Szerző Téma: Prológus  (Megtekintve 9008 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #45 Dátum: 2015. November 19. 22:12:46 »
~ Ahogy jól hallottalak mi sem feltétlen velük vagyunk. De az bizonyos. Hogy valamit kell ajánlanunk. És ajánlom neked hogy az ne a karizmád legyen. ~ mondja kissé figyelmeztetően, illetve érzed, ahogy valami meglegyinti az elméd körül lévő falat.
- A nyomornegyed? Bah! Fel akarnak tán csapni? El sem lehet téveszetni. Napnyugat felé a nagy Kos-Templomtól.
Hiába nézed a különleges érzékeiddel is, nem látsz senkit sem, aki kihallgatna titeket.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #46 Dátum: 2015. November 19. 23:06:25 »
~Miért mi bajod a karizmámmal?~ kérdezem incselkedve.
-Köszönjük, és nem, nem akarunk felcsapni koldusnak egyenlőre, csak elbeszélgetnénk az özveggyel, vagy aki áll a név mögött.
Ezután távozok Illel az oldalamon, és megkeressünk a nyomornegyedet.
~Vigyázz, nehogy ránk támadjanak. Van ötleted merre keressük?~
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #47 Dátum: 2015. November 19. 23:37:32 »
~ Az hogyha nem vigyázol lehet egy nyáladzó féleszű leszel. ~ válaszolja Illia ugyanolyan incselkedő de mégis figyelmeztetö stílusban. A mondandóját megerősítvén rádmosolyog egyet, majd a fogadósra figyel.
-Köszönjük, és nem, nem akarunk felcsapni koldusnak egyenlőre, csak elbeszélgetnénk az özveggyel, vagy aki áll a név mögött.
- Valóban... Nos, akkor bízok benne hogy lemondanak róla ha megtudják miket mondtam.... De javaslom hogy figyeljenek magukra. Ott nem sokat ér az ember élete.

Azután elindultok a nyomornegyed felé. Sajnálatosan nincsen  a térképeteken feltüntetve, de gond nélkül megtaláljátok és beléptetek a negyedbe.
Óvatosságra inted Ilty aki bólintással jelezte a megértést.
Nem úgy tűnik mintha bárki meg akarna titket támadni, öt hat perccel később Il megszólal a priváthálón.
~Valaki követ minket. ~mondja nyugodtan.~lassítsunk.
Továbbmentetek, amint letelik úgy két perc egyszer csak Il megáll , kezével mögéd kap, és lefogja a férfi kezét aki mögötted, majd egy forgással a férfit a porba suly
~ Kihallgatás a tied,~
Látod, ahogy egy pillanat alatt kissé megváltozil a férfi arca. A férfi félsz nélkül szóliteg titeket.
- Kövessetek... Kérlek titeket - mondja kissé zavartan pillant rátok.
~ Kissé nyitottabbà tettem.j
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 19. 23:50:45 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #48 Dátum: 2015. November 23. 12:10:17 »
~Feltűnt.~ válaszolom Ilnek ahogy figyelmeztet az alakra aki követ minket. Aztán gyorsan el is kapja, és ugyanazt a trükköt használja, mint amit a kocsmároson.
~Kár, megszorongattam volna.~
-Hova és miért? - vágom rá egyből az ismeretlennek, miután azt kéri kövessük.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #49 Dátum: 2015. November 23. 16:45:07 »
:~ Látod nem kívánlak téged megtéveszteni. ~ mondja
A férfi bátran nekiindul az utcának, majd az utasító kérdésre megfordul.
- Csupán egy barát, aki jószándékkal viseltet maguk iránt. Céljuk barátságos, kérem kövessenek. - mondja kedves mosollyal. - Miért hazudnék maguknak, én halnék meg először ha törbe csalnák magukat.
~ Csak óvatosan azért, annak ellenére hogy nem érzem hogy hazudna lehet ő nem tud a csapdáról. Legyünk óvatosak, tartsd élesen a sequorod.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #50 Dátum: 2015. November 23. 18:19:27 »
-És honnan tudja kik vagyunk? - faggatom tovább. A bizalom-trükk amire Il képes néha igencsak fura tud lenni, még annak is, aki ismeri a hirtelen fordulás okát.
~Ó csak nem féltesz?~ kérdezem gondolatban vigyorogva Iltől. Mint a csapat Mortelje, vagyis orgyilkosa, tisztában vagyok az ilyen csapdákkal.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #51 Dátum: 2015. November 23. 21:37:33 »
- Nos, megkértek rá, hogy kísérjem el magukat a barátként hivatkozó úriemberhez, Hawangohoz... Kérem jöjjenek kövessenek engem.
- És miért kellett követnie minket ehhez?
- Hogy beérjem magukat, hogy tudjam vezetni magukat, csak ha futok akkor figyelmet vonok magamra. Ezáltal magukra is. Az emberek nem szeretik a csellengőket, bizalmatlanok amikor azok futnak. - mondja egyszerűen
~ Egy csellengő? Remek. Akkor azt hiszem nem kell sok jóra számitanunk~
- És ki ez a Hawango? - nézett Il a szemébe.
- Egy férfi, aki vezet minket, azt mondják kapcsolatban áll a rejtélyes Fehér Özveggyel. Ö mondta, én jőttem. Nem tudhatom mit szeretne... De nem gyilkos. Minem ölünk, mi nem gyilkolunk, az aafejvadászok és a bűnözők szokása. Hawango sosem csalna tőrbe olyanokat akiket baráti szívvel üdvözöl. - a férfi nem vette le a szemét Il arcáról miközben beszélt.
- Értem, és ezek szerint akik nem barátai?
- Azokat csak megszabadítja az erszényeik terhétôl.
~ Nah, remek, azt hiszem belestünk aa Fehér Özvegy hálójába. Szerintem még vannak itt emberek akikbevannak vonva... Azt hiszem legalább hárman. De mindig mások, mert nem állnak meg az útjukon. Jobb lesz ha Nagyon óvatosan, de elmegyünj velük. Szóljak Arinának és Thaugnak, bár... Arius, te azt hiszem behunyt szemmel félkézzel legyőznéd az egész bagást ha erre kerülne sor. Természetesen csakis a támogatásommal. Persze.
 Bár nem mondta ki, érzed így lenne a folytatás: De én egyhelyben elbánnék velük kar nélkül...
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 23. 21:51:47 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #52 Dátum: 2015. November 23. 22:05:23 »
Il és az idegen "barát" elcsevegnek, míg én csöndben figyelem a fickót.
Na igen, a gyilkos itt én vagyok, nem ők. Viszont, mivel most nem csak ölni kell, hanem úgy kell ölni (vagy megfosztani hatalmától) embereket, hogy közben a népük árulóként tekintsen rájuk, ezért ez egy jó pont nekik, és egy rossz nekem. Viszont ha gyilkolászásra kerül sor köztünk, én leszek előnyben.
Il óvatosságra int a Hálón keresztül. Továbbra sem értem, hogy miért kommentálja hirtelen ennyire az elhangzottakat, hiszen egyrészt én is ott vagyok, másrészt nem kell a szomszédba mennem ha erről a témáról van szó.
~De szerény lettél hirtelen. Szólj nekik, mond el, hogy mit tudtunk meg, hogy mik a tervek, és hogy hol vagyunk. Kövessenek minket anélkül hogy meglátnak. Addig én fedezlek.~ mondom a nőnek.
Míg én a gyilkos vagyok, Thaug a harcos, és így, ha balhé tör ki, sokat tud segíteni. Arina pedig Oculis, mindegyikünknél jobb a felderítésben és a követésben. Ha minket tőrbe csalnának, vagy zsákot húznának a fejünkre, akkor ők még mindig tudnák az utat.
És persze ott van Il is, akinek képességei és tudása gyakorlatilag mindenki mást feleslegessé tudnak tenni. Amíg ki nem merül.
-Rendben, akkor menjünk. De megerősítem, ha csapdába sétálunk, akár tud róla akár nem, maga lesz az első aki meghal.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #53 Dátum: 2015. November 23. 23:19:16 »
Miköznen Il átveszi a kikérdezés hálátlan feladatát addig te a helyzeten gondolkozol.
Mivel nem elég a célpontokat csupán likvidálni,  hanem a népet is ellene kell uszítani, így nehezebb a feladat mint amilyennek tűnik. És ez egy akár oly kivételes Mortel előtt is kihívás mint amilyen te vagy. Elmondásod szerint.
Illetve nem érted, hogy Illia mért fűz jegyzeteket a férfi beszédéhez, talán n akarja hogy elsikoljon bármi felett is a figyelmed, bár ki tudja?
Illia végighallgatja a Hálón mondottakat, majd kacagó hangot hallassz. Valóságban nem kacag, csak a hangja csilingel a füledben. Nemtudod hogy csinálja ezt... De igen erőteljesnek tűnik.
 Majd megszólal Il a közös Hálóba. Miközben ő szólt te átnézted a kis csoportotokat. Thaug és te, a harcos és a gyilkos, Arina aki szinte mindent megtud találni, a felderítő, és a Cascadis, Il.
~ Arina, lehet jó lenne a jelenlétetek. A főtéren fekvő templomtól nyugatra eső területen vagyunk, a főtérről nyíló utcán, amelyik első háza egy alacsony piszkosfalú ház szénatetővel és egy kis torony szerű házikó.
Majd a magánhálóba folytatta.
~ Nem vagyok szerény, csak nem akartalak megszêgyeníteni a sequorod előtt.
Kicsit homályos, hogy gondolta, hiszen vagy a fegyverre, mint 'barátra és szolgálódra', vagy igazán átvitt értelemben.
- Hála, - bille.ti meg kicsot fejét a férfi. - kérem kövessenek. Tudok róla, és nem is félek
Végigvezetett titeket az utcán a következő kereszteződésig de előtte lévő kis sikátorszerű folyosón átvezetett, majd az belső udvarokon vezetett végig, ahol növényeket csodálhattatok meg. Elf fát, shadoni gyökérvirágot, Ereni cédrust...
Majd az egyik belső udvarban három embert pillantasz meg. Ketten rongyokban vannak, valami maszk is van rajtuk, a köztük lévő férfin bőrvért van,, arca tipikusan gorviki férfit mintáz, éles arcvonások, kampós orr, mélysötét kék szem.
Amint meglát már felétek is fordul.
- Jó napot .maguknak, örülök hogy eljöttek. Hallottam hogy érdeklődött kettőnk közős kapcsolata felől, név szerint a Fehér Hölgyről van szó.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #54 Dátum: 2015. November 23. 23:44:00 »
Il megjegyzését nem értem, ezért nem is válaszolok rá, hátha nem figyel.
Elmondása alapján a férfi nem fél. Ezek szerint végletekig hisz abban, aki utánunk küldte. Ha csak egy kis esélye is lenne a csapdának, átgondolná az esélyét egy sequornak a nyakában.
Végül egy belső udvarba vezet, ahol három alak vár.
~Te figyelj Arináékra, hogy itt legyenek és összehangolva tudjunk mozogni, én beszélek vele.~ mondom gyorsan Ilnek, ahogy a ruhámmal elrejtett sequor markolatára teszem a kezem. Biztos ami biztos. Őszintén szólva jobb lenne, ha ő beszélne legújabb ismerősünkkel érthető okokból, de az most fontosabb, hogy a csapat másik két tagja itt, és egyben képben legyen, így a kommunikáció rám marad.
-Ezek szerint gyorsan terjednek a hírek errefelé. Vagyis maga ismer minket, mi viszont nem ismerjük magát. Bemutatkozna?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #55 Dátum: 2015. November 24. 20:49:23 »
EIl beszédére diplomatikus csenddel válaszolsz.
Illia rádpillant, apró mosolyt vélsz egy pillanatra látni, de utána már n tudod, hogy képzelted e azt a mosoly, vagy valójában ott volt Il arcán.
Azután végre meglátod azt, aki mindenképp találkozni akart veled. Nem tűnik egy kirívó embernek. A magánhálón utasítást adsz Illiának, aki röviden válaszol.
~ Azonnal felveszem velük a kapcsolatot.
Csak halkan, suttogásként hallod a hármójuk, vagyis, kettejük beszélgetését, révén hogy Thaug néma marad.
~ Arina hol vagytok? Az utcán amit mondtam lesz egy ház vöröses fallal. Annak az oldalában van egy kis sikátor, utca. Egy belső udvarra vezet, ott másszatok fel a tetőkre.
-Ezek szerint gyorsan terjednek a hírek errefelé. Vagyis maga ismer minket, mi viszont nem ismerjük magát. Bemutatkozna?
~ ... Értem, mindjárt odaérünk. ~ hallod Arinát
~ Rendben, azt hiszem a baloldalon láttam egy könnyűnek tűnő utat fel. Onnan kövessétek a kisutcát két udvarral arrébb. Ott vagyunk...
- Természetesen. A nevem Hawango. Azt hiszem nevezhetem magamat ezeknek az úriembereknek a választott vezetôjének. Egy üzenetet hoztam, miszerint a Fehér Özvegy nagyra tartaná, ha maguk is viszonoznák a baráti közeledését. - válaszolja.
~ ... Keressetek egy vörös falú házat.
~ Azt hiszen látom, megközelítünk titeket.~ válaszol Arina hangja. ~ Mibe kerültetek.... ~ hangzik a kérdés, amire úgy tűnik nem vár választ.
- Cserébe a kölcsönös együttműködésért a csepűrágó társadalom támogatásával élhetnek. Természetesen az elutasítás is válaszlehetőség.
~ Látlak titeket. ~ szólal meg Arina~ .... Nem látok mást, várjunk, talán... Mintha az egyik épületben lenne valaki de biztos csak egy lakos, nem látok nála fegyvert sem.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #56 Dátum: 2015. November 24. 21:25:34 »
Az elutasítás is válaszlehetőség, de nem ajánlott. Miközben ezzel a Hawango nevű alakkal beszélek, észlelem, hogy Arináék is ránk leltek, így most már nyugodtabban tárgyalok. Mert ez itt tárgyalás, az előbb hangzott el, hogy nem pusztán kedvességből segítenek.
-És árulja el, pontosan mit kér cserébe az Özvegy a "baráti közeledésért"?
~Nézzetek körül. Ezekkel remélhetőleg mi is el tudunk bánni.~
szállok be én is a Hálón történő beszélgetésbe egy pillanatra.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #57 Dátum: 2015. November 24. 22:35:17 »
Végül, sikerül teljes mértékben megnyugodnod, amikor nyugtázod, hogy itt van a felmentősereg.
Igy valamelyest már fel is bátorodsz.
--És árulja el, pontosan mit kér cserébe az Özvegy a "baráti közeledésért"?
A férfi pislog egyet.
- Nem kíván ellenségeket csinálni magának és nekünk, bárkiről is legyen szó. A madarak csiripelték hogy érdeklődtek személye felől, nem kíván ellenségeket. Csak ezt kéri, természetesen kölcsönösen működő segítségnyújtás mellett.
~ Beszéde alapján nem tűnik csellengőnek. ~ jegyzi meg Il.
~Nézzetek körül. Ezekkel remélhetőleg mi is el tudunk bánni.~ szólitod meg a többieket.
~ Igen, értem. ~ hallod Arina engedelmeskedő, kicsit azonban rosszalló hangját. Nyilván nem tetszik neki hogy  a semmiért jött ide.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #58 Dátum: 2015. November 25. 00:19:04 »
-Továbbra is, a baráti viszonyon kívül mit kér a kölcsönös segítségnyújtás nevében? - nem akarok úgy belemenni egy ilyenbe, hogy nem tudom mit kér a másik. Eddig jól elvoltak gyilkosok nélkül, szóval mi hasznuk belőlünk? Azt sejthetik, hogy Illia tudását a holttestünkön át sem szerzik meg.
Arina közben duzzog egy kicsit de ez van. Majd belátja, hogy jobb biztosra menni, mint hogy aztán én és Il holtan heverjünk. Mellesleg nem hiába vannak itt, komoly segítség lehetnek a továbbiakban, ha az Özvegynek hátsó szándékai vannak. Már ha ez a hülye itt előttem egyértelmű választ ad, amire egyenlőre nem került sor.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #59 Dátum: 2015. November 25. 16:52:26 »
- Csupán annyit kér, hogy ne merüljenek meg a Csellengők ügyeiben. Ezétt cserébe biztosít bizonyos segítségnyújtást. - a férfi meghajtja a fejét.
Azelőtt, és mialatt beszélt a férfi Arinán gondolkoztál, hogy duzzogjon ha akar, de szükséges volt az ittlétük.
~ Elég érdekes indok... ~ köti hozzá a mondandóhoz rővide. A gondolatait Illia. ~ Nem tudok segíteni neked ebben a kérdésben, haszna és hátránya ugyanúgy lehet.
Ha rám vársz sikolts rám.