Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44491 alkalommal)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #315 Dátum: 2017. December 29. 15:46:13 »
Sziasztok!

Részemről meg az összes kalandom beállása után, nem nagyon figyeltem az oldalra.

Most, hogy felnéztem, és látom, hogy ismét dübörgünk, én is írok nemsokára. (Pontos időt inkább nem ígérek. :) )

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #316 Dátum: 2017. December 29. 18:51:56 »
Én vagyok még így ezzel...

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #317 Dátum: 2017. December 30. 21:57:56 »
Hali!

Még nincs teljesen kész a válasz, de remélem hamarosan visszazökkenek az írásba / megtalál az ihlet és akár még ma befejezem.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #318 Dátum: 2018. Január 02. 13:11:29 »
Hali ismét!

Megtörtént a kiegészítés.

Kérdés:

Mágiaérzékeléssel fel lehet-e fedni a már megfogant mágiát? Történetesen arra gondolok, ezzel a varázslattal ki lehet-e deríteni, hogy az apród mágia hatására cselekszik-e?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #319 Dátum: 2018. Január 02. 22:57:42 »
Filio mester!

Az apród reakcióját Quator írja meg, vagy a távollétemre való tekintettel nem említetted? :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #320 Dátum: 2018. Január 05. 09:29:41 »
Filio mester!

Az apród reakcióját Quator írja meg, vagy a távollétemre való tekintettel nem említetted? :)

CKL

Üdv!

Nézem és pótlok ha kell :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #321 Dátum: 2018. Január 06. 17:27:36 »
Sziasztok!

Részemről meg az összes kalandom beállása után, nem nagyon figyeltem az oldalra.

Most, hogy felnéztem, és látom, hogy ismét dübörgünk, én is írok nemsokára. (Pontos időt inkább nem ígérek. :) )

Üdv!

Mind Quator-hoz, mind Sol-hoz az lenne a kérdésem, mivel Alaric csak CKL karakterét ébresztette direktben, hogy a továbbalvás mellett döntötök vagy megpróbáltok próbát dobni az ébredésre? Amennyiben ébredni kívántok és sikeres a próba akkor még egy rövid ébredéses reagot kivárok tőletek a karaktereitek ha felébrednek azt fogják tapasztalni, hogy a tűz leégett nem őrizték plusz, hogy vaskos térdig érő köd gomolyog és hogy Sid az apród valakihez beszél kifelé...

Éjfél utáni megriadás próba mindkettőt meg lehet próbálni, ha bármelyik sikerül a karakter felébred és a hozzá tartozó minuszok sújtják, ha mindkettő sikerül akkor csak a kisebb minuszok érvényesülnek :

Asztrál próba siker esetén: Bódulattal ébred a karakter
Észlelés próba -15%-ék büntetéssel siker esetén: Kábulattal ébred a karakter

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #322 Dátum: 2018. Január 06. 17:30:47 »
Kérdés:

Mágiaérzékeléssel fel lehet-e fedni a már megfogant mágiát? Történetesen arra gondolok, ezzel a varázslattal ki lehet-e deríteni, hogy az apród mágia hatására cselekszik-e?

Üdv!

Rövid és furmányos válaszom az, hogy ha mágia hatása alatt cselekszik akkor igen és akkor is ha a mágia már megfogant.....

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #323 Dátum: 2018. Január 13. 09:50:46 »
Kérdés:

Mágiaérzékeléssel fel lehet-e fedni a már megfogant mágiát? Történetesen arra gondolok, ezzel a varázslattal ki lehet-e deríteni, hogy az apród mágia hatására cselekszik-e?

Üdv!

Rövid és furmányos válaszom az, hogy ha mágia hatása alatt cselekszik akkor igen és akkor is ha a mágia már megfogant.....

Ez esetben még egy Érzékelés - mágia (172.o)  varázslatot is ellőnék Sid irányába. A lényeg, hogy kiderítsem mágia hatására cselekszik-e vagy önszántából. Ha egyáltalán benne van a távban...
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #324 Dátum: 2018. Január 13. 10:04:44 »
Domvik nyolcadik arca – Árnyak a Hét intés völgyein túl
Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Csorba Fog éjszaka
Időpont: P.sz. 3693 Berrana – roda Őszközép: Szent Tarantinus hava (Hűs évszak: Morgena hónapjai – Rákok hava)
Esemény: Árnyak a hegyekben
Résztvevők: Tyrus Valles, Aignan bel Verperiodi, Gewin Da Lorre, Rys Dan Quar, Sid Da Verione, Canis Prímusz.



Ha észleli, hogy van még alvó társa, akkor szellemének hatalmával megpróbálja felébreszteni őket.

Üdv!

Sol az lenne a kérdésem, hogy alapkönyv 102. oldal Telepátiával esetleg 103 oldal Y-lökéssel vagy második törvénykönyv 85. oldal Csettintéssel akarod ébreszteni a még továbbra is alvó társaidat, mert akkor annak a Pszi értékét vond le egyébként pedig utána rájössz, hogy nem sikerült a diszciplína mivel kábult vagy még (Kábulat alapkönyv 276. oldal Erő: -2, Áll: -2, Gyors: -2, Ügy: -2, Akarat: -5, Asztrál: -5 Intell: -, Ké: -15, Té: -20, Vé: -25, Cé: - varászlás: NEM)

Mindenkihez pedig az lenne a kérdésem, hogy jelenlegi formájukban a mesélői reagok megfelelőek-e vagy a leíró részeket bővítenem kéne (bevallom abban nem vagyok erős)....

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #325 Dátum: 2018. Január 13. 12:45:32 »
Kérdés:

Ha Sid és Primusz boszorkánymágia hatása alatt lennének, van-e olyan varázslat vagy bűbáj vagy bárminemű befolyásolás ami kikerüli a mágiaérzékelést a karakter tapasztalata szerint? Boszorkánymágia-ismeret Mf (Én nem ismerem a boszorkánymágiát)

Illetve ha nem, vagy nem valószínű, mennyit tudhat a karakter a nem evilági lényekről? Tudom, hogy semmit technikailag mert nincs effajta képzettsége, úgy értem, hogy mende-mondákból milyen "szörnyeket" ismerhet és mit hallhatott a "képességeikről, hogyan lehet ellenük védekezni"? Pl. mit tudhat egy vámpírról... :D

Ui.: Számomra kifogástalan a mesélésed. ;)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #326 Dátum: 2018. Január 13. 14:17:21 »
Kérdés:

Ha Sid és Primusz boszorkánymágia hatása alatt lennének, van-e olyan varázslat vagy bűbáj vagy bárminemű befolyásolás ami kikerüli a mágiaérzékelést a karakter tapasztalata szerint? Boszorkánymágia-ismeret Mf (Én nem ismerem a boszorkánymágiát)

Illetve ha nem, vagy nem valószínű, mennyit tudhat a karakter a nem evilági lényekről? Tudom, hogy semmit technikailag mert nincs effajta képzettsége, úgy értem, hogy mende-mondákból milyen "szörnyeket" ismerhet és mit hallhatott a "képességeikről, hogyan lehet ellenük védekezni"? Pl. mit tudhat egy vámpírról... :D

Ui.: Számomra kifogástalan a mesélésed. ;)

Üdv!

Akkor tisztázzuk eddig mit tud a karaktered mivel azért a tudása elég szerteágazó Történelemismeret, Legendaismeret, Vallásismeret, Mágiaismeret vegyesen Af és Mf...

1.) Valami vagy valaki ártó szándékú-szándékúak vannak a gyűrűd hatókörén belül...
2.) A mágia érzékelés "varázslat" alapján nem varázsolt senki és nincs működő varázslat a környékeden.
3.) Az apród viselkedése és a környezet "változása" utalhat boszorkányi elmebefolyásoló praktikára vagy boszorkánymesterire de annak varázs nyoma lenne ami nincs....

Az élőholtakról és a vámpírokról az általános legendák és történetek szintjén van tisztában a karakter szóval a legtriviálisabbak vámpír iszonyatosan erős nem hallani nem látni ha nem akarja vérrel (életerővel) táplálkozik nem kelhet át folyóvízen csak száraz lábbal képes alakot váltani csak oda léphet be ahová meghívták irtózik a fokhagymától csak a szívén átdöfött fakaróval lehet vele végleg végezni ezüstpénzt kell a ledöfött nyelve alá helyezni a napfény szénné égeti őket ezért nappal nyugszanak és napnyugtát követően aktívak napkeltéig képesek az akaratukat másra rákényszeríteni gyönyőrűek stb....

Ha lenne a karakternek Demonologia képzettsége Af. akkor sokkal pontosabb tudása lenne az élőholtakról  :)

Nos ha túlvilági teremtményre és elmekontrollra gyanakszol akkor van néhány hasznos varázslata a karakternek, bár nem mindegyik fér bele a jelenlegi szűkös időkeretedbe:

a) Alapkönyv: 133. o. Kis Arkánum Litánia Láthatatlanság túlvilági lények elől
b) Papok Paplovagok 2. : 60. o. Kis Arkánum Litánia Az egyetlen kutató szeme
c) Papok Paplovagok 2. : 61. o. Nagy Arkánum Litánia Befolyásoltság felismerése

Utóirat EDIT:
Esetleg segítségedre lehet még ha trükközni akarsz a Szinesztézia

d) Második Törvénykönyv: 86. o. Szinesztézia Pszi Diszciplína
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 13. 14:30:14 írta Filio Mortale »

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #327 Dátum: 2018. Január 13. 14:48:36 »
Okés, köszönöm az infókat és az ajánlásokat is!

Őszintén szólva egyik mágia sem fog sikerülni ami a befolyásolás megszüntetésére vagy kiderítésére irányul, ha a sejtéseim jók és tényleg vámpírral állunk szemben. minimum 40E-t  ha megszakadok sem tudok lenyomni. :D (Persze ezt a karakterem nem tudja, tehát mindenképpen meg fog vele próbálkozni.)

Azt kijelenthetjük, hogy a karakteremnek erős meggyőződése, hogy vámpír a nő ezeknek az információknak az ismeretében? (Be kell hívni a házba, rendkívül gyönyörű, Primusz bámult valakit akit a karakterem nem látott, akaratátvitel, nincs nyoma mágiának...)

Edit:

Illetve az Asztrális Bénításnak (PPL 2, 60.o.) nincs párja Mentális síkon? Arra gondoltam, az elég hasznos varázslat lenne, hogy Primusz ki legyen kapcsolva, ha már megtörni a varázst nem lehet vele szemben. Csak ugye az én varázslatom asztrál síkon történik, ha ő meg mentálisan van befolyásolva, akkor... Vagy attól függetlenül hogy asztrális varázslat, kizökkentheti mentálisan is a személyt, hogy megtörjön a befolyásoltság vagy legalább is részben kirántsa belőle?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 13. 15:10:50 írta Alaric »
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #328 Dátum: 2018. Január 13. 15:08:25 »
Postfarm:

Ez a Szinesztézia igazán jónak tűnik! A hatodik érzéket elsütném amit lesz rá idő, mert gondolom előbb Primuszt kell lefegyverezni. Ha jól értem, ezzel kiderül, merre is van a személy aki ártani akar nekem. (Gondolom a nő)

A terv a következő:

Hatodik érzék, majd beszélnék Primuszhoz mennyire van magánál, kiderítsem milyen a befolyásolás mértéke, egyáltalán sikerül-e fekvő helyzetből állóba "verekednem" magam, mielőtt belém eresztené a nyílvesszőt. Majd Telekinézissel a megfelelő időben arrébb lökném a kezét minimálisan, hogy célt tévesszen a vessző. Természetesen ha nincs idő beszélni, akkor egyből a Telekinézissel kezdenék a Hatodik Érzék után. Kivitelezhető, hogy kombináljam a Hatodik Érzéket a Telekinézissel, tudjam mikor kell elsütni?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 13. 15:39:55 írta Alaric »
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #329 Dátum: 2018. Január 13. 15:53:16 »

Edit:

Illetve az Asztrális Bénításnak (PPL 2, 60.o.) nincs párja Mentális síkon? Arra gondoltam, az elég hasznos varázslat lenne, hogy Primusz ki legyen kapcsolva, ha már megtörni a varázst nem lehet vele szemben. Csak ugye az én varázslatom asztrál síkon történik, ha ő meg mentálisan van befolyásolva, akkor... Vagy attól függetlenül hogy asztrális varázslat, kizökkentheti mentálisan is a személyt, hogy megtörjön a befolyásoltság vagy legalább is részben kirántsa belőle?

Ave!

Hát sajnos olyan nincsen a papi varázslatok kelléktárában ne is naon keresgélj....  :hug: