Szókratészi amfiteátrum > Sorozat

Események sodrásában: Csevegő

(1/6) > >>

Thyriel:
Véget ért, félbehagyott és befejezett
ahogy még futó tévé vagy filmsorozatokról...
(nem vitatkozunk ízlésről!)

Thyriel:
QQcs,

tartva magam a fentiekhez, nem jellemezném a Black Sails sorozatot túlságosan, de adva neki néhány rész lehetőséget, nekem elveszett a középszerűség mocsarában.
Abban teljesen egyetértünk, hogy nem sok hasonlóból lehet választani, de ennek ellenére számomra nem okozott maradandót.

A Supernatural sorozatról sok jót nem tudnék mondani, rosszat meg nem szeretnék, így azt a pozitívumot emelném ki, ami nagyon megfogott benne: a teljes második évad! zseniális volt, nem is tudták megismételni.

NOTE: nem kezdenék állandóan új postot amikor egy-egy kritikát írnék, ezt a postot fogom bővítgetni

Kentaur:
Én annak idején a Trónok Harcával voltam így. Az első résznek kétszer álltam neki, és nem éreztem, hogy akkora lenne... de szép lassan megtetszett és az egyik kedvencem lett! :)

A Fekete Vitorlák cselekménye, a szereplők bemutatása, az indítékaik, a háttérben húzódó motivációk valóban lassan bontakoznak ki, de ebbe a sorozatba is bele tud szeretni az ember.

Adj neki még egy esélyt! ;) Aki pedig, mint én is, gyerekkorában olvasta Robert Louis Stevenson regényét,



annak kötelező megnézni! ;)

Thyriel:
QQcs,

jelenleg van más amit nézhetek és érdekel, de ha kifogytam talán kap még egy esélyt.
Technikailag a sorozat nekem picit Spartacus: Blood and Sand (Spartacus: Vér és Homok), Da Vinci's Demons (Da Vinci démonai), Rome (Róma) és Game of Thrones (Trónok harca)-ra emlékeztet, melyek mind-mind megállták a helyüket a maguk módján.
Nyilván a Black Sails (Fekete Vitorlák) is ilyesmi, de mint fentebb írtam, a megtekintése némileg elhúzódik. Ha megtörtént, majd megírom, hogy okozott e kellemes meglepetést :)

A Kincses Sziget kötelezően jó olvasmány, több feldolgozást is láttam belőle. Az egy kedvencem egy modern animált: Treasure Planet (A kincses bolygó) c. alkotás

Pappskalle:
Igazából nem tudom, hogy hova írhatnám az ajánlót, mert sok téma eléggé hasonlóan néz ki, de azért megteszem ide, majd átpakoljátok valahova, ahol nektek jobban tetszik. Sajnálom, hogy nincs videó modul még a fórumban, talán eme ajánló miatt majd bekerül.

Bizonyára láttátok sokan a Guardians of the Galaxy c. filmet a moziban a tavalyi év Augusztusát követően, mely teli volt jobbnál-jobb poénokkal, amit sajnálatos módon a magyar szinkronból és feliratból kivettek, de ezt már megszokhattuk. Mindenesetre most Szeptembertől jön a Disney csatornán az animációs változata, mely szerencsére nem lesz olyan szörnyű 3D-s számítógépes grafikával alkotva, mint az új Star Wars Klón háborúk, illetőleg a Star Wars Lázadók, hanem a régies rajzfilmes grafikát újítják meg, egyelőre kint van a trailer, és 2 eredettörténet, méghozzá Star-Lordé és Grooté.

A humort meghagyták benne, sőt még több újat alkottak hozzá. Értelemszerűen ez a film alapján készül főleg, és nem a képregény alapján, azaz sok mindent megváltoztattak benne, mint például Groot-ot és népét, azaz itt is benne van a "we are groot" szöveg, ami butaság, és szegény Grootékat butának mutatja be, de hát ez van. Az eredetiben, a képregényben nincs ilyen, csak I am Groot-ot tud mondani, és a csapatból ő a legintelligensebb, pl amikor Iron Mannek kell valamiben segíteni, akkor a végén Tony Stark segít Grootnak, és nem érti, hogy Groot mit csinál, mert annyira fejlett tudomány birtokában áll.Guardians of the Galaxy Animated Series Trailer

Guardians of the Galaxy Animated Series Star-Lord Origins 1

Guardians of the Galaxy Animated Series Star-Lord Origins 2

Guardians of the Galaxy Animated Series Groot Origins 1

Guardians of the Galaxy Animated Series Groot Origins 2

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése