Szókratészi amfiteátrum > Sorozat

Események sodrásában szavazó

(1/2) > >>

Thyriel:
Sejtettem, hogy lesz aki elköveti a klasszikus hibát, igaz Dierol bácsi? :D
de akkor ha ennyi érdeklődés van a dolog iránt, egy téma a sorozatoknak is :)

Thyriel:
Egy klasszikus TOP 6 ABC sorrendben

Avatar: the Last Airbender, Legend of Korra
Babylon 5
Dr. Who (2005-2010) - Ki vagy doki?
Farscape - Csillagközi Szökevények
Firefly
Stargate SG1, Atlantis, Universe - Csillagkapu sorozatok

Dierol:

--- Idézetet írta: Thyriel - 2015. Július 13. 21:26:51 ---Sejtettem, hogy lesz aki elköveti a klasszikus hibát, igaz Dierol bácsi? :D
...

--- Idézet vége ---
Csókolom! Csak azért, hogy ne kelljen annyit várnia Thyriel néninek :P

Szóval sorozat? Akkor újra - a megfelelő helyen:
Fekete Vipera
Csengetett Mylord
Halló, Halló!

Mindhárom mi más lenne, mint sitcom  :D

Cyrgaan KheaLorn:
Sorozatok... :D
Párom nagy sorozatnéző, úgyhogy a sorozatok legnagyobb részét "hallomásból" ismerem (ő nézi a saját gépén, én csak hallom :)), azért leírom a kedvenceim.

Band of Brothers / Elitalakulat- elég etalonszagú, ami a "mini-series" kategóriát illeti
Sherlock - a Cumberbatch-es, másfél órás, szerintem.
Agatha Christie's Poirot / Poirot kalandjai - a klasszikus detektívsorozat. Mivel sok régi sorozatot - Columbo, Kojak, és társaik - még nagyon ifjonti fejjel láttam, kevéssé értékeltem. Ez volt az első, amit nagyon megkedveltem
True Detective / A törvény nevében - első évad. A második már nem fogja tudni azt hozni, szerintem, de az első az zseniális volt.
The Big Bang Theory / Agymenők - a humoros sorozatok közül számomra egyértelműen az etalon

És akkor még ugye nem emlegettük azokat, amik jól indultak, de később leromlottak, vagy elkaszálták őket - pl.: Arrow, Blacklist, Almost human...

CKL

SentinelWex:
Sorozatok. Sorszámozni már nem fogom őket, mert mindegyiket szeretem/szerettem

- A hős legendája [Legend of the Seeker] (két évad összesen): Izgalmas sztori, elfogadható harci jelenetek, szexi csajok és egy mágus, akinek minden megnyilvánulását imádtam. A főhős kevésbé, a főgonosz annál szimpatikusabb volt. Kell ennél több? :D
- A katedrális [Pillars of Earth](mini sorozat, 1 évad): Avagy miként befolyásolja az egyház és a világi hatalom az emberek életét a középkorban. Humor nincs, de van pár elfogadható harci jelenet szerethető vagy épp utálható karakterekkel. Megnéztem angolul és magyar szinkronnal is, ez utóbbi esetben nagyon idegesített, ahogy a szereplőket hívták (Tamás, Jankó, Ilona, stb :D )
- A célszemély [Person of Interest] : Egy programozó elkészíti az első olyan mesterséges intelligenciát, ami képes átvenni az irányítást bármilyen kamera/érzékelő felett és az ezekből szerzett ismeretek birtokában jó eséllyel megjósolja, hogy kivel mi fog történni. A kormány terroristák megfékezésére használja, a programozó pedig arra, hogy a kormány által nem relevánsnak ítélt életeket mentse meg vagy épp az elkövetőket fülelje le. Imádom, hogy a történet fokozatosan épül fel és zseniálisan magyaráznak meg olyan dolgokat is részekkel később, melyeket akkor észre se veszünk vagy nem tulajdonítunk nekik jelentőséget. A karakterek nagyon szerethetőek és mindenkinek lesz személyes kedvence. :)
- Zsaruvér [Blue Bloods] : Egy többgenerációs rendőr család mindennapjai.
- Vikingek [Vikings]: Egy sorozat, ami elfogadhatóan véres és tele harci jelenetekkel. Megjelenik benne a keresztények és a vikingek hitvilága közötti ellentét, intrika és nem utolsó sorban Katheryn Winnick, aki a valós életben is harcművészettel foglalkozik.
- Fekete vitorlák [Black Sails]: Kalózok, árulás, csavar,  örömlányok. Aztán ugyanezek megint, sokszor. :D
- Csillagkapu minden [Stargate]: Jack O'Neill ezredes óriási. Éveken át idéztük a szövegeit. Messze az egyik kedvenc sci-fi sorozatom volt.
- Battlestar Galactica: Az ember kinézetű robotok elpusztították az emberiség bolygóját és az űrhajókon menekülők közé beférkőzve bomlasztják a rendet. Soha nem tudni, kiben bízhatsz.

Van még több is, de első levegőre ennyi.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése