M.A.G.U.S. > A háború folyománya

Fogadó a Névtelen Katonához

<< < (2/26) > >>

Cyrgaan KheaLorn:

--- Idézetet írta: Filio Mortale - 2021. Augusztus 18. 11:51:03 ---
--- Idézetet írta: Cyrgaan KheaLorn - 2021. Augusztus 18. 09:47:23 ---
--- Idézetet írta: Dierol - 2021. Augusztus 17. 21:10:50 ---A fenti idézet az én olvasatomban azt jelentené, hogy ha 10 KAP pontot elköltök háttétre és egyébre, akkor marad 40KAP pont, amint egy az egyben átválthatok KP-ra, hogy képzettségeket vegyek belőlük. Sőt, ehhez a 40 ponthoz még hozzájön intelligencia számú (nekem jelen esetben 13) további KP, azaz 53 és képzettség pontot költhetek el.
Csak az lett gyanús, hogy a Dreonar nem számol szerintem ezzel az intelligencia számú plusz ponttal.
Szóval most akkor mi is a helyzet?

--- Idézet vége ---

Pontosan így van. Ha mind a 40 KAPod képzettség pontra költöd, úgy 53 Kpból gazdálkodhatsz első szinten.

CKL

--- Idézet vége ---

Üdv!

Igen ám de a KAP-ból kell megvenni a Fp-t és a HM-et is különben csak az alap marad plusz fegyver :)
A továbbiakban esetleg a téma boncolgatását folytathatnánk a kaland csevegőjében mint technikai megbeszélés :)

--- Idézet vége ---

Ebben neked igazad van, de nem éreztem úgy, hogy a kérdés konkrétan erre vonatkozik, pusztán csak arra, hogy a KP számolás és h hozzáadandó-e az Intelligencia értéke vagy sem. :)

De igen, valóban mindent KAP-ból vásárolsz, de simán lehet (pl. tolvaj, bárd), hogy az egyéb értékek kárára rengeteg Kp-t veszel, mert jobban illik a karakter koncepciójához - főleg első szinten.

CKL

Rigor Mortis:
Akkor én is ráerősítek a dolgokra...abasziszi boszorkánymestert hozok,nem lesz egyik "híres" iskola tanítványa sem...azaz az alap BM,mester mellett
senyvedve,fejlődve.
Osztogatva a képtettség pontokat,úgy tűnik a "specializációja" szerint Méregkeverő lesz.
A sötét vágyak a hatalommal kapcsolatban maradnak,a háttér jelentősen egyszerűbb lesz.

Dierol:

--- Idézetet írta: Cyrgaan KheaLorn - 2021. Augusztus 18. 13:36:49 ---
--- Idézetet írta: Filio Mortale - 2021. Augusztus 18. 11:51:03 ---
--- Idézetet írta: Cyrgaan KheaLorn - 2021. Augusztus 18. 09:47:23 ---
--- Idézetet írta: Dierol - 2021. Augusztus 17. 21:10:50 ---A fenti idézet az én olvasatomban azt jelentené, hogy ha 10 KAP pontot elköltök háttétre és egyébre, akkor marad 40KAP pont, amint egy az egyben átválthatok KP-ra, hogy képzettségeket vegyek belőlük. Sőt, ehhez a 40 ponthoz még hozzájön intelligencia számú (nekem jelen esetben 13) további KP, azaz 53 és képzettség pontot költhetek el.
Csak az lett gyanús, hogy a Dreonar nem számol szerintem ezzel az intelligencia számú plusz ponttal.
Szóval most akkor mi is a helyzet?

--- Idézet vége ---

Pontosan így van. Ha mind a 40 KAPod képzettség pontra költöd, úgy 53 Kpból gazdálkodhatsz első szinten.

CKL

--- Idézet vége ---

Üdv!

Igen ám de a KAP-ból kell megvenni a Fp-t és a HM-et is különben csak az alap marad plusz fegyver :)
A továbbiakban esetleg a téma boncolgatását folytathatnánk a kaland csevegőjében mint technikai megbeszélés :)

--- Idézet vége ---

Ebben neked igazad van, de nem éreztem úgy, hogy a kérdés konkrétan erre vonatkozik, pusztán csak arra, hogy a KP számolás és h hozzáadandó-e az Intelligencia értéke vagy sem. :)

De igen, valóban mindent KAP-ból vásárolsz, de simán lehet (pl. tolvaj, bárd), hogy az egyéb értékek kárára rengeteg Kp-t veszel, mert jobban illik a karakter koncepciójához - főleg első szinten.

CKL

--- Idézet vége ---

CKL köszi a választ!  :pacsi:

No, kiszerveztem egy excel táblába, és rájöttem, hogy Dreonar tök jól működik, csak én nem - mert este benéztem a számokat. Pontosabban kihagytam valamit. Pedig még tudtam volna költeni :D

Első szinten inkább a harcművészet/fegyverforgatást nyomtam fel 3. szintre, és nem HM-re költöttem.
Így azért ad +2+5+5 HM-et, ami egész jó vásárnak tűnt. Az ETK kezdő karakterekhez képest így is elégedett vagyok mind az FP mind a harcértékekkel, noha nem növeltem meg őket.

Rigor Mortis:

--- Idézet ---hogy Dreonar tök jól működik
--- Idézet vége ---

Bocsánat a hülye kérdésért...a Dreonar egy karakterkészítő progi,vagy tölthető karilap? :)  :o

Dierol:
Azt hittem, hogy csak nekem ismeretlen :D
A magushoz tudsz etk vagy utk karaktert készíteni. A szépsége az, hogy számol helyetted.
Megadod a kasztot, ezzel feltölti az induló képzettségekkel a karakterlapot. Aztán szétosztod a Tulajdonság pontokat, felveszed a háttereket, pakolsz az MP-re, HM-re FP-re - (vagy nem), a maradékot pedig elköltöd képzettségekre. Figyeli a képzettség követelményeket, az oktatás bónuszt, úgyhogy a pár órából röpke negyedórát varázsol - a karakteralkotásnál. (az előtörténetet nem írja meg helyetted) Egy hibát? találtam, mégpedig a felszerelésnél nem tudtam beállítani a kezdő pénzt, hogy abból vonja a megvásárolt cuccot. Ingyenes regisztráció után használható. Javaslom :)
https://dreonar.hu/index.php?p=segitseg

No, feltöltöttem a tiadlani legolas képét :D

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése