Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44498 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #360 Dátum: 2018. Január 25. 21:45:07 »
Kedves gonoc KáeM!

A 2 körös stop&go "büntetés" után...

a Láthatatlanság (Alapkönyv 117. o.) apró "mellékhatását" szeretném áthidalni az Abszolút látással (Második tk 86. o.) hogy ne csak tétlenségre legyek kárhoztatva.

Mi erről a véleményed?

Üdv!

A válaszom az, hogy a szabályok szigorú értelmezése alapján működik a dolog mivel az alkalmazó nem a saját szemét hanem lelki szemeit használja az észleléshez szóval ez egy kiskapu mondhatni szabályhézag amire a későbbi kiegészítő készítői nem gondoltak ezért működik.... Gratulálok  :hug: Megdobtad a szabálymángorlás százalékodat  :u-rock:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #361 Dátum: 2018. Január 27. 10:53:58 »
Sziasztok!

Láttam, hogy CKL kolléga még folytatja a reagját. Ezért nem mertem ráírni, hogy ne legyen össze-visszaság.

Viszont nem tudom, hogy mikor lesz legközelebb időm/erőm írni, így itt összefoglalnám "szárazon", hogy mit is tesz Gewin:

- Feláll és előveszi a pallost.
- Mivel félhomály, meg köd van és nem ég a tűz, tehát igen rosszak a látási viszonyok, nyom egy töltetet a fényvarázsból. (Fény kardja - 20m sugarú fénykupola, aminek a középpontja a kard, és olyan erős, mintha fényes nappal lenne. (13E elemi fény, 1 óra időtartamra) )
- Egyik társát sem szeretné se bódultan, se éberen bántani, ezért egyelőre védekező harc, amíg nem tud kérdezni a helyzettel kapcsolatban. Vagy amíg magától rá nem jön, hogy mi a szitu pontosan. (VÉ bódultan: 151. VÉ bódulat nélkül: 201)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 27. 10:59:45 írta Quator »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #362 Dátum: 2018. Január 27. 17:46:46 »
Üdv!

Okés Quator de nem kell idegeskedni megvárunk ahogyan ti is türelemmel megvártatok annak idején azt hiszem ez a legkevesebb.....

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #363 Dátum: 2018. Január 27. 18:59:45 »
CKL kolléga valami számára is elfogadható, szépirodalmi jellegű szösszenetet akar odabiggyeszteni, a lényege az lesz, hogy a fejvadász elindul lehentelni a lovagot. Felbukkan az ajtóban, rövidkard a kézbe, és hajrá, megpróbál persze lesből odacsapni először, utána meg odaférni a csomagjához, mert a kard az bizony ott maradt, csak a balkezes penge van nála, még 1 dobótőr meg a tőr a csizmában. Próbálja kihasználni a képességeit és minden helyzet adta lehetőséget kiaknázni (tűz Gewinre rúgása, stb.). De gondoltam ez majd a kövi reag lesz.
Szóval semmi nagyon komoly, csak akartam valami hangulatot adni.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #364 Dátum: 2018. Január 27. 19:41:30 »
Filio

Nem idegeskedtem. :)


CKL

Csak nyugodtan, nem sürgetésképp írtam.  :hug: :)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #365 Dátum: 2018. Január 28. 12:27:09 »
Rémlik, hogy olvastam vhol vmit a leütésről. De most seholsenem találom. SegíCCSetek!
 :fair_fight:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #366 Dátum: 2018. Január 28. 13:29:52 »
Én csak a "Harc a ellenfél foglyul ejtéséért" találtam.

Edit:

dobtam közelkerülés megakadályozására, Filio kérlek majd vond le a félhomály módosítót ha akkor még nem aktiválja Quator a fénykardot
a védekező harc bónusza +15 VÉ, mert közben varázsolnék és pszit is használnék, tehát összesen 160 VÉ
értelemszerűen hosszúkardot ragad, hogy ezzel tartsa távol Primuszt, persze ha belharcba kerül akkor így jobban baszhatom, de azt hiszem így is úgy is... :D
szeretném Pszi-ostrommal lerobbantani a mentális pajzsát, még írok később mennyivel gondoltam
majd Bénítás vagy Parancs lesz, azt is megnézem melyik a hosszabb idejű

Edit 2:

20 Pp-ért nyomnék egy Pszi-ostromot (rombolás a Statikus pajzsra), azaz 40 E
Ha sikerül lebontani, akkor Bénítás varázslat alaperősítésen (ETK 157.o., 15 E)


"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #367 Dátum: 2018. Január 28. 21:12:20 »
Attól tartok, hogy amikor elkezdődik a kézitusád Prímusszal, akkor mi még kómásak vagyunk 2 ill. 3 karikáig.  :poke:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #368 Dátum: 2018. Január 28. 21:19:19 »
Én csak a "Harc a ellenfél foglyul ejtéséért" találtam.

Edit:

dobtam közelkerülés megakadályozására, Filio kérlek majd vond le a félhomály módosítót ha akkor még nem aktiválja Quator a fénykardot
a védekező harc bónusza +15 VÉ, mert közben varázsolnék és pszit is használnék, tehát összesen 160 VÉ
értelemszerűen hosszúkardot ragad, hogy ezzel tartsa távol Primuszt, persze ha belharcba kerül akkor így jobban baszhatom, de azt hiszem így is úgy is... :D
szeretném Pszi-ostrommal lerobbantani a mentális pajzsát, még írok később mennyivel gondoltam
majd Bénítás vagy Parancs lesz, azt is megnézem melyik a hosszabb idejű

Edit 2:

20 Pp-ért nyomnék egy Pszi-ostromot (rombolás a Statikus pajzsra), azaz 40 E
Ha sikerül lebontani, akkor Bénítás varázslat alaperősítésen (ETK 157.o., 15 E)

Üdv!

- Sikeres volt a távoltartásod dobj egy hosszúkardos sebzést....
- Oks elnyomtad a Pszi ostromot 20 pszi pontból 40E-vel azt nem tudod, hogy Prímusz pajzsát lebontottad-e ...
- Rossz hírem a Bénítás varázslatot már csak a következő körben nyomhatod el ebben a körben feltartoztattál + pszit használtál + valamint védekező harcolsz majd :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #369 Dátum: 2018. Január 28. 21:26:02 »
Attól tartok, hogy amikor elkezdődik a kézitusád Prímusszal, akkor mi még kómásak vagyunk 2 ill. 3 karikáig.  :poke:

Ideje lenne összekapni magatokat álomszuszékok, mert engem közben kifiléznek...  :ninjabattle:

Én csak a "Harc a ellenfél foglyul ejtéséért" találtam.

Edit:

dobtam közelkerülés megakadályozására, Filio kérlek majd vond le a félhomály módosítót ha akkor még nem aktiválja Quator a fénykardot
a védekező harc bónusza +15 VÉ, mert közben varázsolnék és pszit is használnék, tehát összesen 160 VÉ
értelemszerűen hosszúkardot ragad, hogy ezzel tartsa távol Primuszt, persze ha belharcba kerül akkor így jobban baszhatom, de azt hiszem így is úgy is... :D
szeretném Pszi-ostrommal lerobbantani a mentális pajzsát, még írok később mennyivel gondoltam
majd Bénítás vagy Parancs lesz, azt is megnézem melyik a hosszabb idejű

Edit 2:

20 Pp-ért nyomnék egy Pszi-ostromot (rombolás a Statikus pajzsra), azaz 40 E
Ha sikerül lebontani, akkor Bénítás varázslat alaperősítésen (ETK 157.o., 15 E)

Üdv!

- Sikeres volt a távoltartásod dobj egy hosszúkardos sebzést....
- Oks elnyomtad a Pszi ostromot 20 pszi pontból 40E-vel azt nem tudod, hogy Prímusz pajzsát lebontottad-e ...
- Rossz hírem a Bénítás varázslatot már csak a következő körben nyomhatod el ebben a körben feltartoztattál + pszit használtál + valamint védekező harcolsz majd :)

1. Nem dobnék sebzést, mivel nem akarok ártani neki. Gondolom ez 1 Fp-t jelent.
2. Nem kukacoskodásból, de elméletileg tudnom kéne sikerrel jártam-e.
"A pszi-ostrom folytatója következtethet a pajzsok típusaira, hiszen pontosan érzékeli, ha az Ostrom valamely fajtája sikerrel jár, vagy a felhasznált energiák nem ütköznek ellenállásba."
3. Vettem. :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #370 Dátum: 2018. Január 28. 21:30:07 »
2. Nem kukacoskodásból, de elméletileg tudnom kéne sikerrel jártam-e.
"A pszi-ostrom folytatója következtethet a pajzsok típusaira, hiszen pontosan érzékeli, ha az Ostrom valamely fajtája sikerrel jár, vagy a felhasznált energiák nem ütköznek ellenállásba."

Oks biztos igazad van most nem néztem utána akkor jelzem, hogy sikerrel jártál :) pajzs lebontva :) de azt is tudd, hogy ha életben maradtok és Prímusz is életben marad akkor nem fogja tudni, hogy a pajzsa elfogyott ha nem szólsz neki, hogy nincs neki szóval meztelen Mentál ME-ben fog rohangálni :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #371 Dátum: 2018. Január 28. 21:32:44 »
2. Nem kukacoskodásból, de elméletileg tudnom kéne sikerrel jártam-e.
"A pszi-ostrom folytatója következtethet a pajzsok típusaira, hiszen pontosan érzékeli, ha az Ostrom valamely fajtája sikerrel jár, vagy a felhasznált energiák nem ütköznek ellenállásba."

Oks biztos igazad van most nem néztem utána akkor jelzem, hogy sikerrel jártál :) pajzs lebontva :) de azt is tudd, hogy ha életben maradtok és Prímusz is életben marad akkor nem fogja tudni, hogy a pajzsa elfogyott ha nem szólsz neki, hogy nincs neki szóval meztelen Mentál ME-ben fog rohangálni :)

Volt egy olyan sejtésem - nem 100%-ra -, hogy ő nem pszi-alkalmazó, csak van pajzsa. Terveztem, hogy újraépítem neki, de egyelőre jó lenne nem a vadászkése útjába kerülni. :) Már ha túléli mindenki...
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #372 Dátum: 2018. Január 30. 17:30:23 »
A 2 körös bóbitálás idejére logikusnak tűnik a védekező harcállás felvétele. Ki tudja mi minden történik abban a 2 hosszú körben. :ninjabattle:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #373 Dátum: 2018. Január 30. 22:43:32 »
A 2 körös bóbitálás idejére logikusnak tűnik a védekező harcállás felvétele. Ki tudja mi minden történik abban a 2 hosszú körben. :ninjabattle:

Szegény, szegény Aignan bel Verperiodi de hát Domvik felkent szolgáinak rögös és nehéz az útjuk  :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #374 Dátum: 2018. Január 31. 21:09:27 »
Jó ez a megmérettetés, de azért nem bánom, ha kikerülök a célkeresztből :)

Filio, mit mondasz, mozdulatlan célpontot, hátulról le tudok ütni ájultig támadódobás nélkül? Vagy mindössze a "Harc helyhez kötve" módosítóit szenvedi el a mozdulatlan célpont? Azért kérdezem mert próbálom belevenni a kockadobó kiszámíthatatlanságát a következő körökre, amiben a legkevésbé sem bízok.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."