Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 35530 alkalommal)

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #360 Dátum: 2017. Február 04. 20:52:22 »


Végig az anyanyelvemen beszélek.
- Nem kellene, hogy korlátozzanak - mondom, habár ez elodázás a lényegnek. Szemébe nézek, és beavatom.- Kiina, elképzelhető, hogy nem sokáig maradok itt, hogy védelmezzelek téged, a hattyút az ügyet. Bizalmatlanságom olyan méreteket öltött, hogy hamarosan szólni fogok mágia révén házam urával, hogy oldjon fel szolgálatom esküje alól és tegyen a magam urává. Nem értek egyet Lan módszereivel. Nem bízom benne. Ám mivel ő bírja az uram bizalmát, az olyan, mintha uram egyetértene Lan módszereivel, ezt nekem viszont nem veszi be a gyomrom. Te is tudod, én és ő mindig viaskodunk, akaratunkat egymásnak feszítjük. Uralni akarjuk a másikat, de ez nem jó. Kompromisszum itt csak akkor születne, ha ránk lenne parancsolva. De nem magunktól. Próbáltuk. Hol jó, hol rosszul.
Keserűen elmosolyodom:
- Rossz szolgája vagyok a házamnak. Kétségbe vonom Lan módszereit, és ez abban az országban, ahonnét jöttünk, olyan, mintha kétségbe vonnám az uramat, aki jogokat adott neki. Egy kételkedő, ellenkező szolga rossz. Én rossz harcos vagyok, mert kérdés nélküli engedelmesség helyett firtatok. Kinyílt az elmém és megszűntem jó szolgnak lenni. Ha egyszer hazaérek, bukott nő leszek,akivel akárki akármit tehet. Dühít ez a szokás, de kevés vagyok ahhoz, változtassak a világon. Talán a nadíroknál lenne  a helyem, talán sose kéne Miracleába hazamennem, mert azzal a sorsomat kísérteném. De hagyjuk, mert azért is rossz vagyok, mert ígéretet tettem neked, védeni foglak, mert kedvellek, de lehet, ha kiesek a kegyből, mennem kell vagy büntetést kapok és többé ennek nem tehetek eleget.
Jó, ha tudja. Jó, ha számol vele. Bármire fel kell készülnöm.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #361 Dátum: 2017. Február 05. 12:12:24 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Vanina és Piac
Résztvevők: Vanina, majd mindenki ki jelen van a vásárlás során
__________________________________________________


Vanina válasza valamelyest megnyugtat úgy tűnik végre elhatározásra jutott attól függően a válasz nem feltétlenül van ínyemre de a folyó árjával szemben felesleges erőlködni inkább a sodrására kell ráfeküdni.

-   Kérésed számomra parancs amint elhagyjuk a város nyüzsgését és hidegebb kietlenebb területekre érünk találkozhatsz a házfővel utána már minden rajtad áll….

Lassú kézmozdulatok kíséretében aurámat kiterjesztem és rásimítom Vanináéra miközben megsimítom a kettőnk között feszülő fényfonalat azon belül is Vanina fényszövedékét (Ideamágia – Azonosítás) a mintázatot erősen elmémbe vésem (Diszcíplínák – Emlékezés vagy Összpontosítás) , hogy a piaci vásárlás közben biztosan a Vanina ideájának megfelelő ruházatot választhassam ki csak miután végeztem szólalok meg ismét.

-   A meleg holmira ne legyen gondod, most már, hogy tudom ki is vagy külsőleg, bár a legutóbbi testközeli ismerkedésünk óta nem sokat változtál és mondhatni azt is előnyödre…. – emlékszem vissza a régi párbajunkra elmerengve…..

A piacon inkább a hasznos és praktikus darabokat részesítem előnyben mind Hajnal mind Vanina részére, Halálszárnynak nem gondoskodom meleg ruházatról, úgy gondolom aszketikus életmódjához pont illeni fog a most következő hideg és magam részére is visszafogottan válogatok és vásárolok, inkább csak a hideg éjszakák átvészelésre koncentrálok, a hideg nappalokat nem árt megtapasztalni a test megkeményítésére, ha pedig nappal nagyon zorddá válik az időjárás a művészettel fogok meleg kabátba bújni…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #362 Dátum: 2017. Február 06. 18:33:35 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: Beszélgetés
Résztvevők: Vanina

Miközben Vanina beszél, Kiina végignyúlik a derékalján, és a mennyezetet nézve hallgatja a felröppenő szavakat. Látszik rajta, hogy erősen figyel, és már most töri a fejét - feltehetőleg próbálja számba venni a lehetőségeket. Ahogy aztán Vanina elhallgat olyasmi történik, ami ritkaságszámba megy Kiina esetében - kis ideig csöndben van. Aztán fekve Vanina fele fordítja a fejét
-Lan minden módszerét kritizálod, vagy csak bizonyos megnyilvánulásaival van gondod, mint mikor Hajnalt rávette, hogy a Kufáron túrjon bele a tarisznyámba? - kérdi miracleai nyelven Vaninára pillantva. Aztán a kezét kinyújtja felfele, és egy fénypászmában nézegeti hófehér ujjait.
-Ugye az urad nem ostoba? - kérdi
-Mondd csak - mely szolga a hasznosabb? - kérdezi - Az, ki csak ura parancsára megy ki a földre, hogy vessen és arasson, akinek azt is meg kell mondani, hogy mikor terelje ki az állatot a legelőre, vagy az, aki önmaga is képes legjobb tudása szerint ellátni a rá bízott földet, jószágot?
kis ideig hagyja, hogy Vanina eltöprenghessen a szavain, aztán folytatja, miközben kezével árnyékot vet a falra, és különféle állatok képét jeleníti meg rajta.
-Gondolom egyetértünk, hogy az, ki magától ura törekvéseivel összhangban cselekeszik nagyobb segítség, mint az, ki csak a kiadott parancsot hajtja végre, de más semmit...
Ha a falu véne azt mondja, hogy gyújtsátok fel a gabona tárolóját, hogy a rablók ne tudjanak élelemhez jutni - az nem biztos, hogy a helyes döntés. Node ekkor mi a nagyobb bűn - felégetni a termést, vagy ellentmondani a döntésnek? Elvégre semmi nem fekete vagy fehér - s sokszor csak utólag derül ki, hogy mi lett volna nem a helyes - hanem a jobb
- fejezi be, és tünteti el a falra rajzolt komor sárkányt, mely a Quaboai vihart idézi Vanina számára.
-Szóval én nem aggódnék a helyedben - válaszolja Vaninára mosolyogva.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:21:01 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #363 Dátum: 2017. Február 06. 21:24:53 »


Kiina figyel, és mindezt úgy teszi, hogy csendben van. Ennyire megráztam volna? Okosakat kérdez, és engem is meglep, milyen felkavaró, indulatokkal helyre jutok általa:
- Az bőszít legjobban, ahogy azokkal bánik, akik elvileg a gondjaira vannak bízva. Lásd a holmidban való turkálás. Hajnal neki egy eszköz. Te is, én is. És vagy azért, mert önhitt a rá ruházott bizalomnál fogva, vagy mert számára semmi sincs, csak az ügy, aminek mindent alárendel. Tanítóm, Mada óva intett attól az embertől, aki nem emberekben, hanem ügyekben gondolkozik. Ezek fajzhatnak el a leginkább. És Lan már elkezdte - komorulok el. - Többször erőszakot tett rajtam, A hatalmával. Mindegy, mivel magyarázza, aki nem kér engedélyt, az erőszaktevő. És tette akkor is, amikor nem vész forgott fenn, teszi kedvtelésből, hideg rutinból, mert megteheti. Pedig tudod, mi az igazi hatalom, Kiina? Nem megtenni azt, amit egyébként megtehetnél.
Úgy felkavarodom, hogy elvörösödik a képem és ökölbe zárul a kezem:
- Odahaza kibelezték volna, ha engedélykérés nélkül mágiát alkalmazna bárkin. Többször jeleztem már, hagyjon fel a szokásával, akár ha a falnak beszélnék. Nem kér, ha szavak nélkül akar velem beszélni. Nem kér, ha beavatkozást akar rajtam csinálni, csak teszi, erőszakosan, gyalázón, igen, gyalázón, akaratát kéretlenül a másikra hengeríti, elveszi, amit akar, megteszi, amit akar, és nem gondol a többivel, mert hát ő mentis, szellemnéző, parancsa van, kibaszott signuma van, az uram szava van vele!
Nagy levegőt veszek:
- És én nem engedelmeskedek annak a signumnak, ami lehetővé teszi, hogy felesküdöttekkel ezt lehessen tenni az akaratuk és javuk ellenére! Jogom van megtagadni az erőszakot! Ha azok a festettképű rohadékok megtanulták, mennyi az elég és az addig, akkor egy sytisy mentis is meg fogja! Mert nincs olyan ügy, Kiina, nincs, ami megengedhetővé teszi az ilyesmit! Vagy ha van, hát az a szememben nem ér annyit, melléálljak!
Nagyot hallgatok kitörésem után.
- Hm, nem is baj, hogy kiadtam. Ha az uram előtt történik ez, halálra sérteném és maga döfne le. Kiina, Sytisben én nem a szellemről voltam híres. Ilyenben a mentis az, aki bizonyított. Én csak felfordulást és gondot hozok a változásommal. Uram nem bolond, de van egy ügy, ami hónapok óta messzire szólítja az embereit, amibe sokat ölt pénzt, meg más egyebet is. Az urakat nem érdeklik az egyéni sérelmek, csak a maguk üdve. Nézeteltéréseink bosszantó légyzümmögések. Uramnak tudnia kellett, milyen Lan, és ha tudta, panaszom nem fogja elérni a értelmét. Semmi jót nem remélek.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #364 Dátum: 2017. Február 10. 16:35:47 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: Beszélgetés
Résztvevők: Vanina

Kiina ahogy látja, hogy egyre jobban belelovalja magát Vania a beszédbe, felhagy az árnyjátékkal, s felállva Vanina mellé lép. Nem próbálja meg csitítani, vagy visszafogni - hagyja, hogy az érzelmek utat találva maguknak megmutassák az igazságot. Mindössze akkor karolja át és szorítja meg együtt érzően Vanina vállát, amikor hosszabb időre elhallgat.
-Most, hogy ami bánt - utat talált, és szavakba költözött - nincs más feladatod, mint leszűrve az esszenciáját olyan szavakba öltöztetni, melynek igazsága nem sérti fel annyira urad fülét.
A kardforgatótól nem várhatja el, hogy a szavakkal is ügyesen bánjon - mivel más feladatra tartja
- teszi még hozzá, hogy miért lehet elnézőbb az úr az udvariatlanabb stílussal szemben.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:15:59 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #365 Dátum: 2017. Február 10. 16:38:14 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussán kívül
Időpont: nyárelő vége
Esemény: Távozás Merussából
Résztvevők: Lan, Vanina, Kael

A piacon szerencsére majd minden kapható, amiért kilátogattatok. Felmálházva téretek vissza a fogadóba, ahol másnap reggelig semmi nem zavarja meg a pihenéseteket. Hajnal még Vanina számára is vett két kézmelegítő dobozt biztos ami biztos alapon.

Másnap elég korán ébredtek, mivel a közös hálóban megszálló többi vendég közül ketten is a nappal együtt kelnek, így bár a reggeli szürkület már a múlté, de a haldokló éjszaka aranyra festi az ég alját, ahonnan a nap kapaszkodik majd fel a háztetők fölé. A szerény de laktató reggeli után felszedelőzködve megindultok a kapu fele, amelyen túl pár nyíllövésnyi távolságig még porosan zöldellő pálmafák ölelik körbe a várost, de azon túl csak kiszáradt, repedezett és poros föld terül el a távolban emelkedő hegyek lábáig. Kiina kissé fintorogva tekint körbe a kihalt tájon.

-Íme a Kristály-sivatag. Pár nap alatt elérjük a hegyeket. Víz nincs, de legalább nehéz eltévedni.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:15:47 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #366 Dátum: 2017. Február 14. 19:36:17 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

A nador lány szavaira feltámad a gyanúm, hogy esetleg tényleg nem dalba valóak. De ezzel szemben a kíváncsiság is felkeltődik benne.
¬ Pedig egyszerűen nem tudom elképzelni, miket tehettél. Ha nem is mint dalnak való történetet, de szivesen megismerkednék ezzel a történettel. Érdekesnek hangzik nagyon. – kedves mosollyal igyekszem
feloldani a gátlásait
- Én nekem is voltak zűrös pillanataim, amiért meg is bélyegeztek otthon. Természetesen nem égettek belém semmit sem, csupán gondolataikban került rám. Úgy néztek rám, mint aki a végzetet fogja elhozni, miközben csupán fák és még régen házak tetején zenéltem, néha azoknál akik napközben gorombák voltak, szerencsére fizikailag sose bántották volna, de azt hiszem voltak olyanok akik szívesen megfizették volna az árát annak, hogy jól elvernek. Legrosszabb húzásom gyerekkoromban a száradó ruhaneműk véletlenül bekövetkezett felgyújtása volt. Ott családi értékek rongálódtak, köztük az édesanyám egyik legújabb selyemruhája is megrongálódott, így a helyzet súlyosabbá vált
Ők kezdték, legalább ez vésődött bele az emlékembe... Sok dolgot átéltem már én is.

Az írnokot végighallgatni igencsak kétségbeejtő volt az általam eljátszott férfi részére, ezt tehát igyekszem élethűen visszaszolgáltatni.
- Hát... -gondolataimban megnézem, hogy nálam van e a nemes ember signuma, amelyet a feladat megvalósításához adott, majd azt felmutatom. - A jelszavast tartom a legbiztonságosabbnak... Szóval a jelszó... A jelszó legyen a ...- közelebb hajlok hozzá -  Kufár sugallata. Olyan misztikus, és biztos n jut eszembe,  ha részeg vagyok. Mit gondol, jó lesz? Én úgy hiszem jónak kell lennie. Felmutatom mellé a nemes signumát
Amennyiben nincsen nálam, mert elraktam attól tartva hogy méreg rejlik benne, ami több mint valószínű:
- Az elismervényt kérem, remélem nem fogom megbánni. Bizonyára megörzik majd.
Amint megkaptam az elismervényt, egy biztos helyre szeretném tenni. Közben fontos döntést hozok. Lemondok a találkozásról Seliannával, túl veszélyes, nem tudom, hogy hogyan érez irántam, és nem akarok ebben a városban ragadni. Küldhetnék neki egy csokrot... Mást nem igazán tudok.
Azután, hogy beérkeztem abba az igen gyanús negyedbe, azt hittem, hogy végre megmenekültem, mikor beléptem az ajtón, de még inkább kétségbeejtő emberekkel hoz össze a sors.
Végighallgatom a gyalázatos alkut, és közben próbálok megfelelő szavakat használni, nehogy még rosszabbul járjak.
Tudom, hogy az ilyen szolgáltatásoknál nem igazán előnyös, ha alkudozik az ember, így inkább lenyelem a vágyat arra, hogy levágjak a kiszabott árból
- Akkor tizenöt lín összeségében? Remek. - igyekszem nyugodt hangon beszélni.
A testőrnél igyekszem elkerülni azt, hogy a legkevésbé biztonságosabbnak tűnőt kapjam, amelyik vagy gyengének, vagy pedig aljasnak tűnik.
Azután, hogy sikeresen elintéztem a testőr-ügyet, végre ideje elindulnom az utamra. A cégházon kívül megkérdezem tőle.
- Egy napig leszel mellettem, ez egy estét vagy a holnapi napot is tartalmazza? - érdeklődöm a gárdistámtól. - Megtudakolhatom a nevedet, ha egész este velem leszel, egyszerűbb volna mindkettőnknek.
- fűzöm utána, hiszen az sem árt, hogy ha nevén tudom nevezni a férfit. "Azzal valamilyen szinten jobban biztosítani tudom, hogy ne verjen át, ha megismerjük egymást valamilyen szinten. Remélem"
Elindulok, és lehetőségtől függően veszek valami szép virágot, vagy ha látok egyet, akkor leszakítom azt, és addig folytatom amíg végül nem lesz belőle egy nagy csokor.
Ezután a gazdagabb negyedben kezdem megkeresni Seliannának a szállását. Ehhez a testőr segítségét kérem, hogy pontosan merre is találom az előkelőbb negyedet, azután ott az őröktől, majd a fogadósoktól igyekszem megérdeklődni, hol vásárolt magának szállást.
Azután, hogy ha sikeresen megtaláltam a fogadót, érdeklődni kezdem:
- Melyik szobában találom meg, hoztam neki egy ajándékot, amit sürgősen át kell adnom a részére. - amennyiben a fogadós nem hajlik a közreműködésre, akkor megkérem másra. - Legalább üzenjen valamelyik cseléddel, hogy ajándékot hozott számára egy úriember, akit elbűvölt abban a pillanatban, hogy a mólóra lépett. Kérem, mindenképpen beszélnem kell vele.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 13. 17:08:05 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #367 Dátum: 2017. Február 19. 16:31:16 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

Kiina Elassor azon felvetésére hogy bár nem dalba illő a történet, azért elmesélhetné - Kiina megrázza a fejét
-Most nem. Talán később. Talán - válaszolja, és ezzel lezártnak tekinti a kérdést.

Az írnokkal való beszélgetés közben Elasor belekotor az erszényébe, hogy elővegye a signumot, ám annak csak hűlt helyét találja... pedig szinte biztos, hogy oda tette... Úgy néz ki, hogy más megoldást kell rá találni. Az írnok faarccal bólint, amikor Elassor közli, hogy az elismervényt választja. Megkéri, hogy kövesse a legközelebbi asztalig, ahol egy kisebb, kéttenyérnyi tekercsre kezd el írni. A tekercs jókora részét már eleve bonyolult színes mintázatok díszítik, és a merített papírt is furcsa, halványzöldes vonalak tarkítják. Az írnok átveszi a pénzt, egy apró mérlegen egyesével leméri, majd a pergamenre gondos ecsethúzásokkal feljegyzi az átvett összeget, s alulra bonyolult jelet pingál kínos lassúsággal. Végül finom porral hinti le az iratot, és átnyújtja Elassornak.

-Íme az elismervény. kérem nézze meg a ráírt összeget, mielőtt elteszi! - javasolja.

A Csillaglesben elégedetten biccent Elassor fele a tárgyaló partnere.
-Jól vág az úr esze! Pont annyi, ha csak a mai napra óhajt testőrt magának -Válaszolja, s elégedett arccal próbálgatja tőre élét a hüvelykujjával. Miután Elassor leszámolja a pénzt, az a tőrrel együtt eltűnik. Most már nem fenyegető a magatartása. Még egyszer végignéz Elassoron, próbálja magában besorolni, s láthatólag eredményre is jut.
-Szóljatok Yǎonak, hogy vegyen szép ruhát! - szól hátra a válla felett, mire az egyik ajtónálló eltűnik a hátravezető ajtó mögött. Kisvártatva megjelenik az ajtóban egy Elassornál fél fejjel alacsonyabb, de kétszer nehezebb fiatal férfi. Pufók arcán vidám mosoly terül szét amint belép, és meglátja Elassort. Rövid fekete haja szanaszét áll, ezt kompenzálandó rendezett ruha van rajta, amelyet itt a szolgák hordanak.
-Ő itt Yǎo - kezdi el bemutatni az erősen túlsúlyos férfit az aranyfogú - elég széles ahhoz, hogy mögé tudjon bújni, és elég gyors és erős ahhoz, hogy meg tudja magát védeni. További előnye, hogy szolgált urak konyhájában, szóval tudja hogy kell viselkedni finom helyen, hogy ne hozza szégyenbe a munkaadóját.
Végignézve Yǎon, nem látni nála fegyvert.
-Yǎo a holnapi kelő nap első sugaraiig fogja vigyázni az épségét, vagy amíg el nem hagyja a várost - Teszi még hozzá Elassor tárgyalópartnere.

Odakint az utcán sétálva hamar rádöbben Elassor, hogy ezen a vidéken vadon növő virág nem nagyon létezik - legfeljebb a házak ablakaiban van egy-egy cserép. Abból viszont ha Elassor akarna is elvenni egy-egy szálat, Yǎo nem engedi. Végül aztán a testőre vezeti el egy olyan helyre, ahol egy ház falára több alak magasan felkúszott egy apró fehér virágú növény. Kellemes illata már messziről érezhető, s ennek következtében több méterről is hallani, ahogy rengeteg bogár és méh döngicsél a virágok közt.
Utána Elassor nekiáll megkeresni azt a fogadót, amelyben Selianna megszállt. Yǎo eleinte csak csendben figyel, hogy Elassor mit is akar - aztán javasolja Elassornak, hogy kezdjenek a város legszebb fogadójánál. Egy kiadós séta után végül ott áll a három emeletes, palazzora hasonlító, gazdagon faragott díszítésű épület előtt. Odabent viszont kissé nehezebb dolga akad - a jókora előcsarnokban, mely máshol ivó lenne, csak puha vánosok és asztalkák állnak, az ajtók mellett pedig fegyveres ajtónállók vigyázzák a rendet. Az egész hely inkább tűnik egy nemesi háznak, mint fogadónak.
Drága, égkék selyemruhás férfi siet hozzájuk ahogy Elassor belép az ajtón. Borotvált fejét meghajtja, s a tisztelet jelét rója a levegőbe

-Uram, miben lehet a Nyugalom Szigete a szolgálatára? - kérdi halkan, s egy pillantást vet Elassor háta mögött álló Yǎora.
Amikor megtudja, hogy Seliannát keresi, udvariasan válaszol
-Uram, sajnálom, de semmiféle felvilágosítással nem szolgálhatok. A hölgy meghagyta, hogy ne zavarják és csak háznépe tagjait engedjük be hozzá. Ha nem tartozik a Zegherovi házhoz, és ajándékot hozott, azzal odakint kell megvárnia - int kezével finoman a kijárat fele. Láthatólag egyáltalán nem érdekli, hogy miért is kéne eltérnie az utasítástól.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:15:35 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #368 Dátum: 2017. Március 01. 23:18:08 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor


Kiina válasza lesúlyt egy kicsit, de nem török meg az elutasításon, amennyiben van alkalmunk beszélkedni, szívesen tárgyalok vele bármilyen témáról, de a korábban feltett kérdést már hanyagolom.

Amikor nem találom a signumot, átkozódok egyet magamba, és kiveszem az erszényből a kezemet, majd miután megnézem a férfi által aláírt elismervényt, egy három lines össszegre javítom át a papíron lévő számot.
Majd a Kufár szavai ismét felcsengenek a fülemben, miközben végignézek a teremben. Jobbra intek az egyik ujjammal. - Arra mi van, az ajtó díszessége alapján valamiféle csodálatos termet rejthet. Oda szabad a bejárás? - vonom fel a szemöldökömet. - Mindig is lebilincseltek a szép szobák. Illetve, kijavítottam az értéket három línre. - előveszek három lint az erszényemből, hogy majd könnyebben tudjuk intézni az ügyletet.
Amennyiben sikeresen bejutok a csarnokba, amiről a kufár beszélt, akkor jobbról elindulok, és megnézem alaposan az első, illetve a második szobrot, és eme utolsónál leragadok. "Nem tudom, hogy ezt a kincset a felhatalmazással mennyire lehet átvenni... vagy hogy mennyire képezi a Kufár birtokát." Körbejárom, és közben a jobb lábammal aprókat dobbantok, melyek némák maradnak, de éppen megérzem, ha valamelyik lap üreges. Ha túl sokáig nem lelem, körbesétálok a teremben, de végül újra a második szobornál ragadok le. Mikor már biztosan megtaláltam a helyét a kincsnek. Amikor nem látnak gyorsan megpróbálom felfeszíteni azt a padlódarabot.

A Csillaglesben nem igazán vagyok bizonyos abban, hogy nem vertek át... Remélem nem, nem hiszem, hogy egy kecsegtető célpontnak tűntem a szemükben. Illetve a testőröknek sem áll érdekükben, hogy senki se bízzon meg bennük.
- Köszönöm. - mondom erélyesen, mikor megérkezik az említett fegyveres, végigmérem a férfit, majd elismerően bólintok.
"Valószínűleg erősebb mint annak tűnik, " amit őszintén remélek. " Remélem nem fogok veszélybe kerülni..."
 Mindenesetre egy pillanatig sem nyugszom, a tekintetemmel, ahogy a szigeten tanultam, a környező embereket, és főleg a testőrömet nézem. Bármi gyanús mozdulat esetén képesnek kell arra lennem, hogy reagáljak. Az valamennyire megnyugtat, hogy az őrség küldött a Csillaglesbe, de attól függetlenül igen törvényen-kívülinek gyülekezetnek tűnt első látásra.
- Köszönöm szépen! Holnap hajnalig - bólintok - Ya'o, indulhatunk?

Az utcákon van annyi tartásom, hogy ne kezdjek el a cserepekből virágokat lopkodni testőr jelenlétében, meg testőr nélkül se tenném, természetesen, azonban a falakon növő indaszerű fehér virágok közül nagyon óvatosan, körültekintően csipegetek, nehogy esetleg valami méh megtámadjon.
Utána Ya'o javaslatára a gazdag negyedben kezdjük a kutatást, és a csodálatos paloták közt sétálva igencsak felmerül bennem a vágy, hogy bár valóban herceg lehetnék...
"Milyen jó volna ilyen magas és díszes épületekben, a díjakkal nem törődve, gazdagon, bőségben élni, egy helyben, vándorlás nélkül. Unalmas lenne, de kényelmes. Olyan, amit szivesen meg tudnék szokni. Vajon Selianna hogyan vélekedik felőlem?"- hajt a kíváncsiság. Bennem egy erős érzés kezd kialakulni az események alakulása iránt, de remélem, hogy nem úgy fog zajlani a találkozás, mint azt hiszem.
Ya'o elvezet a legnagyobb fogadóba Merussában, ahol nagy valószínűséggel megszállt a hölgy.
A fogadós azonban hajthatatlannak tűnik.
- Uram, természetesen azt mondta. Ugyanis nem akarja, hogy akárki is zavarja. - válaszolom kedvesen. - De csodálom, hogy nem mondott magának semmit. Engem ő maga hívott meg magához, arról azonban nem szólt, hogy a kapuban elküldenek.
Amennyiben sikeresen megszereztem a Kufár által nekem ígért kincset, folytatom.
- Ha ennyire akadékoskodik, kérem jöjjön fel velem, fogadjunk két arquban, hogy meg fog ismerni, ha vesztek, öné a két arqu és még ki is dobathat az utcára. - szavaimban csupán annyi kihívás érződik, hogy teljes magabiztossággal mondom el a fogadás megszégyenítő részét is, így biztosra veheti a fogadós, hogy komolyan gondoltam azt, amit mondtam, és elgondolkodhat azon, hogy meglehet igazat beszélek. - Ahogyan megismertem, nem bőbeszédű, de számonkérő tud lenni... - mondom Ya'o felé, mintegy magyarázva, bár szinte mindenki értheti, hogy a valódi címzett a fogadós.
"Most ferdítettem a kisasszony jellemén, de mindent a győzelemért"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #369 Dátum: 2017. Március 05. 09:58:05 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Piac és miegymás
Résztvevők: ?????
__________________________________________________


A piacon inkább a hasznos és praktikus darabokat részesítem előnyben a meleg ruházat terén nem tudom milyen hosszan tart az út a zord és hideg területen valamint a sivatagban ezért két váltás meleg ruházatra ruházok be 4-5 alsónemű, vászoning 2-3, bőrnadrág 2, meleg lábbeli 2 pár, csizma 1 pár, mellény, zeke, súlyos köpönyeg, csuklya, sapka (Vaninánka prémes), meleg kesztyű, 2 takaró, 2 vizes tömlő fejenként, valamint még mellé néhány apróságot mint trónmutató, tűzgyújtó, 1 rend fekete öltözék és alsónemű, sátor, hátizsák, 5-6 élelmiszercsomag és 1 darab hidegfáklyát vásárolok. A ruházat vásárlásakor ígéretemhez híven a Vaninának szánt súlyos köpönyeg és prémes sapka vásárlásakor ügyelek rá, hogy az tökéletesen illeszkedjen a megismert ideájához, kíváncsi vagyok, hogy a prémekben a sötét vagy világos színek fognak-e dominálni. Mivel a vásárolt készletmennyiség tetemes ezért, ha anyagi keretünk engedi, a lócsiszárnál beruházunk egy málhás jószágra a leendő igavonók auráját letapogatom és egy egészséges szelíd jószágot igyekszem választani a válogatás közben szóba elegyedek a kupeccel és megkérdezem, hogy esetleg indulnak-e karavánok a Kristály sivatagon keresztül fel a hegyekbe….

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #370 Dátum: 2017. Március 13. 20:32:31 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

A kereskedőház írnoka ugyanolyan rezignáltan veszi tudomásul az új összeget, mint az előzőt, noha három linből egy jobb fogadó ebédje sem biztos hogy kijönne. A javítás látván viszont megcsóválja a fejét, és határozott mozdulattal összetépi az elismervény, és újat kezd el írni.
-Uram, egy elismervénybe ha belejavítottak, az onnantól érvénytelen. Ugyanis Házunk kényesen ügyel arra, hogy hibátlan okiratokat állítsunk ki - magyarázza. Aztán miközben nagy gonddal kanyarítja az írásjeleket, válaszol Elassor kérdésére.
-A terembe az léphet be, akinek van kulcsa. Kulcsot pedig az kap, aki értéket helyezett el az egyik tárolóban - Ismerteti a szabályokat.

Ya'o út közben azért feltesz néhány kérdést
-Az úr egymaga érkezett a városba kísérők, társak nélkül? S hol sikerült megszállnia? Van kapcsolata a város vezetésével? Csak mert e három kérdés segít megállapítani, hogy veszélyben lehet-e.
Ezek a kérdések azért elég gyanúsnak tűnhetnek. Bár a magyarázat talán megállja a helyét. Ha Elassor nem válaszol, látszólag nem zavarja Ya'ot, csak megvonja a vállát.

A fogadós bólint az egyetértése jeléül.

-Valóban nem zavarhatja a hölgyet akárki, csak aki házanépéhez tartozik. Szóval ha beszélni óhajt vele, akkor bizonyítsa, hogy oda tartozik, vagy várja meg odakinn - válaszolja határozottan a fogadós.
-S ha a hölgy feledékeny volt, és nem említette magát, bizonyára megbocsátja önnek, hogy nem jutott be - és az ajtó fele pillant, mintegy jelezve, hogy merre is kéne szerinte távoznia Elassornak.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:15:05 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #371 Dátum: 2017. Március 13. 20:36:58 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Piac és miegymás
Résztvevők: Lan, és esetleg Kael

Ezen a piacon Lan nem lát eladó málhás vagy hátas állatot - ehhez a város egy kevésbé tehetős részét kell felkeresni. Az Északi kapu melletti jókora poros téren, kókadozó pálmafák árnyékban már komoly választékból válogathat. A nyihogó, kaffogó, köpdöső és harapós forgatagban szamarak, málhás és igavonó lovak, öszvérek, sőt, különös fekete-fehér csíkos lovak, ökrök, vizibivalyok és tevék mellett nagyobb kutyák is kaphatóak. Szinte bármit kapni, ha bírja a vevő erszénye. Makacs, de szelíd öszvért már 20 arqutól kapni, málhás lovat ennek duplájáért...


Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Megbeszélés
Résztvevők: Vanina, Lan, Kael, Hajnal,Kiina

Visszatérve a vásárlásból a fogadóba, Kiinát és Vaninát a közös szálláson lelik fel. Lannak ekkor van lehetősége átadni Vanina számára a súlyos köpönyeget és prémes sapkát, melyet kívül halványbarna bőr, belül pedig krémszín szirti macska bunda tart majd melegen. Hajnal is nagy lelkesedéssel adja át a Vaninának szánt szerzeményét - a zsebre vágható parázstartókat.
A közös szálláson tartózkodó másik két férfi összenéz a meleg ruhák láttán - mégis kinek van ilyesmire szüksége, amikor árnyékban is dől róluk az izzadság?

Lan azon felvetésére, hogy a négy nap múlva induló karavánnal kéne tartani, Kiina értetlenkedve megkérdezi
-Mégis miért? - hogy aztán a nagyobb biztonságot említve megvonja a vállát
-Hát nekem Arcantisban nem eshet bajom. De az is igaz, hogy ti viszont sokkal inkább vonzzátok a bajt. A hely veszélyeitől meg tudlak titeket óvni, az emberektől nem biztos.
-És a hegyekig milyen veszélyek vannak? - kérdezi Hajnal
-Ha nem számoljuk, hogy leég a pofikád - Erre Hajnal csak fintorog - akkor a víz és élelem hiánya lehet az egyik. A rablótámadás esélye kicsi, mert több mérőfalnyira el lehet látni minden irányba. A rajtaütés szerintem szinte lehetetlen - válaszolja Kiina.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:14:33 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #372 Dátum: 2017. Március 14. 21:30:58 »
Kael Lacrymatis




Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Esemény: Megbeszélés
Résztvevők: Vanina, Lan, Kael, Hajnal,Kiina

Kiina azon kitételére, hogy a rajtaütés lehetetlen, Kael megvonja a vállát:
Akkor egy lovascsapat elől sem elbújni, sem elmenekülni nem tudunk, ha pedig a karavánnal megyünk, akkor az esetleges rosszakaróknak több időt adunk, hogy ránkszervezzenek egy csapatot, aminek sok-sok alkalmat kínálunk majd   - mosolyodik el, azzal a fajta üdvözült mosollyal, amitől a hideg futkos az átlagember hátán. Aztán a társaság minden tagja körül kissé lehűl a levegő - ami az itteni hőségben éppen kellemes is lehetne - de a hőségre épp nem kell, hogy gondotok legyen.



Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #373 Dátum: 2017. Március 27. 20:54:15 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Szállás, tervek
Résztvevők: ?????
__________________________________________________


Kiina túlzott önbizalmát nem állítom pellengére mert lehet, hogy mi is vonzzuk a bajt de a bajvonzásban ő is élen jár nem egyszer szóval bagoly mondja bögölynek, hogy nagyfejű.... Inkább magamba fojtom véleményemet....

- Nem véletlen, hogy a kietlen vidékeken kialakultak karavánutak és karavánok, szerintem bölcsebb dolog lenne csatlakozni egy karavánhoz a hegyek lábáig mindenféleképpen ha a társaságnak és nem okoz ez gondot és Kiina szórós időrendjébe is belefér négy nap késlekedés a valamihez képest... - szegezem neki a kérdés feltevést a társaságnak....

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #374 Dátum: 2017. Március 31. 22:30:02 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor


A kereskedőház írnoka szavai nem lepnek meg, gondoltam, hogy ez lesz a procedúra, ugyanis általánosságban az ilyen helyek nem engedik meg maguknak azt, hogy ne a legkifogástalanabb módon állítsák elő az elismervényüket, hiszen valószínűleg a legtöbb esetben nem ilyen cseprő összeget raknak félre, és azokban az esetekben pedig létfontosságú a bank részére, hogy biztonságban maradhasson az összeg, és ha átjavítják, gyakorlatilag bármelyikhez hozzáférhetnének.
A férfi szavaira tehát igenlően bólintok.
- Természetesen, nem is vártam el maguktól, hogy beérjék azzal a papírral. - mondom, miközben az új szerződést töltöm ki.
"Szóval nem lehet egyszerűen oda bekerülni. Mégis, valahogyan meg kellene próbálnom, valami úton-módon."
- És milyenféle tárgyakat lehet tárolni? Ékszerek, fegyverek, vagy személyes értéket képviselő értékeket?

Yao kérdéseire adott válaszom előtt veszek egy mély levegőt.
- Nem vagyok egyedül, egy kisebb társasággal érkeztem a városba, és mivel hosszú út volt mögöttem, a legelső fogadóban, a Vörös... Orrban rendeltem szobát. Ezen kívül, a város vezetőségével nem találkoztam, de úgy hallottam, az egyik "rokonom" szintén a városban tartózkodik jelenleg. Bár nem felhőtlen a kapcsolat, úgy hiszem nem leszek veszélyben miatta.

//A fogadós részt majd megírom, de előtte még pár információmorzsát szereznék játékon kívül//
Ha rám vársz sikolts rám.