Szerző Téma: Álmok-off  (Megtekintve 10616 alkalommal)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Álmok-off
« Dátum: 2015. Szeptember 14. 17:46:14 »
Csevegő a koncepciók megbeszélésének és minden másnak, kötetlenül. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Álmok-off
« Válasz #1 Dátum: 2015. Szeptember 14. 18:09:36 »
Ufff all!

No akkor én a Holdkos varázsló - Vértestvér - Siedon szentháromságból hoznám a karakteremet, ilyen sorrendben. Rasszra gorviki lenne. Felőlem lehet ismeretség, akár a nemesi família szolgálatában, akár rokonság lévén.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Álmok-off
« Válasz #2 Dátum: 2015. Szeptember 14. 21:00:19 »
Üdv!

Úgy vettem ki, hogy CKL vegyesebb csapatot szeretne. Ez természetesen nem érinti sem a hergolit, sem a te gorviki koncepció(i)dat Alaric.
Nekünk kell kevésbé kosfejes témában gondolkodni.  ;D Az meg szerintem menni fog.  8)


Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Álmok-off
« Válasz #3 Dátum: 2015. Szeptember 14. 21:32:56 »
No akkor legyen közös szál és ismeretség?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Álmok-off
« Válasz #4 Dátum: 2015. Szeptember 15. 10:34:44 »
Valóban jobb lenne talán egy vegyesebb csapat - de ha abban egyeztek meg, hogy valami szál köré építitek, azt sem bánom feltétlen. Egy kicsit talán úgy gondolom, hogy egy teljesen gorviki csapatot vagy teljesen Domvik-hívő csapatot nehezebb motiválni ebben a történetben.
Mondjuk az általad felsorolt karakterek közül egyedül a holdkos az, ami fontos, hogy Gorvikban nőjön fel, az összes többi jöhet akár az erioni diaszpórából, vagy Alcarából, stb. A gorvikiak elég sokfelé szétspricceltek a világban... :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Álmok-off
« Válasz #5 Dátum: 2015. Szeptember 15. 11:10:52 »
A Holdkos varazslo is johet mashonnan tudtommal, mert van het ev "probaideje" minden tamogatas nelkul a rendjetol, aztan ha tuleli akkor lesz teljes jogu tag. (jatektechnikailag 7. szint elerese?) Szoval addig koborolhat is, csak nyilvan az arnyekhaborukban jobban edzodik a lelek...  ;D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Álmok-off
« Válasz #6 Dátum: 2015. Szeptember 15. 11:40:20 »
Nem fogalmaztam világosan: a Holdkoson kívül a többi lehet kevésbé "vaskalapos" gorviki is, erre gondoltam. :D
Holdkos iskola csak Gorvikon belül van, a többit képezhetik máshol is.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Álmok-off
« Válasz #7 Dátum: 2015. Szeptember 15. 11:58:27 »
Ja ok, így már értem mire gondoltál. :)

Egyébként a Holdkos ellenében van valami kifogásod? (Bevallom kíváncsi vagyok mit tudnék kihozni belőle, életem során még csak egyszer játszottam varázslót is.) De persze ha nem passzol az elképzeléseidhez, akkor váltok.

Illetve ha maradhat, akkor mi alapján csinálhatom meg? Arra gondolok, hogy nincs részletezve a könyvben, de talán az OM-en még fent egy kidolgozása, amit anno még Yvett töltött fel talán. Azt mennyire lehet használni, mint sablont, vagy inkább te szabnád meg a korlátait, vagy én és ellenőrzöd, vagy közös erőfeszítés legyen? :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Álmok-off
« Válasz #8 Dátum: 2015. Szeptember 15. 12:16:52 »
Üdv!

Ha ragaszkodsz a Holdkoshoz, a többieken is vidd keresztül. :P
Nekem nincs feltétlen kifogásom ellene (egyelőre) de azért engedd meg, hogy utánanézzek pontosan a kaszt leírásának meg ilyesminek.

ÚTK-ban az alkotást az IAP rendszerrel tudod megcsinálni, amiről a Hulla-féle HGB elején találsz leírást. Azzal elég jól meg lehet csinálni, elég reálisra a kasztokat. El kell vele tölteni egy kis időt, de az eredmény általában jó.

Viszont ha te mágiahasználóval akarsz jönni, Grogrum pedig a hergolit hozza, akkor a többieknek érdemes lehet más kasztok felé tendálni. A napokban megpróbálom bővebben kifejteni a kaland koncepcióját és akkor majd lehet fixálni az ötleteket. Egyelőre annyi bizonyos, hogy valamiféle labirintusozás mindenképpen lesz benne, a klasszikus fajtából. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Álmok-off
« Válasz #9 Dátum: 2015. Szeptember 15. 15:56:11 »
Tőlem lehetsz varázslóval nyugodtan.
Nagy káosz van a fejemben, valószínű h vmiféle harcost készítek.
Tehát részemről még minden képlékeny.  :)

Az elmondottakból nekem úgy jött le, h full kosfejes party megerőszakolnà a mesét. A vegyes csapat jobban illene CKL koncepciójába.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Álmok-off
« Válasz #10 Dátum: 2015. Szeptember 15. 16:21:51 »
Mondjuk inkább úgy, hogy nem számítottam arra, hogy full kosfejes parti lesz. Persze nyilván egy kis átalakítással számukra is lehet motivációt gyártani, de egy fokkal nehezebb, mint egy vegyes partinak. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Álmok-off
« Válasz #11 Dátum: 2015. Szeptember 15. 21:12:57 »
Többieknek milyen ötletmorzsáik vannak?  ::)
Hátha megszáll vmi.  :D

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Álmok-off
« Válasz #12 Dátum: 2015. Szeptember 15. 21:21:05 »
Mégsem varázslót hozok. Rájöttem, hogy legszívesebben a Holdkos pajtást életúttal játszanám, de ugye most nem erről van szó.

A másik verzió ami szimpatikus, egy tiadlani vándor dalnok. Még Grogrum egy kalandjához készült, de nem volt rá lehetőség, hogy megszemélyesítsem. Vélemények?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Álmok-off
« Válasz #13 Dátum: 2015. Szeptember 15. 21:22:39 »
Tiadlani dalnok? Ez érdekesen hangzik.

Ami azt illeti, lehet, hogy lesz folytatása, de először ennek jussunk a végére.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Álmok-off
« Válasz #14 Dátum: 2015. Szeptember 15. 21:25:24 »
Úgy értettem, hogy 1. Tsz-ről szeretném indítani a kalandját. :) Majd egyszer. Asztalinál. Ha egyáltalán ebben az életben még odakerülök. :(
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."