Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44484 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #120 Dátum: 2016. Február 27. 09:22:00 »
A pánsíp jó, ha távol akarod tartani a világuralomra törekvő hörcsögöket...  :rofl:

Amúgy én furulyára gondoltam, de a pánsíp is hasonszőrű. Nem mellesleg ezeket vészhelyzetben könnyebb elrejteni egyéb... khm... nyílásokban is...  :u-rock:
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #121 Dátum: 2016. Február 27. 15:04:37 »
Általában használt hangszer egyértelműen a lant. Főhangszerre várok javaslatokat.  :D

Egy kisebb méretű pánsípra gondoltam, az könnyen elfér egy tokban és nem annyira törékeny.
Mi a véleményetek?

Másik kérdésem:
az Erő kesztyűje/Acélos akarat medálja/Kiegyensúlyozottság medálja mintájára szeretnék egy Ügyesség gyűrűjét.
Ezen említett varázstárgyak 73 Mp-ba kerülnek és +4-et adnak az adott tulajdonságra.
A mágikus aura varázsjel 33 Mp, tehát 40 Mp-ba kerül a +4 tulajdonság, azaz 10 Mp / tulajdnság.
Ez alapján az Ügyesség gyűrűje így festene: +8 Ügyesség -> 80 + 33 Mp = 113 Mp

Edit: illetve ugyanezen a nyomvonalon haladva Gyorsaság gyűrűje, ami "csak" +4/5-öt adna.

Azért gyűrűkben gondolkodom, mert medálnak ott lesz a Hatalom Amulettje. Ha több biz-basz is lóg a nyakában, az szerintem idétlen. Lehetne a Hatalom Amulettje gyűrűbe is foglalva, de a nagy köves gyűrű mindig feltűnő és könnyen csábít "rosszra". Az általam említett tulajdonság növelő gyűrűk ezzel szemben egyszerű (max ezüst) darabok, nem hivalkodóak és tíz ujjból 2-n nem annyira ... "fura".


Üdv!

A pánsíp vagy egy kisebb fuvola esetleg a japán "nádfuvola" mintájára teljesen járható útnak tűnik meglátásom szerint.

Nos mivel a tárgyak miket említettel medál illetve kesztyű méretűek ezért gyűrűben nem nagyon engedném őket vagy maximum gyűrű párba és max +2 értéket adnának, helyette inkább ajánlom az Ügyesség kesztyűi és a Gyorsaság karperecei (amolyan vaskos kalózos férfias darabok)

Egyszóval döntened kell a pár kesztyű és a pár karperec között azon túl a levezetésed jó de csak +4-es értékekel engedélyezem az alábbiak alapján: 33 Mp + 40 Mp, azaz 73 Mp mindösszesen.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #122 Dátum: 2016. Február 27. 15:59:30 »
Filio

A mestermunka cuccokra van valamiféle "egzakt" képlet? Csak, hogy ne kelljen mindig neked számolgatnod?

Alapvetően az alábbi fegyverekre lennék kíváncsi mestermunkában:
lovagkard
shadleki buzogány
tőr
közepes pajzs

A mestermunka + mágikus pallost már én is túl tápnak érezném. 8)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #123 Dátum: 2016. Február 27. 16:45:28 »
Filio

A mestermunka cuccokra van valamiféle "egzakt" képlet? Csak, hogy ne kelljen mindig neked számolgatnod?

Alapvetően az alábbi fegyverekre lennék kíváncsi mestermunkában:
lovagkard
shadleki buzogány
tőr
közepes pajzs

A mestermunka + mágikus pallost már én is túl tápnak érezném. 8)

Üdv!

A mestermunkára nincs egzakt képletem általában a fegyver alapárának 2X illetve 3X ára (a fegyver elterjedtségétől függően) ha a rúsnyás fegyvert akarod mestermunkaként akkor rúnázott ára X2 ......

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #124 Dátum: 2016. Február 27. 18:38:50 »
Felraktam a (szerintem) kész karit. ;)

Remélem sikerült a várt "elvadult királyi lovag" szintet megütnie. ;D

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #125 Dátum: 2016. Február 27. 19:19:34 »
Én megvettem.  :D


inkább ajánlom az Ügyesség kesztyűi és a Gyorsaság karperecei (amolyan vaskos kalózos férfias darabok)


Van vmilyen képed róla, hogy kb hogy néz ki?  :wtf:
Amúgy lehet fordítva kérném, ügyesség karperec és gyorsaság kesztyű ... Az ügyességem szorul állandó ... khm, korrekcióra.  :D

Illetve a lantot mennyiért dobják utánam?

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #126 Dátum: 2016. Február 27. 19:44:34 »
A hétvégén tervezem én is feltölteni a karaktert. :)

Üdv!

A "rossz nyelvek" szerint a Salza család elszegényedett egy nemzedékkel ezelőtt és így tudott beházasodni hozzájuk egy gazdag kereskedő család és azóta a fő profiljuk a tengeri kereskedelem külhonnal és a tengeri szállítás egy kisebb "flottával" rendelkeznek (6 db) kereskedőhajó

Kiváló. :)
Pont, amire szükségem van az előtörténethez. :D

EDIT: illetve az mibe kerülne, hogy a klánhoz tartozó rubinköves gyűrűbe egy teleportvarázst helyezzek, napi egyszeri használattal (30 Mp, átlényegítéssel)

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 27. 20:45:24 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #127 Dátum: 2016. Február 28. 07:47:54 »

EDIT: illetve az mibe kerülne, hogy a klánhoz tartozó rubinköves gyűrűbe egy teleportvarázst helyezzek, napi egyszeri használattal (30 Mp, átlényegítéssel)

CKL

ÜdV!

Mivel nem vagy varázsló ezért maximum csak "rögzített" teleportról lehet szó egy bizonyos helyre, no és ezt a helyet meg kell határozd, jah és minden egyes használatkor 10% eséllyel d100 1-10 halálos balesetet szenvedsz és 30% eséllyel d100 11-30 súlyos balesetet szenvedsz 1d10 Ép és mellette még 6d6 Fp.
A veszélyes ám hasznos teleport varázslatot gyűrűbe nem tudják foglalni a legkisebb hordozó a medál.

Teleport rubintköves medál napi 1X max 120 kg a medál készítésénél meghatározott helyre (veszélyeket lásd fenn) 73 Mp és 1240 arany...

Ui.: a I./IV. Rúsnyát ma fogom elővenni és elolvasni ......

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #128 Dátum: 2016. Február 28. 08:26:44 »
2. Engedélyezed-e, hogy harcművészetet tanuljon a  karakter a Rúna I/4-ben szereplő 8 Kp-ért?

Üdv!

CKL

Rúsnya I./IV. harcművészet OK!


Van vmilyen képed róla, hogy kb hogy néz ki?  :wtf:
Amúgy lehet fordítva kérném, ügyesség karperec és gyorsaság kesztyű ... Az ügyességem szorul állandó ... khm, korrekcióra.  :D

Illetve a lantot mennyiért dobják utánam?

Sol

1.) Nem nincs képem róla de a gugli és a deviantart a barátod képek terén....

2.) Ügyesség karperec és Gyorsaság kesztyű OK!

3.) Lant 4 aranyba kerűl ha mestermunkát szeretnél a 12 arany...

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #129 Dátum: 2016. Február 28. 17:04:07 »

2.) Ügyesség karperec és Gyorsaság kesztyű OK!


Kérem meghatározni a karperec és a kesztyű "alap" árát.

Illetve lehet, hogy nem mestermunka kardot választanék, hanem 93 Mp-os rúnakardot ... ami értékekben szinte uaz (-1 KÉ), de +2-t ad sebzésre.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 28. 17:10:39 írta Sol »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #130 Dátum: 2016. Február 28. 18:04:34 »

2.) Ügyesség karperec és Gyorsaság kesztyű OK!


Kérem meghatározni a karperec és a kesztyű "alap" árát.

Illetve lehet, hogy nem mestermunka kardot választanék, hanem 93 Mp-os rúnakardot ... ami értékekben szinte uaz (-1 KÉ), de +2-t ad sebzésre.

Üdv!

Kesztyű alapára 5 ezüst és a karperecek alapára 10 arany ha aranyból vannak, míg ha ezüstből akkor 10 ezüst....

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #131 Dátum: 2016. Február 28. 18:42:30 »
ÜdV!

Mivel nem vagy varázsló ezért maximum csak "rögzített" teleportról lehet szó egy bizonyos helyre, no és ezt a helyet meg kell határozd, jah és minden egyes használatkor 10% eséllyel d100 1-10 halálos balesetet szenvedsz és 30% eséllyel d100 11-30 súlyos balesetet szenvedsz 1d10 Ép és mellette még 6d6 Fp.
A veszélyes ám hasznos teleport varázslatot gyűrűbe nem tudják foglalni a legkisebb hordozó a medál.

Teleport rubintköves medál napi 1X max 120 kg a medál készítésénél meghatározott helyre (veszélyeket lásd fenn) 73 Mp és 1240 arany...

Ui.: a I./IV. Rúsnyát ma fogom elővenni és elolvasni ......

Akkor ezt ne erőltessük. :D

És 10 percig tartó láthatatlanság varázslat a gyűrűbe töltve engedélyezett?

Ha nem, akkor kénytelen leszek egy teljesen átlagos gyűrűvel megelégedni. :D

CKL

EDIT: nem tudok képet feltölteni, és a próbálkozást is meguntam. Majd újra megpróbálkozom vele később.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 28. 19:17:54 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #132 Dátum: 2016. Február 28. 19:34:56 »

Akkor ezt ne erőltessük. :D

És 10 percig tartó láthatatlanság varázslat a gyűrűbe töltve engedélyezett?

Ha nem, akkor kénytelen leszek egy teljesen átlagos gyűrűvel megelégedni. :D

CKL

EDIT: nem tudok képet feltölteni, és a próbálkozást is meguntam. Majd újra megpróbálkozom vele később.

Üdv!

Nagyon egyszerű egy gyűrű 20 mana pontnyi varászt képes magába fogadni azaz 100 kg - 10 Mp + időmágia 1 perc 10 Mp mindösszesen 20 Mp + 33 Mp átlényegítés szóval nem véletlenség hogy a láthatatlanságot köpenybe "oltották" de tudom neked is ajánlani a kalózos karperecet abba súlyhatár plusszal belefér a 10 perces hatóidő és akkor neked láthatatlanság karpereceid lennének 33 Mp + 12 Mp (120 kg) + 25 Mp (1 óra) mindösszesen 70 Mp és az ára 705 aranyat kóstálna (max 120 kg, és max 1 óra)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #133 Dátum: 2016. Február 28. 19:41:46 »
Üdv!

Mivel mindenki előtörténete felkerült ezért hét közben megpróbálom összekalapálni a kezdő reagokat amíg ti a statisztikákat csinosítjátok valamint jelzem, hogy a kezdéssel egy időben Alaric Inkvizítorunknak és CKL Fej és Fővadász kollégának küldök majd egy-egy PM-et a rejtett életükkel kapcsolatban  :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #134 Dátum: 2016. Február 28. 21:40:56 »
Üdv!

Nagyon egyszerű egy gyűrű 20 mana pontnyi varászt képes magába fogadni azaz 100 kg - 10 Mp + időmágia 1 perc 10 Mp mindösszesen 20 Mp + 33 Mp átlényegítés szóval nem véletlenség hogy a láthatatlanságot köpenybe "oltották" de tudom neked is ajánlani a kalózos karperecet abba súlyhatár plusszal belefér a 10 perces hatóidő és akkor neked láthatatlanság karpereceid lennének 33 Mp + 12 Mp (120 kg) + 25 Mp (1 óra) mindösszesen 70 Mp és az ára 705 aranyat kóstálna (max 120 kg, és max 1 óra)

Valami ilyesmire gondoltam, csak egy picit több díszítő verettel és egy-egy kis rubinkővel.



Ami az időmágiát illeti, 10 percre gondoltam - egy óra elég sok, legyen benne valami izgalom. :D

Jha, amúgy milyen titkos élet? Aggódnunk kellene valami miatt? :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca