Maelstrom, a Világok Kapuja [18+] > Fejesugrás

Fejesugrás - Coronado Állomás a kaland

(1/21) > >>

Filio Mortale:
Kék Bolygó - Fejesugrás
Helyszín: Coronado Állomás
Időpont: 2199 - nyár
Esemény: Coronado Part - leszállóplatform
Résztvevők: JK: Karana, Nick Hall, Joshaua Wilson, NJK: Snowfox Karl, Allison Montgomery, Yakiara Fey, Feng Yao, Dr. Ernest Lowhton, Dr. Elena Janakova, dr. Emily Swam, Angelo de Fato, Gerhardt Ritter – biztonsági főnök + 2db biztonsági ember

>> Érkezés <<

Karl könnyed eleganciával teszi le a több tonnás ugróhajót a Coronado Parton felállított időjárásálló kiemelt landoló platformon, amin Ritter biztonsági főnök és két zárt sisakot és fototropikus gyakorlóruházatot viselő biztonsági várakozik rátok. A biztonságiaknál gyémántkés, négy gránát és géppisztoly található. A landoló platform egy kisebb megerősített erődnek is beillik a maga masszívumában és a távközlési torony is helyet kapott rajta. A biztonsági főnök röviden üdvözöl, majd tájékoztat benneteket, hogy a Biogene igazgatósága karantént rendelt el és a krízis megoldásáig ez egy egyirányú út volt ezért elkéri az ugróhajó kulcsait Karl-tól melyet az állomáson lévő trezorjában fog elzárva tartani. Miután megkapja a kulcsokat közli, hogy fáradjatok vele Ruiz igazgatóhoz, hogy részletesebb eligazítást kapjatok, az utón esetleges kérdések kapcsán csak röviden nyilatkozik.

-   A gondok nemrég kezdődtek, amikor mindkét cetféle alkalmazott eltűnt. Érdekes módon egy nyomozás felderítette, hogy a két delfin átprogramozta az óceánográfiai laborban a mikroműtő eszközöket, hogy kapcsolja ki a személyi adatátviteli egységüket, és ezzel követhetetlenné váltak, ezért mindkét delfin jelenlegi helyzete ismeretlen.


Leszálló platform

Dierol:

Nick Hall
Az út maga eddig szerencsére eseménytelenül telt - mindössze néhány fotót lövök a bázisról és környékéről még leszállás előtt a levegőből. Ha vége a munkának, valahol egy szigeten pár napot süttetnem kéne a hasam - határozom el.
Kiszállva a gépből a vállamra kapnám, de inkább csak veszem a túrazsákomat, ami jelenleg igencsak fel van málházva a takaróval, műtős dobozzal, mentőlabdával, energiacellákkal és egyebekkel. Mivel jelenleg nem rám kíváncsiak, így hátrébb húzódva hagyom dolgozni Feyt és csapatát. A kezemben a fényképezőgépet tartom, és míg a biztonsági főnök a kulcsokat kéri el, én addig egy fotóval megörökítem ezt a tevékenységet is -aztán pedig a távközlési torony antennáit fotózóm le. Látszólag még megvannak és üzemelnek. Aztán felzárkózom a többiekhez, nehogy lemaradjak valami hasznos információról. Például arról, hogy Ritter páncélját kell majd feltörni, ha az engedélye nélkül akarnánk lelépni...

/Spanyol/ Csodás - morgom a hír hallatán, hogy az igazgató előbb akar minket látni, mint hogy lepakoltunk volna. Ezek szerint valóban égető lehet a probléma... Az út során hallható beszámoló viszont inkább szabotázsra készülődésnek tűnik számomra, vagy szimpla lelépésnek. De akkor mi a fenéért kell ide öt orvoslás különféle területeiben jártas ember? - égetek gondterhelt tekintettel lyukat Ritter hátába. Tuti, hogy elhallgatnak valamit! Körbenézek a többiek arckifejezését kutatva, hogy csak nekem tűnik hézagosnak a történet?

Cyrgaan KheaLorn:

Joshua Wilson - Ökológus
Bár nem mondanám, hogy rosszul vagyok az ugróhajókon, de nem igazán kedvelem az utazásnak ezt a formáját. Mindig is csodáltam az állatvilág azon képviselőit, akik meghódították a levegőt - sokkal tökéletesebben, mint mi valaha is fogjuk -, de jómagam inkább a vízhez kötődöm.
Éppen ezért az utazás során egy kicsit talán szótlanabb vagyok, mint szoktam lenni, mindössze akkor kezdek az ablakon kifelé tekingetni, amikor nem sokkal a leszállás előtt egyre közelebb és közelebb érünk a szigethez és az óceánhoz.
Több cikket is elolvastam a sziget faunájáról, flórájáról, meg persze a környező vizek lényeiről, de szeretném a magam szemével is látni őket. Van is néhány érdekes kutatási ötletem, remélem, lesz időm komolyabban kidolgozni őket. Meg persze - nyomok el egy félmosolyt - némi szörfözés is beleférhetne...

Aztán hirtelen - kicsit elbambultam - Karl leteszi az ugróhajót, Yakiara meg a többi céges egyből munkához lát. Még szerencse, hogy nekem ilyenkor nem kell mással foglalkoznom, mint hogy a málhámat lecuccoljam a gépről, általában ilyenkor nincs kedvem ezekhez a formalitásokhoz. Újra átgondolom, hogy mindent magammal hoztam-e, annyi cuccot kellett beletömnöm a zsákomba, hogy először azt hittem, valami elhagyatott dzsungelmélyi kis kutatótáborba megyünk piknikezni másfél hónapra. Ez a böhöm leszállóegység mindenesetre nem úgy néz ki, mint egy aprócska sátortábor belépőkapuja.

A céges főnök és a két páncéldoboz már várnak minket.
A rövid tájékoztatás nem éppen ... khm... felvillanyozó - az egyik doki hozzá is fűz valamit, bár nem értem, mert spanyolul mondja, de nagyjából sejtem, mi lehet, le is hajtom a fejem, hogy ne vegyék észre a vigyorgásomat. Néhány kérdés elhangzik, de a válaszban nincs igazán köszönet, gondolom a főnök kiadta, hogy ne szólaljon meg. Ruiz, Ruiz... ismerős a neve, de nem emlékszem rá, hogy láttam volna akármilyen publikáció szerzői között.

Próbálok nem túl gyorsan véleményt formálni, mert semmi információ nincs a kezünkben, de a Ritter által elmondottak nem tudom, miért indokolják egy orvosokból és ökológusokból álló, biztonsági erőkkel megtámogatott csapat bevetését...

Egyelőre ezen morfondírozva a csapat tagjai között lépkedek, ha lehetőség adódik rá, akkor "mintegy véletlen" a csinos doktornő mellett...

Thyriel:
Karana
(Biogene, céges biztonsági)

AZ út alatt teljesen szótlan voltam, eltekintve a rövid és tömör válaszoktól, ha valaki esetleg megzavart volna azzal, hogy kérdéssel, rosszabb esetben kérdésekkel fordult volna hozzám. Idővel inkább csatlakoztam Karl-hoz, ha nem volt ellenvétése és az egész leszállást a pilótakabinból kísértem volna figyelemmel. Alapvetően szótlanul és kifejezéstelen arccal, éber érzékekkel, de mégis afféle passzív mód pihentem volna, míg el nem érkezik a kiszállás ideje.

A fedélzeti és kisegítő-tartalékrendszereket másodmagammal még közvetlen felszállás előtt ellenőriztem, ahogy a gépet is körüljártuk, megvizsgáltuk: nem akartam meglepetést. Egyszer-egyszer megmozdultam, ilyenkor az utas és csomaglistát ellenőriztem vagy Karl kéréseinek tettem szótlan eleget, ha valamire esetleg szüksége-kérése lett volna. Ekkor fedeztem fel az utas-listán azt a nevet, amit nem gondoltam… amire nem gondoltam azóta, hogy megváltoztattam az életem.

Nick…

A férfi nem sokat változott, fotózgat, amit nem igazán tudok örömmel fogadni, mert biztonsági rés lehet, de mivel senki nem teszi szóvá, így magam is csak elraktározom a dolgot és inkább a felszerelésemet dobom a hátamra, hogy nekiinduljak az előttem álló métereknek. Könnyű páncélmellényt viselek és a combhoz rögzített nagy kaliberű pisztoly mellett még egy Automata sörétes lóg a bal vállamon, hogy minden más a málhámban kapjon helyet. Kivéve egy valami, egy ékszer: fülbevaló a jobb fülében.

Coronado Part.

S ezzel le is tudtam mindent, amit ezzel kapcsolatban akartam. Nem úgy Ritter biztonsági főnökről, akit alaposan végigmérek nem csak testfelépítés és tartás, de fegyverek és viselkedés okán is. Mindenkivel ezt teszem, akit nem ismerek és olykor megismétlem, mert előfordulhat, hogy esetleg vétettem első alkalommal. A lehetőségeimet valamennyire korlátozza a viselete, de ettől függetlenül nem teszek kivételt.

Egy biccentés.

Nem adom jelét semmilyen érzelemnek miután megtudjuk mi a jelen tényállás, sőt, nyugodtan követem az igazgatóhoz is, de a tekintetem, az érzékeim folyamatosan a környezetemet fürkészik. A megosztott információ sem csal ki belőlem hangot, de gondolatban tűnődőm, hogy vajon azok a „halak” miért tettek ilyesmit és hova tartottak utána. S persze itt azért a gondolataim azonnal arra fókuszálnak, hogy miképp történhetett ilyesmi…

Ki a felelős? Kinek volt hozzáférése? Ki alkotta a programot amit így ki tudtak játszani és leginkább az, hogy ki nyomozott és miképp talált ezekre a nyomokra, vajon gyártották őket vagy valóban ott voltak. S innen már arra is tudok gondolni, hogy talán valami egészen más áll a dolgok hátterében, mint azt elsőre gondolná bárki is. Nem zárom ki a lehetőségét annak, hogy ami elhangzott az az igazság, de nem is fogadom el feltétel nélkül.

Ruiz igazgató, majd kiegészíti a dolgokat…

Filio Mortale:
Kék Bolygó - Fejesugrás
Helyszín: Coronado Állomás
Időpont: 2199 - nyár
Esemény: Coronado Állomás „Jégház” – Ruiz igazgató
Résztvevők: JK: Karana, Nick Hall, Joshaua Wilson, NJK: Snowfox Karl, Allison Montgomery, Yakiara Fey, Feng Yao, Dr. Ernest Lowhton, Dr. Elena Janakova, dr. Emily Swam, Angelo de Fato, Gerhardt Ritter – biztonsági főnök, Mario Ruiz - műveleti igazgató

>> Eligazítás <<

Ritter biztonsági főnök és két zárt sisakot és fototropikus gyakorlóruházatot viselő biztonsági átkísér benneteket az öbölben álló állomásra, mintha tényleg hadi állapotok uralkodnának a bejáratnál még két biztonsági várakozik, majd az előtérben átesetek egy szigorú biztonsági átvilágításon és megkapjátok a belépőkártyáitokat. Ritter figyelmeztet benneteket, hogy a korlátozott területeket, úgy mint az állomás központi komplexumát ahol most is vagytok csak a kártyáitokkal érhetitek el és hogy a központi számítógép a kártyák használatát nyomon követi a komplexum területén.
Ruiz műveleti igazgató a spártaian berendezett IB 173-as szabványú kolonista moduljában fogad benneteket ahol patika tisztaság uralkodik, amikor meglátja a hekatron hatos harci egységet a tekintete elfelhősödik és szavait úgy tűnik köszönés nélkül egyenesen a veletek utazó Yakiara Fey biztonsági kríziskezelőnek intézi.

-   /Orosz/ Úgy tűnik Yakira nem tudja megtagadni a származását és hírhedt hírét, mondja, miért kellett idehoznia a bázisomra ezt a vész előtti szájberszörnyeteget ?

Yakira könnyed hangon angolul válaszol az igazgató ingerült felcsattanására.

-   /Angol/ Üdvözlöm Ruiz műveleti igazgató, örülök a viszont látásnak, mióta is nem találkoztunk, úgy két éve? Úgy látom itt szűkösen leszünk, mi lenne ha átfáradnánk a tárgyalóba?

Bár Ruiz igazgató szemei szikrákat hánynak uralkodik magán és fejével biccent Ritter biztonsági főnöknek aki a két biztonságival a nyomotokban átkísér benneteket egy jóval tágasabb tárgyalóterembe az asztallapban installálásra kerültek a legújabb típusú számítógépek perifériái.
Miután mindenki helyet foglalt Ruiz igazgatóval egyetembe csak azt követően zárják le a tárgylót kívül rekesztve az eddig sarkatokban lévő biztonságiakat és legnagyobb meglepetésetekre először Yakira szólal meg.

-   /Angol/ Nos igazgató, hogy választ adjak a kérdésére miért szükséges Angelo jelenléte kit szörnyetegnek tart, bár vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy a jelenlévők közül ki vagy kik lehetnek a legnagyobb szörnyetegek és nem Angelo vinné el a dobogós helyezéseket. Tudomásom szerint valamiféle biológiai támadástól tartanak ami fertőzésszerűen is terjedhet ismeretlen közvetítő közeggel erre tekintettel Angelo mint zárt rendszer 98%-os védettséggel rendelkezik a különböző vegyi és biológiai támadásokkal szemben, az ellátmány amit leszállítottunk magában foglalja Angelo tápanyag és oxigén szükségletét steril palackokban amiket vírus biztos szelepeken keresztül magához tud venni. Hát ezért van szükség rá ha elszabadulnának az indulatok.

Ruiz műveleti igazgató rövid töprengést követően nem kommentálja az elhangzottakat, hanem ismét csak bólint Ritter biztonsági főnök felé aki aktiválja a központi holo - tankot ami adatok és felvételek sorjáznak.

-   /Angol/ Mint már korábban említettem a gondok nemrég kezdődtek, amikor mindkét cetféle alkalmazott eltűnt. Érdekes módon egy nyomozás felderítette, hogy a két delfin átprogramozta az óceánográfiai laborban a mikroműtő eszközöket, hogy kapcsolja ki a személyi adatátviteli egységüket, és ezzel követhetetlenné váltak, ezért mindkét delfin jelenlegi helyzete ismeretlen. Ám nem csak ez a nyugtalanító eset történt a cetfélék eltűnését követően pár nappal később eltűnt a biológus csapat négy tagja egy dzsungelmélyi kutatáson. Az eltűnt botanikusokat hamar megtaláltuk a PDT jelük alapján, de senki sem számított arra amit a kutatócsapat talált. Mind a négy tudóst megölték a boncolások többszörös szúrt sebeket fedtek fel és mindannyian koponyatörést szenvedtek. A bennszülöttek nyilvánvaló és kézenfekvő gyanúsítottak lennének, de a közeli falvak egyike sincs ellenségesnek nyilvánítva. Valamint személyesen vizsgáltam meg a helyszínt és a felszerelést és véleményem szerint a kutatók egymással végeztek.
Mindezeken túl dr. Stephen Hill pszichológus és dr. Scott Holmes neurológus a személyzet 40 tagján észlelt különböző pszichológiai és neurológiai elváltozásokat, amelyek gyors és teljes ideg összeroppanásokhoz vezetnek. Az orvosi csapat egyenlőre nem tudja megállapítani, hogy a jelenség természetes okokra például kabinláz szindrómára, vagy környezeti tényezőre, vagy biológiai tényezőre, vagy kémiai tényezőre esetleg egy mesterséges tényezőre új és ismeretlen biológiai fegyverre vezethető vissza ami a legfélelmetesebb.

Ruiz igazgató veszi át a szót.

-   /Angol/ A készletek végesek és az idő is a készletek szoros beosztással a most érkezettel maximum két hétig tartanak ki viszont az orvosi előrejelzés sokkal katasztrofálisabb jövőt festenek, ha a pszichés állapotok az eddigi sebességgel romlanak tovább akkor bő egy héten belül a személyzet nagy része az őrület határára sodródik és a pszichopaták lesznek többségben az állomáson az okok ismerete nélkül.

A tárgyalót megüli a csönd.


IB 173 modul

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése