A Nép Nevében > Szavazás

Szavazás - Képfeltötés, Fájlmegosztás

<< < (2/2)

wolftern:

--- Idézet ---a php és egyéb programozáshoz tök hülye vagyok (az, hogy bele tudok kotorni, és néha működik ne tévesszen meg) A honlap tárhelyét mi FTP-n keresztül érjük el - és elvileg/gyakorlatilag tudnék további felhasználókat készíteni, akik csak bizonyos könyvtárakhoz férnek hozzá. Ez zsír meg jó, csak nem túl felhasználó barát - már ami a linkek kinyerését illeti. + egy Total commander vagy más nem annyira kényelmes ha keresel egy korábban feltöltött képet, hogy most linkeljed a reaghoz, mert a tallózáshoz be kell lépned az FTP-re. A galéria publikus része pedig szimplán elérhető

--- Idézet vége ---
Na jó.  :) Akkor átfogalmazom, a múltkori kijelentésem: kapisgálom, hogyan múkodhet. Az FTP-s dolog ismerős, mert mikor anno leakartam cserélni az alap galériát, sokat kínlódtam.
Szval mostanra, kipihentem magam és eszembe jutott hogyan szoktam megoldani a problémákat. -már amelyiket  :pumpkin: -> phpbb.hu
Elnézést ha már valaki előttem megtalálta, de ha mégsem akkor íme:
http://phpbb.hu/forum/tema/6431
habár ezt nem teszteltem, nálam a megoldások 98%-ban be szoktak válni. És hogy ne legyen túl terhelve, ehhez lehetne jogosultságokat adni, mint a meséknél a moderátor kinevezés


--- Idézet ---S ha már galéria és képek - egyből megtaláltad azt, amivel én elég sokat szüttyögtem a hétvégén :D
a megoldás a Zenben az, hogy kitallózod a képet, ráböksz, és amikor a csíkos háttér előtt megjelenik a kép a keretben, jobb egérgomb a képen, és kép megnyitása új lapon. Akkor a címsávból már szabadon kimásolható a kép direkt linkje pl. a
http://ktools.hu/Zen/albums/Teszt/0000113689.jpg
--- Idézet vége ---
szeretem a kihívásokat.  :excited:
Viszont a szuttyogást, főleg a keres-kattolj-menj vissza-húzd be... a halálom. Már akkor dühbe jövök, ha olvasás közben beugrik egy reklám és azt kell keresgélni hol van az átkozott kikapcs gomb.  :ninjabattle:
Visszatérve ez a ZEN nem tűnik annyira jónak... Ehhez túl lusta és türelmetlen vagyok, akkor inkább jobb megoldás CKL és Quator által is említett oldalak. ;D

Dierol:
Triviális ötlet a fórum galériáját használni – eszembe nem jutott :D A javaslatodat megfogadva meg fogjuk azt is nézni :)
 
Az általad javasolt oldalról ötleteket tudok szerezni, de itt nem minden javaslat úgy működik, mert ez a fórum nem phpbb-s motorral hanem SMF-el van megáldva. Tapasztalatból tudom, hogy a két felület nem csak az admin felülben tér el komolyabban egymástól, hanem gyengeségeikben és erősségeikben is.

A galériákból a hétvégén megnéztem egy tucatot ( Gallery, Piwigo, TinyWebGallery, phpAlbum, 4images, Pixelpost, Plogger, iGalerie, Chevereto 2.X, Zenphoto) – telepítettem, kipróbáltam, töröltem őket, hogy megtaláljam a legmegfelelőbbett. Ezek bekonfigurálására és tesztelésére értettem a szuttyogást :D (jó, volt amelyiknek az admin oldalát sem találtam meg :P)  Volt ami a több felhasználón vérzett el, és volt amiből nem lehetett kinyerni a kép linkjét, vagy aminek az admin felülete verte ki a biztosítékot. (angol beállítás mellett is megmaradt francia nyelven itt-ott)

wolftern:
Örülök h segíthettem  :D


--- Idézet ---"...ez a fórum nem phpbb-s...."
--- Idézet vége ---
Jah!  :yjawn:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése