M.A.G.U.S. > Kétes hozomány

Balladai hősök - karakterek

<< < (2/2)

Caroline Azurre:

Név: Caroline Azurre
Faj: Ember
Nem: Nő
életkor: 24 év
Kaszt:Boszorkány



A nevem Caroline Azurre. Szüleim tehetős gazdagok, akik szeretnek utazni és engem is előszeretettel vittek magukkal útjaik során. Doran városában lakunk, és a mai napig ott van a kúriánk. Korán, kisgyermek koromban megmutatkozott a mágiával való kapcsolatom és hamar felfedezték a velem született tehetséget. A képességeimet fejlesztő Tanároktól tanultam és mellette külön órákat kaptam az édesanyámtól. Édesapám nem volt mágiahasználó, de édesanyámat nagyon szerette, elfogadta és nem korlátozta semmiben. Ebből későbbiekben sok bonyodalom született. Egyik útjuk során azzal tértek haza, hogy odaígértek engem egy Abaszisz-i Kereskedő fiához. Talán érdekből vagy éppen tartozás fejében, ezt soha nem fogom megtudni. Persze, én erről hallani se akartam, és próbáltam mindenféle kifogást találni a frigy ellen. Egy ideig tudtuk húzni az időt, de eljött az a nap, mikor már nem lehetett halasztani a megrendezett házasság tényét. Addig a napig, minden időmet a mágia-használatra és egyéb tudás megszerzésére fordítottam. Hajtott a tudásvágy és a nyelvek ismerete. Megtanultam toroni-ul, pyarroni-ul, ahogy az aszisz és a kyr nyelvvel is szépen haladok. Mindig különc voltam és kilógtam a korosztályomból, de nem érdekelt, hogy nem barátkoznak velem. Később, amikor elértem a tizennyolcadik évet, addigra nővé értem és a külsőm is nagyot változott. A boszorkány képességeim és tanaim már szépen fejlődnek, ahogy a fegyverekkel való kapcsolatom. Megtanultam tőrrel, ostorral, rövid karddal és íjjal bánni, ahogy a lovaglás is szépen alakul. A családom igyekezett mindenben segíteni és finanszírozni a tanulásaimat. Szerettem a Természetben időzni és megismerni a benne lakó állatokat. Napokat töltök a szabadban és gyakorlok. Édesanyám tanárokat fizetett, hogy a legjobbaktól tanulhassak és anyagiak nem számítottak akkor sem. Majd egy nap ismét útra keltek a szüleim és velük tartottam. Igazából semmi kedvem nem volt a hosszú úthoz, de ragaszkodtak hozzá. Térkapuk helyett a hagyományos utazási formát kedvelték és annak örültek, ha hetekig zötykölődtek a hintóban. Amit a mai napig nem fogok megérteni. Nem akaródzott elindulnom erre az útra, de nem volt választásom. Csak éppen soha nem érkeztünk meg a megbeszélt helyre. Ez más körülmények közt boldog napom is lehetett volna, de a hintónk támadása és a szüleim elvesztése sokkal fájdalmasabb volt, mint a kilátásban lévő ismeretlen férfival a házasság. Abból az időkből sok mindenre nem emlékszem, mert a bánat és a reménytelenség időszaka volt. Engem csak azért hagytak életben a támadóink, mert jó pénzért adhattak el egy emberkereskedőnek, akinek gyermekeket és fiatalokat gyűjtenek a rabszolgapiacra. Csupán a véletlennek köszönhetem és a figyelmetlenségüknek, hogy sikerült megszöknöm a fogságukból. Persze, ez is olyan ritka és véletlen volt, mint az, hogy titokban tudtam tartani előttük valódi képességeimet. Jó ideig bujdostam a környéken, és próbáltam valahogy hazatérni Doranba. Az akkori évek korán tanítottak meg a zord világ ismeretére és a bizalmam is elvesztettem az emberekben. Nehezen boldogultam és mivel a boszorkány mágiát igyekeztem gyakorolni, így maradt az erdő és elhagyatott részeken való maradásom. Egy félreeső falúban húztam meg magam, és ott éltem hónapokig. Kevés pénzem volt akkoriban. A falucska lakóinak segítettem a gyógyulásban. A gyász után bosszúra esküdtem, hogy megtorlom a szüleim halálát és az engem ért sérelmeket. Fejlesztettem a tudásomat és rengeteget gyakoroltam egy helyi asszonytól, akiről kiderült, hogy ő is boszorkány, de már kivált a Gyülekezetből és magányosan élt öreg napjaiban. Minden lehetséges időt a tanulással és azok gyakorlásával töltöttem. Nem érdekelt semmi más, mint, hogy hazajussak a birtokunkra és azokat megbüntessem, akik felbérelték a gyilkosokat. Meglepetésszerűen támadtak ránk, s tudták mikor merre keressenek. Több mint véletlen, abban biztos vagyok. Meg akarom találni a bűnöst vagy bűnösöket. Hiszem, hogy egy napon rájuk fogok találni. Egyetlen apró nyom van a birtokomban, ami a tettesekhez vezethet, de csak egy kis ruhafoszlány, amit azon a napon az egyik támadóról szakítottam. Sokáig nem voltam képes jobban megnézni a darabkát, de aztán a vágy, hogy megkeressem és bosszút álljak a családom haláláért, erőt adott hozzá. A kelme-darab nem hétköznapi emberé, mivel a pórnép nem selyemmel átszőtt ruhákat visel. Hónapokba tellett, míg annyit kiderítettem, hogy egy bizonyos helyen viselnek hasonlót. A gyilkosaink nagy valószínűséggel zsoldosok voltak és az köztudott, hogy tetemes vagyonért hajlandók mindenre... Hosszú idő telt el, hogy ezen a kietlen helyen élek és minden percemet a mágiám fejlesztésével és a felkészüléssel töltöm. A herbalizmus és egyéb boszorkány tanokkal jól haladok. Ha élnének a szüleim, akkor büszkék lennének rám... de már nem láthatom őket soha többé...
Hamarosan hátrahagyok itt mindent és hazaindulok. A feltűnő külsőmet igyekszem a lehető legjobban eltakarni és a képességeimet is visszafojtva elvegyülni a tömegben. Hosszú hullámos szőke hajam eleve feltűnést kelt, és a zöld szemem sem éppen olyasmi, ami „tömegcikk” ezen a vidéken. A ruházatom már nem a nemesi mivoltomról árulkodik, és ügyelek is rá, hogy ezzel se hívjam fel magamra a figyelmet. Némi aranyam és ezüstöm van az erszényemben, de költekezni csak a legszükségesebbekre fordítok. Lovat is egy farmról vásároltam és nem is egy szemet-gyönyörködtető telivér. Egy átlagos gebe, amit a tulajdonosa apróért adott nekem, csak szabaduljon tőle. Igazából szívós állat, csak a gazdája alig adott neki élelmet. Pár hét után az állat kezdett megerősödni és kötődni kezdtünk egymáshoz. Sok viszontagságon voltunk már túl, mikor végre Doran felé haladtunk. Az élelmet az erdő adta, és a vizet a patakok, folyók biztosították számunkra. Közben meg gyakorolhattam kedvem szerint. Hazafelé lovagolva (direkt nem térkapukon közlekedve) a helyismeretemet is bővíthettem. Utam közben a birtokomban lévő ruha-foszlányon járnak a gondolataim. Az eredet-varázs segítene a valódi elkövető kilétének megismeréséhez, és addig nem nyugszom, míg meg nem találom....
A Sors ismét fordított egyet az életemen és egy vándor szín-társulathoz csapódtam, akik befogadtak maguk közé. Valahol örülök ennek, mert attól, hogy tanulhatok tőlük, egyben inkognitót is szerezhetek a tagjaként. Nem mintha rá lennék kényszerülve a bujdosásra, de így legalább betekintést nyerek a színjátszás berkeibe is, nemcsak az íjkészítő szakmát mondhatom így magaménak, hanem ezt is tanulhatom. Lassan már három éve színészkedem és eléggé megkedveltem ezt az életformát, de azért a lelkem mélyén hajt a vágy, hogy hazatérjek otthonomba. Lehet, hogy ez még várat magára, de a Társulattal észak felé tartunk. Egyre közelebb kerülök a családi birtokhoz, és közben még fejleszthetem a tudásomat. A következő állomás, ahol tábort verünk, Hanowel. Izgatottan várom az érkezést.

Személyiség: Általában visszahúzódó, de van mikor határozott és akaratos. Tisztában van azzal, hogy az ellenkező nem vonzónak találja, és van mikor ki is használja adottságait célja elérésében. 174 cm magasságához arányos testsúly párosul. Sportos, enyhén izmos, erősnek nem mondható. Inkább a praktikus és alkalomhoz illő ruhákat kedveli. De nem zárkózik el a "szegényebb" külső látszatától sem. Nem kérkedik tehetős hátterével, bár ha szükségesnek tartja, akkor a csillogóbb és feltűnőbb darabokat is magára vesz. Mindig hosszú - fejet takaró- köpenyt visel utazásai során, így leplezi szőke haját és nőies külsejét. Keveset beszél, ha nincs mondanivalója. Ez a tulajdonsága csak később változott, amióta a Színész-társulat tagja. Tehetős és gazdag család sarjaként mindent megkapott, de ezt nem tartja magától érthetőnek minden körülmények közt. Kitartó és nem szokása feladni semmit. Az elé gördülő akadályok leküzdésére képes többféle módot keresni, ha bonyolultabbakká válnának. vannak kevésbé jó tulajdonságai, amit sokan nem szeretnek benne, de mindig is öntörvényű, makacs és a saját feje után menő lánynak ismerik. Ez gyermekkorától jellemző rá és az évek során ezekhez még szókimondás és nyers modor is ragadt.

Felszerelés: Nyeregtáskájában személyes holmijait tartja. Egy réztálat és kis zsákokban gyógynövényeket. A váltás ruha és lábbelije mellett: takarót, kisebb állatok prémjeiből készített téli ruha-kiegészítőket, szárított húst és kulacs víz mellett, 10m erős kötelet is tart. Bőr erszényét a ruhája övébe rejtve hordja, ahol tőrét is, amit tokban visel. Rövid-kardja a nyereg oldalán lóg, de íját a vállán átvetve a köpenye felett szokta hordani.

Tulajdonságok:

Erő   10   
Gyorsaság   12   
Ügyesség   12   
Állóképesség   10   
Egészség   17   
Karizma   16   
Intelligencia   15   
Akaraterő   17   
Asztrál   14   
Érzékelés   15   


Háttér   Pont

Adottság - Akaraterő   1
Adottság - Egészség   1
Adottság - Intelligencia   1
Holtak szeme   1
Mágikus fogékonyság (ingyenes)   1
Pszi érzékenység (ingyenes)   1
ÉLETERŐ
Max. Ép:   17   Akt. Ép:   17
Max. Fp:   50   Akt. Fp:   50

Boszorkány
Kaszt:   Boszorkány
Faj:   Ember
Életkor:   24 év
Jellem:   Élet/ Káosz
Vallás:   Pyarroni
Szülőföld:   Doran

TP:   2801 TP
Köv. szint:   3601 TP
Köv. szinthez:   +800 TP
8. szint
PSZI PONTOK
Max. Pszi:   36   Akt. Pszi:   36

MANA PONTOK
Max. Mana:   60   Akt. Mana:   60


 MÁGIAELLENÁLLÁS
Típus   Asztrál   Mentál
Tudatalatti: 14             17
Összes:   14             17


                             
ALAP HARCÉRTÉKEK                       fok: -        idő:-       KÉ: 30    TÉ:46     VÉ: 92   CÉ: 34         sebzés: -  STP: -   spec.: -

             
Hosszú íj                                     fok: 2      idő: 3   KÉ: 34  TÉ: 46  VÉ: 92    CÉ: 38               sebzés: 2k6+1          STP: 15           ✘✘✘


Rövid kard                                    fok: 2      idő: 5    KÉ: 35    TÉ: 56   VÉ: 100   CÉ: 34         sebzés:  1k10+1       STP:  25      ✘✔✔

Tőr                                       fok: 1   idő: 3    KÉ:   30   TÉ: 46   VÉ: 92    CÉ: 34      sebzés:  1k10       STP: 10            ✘✘✘

ostor                                           fok: 1      idő: 5        KÉ:  33    TÉ: 52    VÉ: 92   CÉ: 34      sebzés: 1k10/2    STP: 10           ✔✘✔
   


Képzettség                           Kp       Fok   
Alkímia                                   0       2. fok   
Állatismeret                           1   1. fok      
Fájdalomtűrés                       2   1. fok   
Fegyverhasználat (Tőr)           1      1. fok   
Fegyverhasználat (Hosszú íj)   10   3. fok   
Fegyverhasználat (Ostor)           1   1. fok   
Fegyverhasználat (Rövid kard)   5   2. fok   
Helyismeret (saját)                   0   3. fok   
Herbalizmus                           0   3. fok   
Írás/olvasás                           0   2. fok   
Kultúra (saját (Erv))                   0   3. fok   
Kultúra (Asziszi)                     1   1. fok   
Legendaismeret                    0   2. fok   
Lélektan                                   0   2. fok   
Lovaglás                                   3   2. fok   
Művészet                                   0   2. fok   
Nyelvtudás (Asziszi)               0   3. fok   
Nyelvtudás (saját (Erv))           0   3. fok   
Nyelvtudás (Toroni)                   2   2. fok   
Nyelvtudás (Pyarroni)             1   1. fok   
Ősi nyelv (Kyr)                           6   2. fok
   
Pszi (pyarroni)                      8   3. fok
(Haszn. foka: 3. fok / 8. szint)   
   
Szakma (Íjkészítő)                   3   2. fok   
Szexuális kultúra                   3   3. fok   
Színészet                                   5   2. fok   
Tapasztalati mágia (boszorkány)   0   3. fok   
Udvari etikett/intrika                   0   2. fok   
Vadonjárás                           5   2. fok   








Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése