Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44480 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #45 Dátum: 2016. Február 19. 21:07:27 »
Filio:
Ezzel kapcsolatban még egy kérdés: Azt jól értettem, hogy ha mondjuk mégis inkább paplovag lennék, akkor azt az ETK-s képzettségcsomaggal + ezen felül a PPL2-s Domvik-paplovag bónusz képzettségcsomaggal tehetném? :)

Üdv!

A rövid tömör válasz hogy igen hiszen azt írja a PPL-2-ö, hogy az alapkönyvben leírtakon felül.......

Edit
Sajnos aktuális lett a kérdés...

Filio
Ha az újradobás eredménye rosszabb, mint az eredeti, akkor melyik a mérvadó?


A válasz ha az újradobás rosszabb akkor marad az eredeti hiszen a cél a "ratyi" helyett egy jobb értékre az esély ha az eredeti "ratyi" után egy még "ratyibbat" kapsz akkor marad a "ratyi"  :)

A váltott kasztról való elmélkedésem kifejtését a hétvégére hagyom addig várnotok kell sajna....  :yjawn:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #46 Dátum: 2016. Február 20. 08:37:57 »
Érzékelés tulajdonság meghatározására lehetne-e használni az Új Tekercsek 10. oldalán lévő táblázatot az egységes 2k6+6 helyett?

Üdv!

Sajnos vagy nem sajnos de nekem nincs meg az Új Tekercsek így abból főzünk ami van…..

Még egy merész kérdés:

Bátorkodom ikerkasztot hozni (1. szintű harcos, 6. szintű pap, 1. szintű inkvizítor), mennyire elvetemült ötlet ez és mennyire feszegetem ezzel a KM-i tűrőképesség határát? :)

Nos akkor kezdjünk bele azt már tisztáztuk, hogy nem „Ikerkasztra” hanem „Váltottkasztúságra” gondoltál és átolvastam a MTK 48-49. oldalát.
Az észrevételem az, hogy amit kitaláltál nem megvalósítható a szabályok keretein belül, hiszen adott egy 8 Tsz-es pap aki vált („kiugrik”) és lesz harcos így számít 5. Tsz.-es papnak és mellette 1. Tsz.-es harcosnak…. Igen-ám de így nem teljesíti az Inkvizítori beavatási követelményeket amihez nékie 6. Tsz.-es papnak kéne lennie, de ha ezen még túl is lépünk ott van a kérdés, hogy a „papi – tanács” miért is hagyná, hogy egy „kiugrott” papja inkvizítorrá váljon hiszen „elhagyta” az egyházat, hogy harcos legyen.
Mindezeken túl a karaktered elvesztené a Nagy Arkánumban való jártasságát, szóval szerintem amire megérzésem szerint te lelked mélyén vágysz az a Domvik Paplovagból inkvizítorrá váló karakter, abból lehet kihozni mindazt mire vágysz, személy szerint én a karaktert 7. Tsz-ig paplovagként nevelném és ott kérném az inkvizítori beavatást így a karakter 7.Tsz.-ű paplovag és mellette 2. Tsz.-ű inkvizítor lenne mindösszesen (8 Tsz.) ……

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #47 Dátum: 2016. Február 20. 08:57:53 »
"Szerintem harcost indítana, aki aztán pap lészen és onnan már csak papi mivoltában fejlődik tovább."

"Szóval amire én gondoltam az a váltott kasztú karakter lenne, ahogy mondtad. Harcosként indult, de pap lett végül belőle."

 :D

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #48 Dátum: 2016. Február 20. 09:00:52 »
"Szerintem harcost indítana, aki aztán pap lészen és onnan már csak papi mivoltában fejlődik tovább."

"Szóval amire én gondoltam az a váltott kasztú karakter lenne, ahogy mondtad. Harcosként indult, de pap lett végül belőle."

 :D

Üdv!

Az úgy még működőképes de inkvizítorrá akkor sem válhat  :) van egy 9. Tsz.-es harcos aki megtér így lészen 6. Tsz.-es harcos és 1. Tsz.-es pap ám inkvizítorrá majd csak akkor válhat amikor papként eléri a 6. Tsz.-t  ;) :console: :) sajna a matek ezt mondja a rendszer keretein belül  :punk:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #49 Dátum: 2016. Február 20. 09:06:32 »
Tehat azt mondod, hogy 4. TSZ alatt nem lehet valtottkasztu karaktert hozni, igaz? Az elkepzeles az lett volna, hogy harcoskent indit de egy csaladi tragedia miatt nem is eri el soha a 2. TSZ-t, es Domvik hiteben keres feloldozast. Igy valna hosszu ido utan pappa. Szoval a rendszer szerint ez nem megvalosithato?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #50 Dátum: 2016. Február 20. 09:14:44 »
Tehat azt mondod, hogy 4. TSZ alatt nem lehet valtottkasztu karaktert hozni, igaz? Az elkepzeles az lett volna, hogy harcoskent indit de egy csaladi tragedia miatt nem is eri el soha a 2. TSZ-t, es Domvik hiteben keres feloldozast. Igy valna hosszu ido utan pappa. Szoval a rendszer szerint ez nem megvalosithato?

Üdv!

A fenti ötleted alapján a matek a következő van egy 2. Tsz-es harcos aki vált és az egyház keblére menekül lesz belőle 1. Tsz.-es harcos és a történet kezdetén már lehet 1. Tsz.-es harcos 7. Tsz-es pap és akkor lehet 2. Tsz.-es inkvizítor ha 6. tsz.-en kérte a beavatását és akkor a képlet a következő 1. Tsz Harcos / 7. Tsz. Domvik-Pap / 2. Tsz. Inkvizítor  :u-rock: így tényleg működőképes amit kitaláltál  :console: bár halkan jegyzem, meg, hogy a rendszer keretein belül kiskaput rendszerhézagot használtál ki akár még csalást is emlegethetnék  :u-rock: :yjawn: :u-rock: de mivel ötletes így szemet hunyok ha jó lesz az előtörténet  :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #51 Dátum: 2016. Február 20. 09:26:43 »
Koszonom, fair enough. Akkor elso korben nem is dobalgatok semmit, hanem kuldom az elotortenetet. Aztan vagy rabolintasz vagy nem. :)

(Szamitasaim szerint csak 1. TSZu inkvizitor lenne.)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #52 Dátum: 2016. Február 20. 11:01:22 »
Koszonom, fair enough. Akkor elso korben nem is dobalgatok semmit, hanem kuldom az elotortenetet. Aztan vagy rabolintasz vagy nem. :)

(Szamitasaim szerint csak 1. TSZu inkvizitor lenne.)

Igen igazad van 1. Tsz Harcos / 6. Tsz. Domvik-Pap / 1. Tsz. Inkvizítor  :punk:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #53 Dátum: 2016. Február 20. 21:23:41 »
Végül a 3. sorozatot is kizártam. A 9-es IQ-s, pszi nélküli lovagról eszembe jutott, hogy 11 lenne az asztrál, ami szintén zenész ...

"A Hatalom Amulettje és a „mestermunkák” külön megbeszélés tárgyát képezik."

Szeretnék Hatalom Amulettjét, 32 mp-osat.  :D

Illetve másfélkezes karddal szeretnék rohangálni. Tudom, hogy nem klasszikus bárd fegyver, de ez jobban illene az adottságaihoz (kiemelkedő erő, alacsony gyorsaság, ügyesség). /és +4 sebzés-járulék  8)/

Edit: hangulatkeltőnek tettem fel képet.  :ahoy:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 20. 21:51:55 írta Sol »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #54 Dátum: 2016. Február 20. 22:00:02 »
Miccsoda dobások kéremszépen... :D

Ami a "Filio-féle újradobás"-os dolgot illeti, egyet újradobhatsz és a minimum kockát? (Tehát a 3. sorozatomban az erőt mivel minimum lett, és az állóképességet, mert sz@r? Vagy csak az erőt?)

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 20. 22:03:10 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #55 Dátum: 2016. Február 20. 22:03:36 »
A 3. sorozat teljesen korrekt.  :ahoy: Az állóképességet újradobod és szavad sem lehet.  :D

Edit: Végül a lovag mellett döntöttél vagy jön a többi elképzelésre is dobás?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 20. 22:09:23 írta Sol »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #56 Dátum: 2016. Február 20. 23:59:23 »
Üdv!

Ez egy harcos dobáskódja amúgy, és a 3. sorozatban a 13-as Erő sem tetszik különösebben, csak a karakteralkotás leírásban az szerepel, hogy "valamint a sorozatokból a minimum értékeket újra lehet dobni", viszont a dobálásoknál meg, ha jól láttam, nem így zajlott... :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #57 Dátum: 2016. Február 21. 07:29:29 »
Üdv!

A Filio által megadott feltételek szerint "csak úgy" nem dobható újra egy érték azért, mert nem tetszik. Csak az adott dobáskóddal minimumot elért érték dobható újra, de abból mind.

Pl.:
CKL harcosának 3.sorozatában a 13-as erő újradobható, mert a K6+12-es kóddal 13 jött ki. Az állóképesség viszont nem dobható újra, mert a K10+8-as kóddal 9 esetén dobhatna csak újra.

Most, jobban megnézve, CKL igazad van, Sol nem a minimumot akarta újradobni, hanem a neki nem tetsző "csak úgy" IQ-t. 8)
(Mondjuk halkan megjegyzem, hogy erre nem volt látható ellenvetés Filio részéről és egyébként is elnéző kedvében van kedves gonoc KM-ünk velünk szemben.  ;) :ahoy:)

Illetve köszönet a két bátor pionírunknak a dobott sorozatokért! Most már nem kétséges, osztott tulajdonságokkal dolgozom és Fp-ből is teljesen jól néz ki ez a 3-as átlag dolog. :P

Csak, hogy nekem is legyen kérdésem:
Abbitacél vértet az alapkönyves áráért vehetünk? :)
Illetve mit takar a "mestermunka" minőség?

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #58 Dátum: 2016. Február 21. 09:00:07 »
Ez egy harcos dobáskódja amúgy...

 :yjawn:
Valóban. A nappal fényénél  :zzz: már én is látom a különbséget.

Sol nem a minimumot akarta újradobni, hanem a neki nem tetsző "csak úgy" IQ-t. 8)

 :-[
Ebben is van igazság.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #59 Dátum: 2016. Február 21. 09:14:39 »
Üdv!

CKL

"Most, jobban megnézve, CKL igazad van, Sol nem a minimumot akarta újradobni, hanem a neki nem tetsző "csak úgy" IQ-t. 8)
(Mondjuk halkan megjegyzem, hogy erre nem volt látható ellenvetés Filio részéről és egyébként is elnéző kedvében van kedves gonoc KM-ünk velünk szemben.  ;) :ahoy:)"


Az Erőt újradobhatod és mival Sol-nál sem volt ellenvetésem és a többi játékos sem kövezett meg ha akarod akkor az Állóképességet dobod újra  :punk:

Quator

Csak, hogy nekem is legyen kérdésem:
Abbitacél vértet az alapkönyves áráért vehetünk? :)
Illetve mit takar a "mestermunka" minőség?

Abbitacél vértet alapkönyves ár x3 árért vásárolhattok.....
A mestermunka valójában azt takarja, hogy a tárgyat "külön megrendelésre" kimondottan a karakternek - karakterre készítettek nem mágikus ám valamely tulajdonságaiban kiemelkedő akár jobb Sfé és kisebb Mgt, vagy lovagi sisak ami kevésbé gátolja a kilátást, ne adj isten alkarvédő amibe dobótőr tároló hely van "kovácsolva" vagy olyan alkarvédő ami kialakításánál fogva jobb Vé-t ad, de a hiú karakterek ruhatárában is előfordulhat néhány mestermunka darab......

Sol

"A Hatalom Amulettje és a „mestermunkák” külön megbeszélés tárgyát képezik."

Szeretnék Hatalom Amulettjét, 32 mp-osat.  :D

Illetve másfélkezes karddal szeretnék rohangálni. Tudom, hogy nem klasszikus bárd fegyver, de ez jobban illene az adottságaihoz (kiemelkedő erő, alacsony gyorsaság, ügyesség). /és +4 sebzés-járulék  8)/

Sol akkor most jön a "feketeleves" mivel az én alapkönyvem itt mond durván ellent önmagának a Hatalom Amulettje kapcsán ezért közlöm veled a jó és a rossz hírt. A jó hír mivel a bárd képes elkészíteni ezt a varázstárgyat ezért lehet Hatalom Amuletted a rossz hír viszont, hogy az áhított amulett 532 aranyadba és 2 ezüstödbe fáj majd (532a 2e)

Mivel a karaktered bivalyerős így nem látom akadályát, hogy fattyúkarddal hadonásszon, hiszen nagy ember nagy bottal ütlegel, bár a női hálószobákból való meneküléskor nem lesz előnyös egy ekkora méretű bökő......  :)