M.A.G.U.S. > Kétes hozomány

Sarokasztal egy füstös ivóban - Csevegő

<< < (2/15) > >>

Filio Mortale:

--- Idézetet írta: Az Ezüst Utazó - 2022. Február 19. 05:29:02 ---Egyenlőre passz még gondolkodom a szokásos tolvajon, vagy amazon, vagy beújítok egy Alidaxi boszorkányon de még ez se biztos, de tényleg 8. as szint kell mert a könyvben az 5. ös a max.

--- Idézet vége ---

Üdv!

Az álmatlanság problémája nos megnéztem az alap harcos induló készletet és asszem simán ki tudok belőle hozni egy kalózt mivel az alap képzettségek között megtalálható a mászás és akrobatika a kötélzeten való közlekedéshez a másik kérdésem az, hogy az Enuszuke kiegészítőből felveheti-e a karakter Harc bizonytalan alapon képzettséget melynek az alap szintje a (Hajófedélzeten) ?

Más... ezt nem egészen értem EU:
" de tényleg 8. as szint kell mert a könyvben az 5. ös a max." .... nem tudom mit, de valamit félreérthetsz a könyvben a öt szintű képzettségrendszerben a képzettségek szintje lehet maximum 5-ös ha rendelkezik a karakter az 5-ös szintű képzettségfok elsajátításához szükséges előfeltételekkel... A karakterek Tapasztalati Szintje nincsen korlátok közé szorítva tudomásom szerint, a Képzettség szintek korlátja nem hat ki a karakterek elérhető Tapasztalati szintjére... vagy nem tudom, hogy mire gondoltál a max. 5-ös kapcsán.....

Filio Mortale:
Üdv!

Postfarm...

Elnézést és még az Úszás páncélban képzettséget szintén Enuszuke kiegészítőből természetesen egy bőrvértre gondoltam semmi komolyabb...

Az Ezüst Utazó:
A kalandhirdetőben. de biztos rosszul olvastam. Maradnék az amazonnál,  régebben szerettem velük játszani, ebben a korban egy kissé hazátlan nép a legnagyobb tudomásom szerint, és kissé "nem kedvelem a férfiakat" de ez majd változik persze.

Cyrgaan KheaLorn:
Üdv!

Kalóz: kalózt szerintem vagy saját iskolaalkotással, vagy pedig a Harcosok ÚTK kiegészítőben a Hat Város Szövetségének tengeri vadászainak leírásából. Mindkettő megfelelő, szerintem sima harcosból nem a legjobb ötlet. :)
A khálnak, mint fajnak a játéktechnikai részét kigondolnám (nem találtam hivatalos leírást), csinálok egy leírást, és aztán lebeszéljük, Filio, ha neked is megfelel így. Ha gondolod, te is kidolgozhatod.

Úszás páncélban: az úszás képzettségnél külön leírást szentelnek a páncélzatban úszásnak, emlékeim szerint az ÚT-ban, így a magam részéről nem ragaszkodom külön a képzettséghez.

Harc bizonytalan alapon: II. nehézségi fokú harci képzettségként, ha nem sima harcosból csinálod, akkor 4. fokú oktatás bónusszal. Az adott helyzetben, ha jelentőséget nyer a képzettség, akkor az Enoszuke kiegészítőben jelzett módosítókat adja harci helyzetben.
DE: ha hajóra felveszed a képzettséget (2. fokig általános, onnantól specializáció kell), a hajóra nem hasonlító, de ugyanúgy bizonytalan alapon zajlónak számító harci helyzetekben kettővel alacsonyabb szinten alkalmazod a képzettséget.
Elfogadható számodra így?

Amazon: az amazonról meglepően részletes leírás található az ÚTK alapkönyvben, de valamivel bővebben ki van fejtve a matriarchális társadalmuk a "Harcosok, gladiátorok, barbárok" kiegészítőben, ami a régi Második Törvénykönyvhöz készült. Arra az előtörténetben mindenképp térj ki, hogy miért adta a fejét kalandozásra a karakter (elhurcolták gyerekként, vagy valamilyen feladattal bízták meg és azért, vagy ne adj isten száműzték, vagy bármi más), mert azért a "klasszikus" amazonok, akik játéktechnikailag és nem csak jellemükben számítanak annak, nem gyakori madarak még a kalandozók között sem. De természetesen semmi akadálya, hogy amazonnal játssz.

CKL

Kirvano Kien:
Egy Adron papon agyalok. Mivel eddig én jönnék mágiahasználóval, a harcot rátok bíznám. Csak vadonba ne keveredjen ki...  ;D

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése