Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2893 alkalommal)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #150 Dátum: 2022. November 07. 20:08:10 »
Holnap szabin vagyok, igy tudok reagalni ide is :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #151 Dátum: 2022. November 07. 21:40:56 »
CON!
OK. Nem sürge, mert nagyon nehezen megy a fogalmazás->így minimum 1 hét a válaszidőm. ...mintha elbutultam volna az óraátállítással, pedig simán kelek és nem is érzem magam fáradtnak, de mégse bírok összefüggő mondatokat összeállítani.  :console:

DIEROL!
A kronológia szerint a 8.Zh-ban az -ha jól emlékszem Fehér Tigrisek- segítségével űzték ki Erenből (Via Shen) a toroniakat. De ezek nem az általad említett embervadászok...


Vya Shen - Erv (erv)
Északi embervadász klán, a vajákos iskolákhoz tartozik. Nevük jelentése: Fehér Tigrisek. A legismertebb – bár nem a legősibb – a vajákos iskola sámáni irányzatának klánjai közül. Az Északi Szövetség zászlóbontásáig Erent szolgálta, faluközösségei örökjogon birtokolják a székvárostól nyugatra húzódó erdőséget. Mindenkori főnöke a hercegi tanácsnak és a kettős hold kamarájánakis tagja; utóbbi testületben a század legtekintélyesebb klánjának elöljárójaként képviseli északfölde embervadászait. Háború idején a Fehér Tigrisek a gyakorlatban bizonyítják kötődésüket a hagyományos iskola taktikai és stratégiai irányzatához. Rajaik az északi hadvezetés jeleseinek biztonságáról gondoskodnak, különítményeik a szövetségi csapatok elő- és oldalvédvédjét erősítik. Gyakran vetik be őket különösen kényes és veszedelmes helyzetekben, kémkedést és ítéletvégrehajtást azonban sosem bíznak rájuk: a nemes vad szelleme, melyet a küzdelem előtt magukba fogadnak, ilyen méltatlanságot sosem tűrne el. Klántetoválásuk tigrist ábrázol. Legismertebb cselekedetük a VIII. zászlóháború alatt Raveen városának felmentésére tett aknamunka. A klánt a XIII. zászlóháború (Psz. 3616) óta határozatlan idejű kontraktus köti a kilencedik vörös lobogó hordozójához. Legkiválóbb embervadászai a kalandozók hadurának személyes testőrségét alkotják, és ha kell, életüket is habozás nélkül feláldozzák érte. A shen útját járó embervadászok a legkönnyebben lunírból vert homlokpántjukról ismerhetők fel, melyet beavatási szertartásuk során kapnak, és – a kyr pusztítókhoz hasonlóan – „napjaik fogytáig s a világ végezetéig” viselnek. Aki megválik tőle, a közvélekedés szerint menten halálát leli. A valóság jóval bonyolultabb ennél. A bizonyosság igényével csak annyit jelenthetünk ki, hogy az élve elfogott embervadászok a pánt elvesztésének pillanatában végérvényesen elfelejtik a rájuk bízott titkokat, a klánjuk lakhelyéhez vezető utat is beleértve. Klántetoválásuk tigrisfejet ábrázol.
(Forrás: Toron, 157/1/3; Játékosok készlete2, 9/2/3; Észak lángjai, 315/1; Északfölde embervadászai, Gáspár András)

Illetve: a kyr-toroni időszámítás között 170 év eltérés van. A kyrek szerint 8 háború volt (jelenleg amit játszunk az a toroniak szerint az V.zászlóháború. Toron, 156/1/3)
tehát 2356+170=2526
Amit írtál nem vonom kétségbe, csak 2722-ben léptek le akkor ez mégis csak lehet az is. Ezzel a kyr időszámítással, szerintem az alkotók is problémában vannak... vagyis mostmár nincsenek mert nem is érdeklik őket a régi dolgok :-[

ÉS! mivel viszonylag kevés a pontos infó (Oké a kalandozók. hu-n meg a Toroni alapkönyvben írnak néhány dolgot) azért sokmindent csak improvizálok, mintha ez történt volna.
Lehet h G.A és BOOMEN bácsi sem így álmodta meg, azért igyekszem beilleszteni az "ynevi történelmet" a játékba.  ;D

UI: ettől függetlenül lehet h neked van igazad, de részemről ezek az embervadászok nem azok a 3700-as "mai" értelemben vett fejvadászok.





Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #152 Dátum: 2022. November 07. 21:56:16 »
Valahol azt olvastam h a Via Shen-i győzelem után semmi érdemleges nem történt. Ez Raveen városánál egy nagy győzelem volt -rosszul írtam. SRY

Viszont fontos még néhány dolgot írnom.
A könyv egész jó történetmorzsákat ad, ám az időpont nem lehet helyes:
ha igaz az amit a 157.oldalon ír (csak 2532-es dátum van) akkor közel 1 hónap alatt történt minden.
-a győzelem (Raveen-ben) "a város népe felkoncoltatott"
-az egyik vezér az kinyiffantja az egyik ork vezért (viszály két fekete hadúr között -nemcsak a lobogók hordozóit, hanem a hadvezéreket is oldalaik szerint nevezik fekete vagy vörös hadúrnak )
-majd a császár parancsára elvágja a maga torkát, mert a Raveeni helyőrséget kardélre hányták
-majd a futár kivonul az Északi Hármaktól (közben emlékeim szerint Tiadlanban történt az ork főnök kipurcantása. OK. ezt nem tudom pontosan megnevezni, de a Toron kiegészítőn kívül valahol máshol is hivatkoznak erre a "kinyírja a toroni az orkot dologra"-
-és vége a 8.háborúnak, majd jönnek a concitator összetűzések
a KÖNYV szerint...
nekem ez kicsit zavaros, ezért a szálakat általam kibogozva tárom elétek (a bemesélőkben igyekeztem ezeket világossá tenni, ezért is a kezdődátum nem a 2520. lett)
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 07. 22:06:01 írta wolftern »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #153 Dátum: 2022. November 08. 15:16:03 »
Okok- részemről nem gond. :)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #154 Dátum: 2022. November 08. 17:44:12 »
Wolftern, köszönöm a kimerítően részletes infót!  :pacsi:

Ezek után csak érdekességnek, hogy nekem miért ez jött ki:
https://www.kalandozok.hu/magus/mlista/klanokrendek/fejvadasz/aviasheniembervadaszokrol(komjatiszabolcs)mlista.pdf
benne: Kyria alapításától számított 20176. év
Pyarron szerint 170=Kyria szerint 17 453=csk 1 (Toron 461. oldal - ebben nem is volt hiba :D )
vagyis a 20176-17453=csk 2723
Hogy nem azok az embervadászok, azzal nem is volt is gondom - de ez is később esett le, amikor olvastam a magyarázatodat :)

Megjegyzem, most másodjára megnézve az oldalt, bár hasonlít a régi Rúnára, de úgy nézem, hogy nem teljesen hivatalos a forrás. Én is inkább a Toroni kieget tartom mérvadónak - csak mivel önállóan nem találtam meg benne a 157. oldalon található információt, azért kerestem rá a neten is  :read:
Mindegy is, az évszám nem annyira érdekelt (a történet szempontjából lényegtelen a pontos év) - inkább az a fontos, hogy a centarior eme megjegyzése nem dicséretnek, hanem bírálatnak tűnik ;D
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 08. 17:51:00 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #155 Dátum: 2022. November 09. 16:43:03 »
Dierol!

OK.  ;D Amúgy legtöbbször én is kalandozók.hu-n nézem az infót (ha végig lapozgatnám a könyveket, szerintem az élet is eltelne  :o Mindig találok valami új infót, ami teljesen más irányba terel) Nincs probléma, és ha számodra fontos volt ez, engem nem zavart a kérdés. Szívesen válaszolok, amíg van ésszerűség.  :D

« Utoljára szerkesztve: 2022. November 09. 19:07:25 írta wolftern »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #156 Dátum: 2022. November 13. 19:33:05 »
Wolftern, nézd már, mit találtam:
https://kalandozok.hu/idojosda?ev=3725&nap=253&x=9438.96629808181&y=6417.639356060348

interaktív térkép, hőmérséklet és széladatokkal meg egyebekkel :D Hajós kalandnál lehet, hogy jól jöhet :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #157 Dátum: 2022. November 13. 20:59:57 »
 :D igen ezt is alkalmazom. Nagyon okosak ezek a kalandozok.hu-s srácok. Sok a + kiegèszítő, ès információ.
Kár h a hivatalos hozzáállás nem ilyen.

Azèrt kíváncsi lennèk h rajtad, meg rajtam kívül hány játèkost hoz mèg izgalomba az effèle finomság? ;D

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #158 Dátum: 2022. November 14. 11:26:52 »
:D igen ezt is alkalmazom. Nagyon okosak ezek a kalandozok.hu-s srácok. Sok a + kiegèszítő, ès információ.
Kár h a hivatalos hozzáállás nem ilyen.

Azèrt kíváncsi lennèk h rajtad, meg rajtam kívül hány játèkost hoz mèg izgalomba az effèle finomság? ;D

Én rendszeresen használok ilyen cokmokokat a  kalandozok.hu-ról, de olyan iszonyú mennyíségű a minőségi nem hivatalos anyag született a MAGUS-hoz, hogy teljesen nem látom át mivel már a 2000-es évtől mint játék számomra nem ez volt a fő csapásirány, manapság is inkább nosztalgikus érzésekkel tekintek rá és néha jó visszatérni hozzá egy-egy alkalommal, ennek ellenére szeretem az ilyen játékosi és mesélői segédleteket amik árnyalják az amúgy is hatalmas világot és történéseit.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #159 Dátum: 2022. November 14. 19:06:29 »
:D igen ezt is alkalmazom. Nagyon okosak ezek a kalandozok.hu-s srácok. Sok a + kiegèszítő, ès információ.
Kár h a hivatalos hozzáállás nem ilyen.

Azèrt kíváncsi lennèk h rajtad, meg rajtam kívül hány játèkost hoz mèg izgalomba az effèle finomság? ;D

Csak véletlenül bukkantam rá, mert kerestem normális térképet, és ezt dobta a kereső :D A Magus támogatottsága, összeszedettsége elég kérdéses volt mindig is. Igazából a Summarium volt az, ami sokat tágított a világleíráson - utána baromi sokat kellett várni hasonlóra. De mint látod, Filio is jelentkezett a "műértők" közé :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #160 Dátum: 2022. November 14. 19:44:14 »
Idézet
Én rendszeresen használok ilyen cokmokokat a  kalandozok.hu-ról, de olyan iszonyú mennyíségű a minőségi nem hivatalos anyag született a MAGUS-hoz, hogy teljesen nem látom át mivel már a 2000-es évtől mint játék számomra nem ez volt a fő csapásirány, manapság is inkább nosztalgikus érzésekkel tekintek rá és néha jó visszatérni hozzá egy-egy alkalommal, ennek ellenére szeretem az ilyen játékosi és mesélői segédleteket amik árnyalják az amúgy is hatalmas világot és történéseit.
Igen erről beszélek  ;D h MINŐSÉGI anyag kellene... habár úgy sem venném meg, mivel az én Ynev képem leragadt az ÚTK-nál (ahogy abban leírták a dolgokat) és azóta, hivatalosan bármit adnak ki, szinte a trágyával egyenlő... Részemről.  ;D

Sajnos többnyire én is csak nosztalgiázok rajtuk :u-rock:. Időm nincs igazán
« Utoljára szerkesztve: 2022. November 14. 19:53:14 írta wolftern »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #161 Dátum: 2022. November 15. 10:27:24 »
:D igen ezt is alkalmazom. Nagyon okosak ezek a kalandozok.hu-s srácok. Sok a + kiegèszítő, ès információ.
Kár h a hivatalos hozzáállás nem ilyen.

Azèrt kíváncsi lennèk h rajtad, meg rajtam kívül hány játèkost hoz mèg izgalomba az effèle finomság? ;D

Csak véletlenül bukkantam rá, mert kerestem normális térképet, és ezt dobta a kereső :D A Magus támogatottsága, összeszedettsége elég kérdéses volt mindig is. Igazából a Summarium volt az, ami sokat tágított a világleíráson - utána baromi sokat kellett várni hasonlóra. De mint látod, Filio is jelentkezett a "műértők" közé :D

Azért tegyük hozzá, hogy ha a fórumon meghirdet az ember egy mesét zömmel a MAGUS-ra vagy még a D&D-re „harapnak” rá a népek magas a népszerűségi indexük így az ember fia kénytelen MAGUS-t mesélni mert vagy azt mesél vagy jó eséllyel nem mesél semmit – ezzel nem azt akarom mondani, hogy a MAGUS rossz csak azt mondom, hogy népszerű.

A fórum jelenlegi állapota futó mesék kapcsán ( hogy melyik mennyire aktív azt most ne firtassuk ) :

MAGUS : 6 db mese
oWoD : 1 db mese
Codex : 1 db mese ( igaz a legöregebb veterán futó történet maximális elismerésem a mesélőnek továbbra is )
Cyberpunk téma : 1 db mese
Sci – fi téma : 1 db mese

Szóval az arányok MAGUS / Egyéb játékok 6:5 erősen 50% + a MAGUS javára szóval népszerű vagy legalábbis a legnagyobb közös metszet a játszani kívánt játékok sorában.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #162 Dátum: 2022. December 05. 13:11:51 »
Dögrováson vagyok, sikerült ágynak dőlnöm... Jobban leszek jön a reag, elnézést a csúszásért...

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #163 Dátum: 2022. December 05. 16:18:39 »
Jobbulást!

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #164 Dátum: 2022. December 05. 16:48:01 »
Dögrováson vagyok, sikerült ágynak dőlnöm... Jobban leszek jön a reag, elnézést a csúszásért...
Jobbulást! Gyógyulgass nyugodtan - a fórum nem fut el  ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"