Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36720 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #195 Dátum: 2016. Február 11. 20:30:47 »

Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

- A férfi arra eszmél fel, hogy egy nő hajol feléje
Majd egy különleges külsejű alak néz szemébe
Melyről eszébe jutott az ősöknek regéje
A megjósolt védelmező a pusztítást túlélte!

Az öreg ekkor elhatározta magát a nagy tettre
Ő lehetne az aki a fiúból hőst nevelne
Neve mindenkoron a legendákban lebegne
Feltápászkodott lassan, erősen hebegve

Hetekig maradt náluk az őszhajú férfi
Anyja és a fia meséjük, férfi a legendát regéli
Lassan, de hetek után biztosak már sejtési
Mert az éjszaka az ágyban a nő ejté ki

Majd aztán már nem csupán csépelték a szót
A férfi elkezdte tanítani neki a Halál-Altatót
Pengeforgatásra, s egy szarvason hogy ülje a lót
Hogy készítsen fahasábból karcsú nyilat, hegyes karót

A lelke fejlődését is figyelemmel kísérte a vándor
Ily ismereteket sosem hallott édesanyjától
Lassan, de biztosan tekergőzött rá a háló
Ne kelljen elhurcolnia, menjen magától

Ha beteljesíteni nem kívánod, akkor a végzet
Önmaga fog kegyetlenül beteljesíteni téged
Jobban jár, ha követi őt, a mesterét, a vénet.
Mintha menekülne sorsába, mert mögötte Sors léptet

Közben minden egyes pengetés közben megérzem, ahogy a fájdalom belenyilallik a testem azon pontjaiba, ahol a kardforgató elért engem a fegyverével. Nyelek egy nagyot, de tudom hogy hasznomra válik, ha sikeresebben tudom magamat megvédeni, főleg azokban az időkben amikor az ember életére akarnak törni többen is. Nem árt, még ha igen kellemetlen is, mivel kék és zold zúzódások borítják a testemet, de nem bánom, hiszen mindennek van ára.  ezután, amennyiben látom, hogy a csoport két tagja, az erőszakos nő és a férfi táncolni kezdenek, módosítok a dal stílusán, és inkább líraibb, érzelmekre ható dallamokat csempészek bele, közben észreveszem, ahogy Kiina a másik lánnyal távozik a teremből szívem szerint utánamennék, de be kell érnem anélkül, mert most dolgom van, és mint dalnok, kötelességem zenét szolgáltatni, még akkor is ha azt nem épp számomra kedves embereknek teszem. Az a másik lány nem tűnt olyannyira különlegesnek, de az, amit az asztalnál mondott... az ledöntötte az eddigi róla megalkotott képet bennem, bár az tény hogy azt nem tartottam egy jó ötletnek, hogy egy nemes-asztalnál beszélt az orgazdájáról, amivel... hacsak nem kerülte el a többiek figyelmét, az őrökét és az úrnőjét, igen nagy bajt hoz a fejemre... Még csak az kelljen hogy felakasztassanak minket ide, vagy a tengerbe vessenek. Kiinára emelve a tekintetem, miközben elhagyja a szobát eszembe jut a párbeszéd amit az asztalnál ejtettünk meg, mely során igen idegenül viselkedett velem. Nem tudtam mire vélni ezt a viselkedést, bizonyára tettem valamit, amiről fogalmam sincsen
" Ne felejtsd el, egy dalnok vagy. Ezzel járnak bizonyos kötelezettségek. Miszerint nem hagyhatod félbe aművet, bármi is történjék, az emberek rád támaszkodnak miközben táncolnak, nem hagyhatod cserben őket, mert akkor a saját elveddel, mint dalnok vallsz kudarcot.”
Így hát ott maradok, és továbbra is játszok, bár a játékom most már dinamikusabbá vált. Illetve ideje kissé megszakítani a mesét.

- Oly sok szó marad elmondatlan
Baráti, hálás vagy szerelmes szavak
Mikor a szív beszélne, de inkább hallgat
S midőn beszélne, nyelv nincs csak hamvak

Ki tudja, mikor jön el végzetük órája
Mikor fel kell szállniuk Halálnak lovára
A szív, mely eddig lakatot tett a szájra
Ma már egy szívdobbanásnyi időt sem várna

Élj ma, mert a tegnap zord s hallgatag
Élj ma, mert a holnap oly bizonytalan
Ne tartsd szavaidat örökké magadban
Mert felemészt, s magadban leszel hontalan

Miközben zenélek, egyesek, részben az a furcsa csuhás alak aki miatt még korábban kirázott a hideg, amikor megjelent a fejemben, közelednek hozzám, örülök neki, nyílván tetszik nekik az, amit csinálok.
Majd visszatérek a balladára, és elregélem a történetet, mi szerint ez a fiú a későbbiekben kulcs szerepet játszott az Északi Birodalom megdöntésében, és hogy találkozik Ara-val, a fiatal, lángoló hajú szenvedélyes hölggyel, akivel első pillantás után összefonódott lelke.
Mikor befejeztem, a vendéglátónk megdícsér engem, és egy ajánlatot tesz.
- Megtiszteltetés lenne számomra - mondom, miközben biccentek a fejemmel.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 14. 10:52:36 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2230
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #196 Dátum: 2016. Február 14. 09:11:06 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina
__________________________________________________

Vanina átadja magát teljesen a táncnak, miközben auráink összeérnek, a görcsösségen túllépve szabadjára engedem aurámat, hagyom hogy elégedett hangulat hullámaim apró forró és hűs fuvallatként, mint apró levegő elementálok körbetáncoljanak minket és eljátszadozzanak Vanina hajával. A csók teljesen meglep ám nem állok ellen, hanem hagyom, hogy auráink még jobban egybe forrjanak, majd ajkaink szétválását követően még pár fordulatot teszek és kiválok Vanina öleléséből, miközben meghajlok felé.

-   Köszönöm a páratlan táncot……

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:35:43 írta Dierol »

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #197 Dátum: 2016. Február 14. 22:29:39 »


Lan tánc utáni meghajlásában benne van minden. Vigyorogva meghajlok én is, van abban katona, van abban táncos, van abban nő, röviden én vagyok mindenestül.
Nem szorulunk több magyarázatra, teljes mértékben elégedett vagyok és vigyorogva térek vissza a hálónkul kijelölt szobába.
Nem dőlök le azonnal, ahhoz túlzottan feldobott a tánc. Kiülök az ablakba - vagy egy széket közel húzva ahhoz kibámulok rajta - és nagyon örülök annak, hogy táncban maradtunk, semmi többen.
Ha Hajnal és Kiina szintén ott van, nem zavarnak. Egy idő után azért húzni kezdi fejemet az álmosság, és a szükséges gyakorlatias személyes biztonsági óvintézkedéseket követően - fegyver elhelyezése kézközelben - nyugovóra térek.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #198 Dátum: 2016. Február 17. 21:24:57 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael, Elassor

Hae Min Jit talán túlságosan is lefoglalta Sterrard éppen aktuális mondanivalója, hogy nem figyelt fel Hajnal megjegyzésére, vagy elég jólnevelt ahhoz, hogy bizonyos dolgokat ne halljon meg.
Sterrard előadása közben tapintatosan megfogyatkozik az asztaltársaság, és magára hagyják a nemesurat a vendéglátójukkal – Kael kivételével, aki kissé közelebb ül Sterrardhoz, hogy közelebb lehessen érdeklődése tárgyához. Hae Min Ji érdeklődve hallgatja az előadást – miközben Sterrard finom porcelán csészéjét teletölti jófajta dún borral, ahogy egy figyelmes vendéglátóhoz illik.
Sterrard visszafogott érdeklődésére a daloskönyv iránt finoman fejet hajt

-Biztos élvezetet lel majd benne – súgja neki bizalmasan, miközben kezét futólag Sterrardéra  teszi. A sziget úrnője is asztalt bont – feláll a terített asztal mellől
-Uraim, remélem megbocsátják, de egy kissé elpilledtem – további jó éjszakát! - búcsúzik, majd besétál a házba, csak halovány szantálfa illat marad utána, mely a langymeleg esti levegőben hamarosan tovatűnik, és csak Kael és Sterrard marad a felfele kapaszkodó éjszakai égi vándor kövér korongja alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:35:28 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #199 Dátum: 2016. Február 17. 21:26:50 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina, Lan

A most üres fogadóterembe behallatszik a teraszról Sterrard lírai balladája – és a beszűrődő holdfény mesebeli ezüstbe burkolja a helyet. A napközbeni harc színhelye most inkább táncra csábít, melynek végül Vanina ad hangot, ahogy felkéri a mentist, és új oldalát fedi fel. A páros csendben siklik a teremben – Lan kissé bizonytalanul, míg Vanina meglepő könnyedséggel, érezhető rutinnal vezeti Lant, hogy aztán továbbra is ő irányítsa az eseményeket, és egy váratlan, de ide illő csókkal zárja a táncot.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:35:21 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #200 Dátum: 2016. Február 17. 21:31:19 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina

Vanina a számukra átengedett lakosztályban éri be Hajnalt és Kiinát – ahol Hajnal éppen az ágyát igazgatja, Kiina pedig egy füstölőt gyújt meg.
- Sterrard egész jól játszik – kíváncsi volnék, hogy szülőföldje nyelvén hogy hangozna  ez a ballada – jegyzi meg, miközben elfújja a füstöt. Hajnal bezuhan az ágyba, és nem sokra rá már alszik is. Kiina viszont még elrendezi tarisznyája tartalmát – gyékényére óvatosan kiteszi kincseit és utána finoman  visszacsomagol mindent – a Hattyú kivételével. A tenyérnyi szobrocskát puhán leteszi a lakosztály teázó asztalára, a hold egyik fénypászmájába, miközben dallamos nyelven – talán nador lehet – kedvesen beszél hozzá. Aztán végül a meggyújtott füstölőt is mellé teszi, hogy a holdfényben tekergőzzön a füstje. Dolga végeztével halkan jó éjt kíván Vanintól, majd ő is aludni tér. Az ablakból nézve a hold fényében úszik a sziget, éles világos és sötét árnyékokat rajzolva mindenhova – s az éles kontrasztot csak a lámpásokkal megvilágított részek oldják fel – meleg színeket varázsolva maguk köré.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:35:13 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #201 Dátum: 2016. Február 17. 21:33:37 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Lan

Lan is felér a lakosztályába – ahol és Rashu mester és Haren is tartózkodik. Haren a spanyolfal fafaragásait tanulmányozza, Rashu mester viszont egy lámpás fénye, és egy csésze meleg tea mellett egy tekercs segítségével rongálja a szemét. A tartalma igencsak szokatlan – egy széndarabbal kopíroztak rá egy igen kacsakaringós mintát. Rashu mester ujjával követi a mintázat vonalait. Sok szó nem esik – csak Rashu mester vagy Haren hümmögése az, ami időről-időre megszakítja a teraszról felhallatszódó balladát.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:35:05 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #202 Dátum: 2016. Február 17. 21:34:27 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Elassor

Végül Sterrard is asztalt bont, és elindul felfele – ám amikor a nagytermen halad át, halk suhanást hall, majd enyhe csípést érez a nyakánál. Oda kapva valami ujjnyi, szőrös bogarat tapint, amit amikor lever a földre, újra megcsípi, és enyhe szédülés vesz Sterrardon erőt. A padlón a hold fényében megpillantva egyértelművé válik – ez nem holmi bogár, hanem fúvócső lövedék! Aztán kissé elmosódik minden, és a padló hirtelen elkezd közeledni...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:34:57 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #203 Dátum: 2016. Február 17. 21:35:24 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

Kael a nagyterem felől kissé gyanús hangokat hall, ahova Sterrard az előbb lépett be. Majd némi tanakodás hangja szűrődik ki. Belesve az ezüstös fénybe úszó terembe, két sötét sziluettű őr áll Sterrard felett, és arról beszélnek, hogy talán túlságosan is erős lehetett az altató a lövedéken, és szólni kéne Tam mesternek. Végül aztán az egyikük el is indul, hogy megkeresse a nagydarab szerzetest. Társa addig is Sterrard mellett marad, és lámpást gyújt. Tam mester kisvártatva megérkezik – gyékénypapucsban, köntösben slattyog oda Sterrardhoz. Megvizsgálja, majd némi hümmögés után csak ennyit mond:
-Vigyétek az ispotályba! Reggelre semmi baja nem lesz!
Ha Kael nem szól közbe, akkor pár perc múlva ismét üresen kong a fogadóterem – mintha nem történt volna semmi érdemleges – és Kael is elvonulhat pihenni, ha akar.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:34:49 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2230
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #204 Dátum: 2016. Február 21. 09:44:25 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Vanina
__________________________________________________

Vanina nem erőlteti tovább a dolgot és egyenlőre ennyi elég is lesz mielőtt teljes viharrá fajul a kapcsolatunk ismét. Felérve a lakosztályba csönd és nyugalom fogad hálótársaim jól el vannak magukban, nem is kívánom megzavarni foglalatosságukban ezért szépen csendben álomra hajtom a fejem és elvezem a kényelmes tiszta fekhely nyújtotta kényelmet

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:34:39 írta Dierol »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #205 Dátum: 2016. Február 21. 14:47:17 »
Ellassor "Zegherovi Sterrard" Thunderlaugh
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában, Min Ji úrnő távozása, és az utána történtek.
Résztvevők: Kael, Elassor

Az egyszerű válaszomra Min Ji úrnő kedves érintéssel és szavakkal válaszol.
- Remélem úrnőm, minél hamarabb megláthatom, és talán az utunk végére talán az egyiket elő is tudnám adni. - billentem meg felé a fejemet, majd azután feláll az asztal mellől, és elhagyja körünket.
- Az istenek hozzanak magának kedves éjszakát.
"Most hogy Sterrard vagyok, nem árt ha teljesen bevetem magam a szerepbe... Őszintén sosem tudta bizonyosra, hogy vajon léteznek-e, mint ahogy a többi, vajon éppúgy létezik Shitar, mint ahogy Mortar? Elassor hitt benne, így nem igazán okozott neki fejtörést, hogy isteneket említsen.
"Úgy tűnik, legalább egy embernek tetszett a dalom, végül is. Minek aggódjak az életem felől?  Annak a... - hümmögtem egyet magamban. - még csak a neve sem jut eszembe nemesnek inkább van szüksége rám élve, és hasznára váltam, az a nő... bármennyire is utál, nem hinném hogy a becsületkódexe megengedné, hogy levágjon egy ártatlan, nem harcoló ellenfélt. Ha mégis... Akkor... végül is jobb távolabb lenni a forró tűztől.
- Ha engedi - nézek a csuhásra - távozom.
Elindulok a hajó felé, hiszen megígértem a hajósoknak, hogy zenélni fogok, amikor valamilyen bogár megcsípi a nyakamat, valami mérges bogár lehetett, mert apró bénülást éreztem ott ahol megcsípett, hátranyúltam, hogy megtapintsam.
Nem bogár volt. Hanem mérgezett nyíl.
"Itt a vég, ennyi volt, meghalok? Miért? Kinek áll ez érdekében? Miért most? - villannak át az agyamon, de nem igazán tudom megválaszolni egyiket sem, gyorsan lejátszódik az életem képei előttem, majd a bénulás továbbterjedt.
Még épp megtántorodásom idején meg tudok támaszkodni a falnál, de azután minden elsötétült.
"Drága Selianna..."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #206 Dátum: 2016. Február 21. 20:00:14 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

A nagyterem bejáratához érve Kael egy pillanatra szem elől veszíti Sterrardot, de aztán kiderül, hogy ez is Mortar kegyelméből történt - két helyi fegyveres áll az utitárs mozdulatlan teste felett. A szerzetes közelebb oson, talán lassabban, mint ahogy a rossz nyelvek elvárják tőle és eközben fültanúja lesz, hogy az őrök altatóról beszélnek.

Ez legalább egyikük életét megmentette.

Így aztán Kael - egy gyors pillantást vetve a már nem annyira dalos kedvű Sterrard aurájára - nyer pár percet gondolkodni mire Tam mester is megérkezik. Az idősebb szerzetes hümmögése alatt Kael halántékán és gerincén végigcsordul pár hideg izzadtságcsepp...

-Vigyétek az ispotályba! Reggelre semmi baja nem lesz!

Nos, ez a mondat is megmentett legalább egy életet. Mindenesetre Mortar felkentje kicsit vár, kicsit helyezkedik és akkor köszörüli meg a torkát, mikor az őrök már felnyalábolják az ájult testet. A jól megkomponáltnak szánt belépőjét úgy időzíti, hogy az őrök keze tele legyen, ám kapnak elegendő távolságot ahhoz, hogy ne reflexből nyúljanak fegyvereik felé (mint akinek a füle mellett szólalnak meg).
Testtartása tisztelettelje, két karját háta mögé teszi - ám a kardját (tokban ugyan) de a földdel párhuzamosan fogja bennük. Ha elfajulnak a dolgok, nála lesz először meztelen penge.

Javasolhatnám idősebb bátyám és fivéreim Mortarban, hogy az Ő szentélyébe vigyétek? Hamarosan találkozója lesz ugyanis a Tökéletességgel. Neem, nem miattatok és nem is miattam... És emberi számítás szerint fel is fog még holnap reggel ébredni.

S ha senki nem ránt fegyvert, úgy ő sem, ám a beszédet folytatja:
Az azért kíváncsivá tesz, miért kell ily módon szép álmokat kívánni Zegherovi Sterrard úrnak?

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:34:24 írta Dierol »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3643
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #207 Dátum: 2016. Február 24. 19:38:30 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael

A két őr közül az egyik a hóna alatt emeli meg  Sterrardot, társa pedig a lábnál ragadja meg az alvó nemest. Tam mester pedig a lámpással a kezében világítja meg az eseményeket. Már fordulna, hogy az emeleti ispotályba vezesse a kis csoportot, amikor Kael felbukkan a nagyterem ajtajában.
Inkább kíváncsian fordulnak Kael fele, nem pedig úgy, mintha rajtakapták volna őket. Tam mester egy lépéssel közelebb lép Kael fele, és feljebb emeli a lámpást, hogy a fénye felfedje arcát.

-A szentélyben nincs ágy – és jelen esetben az úrnak leginkább egy ágyra vona szüksége, hogy kialudja az altató hatását – válaszolja Tam mester, miközben szabad kezével a tisztelet jelét rajzolja a levegőbe.
- Aztán reggel az úr immár szabad akaratából megmeritkezhet Mortar misztériumban, ha akar – hacsak nem rendelkezik más utasítással – néz kérdőn Kaelre.
-Az úr egyébként azzal a kéréssel fordult hozzánk, hogy szeretné fejleszteni azon képességeit, amelyek segítenek megőrizni becses életét rosszakarói ellenében. S mivel a nemes urak jó részét nem szemtől szemben, nyílt harcban, csatakard ellenében éri el a végzetük, úgy véltem, hogy praktikusabb az, ha nem pusztán a fegyverforgatásra koncentrálunk, hanem az orvtámadásokra is. Ebben az esetben én a gyakorlati tapasztalatgyűjtést preferálom – nem szerencsés az, ha valaki csak elméletileg éli túl a harcot. Ezért minden nap a gyakorlás mellett orvtámadásokat intézünk ellene, és minden egyes támadás után rávilágítunk majd a hiányosságokra, és megmutatjuk, elmagyarázzuk, hogy hogyan lehet kivédeni, vagy csökkenteni a sikeres támadások esélyét – válaszolja nyugodtan Tam mester
-A kérdés viszont azt sugallja, hogy Sterrard úr ezt nem említette – jegyzi meg, mintegy várva, hogy  Kael majd megcáfolja, vagy megerősítse Tam mester észrevételét.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:34:16 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #208 Dátum: 2016. Február 24. 21:43:55 »


Kiina szertartása megnyugtató. Az ablakból táruló látvány nemkülönben. Hamarosan én is követem Hajnalék példáját, és ha minden jól alakul, reggelig fel sem kelek.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #209 Dátum: 2016. Február 27. 13:27:22 »
Kael Lacrymatis




Mesélő: Dierol
Helyszín: A sziget
Időpont: nyárelő
Esemény: Árnyak Tengerén, a Shoarral Ház tengeri udvarházában
Résztvevők: Kael


-A szentélyben nincs ágy – és jelen esetben az úrnak leginkább egy ágyra vona szüksége, hogy kialudja az altató hatását – válaszolja Tam mester, miközben szabad kezével a tisztelet jelét rajzolja a levegőbe.
- Aztán reggel az úr immár szabad akaratából megmeritkezhet Mortar misztériumban, ha akar – hacsak nem rendelkezik más utasítással – néz kérdőn Kaelre.
-Az úr egyébként azzal a kéréssel fordult hozzánk, hogy szeretné fejleszteni azon képességeit, amelyek segítenek megőrizni becses életét rosszakarói ellenében. S mivel a nemes urak jó részét nem szemtől szemben, nyílt harcban, csatakard ellenében éri el a végzetük, úgy véltem, hogy praktikusabb az, ha nem pusztán a fegyverforgatásra koncentrálunk, hanem az orvtámadásokra is. Ebben az esetben én a gyakorlati tapasztalatgyűjtést preferálom – nem szerencsés az, ha valaki csak elméletileg éli túl a harcot. Ezért minden nap a gyakorlás mellett orvtámadásokat intézünk ellene, és minden egyes támadás után rávilágítunk majd a hiányosságokra, és megmutatjuk, elmagyarázzuk, hogy hogyan lehet kivédeni, vagy csökkenteni a sikeres támadások esélyét – válaszolja nyugodtan Tam mester
-A kérdés viszont azt sugallja, hogy Sterrard úr ezt nem említette – jegyzi meg, mintegy várva, hogy  Kael majd megcáfolja, vagy megerősítse Tam mester észrevételét.

Attól tartok Sterrard úr (tiszteletteljes biccentés a nyálát méltóságteljesen folyatni méltóztató nemes felé) nem köteles ilyesmiről beszámolni szerénységemnek, ami nem is lenne helyénvaló az adott helyzetben. Ám ha tisztelt bátyám vet egy pillantást a gyökércsakrájára, láthatja azt a foltot. Reggelre talán Mortar (szertartásos pillantás a mennyezetre, mivel KAel még mindig a háta mögött fogja a lélekkardot) kegyelméből meg tudom neki mondani, hogy mi az és hogyan, mikor fogja megölni.
Azt már most is tudom, hogy túl sok reggele nem lesz.


Itt az ifjabbik szerzetes megvárja amíg az idősebbik megtekinti a páciens Aurájának megfelelő részét...

Azt hiszem egy gyékény urasága alatt nem rontaná a szertartás összhangjait
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:34:02 írta Dierol »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...