Szerző Téma: Hetedkori Értekezletek  (Megtekintve 2889 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #120 Dátum: 2022. Október 04. 19:02:27 »
:D ÖÖ.....ööö az volt a lényeg h Shulur környékéről írjak, és egy passzoló, tőzsgyökeres házat akartam adni. Hogy leírás van-é azt nem tudom. (de nem hinném) A TORON kiegészítőből szedtem 445.old, de már majdnem a könyv felét elolvastam és eddig nem találkoztam vele. Egy ötletem van még: kalandozók.hu SZÓSZEDET... hátha 8)

SZERK: Pár oldallal előrébb, van egy olyan h: Tartományok, városok és Uraik itt felsorol egy csomó házat a székhelyükkel, lehet h itt megtalálhatod.  ;D (Ha nincs meg a KIEG. akkor, majd megpróbálok kideríteni valamit)

A kieg megvan, csak nem kereshető szavakra. Én sem találtam többet benne - csak azért kérdeztem, hátha átsiklottam felette. Gondolom, ha valamit tudnom kéne, azt azért majd úgyis jelzed :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #121 Dátum: 2022. Október 05. 20:48:12 »
Idézet
A kieg megvan, csak nem kereshető szavakra. Én sem találtam többet benne - csak azért kérdeztem, hátha átsiklottam felette. Gondolom, ha valamit tudnom kéne, azt azért majd úgyis jelzed :)
Igen, szólok, írom ha valami fontos  :u-rock:

Illetve a magitor superor -ról :D:
A bemesélő reagban, nemes nevet -on, -an stb adtam írtam, ami a 2. reagban megváltoztattam.  :wtf: MÉG olvasom a TORON kiegészítőt, és annyi az infó h nagyon nehéz mindent megjegyezni -az új reagot is 3 napig írtam- Végül kiderítettem h a magitor családok általában a -dy és -yd vagy -dych rangjeleket alkalmazzák, és nem egy névtelen senkit akartam, hiszen ki adná neve sincs iskolába a nemesen született gyermekét? ezért a változtatás.  8) EZ LEHET TÖBBSZÖR ELŐ FOG FORDULNI A KÉSŐBBIEKBEN IS

Második:
Ha véletlenül a karakter sértésnek érezné, amit a nagymester B mond, azt azért teheti meg mert elődjeidtől utasítást kapott a karaktered oktatására... Na most itt megint jön egy filozofiai vita: Kinek, kit mivel lehet megsérteni? A félre értések, félrebeszélések miatt: Bármit tehetsz, s csak azért említem meg, hogy magyarázattal szolgáljak az NJK társadalmi viselkedésére.
Habár jóval magasabb a kasztod, részemről (ha én volnék a karaktereddel) nem venném sértésnek amit a BM mond, engem mással lehetne... de ez a te játékod és úgy cselekszel ahogy akarsz... Viszont (szerintem és főleg egy ilyen taposókultúrában mint a Toroni) nem lehet másképp tanítani, mint sértegetéssel, bántalmazással.

Harmadik: (idő)
Mint láthatod szándékosan nem írok pontos időt, viszont játékon kívül is megemlítem h nagyon szűk időkereted van a centariornál jelentkezni.  :plotting: Nem kivitelezhetetlen, de nagyjából lehetetlen. Ami felszerelést felírtál az nálad van...

Negyedik: ha eszembe jut, majd megírom. (megvan és ez a 4. és 5. pont)
A PATKÁNY negyedet este lezárják és csak reggel lehet kijutni onnan, te a meghallgatás (gadhass) miatt felmentést kaptál; a kerület uridominorjától.

A következő Pietorok, v Pietor akiket az Erissir ház védelmével bíztál meg... Nos a játék kedvéért ők átáltak a sötét oldalra, vagy legyilkolták őket. Ez majd a reagodtól is függ h annyiban hagyod v sem. Az biztos h a kapuban két ismeretlen őrködik és max ha varázslathoz folyamodsz, v harcolsz ellenük akkor tudsz átjutni. 

Ha van kérdés nyugodtan.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Október 05. 21:05:26 írta wolftern »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #122 Dátum: 2022. Október 06. 17:45:53 »
A visszamenőleges változtatásokkal nincs semmi bajom - simán benne van a történetben :) A helyzeted egyébként ismerős, mert én is a karakteralkotás vége felé kaparintottam meg a torni kieget - és pl. a történelemmel és Shulurral foglalkozó részbe eddig csak beleolvastam. Szerencsére a hitéleti részek ismerősek voltak a papok, paplovagok kiegészítőből.

A nagymester nyomora érthető, hiszen kellemetlen helyzetbe hozta a kyr. Ellenben az oktatása sikeresnek mondható, mert a szerencsétlen 4. gyerekből ő lett a családfő (ok, most tekintsünk el a család létszámától :P ) De elsőre a nagymester eddigi mondatai nem adtak okot a sértődésre. Főleg, hogy csak üzenet közvetítő szerepe van.

Az idővel kapcsolatban - én mértem fel rosszul Shulur méreteit. Eddig úgy képzeltem, hogy kb. 30-40 perc alatt el lehet érni a város legtöbb pontját. Erre rakódott még az a (mint kiderült téves) elképzelés, hogy a karakter egy bírósági döntésre nem visz magával hátizsákot és több napi hideg élelmet. A kései óra miatt úgy gondoltam, hogy nem a piacon vásárolja össze az útravalót, hanem hazamegy és a lefoglalás előtt összeszed pár dolgot. De semmi gond - akkor úgy fogom megoldani, hogy már a tárgyalás előtt "szívélyes" meghívást kapott - és a cern házi őrizetében várhatta a döntést. Amire felkészülve vitt magával pl. váltóruhát.

A háznál a besurranás ki van zárva. Egyrészt a csapdák, másrészt rangon aluli tevékenység :D Fizikai erőszakkal sem fog próbálkozni - mert egy pietor is életveszélyes rá - nem hogy kettő :D Másrészt pedig jelenleg a törvény sem épp mellette áll. Legfeljebb nyomasztja egy kicsit az őröket, aztán lelép majd a kikötő fele. A házon vagy a katonákon látszik valamiféle jelzés, hogy kihez tartoznak? Tehát hogy nem random házfoglalók? :P

Jah, a Hattesyn Házat nem találtam a 445. oldali felsorolásban. Elírtál valamit, vagy saját kútfőből merítetted a Ház nevét?  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2022. Október 06. 18:45:45 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #123 Dátum: 2022. Október 06. 18:58:24 »
Üdv!

Ahhoz képest, hogy nem is annyira távoli múltban a mesélő még eléggé berzenkedett a Toron kiegészítőtől úgy látom időközben eléggé beleástátok magatokat, királyok vagytok  :u-rock: s lészen egy alattomos toroni szál is  :rofl: mesélő vigyázz Dierol-al  ;) "törvénytelen gazember"  :panic: -"Többé kevésbé sikerült"-  :ninjabattle:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #124 Dátum: 2022. Október 06. 19:45:59 »
Idézet
Az idővel kapcsolatban - én mértem fel rosszul Shulur méreteit. Eddig úgy képzeltem, hogy kb. 30-40 perc alatt el lehet érni a város legtöbb pontját. Erre rakódott még az a (mint kiderült téves) elképzelés, hogy a karakter egy bírósági döntésre nem visz magával hátizsákot és több napi hideg élelmet. A kései óra miatt úgy gondoltam, hogy nem a piacon vásárolja össze az útravalót, hanem hazamegy és a lefoglalás előtt összeszed pár dolgot. De semmi gond - akkor úgy fogom megoldani, hogy már a tárgyalás előtt "szívélyes" meghívást kapott - és a cern házi őrizetében várhatta a döntést. Amire felkészülve vitt magával pl. váltóruhát.
Igen valami ilyenre gondoltam  ;D csak mivel már lebeszéltük az előtörténetet meg a kari felszerelés listáját, így ez a bevezetés, bevezetése

Idézet
A házon vagy a katonákon látszik valamiféle jelzés, hogy kihez tartoznak? Tehát hogy nem random házfoglalók?
Persze. Írtam h a Khalabassys Ház. ÉS! 2 lehetőséged van bejutni a házadba:
a, besurranás a föld alatti kyr romokon kersztül.
b, harc a pietorokkal
(c), ott hagyod őket és akkor nem ragozom tovább  :D
Illetve itt jönne a mesélő következő reagja... amit tegnap is említettem.

Hattesyn Ház: Nem nincs a könyvben ilyen. Ez egy általam kitalált kyr vérrel rendelkező familia, AKINEK! a centarior a kinevezett képviselője. A familia és az Exinator Accio syncordiát kötöttek, syncordiában vannak.


Idézet
Ahhoz képest, hogy nem is annyira távoli múltban a mesélő még eléggé berzenkedett a Toron kiegészítőtől úgy látom időközben eléggé beleástátok magatokat, királyok vagytok  :u-rock: s lészen egy alattomos toroni szál is  :rofl: mesélő vigyázz Dierol-al  ;) "törvénytelen gazember"  :panic: -"Többé kevésbé sikerült"-  :ninjabattle:
Örülök h tetszik :D

Viszont az első mondatot nem értem: "távoli múltban a mesélő még eléggé berzenkedett a Toron kiegészítőtől"
Ha rám gondolsz, nem emlékszem ilyenre  :) csupán annyi h borzasztóan kifacsartak a kyrek és ezért nem szívesen mesélek átlagos történetet. Dierolal azért teszek kivétel, mert a koncepciója (az előtörténet és a megbeszélések alapján is) megegyezik az én világképemmel így: Nem az lesz h persze mert én kicsavarom a karakterét.  :console:
És nem utolsó sorban, mesélés szempontjából is elég érdekes a gonosz, alattomos szál. Ez legtöbbeknél abban nyilvánul meg h dobjuk a kockát, és akit lehet legyakunk mert megteheti  8)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #125 Dátum: 2022. Október 06. 20:00:25 »
"törvénytelen gazember"

Nono, a karakter törvénytisztelő - többé-kevésbé :D


(c), ott hagyod őket és akkor nem ragozom tovább  :D

ez fog majd történni :)

Idézet
Hattesyn Ház: Nem nincs a könyvben ilyen. Ez egy általam kitalált kyr vérrel rendelkező familia, AKINEK! a centarior a kinevezett képviselője. A familia és az Exinator Accio syncordiát kötöttek, syncordiában vannak.

Ezzel sincs semmi gond :) Csak nem tudtam elsőre hova tenni :)

Idézet
És nem utolsó sorban, mesélés szempontjából is elég érdekes a gonosz, alattomos szál. Ez legtöbbeknél abban nyilvánul meg h dobjuk a kockát, és akit lehet legyakunk mert megteheti  8)

A karakter a saját szemszögéből nem tartja magát gonosznak - de azt elismeri, hogy nem épp emberbarát. Ezenfelül vannak "érdekes" elképzelései arról, hogy kinek mi a feladata, és hol a helye. Ráadásul nem igazán érdekli mások hogyléte - ha az nincs rá hatással. De hogy ok nélkül kegyetlenkedjen - az messze áll tőle :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #126 Dátum: 2022. Október 06. 20:08:54 »
 ;D igen ezekről beszélek... én is így cselekednék, v így látom. :u-rock:

TOVÁBBIAK. SZERINTEM NEM HOZOK LÉTRE KÜLÖN KOCKÁZÓ TÉMÁT: annyira nincs/nem van sok üzenet h ide, v a válaszhoz ne lehetne egy -vagy több- kockázó kódot beírni. Értelemszerűen ha mondjuk 1 kód/dobás kell, az mehet a játéktérbe mindenkinek a maga belátása szerint (hogy a reag végére, elejére, v a cselekedetnél írja, azt az illetőre bízom)
ha több dobás (pl harci körök) akkor azt ide az OFF témába dobjátok


Köszönöm.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #127 Dátum: 2022. Október 06. 20:11:35 »
Erkag Glunt -reflex

Gyorsaság tulajdonság: 18


Dobás 1d10: ( 9 ): Össz = 9

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #128 Dátum: 2022. Október 06. 21:59:51 »

Viszont az első mondatot nem értem: "távoli múltban a mesélő még eléggé berzenkedett a Toron kiegészítőtől"
Ha rám gondolsz, nem emlékszem ilyenre  :) csupán annyi h borzasztóan kifacsartak a kyrek és ezért nem szívesen mesélek átlagos történetet.

Hali!

Erre a szösszenetre gondolok, vagy ebből továbbgondolva gondoltam, hogy nem a szíved csücske a vaskos mű:

Üdv

Kíváncsiskodnék hogy valaki vevő e még egy M.A.G.U.S mesére? Ezúttal a VIII.Zászlóháború idején. Quironeia-ban fognak zajlani az események, a Raveen-i események mellékszerepet kapnak ezúttal. Mindkét oldalon (vörös és fekete) indíthattok karaktert, ám Jan van den Boomen Toron -ját, nem biztos hogy mindenkinek a szájízének megfelelően tudom hozni... ebből pedig problémát sem akarok, h a könyvben, v xy mesélőnél így volt/van.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #129 Dátum: 2022. Október 06. 22:30:37 »
Jah! 8) Eddig valóban nem volt az, már-már utáltam is. Viszont minnèl többet olvasom annál èrdekesebb :D
Sztem az a baj a kiegészítő vel h borzasztó vaskos ès tömör. Nèha hosszú oldalakon keresztül magyaráz jelentèktelen dolgokról, a jelentősebbeket meg èppen csak említi.
Amikor a felhívást írtam, bonyolult ès groteszk birodalomkènt gondoltam Toronra, amit sokan nárcisztikusan játszanak ki.
Most annyit változott a helyzet h, bonyolult de veszèlyes birodalom, azol minden összefügg mindennel.


Így már alátámasztom amit írtál  ;) ès eszembe nem volt már ez a kijelentésem

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #130 Dátum: 2022. Október 07. 09:47:16 »
Így már alátámasztom amit írtál  ;) ès eszembe nem volt már ez a kijelentésem

Ilyen az amikor az internet nem felejt meg én sem   :D ;D ;)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #131 Dátum: 2022. Október 10. 06:54:31 »
Quator!


Mi legyen? Én megvárnám a többség reakcióját.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #132 Dátum: 2022. Október 10. 14:45:13 »
Ahogy gondolod. :D Quatorra max 3 hetet várok, aztán ha játszanál, akkor írom a választ

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #133 Dátum: 2022. Október 10. 18:56:58 »
Sziasztok!

Reményeim szerint nem kell 3 hetet várnotok. Csak sajnos nem mindig jön az ihlet összefüggő fogalmazáshoz.  :-[ Azért igyekszem.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Hetedkori Értekezletek
« Válasz #134 Dátum: 2022. Október 10. 19:58:56 »
Természetesen senkit nem siettetek. :) Napközben nem láttam, h az üzenet nem igazán nekem szól, és ezért írtam h nyugodtan írjon, 8) max 3 hétig várok -kb- (részemről is van ilyen pl: Rigor karakterének megvan hogy mit akarok írni, de összefüggő szöveget nem bírok alkotni)