepesnek jelentkeztek. Kiválasztottuk Önöket, így abban a szerencsében van részük, hogy részt vehetnek a legújabb koloniánk beindításában. Mindannyian túl vannak az egészségügyi vizsgálatokon, elvégezték a két hónapos kiképzési gyakorlatunkat, mindenki vizsgát tett a saját szakmájában, bizonyítva, hogy hasznos tagja lesz a jövőbeli közösségünknek.
Sokan talán már ismerik egymást, össze is barátkoztak, de hadd mutassak be pár embert Önöknek, akik a kezdeti időszakban meghatározó alakjai lesznek a kolónia életének.
Christopher Ketzler hadnagy és Matthew Kohl alhadnagy a Nucleomorph alkalmazottai. Ők fognak felelni a kolónia biztonságáért és belső rendjéért. Emellett adminisztrációs feladatokat is ellátnak, jelentéseket küldenek a cég központjába a kolónia életének előrehaladásáról. Kérem, bármilyen kérdésben forduljanak hozzájuk bizalommal.
James Calagno, szakszervezeti vezető, hozzá fordulhatnak, ha bármilyen gondjuk van a munkakörülményekkel, illetve az ellátással. Önök végzik a munkájukat, a Nucleomorph pedig biztosítja az Önök környezetét, hogy elégedetten hajthassák álomra a fejüket minden este. Fedezzék fel az új bolygót, találják fel magukat és alakítsák ki környezetüket a saját igényeiknek megfelelően! Ha bármi gond van, csak jelezzék képviselőinknek, mi pedig minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy megoldjuk azokat.
Ez volt az utolsó eligazítás, mint tudják, a hajójuk egy óra múlva indul. Kérem csomagolják be személyes tárgyaikat, és készüljenek fel az utazásra.
Hadd emlékeztessem Önöket, hogy a Nucleomorph természetesen a mélyűri hibernációban töltött időt is beszámítja a szolgálati idejükbe.
Köszönöm figyelmüket, és ne felejtsék el, hogy a Nucleomorph gondoskodik Önökről.”

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #163 Dátum: 2015. Október 23. 14:39:19 »
Ez a gondolatolvasás nálam valahogy kimaradt, na mindegy, majd Karácsony körül újraolvasom, addig csak megleszek nélküle valahogy. :)

Asimovnál az volt a gáz csak, hogy sokszor a későbbi dolgokat írta meg korábban, és az előzményeket később, így történt az is, hogy Daneel pl nem volt képes gondolatolvasásra az Alapítvány idején, viszont az előzményben pedig az általad írtak alapján igen, tehát itt kavart egyet a barnán az író, ugyanígy a Dűne gyermekeiben pedig Herbert kavart egyet a barnán II. Leto Atreidesszel, aki félig kukac... na ez volt az a pont, ahol valami nagyon lassan szenvedtem végig a művet, mert mindig át kellett ugorjak részeket, ahol Herbert leírta, hogy éppen hogy néz ki Leto, sokszor hoztam is a vödröt. :S

Ez az új rendszer tanulására való időfordítás nálam is problémás, és az, hogy az Armageddon bonyolult azt egy szempillantással sikerült megtudnom, és a karlapra való rápillantással, ez összesen 5 percet vett igénybe, ennyim még nekem is van, de több nem, és hát számomra ez egy új rendszer, amit meg kellene tanulnom, tehát együtt érzek veled e témában, de ez így most patt helyzet. Ezért javasoltam a freestyle-t, mert akkor egyikünknek sem kell plusz időt fordítania egy új rendszer megismerésére. A FATE-ről annyit, hogy kb. 1-2 oldal az egész rendszer, ami tényleg nem sok, mert a narratíva és nem a kockacsörgés a lényege, íme.

Ne haragudj, de nekem ez az ismertető, amit leírtál kevés, nem ad érdemi információt például arról, hogy egy telepesnek mit kellene csinálnia, ha a Nucleomorphnak dolgozik, mert azt tudom, hogy e cég mivel foglalkozik, meg azt is, hogy kvázi egy telepesnek úgy általánosságban mi lenne a feladata, de a kettőt valahogy egy lapra nem tudom helyezni. A másik dolog, hogy a kiborgosodás nem igazán az a téma, ami nekem túlságosan is tetszene, tudom, hogy a világ errefelé halad, de én annak örülök, hogy nem fogom megérni, hogy be is következzék, így pedig játékon belül sem tudom ezt a dolgot nagyon elfogadni. Engem, mint korábban mondtam egy űrutazásos, több világ felfedezése kaland érdekelt volna, nem olyan, ahol az ember helyhez van kötve, olyasmire nincs ötleted?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2232
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #164 Dátum: 2015. Október 23. 15:41:46 »
Engem, mint korábban mondtam egy űrutazásos, több világ felfedezése kaland érdekelt volna, nem olyan, ahol az ember helyhez van kötve, olyasmire nincs ötleted?

Üdv!

Ez nem Asimov univerzuma és a te meghatározásod szerint nem is a hard Sci-Fi kategóriába tartozik, mert az igényeid inkább a Star Trek, Star Wars, Babylon 5 és társai irányába mutatnak ahol szinte mindennapos az űrutazás nincs ezzel semmi probléma csak az általad preferált hard sci-fi inkább szűk környezetben lehet megvalósítani, egy kis kolónia, vagy egy közepes méretű űrhajó ahol a legénység hosszabb időre össze van zárva stb. Jelenleg csak a fentebbi kalandverzióval szolgálhatok részedre  :pirate: