Szerző Téma: Ahogy nálam mennek a dolgok  (Megtekintve 555 alkalommal)

Bahamooth

  • Vendég
Ahogy nálam mennek a dolgok
« Dátum: 2015. Május 23. 18:23:21 »
Sziasztok!

Pár apróság amiben én kicsit másképp mesélek mint mások.

Karakter alkotással kapcsolatban a következőket kell tudni:

-A karakterek bármilyenek lehetnek, (jellem, kaszt, faj) semmilyen megkötésem nincs, kivéve a nagyon extrém dolgokat nem engedem meg. (Ide tartoznak az ősfajok például.) Ellenben engem nem zavar ha egy fél-elf papnak, vagy épp egy udvari ork nekromantának áll.

-Minden karakter a lehetséges maximum pénzzel rendelkezik, ebbe éppúgy bele tartozik a kaszt szerint járó induló összeg, mint ahogy az esetleges vagyon háttérből származó pénz is. Adott esetben ez akár igen csak gazdag karaktert is eredményezhet, ám a pénz elköltésére is adok majd lehetőséget, úgyhogy e miatt ne aggódjatok.  ;)

-Talán már máshol is tapasztaltátok, nálam van lehetőség egy darab szerencse dobásra, egy darab felszerelési tárgyra, illetve annak minőségére. Ez egy darab k100 as dobást jelent, melynek eredménye jelzi az adott tárgy minőségét. Különlegesen rossz, avagy különlegesen jó dobások esetén ez bizonyos rossz, avagy jó tulajdonságokat jelenthetnek az adott tárgyakon. Ezt a dobások alapján én határozom meg. Természetesen ez a dobás nem kötelező, csupán lehetőség.

-Ne féljetek érdekes dolgokat kérni, ha megoldható én nem zárkózok el semmitől. Érdekes dolgokon például különleges hátasokat értek. Törpének lehet akár hegyi mufflon hátasa, egy mocsári barbár ülhet akár byzon -on is. Rajtatok múlik, csak hangulatos legyen. :D

-Bár már némileg játéktechnika is, de főleg a karikhoz vonatkozik az IP, vagyis az Ismeretségi Pont használata. Ezt a statisztikát én fogom használni, s nektek el sem mondom ki hogyan áll. Elképzelhető, hogy lesznek helyek ahol felismernek benneteket, és ez a tény vagy pozitív vagy negatív hozzáállást eredményez az illetővel kapcsolatban. Lehetnek rajongóitok, irigyeitek, barátaitok, és ellenségeitek..ez idővel kiderül.


Egy kis játéktechnika:

-A karakterek futási sebessége a következőképp alakul:

A törpe, gonlin, és egyéb "apró" termetű lény a gyorsaságának 3x -osát tudja lerohanni egy kör alatt méterben.
Orkok(udvari is) a gyorsaságuk 4x -esére képesek ugyanez idő alatt.
Az ember, amund, dzsenn, és más hasonló ember szerű fajok képviselői, a gyorsaságuk 5x-ösét képesek lefutni egy kör alatt.
A fél-elf, az elf, a khál, és más elf szerű fajok a gyorsaságuk 7x-esére képesek.

Ennek valójában csak esetleges üldözés esetén lesz szükség, ám akkor igencsak fontos hogy ki milyen gyorsan is tud futni.