Szerző Téma: Kalandozások a birodalomban:  (Megtekintve 21618 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #150 Dátum: 2015. Október 13. 16:39:50 »
Leanthil

Atolla azonnal öltözködni kezdett, majd pillanatokon belül már készen is állt. ,
Azután elkezd társalogni először arról hogy ő csak azért jön velem mert jobban szót ért a szolgákkal
"A szolgákkal nem kell szót érteni. A szolgának meg kell értenie a Szót." - villan át az elmémen, de jobbnak látom elhallgatattni.
- Nos... Akkor úgy hiszem muszály lesz velem jönnöd. - mondom kedvesen.
Hamarosan már felöltözve áll neg elöttem. "Már nem annyira ragyogóan szép mint amikor az ágyon feküdt, de most is csodásan néz ki. Már majdnem olyan, mint én."
 Felállok az ágyról, átölelem, miután engem nevezett meg, majd megszólalok.
- Remekül nézel ki. - suttogom a fülébe. - Ha én jövök akkor vissza a szobába ami az én szolgálatomban áll, ott lesz a vértem.
Majd vissza is indulok, remélhetőleg Atolla vezetésével mert lehet csak eltévednék... Miután a szobámat elértem felöltöm a láb-_ mell majd karvértemet, aztán a hosszú vörös köpenyt magamra csatolom.
- készen vagyunk, és indulhatunk.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 14. 05:16:52 írta Az Ezüst Utazó »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #151 Dátum: 2015. Október 15. 03:20:19 »
Leanthil+Atolla:

Atolla elismerőleg bólogat mikor meglát teljes vértben.
-Jól nézel ki!-Ezzel be is fejezte.
-Menjünk az istállóba varázsütésre nem kerül fel a lovakra a nyereg meg a kantár. -Megfordul és gyors ütemben de nem futva meg lefelé a lépcsőn. Nehéz utolérni teljes harci díszben, csak a lovaknál sikerül. Vidalnál van és már majdnem kész. Éppen megint kitört belőle a zsarnok:
-Gyerünk Leanthil! Mire vársz iszkiri!-De elneveti magát és a lova patkóit nézi.
-Volt régen egy idős dadám valami északi nénike, az mondogatta folyton hogy iszkiri azt jelenti hogy gyorsabban. Vagy haladjak már.-Még egy utolsó ellenőrzés a lószerszámon azután kivezeti a karámból Vidalt.
-A kapunál találkozunk! Na jó nem. Túl sok itt most az ember.-A ló kantárját fogva kiballag a kastélyból a csapóajtón át. Magában morog valamit, talán "hogy mindig kire kell várni?" Felszáll Vidalra és lassan a kikövezett úton poroszkál előre. Nem árt ha tényleg sietsz itt hagyni nem fog de tényleg türelmetlen egy nőszemély.


« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 15. 08:53:26 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #152 Dátum: 2015. Október 16. 22:07:58 »
Leanthil

- Tudom, de ez mellékes. - válaszolom neki, közben kihúzom magamat. - Te sem festesz rosszul a fegyverzetben, bár csak Shulurba megyünk a kapun át
Atolla sürgetésére követem egészen az istállóig, ahol felöltöztetem, majd ráterítem a nyerget.
Közben Atolla már siettet, hogy ugorjak már fel a lovamra, így engedve hamarosan már a nyeregben állok.
Közben Atolla unalmas mesébe kezdett valamiféle dadáról, én látszólag odafigyelek, de csak látszólag
Majd Atolla elvágtat előlem, így óvatosan Árnydal oldalába nyomom a sarkamat.
- Gy'a! - mondom neki, majd elindulunk Atolla után.
"Árnydal, hazatérünk." -  a szabad bal kezemet végigsimítom a ló sörényén, ami bizonyára hideg hisz páncélkesztyű van rajtam." Nem értem miêrt van rajta ennyi fegyver."
Amikor megérkezem Atolla mellé, megszólítom.
- Mire ez a nagy siettsêg? Shulur itt van egy tíz percre. - utalok a kapura.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 17. 06:20:41 írta Az Ezüst Utazó »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #153 Dátum: 2015. Október 17. 06:53:34 »
Leanthil +Atolla:

Atolla nem válaszol rögtön a feltett kérdésre. A térkapuhoz érve ott áll egy kapuőr.
-Biztos Toronból jött az esküvő miatt nagy itt a jövés menés.-Morogja félig magának félig neked.
-A kapupénz ötven ezüst.-Átadja a kapuőrnek a pénzt. Leszáll a lováról és csak ekkor szólal meg.
-Te hazamész, gondolom hiányzik Shulur meg az életed. Én is elmegyek otthonról nem szóltam hová és meddig. Pár óráig tud nekem falazni Ane de utána hazajövök. Akár jössz velem akár nem. Ne haragudj.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #154 Dátum: 2015. Október 20. 09:30:42 »
Hrissi Al Shard:

Az esküvő másnapján déltájban sikerül kiszédülni az ágyból. Akkor is csak nagy nehezen, Anili nógatására túl jó erőben van mert a nógatást szó szerint kell venni. Kirángatott az álmok édes mezejéről. De legalább nem pofozott meg, mindig van minek örülni.
-Ébredj mááár fel! Hallod? Atolla meg a herceg reggel napokra felmentek a hegyekbe vadászni, de nem vagy elkésve én ismerek egy rövidebb utat. És mindig keresnek hajtókat tudod mi az a hajtó?-Folyamatosan beszél és pakol. Félálomban  túl sok ez így egyszerre. A szekrény tetejéről kivesz egy becsomagolt valamit és lehajítja a földre. Egy kabátot és egy sötét de vékony sálat.
-Ez egy sátor a hajtók ilyenekben alszanak a kabát azért kell mert fenn a hegyekben hidegebb van mint itt igaz nyár van. Ja és a sál! Elkísérlek muszáj lesz. Nem akarod hogy Atolla felismerjen igaz? Rajtam kívül ott senki nem beszéli a jelnyelvet  és muszáj lesz hazudni miért nem beszélsz mit tudom én ért valami baleset és a fél arcodat egy csúnya vágás "díszíti" vagy valami ilyesmit. Miért ülsz még ott?-Te meg elvetted ezt a hajcsárt! Nincs visszaút.



Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #155 Dátum: 2015. Október 22. 23:14:39 »
Leanthil

"Mielőtt átmegyünk a kapun, Atolla belekezd valami teljesen értelmetlen valamibe, szavai bolond beszédek, ki sem tudom következtetni most mit miért mondott.
Először megnézem, hogy nem én vagyok e mámoros, majd tisztázom hogy nem. Csupán ha három kupával ittam". Egy két hosszú másodpercig hallgatok.
- Én úgy tudtam hogy holnap megyünk vadászni, de természetesen nem gond,  megértem már roszabbakat. - mondom felé egy zavarodott mosoly kíséretében. - Shulur? Nem igazán hiányzik, hiszen most voltam ott alig pár napja.
"- A mellkas méreteire van szükség úgy ahogy, hogy ne  legyen túl nagy vagy szűk.... A démonokra ez a nő bolond szavakat mond..."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3650
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #156 Dátum: 2015. Október 23. 23:31:41 »
Hrissi Al Shard

Hrissi kivételesen nehezen ébredezik. Úgy gondolta, hogy kis szerencsével lesz még egy napja, amit Anilivel édes kettesben tölthet, kiélvezve egymás társaságát. Így igencsak kellemetlen meglepetésként éri, hogy tűnik – Anili valahonnan megtudta – az a fránya herceg vadászni indult. Már majdnem visszajelel, hogy Fabyola biztos meg tudja oldani, hogy nekik csak egy nap múlva kelljen utánuk indulni, de aztán meggondolja magát – csak az arcáról lehet leolvasni, hogy megvan a véleménye a helyzetről. Anili, meg mint akit felhúztak, beszél és pakol, és beszél, de főleg beszél. Hrissi az arcára húzza a párnát, de még így is hallja. A sátor puffanására jelelni kezd, mert eszébe jut – Anili addig nem marad nyugton amíg meg nem kapta amit akar. Erre már a tegnapi nap ráébredt.
-Tudom, hogy mit csinál egy hajtó – jeleli kezével a párna felett -Mellesleg a herceg is felismerne most már, hogy meglátogatott az esküvőn. Az pedig hogy más nem érti a jelelésemet, nem akkora baj – így legalább nem fogok a házaséletem eddigi eseményeivel dicsekedni  ;) – emeli le a párnát vigyorogva az arcáról, és felül.
-Szóval most teljesíted a tegnapi ábrándomat, hogy de jó is lenne kimozdulni valahova? - kérdezi lágy kézmozdulatokkal Hrissi. Átül a kis asztalka elé, s belebámul a tükrébe, miközben a haját igazgatja.
-Azt hiszem, hogy egy kevés csirkebőr, valamennyi ragasztó – mondjuk gyanta, a  minap használt arc és szemfestéked, néhány apró kavics, a tegnapelőtti süteményből egy darab , és végül egy kevés cérna és tű az, amire szerintem szükség volna -Jeleli Hrissi Anilinek, hogy mire is volna szüksége a kinézete megváltoztatásához. Aztán nekilát felöltözni kopottas  ruhájába, s ha megkapja a hozzávalókat, elkezdi elkészíteni az álcáját. Indulásnak a csirkebőr darabra több  hosszú cérnaszálat varr a tűvel. Ezek után néhány a gyantát megmelegíti, s két-három apró  kavicsot tesz a csirkebőrre, s ráönti a gyantát, majd vár egy picit, hogy  hűljön, aztán a csirkebőrt a langyos gyantás felével feltapasztja a jobb állkapcsára, arcfelére, s a cérnaszálakkal rögzíti a fején. Amíg hűl és köt a gyanta, a kozmetikumokat veszi sorra. Aztán kicsit megvágja a csirkebőrt, majd nekiáll a csirkebőrt és az arcát összesminkelni – a célja az, hogy igen ronda, csúnyán roncsolt, de gyógyult sérülésnek tűnjön (álcázás/álruha 3.fok) Amikor végzett, csak akkor lát neki a tegnapelőtti süteménynek.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #157 Dátum: 2015. Október 24. 07:05:54 »
Leanthil+Atolla:

Toronban semmi nem változott öt nap alatt. Shulurban sem nagyon. Kivéve hogy felszedték az ünnepi szőnyegeket, elhordták az asztalokat a székeket a nagyteremből. Semmi sem utal arra hogy pár nappal ezelőtt itt egy estély volt itt ami korán és kínosan ért véget. A cselédek meghajolnak de mégis a hátad mögött halkan összesúgnak jöttödre.
-Nem biztos hogy nekem be kellene mennem.-Jegyzi meg Atolla. Az egyik cselédlány odamegy hozzá végignéz rajta csodálkozva aztán beszédbe elegyedik vele.
-Diana te vagy az? Furcsán vagy öltözve, de te nem vagy cseléd igaz? Te utánad ment a herceg igaz? Mit keres itt? az apja még mindig dühöng, tudta ezt?!-Sorjázza a kérdéseit és nem hagyja Atollát válaszolni. Atolla kénytelen befogni a száját, hogy válaszolni tudjon.
-Csitt még elárulsz minket!Segítened kell! Számíthatok rád és a többi lányra?-Ezzel elengedi a cselédlány szája elől a kezét. A lány bólogat.
-Miben segíthetünk?
-A Herceg úr el akar jutni néhány helyre a palotán belül de nem mehet a főbejáraton a palotaőrség azonnal észreveszi, és jelenit az apjának ezt pedig nem szeretnénk ugye?-A cselédlány bólint.
-Természetesen nem.
Kissé félrevonom Leanthilt.
-A lány neve Elvyra ő ismeri a palota minden zegét zugát titkos átjárókat. Magad sem gondoltat komolyan, hogy a főbejáraton fogsz besétálni. Egyedül ő segíthet bejutni neked. Ezt ajánlom vedd őt emberszámba!-Suttogom A hercegnek. Majd visszatérek Elvyrához.
-Leanthil herceg tiéd a szó hová akarsz menni ha jól tudom először a szobádba. De ha ez változott kérlek közöld.








 
 
 

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #158 Dátum: 2015. Október 24. 08:17:06 »
Leanthil

Az emberek összesúgnak a hátam mögött.
Megszoktam, nem igazán érdekel a dolog. Bár az bizonyos hogy most nem azokat a szavakat ejtik ki, amiket szoktak, hanem olyat, amiért már önmagába a vérüket vehetném.
Körbenézek a sokaságon. "Mindegyikük alsórendű, Sedular és Navor, egy két Obsor kutyát is látok, fél-ork söpredéket. Ezeknek még a nevemet kiejteni is lehajtott fővel kellene. De ilyen világot érünk, ahol ha nem sújtanak oda a karddal, ellágyulnak a kötelességek. Márpedig a császár nem olyan aki ezt megtenné, nem olyan aki lemészárolná fél Shulurt mert nem felelnek meg a hagyományoknak. Még csak közszemlére sem teszi őket. Nos igen"
Közben egy palotai cseléd, a ruhájából ítélem meg, mert a szolgaruhájának oldalán vékony arany mintázatot pillantok meg, "amilyen csupán az Elendorok szolgálóinak kiváltsága, és nem igazán hinném azt, hogy egy Hatalmas is vette volna a fáradtságot hogy elhagyja a Boszorkányerődöt Shulur kedvéért. BÁr lehet hogy náluk nincsenek is cselédek... Ki tudja? Hát a Császár Őfelsége, illetve majd megtudja a bátyjám is, hogy melyik, azt nem tudom, de jog szerint Farselt illetné, de oly bizonytalan a jövő. Bár ha Simienből király lesz én elhagyom Shulurt az bizonyos."
Beszédbe elegyednek, "Bár szép lány, azért találkoztam már szebbel is, történetesen a palotában. Mikor egymás mellett álltunk a napfényben mindenki ezt mondta: Íme három nap süt le Shulurra és a Családra. Úgy tekintettek ránk, mint két napra, vagy mint a napra és a holdra. Tharr, de még Morgena, Igere, Weila és Sogron is a tanúm, hogy nem láttam nála szebb lányt, elvégre, ugyanazon vérből születtünk ugyanazon a napon, ugyanazon kéz emelt magasra minket. Ezzel valamelyest úgy érzem meggyalázom Atollát. Ő is kitűnően szép, de nem páratlan."
Amikor Atolla hozzám lép, és megszólal
-A lány neve Elvyra ő ismeri a palota minden zegét zugát titkos átjárókat. Magad sem gondoltat komolyan, hogy a főbejáraton fogsz besétálni. Egyedül ő segíthet bejutni neked. Ezt ajánlom vedd őt emberszámba!
A szavai mély tőrszúrást ejtenek a szívemen, de sokkal inkább az önbecsülésemen.
- Arra akarsz rávenni, hogy mint tolvaj osonjak be a Saját Otthonomba? - elvetettem az ötletet amint meghallottam.  "Egyszer, egyszer volt az csupán, és az is azért mert nem lehetett máshogy... Nem lehetett Hercegként megjelenni Alidarban."
"Amugy sem értem ki volt az, aki elkezdte azt terjeszteni hogy azért rohant utána mert szereti, igazából azért rohant utána. KARDOT KINVONVA! Hogy az a cseléd igencsak tanuljon tiszteletet. Azt nem tudhatta kié a hang. Persze az emberek szeretik a szaftos pletykákat, ami csak egy újabb ok miért vetem meg őket."
- Nem, köszönöm. Nekem kötelelességem az kapun keresztülmenni. Az őrök pedig vajon hajlandóak lennének-e kardot emelni egy hercegre? Még ha a Dicsőség rendjének tagjai is, akkor is halállal kéne lakolniuk azért, nem számít, miért teszik azt. -
mondom, töretlenül előrefelé haladva. - Ha pedig még is megteszik, legalább nem mint tolvajt kapnak rajta.
Árnydalról leemelem a pajzsom és a sisakom, ha mégis megtámadnának, és elindulok a kapu felé, nem engedve hogy bármi vagy bárki megállítson.
Amikor közel érek az őrökhöz, megszólalok.
- Leanthil, Toron HErcege, a Vall'Hass Ház feje és a Birodalmi légiók Ötödik tábornoka visszatért Shulurba. Eresszétek le a fegyvereiteket amig van mivel leeresztenetek azokat! - "Egy pillanatra arra is gondoltam hogy elmondom miért vagyok itt, de elvetettem az ötletet. Nincs hozzá közük."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #159 Dátum: 2015. Október 24. 08:37:31 »
Leanthil+ Atolla:

-Nem kell a nagyjelenet. Csak siess én inkább kinn megvárlak az istállóban. Nem kívánatos személy vagyok itt, attól tartok.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 24. 09:03:10 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #160 Dátum: 2015. Október 24. 09:11:58 »
Leanthil:

Atolla magadra hagyott talán jobb is így. A palotaőrség nem tartóztat fel, igaz ferde szemmel nézek rád. Sehol senki. A délutáni teán már túl van a család a vacsora még nincs felszolgálva. A családot és az etikettet ismerve mindenki visszavonult a szobájába. Édesanyádat is jó lenne meglátogatni de valószínűleg a maga módján kissé megdorgálna mit keresel itt. De akkor is jó lenne látni. Első a saját szobád néhány ruhadarab összeszedése minél gyorsabban azután Leania mindenképp.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #161 Dátum: 2015. Október 24. 10:50:04 »
Leanthil

Szerencsés módon az őröknek a fejük a helyén van és ezen nem akarnak változtatni.
A palotába érve legyűröm azta a vágyat hogy felkeressem anyámat."Akkor a Császár is megtudna dolgokat"- így is megfog de később
Első utam mégsem Anyámhoz, sem Leaniához, hanem Tenkrához vezet. Óvatosan nyitom ki az ajtót, és nézem az alvó fiút. Olyan békés. Kicsit közelebb lépek majd rájövök hogy teljes vért van rajtam ezért megállok.
Egy festővászon van a szoba közepén.
- A fiatal Tenkrát minden érdekli, a kardok, a lovak és még a művészetek is, bár ez utóbbit csak szórakozáské t csinálta. Lehelyezek egy Kaskelloni érmét az asztalára. "Örülni fog neki"
Azután Leaniát keresem fel. "Úgy hiszem a szobájában van ezért a szoba elé állva bekopogok,majd lenyomom a kilincset és kinyitom az ajtót.
- Kedves húgom, szabad belépnem?
Majd hamarosan át is lépem a küszöböt.
- Gondoltam elköszönök tőled
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #162 Dátum: 2015. Október 24. 15:02:34 »
Leanthil:

Leania arca felragyog mikor meglát odarohan hozzád és átölel.
-Kedves bátyám!-Kiállt fel. De azonnal meg is riad.
-Ugye senki nem látott meg? Mit keresel itt?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #163 Dátum: 2015. Október 24. 15:59:04 »
Leanthil

-Kedves bátyám!-
Amikor átölel Leania, én is szorosan magamhoz ölelem bár vigyázva hiszen vért van rajtam.
- Én is örülök, hogy látlak.
Pár pillanatra nyugodtan állunk.mint egy szoboregyüttes.
Majd riadtan tekint rám vissza.
-Ugye senki nem látott meg? Mit keresel itt?
Mégszorosabban megölelem
- Tenkrához, illetve ruhaneműért, valamint nem utolsósorban hozzád. Utoljára mikor beszéltünk éppen valamivel többet ittam, talán épp egy fiolányival. Mi bánt, Tharra, mondd már meg...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 24. 16:04:10 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Kalandozások a birodalomban:
« Válasz #164 Dátum: 2015. Október 24. 17:08:07 »
Leanthil:

Leania már nem riadt kedvesen mosolyog ahogy szokott.
-Csak megijedtem, hogy itt látlak. Apánk még mindig  nagyon dühös. Nem látott meg remélem.-Csak nehezen enged el de már csak a kezed fogja. Azután az ajtóhoz megy.
-Ő is? Valentina is veled van? Mert akkor elkísérlek egy darabon. Látni szeretném.-Szól vissza.

« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 24. 17:20:19 írta Az Ezüst Utazó »