Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35069 alkalommal)

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #435 Dátum: 2017. Szeptember 14. 22:37:01 »


A Gördülő emberrel:


A Gördülő Emberen és helyzetén elgondolkozom, elképzelem, mi történne, ha megnöveszteném a hajamat. Hagynák? És ha hagynák is: elviselném? Szembe lógna, nyakba érne... És még csak nem is ez a lényeg. Vajon engem milyen emberré formál a szabadság? Érdekes kísérlet.

- Szélkergető? Nem a járgányt kergeti a szél hanem a járgány a szelet? - vonom fel a szemöldökömet.
A tüzetesebb végigmérés kölcsönös, és az okok is hasonlóak: hovatartozás kiderítése és személyes érdeklődés. A  tekintetem nyílt, és mivel a színlelés nem erősségem, mindent elárul.
- Ha Miraclea felé járnál, volna üzenetem - mondom, bár erre kevés esélyt látok. Elképzelem, milyen arcot vágnának az ottaniak, ha begördülne Szélkergető és a megjelenő kép láttán elvigyorodom. - Habár a frászt hoznád rájuk, és nem tudom, volna-e alkalmad átadni.

Érdekes kép alakult ki Kiináról, megsimítom az államat.
- Amit ő ad, az több kívánság teljesítésénél: az ember azt kapja, amire szüksége van, nem azt, amire vágyik. Ritka alkalom, ha a kettő egyezik.
Itt önkéntelenül is felsóhajtok, és oldalvást rápillantok.

Madártemető

Ahogy meghallom a vízről Kiina figyelmeztetését, megragadom Fifi kantárját, nehogy véletlenül a halálba igya magát.
- Mitől öl a víz? - kérdezem, a magam részéről a kézmosástól is tartózkodnék.
A halottak látványa elég világos üzenet: ma mi, holnap ti. Kiina későbbi homokos trükközése kész alkímia. A főzéssel is gondok akadnak, mi lesz ezzel?
- Csináltál már ilyesmit korábban is?
Kiderül, aligha, mert felhívja a figyelmünket az egy órás kivárásra.
- Hamarább tolom le az ujjam a torkodon, hogy meghánytassalak, semmint végignézzem, ahogy Mortarnak adod magad. Kael! - sandítok a papra. - A halálpapok csak átsegíteni képesek az embert a túlvilágra, vagy ahhoz is értenek, hogy itt marasztalják őket?

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #436 Dátum: 2017. Szeptember 15. 12:04:04 »


Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, sivatag
Esemény1: Sivatag, első hajnal
Résztvevők: Sterrard úr és Kael testvér

(....Itt borotválás lesz a sivatagi hajnalban...)


Helyszín: Arcantis, sivatag
Esemény1: Sivatag, Madártemető
Résztvevők:Mindenki

Hajnal teafőzését Kael figyelmesen nézi, aztán kikotor pár fadarabot a tűzből és homokkal fedi be őket. Vanin kérdése ekkor éri:
A halálpapok csak átsegíteni képesek az embert a túlvilágra, vagy ahhoz is értenek, hogy itt marasztalják őket?

Ha valakinek itt az ideje, akkor általában megkönnyítjük a távozást. Általában. De - és itt sokat mondóan megsimogatja a bal alkarját, ahol Vaninának egy egész friss forradása van - csak ha eljön az idő. Most nem jött még el
kotorja elő az elszenesedett faágat és leütögeti róla a homokot, késsel megkapargatja, megfújkálja és a lehetőségekhez képest tiszta faszénből pár diónyi darabot a teába dob ,majd imát mormol felette.
Legalábbis úgy érzem.
Aztán ezzel újra imába mélyed a teásedény mellett.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #437 Dátum: 2017. Szeptember 20. 12:12:36 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: A fogadóban és a sivatagban, külön utakon, Madártemető
Résztvevők: Deion (Elassor)




A titkos könyv csendje megnyugtatóan hat rám, kevésbé érzem feszültnek magamat.
"Őszintén szólva lehet a legjobb amit tehetek, hogy elmegyek Kaellel. Legalább megkapom a lehetőséget, hogy új életet kezdjek, távol a múltamtól."
Így már nagyobb lelkesedéssel várom azt a napot, mikor végre leborotválják a hajamat.

A fogadóban nem történt változás, a fogadós erélyesen lépett fel a ficsúr ellen, és kihajíttatta az ajtón. Kifizetem a gyermeket, és utána a piac felé veszem az irányt, hogy megvegyem az útravalókat.
A szemem sarkából pillantom meg Yaot és feltehetőleg a társait. Az elmémbe furakodik Hajnal tegnapi szavai.
Körbenézek, lassan, de átfogóan, keresve valami olyan helyet, ahol szükség esetén elbújhatok, majd elindulok vissza a fogadó felé, ha már mindent megvásároltam, és közben éles tekintettel figyelem a környezetemet, igyekszem a szigeten megtanult tudást felhasználni, hogy időben lássam meg, ha esetleg valami történne. Amennyiben megpillantok egy gyermeket, intek felé, és megmutatok neki két khílt.
- Szeretnél pénzt kapni? - intek neki, hogy sétáljon egy kicsit mellettem. - Ha elmész a Vörös Orr fogadóba - leírom utána neki Hajnalt, meg hogy melyik szobában tölti a napjait. - Ezt mond neki: Tegnap igaza volt a testőrrel kapcsolatban, szükségem van a segítségére. Piac és a fogadó közt megtalál. Ezt át tudod adni neki? Ha elhozod, megkapod mindkettőt.


Másnap reggel, amikor nyilvánosságra kerül az egyezségem Kaellel, látom az útitársai arcán, hogy az egy részüket, Hajnalt és Vaninát, a miracleait, míg a csoport vezetője és a nador lány arcáról nem tudok ezzel kapcsolatos érzéseket leolvasni.
Az indulás napján eljött a várt nap, amikor új emberré váltam Merussa falain kívül. Kael lemetszette a rövid hajamat, majd elégettünk pár ruhaneműt, már rajtam volt a ceremónia előtt vett csuha, a fejemre meg felkötöttem a kendőt.
A sivatagi út hosszú volt, amennyiben a kis könyv nálam maradt, akkor naponta néha rávetettem a tekintetemet, leellenőrizve, hogy nincs-e benne semmiféle írás azóta. A sivatagban egyszer még irok bele abban az esetben, ha még mindig a birtokomban van.
A fejkendő jó ötletnek tűnt, védi a fejemet a tűző napsugártól
A furcsa hírnök távozása idején már sikerül a gondolataimat rendeznem, így megcsodálhatom azt a szerkezetet, amellyel akár egy kimeríthetetlen hátassal szeli át a vidéket. A tekintetem még sokáig mered a távozó férfi felé.
Később látom, hogy Kiina halkan társalog Lannal. Nem igazán hallom a beszélgetésüket, azonban a korábbi hírek és a hallgatósága reakciói alapján többféle lehetőséget vázolok fel, amelyek közül talán az egyik legvalószínűbb, hogy el akarja valahogyan kerülni azokat a fegyvereseket, akikről a Gördülő ember beszélt.

A rákövetkezendő napon beigazolódott a sejtésem, ugyanis Lan beszélt a karaván vezetőjével, akitől a víz és élelemadagjaikat akarta elkülöníteni, hogy különválhassanak az utazócsoporttól. Megkönnyebbülést éreztem, amikor Kael is elindult a nador lány után. Elképzeltem, mi történt volna, ha én találkozom a nemessel, és a többiek meg külön utakon jártak volna,, és a forró levegő ellenére kirázott a hideg.
Az úton továbbra sem beszélek sokat, a torkom már így is száraz, azonban addig, ameddig nem érzem kritikus szükségességét a víznek, nem iszok, ugyanis nem tudom még, mennyi napig leszünk a sivatagban.
Amikor a napkorong eltünedezik a láthatáron, és a hold emelkedik fel a túloldalon, Kiina megmutatja azt a helyet, ahol tábort verhetne a csapat.
Már beesteledik, mire megérkezünk a kijelölt helyre. A Merussában vásárolt köpenyre lefeküdve pihenem ki a hosszú gyaloglás fáradalmait, közben a tekintetemmel továbbra is fürkészem a társaimat.
Egyetértek Kiinával a tábortüzet illetően. Ha valaki keresi őket, akkor nem bölcs dolog elárulni nekik a tábor helyét.
Mostantól kezdve egy ideig biztos nem fogok írni a könyvbe. Már egyszer meg akart ölni, ha pedig végez a társasággal, akkor én csak egy elvarratlan szál lennék. Úgy tűnik sikerrel egyesítette a kompánia és az én érdekszféráit.

Madártemető

Elfog a gyanú az állatok tetemeit látva. Hamarosan Kiina szavai törik meg a csendet, megnevezve a helyet, majd óva int minket a víztől.
"Nem iható, ez megmagyarázza azt a sok tetemet a víz medre mellett.
A miracleai nő kérdez elsőként, a víz gyilkos természetéről szeretne többet megtudni, mivel engem is érdekel, közelebb lépek én is, és figyelemmel hallgatom a nador lány válaszát.
Meglep Kiina csergődobjának látványa, nem is tudtam arról, hogy zenél, bár az is igaz, hogy nem sok mindenről tudok a társaságot illetően. Ámulva figyelem azt, amit csinál dobbal meg a homokkal, ehhez hasonlót nem láttam még.
Mikor megissza az első adagot, és figyelmeztet minket, a Vanina nevezetű nő szavai a tisztelet csiráját veti el bennem, bár még messze van attól, hogy kibontakozzon, és a csírák könnyedén elpusztulhatnak.
Amikor Kaelre pillant, én is ránézek a szerzetesre, végignézve, miközben válaszol a kérdésre.
Mivel nem mond semmi konkrétumot én magam is kihagyom az alkalmat, hogy beszámoljak a mérgezés eltávolításáról még a Shoarral ház tengeri udvarházában. Ha egy lappangó gyilkos mérget sikeresen legyőzött Mortar kegyelmével, akkor egy mérgezett forrásnak nem sok esélyt adok.

- Kael testvér, csatlakozhatom hozzád? - nézek a Mortar papra. - Segíthetek valamiben?
Talán most már nekem is akad valami tennivaló, talán segítséget az imában, vagy valami noviciusi feladatban.

Egy tíz-tizenöt perccel később megszólalok.
- Azok a fegyveresek, akiket a hírnök, a Gördülő ember? - néztem kérdőn Kiinára. - említett. Ők okozhatnak bajt? - nézek körbe az útitársaimon.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #438 Dátum: 2017. Szeptember 23. 19:05:11 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: Út közben
Résztvevők: Vanina

A Gördülő Ember elmosolyodik a kérdés hallatán
-Pontosan. Hisz nekem kell figyelni, hogy honnan és merről fú a szél. Nem neki kell az én kedvemben, hanem nekem az övében járni. Szaladni vele, utána - ahogy a szerelmes férfi az asszony után szokott - vallja be, hogy az ő függetlensége is csak látszólagos.

Amikor viszont Miracleára terelődik a szó, megrázza a fejét.
-A Kristály Siatag szeleit ismerem, és a puszta ideális a hajómhoz. Az északi erdős, patakos vidék viszont csak a lovak számára utazható gyorsan - árulja el, hogy eléggé behatárolt területen mozog.
-De ha elvetődnék oda keréktörés nélkül, biztos sokan megnéznének - ért egyet. Viszont Kiinával kapcsolatos meglátásra felnevet
-Akkor örülök, hogy nem kértem tőle semmit - mert más is azt mondta, hogy a maga módján igencsak furán értelmezi a kéréseket

A Madártemetőnél feltett kérdésre Kiina megvonja a vállát
-A helyiek bandolákról suttognak - de ez a hely, akár a szelleműző szalagok távol tartják őket is. Lehet őket nem kedvelni, de az élettel telibb helyeket jobban kedvelik. Atyám szerint viszont a szellemnézők csatározása tehet róla. Mert amikor ezen a vidéken egymásnak feszült az akaratuk - azért, hogy a másik felett győzedelmeskedjenek - túlvállalták magukat, és sokszor kicsúszott a kezükből az irányítás. Így aztán bűvigéikkel az egykori erdőséget kies pusztasággá változtatták, vizét megmételyezték. Persze ez sem feltétlen igaz - zárja szavait eltűnődve.

Vanina kérdésére, hogy csinált-e valaha ilyet, bólint egyet.

-Máshol igen, de itt nem. Egyedül az itteni homok okozhat némi meglepetést, de nem valószínű - válaszolja. Kael válasza pedig talán egész megnyugtató lenne - ha nem úgy fejezte volna be, ahogy...

Sterrard lehet, hogy a levegőben lógó feszültséget próbálja meg csökkenteni, amikor Kaeltől megkérdi, hogy miben tudna segíteni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #439 Dátum: 2017. Szeptember 23. 19:07:03 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Sivatag
Esemény: Út közben
Résztvevők: Kael

Feltehetőleg már a hajnali nap első sugarai előtt elkezdi Kael Sterrard úr hajának leborotválását, hogy mire véres égbolttal kimúlik az éjszaka, új hajnal és új testvér - Deion szülessen amint tar fején először megcsillan a napfény.

A Madártemetőnél teafőzés közben Vanina eléggé aggódik Kiina egészségéért - akárcsak Hajnal. Aki bár nem szól bele, de szintén nem tarthatja jó ötletnek a dolgot. Talán mert már ismeri Kiina meggondolatlan ötleteinek következményét.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #440 Dátum: 2017. Szeptember 23. 19:11:04 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Sivatag
Esemény: Út közben
Résztvevők: Elassor

A várossal sajnos az a baj, hogy Yaoék sokkal jobban ismerik a helyet, és feltehetőleg betéve tudják az összes helyet, ahol el lehet bújni. Amit Elassor észreveszi őket, Yao vidáman int neki, és a saját torkára teszi a kezét, és kinyújtja a nyelvét - mutatván, hogy mit is terveznek a vidám cimborák.

A fogadó fele Elassornak sikerül egy szurtos kislányt magához hívni. A legfeljebb hat éves, csupa por lányka odasomfordál Elassorhoz, miután az magához intette. Csodálkozva nyitja nagyra a szemeit, amikor hallja az üzletet.

-És ha megcsinájom, akkoj fijetsz? - kérdezi, majd bokán rúgja -Kejessz másik bajekot! - hagyja ott magára Elassort. Feltehetőleg nem ő az első, aki ingyen próbálja meg kihasználni a bizalmát. Szerencsére a forgalmas utcákon maradva nélküle is sikerül visszajutni a Vörös Orrba

A Kael által levezetett szertartás komor volt, ahogy egy temetéshez illik - ám Elassor számára a legfőbb változást mégis csak a szokatlan - és kissé durvább anyagú csuha, valamit a napvilágra került fejbőr jelentette. A könyv semmi újat nem tartalmaz - ami valahol talán megnyugtató. Nem úgy azok a hírek amikkel a Gördülő Ember szolgált. Szerencsére a kis társaság konfliktus kerülő magatartást tanúsít - és inkább önszántukból próbálják meg elkerülni az őket kereső lovas csapatot.

Sajnos az esti pihenő során egyetlen nehéz kérdés bukkan fel a Titkok Könyve lapjain.

Kedves Barátom!

Nagyon fúrja az oldalamat, hogy a szívemnek oly kedves barátom merre járhat éppen, akárcsak a hóbörü leány.

További Szép estét!
A.


A válasz megtagadása biztos, hogy felbőszíti majd a nemest - aki ha eddig nem is tette volna, biztos, hogy nem hagyná majd megtorlatlanul. Persze lehet bízni a szavában is, vagy hogy Elassor elodázza a dolgot, például azt hazudni, hogy még Merussában vannak...

A Madártemetőnél Kael nem ad egyértelműen megnyugtató választ Vaninának, de az elmúlt hetekben már bebizonyosodott, hogy általában szereti a misztikum köde mögé rejteni a dolgokat.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #441 Dátum: 2017. Szeptember 24. 15:25:14 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Sivatag
Esemény: Út közben
Résztvevők: Elassor (Deion)



A testőrgárdának tűnő banditák Yao társaságában nem rejtik lepel alá a tervüket, hátrapillantva látom Yao vigyorát, ahogyan a nyakához illeszti a kezét és kinyújtja a nyelvét felém. El kell kerülnöm őket bármi áron. Talán lehet fogadót kellene váltanom, ugyanis bizonyosan tudja a korábbi testőröm, hogy merre van a fogadóm.

Azonban mindenekelőtt most kéne megszabadulni tőlük. A gyermek nem volt hajlandó segíteni, még erőtlenül a lábamba is rúg. Mielőtt módosíthatnék az alkun már messze jár. Hosszú lépésekkel hagyom el a piacot.

A szertartásra vásárolt csuhába öltözve térek be az egyik kikötőhöz közeli fogadóba. Nem keltek feltűnést, egy egyszerű, rövidhajú, csuhás alak senkiben sem kelt gyanút, úgy vélem. Yao és kompániája is valószínüleg kényelmesebb helyeken keresnék az este a nemesurat.

Az utazás számomra iszonyúan lassan telt, szótlanul baktattam a forróságban, egyik másik utazóra pillantva. Azonban legalább nyugalom volt. Nem volt vész, baj a közelben, magam mögött hagytam a rossz szándékú zsoldosokat is, az apró könyvbe sem került újabb bejegyzés. Mintha az egész eddigi életem konfliktusai és veszélyei eltűntek volna a leberetvált hajammal és elégett tárgyaimmal együtt.
Ezt a nyugalmat a Gördülő ember nevű férfi kavarta fel azzal a hírrel, miszerint egy lovascsapat vár arra a csoportra, amelyikhez szegődtem.
Szerencsére nem kellett megszólalnom ahhoz, hogy másik irányt válasszanak, és ne folytassák a karavánnnal az útjukat.

Aznap este új bejegyzést olvasok a könyvben. Fél órán keresztül viaskodom magamban, hogy mit kellene tennem, végül úgy döntök, hogy jobb, ha megpróbálom játszani a játékot, és oldalamon fekve, magam előtt vetettem papírra a soraimat. Adok is neki, meg nem is.


Szerencsésnek nem nevezném magam, barátom
Idegen földön, idegenekkel körülvéve talál rám az álom
Vaknak érzem  magam, mindenfelé ugyanazt, a homokot, látom
Téged is megvisel a sivatag gyilkos forrósága és az éjjel hideg ölelése?
Arcomat égeti, a kezemet csípi, mióta a karavánt elhagyva saját sorsomat vettem kezelésbe
Gondatlan voltam, bevallom, elvesztem, nem találom az utamat vissza, a kígyó városába

Átkozom magam, de nem hagyatkozhatom másra, mint társaim tudására
Remélem, miután elhagytuk a járt utat, ösvényt törünk magunknak
Okozói leszünk különben saját halálunknak.
Köszönöm a társaságodat, naplóm, Barátom!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 24. 15:30:20 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #442 Dátum: 2017. Szeptember 24. 18:08:41 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Sivatag
Esemény: Társaság
Résztvevők: Mindenki

A néhai Sterrard úr, avagy Deion kérdésére Kiina megrázza a fejét
-Dehogy - egy viszonylag egyszerű szabályt kell csak betartani ahhoz, hogy ne tudjanak bajt okozni - válaszolja Kiina - távol kell tőlük maradni - osztja meg a titkot vigyorogva. Hajnal felkuncog, Lan pedig továbbra sem szól semmit - úgy tűnik, hogy az utóbbi nap jóval csendesebb lett valamilyen oknál fogva.

Végül eltelik az egy gyertyaégésnyi idő, amit Kiina meghatározott, s még mindig kutya baja. Elégedetten nyújtózkodik
-Akkor igyatok kedvetekre, no meg az egészségemre! - biztat mosolyogva.
-Főzzek valamit vacsorára? - kérdi, mire Hajnal arcáról eltűnik a mosoly, és némi bizonytalanság jelenik meg rajta. Feltehetőleg eszébe jutott Kiina legutóbbi ámokfutása a Kufár konyháján - mielőtt kitiltották volna onnan.
-Ne fáradj, majd megoldjuk! - válaszolja gyorsan, és a tőrére tűzve el is kezdi megpirítani a kétszersültet.

Másnap reggel felszedelőzködtök, és magatok mögött hagyva a Madártemetőt, tovább indultok a Halott Folyó medrében, melynek falai egyre zsugorodnak egy alak magasságig - ezzel eltüntetve az enyhet adó árnyékot. A perzselő nap alatt mindössze a szerzetes és a mentis közelében van elviselhető hőmérséklet, de még ez is messze van az ideálistól. Egy újabb táborozás után reggel folytatjátok az utat a lassan növekvő hegyek lábához. Délre a Halott Folyó medre már csak derékig ér - ám nem ez ami Kiinát némi nyugtalansággal tölti el, hanem a messzi távolban megcsillanó fény, mely egy lovas fegyverzetéről verődött vissza.
-Azt hiszem sietnünk kell - véli Hajnal, mire Kiina csak bólint
-Valóban - még fél napi járóföldet kell megtennünk, és biztonságban vagyunk - mutat a távolban zöldellő hegyoldalra.
-Vajon a karavánvezető mennyi pénzért árulta el, hogy merre megyünk? - teszi fel a kérdést Hajnal, de nem igazán vár választ. A távoli lovas megfordul, és ellovagol keletre - feltehetőleg erősítésért. Kilépve az erdőség egyre közelebb kerül, és néhol már kiszáradt fű is kerül Fifi patája alá, és pár óra múlva már elérhető távolságba került az erdő. A távolban már lehet látni a lombok felett repkedő madarakat, ahogy mögöttetek is azt a porfelhőt, amit egy nagyobb csapat lovas ver fel, felétek közeledve.
Egyedül talán Elassor az, akinek nagyobb esélye van, ha utolérik a társaságot, mivel a Titkok Könyvében a nemes négy kisebb zsák aranyat és sértetlenséget ígért neki jutalmul.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #443 Dátum: 2017. Október 15. 21:23:19 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: társaság
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


Az események sodrására hagyom magam és teret engedek Vanina és Kiina párosának, hogy megcsillogtassák vezetői erényüket amikkel kapcsolatban egyenlőre vannak fenntartásaim, bár Kiina helyismeretében nem kételkedem meghökkentő modszerei ellenére sem. Amikor a karavánról történő leválás kapcsán közvetítőnek kér fel csak felvonom a szemöldökömet amolyan „nocsak, nocsak” módon hiszen van a csapatnak új írányítója nem az ő dolga lenne, de hangot nem adok gondolataimanak. Egyenlőre csak a kristály szobor épségére koncentrálok és üldőzőik lerázására és a leválás pont, hogy ezt segíti elő ezért szó nélkül indulok a karavánvezető felé.

Később kiderül, hogy az elválás a karavántól igencsak ildomos volt, de sajnos üldőzőink nyomunkra akadtak még a biztoságot nyújtó erdő elérése előtt és az üldöző csapat porfellege baljósan közeledik felénk a horizonton amikor már a feszültséget tapintani lehet csak akkor szólalok meg.

-   Talán át kéne gondolnunk, hogy Vaninának Kiinaval előre kéne lovagolnia nélkülünk a menedéket nyújtó erdőig és később találkoznánk a vadonban amikor már üldözőink nyomunkat vesztették, de természetesen ez csak kósza ötlet szerény személyemtől.


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #444 Dátum: 2017. Október 20. 00:18:39 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Sivatag
Esemény: Út közben
Résztvevők: Elassor (Deion)

A kérdésemre Kiina válaszol, egy meggyőző érvet felvonultatva. A válaszára bólintok, a mosoly az arcomon jelzi, hogy tetszik a szabály egyszerűsége.
- Értem, nem tudom, hogy miben vagytok benne, de lehet jobb is, hogy nem tudom.- rázom meg a fejemet.
Körbetekintek a csoporton, úgy tűnik a csoport állítólagos vezetője hozzám hasonlóan a csendben keresi a sivatag forróságára a megoldást. A későbbiekben hozzá hasonló módon én is magamba fordulva keresem a kiutat a hőségből.

A várakozás közben gyakran esett a figyelmem középpontjába a nador lány, 'hátha' meglátom időben, ha valami nem volna vele rendben. Szerencséjére nem csalatkozott az elméletében, és ebből a mérgező forrásból is előállította az iható teát.

A baj csak másnap éri utol loholva a társaságunkat, amikor a messzeségben egy csillogó alak tűnik fel, egy lovas. Aztán már el is tűnik, mintha megrettent volna a talpaló csoporttól. Vagy mintha csak az lett volna a dolga, hogy megkeresse azt. El fog a gyanú, hogy vajon a nemes megfejtette azt, amit küldtem neki, hogy biztosítsam magamat. Ha az igaz, akkor hamarosan tucatnyi, vagy talán két tucatnyi lovas fog a nyomunkba eredni. Körbenézek a társaságon. Annyi még a miracleai Vaninának is gondot okozna.
Hajnal és a nador lány gyors szót vált egymás között, végül sietős tempóval haladunk tovább az úticélunk felé.

Órákkal később már a rengeteg közelébe érünk, ahogy a mi közelünkbe érnek a lovasok. Elsőként a némaságból kilépő Lan szólal meg, egy ésszerű tervet felajánlva.
- Azt mondta a hírnök, hogy egy nadort keresnek. Jobb esélyeink vannak, ha ellovagol előre.  - értek egyet a férfivel. - Remélem nem keresnek titeket is. - közben szemmel tartom a lovascsoportot, próbálom meghatározni a számukat, becsléssel.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #445 Dátum: 2017. Október 27. 09:34:36 »


Mindaddig fél szemem Kiinán tartom, míg le nem telik az időszak, ami alatt kiderül, megmérgezte-e magát a vízzel. Tisztában vagyok vele, hogy az esetleges hánytatáson túl kevéssel járulnék hozzá a megmentéséhez, ám tudom, csapatunkból jelenleg ő az egyik leglényegesebb személy, és miatta Lan is bevetne mindent, ami módjában áll, hogy megakadályozza a halálát. Tehát elvileg nem kéne aggódnom annyira a nador miatt, mégis ügyelek rá.
Ahogy arra is, hogy fejemet ingatva eltávolítsam Hajnal tőrét a tűz lángjából, és ardúnul megmondjam a véleményem:
- Nem süt fegyverrel. Baromság. Hol te lát marha színház ilyent?
Inkább készítek neki nyársat, csak ne kelljen látnom, hogyan vágja tönkre a tőrét.

Kiérünk a Madártemetőből, ami a szárnyasoknak sírt jelentett, nekünk viszont fedezéket. A baj hamar testet ölt a távolban csillogó vértű katonák formájában, és egyből a nevét cifrázó, jelenleg Deionként járkáló férfira meredek, dúnul vetem oda:
- Erről te tehetsz! Elárultál minket!
Hajnal magyaráz valamit  karavánvezető lefizethetőségéről, ám én meg vagyok róla győződve, a folyton körülöttünk lebzselő Deion áll a dolgok mögött. A szeme se áll jól, korábbi aljas viselkedéséhez képest túlzottan és gyanúsan lapít. Hízelgéssel bármely papot meghülyítheti, de engem nem.
Szívesen Mortarnak adnám egészen, ám sokkal fontosabb Kiina biztonságba helyezése. Lan jó szokásához híven álszerény javaslatot tesz, amivel egyetértek, és máris Fifi hátára pattanok:
- Gyere, Kiina, vágta jön!

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #446 Dátum: 2017. Október 29. 22:06:32 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Sivatag
Esemény: Út közben
Résztvevők: Elassor (Deion)

Amint elkezd forrósodni a helyzet, a miracleai nő gyilkos tekintetével találkozok, nem kell várnom, hogy dún nyelven megszólaljon.
- Erről te tehetsz! Elárultál minket!
A szavaira kikerekednek a szemeim. Gyorsan körbepillantok a többieken, majd amennyiben közelít én igyekszem tartani tőle a távolságot.
- Aljas rágalom. - válaszolom neki hidegen, dún nyelven. - Csak azért, mert nem kedvelsz és nem bízol meg bennem, nem engem kéne okolnod a problémákért.
"Mindannyian emlékeznek, a nő többször is megtámadott, mindannyian tudják, hogy ki nem állhat. Látniuk kell, hogy csak meg akar tőlem szabadulni. Szerencsére nem szabadulnak el az indulatok, mert az eddig némaságba burkolódzott Lan egy javaslatot tesz a helyzet kiküszöbölésére. Szerencsére a miracleai nő szinte szó nélkül ellovagol a lánnyal.

Miután elindult a gyanakvó nő, a lovasok felé nézek, majd a távolodó páros felé. "Lehet mégis van közöm ehhez? Nem csak véletlenül találtak volna ránk?"
Próbálok nem belegondolni, hogy mi fog történni, ha utolérnek minket. Nem tudom, hogy az erdőség miért segítene lerázni a lovasokat, de nem látok jobb opciót. "Ha lemaradnék tőlük, akkor lehet el tudnám kerülni a problémát, de kicsit sem biztos hogy ezek a lovasok nem bántanának, nincs rá semmiféle biztosíték, hogy nem ölnek meg."
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 05. 10:47:19 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #447 Dátum: 2017. November 05. 18:05:32 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Erdő
Esemény: Menekülés
Résztvevők: mindenki

Hajnal kissé sértődött arccal néz Vaninára, amikor figyelmeztetni, nehogy kilágyítsa a fegyver acélját. Ám gyorsan meg is enyhül, mivel látja, hogy csak a segítő szándék volt mögötte. Igaz, Vaninának nem volt egyszerű megtalálnia megfelelő nyársnak valót, mivel a táborhely nem sok növényzettel rendelkezik - így csak a magatokkal hozott tűzifából-gyújtósból sikerült nyársat faragni.

Kiina egy pillantást vet a közeledő porfelhőre, ami bár még kényelmes távolban van, de viharként közelít, hogy átsöpörjön rajtatok. Lan felvetésére elsőre nem szól semmit, ahogy Deionéra sem. Csak Vanina megjegyzésre, illetve Deion válaszára sóhajt fel.
-Most van fontosabb dolgunk. Ezt később vacsora alatt is megbeszélhetnénk - véli
Miután Vanina felpattan lovára, és sürgeti, hogy ő is tegyen ugyanúgy, ő megrázza a fejét

-Én kényelmesen le tudom funi ezt a távot. Hajnal viszont lehet,hogy a feléig nem jutna. Vidd őt! Különben miatta fogunk lemaradni! - válaszolja, hogy aztán Vaninához intézzen még egy figyelmeztetést
-Az erdőm szélén mindenképp várjatok be minket, és csak az első fák közé merészkedjetek! - mutat a két-három mérőfalnyira innen húzódó első fákra, és Vanina kezébe nyomja a tarisznyáját. Végül Lan fele fordul
-Fel a málhásra, aztán a táv felétől talán futhatsz velünk együtt! - Szemmel láthatólag Deion és Kael kitartásában nem kételkedik, ahogy a sajátjában sem.

Lan eközben már lassú mozdulatokkal, ahogy a víz mossa a partot, elkezdi szőni a mágiát, melyre Vanina kissé felmelegedő köve is figyelmez - itt az idő a tettek mezejére lépni, és biztos távolba kerülni a mentistől, mielőtt befejezi a varázst.
Vanináék elvágtatnak az egyre több száraz fűfélével borított síkságon az első fák irányába, és Lanék is megindulnak utánuk, miután a mágikus energiák szövete összeállt az óvó mágia leplévé. Lan a málhás hátán koncentrálhat a varázs fenntartására, amíg az alatta sietősen szedi lábait. Kael és Deion számára is futni kell, hogy tudják tartani a lépést, akár a málhással, akár Kiinával.


Végül sikerül elérni a fák adta árnyékot, és fedezéket. Kiina megáll pár pillanatra, hátra fordul, és felméri, hogy mennyi előnyötök maradt. Sajnos a távolság a felére olvadt - talán még fertályóra maradt, amíg elérik az erdő szélét, és elkezdhetnek titeket keresni. Kiinán nem igazán látni, hogy kifulladt volna - de azért neki is jól esik, hogy beleihat a kulacsába. Megtörli a száját a kézfejével, és megszólal
-Gyertek utánam, és lándzsahajításnyinál ne kószáljatok messzebb. Az erdő folyton változik, és néha nekem is okoz meglepetéseket. Valahol a közelben kell itt lennie egy helynek... -árulja el, de hogy milyen hely, azt nem.

További szavakra nem pazarolja az időt, hanem ismét rohanva elindul befele az egyre sűrűbb erdőben. A nap aranyló sugarai végre enyhet adó lombkoronák közt szűrődnek át, de az aljnövényzet elég gyér ahhoz, hogy ne akadályozza érdemben az előre jutást.
Pár perc múlva keskeny, jó, ha bokáig érő patakba gázol, vezet titeket Kiina, és vízpermetet szórva fut benne tovább. Végül egy vízforrásnyi idő múlva egy pár alak magas sziklás dombhoz értek, ami nem sok menedéket ad számotokra, de Kiina valamiért megáll. A távolban már halkan halljátok a paták dobogását, és egy-egy kiáltást, amivel üldözőitek tartják egymással a kapcsolatot. Kiina a sziklák közt rámutat egy másfél alak magas, és két alak széles természetes beugróra, mely talán jó, hogy ha két lándzsahossznyi mély lehet.


Kiina az ajkai elé teszi az ujját, jelezvén, hogy mostantól ne nagyon hangoskodjatok, és Vanina fele fordul
-Sajnálom, nem akartalak ilyen próba elé állítani! - kér tőle miracleai nyelven bocsánatot - Túl közel értek, így nem sok választásunk maradt. Ha nem teszünk semmit, előbb-utóbb utol fognak érni minket. Engedd meg, hogy megmentselek titeket! - kéri, miközben egy fáklyát húz elő. Tűzszerszámmal meggyújtja, és közben folytatja, ezúttal már abrín nyelven
-Ennyi lovassal szemben nincs esélyünk. De elmenekülhetünk - szól, és a fáklya lángjával végigperzseli a beugrót körbeölelő sziklákat, mire a levegő furcsán megremeg a beugróban. Akár ha nagy forróság lenne, úgy remeg, hullámzik kicsit a beugró mélyén látható sziklafal.
Vanina kavicsa újfent melegedni kezd, és mind Lan, mind Kael érzi, hogy különös varázs lépett működésbe.

-Kérlek bízz bennem. Mint a kolostornál. Ez is egy kapu, amely biztos távolba nyílik.
Veszi le a válláról a tarisznyáját, és behajítja, de nem látjátok megérkezni a földre. Lannak és Vaninának ismerős már ez a jelenség. Pont olyan, mint amiben Zev úrfi utóda óvatlanul eltűnt egy vaddisznó hajtása közben.
-Már jártam ott többször - ez itt oda-vissza járható - S hogy mutassa , hogy ártalmatlan, benyúl a remegő levegőbe, s látni, ahogy groteszk módon eltűnik a keze egy része. S amint vissza húzza a karját, ismét látjátok - nincs semmi baja. Aztán újra végighúzza a fáklya lángját a sziklán, és rátok néz.
-Gyerünk, mozgás! A végén még tényleg utolérnek minket! - sürget titeket kissé, miközben halljátok az erdőt felverő kompánia hangjait. Hajnal közben tanácstalanul néz hol Vaninára, hol Lanra, hol Kaelra, hogy most mi is legyen.

A futóktól (módosító nélküli állóképesség próbát kérek, vagy futás próbát 30% ellen - a nehézséget főképp nem a felszerelés súlya, hanem a futás sebessége adja) Ha Lan leszáll, hogy átadja valakinek a helyet, mert elfáradt, vagy hogy kímélje az állatot, akkor Lan is dobhat, de neki 20% a futás próba nehézsége)
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 05. 18:14:42 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #448 Dátum: 2017. November 11. 17:50:16 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Kristály-sivatag
Esemény: Visszatekintés
Résztvevők: Elassor/Deion

Elassor számára az eddigi út a sivatagon keresztül igencsak szokatlanul alakult. Kael testvér miután az utolsó rövid tincset is leberetválta a fejéről, újabb meglepetést tartogatott számára! Mégpedig az esti pihenőnél a lemenő nap fénye - és sülő birkahús mellett Kael testvér felszólítja Sterrard urat, hogy kövesse a szomszédos tábortűzhöz, melyet egy gyertyaégésnyivel korábban maga gyújtott meg, és nem melegszik mellette senki. Persze Kiina és Hajnal már fertályórája azt találgatták, hogy Kael testvér vajh minek gyújtott magának külön tábortüzet, de a közelébe sem jártak az igazságnak. Most érdeklődve kísérik figyelemmel az eseményeket, amely talán még Elassort is meglephetik. Ugyanis Kael testvér felkéri, hogy haja mellett világi hívságairól is mondjon le, elvégre egy halottnak nincs szüksége ilyesmire. Így a lemenő nap fényében szertartásos mozdulatokkal, komor hangon celebrálja Sterrard úr temetését, melyben a lángok martalékává lesznek jelenleg viselt ruhái, leborotvált haja és felszerelésének jó része. A többit Kael egy fekete zsákba teszi - a hosszú-kardot, a szigeten kapott ruhát, a signumot, a mandolint és a könyve(ke)t. Végül az egész száját gondosan beköti, és az egyik gyertyája és papi signuma segítségével lepecsételi.
Végül Sterrard úr anyaszült meztelenül őrizheti a tüzet hajnalig, miközben Kael testvér a tűz túloldalán útmutató imáival "kíséri át" Sterrard úr lelkét az új életébe. A hajnali nap sugaraira végül abbamarad Kael mormogó imádsága. Kael ekkor füstölőket gyújt majd újfent imába kezd, és a leégett tábortűz hamvából, és néhány csepp vérrel végül a hajnali fényben újjászülető Deion testvér homlokára egy stilizált mérleget és shin-qort rajzol. Majd Deion testvér a Befogadási szertartás után megkapja új öltözékét - azaz csuháját és pár váltás alsóneműt, egy pár csizmát valamint meleg kabátot - és az új fegyverét - egy hosszú botot.

A hosszú gyaloglás során Deion testvérnek volt alkalma végighallgatni Kael testvér számtalan történetét, amely Mortar misztériumába enged röpke betekintést, cipelni régi élete terheit, mely egy zsákban materializálódott, továbbá a pihenők alatt gyakorolni a hosszú bottal, és kék-zöld foltokkal gazdagodva megtanulni a három leginkább alapvető imát, melyet Mortarhoz szokás intézni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #449 Dátum: 2017. December 02. 20:54:05 »


- Tettél róla, hogy ne bízzak benned - vágtam vissza Deionnak, de ennél többre nem volt időnk.
Nyugtalanított Kiina ötlete, a fejemet ingattam. Magasról tettem rá, hogy gyorsan fut. Hogyan számoljak el a lelkiismeretemmel, ha nem lehetek mellette, amikor szüksége lenne a védelmemre? Az érvei viszont meggyőzőek, intek Hajnalnak, siessen, pattanjon fel.

Lan varázsba kezd, vágtába ugratom Fifit. rendesen meghajtom, időben oda is érünk az erdősávhoz, és a többiek is szerencsésen odaérnek. Kiinának szemmel láthatóan van egy terve, szemhunyással nyugtázom a bocsánatkérését. Beljebb vezet bennünket, sziklás részre érünk, ahol menekülést emleget, és mindaddig értetlenül ráncolom a homlokom, míg be nem indít valami kaput.
- Hová visz? - kérdezem a legnyilvánvalóbbat. Tekintettel személyes ellenérzéseimre és a Zevran úrral történtekre idegenkedem ettől az utazási módtól. Főleg akkor,ha vakon belépünk, anélkül, hogy tudnánk, mi vár ránk a másik oldalon. - Tudnom kell, mi vár odaát. Ki készítette?
Amikor demonstrálja, a kapu oda-vissza járható, a karjáért kapok.
- Ilyet többet ne!
Addig habozom az éálépéssel, míg meg nem mondja, mégis hová visz, illetve amíg az indulás szükségesen indokolttá nem válik.