Archívum > Egy Erioni Krónika

A Kalandozók Paradicsoma

<< < (12/12)

Filio Mortale:
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Örömnegyed, Tharr szentély környéke - sikátorok
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Összecsapás
Résztvevők: Redgar con C'auge, Matsuma Serseriane Shami (Sham)







A „összecsapás” során sebesen peregnek az események szellemi energiáimat fókuszálva a testem lehetőségeinek maximális határáig hajszolom a szervezetemet, aminek eredményeként pillanatok alatt „patthelyzet” alakul ki a rakodóterületen és a végén a kesehajú nyírkos angolnaként vonaglik a szorításomban a belőle áradó savanykás és állott izzadság hullámokon keresztül is megpróbálunk rá és társaira hatni Radgard lovaggal és úgy tűnik sikerrel, egyenlőre nem rohannak le minket, ami a jelenlegi helyzetben igencsak szerencsés. Ők még valószínűleg nem tudják, hogy kis mutatványommal az összes szellemi energiámat felemésztettem ezért a közeljövőben egy kiadós pihenésig nem leszek képes hasonló bravúrokra, ezért az elkövetkezendőkben, csak a határozott fellépésünkre vagy nagyon meggyőző blöffre hagyatkozhatunk a „tárgyalások” során. A fickót élő pajzsként tartom magam előtt, mígnem felbukkan Lamia azonnal megváltozik a kezemben tartott fickó viselkedése szinte megdermed, érzem a belőle kipárolgó félelmet és gyűlöletet ami Lamiara irányul, egy biztos nem puszipajtások, rövid szaggatott és kívülálló számára értehetetlen párbeszéd következik, viszont a Genragurbd és az enoszukei, Matoriga egyáltalán nem tűnik jó kombinációnak, mint ahogyan általában az elzárkózott Ég Alatti Sárga Császárság száműzötteitől az elvárható. A szóváltást követően Lamia olyan gyorsan és alattomosan szúrja mellkason a fickót, hogy felocsúdni sincs időm, igaz mostani helyzetben Lamia áll háttal a meggyilkolt társainak, bár még nem biztos, hogy sejtik mi történt egészen addig amíg nem hagyom lehanyatlani a holttestet akár gondolhatják azt, hogy csak pengével fenyegetik, társukat, hiszen ez náluk is bevett módszer a meggyőzésre. Fellobbanó, haragomról és érzelmeimről valószínűleg csak a szemem villanása árulkodik, mivel arcomat a maszk jótékonyan takarja  - /Erv/ Feltétlenül szükség volt erre az aljas tettre ? – sziszegem Lamia arcába a maszkon keresztül, miközben egy pillanatra elszakítom a tekintetemet a kesehajú társairól és Redgard lovagra pillantok, vajon ő mit szól a társa és védelmezettje ilyenfajta megnyilvánuláséhoz, aztán rögtön vissza is térek a még a kezemben lévő félnótás társainak fixirozásához  - /Erv/ Azt mondtad egzotikus dolgokat felkutató felfedezők vagytok. A felfedezőkre és a kincsvadászokra sem jellemző az ilyen alávaló és aljas megnyilvánulás. Vagy talán hazudtál nekem ? ! ? – szegezem a kérdést Lamianak miközben a záró szavaimat követően hagyom, hogy az ernyedt tetem a kezemből a padozatra roskadjon  - /Erv/ A jövőben ne merészeld az általam harcképtelenné tett ellenfelek életét ilyen aljas és önkéntes módon megszakítani, mert valószínűleg célom volt azzal, hogy nem szakítottam meg életük fonalát. Érthető voltam ? ! ? – suttogom villámló tekintettel a megbízómnak, remélem sikerült tudtára hoznom az intelligens élet kioltásával kapcsolatos fenntartásaimat, még akkor is ha sejtem, hogy a kesehajúnak és társainak nem esett volna nehezére meggyilkolni minket, hogy aztán kifosztott tetemeink valahol a sikátorok mélyén rothadjanak.

*

**ψ Pont:31/ 00

***


ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/00          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: - Egyéb: Évi 7 arany "járadék" ( 23 arany lekötve váltóban ) Drágakő: Igazgyöngy ( 8-12a )

wolftern:
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Örömnegyed
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Genragurbd keresése
Résztvevők: Matsuma Serseriane Shami (Sham)

*Amíg a harcművész indulataival küzd, kesehajú ruházatában tisztítja meg Lamia a pengét. Akárcsak egy baromfi torkát vágta volna el, ugyanolyan közönnyel viszonyul a kázushoz. Redgar lovag eközben, néma döbbenettel szemléli társnői beszédét, és már ő is csípős megjegyzéshez készülődik, mikoris Lamia zaklatottan visszavág:

- Azt hiszed szórakozásból vagyunk itt? ...ez.....ez az ember ...gyerekgyilkos, uzsorás és áruló. Megérdemelte amit kapott, és egy barátom utolsó kívánsága volt ez, hogy végezzek vele.
Odabent gyilkosok, rablók és álnok hazudozók várnak ránk, ha visszariadsz ettől, akkor tényleg nincs dolgunk egymással... Megértettem amit mondtál, de jegyezd meg hogy a Nobren féléket csak félelemmel és fenyegetéssel lehet legyőzni. Amint egy kevés irgalmat mutatsz feléjük, azonnal a hátadba állítják a rozsdás bökőt. -közli a feketehajú nő, majd átlépve a hullát megindul befelé. A lovag szorosan a nyomában, de előtte egy "bocsánatkérő-sajnálom" mosollyal próbál vigasztalni.


*Beljebb az épületben már édeskés, dohányszag terjeng, mely a tiszta érzékekkel megáldott harcművészt igencsak zavarja. A kerekhasú söröshordók kővé dermedt szobor gyanánt egy rakásban kuporognak a bal sarokban, míg jobb oldalon az őrök, örökre félbehagyott kártyajátéka árválkodik. Az asztal közepén ezüst tallérok és ékszerek tömegének halma látható.
Ekkor a lovag hátulról óvatosan átkarolja Lamiát, s mint a haszontalan gyerkőcöt az apja, úgy teszi félre az útból társnőjét. A következő ajtó elé lép és így szól: 

- Jobb lenne most barátném, ha te itt maradnál. Sham és én bemegyünk, megkeressük a Gengaburd nevezetűt, és akár akarja, akár nem: kicsikarjuk a segítségét... Amúgy is, az a micsiizé, meg a rizone nem úgy hangzik mintha egy teadélutánt akarnának kérni tőled.



Spoiler: megjelenítés
OFF: bocsánatkérő-sajnálom mosoly
http://3.bp.blogspot.com/-lJNH3WPX3pI/TVRcyE7cwTI/AAAAAAAAAPM/fzRXuWSfLYE/s1600/110210_Scott%2BMcCloud%2BMaking%2BComics_arcok_Vizvalasztokepregeny.jpg
undor + szomorú/bánat =pain empatyra gondoltam. :D

Filio Mortale:
Mesélő: Wolftren
Helyszín: Erion, Örömnegyed
Időpont: Maszkok Ünnepe
Esemény: Genragurbd keresése
Résztvevők: Redgar con C'auge ( ? ) , Matsuma Serseriane Shami (Sham)







Lamia úgy gondolja, hogy megriadok az alvilág árnyaitól pedig, ha tudná, hogy egy nemesi ház és az udvar valójában mekkora vipera és skorpió fészek csak selyembe, bársonyba és kellembe burkolva a maszk jótékonyan eltakarja az arcomat valószínűleg csak a tekintetem háborgását érzékeli a szememen keresztül ami egyesek szerint a lélek tükre, lealacsonyodhatnék a szintjére, de akkor mi különböztetne meg tőle, semmi, nem szerzem meg neki ezt az örömet. - /Erv/ Igen ? Talán lehet, de attól még nem kell az ő módszereiket alkalmaznunk, mert akkor mi különböztet meg minket tőlük a közönséges gonosztevőktől? – mondom Lamianak majd egy szusszanás után folytatom - /Erv/ „Az embernek ismernie kell a „zápor tanítását”. Akit útközben egy váratlan zápor elkap, elkezd rohanni, hogy ne ázzon el. Ha viszont természetesnek vesszük, hogy esőben vizesek leszünk, akkor kedélyünk megnyugszik, még akkor is, ha bőrig ázunk. Ez a lecke mindenre vonatkozik.”*
Az épület előterében kihaltság és édeskés dohányszag fogad bennünket az elhagyatott őrposzttal együtt ez jelenthet rosszat és jót is Redgar lovag akcióba lép miközben most már én is kivonom eddig tokban pihenő pengét és csendben méregetem a súlyát miközben a tenyeremet szoktatom hozzá ne merev újjakkal kelljen forgatni, ha harcra kerül a sor. A jó lovag hátra tolja Laminat, miközben az ajtó elé lép és aggodalmának ad hangot, szótlanul a penge hegyével az ajtóra mutatok, majd miután a lovag kinyitotta és már nem lát a háta mögé a pengével jelzem Laminanak, hogy kövesse a testőrét és csak utánuk lépek át az ajtón.
*Jamamoto Cunetomo - Hagakure

**ψ Pont:31/ 00

***


ÉP:13/13          FP:40/40          ψ Pont:31/00          Kegy Pont:0/0         MP:0/0

Vagyon
Réz: 64 / 20 Ezüst:    8 / 3   Arany:    4 / 0   Mithrill: - Egyéb: Évi 7 arany "járadék" ( 23 arany lekötve váltóban ) Drágakő: Igazgyöngy ( 8-12a )

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése