Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44497 alkalommal)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #345 Dátum: 2018. Január 21. 08:34:27 »
Okay. Van egy tervem. Szeretnék varázsolni, amint ez lehetséges. Illetve 2 opció van, ami attól függ, hogy meddig marad rejtve előttem, hogy nem szimpla boszorkány ez a nőstényvámpír.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #346 Dátum: 2018. Január 21. 09:08:00 »
Okay. Van egy tervem. Szeretnék varázsolni, amint ez lehetséges. Illetve 2 opció van, ami attól függ, hogy meddig marad rejtve előttem, hogy nem szimpla boszorkány ez a nőstényvámpír.

Üdv!

Már mindent kidolgoztam (kidobáltam) utólagos engedelmetekkel most paravános módszert alkalmaztam (nem látjátok a dobásaimat azért remélem ennek ellenére megbíztok bennem) amit elárulhatok és nem titok. , hogy:
- Bárdunk még 2 körig Kábult addig varázslás nem
- Lovagunk még 3 körig Bódult utána teljesen megébrednek ha be nem kapnak valami más nyalánkságot....

De most mennem kell kiásni a házat a hóból....

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #347 Dátum: 2018. Január 21. 20:49:50 »
Kedves gonoc KáeM! Ez most nagyon ördögi lett.  :chase:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #348 Dátum: 2018. Január 21. 21:34:03 »
Kedves gonoc KáeM! Ez most nagyon ördögi lett.  :chase:

Igazán köszönöm :) remélem megérte várakozni és a álmos kába kelős hangulatot is hozza ahogyan zavarodottan tápászkodtok fel :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #349 Dátum: 2018. Január 21. 22:57:32 »
Üdv!

Bocsánat de nosztalgiáztam és visszaolvastam, hogy az elején mennyit egyeztettünk a karakterek kapcsán de úgy érzem megérte mert teljesen élhetőek lettek  :-*

Szinte hallom a gondolataidban a folytatást: "Milyen kár lenne, ha valami történne velük..."  ;D

Az igric elkezd mocorogni, mintha megérezné a néma fenyegetést ő is. - Shh. Ne fészkelődjön. Halkan. -

Meg sem szólaltam, mégis én kapom a feddést .... Tipikus.  :XP:  ;D

Nem is a beszédért kaptad... ;D

Amikor Prímusz feléd fordul a felajzott nyíllal szabadjára engeded szellemed hatalmát és ráveted magad, hogy öklöd hatalmával terítsd le, bár megpróbálod félrelökni elméd hatalmával a kezét Prímusz még így is célba talál és a hideg acél fájdalmasan járja át testedet ahogyan a nyílvessző törzsedbe fúródik csak reménykedni tudsz, hogy nem ért létfontosságú szervet.

/ -16 Fp. sfé nincs gondolom nem páncélban alszik a karaktered/

Mivel nem egy teljesen biztonságos terepen kellett tölteniük az éjjelt én úgy gondolom, hogy logikusan magán hagyta a mellvértet és a csataszoknyát. A karvértet és a páncélkesztyűt viszont biztosan levette és esélyes, hogy az alkarvédő sincs rajta. Persze nem írtam le miben alszik, de azt hiszem ez így életszerű. Felőlem a -16 Fp maradhat, esetleg máshol találhatta el a nyílvessző. De végül is, ha azt mondod nincs rajta páncél, akkor nincs. :)

Fájdalommal nem törődve rárontasz vezetőtökre és megsorozod ökleiddel ám ő könnyedén hajol el ütéseid elől miközben a földre ejti íját és egy komisz vadászkést húz elő és még közelebbi testharcot kíván kezdeményezni (Belharc van rá egy feltartóztató támadásod, ha sikeres nem tud belharcba kerülni.

Akkor is dobjak, ha úgy döntök védekező harcot folytatok? Vagy akkor már ő dob közelkerülést? Az a dobás egy támadódobás lenne, vagy gyorsaság?





Edit:

Jól gondolom, hogyha a Rendreutasítás varázslatot alkalmazom (Alapkönyv 163.o) és megdobom a mentális támadást és egyben nagyobbat érek el, mint a vámpír befolyásolása, akkor van esély arra, hogy felülírom a vámpír parancsát, vagyis visszahozom Primusz akaratát? Mármint, egyáltalán használhatom? :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 21. 23:21:07 írta Alaric »
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #350 Dátum: 2018. Január 22. 19:46:30 »
Illetőleg: Nincs kötelező ÉP sérülésem?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #351 Dátum: 2018. Január 22. 22:16:21 »
Illetőleg: Nincs kötelező ÉP sérülésem?

Üdv!

Bocsánat de nosztalgiáztam és visszaolvastam, hogy az elején mennyit egyeztettünk a karakterek kapcsán de úgy érzem megérte mert teljesen élhetőek lettek  :-*

Szinte hallom a gondolataidban a folytatást: "Milyen kár lenne, ha valami történne velük..."  ;D

Az igric elkezd mocorogni, mintha megérezné a néma fenyegetést ő is. - Shh. Ne fészkelődjön. Halkan. -

Meg sem szólaltam, mégis én kapom a feddést .... Tipikus.  :XP:  ;D

Nem is a beszédért kaptad... ;D

Amikor Prímusz feléd fordul a felajzott nyíllal szabadjára engeded szellemed hatalmát és ráveted magad, hogy öklöd hatalmával terítsd le, bár megpróbálod félrelökni elméd hatalmával a kezét Prímusz még így is célba talál és a hideg acél fájdalmasan járja át testedet ahogyan a nyílvessző törzsedbe fúródik csak reménykedni tudsz, hogy nem ért létfontosságú szervet.

/ -16 Fp. sfé nincs gondolom nem páncélban alszik a karaktered/

Mivel nem egy teljesen biztonságos terepen kellett tölteniük az éjjelt én úgy gondolom, hogy logikusan magán hagyta a mellvértet és a csataszoknyát. A karvértet és a páncélkesztyűt viszont biztosan levette és esélyes, hogy az alkarvédő sincs rajta. Persze nem írtam le miben alszik, de azt hiszem ez így életszerű. Felőlem a -16 Fp maradhat, esetleg máshol találhatta el a nyílvessző. De végül is, ha azt mondod nincs rajta páncél, akkor nincs. :)

Fájdalommal nem törődve rárontasz vezetőtökre és megsorozod ökleiddel ám ő könnyedén hajol el ütéseid elől miközben a földre ejti íját és egy komisz vadászkést húz elő és még közelebbi testharcot kíván kezdeményezni (Belharc van rá egy feltartóztató támadásod, ha sikeres nem tud belharcba kerülni.

Akkor is dobjak, ha úgy döntök védekező harcot folytatok? Vagy akkor már ő dob közelkerülést? Az a dobás egy támadódobás lenne, vagy gyorsaság?

Edit:

Jól gondolom, hogyha a Rendreutasítás varázslatot alkalmazom (Alapkönyv 163.o) és megdobom a mentális támadást és egyben nagyobbat érek el, mint a vámpír befolyásolása, akkor van esély arra, hogy felülírom a vámpír parancsát, vagyis visszahozom Primusz akaratát? Mármint, egyáltalán használhatom? :)

Üdv!

Akkor összevissza....
1.) Akkor -16 Fp
2.) Ha védekező harcot folytatsz akkor is jogosult vagy megelőző támadásra, ha meg akarod akadályozni a közelkerülést ráadásul a védekező harc minuszai nélkül, csak a harc félhomályban negatív módosítói sújtanak ha nincs vakharc képzettséged... Ha sikeres a támadásod akkor a kiosztott sebzéseden felül nem alakul ki belharc ami hátrányosan érintene.
3.) Jelenlegi helyzetben ami működhet Hatalom szava (mivel Prímusznak bátorság értéke van mivel NJK) , Rendreutasítás (kétesélyes akkor is ha átütöd a Mentál Me-jet), Parancs (tuti hatás de túl kell szintén nyomni a Mental Me-t)

Remélem kimerítően tudtam ily röviden válaszolni vámpírmentes jóéjt nektek :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #352 Dátum: 2018. Január 22. 22:44:04 »
Egyelőre még az lenne a kérdésem, hogy Primusz ME-t kell átütnöm, vagy meg kell haladnia a mentál kontroll erősségét, hogy felülírjam a vámpír parancsát? Csak az erősítés miatt kérdezem, nem mindegy, hogy kell-e kb. másfélszeres erősséggel számolnom, amit kigondoltam...
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #353 Dátum: 2018. Január 23. 18:01:03 »
Egyelőre még az lenne a kérdésem, hogy Primusz ME-t kell átütnöm, vagy meg kell haladnia a mentál kontroll erősségét, hogy felülírjam a vámpír parancsát? Csak az erősítés miatt kérdezem, nem mindegy, hogy kell-e kb. másfélszeres erősséggel számolnom, amit kigondoltam...

Üdv

Természetesen Prímusz Mentális  ME-jét kell átütnöd.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #354 Dátum: 2018. Január 23. 22:34:13 »
Köszi az infókat, akkor majd ezek szerint írok!

Illetve azt szabad tudni, hogy miért kétséges a Rendreutasítás? Számomra a legjobb opciónak tűnik a Hatalom szava - Parancs - Bénítás négyesből.

"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #355 Dátum: 2018. Január 24. 21:01:56 »
Köszi az infókat, akkor majd ezek szerint írok!

Illetve azt szabad tudni, hogy miért kétséges a Rendreutasítás? Számomra a legjobb opciónak tűnik a Hatalom szava - Parancs - Bénítás négyesből.

Üdv!

Akkor röviden a válasz :)

1.) Parancs és Bénítás instant hatás ha átütöd az ME-t (nincs bizonytalansági faktor nincs tág értelmezés)
2.) Hatalom szava instatnt bátorság csökkentő hatás ha elfogy a bátorság az alany megfutamodok szóval a hatás instant csak azt nem tudod mennyi a bátorság amit fel kell "falni" a varázzsal...
3.) Rendreutasítás nem instant a hatás mérlegeléses a dolog ami a rosszindulatomtól függ valójában "sajnos"
"A varázslat a pap istenét amúgy tisztelő, de aktuálisan épen agyatlan hívők megregulázására szolgál. A varázslat rádöbbenti a hívőt, hogy a cselekedet, amit elkövetni készül (vagy éppen tett) milyen súlyos következményekkel járhat, súlyos bűn… Persze a varázslat csak akkor működik, ha tényleg ilyen a szituáció. A hívő innen tisztában lesz a dolgokkal (úgy kell venni mintha megdobta volna az IQ, asztrál stb. próbáit). Persze, ha így „lehiggadva” is le akar térni a helyes útról szíve joga (de ezt általában mind az egyház, mind a túlvilág komolyabban veszi)."

Kiemeltem a lényeget .... Valójában nem tudod, hogy ha Prímusz elméjét tényleg varázs bolygatta meg akkor az nem söpörte-e el teljesen az erkölcsi szabályait... Ha nem söpörte el akkor működhet a varázs de ha tisztára radírozta erkölcsileg is akkor nem fog működni.....

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #356 Dátum: 2018. Január 24. 21:09:58 »
Na igen, pont arra gondoltam, hogy a Rendreutasítással felszínre hoznám a morális értékrendjét, ami valószínűleg jobban köti Salza báróhoz a hűségen keresztül, mint Domvik tanításaihoz egy "idegen" felé. Elvégre kétlem, hogy Salza bárónak bajt okozna azzal, hogy az ügyében eljáró embert kiiktatja. Lényeg a lényeg, ha a varázslat tisztára radírozta erkölcsileg, akkor esélyem sincs a Rendreutasítással kiszabadítani a tudatát és felszínre hozni az erkölcsét, ugye?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #357 Dátum: 2018. Január 24. 21:23:29 »
Na igen, pont arra gondoltam, hogy a Rendreutasítással felszínre hoznám a morális értékrendjét, ami valószínűleg jobban köti Salza báróhoz a hűségen keresztül, mint Domvik tanításaihoz egy "idegen" felé. Elvégre kétlem, hogy Salza bárónak bajt okozna azzal, hogy az ügyében eljáró embert kiiktatja. Lényeg a lényeg, ha a varázslat tisztára radírozta erkölcsileg, akkor esélyem sincs a Rendreutasítással kiszabadítani a tudatát és felszínre hozni az erkölcsét, ugye?

Lényeg a lényegben ha a hatás ami fogva tartja Prímuszt eltörölte morális és erkölcsi gátjait akkor esélye sincsen a Rendreutasítás varázslatnak, most az a kérdés, hogy biztos tutira megy a karakter vagy moralizálásos elven rizikózik (nekem van morálom biztos, hogy benne is maradt... biztos... biztos?? feltennéd erre az életedet? )

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #358 Dátum: 2018. Január 24. 21:37:48 »
Ismerve téged, gonosz KM, meggyőztél.  ;D Köszöntem a Domviki sugallatot! :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #359 Dátum: 2018. Január 25. 20:20:07 »
Kedves gonoc KáeM!

A 2 körös stop&go "büntetés" után...

a Láthatatlanság (Alapkönyv 117. o.) apró "mellékhatását" szeretném áthidalni az Abszolút látással (Második tk 86. o.) hogy ne csak tétlenségre legyek kárhoztatva.

Mi erről a véleményed?