Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 47134 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #435 Dátum: 2018. Január 10. 23:01:20 »
A rendszertől nem térnek el csak az oldaltól amit képviselsz. A Dark heresy titkosügynökök csapata, a Rogue Trader csempészek, Deathwatch Szuperkatonák az Only war síma katona..de ez mind az Emberi Birodalom zászlaja alatt.

A Black Crusade a káosz seregei és a "rossz fiúk" de a rendszer ugyan az.

Tévedsz barátom már előzőleg kifejtettem a D&D-t ,olvass vissza picit :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Általános csevegő
« Válasz #436 Dátum: 2018. Január 10. 23:36:59 »
Igazad van, elsiklottam felette. :D

Amennyit elolvastam a szabálykönyvből, az alapján érdekesnek tűnt egyébként. El tudom hinni, hogy egyszerűbb, kicsit másnak tűnik azért a logikája (nagy szívfájdalmam hogy a Vadforma használatával ebben a kiadásban sem kapod meg az új alak természetfeletti képességeit... :D). Mondjuk az igazat megvallva én idáig egyik játéknál sem éreztem, hogy adóbevallást írnék, amikor karaktert alkotok. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #437 Dátum: 2018. Január 11. 05:52:48 »
Játszottam illetve megpróbáltam játszani wh 40-et. Még anno a magusforumon a kezdet kezdetén a menyasszonyrablás előtt,nem tudnám megmondani melyik harcoló katonák voltak mert gyorsan kitették a szűröm ;D. Az angol nyelv hiánya illetve magamtól is rájöttem ez nem nekem való. Meg szerintem inkább 'fiús játék' vagy ki tudja vállalkozó szellemű lányoké. ;D. Még egyszer nem próbálnám ki.

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #438 Dátum: 2018. Január 11. 11:01:03 »
Játszottam illetve megpróbáltam játszani wh 40-et. Még anno a magusforumon a kezdet kezdetén a menyasszonyrablás előtt,nem tudnám megmondani melyik harcoló katonák voltak mert gyorsan kitették a szűröm ;D. Az angol nyelv hiánya illetve magamtól is rájöttem ez nem nekem való. Meg szerintem inkább 'fiús játék' vagy ki tudja vállalkozó szellemű lányoké. ;D. Még egyszer nem próbálnám ki.

Még akkor sem ha egy karizmatikus és elbűvölő ember segítene karaktert alkotni és bevezetne ennek a világnak a szépségébe azaz én ?  :)




Azon kívül meg 2018-van és nem 1208. A nők a férfiakkal egyenjogúak, nincs különbség. :D

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #439 Dátum: 2018. Január 11. 13:30:00 »
,nem tudnám megmondani melyik harcoló katonák voltak mert gyorsan kitették a szűröm ;D.

De miért pakoltak ki pontosan? Egy pár okot felsoroltál de ez még nem lenne indok rá. :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #440 Dátum: 2018. Január 11. 14:17:12 »
Ha jól rémlik,réges régen volt egy inkvizítoros,meg egy vagy kettő only war indítva...

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #441 Dátum: 2018. Január 11. 14:40:46 »
Emlékeim szerint igen, de az is rémlik,hogy rengeteg volt az ellentét és széthúzás. Még aszt hiszem összeveszés is volt belőle. Leginkább a szabályok értelmezésén. Én jómagam szabadabban mesélek, nem nyitogatom sűrűn a könyvet hanem a történet a lényeg és a szórakozás :D

Sokan viszont nem így vannak ezzel (tisztelet a kivételnek), sokan szeretnek betartani minden egyes szabályt...mégha az a józan ész határain kívülre is kerülnek helyezettől függően.

Lásd: harci szabályok Például. Mikor a party egy harci helyzetbe kerül és valami különleges mozdulatot akar végrehajtani . Mondjuk felmászik egy csillárra és onnan veti le magát. SOk mesélő úgy mesélné le,hogy dobj akrobatikát meg szerencsét meg mittudom még mit...vagy csak egyszerűen lemeséli,hogy nem lehetséges mert  mir mur nem engedem :D

Én jómagam mindent engedek ha véghet tudja vinni. Mássz fel a csilárra, oké de elmegy ezzel egy köröd és támadható vagy. Sikerült? Oké akkor dobj támadásra...sikerült? oké közéjük veted magad megzavarva a többi támadót így van a csapattársaidnak előnye a harcban. Köszönik is szépen :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #442 Dátum: 2018. Január 11. 14:56:32 »
Én csak azt tudom hogy az első Dark heresy-m volt és a "barbár jellegű" fickóval voltam,konkrétan nem jut eszembe a "kaszt"...de azóta sem volt,csak vége lett :)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #443 Dátum: 2018. Január 11. 15:21:40 »
Még a végén ráveszel, vagy nem ;D a legzavaróbb az volt hogy végig angolul ment az egész és ahol én élek nem ez a hivatalos nyelv. Húsz éve nem volt sajnos szükségem erre a nyelvre elkopott :console:. De anno mindenre jelentkeztem, bármi indult. A szerepjátékosi tudományom egyenlő volt a nullával.

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #444 Dátum: 2018. Január 11. 15:24:04 »
Nos, jómagam szoktam magyarosítani. Ezen felül minden megoldható. Én jómagam mióta első szavam elhangzott magyarul beszélek de az ángilus nyelvjárás is megy.

Épp tervezem valahova kiírni milyen játékokat indítanék :D Kis rövid kalandokat és ki tudja lehet hosszútávú dolgok lesznek belőle. :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #445 Dátum: 2018. Január 11. 16:18:46 »
Végül az UTK-nál kötöttem ki. A menyasszonyrablást egy vita miatt kezdtem el. Valaki aki már nincs itt se ott azért hőbörgött hogy a testvéremmel együtt kitalált meséből nem lehet kalandot csinálni. Bebizonyítottam, hogy dehogynem!
Na igen vannak olyan KM-ek akik kötik ez ebet. Én is találkoztam ilyennel, nem engedte hogy utólag beírjak egy serleget a karakterlapra. A karakterem boszorkány volt. Meg igazából semmit.
először Sethet sikerült "kiidegelnie". Pedig ő tényleg tökéletes karaktereket készít egy éjjel alatt és tökéletesen játszik. Tudtam hogy én leszek a következő áldozat. Beleolvastatsz a Kaland Az ellenségem ellensége címet viseli. Komoly kínszenvedés volt.
Magam a lemesélés híve vagyok ha dobni kell mégis nem (utk) erő gyorsaság ügyesség-et együtt szoktam használni. Mivel online játszunk ez gyorsabb célszerűbb. Hamarabb megvan, meg ismerem a játékosomat tudom mennyire ér rá, nem nagyon. Egy több körös oda vissza kardozás hosszú. Így meg egyszerűbb.
A könyv leginkább útmutató városok helyszínkeresés hová menjünk hová ne stb...

El tudom mondani oroszul hogy hol lakom szlovákul hogy, Szép napot emberek ez a híradó! ;D KB ennyi

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #446 Dátum: 2018. Január 11. 16:38:09 »
Van olyan szerepjáték amit utáltok? Arra gondolok,hogy eleve a gondolat a világ és a rendszer ami kiborít. Olykor megkérdezem miért is létezik egyáltalán? :D

Van egy pár amiket gyűlölök, egyrészt vagy nehéz a rendszer, vagy a már említett adóbevallás szintű a papírmunka....de pusztán csak röhejes.

MOst sokakat megsértek vele ,de én gyűlölöm a call of cthulhu-t. El is mondom miért.

2 okból kifolyólag.

1. HP lovecraft alkotása zseniális ,de szerintem még ő magam sem akarta volna,hogy épeszű ember szerepjátékot alkosson belőle.
2. Játszhatatlan hosszútávon amint előkerülnek a másvilági borzalmak. Nyomozás szinten még elmegy,de kis idő után a 20-30 as évekbeli nyomozó vagy megkattan vagy megeszik vagy öngyilkos lesz. Az Igazi horror elem persze az,hogy az ismeretlen az ellenfél ami ellen SEMMIT sem tehetsz. D&D terén ha azt mondjuk egy kalandozó csapatnak,hogy ott egy vámpír a kastélyban ezek mennek felszerelkeznek és megölik. Itt hiába szerelkezel fel egy ősöreg borzalom ellen. Csak menekülni tudsz. Egy olyan játék ahol egy őrült elmebeteg nyomozót alakítasz aki nem tudja felvenni a harcot bármi is legyen a fenyegetés.....nem szórakoztató.

Legalább is ez az én véleményem, kövezzetek meg nyugodtan de megnéznék végre egy olyan játékot ahol Cthulhu-t hátbalövik egy föld levegő rakétával és tényleg fáj neki :D

Utóirat:    Kalandozók toborzója topicba írhatok kalandismertetőket,hogy miket szeretnék majd mesélni? Szerintetek?  ::) ::) ::)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #447 Dátum: 2018. Január 11. 16:43:35 »
MERP :D Azt szívből utálom :)

Elvileg ilyen célból nyílt a toborzó,szerintem oda lehet...

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #448 Dátum: 2018. Január 11. 17:12:40 »
QQcs

Azoknak akik esetleg nem fedezték még fel a Fórum minden zegét és zugát, szeretném a figyelmébe ajánlani:

LINK: Kattints ide

Itt ugyanis pontosan arról kezdtünk el beszélgetni, hogy mit szeretünk és mit kevésbé vagy nem.
Esetleg érdemes lehet ott folytatni az ez irányú beszélgetést (és láthatjátok a többiek véleményét is)

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #449 Dátum: 2018. Január 11. 17:13:31 »
Értve és nagyon köszönöm :D