Szerző Téma: Házi szabályok, információk - Erion  (Megtekintve 729 alkalommal)

Grogrum

  • Vendég
Házi szabályok, információk - Erion
« Dátum: 2015. Augusztus 11. 21:46:59 »
A Kalandozók témába csak a karakter illusztrációs képét (ne konkrét személy legyen), szöveges külső leírását rakjátok fel! Illetve, miután megbeszéltük a közös dolgokat, azokat a múltbeli eseményeket, személyes vonásokat, a többiekhez fűződő viszonyt, stb. amit a többi karakter tud. Ha van olyan, amit nem minden karakter tud, azt PM-ben  küldjétek el csak annak, aki tudja.
Felszerelés bármi lehet a józan ész határain belül. Pénzzel most ne foglalkozzatok.
A statot, felszerelés listát, előtörténetet csak nekem küldjétek el PM-ben! Javítva fogom visszaküldeni, és azután az lesz a végleges.

Házi szabályok

1. +1 Tulajdonság Kap költsége: 10

2. Használható kiegek: Hulla féle HGB_v2_1 és PPL_v1_2

http://lfg.hu/forum/index.php/files/download/321-harcosok-gladiatorok-barbarok-%C3%BAj-torvenykonyv-alapjan/

http://lfg.hu/forum/index.php/files/download/492-papok-paplovagok-kegyeltek-az-%C3%BAtk-alapjan/

3. Oktatás bónusz eltörölve. Helyette szintenként mindenki kap +5 kp-t.

4. . Szintenként bónuszt adó képzettségek:

Az eredeti szabály helyett, minden Képzettség szinten annyi egyszeri bónusz jár, amennyi a Képzettség foka. Vagyis amikor 1. fokon sajátítja el a karakter kap egyszeri +1-et, 2. fokon +2-őt, stb. 5. fokig ez +1+2+3+4+5, összesen+15 (Fp, Hm, stb.)

5. Harcmodor szabály (ÚTK 169. oldal)

Visszafelé is érvényes. Vagyis testközelből harcolva az, aki nagyobb Méretkategóriájú fegyverrel harcol nem kapja meg a fegyvere harci értékeit, kivéve, ha megvan a megfelelő fokú Fegyverhasználata.
Pl.: Egy szűkös kajütben a  tőrt forgató előnyt élvez a hosszúkarddal harcolóval szemben. Így, ha a hosszúkardos csak 2. fokon bír a Fegyverhasználattal, akkor nem kapja meg  hosszúkard értékeit, de ha már 3. fokon képzett akkor igen.

6. A Mágikus kifáradás az Akaraterővel függ össze nem az Állóképességgel.

A KM ajándéka mindenkinek akinek nem ez az anyanyelve:  Közös nyelv 3. fokon.  ;D

A karakterlap excel formátumban van. Kitöltve küldjétek vissza nekem! Én fogom a karakterlapot vezetni beírom a változásokat, és újra elküldöm az aktuális verziót. Ilyenkor a régi mehet a kukába.

A stat exel file-t a facebookra kérném csak KÜLÖN cseten, hogy más ne kapja meg. Vagy az e-mail címemre: szodrai@citromail.hu

Egy kérésem lenne, illetve ez parancs!  8)  ;D Kéretik egyes szám harmadik személyben írni a reagokat! Mindenkinek, hogy egységes legyen a közös kis irományunk.

Üdvi Bajtársak!

Engem ért a megtiszteltetés, hogy KM bácsink kérésének eleget téve, megpróbálok összeütni valami szabályszerűséget a reagok rögzítési metódusát illetően...

(Leszögezem, nem vagyok nagyon otthon ebben a teches témában, csak lelkes amatőr és próbálkozom. :) Bárminemű hiba, észrevétel adódik, akkor azt kéretik jelezni, hogy hülyeségek nem kerülhessenek erre a helyre...ezt is ki fogom majd venni, vagy Mesterünk megteszi)

Tehát a reagírás ezzel a kódsorral kezdődik:
[img ]http://kepfeltoltes.hu/150222/megint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg  [/img ]    [ color=cyan] [ size=14pt]  "Szirán", a gladiátor  [/size  ]  [/color  ]

ami ezt eredményezi, ha kiveszem a "[" jelek és a szövek között a "space"-ket:
"Szirán", a gladiátor

1./ Amint látható "kép beszúrás"-sal  kezdődik, amely közé egy, max. 50 kB méretű képet kéretik beilleszteni, amire Mikaela azt mondta, hogy a kép magasságban ’200 pixel’ (ami viszont nekem szuke nyelven van mondva…  :o  ;D )

(természetesen, ha átkülditek a képhivatkozást, nagyon szívesen megszerkesztem nektek a fejlécsort, mert most már felszabadult egy kis időm  8) )

Én a választott karakterképemet, a megfelelő szerkesztés, méretre vágás, majd .jpeg formátumban történő elmentés után az alábbi oldalra töltöttem fel (ez egy ingyenes oldal):
http://www.kepfeltoltes.hu/index.php
-   értelemszerűen „tallózod” az 1. helyre a megfelelő méretűre vágott képedet, majd ráklikkelsz a „Feltölt” gombra.
-   ezt követően a fórum oldalán az [ img] [/img ]  "kép beszúrás"-hoz az ingyenes feltöltőoldalra feltöltött „Direkt link a képhez:” felirat alatti rublikában megjelent, "http://kepfeltoltes.hu...stb" kezdetű karaktersort kell bemásolnod.
-   a „kép beszúrás” után csak simán jöhet a karakter közismert neve, beceneve, ahogy a társai ismerik, szólítják, ehhez a megfelelő színkódot kéretik használni, illetve 14-es betűméretet az egységes kinézet céljából!

Linkelek egy olyan oldalt, ahonnan bőven lehet válogatni színkódokat! 
http://hu.wikipedia.org/wiki/HTML-sz%C3%ADnk%C3%B3dok

2./ A reag következő része lenne a KM (esetleg a prológusnál a JK) által jelzett időpont, helyszín beillesztése, amelyet „bézs szín”-nel [ color=beige] [/color ] és „dőlt betű”-vel [ i] [/i ] különíthetünk el a főrésztől.

3./ Fő szabályként a reagot kéretik egyes szám, harmadik személyben rögzíteni, a KM bácsi kérésének megfelelően. Az alaptörténések rögzítéséhez semmilyen extra jelölést, kiemelést nem kell használni.
- A karakterek gondolatait, ki nem mondott dolgait kéretik „dőlt betű”-vel [i ] [/i ] és „félkövér betű” –vel [ b] [/b ] kijelölni, hogy ez is jól látható és olvasható legyen. Természetesen az adott karakter saját reagjában ezek a jelzések a saját gondolatokat jelölik, hiszen – megfelelő mágikus vagy pszi tudás nélkül – másnak a gondolatait az adott karakter saját reagjában nem rögzítheti. ?
- Az egyes JK, NJK által közölt gondolatok idézésénél (a kommunikációknál) kéretik az adott Játékosra jellemző (az általa, pl. a Karaktere bemutatásánál használt) színkódot használni, egy „-„ gondolatjelet követően. A NJK-ra vonatkozóan a KM határozza meg saját reagjában a használatos színkódot. Ha esetleg az olvasás során a színkód nem azonosítható, akkor nyugodtan utánakérdezhetünk.

(természetesen a szövegben található kódsoroknál a "[" jelek és betűkarakterek között nincs "space", azt csak azért tettem bele, hogy látható legyen az adott kódsor...

Remélem, hogy a tudományosság igénye nélkül, de azért össze tudtam nektek foglalni ezt a témát, és valamennyire érthető is lett!

A'frad!

kyrfattyú

Kieg.:

Annyit pontosítanék, hogy más JK és az NJK-k beszédét csak abban az esetben kell gondolatjelbe "-" írni, ha az a múltban történt, mint pl. amikor én írtam a reagom végén, hogy: "Kitört a Tizennegyedik." De ha ez a jelenben történik, akkor a szokásos módon kötőjelekkel - - kell írni, persze az adott színkóddal. Pl. amikor kyr reagjában Szirán ezt hallotta: - Kitört a Tizennegyedik.

És még egy nagyon fontos dolog!

Az "Off-Topic" gombot a kocka gomb mellett bátran használjátok! Minden olyan esetben, amikor az adott reaghoz kapcsolódik az off. Pl. Varázslat részletes játéktechnikai leírása (Mp költség, hatóidő, Erősség, stb.), vagy olyan dolgok mondjuk, hogy "ha kardot ránt, megtámadom" Ezt a reagban lehet csak úgy írja le, hogy "Szirán szúrós szemmel néz rá, és kimérten a kardja markolatára teszi a kezét." Tehát ne a külön "Off-14" témába írjátok az ilyesmit, mert elvesznek az információk!
Mellesleg így nem rontjuk el a reagok irodalmi...  8) stílusát olyan dolgokkal, amik valójában csak a játékos és a KM közötti információcserék, nem a karakter cselekedetei és gondolatai.

Grogrum, a Hergelő

Ui.: A párbeszédekhez használatos színkódokat ide fogom vezetni, ha elkülditek őket. Illetve Mikaelának hála  :) nemsokára kapni fog mindenki egy egységes indexképet, amiről kyr fentebb beszélt, és amit a reagok elejére kell majd tenni.
Ha lehetne egy kérésem, a kéket [ color=blue] [/color ] és a gesztenyebarnát [ color=maroon] [/color ] inkább ne válasszátok már! Jojózik tőle a szemem.  :o Köszi!  :)

És az izgalom fokozása miatt:

Az Fp és Ép sebek konkrét számszerű értékeit nem mondom meg, csak szavakkal illusztrálom majd a reagban.
Pl.: "Az apró karcolás csak kellemetlenséget okoz." (kb. 1-3 Fp), vagy "Sokadik sérülése már igen megviseli. Megremeg a térde." (Ép és/vagy Fp 50% alatt), vagy "Brutális vágása jó tenyérnyire hatol az ellenfeled vállába. Talán a kulcscsonton is áthatolt." (kb. 3-6 Ép)
Ráadásul a Harci láz képzettség használatakor még ennyi info se lenne.
Viszont 50-és 90 %-nál mindenképpen egyértelmű lenne a leírás, szóval kb-ra mindenki tudná hol tart.