Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44491 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #60 Dátum: 2016. Február 21. 10:20:00 »
Üdv!

CKL átnéztem a "csodás" kockadobót és szerintem, 3. Sorozat a leghasználhatóbb....

Más Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a mese folyamán harcra kerülne a sor, akkor támogatnátok-e azt az ötletet, hogy előzetesen egyeztetett időpontban egy Skype konferenciahívás kereteiben bonyolítanánk le az összecsapást és a végén csak egy összefoglaló reag kerülne a mesébe ami mellé mindenki fűzne saját szemszöges megemlékezést ha akar, vagy teljesen elzárkóztok az ilyen érintkezéstől és brrrr szó sem lehet róla.........  :devil: csak mert tapasztalataim szerint a meséket pont, hogy az ilyen összecsapások vetik vissza nagyon de nagyon  :puppy-eyes: :please: :yjawn: :read:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #61 Dátum: 2016. Február 21. 10:25:51 »
Hatalom Amulettje - OK

MTK 80. oldalon mondja az írás, hogy a Mellébeszélés képzettséget Af-on megkapja minden tolvaj és bárd. Ezek alapján szeretném felírni (külön +Kp nélkül) az induló képzettségek listájára.

Mestermunka esetén mekkora felárral kell számolni? Gondolom minden speckó tulajdonságnak megvan a többletköltsége.
Pl. abbit sodronying (a 3x szorzóval) +SFÉ és extra könnyű (nem tudom, hogy ez egyáltalán megvalósítható-e, hiszen az anyaga adott)
illetve a másfélkezes kard +harcérték és +sebzés

A kahrei nyílpuska árának van esetleg extra szorzója? A belevaló vesszőnek mennyi a darabára?

Edit: skype-on írásban, emberi időpontban szívesen kommunikálok harci cselekmények kapcsán
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 21. 10:32:11 írta Sol »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #62 Dátum: 2016. Február 21. 10:55:05 »
Hatalom Amulettje - OK

MTK 80. oldalon mondja az írás, hogy a Mellébeszélés képzettséget Af-on megkapja minden tolvaj és bárd. Ezek alapján szeretném felírni (külön +Kp nélkül) az induló képzettségek listájára.

Mestermunka esetén mekkora felárral kell számolni? Gondolom minden speckó tulajdonságnak megvan a többletköltsége.
Pl. abbit sodronying (a 3x szorzóval) +SFÉ és extra könnyű (nem tudom, hogy ez egyáltalán megvalósítható-e, hiszen az anyaga adott)
illetve a másfélkezes kard +harcérték és +sebzés

A kahrei nyílpuska árának van esetleg extra szorzója? A belevaló vesszőnek mennyi a darabára?

Edit: skype-on írásban, emberi időpontban szívesen kommunikálok harci cselekmények kapcsán

Üdv!

MTK 80. oldal OK úgy vagyon megkapod pluszban költség nélkül  :)

Mestermunka: abbit sodrony ing alapár X3 és alapvetően már mestermunkának számít mert MGT: 0 könnyebbé meg csak mágikus módszerekkel lehetne tenni szóval ebben az esetben nem éri meg jobban személyre szabatni....  ;)

Mestermunka: másfélkezes kard (személyre szabva) 10a Ké: +5 Té: +10 Vé: +10

Skype: ha neked az megfelel, hogy én nem írok csak dörmögök a füledbe és te visszaírsz akkor oké  :D mert, hogy pont az irkálást akarnám elkerülni  :u-rock: A másik "emberi" időpont, személy szerint általában csak hétvégén érek rá mert jellemzően hét közben 04:00-kor berreg a vekker és jellemzően este 20:30 - 21:15 között érkezem haza, egyszóval a harcidara konferencia hétvégi napra esne megbeszélés alapján vagy még a péntek 21:00 ami szóba jöhet de ez nem tudom, hogy számodra emberi időpontnak számít-e .....  ::)

EDIT: kaheri nyilpuska alapárX3 a vesszők 5e/db és a extra tárak 1a/db árba kerülnek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 21. 10:57:22 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #63 Dátum: 2016. Február 21. 11:32:12 »
Üdv!

Dobássorozatok: bár az Állóképesség 11 nagyon piszkálja a szemem, azt hiszem, mégis az erőt fogom újradobni.

Skype: nem zárkózom el előle, de általában olyan vagyok mint a mosott hulla esténként, és március elejétől én szombaton is hajnalban kelek és 8 körül érek haza. Szóval nekem mindenképpen csak esténként lenne jó.
Az a gondom a dologgal, hogy magát a harcot ugyan gyorsan lezavarjuk, de mire leegyeztetjük, hogy mikor... nem tudom, mennyire fogja az is elhúzni a dolgot. Igaz, nem is próbáltam még.

Mestermunka fegyver:
Tudom, magunk ellen beszélek, de nem sok ez egy kicsit? :D
Csak mert az általad megadott értékek a 93 Mp-s rúnakardéval egyeznek meg, holott csak minőségibb a kovácsmunka.
A +2,+5,+5 vagy a +1 sebzés szerintem reálisabb.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #64 Dátum: 2016. Február 21. 11:39:25 »
Skype: nincs fülesem, úh ne legyél lusta írni. Amúgy is gyorsan megy a csetelés, ha mindenki fent van ...  :D

És mennyit kóstál a mestermunka fegyver ára?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #65 Dátum: 2016. Február 21. 12:05:52 »
Mestermunka fegyver:
Tudom, magunk ellen beszélek, de nem sok ez egy kicsit? :D
Csak mert az általad megadott értékek a 93 Mp-s rúnakardéval egyeznek meg, holott csak minőségibb a kovácsmunka.
A +2,+5,+5 vagy a +1 sebzés szerintem reálisabb.

Üdv!

A Rúnakard az "Rúnakard" ami mágikus és sok mindent "visz" - sebez amit a "Mestermunka" fegyver nem mert attól, hogy mestermunka még nem számít mágikus fegyvernek (kivéve megátalkodott kasztokat mint Harcművész és Kardművész) .... ne aggódj CKL átgondoltam a dolgot no meg annó az ősidőben "tesztelve" is volt. Természetesen egy Mestermunka + Rúnakard megint más kérdés főképp ha még valaki rendelkezik mindezek mellet Mf Fegyverforgatással  :hug: :)


Skype: nincs fülesem, úh ne legyél lusta írni. Amúgy is gyorsan megy a csetelés, ha mindenki fent van ...  :D

És mennyit kóstál a mestermunka fegyver ára?

Nem lusta vagyok chatalni hanem lassan gépelek, szóval ha nekem be kell gépelnem a harci szitut nem vagyunk előrébb időben, amúgy pedig nincs szükséged fülesre csak egy szimpla fej - fülhallgatóra mert beszélni nem akarsz, de ha kapok postacímet minden további nélkül postázok részedre egy fülest  :hug: :D

Mestermunka másfélkezes kardodra pedig írtam, hogy 10 arany "Mestermunka: másfélkezes kard (személyre szabva) 10a Ké: +5 Té: +10 Vé: +10"  :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #66 Dátum: 2016. Február 21. 12:28:18 »
Egy kis segítséget kérnék topográfiai viszonylatban. Hol az Istenben van Felföld? Északnyugat Shadon lenne?  :o
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #67 Dátum: 2016. Február 21. 12:36:02 »
Üdv!

Ha jól rémlik a shadoni Felföld az a legdélebbi "csücsök", ami "félszigetként" lóg ki a kontinensből. ... Kedves, barátságos, igen nyíltszívű népek lakják. 8)


Skype: Akkor újra megpróbálok regisztrálni. ... Nekem sincs fülesem és nem is szeretnék. Hangszóróm van, így Filio a mormolásod kihallatszódhat, viszont választ pötyögve adok.

Idő: Nekem 04.30-kor csörög a vekker. Hétköznap olyan 19.30-20.30 között szoktam gép elé jutni. Tehát a skype-olás részemről is max hétvége.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #68 Dátum: 2016. Február 21. 12:40:44 »
Köszönöm! Azért még egy megerősítést szeretnék kérni valakitől.  :please:

Skype:

Benne vagyok, hétköznap nekem is húzósabb, de a hétvége a szombat délelőtt és kora délutáni időszakot kivéve jó. Hallani hallok mindenkit, gépelni is tudok, szóval ez részemről tök mindegy hogyan zajlik.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #69 Dátum: 2016. Február 21. 12:49:19 »
Egy kis segítséget kérnék topográfiai viszonylatban. Hol az Istenben van Felföld? Északnyugat Shadon lenne?  :o

Üdv!

Felföld a Ronna - gella (felföld) Irgana - ronna és környéke a linkelt Ynev térképen jellemzően a Sharbamanta hegység környéke és annak keleti lejtői.

Link: http://kalandozok.hu/ynev/

Idézet Shadon népeiből:

"... Megnyugodtam - talán az Egyetlen akarja, hogy így legyen, mert így kell lennie... Mégis nehéz Ronna-gelláról szólnom, hiszen csak mendemondákra, a babonás népek szavára és csak kisebb részben a shadoni gondolkodók véleményére hagyatkozhatom. De miért is ez a bizonytalanság? Olyannyira ellentétesek az Egyház szavai és a pórok, polgárok hite a Felföldről.
Hogy az előbbi érthető legyen, a Krónikában meg-kerestem Leiosz Thaira Viassos "A Megtévedtek" cimű therrosai beszédét a felföldi eretnekségről. A prédikáció egyik részlete így szól:
"... A Felföld pedig, testvéreim, szégyenfolt a Birodalom és az Egy¬ház fehér leplén. Zabolátlan barbárok földje az, amit csak azért nem tisztítunk meg a rárakódott mocsoktól, mert Domvik evilági földjének része az is. Testvéreink vérét nem onthatjuk mégsem. Mert így tanítja az Egyetlen Igaz Isten!
Nem ontjuk hát, mert ki is állithatná, hogy így cselekedünk? Annyit azonban meg kell tennünk, hogy segítő kezet nyújtunk feléjük. Hogy meglelhessék az igaz utat. Domvik majd megtisztítja bűnös testvéreink lelkét a szent tűz által. Nem gyilkolunk, hanem tanítunk az Egyetlen Első Arcának világló fényénél. Nem bosszút állunk felkoncolt testvéreinkért, hanem levesszük tudatlan, barbár lelkükről a bűn súlyát. Így megtisztulva nézhetnek magukba Domvik színe előtt, amikor eljön az ideje...
De mit sugdos a pór? És ha szóba is kerül Ronna-gella és népe, a daronna, felföldi, miért járul a templomokba adományokkal, hogy fohászt mondasson a Második Angyalhoz? Azért, mert átkokat emleget, vagy azok miatt a nyomorultak miatt, akik azt híresztelik magukról, hogy a Felföldről vándoroltak el? Akiknek olyan ősz a hajzatuk, mint a legidősebb shadoniaknak, pedig aligha éltek meg több nyarat harmincnál? Ezekre a kérdésekre kell választ találni. A nép pedig valóban istentelen eretnekségekről, ősi átkokról beszél, amelyek időről időre életre kel¬nek és egy¬szer elemésztik majd egész Shadont. Mi az igazság? Keserű a lelkem..."


Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #70 Dátum: 2016. Február 21. 12:49:38 »
Szerintem Filio mester nem tud olyan lassan gépelni, hogy az számunkra zavaró legyen.
Ha meg valami iszonyat részletes és hosszú leírást akar nekünk adni, azt elkezdi bepötyögni hétfő du, hogy aztán szombat du-ra elkészüljön vele.
 :ahoy:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #71 Dátum: 2016. Február 21. 12:58:54 »
Szerintem Filio mester nem tud olyan lassan gépelni, hogy az számunkra zavaró legyen.
Ha meg valami iszonyat részletes és hosszú leírást akar nekünk adni, azt elkezdi bepötyögni hétfő du, hogy aztán szombat du-ra elkészüljön vele.
 :ahoy:

Számomra zavaró a lassú pöntyögés és hét közben nincs időm és energiám ilyesmire  :) ezért akartam a harci pütypürüttyöt Skypen elrendezni de ha írni kell nekem is akkor marad a fórum mert így is úgy is írnom kell. Természetesen az továbbra is áll, hogy én beszélek ti hallgattok és chaten visszaírtok mert jellemzően a mesélőnek kel bővebben előadnia és a válaszok egy harc során úgy is tőmondatokra koncentrálódnak a játékosok részéről  :hug: :P

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #72 Dátum: 2016. Február 21. 13:15:33 »
Köszöntem, most már el tudom helyezni a karaktert!

Keres(t)em én Ronna-gellát, de biz'Isten nem találom még most sem...
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #73 Dátum: 2016. Február 21. 13:25:54 »
Keres(t)em én Ronna-gellát, de biz'Isten nem találom még most sem...

Mert úgy nem is találod meg mert az csak általános megnevezése  :hug: :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #74 Dátum: 2016. Február 21. 13:46:54 »
Ahááá, már értem.

Mindenképpen a 4. korkategóriába esek, vagy van rá minimális esély, hogy netalántán még éppen a 3. korkategória tetejét súroljam?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."