Szókratészi amfiteátrum > Film

Mozgókép szavazó

(1/2) > >>

Thyriel:
Ha úgy érzed szeretnéd megosztani velünk a TOP 1-10 filmedet, itt megteheted
és ha készíthetünk egy RPGen TOP Mozifilm témát is, ahol nyomon követheted,
melyik film mennyire kedvelt a többiek körében

Ez egy teszt jellegű lehetőség, adott esetben kiterjeszthető sorozatokra és más témákra is.

Thyriel:
Érdekességnek egy gyors TOP 6

Az alábbiak a kategóriájuk (számomra) legjobbjai:

(2011) Életrevalók /Életrajzi, Komédia, Dráma/
(2004) Hotel Ruanda /Dráma, Történelmi, Háború/
(1994) Forrest Gump /Dráma, Romantikus/
(1994) A Remény Rabjai /Krimi, Dráma/
(1987) Jó reggelt Vietnám! /Életrajzi, Komédia, Dráma/
(1977-'83) Star Wars trilógia /Akció, Kaland, Fantázia/ (az eredeti még a 1999-es felújítás előttről)

SentinelWex:
Sokat gondolkodtam az én listámon, de végül sikerült összeállítani. :D A sorrend nem számít, mert mindegyiket nagyon szeretem. :D +1 szavazat arra, hogy terjesszük ki ezt sorozatokra is


1. StarWars összes
2. Mennyei Királyság
3. A tizenharmadik harcos
4. Oscar
5. A bolygó neve: Halál
6. Vadászat a Vörös Októberre
7. A rettenthetetlen
8. Gladiátor
9. Gyűrűk ura minden
10. Kincs ami nincs

Cyrgaan KheaLorn:
Érdekes ötlet - nem szoktam hatalmas energiákat fektetni abba, hogy kitaláljam, melyik filmek a kedvenceim. De ha már a lehetőség adott, akkor megpróbálkozom vele. :) A sorrend nem igazán fontos, ezért inkább lehagyom a számozást.
Engedelemmel egy rövidke magyarázatot is fűznék az egyes versenyzőkhöz.

A Remény Rabjai (1994) - top class. Egyszerűen zseniális.
Blöff (2000)- bár nem az első és nem is az utolsó hasonló Guy Ritchie film, szerintem a legjobb
Batman - A Sötét Lovag (2008) - azt hiszem, sok szempontból a valaha készült legjobb szuperhősös film
Mad Max: A Harag Útja (2015) - idejét nem tudom, mikor szórakoztam ennyire jól akciófilmen, és amúgy is csípem Tom Hardyt
Hét élet (2008)- megindító film, ha Oscart nem is, jelölést mindenképp érdemelt volna
A Tégla (2006) - ha maffiózós film, akkor ez
Gladiátor (2000) - amikor először láttam, nem tetszett... azóta megnéztem még néhányszor
Gyűrűk Ura trilógia - kell-e mondani? :)
Hetedik (1998) - tátogtam egy pár percig a végén, amikor először megnéztem
Száll a kakukk fészkére (1975) - wow.

Aztán az ezt követő hatalmas halmazban ott van még jó néhány klasszikus, mint a "Mementó", a "Ragyogás", a "A Jó, a Rossz és a Csúf", a "V, mint Vérbosszú" vagy épp a "Schindler listája". :) Elég erős a tolongás.

CKL

Alaric:
Ahogy olvastam Wex-szel és CKL-lel hasonló ízlésünk van, úgyhogy egy pacsi kijár nekik így a partvonalról! ;)

Nekem valahogy így néz ki a top-listám, de csak a az abszolút kedvencemet számozom meg.

1. Mennyei királyság - a mostani DA karakterem sok jellemvonását innen ihlettem, elgondolkodtató gondolatok és jól kidolgozott karakterek
Ace Ventura 1-2 - a hülyeség határtalan :D
Ryan közlegény megmentése - érdekes alapgondolat, és a durva valóság hű ábrázolása
Gyűrűk ura trilógia - számomra fantasy alap
Blöff - Brad Pitt hatalmasat alakít
Rettenthetetlen - grandiózus csaták, árulás és eszmék
A remény rabjai - zseniális
Halálsoron - zseniális, mint az előbb
A Jó, a Rossz és a Csúf - az újraszinkronizált, "szöszis" változat
Bud Spencer és Terrence Hill klasszikusok (Ördög jobb és bal keze 1-2, Kincs ami nincs, Nincs kettő négy nélkül, stb.)
A holnap határán - rendkívül tetszett, főleg a jellemfejlődés amin Tom Cruise karaktere átment, nem mellesleg pörgős volt és izgalmas

És még sok más. :) (Életrevalók, A szív bajnokai, Emlékezz a Titánokra)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése