Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44502 alkalommal)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #240 Dátum: 2016. Október 23. 13:08:43 »
A házigazda Grumm vagy Grummnak névre hallgat?  :read:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #241 Dátum: 2016. Október 23. 14:16:43 »
A házigazda Grumm vagy Grummnak névre hallgat?  :read:

Üdv!

Grumm csak ragzva Grummnak, nek, nék stb  :) :hug:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #242 Dátum: 2016. Október 23. 22:47:21 »
Lassan megérkezünk mi is a fogadóhoz, Alaric mester? :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #243 Dátum: 2016. Október 24. 21:50:28 »
Lassan megérkezünk mi is a fogadóhoz, Alaric mester? :)

CKL

Sajnos en meg nem latom a veget, mikor tudok normalisan irni. :( Viszont irj nyugodtan a fogadohoz, nem hiszem hogy barmiben is valtoztatna a mi beszelgetesunk. Addig, Filio, te is tegyel legyszives NJK statuszba, mert tenyleg nem szeretnek senkit feltartani. :(
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #244 Dátum: 2016. Október 24. 22:57:24 »
Jha, én arra értettem, hogy lassan az úti beszélgetést lezárhatjuk, és a további interakciókra már a fogadóban kerülne sor. :)
Nem IRL akartam sürgetni a reagolásodat.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #245 Dátum: 2016. Október 24. 23:15:35 »
Jha, én arra értettem, hogy lassan az úti beszélgetést lezárhatjuk, és a további interakciókra már a fogadóban kerülne sor. :)
Nem IRL akartam sürgetni a reagolásodat.

CKL

Jaaaaaa, ok. Egyetértek amúgy. Még egy kérdésem lesz, aztán felőlem is ugorhatunk.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #246 Dátum: 2016. Október 30. 14:19:48 »
Ezer bocs és anyamedve, csak ideértem egy reaggal! Sajnos úgy néz ki, hogy hétvégente több esélyem van írni, mint napközben, így attól függ tudok-e választ írni, hogy milyen programjaim vannak és mennyire vagyok "száműzve" a géptől. Még egy darabig türelmet kérnék, amíg kialakul a jelenlegi kaotikus helyzet a melóhelyen.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #247 Dátum: 2016. December 03. 19:07:21 »
Nem sürgetésképpen: helyzet? :)
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #248 Dátum: 2016. December 05. 21:05:32 »
Üdv!

Elnézést mindenkitől november elején beütött az év végi húsdaráló december 21-22-ig nem nagyon fogok érkezni érdemben.... Sajnálom......

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #249 Dátum: 2016. December 05. 22:07:28 »
Ja, nem siettetni akartam csak valami helyzetjelentésre voltam kíváncsi. A választ megkaptam, várunk türelmesen. Gondolom utána meg úgyis karácsonyi-újévi ribillió van szóval nem kapkodunk sehová. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #250 Dátum: 2016. December 12. 19:15:03 »
Nah, má'n megint mire ideérek, hogy pironkodjak, mert nem nagyon voltam/vagyok aktív, kiderül, hogy ez nem is volt annyira feltűnő. 8) ;D

Azért, ha már feljöttem, szólok: Részemről is dec. 25 vagy utána várható érdemi akciózás. :) (Persze köszönteni, meg ünnepelni majd jövök. :ahoy:)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #251 Dátum: 2016. December 28. 21:13:24 »
Sol:

Neked melyik kiadása van meg az alapkönyvnek?
Azért kérdezem, mert most hogy volt időm elkezdtem utánanézni pár dolognak, az út során szeretnék-e alkalmazni valamiféle mágiát vagy pszit, hogy informálódjak a bajtársakról. Na már most az Első Kiadás 104. oldalán például nem ír olyat, hogy a Mf. pszi használó képes lenne pontok rááldozása nélkül is megállapítani, ha valakinek védi pajzs az elméjét.
Nem kötekedésként írom, csak most szeretnék egy kicsit képbe kerülni.

Többiek:

Szintén átfutottam a statjaitok (csak off-be informálódásként), hogy kb. mekkora erősítéseket kéne alkalmaznom pár mágiához, hogy tudjalak titeket buffolni és mégis ellenállnátok. Szerintem el lettek számolva a pszi pontok. Szintén nem cseszegetésképpen mondom, de ezt is jó lenne tisztázni. Kérlek ne kövezzetek meg! :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #252 Dátum: 2016. December 29. 17:19:37 »
Van egy 3. és egy 4. kiadásom is ...
Mindkettőben benne van (oldalszámtól függetlenül) a pszi ostrom végén (hátulról a 2. bekezdés), de még a slan diszciplinák előtt ...
"A pszi alapfokú alkalmazói nem érzékelik, ha egy elmét pajzsok védenek. Mesterfokon már ..."
Így már remélem megtalálod.


A pszi pontok számítását vezesd elő, hogy ütköztetni tudjuk álláspontjainkat.

 :ufo:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #253 Dátum: 2016. December 29. 20:11:58 »
Oké, így már megtaláltam, köszöntem az infót. ;)

Pszi-pontok:

Ha az én példámat nézzük, akkor a következő módon számoltam az értéket:

Mivel 1.TSZ-en (pap) is megkapom a Mf-t, ezért 5 ponttal indulok. Majd további 6 szinten keresztül  +4. Azaz 5 + (6*4) = 29.

Nálad:

Ha nem költöttél rá külön kp-t, és csak 5. TSZ-en kapod meg a Mf-t, akkor 1.TSz-en 4, 2-3-4. TSZ-en +3, 5.TSZ-en 5, majd 6-7-8. TSZ-en +4. Azaz 4 + (3*3) + 5 + (3*4) = 30

CKL:

Szintén érvényes, ha alapkönyv szerint kapja 5.TSZ-en kapja a Mf-t és nem számítva, hogy Gyöngykereső (amiről fogalmam sincs milyen képzettségei vannak és hanyadik szinttől), akkor ugyanannyi lesz, mint neked plusz egy szint, azaz 34.

Quator:

Szintén nem tudom, hogy van-e külön alkaszt leírva valahol, ami szerint kapja a képzettségeket. Alapkönyv szerint szerintem így kellene kinéznie. 4. TSZ-en kap pszit ami 4 pont, majd 5-6-7-8-9. szinten +3, azaz 4 + (5*3) = 19.

Javítsatok ki, ha tévedek.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #254 Dátum: 2016. December 30. 10:55:47 »
A képességek leírásánál az Int utolsó sora érdekes: "Az Intelligencia 10 feletti része hozzáadódik a karakter Pszi-pont alapjához."  :kacsint:

Viszont Alapfokról Mesterfokra történő váltásnál (5. tsz) én csak +4-et adtam hozzá. Ezt jól tettem? Vagy itt a +5 járna, lévén hogy ekkor válik a karakter 1. szintű Mesterfokú pszi alkalmazóvá?