Szerző Téma: Prológus  (Megtekintve 9012 alkalommal)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #60 Dátum: 2015. November 25. 18:21:38 »
~Haszna és hátránya is lesz, ezt már most látom.~ morgom magamban Ilnek. Sokkal nyugodtabb lennék, ha konkrétumot kérne. Persze egyenlőre mi se kérünk semmi konkrétumot a támogatásukon kívül.
-Nos, akkor vezessen kérem az Özvegyhez. - közlöm az illetővel, miután nem maradt más kérdésem.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #61 Dátum: 2015. November 26. 22:24:06 »
Átértékeled a dolgokat, előveszed az ajánlat előnyeit hátrányait.
~ Én azt hiszem erősebb előnye van mint hátránya. Ameddig mi mozgatjuk őket. ~ szólal meg Il
Nos, akkor vezessen kérem az Özvegyhez. -
A férfi arca a kérdésedre elsőtétül.
- Sajnálom... De kérésük lehetetlen, mégha szabadna is, se tudnám megoldani. A Fehér Özvegy nincs itt. - hajtja meg a fejét
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #62 Dátum: 2015. November 26. 22:40:19 »
~Kétlem hogy mi mozgatnánk bármit is itt.~ felelem, miután a férfi válaszolt.
-Azt én is észrevettem hogy nincs itt. De remélem nem képzelik, hogy úgy kötök megállapodást valakivel, hogy nem találkozom vele. - mondanám tovább is, de inkább nem teszem, hadd válaszoljon előtte erre. Még ebből a két mondatból is kiűzök minden érzelmet, hogy ne tudja, hány fajta módon képzelem el a megölését. Valóban azt hiszi valamilyen tolvaj-királynő, legyen bármilyen befolyásos, hogy csak úgy egyezkedünk vele anélkül, hogy bármi biztosítékunk legyen arról, hogy nem támad hátba? Ugyan itt még újak vagyunk, de ettől még nem leszünk teljesen hatalom nélkül. Ha akarnánk, az egész várost ki tudnánk irtani.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #63 Dátum: 2015. November 27. 19:57:33 »
~ Én azt hiszem erősebb előnye van mint hátránya.
 mi mozgatjuk őket.
~Kétlem hogy mi mozgatnánk bármit is itt.~ zajlik kettőtök közti rövid párbeszéd.
~ Még ma jöttünk.
. megtanuljuk uralni a helyzetet. Mi fejvadászok vagyunk, Kránból. Velünk van a Kosfejű, hiddj nekem,megoldjuk... Megoldom. ~ ¥}fejezi be sejtelmesen
A férfi úgy tűnik nem ezt várta.
- Értem. - arcán mégsem látod a csalódottság jeleit. Az egyik maszkos összefonja karjait, a máaik megrogyasztja a lábát.- Nos akkor elnézésüket kérem, hogy húztam az idejüket.
Majd fejét elforditja qz egyik maszkos felé.
-l Induljunk. Már nincs semmi keresnivalónk itt.
Majd int, elindul egy tovább vezető sikátor felé.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #64 Dátum: 2015. November 30. 00:08:01 »
~Akkor akár egyedül is intézhetnéd ezt az egészet, mi nem is kellünk ide.~ közlöm gondolatban vigyorogva.
Közben ismeretlen ismerősünk int két őrének, hogy távoznak.
~Arina, Thaug, kövessétek őket, de óvatosan. Mondjátok, hogy merre megy.~
Majd én is megfordulok, és távozunk Illel amerről jöttünk.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #65 Dátum: 2015. November 30. 23:08:47 »
~ Ha el tudjuk érni, hogy valamelyik vezéregyéniség akaratát megtörhessem... Nem mindenre gondoltam, ezt tudod jól.~ mondja kissé nyugtalanul.
Miközben a három férfi a távozás mezejére lépnek, üzenetet küldesz Arinának és Thaugnak.
~Arina, Thaug, kövessétek őket, de óvatosan. Mondjátok, hogy merre megy.~
Pár pillanaton belül hallod az elmédben a lány válaszát.
~ Indulunk, azonnal visszamászunk"~ hallod Arina hangját.
Közben hogy nem beszélsz a férfival meglátod a díszes kerteket. Gyönyőrűbbnél szebb virágok, de egy bimbózó hatalmas  vörös rózsa emelkedik ki a többi közül, amelyikek elsilányulnak mellette, pipacsok meg mindemféle vadvirág. Nem ogazán olyam díszes kert mint az előző.
    A házak azonban teljesen egyszerűek, egy emeletet látsz, a házak falain fel lehet mászni, sokhelyen van arra alkalmas törés, erkély és ablak,  illetve apró kis fémkapcsok, mik feladatáról fogalmad sincs nem vagy te építőmester
 Majd a házakra vetül a szemed. Az ablakok sötétek egyszerű szobát rejtenek, egy egy fatányért látsz meg a falra kirakva, egyébként csak az üres falat látod. Visszafordultok Illiával, hogy visszatérjetek oda ahonnan ide betértetek és majd követhessétek a csoportot, amikor a háztetőkön két alakot pillantasz meg mozogni. Arina és Thaug. Óvatosan lépkednek a tetőkön, mégis sietősen haladnak. Egy fél perccel később már el is tűntek a szemeitek elől.
~ Mit láttok? ~ kérdezi Illia~ Merre mennek?
Arina lassan válaszol.
~ Ketten vannak, és egyenesen sétálnak tovább. A harmadik... a harmadik nincs itt
~ Hogyhogy nincs itt? ~ kérdezi Il.
~ Nincsen, itt van kettő, a maszkosok, de a harmadik eltűnt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 30. 23:48:14 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #66 Dátum: 2015. December 01. 00:29:28 »
~Szerintem felfedeznék a változást, ha nem a mi oldalunkon állna eleve. Valahogy máshogy kell megoldanunk a szövetségüket.~
Majd kisétálunk, ugyanakkor Arina jelenti, hogy az egyik alak eltűnt. Méghozzá az, akivel beszéltünk, és ez nem jó jel.
~Hogy is állunk azzal, hogy majd kitapasztalunk mindent? Használd a Hatodik Érzéket.~ mondom Ilnek, miközben én is kiterjesztem érzékeimet - ugyan nem olyan hatékonysággal, mint arra ő képes.

(off: Hatodik érzék: pozitív vagy semleges történések esetén jó előérzet, negatív esetén rossz. minél közelebb a baj, annál jobban fokozódik a rossz érzet, míg a baj maga már nem tudja meglepni. 3 pszipont per perc, Ilre bízva hogy mennyit használ.
érzékélesítés: hallás élesedik egy percre, 1 pszipont per perc, kettőt költök el, és hallgatózok, hogy követ-e minket.
mindkettőnek egy kör a meditációs ideje.
-2 pszipont.)
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #67 Dátum: 2015. December 01. 17:08:17 »
Ilt meglepi a válaszod, de egyetértöen szólal meg
~ Be kell vallanom, igazad van; nem lehet mindent megoldani úgy...~ eltelik még egy perc mikor jelentik hogy csak két ember maradt megy a harmadik eltűnt, nem látják.
~ Lehet elfutott..  Bár erre kis esélyt látok.~ szólal meg Arina közben te visszaszólsz Illiának.
~Hogy is állunk azzal, hogy majd kitapasztalunk mindent? Használd a Hatodik Érzéket.
Illia súlyos pillantásokat vet rád majd hátrafordul.
Ezzel párhuzamosan te kiélesíted az érzékeidet, a hallást, látást,  mindegyiket, és érzed ahogy a tudatod egyre erősődik, de nem érzel rossz, feszült érzést, sőt mi több, kellemes érzés járja át a testedet. Úgy tűnik nincs probléma a közelben.
Hallani csak a szél susogását, a te és Il lélegzetvételét hallod, ahogy mellkasa meg megemelkedik illetve egyik épületben mintha éppen sétálna valaki, illetve hallod ahogy óvatosan lépkednel Arináék, ha nem keresnék nem találnák meg.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 03. 19:49:28 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #68 Dátum: 2015. December 07. 16:56:44 »
~Úgy néz ki semmi. Akkor irány a következő kocsma.~ mondom Ilnek.
~Ha nem találjátok, haladjunk az eredeti terv szerint.~ üzenem Arinának és Thaugnak. Nem tudom hova tűnt az illető akivel beszéltem, de nem hiszem, hogy valami rosszban sántikálna. Még.
Ezután megkeressük a következő kocsmát és mind ott, mind út közben figyelünk, hogy mit látunk. Mint például hogy viselkedik a város népe, és így tovább.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #69 Dátum: 2015. December 11. 23:56:22 »
Úgy tűnik Illia sem érez bajt, ha mégis nem adja tanujelét neki, lassan bólint a megszólalásodra
~ Akkor, nem kutatjuk fel ezt a özvegyet vagy mit? ~ szólal meg a priváthálón, és felvonja a szemöldökét.
~ Értem, nincs itt, akkor megyünk Thauggal tovább. ~ mondta pár pillanattal rá Arina. majd előtted haladva kisétál az udvarokon keresztül az utcára. Azután megáll és hátravetve a fejét rádtekint.
~ Merre menjünk? Szerintem még itt körbenézhetnénk a fogadókban, hátha találunk embereket akikre rábízhatunk bizonyos munkákat.
Az utakon az emberek többsége röpke pillantásokat vetnek rátok amíg elhaladnak melletettek, néha egy egy pár tekintetet huzamosabb ideig magatokon éreztek, de azok is hamar eltünedeznek, de várható módon előbb utóbb újra visszatér az az érzet, hogy valaki figyeli lépteiteket és úticélotokat.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #70 Dátum: 2015. December 15. 16:28:38 »
~Van egy olyan érzésem, hogy az Özvegy még el fog jönni hozzánk. Ugyan csak most érkeztünk, de nem vagyunk elhanyagolandó tényező a politikai tervekben, így előbb-utóbb mindenkivel érintkezésbe fogunk lépni.~ válaszolom Ilnek. Majd Arina is földet ér előttünk, és kérdezi mi legyen a továbbiakban.
~Maradjunk a környéken és figyeljünk.~
Előérzetem nem csal, míg az utcákon sétálunk, az az érzésem támad, hogy valaki figyel minket. Az ilyen érzései az embereknek - főleg a fejvadászoknak - nem véletlenül merülnek fel.
Egy követővel több dolgot kezdhetünk. Először is csapdát állíthatunk neki valahol, ahol aztán elkapjuk, lehetőleg élve. Vagy megpróbálhatjuk lerázni, amivel ugyan elmenekülünk, de nem tudunk meg semmi újat. És pluszba elmenekülni a követő hazai terepén nehéz. Az utolsó lehetőség pedig hogy hagyjuk a fenébe, és tesszük amit eddig. Legyen az első verzió.
~Arina, az az érzésem valaki követ. Menj a háztetőkre, és figyelj hátha meglátod. Thaug, menj előre a fogadónk irányába, és keress egy helyet ahol csöndben elkaphatjuk.~ mondom a Hálón keresztül mindenkinek. Ezután Illel lassítunk kicsit, időt hagyva a sequatornak, hogy felmérje a terepet.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #71 Dátum: 2015. December 22. 10:57:28 »
Illia összefonja a karjait, majd újabb hangokat hallasz a Hálón keresztül.
~ Akkor most várni fogunk... Nos merre tovább? Szerintem folytassuk itt a keresést.
Közben a végszóra megjelenik Arina is.
~ Tanácsolom hogy keressünk egy tavernát valamelyik másik negyedben. A szegénynegyed kínálhatja a legtöbb segítő kezet, de attól tartok valamennyi a tolvajok kezében lehet. Én inkább keresnék kevesebb, talán érdemeikben rosszabb embereket, de hűségeseket.
~ Az nem feltétlenül okoz problémát, Arina, ha nincsenek sokan akkor képes lehetek arra, hogy hűségre bírjam őket.
Tudod mire gondol, csak Illia nem volt hajlandó konkrétan kimondani - Hűségre kényszerítse őket.
Thug némán bólint, majd kinéz az utca felé.
Azután újra elválnak az útjaitok, Arináék elindulnak a másik irányba, míg ti visszamentek azon az úton ahol jöttetek.
Hamarosan újra hatalmába kerít az érzés, hogy valaki (vagy valakik) figyelnek, ezért további utasításokat küldesz Arinának és Thaugnak a Hálón át.
~ Arina, az az érzésem valaki követ. Menj a háztetőkre, és figyelj hátha meglátod. Thaug, menj előre a fogadónk irányába, és keress egy helyet ahol csöndben elkaphatjuk.
~ Azonnal megyek. - mondja lelkesen Arina.
~ Egy jó kis terv, ez kellett nekünk.~ mondja Illia, majd élőszóban szólal meg. - Szóval, megnézzük esetleg a templomot, azt, a másikat. - mutat a háztetők közül felbukkanó tornyok felé, ahová építették az új templomot. - Nekem tetszik a város nagyon. Remélem körbejárjuk majd egyszer az egészet...
Továbbra is érzed azt, hogy figyelnek, bár gyakran változnak, néha el-eltűnik pár pillanatra. Néha ismerős arcokat pillantasz meg az utcákon. Talán az a koldus aki előtt elmentél már korábban is ült egy másik utcán, legalábbis nagyon hasonlítottak.
Majd Arina hangját hallod.
~ Nem látom, hogy valaki folyamatosan követne titeket, inkább... inkább folyamatosan követnek, de mindig mások, várjatok, megpróbálom követni az egyiket.
~ Adunk időt nektek. ~ válaszol Illia.
Majd Illia észrevétlen gyorsít a léptein.
- Haladjunk kicsit gyorsabban... nézzük meg az új templomot, kezdek megszomjazni. Tudsz esetleg egy helyet ahol felfrissíthetnénk magunkat?
Közben végre minden ház eltűnik a templom és köztetek, végre megérkeztetek. Egy hatalmas téren magasodik ki, akármennyire is próbálták eltűntetni észreveszed hogy a városfal majdnem a lábaidnál állt egykoron, így a templom egészen a városfal mellé került. Az új városfal mellé.
A templom magas és karcsú, méltóságot tükröz, mégis keménységet, a tornyok bár vékonyabbak, mint a többi torony, ugyanolyan masszívak.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #72 Dátum: 2015. December 23. 11:56:11 »
Az, hogy többen vannak - amit megérzésem is megerősít - változtat a helyzeten. Ha csak egyedül lenne a kém, el tudnánk bánni vele. De ha több van, ez nem opció.
~Thaug, gyere vissza. Ha többen vannak, nem kapunk el senkit. Segíts Arinának.~ Felesleges említenem, hogy túl kockázatos, és a többi kém ellenséges lépésnek tekintené, ezt ők is tudják. De jó tudni, hogy követőink profik. Lesz kihívás.
~Mire számítasz? Ezek addig követnek minket, amíg csak tudnak. Azzal hogy ide-oda mászkálunk, csak húzzuk az időt. Ők ráérnek, de mi nem.~ üzenem privátban Illiának, amikor elindulunk a templom felé.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #73 Dátum: 2015. December 28. 08:40:50 »
Nyitott szemmel sétáltok az utcán Illiával, a másik templom felé, csakhamar megérzitek, hogy valószínűleg nem egy ember az, aki követ titeket, hanem folyamatosan váltakoznak, azonban igen gyanús hogy ismerős arcokra leltek az emberek közt.
Hamar levonod a következtetést ebből, és visszahívod Thaugot, mert felesleges a csapda helyszínét megnézni, mert nem tudtok ennyi embert gond nélkül elfogni. Hiszen a többi biztos ellenséges lépésként vennék, és nem hagynák annyiban társuk elfogását.
~Thaug, gyere vissza. Ha többen vannak, nem kapunk el senkit. Segíts Arinának.~ szólsz neki a Hálón keresztül.
~ Indulok. ~ hangzik egy rövid válasz Thaug részéről.
~ Arius ~ szólalt meg Arina ~ Akkor Thauggal megfigyeljük őket, ha nincsenek olyan sokan akkor megnézzük kik azok és elfogjuk őket.
Majd Illia felé fordulsz.
~ Mire számítasz? Ezek addig követnek minket, amíg csak tudnak. Azzal hogy ide-oda mászkálunk, csak húzzuk az időt. Ők ráérnek, de mi nem.
~ Figyelj, akkor még nem tudtuk hogy többen vannak. ~ fordul feléd Illia. ~ Azt hiszem ideje lesz eltűnnünk.
- Arius - mondja halkan, majd hangosabban folytatja. - Itt van egy fogadó, ideje szerintem megkóstolni másféle ételt is, menjünk be, szembefordul hirtelen veled, elmosolyodik.
~ Arina, Thug, bemegyünk abba a fogadóba baloldalt, aminek a neve... Fogadó a Hét Medvéhez.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #74 Dátum: 2015. December 28. 10:17:00 »
~Közben azt is elmondod, hogy mit sütöttél ki?~ kérdezek vissza Ilnek, miközben belépünk - szerintem egy teljesen véletlenszerűen kiválasztott - fogadóba.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 31. 18:35:06 írta seth »
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.