Szerző Téma: Hazafelé:  (Megtekintve 6988 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #75 Dátum: 2017. Október 10. 11:09:52 »
Leanthil herceg:

Valami csoda folytán Atolla mindenre rábólint és egyetért.Valami baja lehet, ki tudja miért? Vagy egyszerűen úgy döntött hallgatni arany. Csendben lovagol melletted míg kifejted a a toroni ikrek halálával kapcsolatos véleményed, illetve szerinted merre kellene mennetek.
Szerencsétek van egy négy felé ágazó földúthoz értek nincs kiírva semmi. Csak az éppen lenyugvó nap alapján tájékozódhattok. A kis mondókát mindketten ismeritek, előttem van észak hátam mögött dél...
Legalább nem kell a gazosban kószálni. Atolla hulla fehér ezt csak most veszed észre, beteg?
Lefordul a lováról pedig az előbb még jól volt, vagy nem volt csak titkolta?
-Jól vagyok, semmi baj arra megyü..-A mondatot már nem sikerül befejezni mert kiad magából mindent amit aznap előtte és talán azelőtt evett.Akárhányszor megszólalna nem sikerül beszélni a lovára sem sikerül felszállni, lassan mászik mellette ami egyáltalán nem jellemző rá. 
Egy mondatot mégis sikerül kimondani, de amióta ismered olyan egészséges mint a makk mindent kibír mi a fene baja lehet?
-Haza szeretnék menni!





Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #76 Dátum: 2017. Október 10. 12:15:01 »
Hrissi Al Shard:

A herceg beszél a legtöbbet és legtöbbször, ez már szinte megszokott dolog. Az egyik fele számodra teljesen érdektelen, de muszáj őket végig hallhatni. Unalmasak de mi van ha ha elkapsz egy olyan kósza mondatot ami még fontos lehet. A toroni Ikrek halála nem hoz lázba.
Tartva a távolságot végre olyan mondatokhoz jutsz ami végre fontos lehet. Merre akar menni a párocska, majd ami utána történik a "hölgyikével"! Legalább addig se jártatta a száját nem kiabál veszekszik. Biztos valami romlottat evett bárkivel előfordul. Egy bokor kezd el böködni és nem akarja abbahagyni. Anili hangon szólal meg. Igen te is valami romlottat ettél már képzelődsz.
-Na mi van mesélj?-A bokor egy része Anili feje lesz de csak egy percre.
-Mondtam, hogy figyellek de jó messziről futottam vissza is kell mennem. Tehát?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3642
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hazafelé:
« Válasz #77 Dátum: 2017. Október 21. 18:44:53 »
Hrissi Al Shard

Igazából miközben a herceg beszél, Hrissi csak egyetlen dolog miatt hallgatja - mivel tudja, hogy a türelem az a fegyver, ami a győzelmet és a sikert a kezébe adhatja.

Az, hogy a herceg babája rosszul van - még akár jól is jöhet - háborgó gyomorral nem fog túl gyorsan vágtatni. Elvégre azok a büdös dögök - mármint a lovak még lépésben is hányingert okoznak. S azt Hrissi nehezen tudja elképzelni, hogy ha futnak, akkor a hátukon sokkal simábbá válik az út.
Elsőnek, oda sem figyelve csak odébb löki a rakoncátlan ágat. Aztán mivel nem akar szűnni a böködése, picit odébb húzódik. De ez sem segít - meg mintha Anili hangját hallaná. Hrissi nem hitte volna, hogy ennyire fog neki hiányozni, hogy már fél nap után a hangját hallucinálja. Biztos a füsttől van! Az egyik égő házban biztos volt valami, aminek a füstje ezt okozza - vélekedik. De legalább nincs hányingere. Vagy lehet, hogy a fogadós a reggelibe beletett valamit - meghálálva amiért előző este inzultálta? Hrissi halkan felsóhajt, és azzal vigasztalja magát, hogy kis szerencsével az a fogadó is leégett - és ezzel kiegyenlítette ezt a kellemetlenséget.

Amikor viszont meglátja, hogy Anili feje tűnik fel a bokor helyén, kicsit kételkedve abban amit lát kinyújtja a kezét, és megtapogatja a bokrot - hogy csak képzelődik-e, vagy tényleg Anili van itt. Végül bizalmat szavaz, és mosolyogva finoman megsimogatja az arcát - mutatván, hogy örül neki. Utána  néhány kézmozdulattal belekezd
-A nő haza akar menni. Majd dél fele fognak fordulni - summázza az eddig megtudott újdonságokat. Végül felteszi azt a kérdést, amit nem teljesen ért
-A városban nem láttak. Akkor te hogy találtál meg? - jeleli, s azután megjegyzi
-A futással meg óvatosan - még a futóbab sem olyan gyors, mint te - a végén még feltűnik valakinek...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #78 Dátum: 2017. Október 23. 09:59:32 »
Hrissi Al Shard:

Először nem történik semmi érdekes egészen addig míg az események fel nem gyorsulnak vagy éppen le nem lassulnak? Attól függ honnan nézi az az ember fia. A hogyishívják nevű nő aki a herceggel van hirtelen rosszul lett. Nem túl szép látvány volt még messziről se, de hadd kínlódjon vele a herceg.
Aztán mintha a hites asszonykád tűnne fel az egyik bokorból. Milyen bokrok ezek? Vagy milyen helyet gyújtottál fel a városban? Valami varázsló vagy boszorkány kertjét, azóta is az van az orrodban? Azért látod Anilit? De nem megy át rajta a kezed vagyis nem szellem se nem szívtál be semmilyen drogot. Előkerülnek a kezek is, és azonnal egy pofonnak leszel gazdája. Nem olyan nagy amiket osztogatni szokott inkább csak meglegyintett, de legalább nem lépett a lábadra.
Csak utána kérdi a "mi van"-t.
Anili először csak bólogat a válaszaidra. A napot nézi jól sajnos már lebukott, de  éppen telihold van egész jól világít ezen a csillagfényes estén. Más esetben még romantikus is lehetne de erre most nincs idő. A kezével int, hogy menjetek ki a bokrosból a nyílt terepre. De azért távolabb az úttól. Meggyőződik róla hogy, senki nem hallani benneteket jól körbe néz, aztán kezd beszélni. Nem túl erősre véve a hangerőt.
-Haza akar menni?! Aham! Nem is csodálkozom. Egyszer eljön ez a pont amikor hiába a nagy kaland de az ember lánya azt mondja ennyi volt, elég!-Anili elvigyorodik. Nem tudod miért.
-A másik Edmund Úr. Kíváncsi leszek hogy küzd meg vele Toron Hercege, na de nem karddal az biztos! Emlékszel rá igaz?-Anili már teljes szívéből nevet.
-Nem voltam gyors csak az egyszerűbb és célszerűbb megoldást választottam. Majdnem fél óráig tartott míg átvágtam a tömegen a térkapuig. Az volt a legnehezebb aztán már könnyű dolgom volt.Toronban voltam ráértem jelenteni az úrnőnek. Csak a torokelvágást hagytam ki. Az incognót már régebben használom mint te jobban tudok rejtőzni benne. a másik városállam térkapuját használtam, és szereztem egy lovat, na jóóóó loptam! De okosnak tűnt majd visszatalál  a gazdájához. Ennyit a trükk. 
-Van hideg élelelm, lo...vagyis szereztem, ezek meg most olyan lassúak mint két csiga. Sétálva is lehet őket követni. Megtanítottak a séta közbeni alvásra?








 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 23. 10:54:24 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Hazafelé:
« Válasz #79 Dátum: 2017. Október 23. 16:23:09 »
Leanthil

Valami történt a lánnyal, nem tudom megállapítani, hogy mi lehet, de a némaságba való burkolódzás eddig nem jellemezte személyiségét. Aggódó pillantással mérem fel az állapotát, de nem faggatom, nem érezné jól magát, ha gyengének tűnne.
Egyre rosszabbnak tűnik az állapota. Már elgondolkodom azon, hogy megszólítom, amikor lezuhan a nyeregből.
Atolla! -átvetem bal lábamat a nyereg felett és már a földre is ugrok, és odaszaladok a lányhoz, a kulccsontjánál megemelem a testét, gyorsan végigpásztázom, hogy van-e rajta valami vágott vagy szúrt seb. Semmit sem látok rajta, vérfoltot sem, ami ruha alatti sebesülésre utalna. A lány megszólal, azonban elfojtja a szavait a rosszulléte. Úgy tartom, hogy tiszták maradjanak a ruhái, majd erőtlenül próbál felmászni a lovára. Végül egy rövid mondatot össze tud szedni, és választ ad a korábbi kérdésemre. Haza akar menni.
A fejemben forognak a gondolatok, majd eszembe jut egy régi beszéde az egyik gyógyítónak, amit még évekkel ezelőtt mondott az agyi sérülésekről. Sose gondoltam volna, hogy valaha egyszer az elmém még meg fogja keresni és fel fogja használni ezt a tudást. Agyrázkódásra mutat a legtöbb jel, talán valami súlyosabb, de a pihenés a legfontosabb. Lovagolnia nem kellene.
- Atolla, gyere, keresünk valami helyet, ahol kipihenheted magad, odakötöm Vidal kantárját a nyergemhez, majd a lányt ráemelem a csataménemre, majd felmászok mögé, nehogy lezuhanjon, ezek után lassabb tempóban indulok meg a nyugat felé, bal kezemmel átkarolva a lányt a hasánál.
Ha meglátok a távolban egy fogadót oda vezénylem a ló-párost, majd miután kikötöttem őket, leemelem az elerőtlenedett lányt a nyeregből, és besegítem a fogadóba, leültetem a legközelebbi üres asztalhoz, majd a fogadóshoz sétálok.
- Szép napot, kiveszem az egyik szobáját egy napra. - mondom ellentmondás nem tűrő hangon.
Amennyiben akadékoskodik, vagy hihetetlen árat kér,  akkor nem lesz olyan könnyű a dolgunk, egyébként ezután a lányt felkarolom, és a szobában az ágyra fektetem, majd lefejtem a vértet a lábamról és a kezemről, és úgy várok a fogadóban, közben ha van rá lehetőségem, majd egy száraz ronggyal végigtörlöm a levetett páncélzatot, letörölve róluk az út porát, utat engedve a vörös mintázatoknak, ékkő-berakásoknak, hogy újra díszessé változtassák a vértemet. A rongy után egy másik ronggyal súrolom meg, hogy a rá száradt port is letudjam sikálni róla. Ezután a mellkasvértem és a hátvértem jön, ezeket a tisztítás idejére veszem csak le, utána visszacsatolom, végül pedig a kardomat tisztítom meg.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 24. 21:53:03 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #80 Dátum: 2017. Október 27. 09:50:00 »
Leanthil Herceg:

Atolla haza szeretne menni ez volt az utolsó mondata innentől kezdve vagy alszik vagy félig ájult. Próbáltál rájönni mi lehet a baja, lehet valamilyen romlott ételt evett míg az amazon nőknél volt? De Az az nem okoz ájulást. Még az is felötlik az elmédben, hogy gyermeket vár de kicsit visszaszámolva még nem telt el annyi nap vagy mégis, nem mégsem. De a városállamban akkorát hatalmast esett. Inkább a fejét érte hátulról egy nagy ütés a kövön és még csúszott is. Sérülést nem látsz, egyenlőre. A haja felfogta. talán később kicsit jobban megnézve, némi horzsolás esetleg, az úton azzal volt elfoglalva hogy dühös volt mert nem hallott, Folyamatosan azt írta "IDIÓTA IDIÓTA!" kicsit hiányzik is. Téged megvédett a páncél meg a sisak amit a fejedre nyomott az utolsó percben.
Azt teszi amit mondasz hallja csak beszélni nem akar.  Oda kell rá figyelni nehogy kizuhanjon a nyeregből A lassú tempó a két lóval, még nem tudod mennyire jó vagy rossz lesz. De talán megsegítenek az istenek. Nehezen haladtok és a félig alvó lánnyal nehéz lenne megvédeni magad akár amazonok, kóbor lovagok vagy úton állók ellen. Szerencséd van senkivel nem találkoztok. Fogadót is elég könnyen találtok. Valami tanyaközpont szerűség ivója. Valaha a FEKETE MACSKA neve volt, De néhány betű letört, elkopott, és lusták volták újra írni. Most a díszes: EKE  MACS nevet viseli, a helybéliek persze férfinép azt mondják: elmegyek az ekemacsba mindenki tudja kocsmázni mennek.
A fogadós végignéz rajtad leginkább a  páncélod lesi, ékkövekkel meg a kardod. Leginkább a kardod. "Fizetős vendég de bármikor kinyírhat."
-Nagyuram egy szobánk van az persze a magáé! Hettiii! Hol vagy már!-Előkerül egy valaha szebb napokat is látott testes nő.
-Ő itten Hetti a lányom egy perc és tiszta ágyneműt húz bármi kell csak hívják.-És Hetti már rohan a fogadós nem hazudott Hetti egy percen múlva a régi ágynevűvel a kezében jön vissza.
-Öntöttem meleg vizet a mosdó tálba. A szoba kész mehetnek. Addig te a szoba árát vitatod meg a fogadóssal.
-Egy nap meg éj egy férfinak egy ezüst. Ugyanez nőnek csak egy réz.-Bármilyen csúnyán nézel is rá bármennyire is bizsereg a kezed a kardodon magad is jól tudod neki is meg kell élnie valamiből. És ez még nagyon jó ár. Nem aranyat kér, de még kérhet...addig él!
Atolla végre nyugton aludhat az ágynemű tiszta fehér. Hetti jó és gyors munkát végzett. Most veszed csak észre, hogy Atolla gyors ujjai nélkül sokkal nehezebb levenni a páncélt. A Tisztítás közben van időd elgondolkodni azon mi lesz ha hazaviszed Atollát és kénytelen leszel találkozni Edmund Úrral aki szépen fogalmazva nem zárt a szívébe. Kopogtatás hallatszik és mielőtt még válaszolhatnál Hetti lép be mellette egy vénasszony fogalmad sincs hány éves lehet. Első ránézésre egy ronda boszorkánynak tűnik, de azon kívül, hogy öreg mind a ruhája mind az arca a keze mind a cipője a haja tiszta . A körmei sem gyászkeretesek sőt teljesen rövidre vannak vágva.
-Nagyuram ha nem haragszik szóltam a helyi füvesasszonynak és egyben bábának. Nézze meg a kisasszonyt, ha szabad.








 

« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. 11:44:27 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Hazafelé:
« Válasz #81 Dátum: 2017. Október 31. 23:33:00 »
Leanthil

Az út hosszabb volt, mint amiben reménykedtem, próbálom a lány sebesülését felmérni, miközben lassan haladunk. Közben időnként körbenézek, a horizonton ellenséget keresve.
"Úgy tűnik, elcsendesedtek a dolgok"
Számos gondolat fordul meg a fejemben, hogy vajon mi történhetett, amitől hirtelen ilyen rosszul lett a lány. Számos túlgondolt és belemagyarázott ötlet is felmerül, azonban a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy a tűzrobbanásnál megsérülhetett a feje, és agyrázkódást szenvedhetett. Megvizsgálom a fejét, de így szemre nem sikerül észrevennem rajta a sebhelyet, így hanyagolom ezt, nehogy még rosszabb állapotba kerüljön, meg kell állnunk, hogy erőt meríthessen, mert így sosem fogjuk megtenni a Kaskellon távolságot. De legalább eltűnünk egy időre, akkor az amazonok biztos feladják majd a keresést.
Bizakodom, hogy előbb utóbb sikerül visszatérnünk a civilizált térképre, Keletre, Toronba.
Nem látom nyomát semmilyen üldözőknek, de azért gyakran pillantok hátra, mert ki tudja, mikor bukkanhatnak fel. Az út során igyekeztem kitalálni, hogy mit tegyek, amennyiben megtámadnak minket. Mire egy alkalmazhatónak tűnő taktikát dolgoztam ki, addigra már meg is pillantottam a távolban épületeket, melyek közül egy tekintélyesebb méretű arra utalt, hogy az lehet a fogadó, míg a többi valamiféle tanya lehet.
"Hiányzik Leania, a mosolya és az az érzés, ami akkor fog el, mikor a közelemben van, hiányzik Toron is... " - jut eszembe, körbepillantva a területen. - "Hiányzik, hogy felismernek, és csodálnak." - a szám egy keserű mosolyra húzódott.
- " És most itt vagyok a semmi közepén. Még atyámnak a keze sem ér el mindenhova."
- Már lassan odaérünk, kipihened magad, és visszatérünk aty... Kaskellonba. - elharaptam az atya szót, inkább nem akartam felhozni a témát, mely szerint az apja számos módon csalódást okozott. Ha neki nem is, nekem igen. A tekintélye szertefoszlott a szememben, így már nem is aggódtam amiatt, hogyan viseltethet irántam.
Végre közelebb érünk a nagy épülethez, és el tudom olvasni a címerét, mely látványa nem tölt el sok bizakodással a fogadót illetően. "Jobb lesz figyelni, ha esetleg valami baj lenne.
Kikötöm a lovakat az istállóban, közben a falnak támasztom Atollát, majd utána átkarolom. Amennyiben van a környéken istállósfiú, odabicegek hozzá a lánnyal.
- Lelkedre kötöm a lovakat, úgy vigyázz rájuk, mint a szemed fényére, ha eltűnnek, megkereslek téged, és a családodat, ha meglesznek, mikor elhagyom a fogadót, akkor megfizetem szolgálataidat.
A fogadóban azonban egy meglepetés fogad. A kocsmáros, miután hosszasan bámulta a vértemet illetve a pengémet, nevetséges árat állapított meg a szobáért.
- Egy ezüst, két nap, három éj. Ne akarja elhitetni velem, hogy drágábbak a szobák, mint a nagyvárosban. - szúrom a tekintetemet a férfi szemébe.
Még ez is egy becses ajánlat, tekintve azt, hogy általában egy szoba hét rézbe szokott kerülni egy estére.
A férfi megtermett lánya hamar nekiveselkedik a szobák előkészítésének.
Miután megalkudtunk a fogadóssal, visszasétálok Atollához, felsegítem a székről, és követem a Hetti nevű lányt, hogy elfoglalhassuk a szobámat. Az ágyra friss lepedő került, ráfektetem Atollát, majd egy biccentéssel jelzek a szolgálónak, hogy megelégedtem a szolgálataival és hagyjon magunkra. Amennyiben szoros öltözete van Atollának, megoldom azokat, hogy ne zavarja a pihenésben, leveszem róla felesleges kiegészítőket, a csizmát, amennyiben övtáskája van, vagy ahhoz hasonló, azt is leoldom.
Utána a saját felszerelésemet veszem le, amely már lassabban megy, mint amikor külső segítséget kaptam, de azért nem okoz különösebb gondot. Végül már csak a hátamon és mellkasomon marad páncél, és éppen az alkarvértemet sikálom egy ronggyal, amikor kopogtatást hallok. A kardom felé nyúlok, és éppen húzom már elő amikor a szolgáló becsörtet egy idős banyával.
Gyanús szemekkel nézek az asszonyra, végül lassan bólintok, azonban nem veszem le a tekintetem róla, a közelében maradok és árgus szemekkel figyelek, hogy az árulás legkisebb gyanújára felnyársaljam.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #82 Dátum: 2017. November 03. 08:35:23 »
Leanthil herceg:

A fogadó körül csak szántóföldek vannak semmi más. Tanyák közelebb és távolabb de a kilátás a legkevésbé sem érdekel. Mikor Atolla még aránylag nem volt ájult és azt mondta "Haza szeretnék menni!" egy pillanatra bevillant a gondolat, hogy te is Toronba vágyódsz. Majdnem el is szóltad magad. Inkább azon gondolkodsz mi baja lehet a lánynak, hiszen erős és jól bír minden megpróbáltatást. A városállamban viszont nagyot esett lehet, semmi nem védte. Nem hord páncélt sisakot. Az lehet a baj.
A hely félig lepukkadt de még tűrhető. Más esetben be se tennéd ide a lábad. Az istállós fiú inkább középkorú férfi, bólogat de szólni nem mer. Győzött ismét a fenyegetés. Elvezeti a két lovakat a karámba, mikor előkerül megkérdi "segíthet e bármiben?" Láthatja rajtad a fenyegető arckifejezést és, hogy addig egy pénzhez nem jut míg nem távoztok.
Atollát félig támogatva félig kézben tartva viszed be a fogadóba "vagy mibe"?!
A tulaj olyan árat mond a szobára amitől már félig kihúzod a kardod. Közben előkerül Hetti a testes leány aki vagy szolgáló vagy a fogadós lánya, egy perc alatt áthúzza az ágyneműt és végre Atolla alhat. Kimész és letárgyalod az igazi szoba árát  fogadóssal. Majd visszamész de Atolla ugyanúgy alszik mint azelőtt.
A páncélod tisztogatása közben van időd elmélkedni mennyire hiányzik Toron. Édesanyád A húgod és a kisöcséd persze, de hogy még atyád is? A városi nyüzsgés. Ezt azért nem gondoltad volna.
"Mindig az hiányzik a legjobban ami vagy aki nincs veled" Valentina  mondta ezt vagy nem? De igaz ami igaz, tény hogy már hazavágyódsz.
Hetti jelenik meg egy öregasszonnyal aki első ránézésre boszorkány. De Hetti szerint csak füvesasszony és a helyi bába.
Nem kérdi meg megnézhetné e meg Atollát. Egyszerűen csak körbejárja. Rád néz, megingatja a fejét.
-Ugyan, ugyan fiatalember! Arra a kardra semmi szükség! Nem akarom a kisasszony
 bántani de ha gondolja tartsa magánál azt a vasat!
-Először Atolla homlokához teszi a kezét aztán az arcához, majd hátul széthúzza a haját.
-Láza nincs, ez jó jel. Itt a bűnös, a hajától nem lehetett észrevenni és horzsolás sem volt,
 de itt egy kis pulki hátul a fején. Egy eséstől lehet.Inkább rá se kérdezek honnan van elnézve magát. Kell némi jó meleg borogatás Hetti elintézi, hogy mindig legyen meleg víz és tiszta törölköző. Viszont fájni fog a feje, erre van itt valami.
-Elővesz egy fiolát.
-Mézes cukros gyümölcsös tea.Ne aggódjon nem méreg! Jót tesz. Hetti kipróbálod? -Hetti rád néz bólint. Attól tarthat méregnek tarod. Viszont erre nincs jobb szó, felpörög. Úgy mosogat mos fel és szolgál ki gyorsan, mintha az élete függne tőle. Az öregasszony megint csak a fejét csóválja.
-Magánál hagyok egy keveset ebből a teából, csak pár cseppet adjon a lánynak. Egy kiskanállal legfeljebb ha már felébredt. Aki mondjuk úgy normális mint Hetti annak nem szabadna innia de szerettem volna hogy lássa nem mérgezem le a kis hölgyet. -Majd távozik.
Egy nap és egy éjjel múlva Atolla kezd észhez térni. A fejét nagyon fájlalja ahogy azt az öregasszony előre megjósolta. Hányingere nincs, ellenben éhes, a járás még gondot okoz neki viszont leginkább az érdekli hol vagytok? Ez téged is izgatna, mert leginkább a semmi közepén...de ezt nem mondhatod neki!



 

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3642
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hazafelé:
« Válasz #83 Dátum: 2017. November 03. 19:31:35 »
Hrissi Al Shard

Anili pofonja egyérelműen eldönti a kérdést. Nem képzelődik. A helyzetjelentés pont olyan amilyennek lennie kell - rövid, és nélkülözi a felesleges beszédet, no meg a kedves szavakat.
Anilivel kissé arrébb vonulnak, hogy válaszolhasson anélkül, hogy felfigyelnének rá - igaz, Hrissit az sem zavarta volna, ha Anili is csak elmutogatja. Hogy Anili mit talált olyan viccesnek azon, hogy a herceg választottja megunta ezt az utazást, rejtély. Az már kevésbé, hogy Edmund urat nehéz esetnek tartja, és ebben a műfajban a herceg is jó eséllyel indulna. Viszont ahogy Anili elkezd nevetni, Hrissi gyorsan betapasztja a tenyerével a száját
-Ssssh! - kéri gyengéden, és el is engedi Anilit, remélve, hogy kissé lecsillapodott.
A magyarázat jó részét érti, és bólogat is. Szóval lovat lopott, és elengedte. De az, hogy ha valaki el tud rejtőzni az incogno segítségével, hogy segít megtalálni valakit, azt fel nem foghatja ésszel. Északiak...

De legalább lesz mit enni - az is valami. Csak azt nem érti, hogy minek lopni, amikor Anilinél annyi pénz van, amiből két falut is meg lehetne venni. A kérdésre megrázza a fejét
-Nem, én nem vagyok holdkóros vagy alvajáró - inti, hogy aztán újfent a Herceg szállása fele fordítsa a figyelmét.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #84 Dátum: 2017. November 04. 08:56:37 »
Hrissi Al Shard:

Örülsz hogy Anili megjelent. Az általa kiosztott kisebb pofon bizonyítja tényleg itt van nem csak szellem. Miért kellett a másik városállamba mennie térkapuért lovat lopni és így visszajönni nem teljesen világos hiszen tele van arannyal. Ezt mindig arra fogod az északiak bolondok...kész passz!
Anili azon vihog, hogy a hercegnek meg kell küzdenie Edmund úrral. Kénytelen vagy befogni a száját. Mit szívott ez a nő? A füstben volt valami?
Kicsit eltávolodtok a két lovastól, miután Anili jól szemügyre veszi őket. Mutogatni nem tud csak suttogni.
-Nem kardviadalra gondolok hanem szócsatára. Szeretnék ott lenni, hogy végighallgassam,
 de még az is lehet a kardok is előkerülnek.
-Az eget nézi már amennyire ki tudod venni mit csinál.
-Menjünk vissza oda ahonnan eredetileg voltál, aludj pár órát, és hoztam ételt is mert enned kell! Ahogy láttam a herceg most olyan lassú, hogy beéred akár futás nélkül is.-Anili hangja olyan hogyha ellent mersz mondani egyszerűen megtöm mint egy libát. És rád parancsolna  Alszol mert én azt mondtam!

« Utoljára szerkesztve: 2017. November 04. 10:07:41 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Hazafelé:
« Válasz #85 Dátum: 2017. November 04. 09:43:38 »
A tanyavilág felidézi a régi emlékeket, amikor a Zászlóháborúban kapitányként massíroztunk az első ütközetbe. Utazás közben maga elé képzelte azt a múltképet, és látta, ahogyan felsorakoznak a tanyák túloldalán a Szövetség serege, amelyiket tudott mozgósítani időben. Oldalra pillantva szinte látta maga előtt a császári légiók sorait és a magasba tartott zászlókat. Néhol egy-egy fekete zászló is megjelent, jelezve hogy a Hadurak közül megjelentek többen is az ütközetben. Azután az ütközet után indult el a ranglétrán.
Körbenézve már újra az üres tanyavilágot látta.
"Azok a régi szép emlékek."
Gyakran ellenőrzöm, hogy nem követnek-e, de minden csendesnek tűnik.
"Nem láttam senkit mögöttünk, így megnyugszom végre, az amazonokat ezek szerint sikerült kicselezni, vagy tán feladták a hosszú hajszát és inkább hazatértek."
Amikor a hazára gondoltam, akaratlanul is elismerem, mennyire hiányzik az ikerhúgom. A család többi tagja is hiányzik, bár tudom, hogy vigyáznak ők magukra. A császár Őfelsége remélem megbocsájt majd, amiért csalódást okoztam neki. Még nem tudom, hogy hogyan, de valahogyan kárpótolnom kell majd.
A fogadó istállójában minden rendben zajlott, majd a tulajjal akadnak problémák, amikor aranyzsáknak tekint engem.
Miközben súrolom a páncélomat, becsörtet a fogadós lánya meg valami boszorkány. Jól ismerem ezt a környéket. Torontól és Erentől Nyugatra találhatóak még Orwella követői. A banya külalakja sem sokat segít abban, hogy a lehetséges Orwella-követői képet leromboljam.
Éles tekintettel figyelem minden mozdulatát, és közben hallgatom, amiket mond.
Bár fogalmam sincs, miféle átokszavat mondott, ami elvileg Atolla fején van hátul, de ennyi még nem tűnik semmiféle varázsszónak, így életben hagyom a némbert.
Azután előkerül a fiola. Egy akkora lélegzetvételt veszek, hogy félő, hogy beszívom a torkomba az öreganyót meg a szolgálót. Teszek előre egy lépést, jelezve, hogy most állunk meg, amit látva a banya odaadja a szolgálónak, hogy kóstoljon bele. Amire ő pedig felpörög.
- Nem győztél meg, ahonnan én jövök, olyan mérgeket is készítenek, amelyeknek hetek, hónapok, évek, akár több év is kell, mire látható tünetet és halált hoz.
Elsiklok a felett a tény felett, hogy miért öletné meg a szolgálólányt, hiszen ki ez a szolgálólány, hogy a banya értékelje az életét.
Mindazonáltal elveszem a fiolát.
Miután elment a némber, visszafordulok, hozatok nedves kendőt, amelyet a kandalló oldalához tartva melegítek fel, majd a lány fejére helyezem, aztán tovább tisztítom a páncélomat, majd a kardomat kezdem élezni.
Másodnapon magához tér Atolla, szörnyű fejfájásra panaszkodik. Hozatok neki ételt a fogadóból a szolgálóval, majd megkérdezi, hogy hol vagyunk.
- Az úton Kaskellon felé. Elkerültük az amazonokat, így kicsit hosszabb időbe is telhet, mire majd odaérünk. Ha elég erős leszel, hogy megüld a lovat, indulhatunk.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #86 Dátum: 2017. November 05. 16:05:58 »
Leanthil Herceg:

Atolla haza szeretne menni. Te is egyre többször gondolsz a családodra a nyüzsgő Toronra viszont, hogyan fogod megoldani azt még te sem tudod. Nem teheted meg Atollával, kirakod a szűrét Kaskellonban aztán búcsút intesz mert irány Toron. Ezt még át kell gondolni meg egyébként is nem csináltál semmi botorságot mióta eljöttél otthonról. Az a robbanás a kováccsal nem a te hibád. A császár talán azóta megbocsájtotta a viselkedésed és nem akarja rád erőltetni az a lányt akit kétszer láttál életedben. Sokkal egyszerűbb visszamerülni a múltba, az mindig sokkal  szebb, mint az eljövendő ami elől nincs menekvés.
Atolla végre felébredt, ami jó hír. Viszont a fejét és a lábát fájlalja,  rettentően éhes. Szintén jó hír. Az öregasszony adott egy fiolát, attól ami benne van majd jobban lesz a nő. Bizonyításképp ad a Hetti nevű szolgálónak. De nem tudhatod hogy ő mindig ilyen e, mindent gyorsan megcsinál aztán alszik fél délután.
Minután megfenyegeted hogy te a mérgek városából jössz felcsillan a szeme. Megkérdi az hol van? Jobb lesz Atollának nem adni abból a löttyből. Inkább a könyvmoly bátyádnak adod ha addig el nem törik hadd elemezgesse, úgy sincs más dolga legfeljebb a Codex másolás. Dögunalom.
Atolla egyre jobban érzi magát. Megtapogatja hátul a fejét már állva és egy jó hosszú "aúúú"-val jelzi igen észrevette a púpot.
-Ettől fáj! A lábam már nem csak el volt zsibbadva. Néhány lépéstől máris olyan mint újkorában. Ha készen vagy akár indulhatunk is. Szerintem viszont előbb menjünk előbb hozzád, mármint Toronba én bármikor hazamehetek onnan. Biztos hiányzik a testvéred nem?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Hazafelé:
« Válasz #87 Dátum: 2017. November 19. 13:17:50 »
Leanthil

Attola haza akart menni. Bár csak sejtem, hogy Kaskellonra gondolt ezalatt, nem pedig édesanyjának az otthonára. Az megnehezítené a dolgokat. A lány honvágya bennem is felébreszti a hiányérzetet. Bár tudom, hogy nem lehet semmi baja, mert a személyes fejvadászom felel a biztonságáért. Meg nyilván Leaniának vannak saját őrei is, ebben biztos vagyok. De azért sosem árt ha láthatom. Az atyám... remélem a felséges Császár megbocsájtotta vétkemet, hogy kavarodást okoztam, bár az az én védelmemben szólalna fel, hogy abból, hogy a jövendőbelim kinevetője után vetem magamat, miért jelentene bármilyen kapcsolatot köztem és a nevető közt. Nem bizott meg bennem, és erre nem előnyös építkezni.
Talán ezt a magasságos Császár is felismerte, és nem utasítja el magától a fiát, amiért bajt okozott. - az ajkamba harapok. - Nem éppen így kellene büszkévé tennem apámat. A háború folyamán látszódott rajta, hogy igenis büszke arra, hogy van egy fia aki fegyverét fogja a népéért, és örült annak is, hogy nem az elsőszülöttje teszi ki magát ennek a veszélynek. - húzódott a szám vékony mosolyra. Aztán a gondolataim elkavarodtak, és a testvéreim közé keveredtek.
Farsel kiváló diplomáciai érzékkel van megáldva, ismeri a nemesség tagjait, előnyeiket, hátrányaikat, ismeri a Famor-kaszt tagjait, számos támogatónak örvend a körükben, Simien kancellári kötelezettségekben kiemelkedő, Leania pedig kiváló intrikusként van jelen... - büszkeség töltötte el, ahogyan biztosan a Császárt is eltölti a büszkeség a gyermekei iránt. Hogy Tenkra miben lesz jó, azt majd az idő megmondja.

Az öregasszony kérdésére, hogy milyen városról beszélek, karba tett kézzel válaszolok. "Tereli a témát"
- Napkeletre, a Quiron tenger északi partjainál. - válaszolom tömören, befejezettnek nyilvánítva a témát. - De épp elég közel van ahhoz, hogy ha mégis megmérgeznéd, akkor megtaláljalak.
Azt nem tartom hozzáfűzésre érdemesnek, hogy abban az esetben még krán is elég közel lenne.
Végül a természetes gyógyulás mellett döntök, és a bátyjám részére elrakom ezt az üveget. Amikor azonban az ébren lévő Atollán már látszik, hogy magánál van, és tud beszélni, másképp határozok.
- Szerintem pedig jobb lenne először Kaskellonba utazni, hogy megnyugodjon a család. - "hogy a "lányuk" az igéretük ellenére továbbra is az ő kezükben maradhat." - Még csak az kéne hogy a hazaúton megint elraboljanak. Úgy tűnik a Kaskelloni lányokat nagyon szeretik elrabolni. - mondom egy széles mosoly kíséretében. - Van nálam egy üvegcse, amit egy kétes eredetű boszorkány adott ide, hogy itassam meg veled. Lehet méreg, de az is lehet, hogy segít. - vonom meg a vállamat. - Ha nem elviselhetetlen a fájdalom akkor javaslom ne vedd be, de legyen a te döntésed. - mutatom meg neki a fiolát, majd visszarakom oda, ahonnan elővettem.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3642
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hazafelé:
« Válasz #88 Dátum: 2017. November 20. 20:47:38 »
Hrissi Al Shard

Hrissi nem érti, hogy mi vicces van abban, ha Edmund úr ideges. De végül kiderül, hogy Anili azt szereti, ha mással ordibálnak obszcén módon és nem vele. Ezzel mondjuk valamennyire egyet tud érteni, bár meglátása szerint ha két gazdag ember összevész, van rá esély, hogy valamelyikük felkér egy hurkost,  hogy látogassa meg azt, aki annyira felidegesítette. Még szerencse, hogy a tehetősek nem veszik kézbe az ügyeiket, mint a faluvégi kocsmában szokás, hogy műkedvelő amatőr módjára a helyszínen lebökdössék egymást. Különben neki sem lenne munkája. Anili ötletére megrázza a fejét
-Jó lesz itt. A szekér mellett nem szerencsés aludni - véli Hrissi. A többivel nem vitatkozik - enni tényleg szükséges, hogy lépést tudjon a hercegékkel tartani. Így aztán kiválogatja a rizst, répát és egyéb fűszer nélküli zöldségeket, meg a kenyeret, és nekiáll enni. A húst és  a fűszeres dolgokat kihagyja - mivel úgy nehezebben kapnak szagot az állatok és az emberek, ha felőle fúj a szél. Miután befejezte az étkezést, körbetekeri magán az incognót, és egy fa tövében még a fejére is húzza, majd lefekszik aludni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Hazafelé:
« Válasz #89 Dátum: 2017. November 27. 07:20:45 »
Leanhil:

Atolla fejfájását mint ahogy az kiderült egy jó nagy "pukli" okozta de már múlóban van ez a fájdalom is. Eddig ezt azért nem vehette észre mert sem ő sem te, mert nehezebb problémákkal kellett megküzdeni.
A vénasszony kérdésére hol van Toron csak körbeírod a helyet de azért visszatekintve látod lúdtollal leírja egy pergamenre. Bolond boszorkány...Tényleg hiányzik a családod így belegondolva. Elég rég eljöttél már Toronból az pedig nem csak egyszerű szólás mondás " Egy erős férfi mögött mindig áll egy erős nő!" Ha nem is szó szerint. Mikor  veletek találkozik egy kedves, bájos elbűvölő hölgynek mutatkozik de mit lehet tudni mi történik " a színfalak" mögött. Ki mondja ki végül "Azért mert én azt mondtam!"
Na de vissza a valóságba. Atolla először a lábait masszírozza, majd átveszi az üveget. Fintorog egyet és visszaadja.
-Ebbe beledöglött néhány bogár légy vagy szúnyog, nem tudtam kitalálni. Ha azok se élték túl akkor én se. Szerintem kihagyom! A lábam meg egyszerűen elzsibbadt a sok fekvéstől. -Vissza adja a löttyöt. Gyorsabban helyrejött mint gondoltad.
-Kaskellonba?-Kérdez vissza mintha nem is tudná hol van Kaskellon.
-Ne vigyorogj így mert csúnya verekedést rendezek ám!-De közben nevet. Majd rugdosni kezd nem komolyan csak éppen, ebből is észrevehető a lába tökéletesen helyrejött. Abba hagyja.
-Muszáj máris menni? Ne is válaszolj menjünk!-Összeszedi azt a kevés holmiját amije van, Leballag az istállóba a lováért majd újra feljön kész vagy e már.





« Utoljára szerkesztve: 2017. November 27. 09:28:43 írta Az Ezüst Utazó »