Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36297 alkalommal)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #75 Dátum: 2015. Július 29. 21:11:15 »
Kael Lacrymatis



Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: mindenki

Idézet
Kiina a teáját kavargatja éppen az asztalnál, de félúton megakad a mozdulat.
-Remek – dünnyögi abrínul bosszúsan, aztán Vanina fele fordul.
-Azt hiszem, még nincs okunk aggódni – szól hozzá miracleai nyelven, de nem úgy tűnik, mint akit jó kedvre derítenének az események. Aztán inkább Kael fele fordítja a figyelmét, és a teáját kortyolgatva érdeklődve figyeli, hogy mit is csinál Mortar felkentje.

Kael lelki szemei előtt - ahogy ellobbant(?) a Kufár tegumentuma - megjelenik Xao kapitány, ahogy baltával bontja a Szívet, úgyhogy mire Kiina
Vaninához fordul, már féltérden áll és botkészletéből már ujjnyira ki is vonta a lélekpengét.

Most menjük a Kufár Szívéhez - mondja, Lanhoz, Kiinához és Osához címezve, bár kevéssé törődve azzal, hogy mások is hallják.
A most pedig MÁR MOST RÖGTÖN. - ad még egy kis nyomatékot, bár az ujjnyira látható pengét visszatolja és - úgy általában mindenki felé - meghajtja a fejét.

Végül - remélhetőleg már menet közben - hozzáteszi: Persze Xao kapitány úrnak is szólni kellene, ha nincs épp ott...
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #76 Dátum: 2015. Augusztus 01. 10:32:28 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Elassor

Miután megmutattam Kiinának a térképet utána számomra furcsán reagált, és ez nyugtalansággal töltött el. "Talán tudja hogy nem mondok igazat?" "Talán azt is tudná miért vagyok itt?"
Ez egyre mélyebb... És úgy tűnik nem tudok úszni, így minden pillanat fulladással fenyeget.

Másnap én is felkerültem a csónakba, Nem ez az első hajóutam, így dinamikusan le tudok mászni a csónakhoz.
"Egy hosszú kalandos út kezdődik el"
- Jó napot, tudnak valamit mesélni mit találtak a hajón? - kérdezem a csónaktársaimtól, remélve nem gúnyosan és haragosan válaszolnak. Az út során a roncsot szemlélem, vizslatom.
"Régen szép hajó volt de a törések, szakadások, hajó-csonkítások elvették a javát ennek. Megnéztem volna új korában."
Amikor átérünk a Sellőhöz, a matróz urak hozzálátnak a hajó szétszedéséhez. Azonban a titokzatos hangok és a titokzatos hajó miatt a kiráz a hideg.
"A halál bűzét érezni mindenütt... Aszalódott testek és ropogó padlók, titokzatos hangokkal, a tenger elfojtott morgásaival és nyikorgó ajtókkal feldíszítve egy igazi rémálom lehetett. " Szerencsére este álmodunk. Nappal élünk...de.. Mi van ha este álmodjuk a rémálmot nappal meg megéljük?"
 Megnézem a holttesteket távolról. "Kevésnek tűnnek egy ekkora hajóhoz. Lehet vannak még itt lenn mások is?"
Majd a fedélzetközbe lépek le, óvatosan haladva, kardomat előhúzva.
"Micsoda kalandos hely... Csak találnék valami értékeset! Vagy olyat ami Nagy Dalba illő! - lépésről lépésre haladok, megvárom míg a szem hozzászokik a sötéthez, így " ha nem is látok jobban... De mások se látnak engem jobban."
Majd, ha végigkutattam, vagy pediglen már a matrózok végeztek, és mindenki indult vissza akkor felmegyek újra a fedélzetre, ha találtam bármit egy egy ruhadarbtól kezdve akármiig azt magamhoz vettem.
Azokat szorongatva mentem vissza a fedélzetre és mászok le a csónakba.
Hátranézve a hajót apró szikrákból keletkezek lángnyelvek nyaldosták, majd végleg a tengerbe sodorták

A további napokban csónakokban eveztek a matrózok, és ezzel haladt előre a Kufár nevezetű hajó. Szerencsére az utasokat felmentették az efféle munka alól. Nem volt szükséges. Mármint szükség lett volna ránk, de tényleg egy - nem is erős- ember evezése maximum napi öt lábbal növelné a megtett távolságot.
"Én pedig ilyen téren.... Ráérek."
Egyazon csónakba kerültem, mint a zsoldoskompánia, és ennek nem igazán örülök. Nem hinném hogy ezek a kifinomult lelkek jól fognak bánni velem. Talán vêletlen vízbe is fulladok... Ki tudja? Az a harcos nő a legroszabb... Bár nem kétlem hogy a finommodorú férfi is szivesen végezne velem... Talán mindegyikük kivéve a nador lányt. Ha ő is jobb lesz ha vízbefojtom magam itt és most. Majd elgondolkozok... Az a fennhéjázó nemesúr vajon most azon agyal hogy végezzen velem? Biztosan tudom hogy ő sem engedne szabadon. Sokkal biztonságosabb egy halott-, mint egy élő nem neked dolgozó informátor.
Másnap azonban újra ott állt a hajó mint tegnap, én csak néha figyelek a beszélgetésre inkább a távolba nézek. Kutatom a tengert, óriáshalakat keresek a távolban. Néha visszapillantok a beszélgetőkre. Éppen a kapitány hirdette ki a tervét. Merjen bárki ellenállni, az vízbe végzi. Veszem észre a matrózok arckifejezésén.
Megrántom a vállam. - Értem jóuram, jól értem, ha evezünk, akkor ugyebár a hajó tagjainak számítunk tíz napig... Azt kérem ne felejtse el eszembe jutattni hogy visszakérjem arra a tíz napra számítandó díjat és a tíznapos munkabéremet. - mondom mosolyogva, az arcát fürkészve, majd megragadok egy lapátot és evezni kezdek. Közben... Már megint az a nő  elkezd visszaszövegelni, bár meg kell valljam érve vitathatatlan. Ha a kapitány nem evez őt dobják vízbe. Itt még a Kufár se mentené meg.
Ezután javaslatok ezrei törnek elő. Én csendben figyelek majd beszúrom:
- A hajóroncsok szellemutasait fogjuk be esti munkára. - gondoltam hozzátoldok a hülyeségek sorához egy újabbat.
"Úgy tűnik ezek nem csak kalandozók hanem egytől egyig bűbájosok is hiszen ki ne értette volna félre a pillantásokat. Amikor a Lan nevű férfi mondja hogy a tengervizet ivóvizzé varázsolja, és beszél a tengeri állatokkal."
Kiráz a hideg. Majd Kiina említi hogy a tengervíz halott. Erre még jobban kiráz a hideg.  Nem tudom milyen az élő tengervíz, de ha még ez is a halál bűzét ontja magából akkor végem.
Majd előáll a kapitány úr egy végső ötlettel. Remélem működni fog. Közben Osa megkínál teával.
- Köszönöm, kedves magától. - majd aprókat kortyolok belőle.
Majdnem visszaköpöm mikor látom a fáklya megmoccanását.
- Mi a hét ördög fattyja volt ez?!
Idegen nyelven beszélgetnek Kiináék, majd az ismeretlen férfi kiabálni kezd, majd a zsoldosok futva indulnak el a fedélzetközbe.
Mint jó dalnok, a többieket követve megyek utánuk, kiváncsiságtól fűtve.
- Várjanak hova szaladnak!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #77 Dátum: 2015. Augusztus 01. 13:11:15 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________

A tegumentum aurája semmivé enyészik ami bizonyos szempontból jó bizonyos szempontból rossz de jelenlegi helyzetünkben a hátrányok csekélyebbek mint az előnyök az szigorú de óvó aura szertefoszlásával Kaelból kitör az utasíthatnék aminek röviden vetek véget.

-   Tudtommal Mortar felkentje áll a szolgálatomra egy éven keresztül és nem én szolgálom pillanatnyi fellángolását és ha most megbocsájtotok gondoskodom a friss és üdítő vízről a hajón utazók számára – meghajolok a társaság felé majd megkeresem a fedélzetmestert és a szakácsot.

A fedélzetmestertől és a szakácstól kérem, hogy vigyék a fedélzetre az egyik legidősebb friss víz tárolására használt üres hordót, majd egy másik kisebb hordónak kiüttetem a fedelét és kötéllel átfűzve tengervizet húzatok fel a fedélzetre. A nagyobb üres és a kisebb tengervizes hordót egymás mellé állíttatom, majd aurámba vonom és rítus (6 kör) kíséretében idézem meg, a mágiát amellyel friss és üde forrásvízzé  nemesítem az olajos tengervizet miközben emlékeimbe idézem a hegyi kolostor körül fakadó jéghideg forrás emlékét. Amikor a tengervíz átváltozik tiszta jéghideg forrásvízzé intek a matrózoknak, hogy töltsék át a nagyobb friss víz ideáját őrző öreg hordóba, majd újabb adag tengervizet húzatok a fedélzetre miközben a nagyobb hordót kiterjesztett aurámban tartom és a varázslatot is fenntartom. A műveletet egészen addig ismételtetem amíg a nagyobb hordó színültig  meg nem telik, majd jelzem, hogy lehet kiosztani a friss vizet a legénység számára.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #78 Dátum: 2015. Augusztus 01. 21:06:10 »


Xao válasza egyelőre megteszi, tettei majd hitelesíti szavait. Lan fejtegeti, megoldhatja az ivóvíz problémáját. Fifi egyelőre megússza, hogy élelemmé váljon, és bánnám, ha a feldolgozására kerülne a sor. Mindamellett ha a szükség úgy hozná, képes volnék a saját életemet az övé elé helyezni.
Kissé haszontalannak érzem magam, ám résen kell lennem. Nem tudom, Xao milyen módon válogatta ki legénységét, és vajon bajban összetartóan viselkednek, vagy elszabadul a pokol. Ugyanez ránk is igaz. Mi sem állnánk ki a hűség próbáját, így a túlélési esélyeink elég harmatosak.
De ne legyen igazam. Készülök a rosszra, remélem a jót.
Kövek furcsát cselekszik és kiszalad a számon anyanyelvemen:
- Ez mi volt?
Úgy nézek körbe, meg a kapitányra, mintha ő tehetne róla. Kiina nyugtat, szerinte ez semmiség, és lehet, hogy így is van, de a könnyelműség most nem barátom. Zöld teát kérek, éber akarok maradni, és utazásunk alatt először sajnálom, nincs velünk egy általam is elfogadható karizmatikus vezető, aki kiosztja nekem a feladatom. Mert néha jó az, ha nem nekem kell ezt meghatározni. Kényelmesebb, mit tagadjam.
Nesze, ilyen a, ha a magad ura vagy.
Ó, igen. Édes könnyelműség, lesz még ennek böjtje. Úgy döntök, irány a fedélzet és szemmel tartom a környezetünket - meg a legénységet.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #79 Dátum: 2015. Augusztus 05. 20:16:52 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: mindenki

A kapitány, amikor Sterrard úr pénzügyi kérdéseket feszeget, töprengve méri végig.
-Szóval az úr még pénzt is kérne azért, hogy élve akarom Merussáig eljuttatni? -Kérdi érdeklődve -Nos, árulja el, nem lenne-e méltányosabb, ha a viteldíj felét visszafizetném Önnek, hisz félúton vagyunk - és az egyik itt veszteglő, Önnek tetsző hajóra átvitetném?  ::)- int a hajótemető fele -Ott kedvére megalkudhat a továbbutazás mikéntjéről és hogyanáról. Így nekünk is több élelem, víz maradna, és Önnek sem kéne az evezésig lealacsonyodnia a túléléshez – ajánlja fel a lehetőséget.
Amikor pedig a többi hajó legénységéről ejt szót  Sterrard úr, Xao csak annyit fűz hozzá:
-Remek ötlet! Ugye nem okozna nagy kényelmetlenséget Önnek, ha megkérném – este szálljon át, és győzze meg az ottaniakat, hogy segítsenek. Egy próbát megérne... -válaszolja kissé kimérten. Úgy tűnik, hogy a kapitány mintha kissé megorrolt volna Sterrard úrra.


A kapitány távozása után Vanina is meggondolja magát – s zöld teát kér Osától, aki készségesen tölt neki egy bögrényit a forró, illatos italból. 
-Egészségére! - szól Osa miután végzett a kiszolgálással.

Kiina érdeklődve szemléli Kael tettre készségét, de nem úgy tűnik, mint aki a felszólításra fel fog pattanni ültő helyéből.

-Úgy érzed, hogy felkészültél rá?  ::) - kérdi halkan a bögréje mögül, és aprót kortyol belőle, hogy aztán lassan az asztalra tegye, miközben folyamatosan Kaelon tartja jégkék szemeit.
Lan közbeszólására viszont grimasz fut át az arcán, és kényelmesen feláll az asztal mellől.
-Akkor lássuk a medvét! - szól végül Osához dún nyelven, de annak értetlen tekintetére pontosítja, hogy mire gondolt
-Mármint a Kufárt!
Osa bólint, így feje tetején csutaknyi szétálló copfja is belerezeg
-Ha óhajtják! - rója a levegőbe a tisztelet jelét. Ezzel megfordul, és apró, de szapora léptekkel megindul a lépcső fele. Kiina vet egy pillantást Vaninra, majd Lanra - aki a fedélzetmester fele indult meg. Megvonja a vállát, és Osa nyomában távozik a fedélzetről. Sterrard úr felszólítására csak annyit szól hátra
-Ha nem akar lemaradni, szedje a lábait - azért vannak!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #80 Dátum: 2015. Augusztus 05. 20:18:26 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Lan

Lan megindul a fedélzetmester fele – Kiina, Kael és Sterrard úr viszont inkább Osa vezetésével a hajó gyomra fele indulnak. Vanina pedig bár a fedélzeten marad - és a legénységet és a láthatárt fürkészi – Lannal sem tart. Úgy tűnik, hogy mindenki megy a saját feje után, és nincs senki aki össze tudná fogni őket. Ha Kiina téved, és nagyobb a baj - ahogy azt Kael gondolja, akkor a szétforgácsolódó csoportot könnyebb apránként felmorzsolni...
A fedélzetmester végighallgatja Lan kérését, s megtörölgeti gyöngyöző homlokát.
-Hallom és engedelmeskedem! - szól, és int két, a közelben a korlátnak  támaszkodó és füleit hegyező emberének.
-Hallottátok! Hozzatok fel két üres vizes hordót! A legrégebbit meg egy közepeset! - kiáltja el magát. Azok csak bólintanak, és nem túl nagy lelkesedéssel azok is megindulnak a fedélzetről a hajó gyomrába vezető lépcső fele.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #81 Dátum: 2015. Augusztus 05. 20:22:59 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Vanina

Kael, Kiina, és Sterrard - Osa vezetésével eltűnik a hajó gyomrában. Vanina is feláll teájával a terített asztal mellől, és a távoli horizontra emeli tekintetét, miközben a nyakában lógó kő lassanként visszahűl. Az egyik oldalon végtelenbe vesző obszidián víztükör, a másik oldalon pedig a számtalan végleg itt ragadt hajó látképe fogadja, ahogy tegnap, és tegnapelőtt is. Látszólag semmi nem mozdul, de erre rácáfolnak a távolabbi hajók felől időnkét érkező nyikorgások, roppanások, sóhajtások. Az áramlat, mely foglyul ejtette őket, továbbra is markában tartja őket, és nem enged. A legénység nyugtalan, de a fedélzetmester utasítását eszükbe sem jut megkérdőjelezni. A többség ráérősen végzi azt a kevés munkát, amit a vesztegelés mellett is el kell végezniük – a többiek az árnyékokba húzódva találgatják, hogy a kapitány most mivel fog előrukkolni. Mivel a többség szerint biztosan van valami ötlete.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #82 Dátum: 2015. Augusztus 05. 20:24:35 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Kael, Elassor, Kiina, és aki még lebattyog utánuk

Osa a hajó legalsó szintjére vezeti a csoportot, ahol a kovácsműhely, és a lábasjószágok is helyet kaptak.  A tat alatti részt egy faragott fal választja el a hajó többi részétől, és egy díszesen faragott ajtó vezet át rajta. A gazdag fafaragás mindenféle furcsa szimbólumok egyvelege, mely még mindig halványzöldesen derengő fénnyel világít.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #83 Dátum: 2015. Augusztus 05. 20:25:50 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Kael

Egy gyors pillantás az Erők síkján - látszólag a faragás egyetlen pontját sem szövik át a mágikus energiák.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #84 Dátum: 2015. Augusztus 05. 20:43:34 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Kael, Elassor, Kiina, és aki még lebattyog utánuk

A két nem túl beszédes kovács – Rashu mester és a másik, fiatalabb – Haren - most kissé feszülten fülelnek. Ugyanis az ajtó túl feléről fojtott vita szűrődik át:
-... vitatom, hanem a mértékét! Pofátlanul visszaél a helyzettel barátom! - hallik ki a kapitány hangja
-Egy szóval sem mondtam, hogy el kell fogadnia! - hallatszik egy mély, öblös hang, amit még soha nem hallottatok – ám attól tartok, hogy most egy árva tengeri kígyó sincs a környéken, mint legutóbb, és vészesen fogy az ideje... Kapitány! - hallatszik ki az elégedettség a hangból
-Azért nem annyira – friss vizünk annyi van, hogy belefulladhatunk, és ha kell, levágjuk a hátasokat is – érkezik a könnyed válasz
-Felőlem visszatérhetünk az Alkura két hét múlva is, de akkor már picit emelnem kell az árat... - jön a kaján riposzt
-Nem engedek a zsarolásnak!
-Pedig kéne  ;D – jön a fölényes válasz - azt a halpucolót pedig dugja vissza! – az ismeretlen hang a kárörvendésből  inkább fenyegetővé válik.
-Hogy miért viselem el magát!  >:(- fakad ki Xao
-Mert jövedelmező – jön a szkeptikus válasz -S ne felejtse el, hogy én meg tudom menteni a hajót, nem úgy mint az utasaink. Szóval a helyzetre való tekintettel lehetne kedvesebb is velem. Talán még az árból is engednék...
-Kötve hiszem!
-Ez igaz, de megpróbálhatná...
-Elegem van magából! - fortyog Xao
-Mindjárt megsajnálom! Az utasokat majd küldje hozzám, s velük is megalkuszom. Magának meg ott az ajtó, és ne felejtsen el egy háromfogásos ebédet leküldeni Osával! - röhög fel
Az ajtó ezek után kinyílik, és Xao lép ki dühtől szikrázó szemekkel.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #85 Dátum: 2015. Augusztus 06. 11:59:45 »


Kiina Kaellel eltűnik a hajóközben, Lan hozzálát ivóvizet csinálni. A legénység unatkozik, de még bízik, odafenn kevés látni és tenni való akad. Nézem a láthatárt, töprengek. Van itt egyfajta áramlat, csak itt tart. Miért nem fordítják meg azt? Ez  a hely tele van halottakkal. Miért nem vontatjuk ki a hajót a holtak erejével? Morbid ötlet, az sem biztos, kivitelezhető, életem végéig mesélném. Ha lenne kinek, és túlélném az eseményt.
Attól tartok, valamit nem jó oldalról nézünk. A rendelkezésünkre álló eszközök körül forog az agyunk, és nem teremtünk új lehetőséget. Habár felmértünk mindent? Megvakarom a fejem, sajnálom, hogy az eszem nem forgattam elégszer, és mintha a végét járnám elmém határainak.
Egyedül semmire sem megyek.
De össze se dugtuk rendesen a fejünket, a kapitány jelenléte nélkül. Mindenki bedobta, amit gondolt, aztán neki is látott. Ha nem hajón lennénk, fognám Fifit és búcsút vennék ettől az egésztől. Alapjaiban megrohadt, az összeomlás idő kérdése.
Rövidtávú előnyök: ez most a kulcs.
Mivel idefenn jelenleg nincs semmi érdekes, Kiina után indulok. Menet közben signumot cserélek: Miraclea felülkerekedik Sytisen.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #86 Dátum: 2015. Augusztus 17. 08:37:54 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Kael, Elassor, Kiina, és aki még lebattyog utánuk

Utolsóként érkezek, de a szócsata végére így is odaérek. Elég heves volt, és nem a kapitány állt győzelemre, azt hiszem. Aztán a vitapartnere az utasokat kéreti magához. A kapitány kilép az ajtón, megpróbálol belesni, hátha megpillantom akihez beszélt.
Tanácstalanul nézek a többiekhez, majd teszek két lépést az ajtó felé, Xao kapitányra szegezve a szememet.
- Most menjünk be? - nézek körbe.
"Eléggé kiapasztotta és dühre lobbantotta a kapitányt... Nem tudni mi az ár, amit kért.. De igen magas lehet... Egyáltalán KI beszélt? A Hajó Lelke vagy mi? Vagy egy nagyhatalmú utas? Esetleg egy démon vagy akármi.."
Majd teljesen akaratlanul is feltör belőlem egy halk, elfojtott nevetés.
"Milyen furcsa..m ha ez a hajó lelke volt, akkor a kapitány maga fejére hozhatta a bajt .. Hisz milyen lehetne a Kufár nevezetű hajó lelke, mintsem mint egy vérbeli, zsugori kereskedő, aki tudja hogy a kapitánynak szüksége van rá, és ezért az árat is jól felemeli biztos"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #87 Dátum: 2015. Augusztus 19. 09:27:39 »
Kael Lacrymatis



Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Elassor és KAel

"- A hajóroncsok szellemutasait fogjuk be esti munkára. - "

Kael erre a félmondatra felkapja a fejét és farkasszemet néz az elképzelten messziről jött utassal (aki csontig ható hideg jár át egy pillanatra - szemkontaktusos auraérintés és kisugárzott auraérzet), majd "elengedi", mondván:
A kárhozattal még viccelni sem jó, pláne nem Mortar papja közelében.

A novícius elsőre folytatná valamilyen konkrét fenyegetéssel, de aztán "visszaveszi" a rezzenetlen mosolyát és a maga részéről itt és most lezárja az ügyet. "Amíg él, tanul" idézi fel magában egyik mestere mondását.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #88 Dátum: 2015. Augusztus 19. 09:37:38 »
Kael Lacrymatis



Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Kael, Elassor, Kiina, és aki még lebattyog utánuk

Az árnyékvilágban még zölden derengő, de az erők síkján hétköznapinak látszó faragás láttán Kael vet egy pillantás Osára
(meglepődik? vagy láthatóan "mindig is ilyennek" ismerte?), de a további kérdéseket megelőzi a kapitány és az ismeretlen
kiszűrődő szóváltása.

Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #89 Dátum: 2015. Augusztus 20. 20:28:09 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A Kufár
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén
Résztvevők: Elassor és Kael

Amikor Elassor a szellemutasokkal viccelődik, hirtelen mintha fogvacogtatóan lehűlne, szinte megfagy körülötte az amúgy langymeleg levegő, s Mortar papjának szavai űzik azt csak el
„-A kárhozattal még viccelni sem jó, pláne nem Mortar papja közelében.”
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"