Szerző Téma: Birodaloműr - A Futár  (Megtekintve 3681 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #15 Dátum: 2015. Május 02. 18:49:33 »
Sol - Menyétlaki Leander

Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Cormyr, Marsember városa, Lombokhoz Hajló Kiriann Gyógynövény Boltja
Időpont: 1376 Vsz. a Meghajlított Penge esztendeje Zöldfű ünnepe
Esemény: Árnyak Marsember felett, Kiriann
Résztvevők: Menyétlaki Leander, "Menyus", Kara, Draven Dellar, Roun "A Fattyú"


Kiriann gyógynövény boltja számtalan érdekességet rejt. Leander mindent tüzetesen megnéz, mindenhez hozzányúl. Kiriann nem győzi udvariasan kivenni a félszerzet kezéből az összefogdosott holmikat.
- Ó persze. ... Jaj! ... Bocsánat! ... De érdekeees! ... Nahát! Ez mi lehet? - akár napokat is képes lenne ebben a boltban eltölteni, hiszen bármerre néz csupa-csupa hívogató üvegcske, fiola, edény, doboz, ...
A választása végül egy főként csipkebogyóból álló, de egyéb szárított erdei bogyókat és leveleket is tartalmazó teakeverékre esik, mely a tulajdonos hölgy szerint nagyon egészséges, mindamellett igen finom is. Mit csinálok én? Ezt most tényleg kifizettem?
Időközben újabb vendég érkezik, de úgy látszik, hogy ő szimpla vásárló, hamar rátér ugyanis jövetele céljára, ami nem más, mint a vásárlás. Bár szó, mi szó, elég érdekes figura, ezt Menyus egyből meg is állapítja.

Az új jövevény figyelmét is megragadja Kiriann előadása, mert szemmel láthatóan nem akaródzik távozni, pedig már megkapta amiért jött.

- Mivel az emberek gyarlóak ezért mindenkinek vannak rosszakarói valami oknál fogva még nekem is...

- Nahát! Micsoda emberek vannak?! El sem tudom képzelni, hogy ki akarna neked árthatni, hiszen olyan kedves vagy... - méltatlankodik a félszerzet - Ez igazán felháborító! Ugye, szerintetek is? - néz társaira felháborodottan.

-  Ha jól sejtem nem helyiek és valószínűleg Moant által felajánlott jutalom reménye miatt látogattak el ide...

Először oldalirányba rázza a fejét, nem-et intve, majd előre-hátra, jelezve, hogy igen.

- Mivel nem helyiek ezért elmondom, hogy a tolvaj vissza fog térni hozzám...

- Juuuj! - szája elé kapja a kezét és lélegzet visszafojtva várja a félelmetes folytatást.

- ...mert akaratlanul is itt hagyott valamit miközben az őt érdeklő ládát nem volt képes felnyitni.

- Tudtam! - ugrik nagyot Menyus - A kesztyűjét, ugye a kesztyűjét hagyta itt?

Eközben a nő leguggol az egyik láda elé és finoman elhúzza a kezét annak zárszerkezete előtt, szinte hallani az odabent finoman mozduló fogaskerekeket és reteszeket mik mozognak és visszahúzódnak, majd halk kattanás keretében kinyílik.

- Wooow! Ezt vajon hogyan csinálta? Lehet, hogy én is utána tudnám csinálni? Ő is Kiriann mellé guggol és jobban szemügyre veszi a láda zárját.

- Szürkecápák céhének jelképe... - csak ekkor néz fel és szinte tátott szájjal bámulja a fémláncon lógó cápafogat. Ilyen nekem is kell!

- Veszélyesek ezek a Szürkecápák? - teszi fel az újabb kérdést, miközben azt latolgatja hogyan is tudna egy ilyen ékszerhez ő is hozzájutni. - Amúgy mit akarhatott megszerezni ebből a ládikából? - kutató tekintettel fordul a láda tartalma felé, hátha meglát benne valami igazán érdekes kincset, ami magára vonhatta ezeknek a Szürkecápáknak a figyelmét. Hirtelen eszébe jut az idegen, aki eddig még nem mutatkozott be, de a vásárlást követően itt maradt hallgatózni. Leander rámutat jobb mutatóujjával - Lehet, hogy ő is közéjük tartozik! Ugye, eltaláltam, te is Szürkecápa vagy? Azért jöttél, hogy kihallgas minket? - most már minden szempár a sötét hajú, sötétbe öltözött férfira szegeződik.


Nasirius - Draven Dellar

Draven Dellar:

Érdeklődve hallgatom a gyönyörű hölgyet, és késztetést érzek, hogy vásároljak is tőle valami hasznosat, ami egy magamfajta kardforgatónak jól jöhet. Közben a kis félszerzet megint összekavarja a dolgokat, miután Kiriann egy érdekes újdonságot közölt velünk: a tolvaj itthagyott valamit. Méghozzá épp egy olyan dolgot, amiről azonosítani lehet.

- Menyus, kérlek fékezd magad, nem mondj ilyen egy olyanról, akit nem is ismerünk.

Közben visszafordulok Kiriann felé:

- És valamilyen ötlete hölgyem, hogy ez a bizonyos tolvajcéh miért akart önhöz bejutni? Talán volt önök között valami összetűzés? Esetleg van valamije, ami kellhet nekik? És azt mondja, vissza fog térni? Mi lenne, ha csapdát állítanánk neki?


Ezüst Utazó - Kara

Kara:

Jó móka lenne kideríteni mi ütött Menyusba amiért tényleg vásárolt valamit. Ez rá alapvetően nem jellemző, inkább az ellenkezője. Próbálok inkább Kiriann minden mozdulatára szavára odafigyelni. Kicsit félek is tőle, hisz ha rávette a félszerzetet, hogy vegyen ezt azt velem is megtehet bármit. Azt a sötét villanást is észreveszem az állandó mosoly mögött amit a többiek nem, és elraktározom fejemben. Később még jól jöhet. Menyus persze mindent össze vissza taperol és járkál de már hozzászoktam valamennyire. Igaz a hölgy elmondása alapján a tolvaj nem jutott be, de újra fog próbálkozni. Előhúz egy egy ládát és kulcs nélkül, csak a keze elhúzásával nyitja ki.
Menyus szövegét a Szürkecápákról csak félig meddig veszem figyelembe ám Draven gondolata nem is rossz. Az idegent én is észreveszem.
-Uram ha vásárolni óhajt előreengedem, én a többiekkel vagyok, és egyenlőre nem veszek semmit.-Mutatok rá Menyusra és Dravenre. Hátrább állok előre engedve az akármilyen szerzeményt, egyenlőre még nem tudtam meghatározni kiféle bár nem is nagyon néztem meg. Nem azért vagyok itt, hogy férfiakat bámuljak.
-Draven ez az ötlet nem is rossz! Már ha engem kérdezel, kitérnél rá pontosan?


Enor - Ruon "A Fattyú"

Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Cormyr, Marsember városa
Időpont: 1376 Vsz. a Meghajlított Penge esztendeje Zöldfű ünnepe
Esemény: Árnyak Marsember felett, Kiriann
Résztvevők: Ruon "A Fattyú"

Végülis egy kis zacskó illatos gyógyteára esik a választásom, amit örömmel ki is fizetek. Alig várom, hogy egy nyugodt estén elkóstolgassam majd.
Közben zajlik az élet, a kis félszerzet, fajtáját nem meghazudtolva, igazi minden lében kanál dumagép! Csak pár perce hallgatom, de már zúg a mindenem tőle. Az legalább egyértelmű, hogy a kis csapat ugyanazzal a szándékkal érkezett, mint én.
Miután Kiriann (és vele párhuzamosan a Menyusnak nevezett félszerzet is) elmondta mondókáját, magam is megszólalok.
-Elnézést, hogy közbeszólok, de magam is ennek a tolvajnak a nyomában vagyok. Ruon vagyok, Nyugatkapu városából, és úgy gondolom egy magamfajta mágus bizton jó szolgálatot tehet.

Kíváncsi vagyok mit szólnak ehhez a kis kompánia. Otthon nem voltak oda érte... pláne, amikor a mesebeli sárkányi vérvonalakat kezdte emlegetni.


Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #16 Dátum: 2015. Május 02. 18:50:27 »
Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Cormyr, Marsember városa
Időpont: 1376 Vsz. a Meghajlított Penge esztendeje Zöldfű ünnepe
Esemény: Árnyak Marsember felett, Kiriann
Résztvevők: Menyétlaki Leander, "Menyus", Kara, Roun "A Fattyú", Draven Derrall

Menyétlaki Leander, "Menyus", Kara, Draven Derrall, Roun "A Fattyú"

//OFF a kibontakozó karakterek közötti interakciókat egyenlőre figyelmen kívül hagyom Menyus vs Roun és többiek OFF//

Kiriann miközben kiszolgál benneteket türelmesen fejti le Menyus kezét a boltban található apróságokról mint egy haszontalan ám szeretnivaló gyermekét.

- Nincs tudomásom róla, hogy a Szürkecápák kiemelt figyelmét élvezném, szerintem inkább a láda tartalma az mi idevonzotta őket. A ládában sok olyan dolog található ami jóra és rosszra egyaránt használható, valószínűleg valakinek a megbízásából látogattak meg akinek valami a ládából kellet amit máshol nem kaphat meg.

Menyus és a láda zárjának vizsgálata
Off-Topic: megjelenítés
 Kiriann ládájának zárja minden bizonnyal egy mechanikus mestermunka amit vagy gnómok vagy szürketörpék készítettek és mágiával itatták át aminek köszönhetően valahogyan a Kiriann akaratának engedelmeskedik


Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #17 Dátum: 2015. Május 02. 18:53:32 »
Nasirius - Draven Dellar

Draven Dellar:

Részben Kara kérdésére válaszolok, de valamennyiüknek mondom (miután meghallgattam a tulajdonosnő válaszát a klán és az ő viszonyáról, no meg a ládáról):

- Úgy értettem a csapdát - már ha valóban biztos, hogy visszatér az illető -, hogy éjszaka valahol elrejtőzünk elérhető közelségben, valaki figyeli az ajtót, és ha a tolvaj újra idejön, elkapjuk, és kiszedjük belőle, hogy mit akart.

Közben magamban azon morfondírozok, hogy vajon miféle titokzatos holmikat rejthet az a láda, hogy ilyen népszerű lett valaki(k) szemében.


Ezüst Utazó - Kara

Hála anyámnak szorult belém némi jó modor. Kéznyújtásra nyújtom a kezem a Ruon nevű férfi felé.
-Örvendek a szerencsének! Több szem többet lát ahogy azt mondani szokás.  Főleg ha valaki Mágus Nem igaz Ruon?-Még egy őszinte félmosoly is megengedek magamnak.
Azután a fűvészhölgy felé fordulok.
-Dravennek igaza lehet, ha oly nagyon kell enne a valakinek eme láda tartalma az bizony szerintem is vissza fog térni érte. De mennyire zavarja önt hogy itt rejtőzködünk, mondhatni  ólálkodunk a környéken? Miattam nem kell aggódnia nem értek a mágiához, nekem ez csak egy csont egy szép láncon. Ami pedig még benne van az sem igazán az én asztalom.
Tényleg nem értek hozzá, szép és kész de ha valakinek halnia kell miatta bizonyára sokat érhet.


Enor - Roun "A Fattyú"

Elfogadom a nő gesztusát és hasonlóan mosolyogva kezetrázok vele.
-Magam is örvendek! Én is úgy gondolom, hogy szerencsés lenne itt a bolt részben elbújnunk és csapdát állítanunk a tolvajnak. -Oda fordulok a kis társaság felé.- Talán van Önök között valaki, aki tud csapdát készíteni? Esetleg egy botlódrót az ajtóhoz? Ha sikerül lefogni az illetőt, álmot tudok rá bocsájtani, az alatt mozgásképtelenné lehet tenni, és utána kikérdezhetjük.


Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #18 Dátum: 2015. Május 17. 10:19:25 »

Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Cormyr, Marsember városa
Időpont: 1376 Vsz. a Meghajlított Penge esztendeje Zöldfű ünnepe
Esemény: Árnyak Marsember felett, Kiriann, Szürkecápák
Résztvevők: Kara, Roun "A Fattyú", Draven Derrall

Kara, Draven Derrall, Roun "A Fattyú"

Kiriann Kara felvetésére, hogy a boltban rejtőznétek el kedves csengő hangján közli, hogy jobban örülne annak ha odakint állítanátok csapdát és a távozó tolvajt az üzleten kívül csípnétek nyakon.

- Tisztelt kisasszony bevallom jobban örülnék annak, ha elegánsan a távozó tolvajt a bolton kívül akár a kertben csípnék nyakon, vagy ne adj Torm esetleg ha követik a megbízóját is megtalálhatják, ha megvan a megbízó akkor talán a tényleges szándékra is fény derülhet. Ohh… de miket is beszélek itt ne is figyeljenek a fecsegésemre…. Még messze van a alkonyat gondolom nem kívánnak egészen sötétedésig itt téblábolni mert az igencsak feltűnő lenne, ha gondolják nézzenek körül a városban és alkonytkor érkezzenek vissza.

Amikor kiléptek Kirian boltjából megállapítjátok, hogy igaz a szóbeszéd Marsember, Cormyr második legnagyobb városa forgalmas tengeri kikötő ami valójában több partközeli szigetre épült, amelyeket hidak és alagutak kötnek össze egymással és a szárazfölddel. Eredetileg egy mocsár uralta a területet, de a város túlnövekedett rajta, amit a néha az orrotokba csapó enyhe mocsárszag is bizonyít. A városban nehéz lapos szilárd talajt találni és úgy tűnik a kikövezett udvart csak a vagyonosabbak engedhetik meg maguknak nem ritkán ezek az épületek tetején találhatóak.
Kirian gyógyfűboltja a belső városfalhoz tapad annak külső oldalán az épület úgy 7,5-8 alak széles ( 1 alak = 2 méter ) . A boltocska szélességében egy keskeny hosszú udvar helyezkedik el egészen az utcáig az udvar úgy 7,5-8 alak széles és 15-20 alak hosszú. Az udvarban található 4 darab gyümölcsfa és több bokor valamint egy kisebb ágyás valószínűleg gyógyfüves. Az utcafronton gondosan nyírt sövénykerítés található rajta kis fakapuval, míg a szomszédok mezsgyehatárán a városfalra emlékeztető 1-1,5 alak magas terméskőkerítés határol a tetején mindenféle csúfsággal meghintve a falmászók nagy örömére.
Az utca túloldalán nem porták találhatóak, hanem a város egyik keskenyebb csatornája, melynek vizén kis hajók zsúfolódnak össze a csatorna partján apró kikötőhelyek találhatóak, amelyhez csónakokat és ladikokat köthetnek ki gazdáik. A csatornákon átívelő fa és kőhidak alatt tanyázó félhomály semmi jót és törvényest nem tartogat a betévedőnek.


Torm
Off-Topic: megjelenítés
Torm nyugodt, igazságos és alázatos istenség, aki a gonoszság és az igazságtalanság elleni harcot vezérli. Szíve jósággal telt, kedvesen és nemesen bánik a hűséges barátokkal, a gyengékkel és a fiatalokkal.


« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 17. 10:28:02 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #19 Dátum: 2015. Május 26. 05:06:45 »
Kara:

-Úgy vélem a kisasszonynak igaza van. Én magam sem szeretném ha idegenek tartózkodnának a házamban vagy az üzletemben. Még akkor is ha azok jót akarnak. Ön pedig nem ismer minket nem igaz?-Fordulok Kiriann felé.
-Akár még mi is lehetünk a tolvajok. Hiszen Ruan mágus. Miért bízna bennünk? Én sem tenném. Már elnézést azért mert elmondtam a véleményem.-Remélem a füvésznő észreveszi, hogy tényleg nem állt szándékomban hazudni.
-Menjünk inkább ki, nézzünk szét a környéken, esetleg szerezhetnénk valami itteni ruhát és elvegyülhetnénk. Beszéljük át kicsit jobban ezt a csapda dolgot. Lehet, hogy csak pár órát kell várnunk lehet hogy perceket de az is lehet, hogy napokat. Nem szeretnénk a Kiriann nyakán lógni ha fogalmazhatok így. -Folytatom a gondolatsort. Kilépek a boltból, volna még némi hozzáfűznivalóm de inkább ezzel megvárom a többieket.




Nasirius

  • Vendég
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #20 Dátum: 2015. Május 26. 21:04:40 »
Draven:

Kissé furcsálom, hogy a tulajdonképpen önzetlen kijelentésünkre, és felajánlásunkra a nő kisség hidegen, és lerázóan kitessékel az üzletből, és a csapdakészítésre nem annyira vevő, azaz nem szeretné, ha odabent is lesben állna valaki, inkább kint történjen mindez.

Ennek hangot is adok, és a fentieket megismétlem a társaimnak.

Ezután - mielőtt továbbállnánk - jó alaposam körbejárom az épületet, és rejtekhelynek valót keresek az esti "vadászathoz".

Enor

  • Vendég
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #21 Dátum: 2015. Május 28. 11:33:08 »
Ruon "a Fattyú"

-Ahogy parancsolja.-mondom a fűvész hölgynek. A másik nő erre levezeti, hogy mi is lehetünk a tolvajok, mert én mágus vagyok... hát kösz.
-Azért ez kicsit erős gondolat menet volt, nem?

Kisétálok a többiekkel az épület elé, a Dravennek nevezett férfi azon nyomban körbesétálja az épületet. Én csak kelletlenül álldogálok, nem értek az ilyesmikhez.
-Kiriann ötlete nem elvetendő, hogy kövessük a vendéget. -mondom a nőnek, remélem érti mire célzok.- Nem tűnik kispályás a társaság, biztos vagyok benne, hogy semmit sem fog elárulni nekünk.

Talán a többiek jobban értenek a csapdaállításhoz, rejtőzéshez, még álruhára lenne egy-két ötletem.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #22 Dátum: 2015. Június 01. 05:42:45 »
Amint kilépünk a füvészboltból és kicsit távolabb kerülünk tőle Ruanhoz fordulok.
-Igen igaza van ahogy maga fogalmazott"kicsit erős gondolatmenet volt" sajnálom és kérem ne haragudjon rám. De van ebben a nőben valami egyenlőre még gőzöm sincs, hogy mi ami miatt úgy vélem nem szabad bízni benne. Egyszerű halandó vagyok és ahogy  mondani szokás ez csak egy női megérzés. Lehet hogy tévedek, lehet hogy nem. Minden két esélyes. -Komolyan és halkabban beszélek és ezután Drevan után indulok. És az épületet nézzük  rejtekhelyeket keresvén.
- Kiriann, sem azok, akiknek ez a szép kis nyaklánc kell.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #23 Dátum: 2015. Június 02. 20:26:56 »




Klikk a képre

Kiriann boltja és az előtte elterülő kertecske ami inkább hasonlít egy kisebb "ősvadonra"

Jelmagyarázat:

- 1 kocka 1x1 méter
- A legkisebb levélszimbólumok kisebb bokrok (monjuk egy félszerzet megbújhat mögöttük)
- A "közepes" cakkos kör a fákat (gyümölcs és díszfákat vegyesen) jelképezi
- A "nagy" cakkos ovális "hernyók" gondosan nyírt 1,5 méter magas sövények

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #24 Dátum: 2015. Június 21. 11:38:23 »

Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Cormyr, Marsember városa
Időpont: 1376 Vsz. a Meghajlított Penge esztendeje Zöldfű ünnepe
Esemény: Árnyak Marsember felett, Kiriann, Szürkecápák
Résztvevők: Kara, Roun "A Fattyú", Draven Derrall

Kara, Draven Derrall, Roun "A Fattyú"

Kiriann Kara javaslatára a helyi piac felé veszitek az irányt ám mielőtt még végleg távoznátok a boltból Lombokhoz Hajló Kirian Kara előtt terem és egy „gyöngyöző” kacajba hajló mosoly keretében Kara kezébe ejti a feltételezhető tolvaj nyakláncát.

- A továbbiakban erre nekem nem lesz szükségem és Tymora kísérje lépteiteket a jövőben.

Kirian boltjából nincsen nagyon távol a központi piactér elvegyültök a város tavaszi forgatagában Menyétlaki Menyus nem bír nyughatatlan vérével és szinte agyzsibbasztó folytonos csacsogása és a dolgokra való rácsodálkozása no meg a méltatlankodó hangok amik a „felfedezéseit” követik. Aztán egyszer csak megszűnik a zsongása és sehol sem találjátok elnyeli a piac forgataga….
A piacon helyi ruházatot és egyszerűbb termékeket átlagos áron kínálják a kufárok és a kofák és a messzi földről és a tengereken túlról érkező fűszerekhez és ritka portékákhoz is megfizethető áron jut az utazó (OFF x1.5 szorzó OFF) a piactér egyik oldalát egy szélesebb csatorna uralja míg a többit a szorosan egymás mellé épített épületek melyek oldalából keskeny utcácskák és sikátorok kanyarognak szerteszét a zsúfolt belsővárosban.
Alkonyatra visszatértek a fűvész bolthoz és megfelelő rejtekhely és megfigyelőposzt után néztek.

(OFF most még lehet helyezkedni a helyszínrajz alapján OFF)

Képességpróba: mindenkitől kérek egy Észlelés próbát a látásból eredő faji és egyéb bónuszok élnek akinek nincs Észlelés képzettsége az simán 1D20 + Bölcsesség tulajdonságbónuszra dob.

Tymora
Off-Topic: megjelenítés
Tymora (ti-mo-rah) barátságos kegyes, kedves istennő. Játékos sohasem bosszúvágyó vagy rosszindulatú, és mindig sikerül az előnyére fordítani a dolgokat. Kedveli a humort, és gyakran megtréfálja az olyan rideg isteneket, mint Helm és Tyr. Mindig megtalálja a módját, hogy elsímítsa a komorság ráncait.


[/youtube]

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Birodaloműr - A Futár
« Válasz #25 Dátum: 2015. Július 04. 04:19:59 »
Kara:

Menyus után akarok kiabálni hogy hová megy már megint, de mikor eltűnik a piac sűrű forgatagában végleg legyintek egyet. Jobb lesz nekünk nélküle. Amúgy is folyton megfájdult a fejem az állandó dumálásától. Viszont mikor Kiriann az ölembe ejti azt az átkozott nyakláncot és eltűnik hirtelen nem is tudom mit mondjak.
Felváltva hol a társaimat hol a nyakláncot bámulom. Aztán Ruon kezébe teszem ha tetszik neki ha nem.
-Tessék! Varázsoljon vele vagy amit maguk szoktak mágusok! Lehet, hogy sűrűn hazugságra vetemedem de lopni nem lopok! Amúgy ha igaz amit Kiriann állított eddig mindenkire csak bajt hozott.-Azután Derrallhoz fordulok.
-Megígértük, hogy elkapjuk a tolvajt lánc ide vagy oda, hogyan tovább?