Szerző Téma: Első fejezet - Német-Római Birodalom  (Megtekintve 2434 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #30 Dátum: 2015. Október 27. 08:09:35 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:50
Jelen vannak: Siegfried, fogoly, templomszolga

A kis kíséret vezetője, a gyógyító nő akivel Akkóban hozott össze a sors elutasítja az ételt, én meghajtom fejemet.
- Ahogy kívánja.
Egyikre se nézek rá. Csupán néha amikor szót váltunk a beszélőre nézek.
Elcsomagolom az ételt, még lesz rá szükség az úton.Mikor megszólal
- Még meg sem köszöntem, hogy velem tart, Isten vezesse lépteit!-
- A rend képviselőjeként, egy kardot bocsátott ügyéhez. - mondom komoran.
- Én nekem azt kell megköszönnöm, hogy maga jött el.
"Uram segítsd meg kardod, hogy teljesíthesse feladatát."
-  Mi az úticéljuk?  A Magyar Királyság, vagy még mennek valamerre további lovagokat keresni? - kérdésem mindannyiuknak szól.
Ha megkaptam a választ, kezemet összekulcsolom a csuhám előtt, majd meghajtom a fejem.
- Szeplőtelen Maria áldása kísérje magukat.
"Megváltóm, segíts engem utamon  segíts meg a küzdelmeimben, a te népedért indulok messze földre, hogy megvívhassak azokkal, akik az Szent Édesanyád Királyságának lakóira pusztulást és halált hoz kegyetlenül. Szent Szűz, kérlek téged,  óvj meg minket, segíts küldetésünkben, ami a te Országodba vezet, hiszen I Stephanus  neked ajánlotta az uradalmát, a Magyar Királyságot. Most a Királyságod lakóit pogányok sanyargatják, pusztulást és halált hoznak magukkal. Kérlek tégedet, segíts meg utunkban. Megváltóm, kérlek segíts nekem, ne találkozzam azzal."
Majd felegyenesedek, és kilépek az ajtón, miután a vendégeink elhagyták az épületet.
Kint a lovamat eloldozom és várom hogy induljunk
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #31 Dátum: 2015. Október 27. 16:40:42 »
Anna:

-Igen A Magyar Királyság, és ezen túl vagy belül Erdély. Oda tartunk. A társaim Elena, itáliai és Artemis aki görög.-a lovag mindannyiunkhoz ideje volt már bemutatni őket.
-A társaim, nem pedig szolgák. A toborzást önre bíznám nem értek hozzá de mindenben segítek amiben csak tudok. Nem tudom miért nem küldtek utánpótlást Otto uramnak de ezt is fogom kideríteni.-Eközben felszállok a lovamra a többiek is szedik a dolgaikat.
-És maga is ismeri a mérleg hasonlatot nem? akár egy apró súly, egy gramm, is félrebillentheti a mérce állását, ezt ne feledje! Minden okkal történik mert Isten ezt így akarta!-Rábökök a lovag mellkasára.
-Ön az az egy gramm, mert az Isten így akarta!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 27. 16:45:18 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #32 Dátum: 2015. Október 27. 23:36:49 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:50
Jelen vannak: Siegfried, fogoly, templomszolga, Anna, Artemis, Elena.

- Sosem állítottam hogy a szolgái lennének aaa.. Hölgyek. - olyan nehéz kiejteni ezeket a formális szavakat.
- Mérleg egyensúly... Érdekes, de vajon tényleg elég lenne egy grammnyi súly a pogányok legyőzéséhez?
A toborzáshoz nem igazán értek. De megpróbálom megtenni amit kívánnak tőlem.
"Azt azonban remélem, hogy nem találkozom az Atya akaratából ismerősökkel."
Ha rám vársz sikolts rám.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #33 Dátum: 2015. November 03. 11:00:26 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:50
Jelen vannak: Siegfried, fogoly,  Anna, Artemis, Elena


Magatok mögött hagyjátok a rendházat, s lovaitokat kelet felé fordítjátok. Anna társai és a szaracén mögöttetek lovagol, míg ti ketten egymás mellett. Már felmértétek a lehetőségeiteket, s mindkettőtökben tudatosult, hogy német honból több támogatásra nem számíthattok. Megpróbálkozhattok viszont támogatást toborozni a lengyeleknél. Bármi mellett is döntsetek, nincs sok időtök, a pogány horda már kitárta pofáját Erdélyre és azzal fenyegeti, hogy végleg elemészti.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #34 Dátum: 2015. November 08. 04:22:00 »
Anna:

A beszélgetés a toborzásról nem túl jó irányba fut. Lassan haladunk vele a lovag nem túl lelkes szerinte nem ért a toborzáshoz. Én sem értek hozzá mégis vállalni fogom.
-Akkor kezdjük ott, hogy Artemis férfi tehát ne mondja neki hölgyem. Lehet nem sértő és nem is szól érte de csak szeretném tisztázni a nemét. Ennél fontosabb dolog. Láttuk már Jeruzsálemben mások hogyan toboroznak csak utánozni kell őket. Már csak az a kérdés kiket érdemes. Melyik nemzet fiait?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #35 Dátum: 2015. November 08. 14:22:01 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:50
Jelen vannak: Siegfried, fogoly,  Anna, Artemis, Elena

A toborzáshoz nem értek, de ha a Kereszt tűzét fel tudnám lobbantani a szívekben, valamint az Isteni Bocsánatot ahogy azt még a Boullion Gottfried tette, amikor bevették Jeruzsálemet.
Azonban kiderül, hogy a társaság egyik tagja, nevével ellenkezőleg, férfi.
Artemis, pedig a Kolostorban lévő egyik könyvben találtam egy nevet, Artemis, valamiféle bálvány, akivel harcolt Pál és a követői.
- Elnézést a félreértésért, uram. Nehezen volt összemérhető a külseje és a neve.
Majd lovaglás közben egyszer megszólalok.
- Azt javaslom hogy egy kisnemesi birtokon kezdjük a toborzást. Őket könnyebb Szent Hadjáratra felkérni.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #36 Dátum: 2015. November 13. 04:26:00 »
Anna:

Artemis csak bólint egyet elfogadva a bocsánatkérést. Velem együtt. Mit tudom én miért hívják így, nem kérdeztem ő meg nem mondta. Nem azért van velem hogy a nevén gondolkodjak.
-Igaza lehet akkor menjünk a legközelebbi kisbirtok felé. -Értek egyet a Lovaggal.
-Ám lenne egy felvetésem, ha szabad. Mit gondol A németek mennyire hajlandók arra, hogy Erdélybe menyjenek? Hiszen utánpótlást sem küldtek, Érdemesebb lenne egy másik ország fiainál próbálkozni. Nem gondolja?-Vetem fel.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 13. 13:11:52 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #37 Dátum: 2015. November 19. 19:15:00 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:50
Jelen vannak: Siegfried, fogoly,  Anna, Artemis, Elena

A bólintásra meghajtom én is a fejemet.
Majd az Anna nevűnő szólal meg.
-Igaza lehet akkor menjünk a legközelebbi kisbirtok felé.
Válaszára aprót biccentek, de nem kívánja abbahagyni az ügyet.
-Ám lenne egy felvetésem, ha szabad. Mit gondol A németek mennyire hajlandók arra, hogy Erdélybe menyjenek? Hiszen utánpótlást sem küldtek, Érdemesebb lenne egy másik ország fiainál próbálkozni. Nem gondolja?
- Én nem tudok semmit, így azt sem hogy ki akarja segíteni azt a nemesurat vagy megbosszulni. Kisegíthetjük egy kisebb csapattal, vagy egy hadsereggel bosszulhatjuk meg. Én gondoltam maga az előbbi mellett kíván álláspontot foglalni a korábbi cselekedetei alapján. És mit gondolok? AA Kalapács népének leszármazottjaiszívesen állnak ki hitükért. Illetve ha a germán nagyurak nem is kívántak több segitséget adni, lehet egy egy nemes másnem saját kardjáta Kereszt Szolgálatába állítja...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #38 Dátum: 2015. November 20. 07:33:42 »
Anna:

-Kevés esélyt látok arra hogy itt Német honban csatlakoznának hozzánk akár, kis akár nagybirtokosok vagy bárki. De tudja mit? Próbáljuk meg mielőtt még a Lengyelekhez rohannánk. Ellenben készüljön fel az elutasításra.-Vonom meg a vállam.
"Miféle lovag ez semmit nem tud a társairól?"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #39 Dátum: 2015. November 20. 11:27:47 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:52
Jelen vannak: Siegfried, fogoly,  Anna, Artemis, Elena

"Hát ilyen nincs..., ő akarja. Ő tudja. Nekem semmit sem jelent ez a Brandeburg vagy kicsoda. Attól függetlenül nem szeretném a halálát, ha a lengyelekhez megyünk akkor még ugyanúgy elutasíthatnak, és vesztünk legalább hêt, de akár tizenot napot is, legjobb esetben.
Azonban a Szeplőtelen Szűz és a mester Anna nevű nő alá, osztott be.
Megnézem a felszerelésem, úgy érzem, hogy igen jól elfedi testemet, majd reggel egy szovettel kell majd kibélelnem a sisakom rését hogy bár lássak foltokat, és erőtlenul, de tudjak lovagolni nappal is. Lesz több pihenő.
- Ahogy kívánja, - bólintok felé. - Javaslom hogy most lovagoljunk amíg a Hold előttünk van, majd utána letáborozhatunk, és reggel megint útnak indulhatunk a lengyelek felé. Csak annyit fűznék hozzá, hogy hozzám nem jutottak el a manapság zajló hírek. Azt hiszem I Leszek király továbbra is konfliktusban áll II
 Andrással, legalábbis voltak ott konfliktusok egy pár éve Halicsért...
" Azt hiszem eléggé egyértelműsíti a dolgokat ez a tény."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #40 Dátum: 2015. November 27. 06:42:34 »
Anna:

Szépen lassan lovagolunk el a rendháztól. A reggel említésére Artemis a torkát köszörüli, én igyekszem megnyugtató pillantást intézni hozzá.Mintha azt mondanám "majd megoldjuk".
-Semmi politika, nekünk nem sok közünk van a királyok ellentéteihez. Maradjunk az ön által javasolt eredeti verziónál, Lengyelország és kisnemesi birtokok. Mit gondol?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #41 Dátum: 2015. November 27. 13:02:01 »
Helyszín:Német Lovagrend Rendháza
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 4. napján. este 9:53
Jelen vannak: Siegfried, fogoly,  Anna, Artemis, Elena

"Még továbbra is kitart eredetu terve mellett... Bolond hogyha azt reméli hogy a becsületes nemesek elárulván esküjüket  az ellenség királyát segítség egy olyan háborúban, mely igen csekély földi javat az embereknek. És szinte biztos hogy meghalnak, sokan, ha nem mind.
- Nem hinném hogy bármely lengyel előkelő elárulná esküjét, és hűbérura ellenségét segítené. Igaz nincsen vagyonuk, de ők pont a becsületet méltatják. Nem fogják egyetlen dolgukat eldobni érted, bármit ajánlsz nekik.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #42 Dátum: 2015. December 02. 09:14:10 »
Anna:

-Akkor viszont maradjunk annál amit ön javasolt. Az első németországi kisbirtok, meglátjuk mi lesz.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #43 Dátum: 2015. December 22. 00:34:33 »
Helyszín: Német-Római Birodalom, határvidék
Időpont:Az Úr 1211. évének április havának 29. napján, este 10:40
Jelen vannak: Siegfried, Anna és társaik


Közel egy hónappal ezelőtt indultatok útnak azzal a céllal, hogy közös erővel lovagokat toborozzatok, mellyel megsegíthetitek Erdélyben harcoló társaitokat. A célotok közös, ám a motivációitok teljesen különbözőek, ettől függetlenül megtaláltátok a közös hangot.
Eddig két német nagyúr erődjébe nyertetek bebocsáttatást, akik megvetett ággyal és nyugalmat adó szobával igen, de katonákkal nem szolgálhattak. Nem tehettetek mást, mint hogy az alig egy-két éjszakás kényszerpihenőket követően ismét útnak indultatok, a gondviselésre bízva magatokat.

Siegfried sokszor sanyargatta testét az út folyamán és csendesen küzdött a benne uralkodó bestiával, de Anna figyelmét nem kerülte el a lovag szenvedése. Siegfried az út folyamán kizárólag szolgájából, a muszlim származású férfiból táplálkozott, aki a folyamatos igénybevétel és az erőltetett menet miatt néhány éjszakával ezelőtt megtért teremtőihez.
Anna fejében Battenberg mellett sokat járt Márta is, de gondosan ügyelt arra, hogy azokban a pillanatokban, amikor érzelmes szíve elgyengülni látszott, arcát is takarja.

Alig egy órája hagytátok magatok mögött a fogadót, ahol a nappalt töltöttétek - Artemis és Ellana mindenről gondoskodott, így pihenéseteket semmi sem zavarta - s most egy pataknál álltatok meg, hogy a lovaitok ihassanak, ti pedig nyújtózhassatok egyet. A patak vize büszkén megcsillan a holdfényben, s a távolban az Alpok bércei magasodnak. Milyen szerencse, hogy nem kell az örök hó birodalmán átkelnetek.
Lovaitok békésen iszogatnak, de valami megzavarhatta őket, mert felkapják a fejüket és izgatottan prüszkölnek.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Első fejezet - Német-Római Birodalom
« Válasz #44 Dátum: 2015. December 24. 08:52:51 »
Az idő nem igazán kedvezett számomra, bár képes voltam nappal is utazni, ezzel elkerülve azt, hogy "betegségemet" feltáruljon embertársaim előtt, nagyon meggyengített az út, a bestia közben nem gyengült, és ez, illetve a menet ténye végül elszólította mellőlem azt, Musztafát, akinek a vére megválthatott volna egy időre.
 És mindezt az kísérte, hogy eddig egy nemest sem sikerült meggyőznöm a Magyar hadjáratra. Egyet sem, voltak akik megvendégeltek, de semmi mást nem tudtak adni. Nem tudtak harcosokat, lovagokat, hiába szólítottam őket a Szűz és az Úr nevében, hogy segítsenek a Szűz királyságának, amelyre a bukott angyalok által megrontott pogányok ezrei rontottak hogy hústépő fogaikkal marcangolják szét a keresztény magyarok szíveit, nem segítettek nekünk.
 Akaratlanul is úgy érzem, felesleges is további segedelemben reménykednünk, és helyezzük sorsunkat az Úrba, hiszen... úgy tűnik nem lesz egy olyan lelkiismeretes kiváltságos, aki hajlandó lenne a saját, a családja és mások lelki üdvéért küzdeni az Úr nevében és a Krisztus jelvényét magára véve menetelni a Sátán seregei és szolgálói ellen, nincs senki aki merné felemelni a Krisztus paizsát hogy védelmezze azokat, akiknek szükségük lenne rá.
Nincsenek oly lelkiismeretes, hit által átjárt és a Szentlélek által megfényesített lelkű emberek akiknek lelkében az Úrnak tüze munkálkodik.
Nagy búbánat kerít hatalmába ennek felismerése révén, ami tovább fokozódik, azáltal hogy tudom, hogy ha más nem egy héten belül újra feltámad bennem a Sátán. Legszívesebben szélsebesen vágtatnék, hogy még idő előtt elérhessem a pogányok hadát. Úgy tűnik a germánok harcos nemzetsége megtagadja a segítséget a magyar királytól.
Egyetlen vigaszt az nyújt számomra, mindahányszor az éjszaka felnézek a holdra, hogy bár nem szereztünk magunk köré lovagokat, legalább még nem hozott össze a sors vele.
 Kétségbeesésem idején elcsendesedem, és a megváltóhoz fordulok tanácsért és segedelemért.
- Megváltóm, uram Jézus Krisztus, bocsásd meg az én vétkeim, melyekkel nap mint nap szennyezem be lelkemet és szívem. Kérlek uram, te tudod hogy a magyarok mennyire hithű nemzet, kik első királya koronáját a Szentanyának, a Szeplőtelen Szűznek ajánlotta fel, te látod a lelkük tisztaságát és a hitbuzgóságukat, mely által alig pár évtized alatt az egész nemzetségük megkeresztelkedett, tudod, mekkora szüksége van a Magyar Királyságnak rád és az ég segedelmére.

 - Úrnő - fordulok Anna felé, csupán a rang megnevezésével függetlenítve magam tőle. - Attól tartok felesleges tovább keresnünk azokat a seregeket, akik felvarrják mellkasukra a keresztet, mert attól tartok hogy nem itt vannak. Javaslom hogy mi hamarabb siessünk Battenberg gróf után.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 24. 09:04:04 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.