Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 47156 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #90 Dátum: 2015. Július 24. 19:43:20 »
Jaja, gratulálok én is ismét! ;) :D

"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #91 Dátum: 2015. Július 25. 13:50:01 »
Postfarm:

Mi a különbség az Ars Magica és a Mage között? Vannak hasonlóságok?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3644
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #92 Dátum: 2015. Július 25. 18:51:16 »
Postfarm:

Mi a különbség az Ars Magica és a Mage között? Vannak hasonlóságok?

Inkább átfedések vannak :D
Ha jól tudom mindkettőben benne van Hermész rendje, és az Ars Magicában a Tremere ház is :)
Az Ars Magicában 5 technika van (teremtés, észlelés, átalakítás, pusztítás, irányítás), és 10 forma (állat, víz, levegő, test, növény, tűz, képzelet, elmét, földet, hatalmat) - vagyis 50 féle kombinációban lehet használni a 15 képzettséget, hogy megkapd a neked tetsző varázslatot.

Hogy ez a Mage-ben hogy működik nem tudom, de mindkettő a varázslás nagy szabadságfokát adja. Bár az AM inkább a közösségre (conventusra) és annak céljaira épít. Egy játékos több karaktert is irányíthat. Pl. a péklegényt, a kapuőrt, egy lovagot és egy varázslót. Attól függően, hogy a mese mely részén vagytok játszol a karakterekkel - mert az nem nagy élvezet, hogy a varázslóval a négy hetes könyvtári munkát játsszátok le. Addig pl a Varázslók által kiadott feladatokat a többi karaktereddel végzed el, s így több perspektívából fogod megtapasztalni egy középkori közösség mindennapjait.

Bár az, hogy hány karakterrel és milyennel játszotok, megegyezés kérdése  ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #93 Dátum: 2015. Július 25. 20:34:51 »
Mageben 9 szféra van:
- Tér
- Idő
- Anyag
- Élet
- Elme
- Entrópia
- Erők
- Szellem
- Prime (ezt nem tudom, hogy fordították)

A szférák kvázi olyasmik, mint a diszciplínák. Minél nagyobb az értéked az adott szférában, annál jobban tudod befolyásolni a valóság azzal kapcsolatos részeit. Az 1es érték általában élszelésekkel kapcsolatos, míg mondjuk egy Erők 5 értékkel képes vagy a földi gravitációt az ellenkezőjére változtatni. :D
Az, hogy hány kockád van a varázslásra az határozza meg, hogy mennyire vagy felébredt. :D
Amikor varázsolni akarsz, meg kell nézni hogy rendelkezel e elég értékkel a szükséges szférákból. Pl ha egy embert kővé akarsz változtatni, ahhoz kell legalább 4es Élet és 3as Anyag szféra, de ha mindezt a szellem síkról akarod megtenni, akkor kell 3as Szellem is.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #94 Dátum: 2015. Július 26. 00:12:54 »
Ezek szerint, eléggé specializálódnak itt a varázslók, mintsem több mágiaiskolában lennének jártasak ha jól értem.

Mellesleg ha én az árnyékokat szeretném mozgatni, ahhoz "anyag" mágiaiskola szükségeltetik?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #95 Dátum: 2015. Július 26. 10:35:27 »
Van 9 "mágusrend", mindegyiknek van egy-egy szféra, ami rájuk jellemző. De amikor megcsinálod a karakteredet, te döntöd el, hogy a szférapontokat hogyan osztod el.
Az árnyékok mozgatása ha jól sejtem az Erők szféra alá tartozik, hiszen a komponens a fény.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Általános csevegő
« Válasz #96 Dátum: 2015. Augusztus 08. 00:14:27 »

Dierol mester!
Tudnál előkotorni nekem pár dolgot?
Az első a Nadír Könnyeiből érdekelne a balladás vers amit Elassor énekelt el a hajóskapitánynak...

A másik pár név lenne a kalandozások a Birodalomban, illetve a Menyasszonyrablás kalandokból,
Bár az lenne a kérdésem hogy te is ilyen összekutyult szövegbe (alfórumok összeolvasztva) olvasod a dolgokat?
Ha igen hagyd majd kutakodok én értük, de ha könyebb hozzáférésed.
/most már lehet az egész mindent rendszerezve Word fájlokba teszek, és ha valakinek kell m ajd valami akkor meglátjuk ott e.
A nevekre nem emlékszem ezért kellenének, de toroni császári család , trónörökös meg hasonlók nevei (öccsei) { nem történelemhű nevek} azt hiszem az egyik Fermos volt, és a környezetükbe kellett lennie a Leania névnek is.
UI: A nevek már megvannak, csak a vers kéne
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Általános csevegő
« Válasz #97 Dátum: 2015. Augusztus 10. 21:52:05 »
Kedves  Moderátorok és Admin!

Kéren vegyétek ki a nevem a Kalandhirdető topicban  szereplö legujabb MAGUS kaland (Grogrumé) - ból a nev mert :
Kíváncsi voltam, mi lesz ha ráklikkelek a játékosok nevére.... És azt hiszem Kalidart "kitúrtam" onnan.. _ ::)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Általános csevegő
« Válasz #98 Dátum: 2015. Augusztus 10. 21:57:46 »
Kirvano volt az, nem kalidar, de mindegy.

A 7tenger-kaland is mehet a kukába.

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 10. 22:03:52 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Általános csevegő
« Válasz #99 Dátum: 2015. Augusztus 10. 23:23:08 »
Kirvano volt az, nem kalidar, de mindegy.

A 7tenger-kaland is mehet a kukába.

CKL
Akkor megjobban szégyellem :D
Ha rám vársz sikolts rám.

Nata108

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #100 Dátum: 2015. Augusztus 11. 11:11:21 »
Hello!
Mobilon a Főoldaltól balra ez a kép rosszalkodik nekem, csak szépséghiba, de gondoltam szólok, hátha hasznos... :)

http://rpgenerations.hu/RPGenerations/Themes/Ancient_and_Rusted/images/logo_bottom.jpg

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #101 Dátum: 2015. Augusztus 11. 17:45:21 »
QQcs

Ellenőriztem a dolgot több típusú Samsung mobilról és ott kifogástalan.
Ezt a képet egyedül a nyomtatói nézetben találtam meg, de abban feltételezem nem nézelődik senki.

Kérlek add meg, hogy milyen telefon/rendszer (Samsung ugye androidos), talán ki tudom deríteni hol lehet a hiba, de ígérni nem merem.

Nata108

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #102 Dátum: 2015. Augusztus 11. 18:18:21 »
Okés, lehet, hogy csak a chrome chacebe került egy szétszedett file, csak még nem csináltam róla mentést gépbe (ezer.jelszó, infó, egyebek vannak benne, nem akartam törölni eddig)
LG-s andorid van rajta 4.4.2, és 620-as modell.
De lehet, hogy csak a témát kell újratölteni, meg ha így marad az se baj :D

Köszi

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3644
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #103 Dátum: 2015. Augusztus 11. 19:44:45 »
Kedves  Moderátorok és Admin!

Kéren vegyétek ki a nevem a Kalandhirdető topicban  szereplö legujabb MAGUS kaland (Grogrumé) - ból a nev mert :
Kíváncsi voltam, mi lesz ha ráklikkelek a játékosok nevére.... És azt hiszem Kalidart "kitúrtam" onnan.. _ ::)

A jelenségnek az az oka, hogy a játékosok neve - mint tudod, hiszen te is írtál már a kalandhirdetőbe - alapesetben egy jelentkezési lista ahova bármit be lehet írni a játékos 1, játékos 2, helyére - akár a kiszemelt játékos nevét is. Viszont, ha valaki ráklikkel, mint te, akkor az "alap" szöveg helyére bekerül a lelkes klikkelgető neve. Hogy melyik ilyen hely szabad, és melyikre klikkelt már valaki, azt is egyszerű megállapítani. Normál betűtípus esetén még nem klikkeltek rá, és félkövér betűtípus jelöli azt, ha már valaki ráklikkelt.

A verset meg keresem ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3644
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #104 Dátum: 2015. Augusztus 11. 20:12:24 »
Hello!
Mobilon a Főoldaltól balra ez a kép rosszalkodik nekem, csak szépséghiba, de gondoltam szólok, hátha hasznos... :)

http://rpgenerations.hu/RPGenerations/Themes/Ancient_and_Rusted/images/logo_bottom.jpg

A rozsdás téma nekem így néz ki, és a felbontásom 1360x768  ;)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/19747772/Forum/Hiba/pic23.jpg
Gondolom a telón más a felbontás, és a rozsdás képnek csak egy kis szelete jutott neked  ::) De az nem hiba, hanem fícsőr :P (már ha nem külön lebeg a semmiben  ::))
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"