Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36024 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #345 Dátum: 2016. November 17. 20:34:12 »
Mesélő Dierol
Helyszín: A Kufáron, Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: Útközben
Résztvevők: Vanina

A hajón azért érdekes volt látni, hogy megnőtt Hajnal népszerűsége. Igazából Kiina amennyivel keveset foglalt a többiekhez képest fizikailag a kabinból, annyival több beszéddel töltötte meg zsúfolásig a levegőt. Így aztán Hajnal sem sértődött meg, sőt - mintha még hálás is lett volna azért, hogy Vanina nem ragaszkodik mindenáron a társaságához.

Fifi örömmel lépked a parton, s Vanina elégedettségét talán csak egy dolog felhőzi be - hogy Sterrard úr nem tart Harenékkal... Fifiét meg az, hogy bár hiába meresztgeti a szemét, a kézben tartott szár miatt nem tud belekóstolni a zöldséges stand kínálatába.
Út közben van idő a csapat összetételén tűnődni, és noha elsőre nem is szerepel Kiina a felsorolásban, azért ő is csak Arcantisban csatlakozott az utazáshoz. S azóta mennyi minden megváltozott...
Az utcán sétálva aztán Lan szellemnéző módra, de legalább a cikornyás fogalmazást hanyagolva intéz kérdést, megszakítva az elmélkedést. A válasz Kiina figyelmét elkerüli - ő vezeti a csoportot, és szinte ugyanazt teszi, amihez Fifinek is nagy kedve volna - mindenbe és mindenhova belenéz. Nem úgy Hajnal, aki picit jobban felzárkózik, amint meghallja, hogy róla van szó, és megdörgöli az orrát. Ennyi idő alatt Vanina már rájött - Hajnal ilyenkor figyel és gondolkozik - úgy is mondhatnánk, hogy szagot fogott, és próbálja kitalálni - miről is maradhatott le. Ez sem akadályozza meg, hogy közben felrúgja a fiút, és megnézze, mi van a kezében.

-Egy erszény visszaszolgáltatása megéri a jutalom miatt - válaszolja Hajnal. Aztán amikor Sterrard úr megköszöni, felfortyanva válaszol
-Mi ez a többes szám? Nem vagyok hatökör! - aztán észbe kap, és kissé Vanina mögé húzódik.
Az Orrban Sterrard megelőzve mindenkit, a fogadóshoz siet, és máris rendezkedésbe kezd - egy asztalt kér és szobákat a társaságnak. Kiina derűs arccal figyeli a fellelkesülő fogadóst, aki nem csak a legjobb asztalt, hanem a legjobb, legtágasabb szobákat és ételeket javasolja az úrnak és kíséretének.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:17:54 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #346 Dátum: 2016. December 07. 19:13:09 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa, Vörös Orr "fogadó"
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A Vörös Orrban
Résztvevők: Vanina, Kael

A szállás lerendezése után mindenkinek van lehetősége lepakolni a cókmókját a saját szobájában. A szobák méretben a hajókabinokra emlékeztetnek - noha itt legalább egy lépéssel szélesebbek, és nem imbolyog lustán az ember lába alatt. A deszkafalakat meszeltre cserélték, és a spalettás ablakok is elég szélesek, hogy egy gyerek kiférjen rajtuk. Igazából nincs nagyon mit nézni, mert a sikátor másik oldalán emelt ház falát lehet látni, ami mintegy három lándzsányi távolságra van. A két épület közt mindenféle vékony madzagokat húztak ki, és a kimosott ruhák azokon száradnak. A szoba berendezése pedig egy alvó gyékény, egy mennyezeti mécses és egy lerögzített faláda, melynek pántjait ha a vendég akarja, lelakatolhatja. Már ha hozott lakatot.
Lan megemlíti, hogy holnap reggel tervezné a tovább indulást - és hogy még ma délután vásároljon be az, akinek esetleg új köpeny, takaró kellene vagy foltozásra szoruló ruhája van, mert Kiina szerint jó ideig ez lesz az utolsó nagyobb település ahol még minden kapható.  Természetesen akinek ilyen tervei vannak, az szóljon, és ellátja a vásárláshoz szükséges javakkal.
Hajnal étkezés közben kapva kap is az alkalmon, és tartja a markát, hogy szüksége volna három-négy Linre, mert hátizsákot, takarót, és kesztyűt, illetve pár hosszú ujjú inget szeretne venni az útra. Lan leszámol a kezébe négy Lint.
Kiina ellenben ilyesmire nem tart igényt - ő úgy véli, hogy ami a tarisznyájában van, az elegendő lesz az út további részében is.


Az ivó egyik asztalánál végül Kiina, Lan és Hajnal bizonyosan* helyet foglal, hogy próbára tegyék a helyi szakács tudását. Már az étkezést lezáró levest fogyasztják mikor Sterrard úr immár frissen beretvált arccal, az út porát lemosva magáról a kijárat fele tart - de azért pár szóra megáll az asztal mellett

- Elintézni valóm akadt a városban, majd este vagy reggel térek vissza, ha addig itt lesznek -
szól abrín nyelven, és kisiet az utcára. Hajnal csak egy

-Uhm... -mel válaszol, mert épp tele van a szája, közben Kiina bólint
-Azért sötétedés után fogadjon testőrt - mert a végén kifosztva találja magát. Vagy a friss tengeri levegőn sajátíthatja el az evezős szakma csínját-bínját egy gályán. Merussa veszélyes tud lenni - szól még Sterrard után, aztán ismét a leveses csészéjének szenteli figyelmét.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:17:45 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #347 Dátum: 2016. December 11. 19:24:58 »
Mesélő Dierol
Helyszín: A Kufáron, Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: Útközben
Résztvevők: Elassor

Kael nevű mortarita szavait hallva egy mélységesen enyhe csalódás fészkelődik belém, de a hála sokszoros többletsúlyba került.
- Köszönettel és hálával tartozom neked, Kael testvér.
Sajnálatos módon nem sikerül a társaságból több emberrel felvennem a kapcsolatot, a Hajnal nevű lánnyal nem találkozom a hajón, és azzal a Lannal sem sikerült megismerkednem, hogy követve Wei-t fejlesszen a harci képzettségeimen, így egy matróznak kellett folytatnia a megkezdett munkát, de nem volt igazán méltó utódja az őrnek, de a támadások és védekezések technikai adottságait szerencsére sikerült alkalmaznom és gyakorolnom, azonban összességében a kihívás hiánya megérezhető volt.
Eszembe jutott az is egyszer, hogy megkérem a katonanőt, de hamar elhessegetem a gondolatot, ugyanis nem akarok önként lehetőséget adni számára, hogy megöljön. Éppen pár nappal korábban szabadultam ki a halál árnyékából, így visszagondolva már nem olyan vészes a történet, mert megmenekültem, de nem próbálnám ki újra, ezért minden nap egyszer vagy kétszer meg is nézem a naplót, és írok bele mindig egy pár soros értékelést.
Kiinánál sikerül valamelyest közelebb kerülnöm a megfigyelendő társulathoz. A hajóút során még sikerülni fog rajtuk maradnom, de utána, miután kikötünk, esetleg Kael testvér mellett való maradásom a tisztázott... Lehet ideje lenne Kael testvérnek igazat adni... és megölni Sterrardot... egy időre. Egy Thunderlaugh könnyedebb módon tudná követni a társulatot. Még... másfél hónapig? Azt hiszem körülbelül ennyi időt szabott elő nekem a nemes.
Tehát, Kiinával a hajón sikerült beszélgetésbe elegyednem, és meg is tudtam pár dolgot róla.
- Igen, én is hallottam ezeket a meséket, persze... nem mindet és nem csak ezeket, de babonás népek babonás dolgokat állítanak a távoli dolgokról, ez úgy hiszem köztudott. Én olyanokat is hallottam egy ardún férfitól, hogy embereket áldoznak fel a démonoknak, -harapok bele az ajkamba, közbe mosollyal nyugtázom, hogy nem tartom valósnak - de a társai magához fűzödő kapcsolatát tekintve ez a tévhit már meg is dőlt, én úgy hiszem. Főleg, ha egy mortarita is van a fennevezett társaságban. De ezek szerint nem is járt ottho... Mármint nem a Nadír Királyságban született... Nehéz gyerekkora lehetett. - nyelek egy nagyot. - Nem voltak problémái?
A társalgás a Kufárral sem volt elfecsérelt idő, ugyanis nagylelkűen felajánlott valami jutalmat a szavaimért.
"Már Merussában történt egy incidens, mely során egy fiatalember majdnem elgázolt engemet, hogy aztán Hajnal mellett elvágódjon. A lány módszeresen megnézte, van-e nála valami, de semmit sem talált, azért, a gesztusért az erszényemből két arqut nyújtottam felé, miután megköszöntem neki."
Miután elhagytam a fogadót, ahol voltak a többiek, utánajártam. Hajtott belülről a kíváncsiság, hogy tényleg van-e ott valami, de egész végig gyanakvóan és szkeptikusan indultam el. Nem igazán hittem abban, hogy tényleg jutalmat fogok ott találni. Sőt, rosszabb esetben talán csapdába is kerülök, ezért nem is szabadultam meg a kardomtól.
Jobban foglalkoztatott Selianna, és hogy mit is fogok csinálni, hogy megéri-e felkeresnem őt. Talán jelentették is neki, hogy Sterrard úr is megjelent a városban. Először is ki kell majd deritenem, hogy merre szállt meg.  És csak azután lesz lehetőségem meglátogatni.
Tartva attól hogy mérget kaptam, miután elolvastam a könyvecske új fejezetét a fogadó előtt, inkább visszasüllyesztem a zsebem rejtekébe a tárgyat, nem kockáztatok újabb mérgezést.
Miután felkutattam az esetleges kincset, a szemközti épületben, a városőröknél érdeklődöm, hogy lehet-e, és ha igen merre testőri szolgáltatásra szert tenni.
- Uraim! Javasolta az egyik ismerősöm, hogy a városban vegyek magam mellé egy testőrt, olyan biztonsági okokból. Én a világért sem akarom megsérteni őt a kérése elutasításával... Önök ismernek olyan csoportot, akik végeznek ilyen munkákat? Úgy véltem itt kellene kérdeznem rá, mert tudom, hogy önök tudnak valamit ez ügybe tenni.
Nem lenne szabad megkockáztatnom semmit. Óvatosnak kell lennem, de egyben felkészültnek is.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #348 Dátum: 2017. Január 05. 09:53:11 »



Egyáltalán nem tartom helyénvalónak, hogy a hajóról leérkezve a ficsúr intézkedik, mintha hozzá tartoznánk. Nekem ő nem parancsol. Így ne intézzen nekem semmit, de semmit.
- Külön vagyunk - jelentem ki érthetően és kellő hangerővel, hogy a fogadós is, meg a ficsúr is megértse. - Az úr a maga ura, mi a sajátunké.
Messze már a sziget, ahová kellett az álca a belépéshez. Most már semi sem indokolja, hogy egymás nyakában legyünk.
Lehet, hogy Lan másképp gondolja, és ha így van, majd tesz róla, hogy véleményét kifejtse. Az az ő dolga, az elhatárolódás meg az enyém. Amíg a nagyúr nem küld írást, hogy már pedig nekem közösködnöm kell ezzel a senkiházival, rám ne számítson.

Csak azután vagyok hajlandó elfoglalni a helyem, amint ezt rendeztük, máskülönben nem kérek az úrfi szervezéséből és megyek Fifivel az istállóba lakni. A fürdés jó volna, a ruhám kimosása is, és egy rend új holmi vétele, mert már egészen odalesznek a rongyaim.
- Akarsz menni magad vásárba, vagy jó lesz velem is? - kérdem Hajnaltól.
A többiekkel étkezem, onnét nézem végig az uracs távozását. Amikor kimegy az ajtón, a többiekhez fordulok:
- Minek lebzsel ez még körülöttünk? Úgy tesz, mintha hozzánk tartozna, fecseg és faggat, olyan, mint púp a hátamra. Nem tartozunk neki semmivel.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #349 Dátum: 2017. Január 08. 17:43:18 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

A hajón Kiina a megjegyzésre, hogy milyen gyermekkora volt, legyint egyet
-Ugyan - nem nekem volt nehéz, hanem a környezetemnek  :) - utal rá, hogy feltehetőleg igencsak rosszcsont kölyök lehetett.

A parton Hajnal nem szégyenlős - vidáman mosolyogva veszi át a két arqut, és süllyeszti el az övére varrt apró zsebek egyikében.
-Legyen az úr holnap is ily nagylelkű - hálálkodik kicsit.

Az üvegcse vidoran szikrázik a napsütésben - s ki tudja, hogy mit rejt a belseje? Hiszen a nemes úrtól bármi kitelik. Elég szeszélyesnek és kegyetlennek ismerted meg ahhoz, hogy tudd - pillanatnyi hangulata és érdekei döntik el, hogy gyógyitalt vagy mérget küldet-e számodra. Így végül az óvatosságod győz, és elteszed az aprócska küldeményt.

A Kufár útmutatása alapján sikerül fellelni az épületet - s a homlokzatán megcsillanó cégér egyértelművé teszi, hogy a Menadis Kereskedőház érdekeltségébe tartozik - azaz a pénzkölcsönzéssel és nemesi váltókkal foglalkoznak. Az ajtó előtt két díszes egyenruhába öltözött, rövid karddal és közepes pajzzsal felszerelkezett harcos áll. Nem foglalkoznak az utcai forgataggal, vagy a kapun ki vagy belépő emberekkel - az ő feladatuk, hogy éreztessék - a pénz itt biztos helyen van. Odabent egy jókora márványpadlós csarnok fogadja a betérőt, és a majd mennyezetig szaladó színes mozaiküvegen át árad be a napfény, hogy mintás fénytócsákkal fesse meg a fél tucat íróasztalt és a mögöttük ülő írnokokat, valamint az íróasztalok előtt a vendégekre váró kényelmesnek tűnő, nádból font fotelokat. Idebent további fegyveres őrök vigyázzák a nyugalmat - kettő az ajtó belső oldalán, kettő a hátsó falnál és kettő a jobbra nyíló jókora ajtó előtt - ami mögött ott vár a Kufár szerint a pénz. Elassor érkezése nem marad észrevétlen - az egyik asztal mögül feláll az egyik kopaszra borotvált fejű írnok, és a tisztelet jelét rajzolva a levegőbe, abín nyelven megszólítja Eassort amint mellé ért
-Miben lehet a szolgálatára a Menadis Kereskedőház? - érdeklődik. Valójában négyféle szolgáltatást nyújtanak - pénzt lehet hozzájuk elismervény ellenében elhelyezni náluk, a pénzt lehet az elismervény birtokában felvenni (akár másik városban is). Továbbá megfelelő (arany) signum birtokában kölcsönt lehet tőlük kapni, s végül de nem utolsó sorban kincstárat (széfszolgáltatást) is üzemeltetnek, ahova az ügyfelek az értékeiket helyezhetik el megőrzésre. A helyzet az, hogy a Kufár megadta, hogy hol és mennyi aranyat rejteget valaki az egyik ilyen tárolóban - de azt már nem, hogyan is férhet hozzá. Úgy tűnik, hogy a Kufár adott is, meg nem is...

A Menadis Kereskedőház épületét elhagyva a szemközti elterülő jókora épületet látogatod meg. Itt nem márvány, hanem fapadló fogad, és nem lágy szelleműző füstölő illata tölti be a helyet, hanem az izzadság és a fegyvereket óvó olaj szaga. A középső udvaron, ahol most csak páran sepregetnek, de egyébként gyakorló térként funkcionálhat, már szóba tudsz elegyedni az egyik unottan szorgoskodó férfival. A megszólításra felhagy a sepregetéssel, és láthatóan végigmér - bár fegyvert nem látsz nála, az feltűnik, hogy a söprű nyelére úgy támaszkodik, mintha hosszú bot lenne. Azaz látszik, hogy még egy seprűvel is tudna harcolni, ha a szükség úgy hozza. Elassor kérdésére a seprűre támaszkodva válaszol
-Olcsó testőrt a kikötőhöz közel, a Rozsdás Bökőben lehet például bérelni. Kis szerencsével nem is rabolja ki uraságodat. Aztán megfizetheti a Vörös Víz iskola valamely tanítványát - akik elég jól képzetek - de ez eszébe ne jusson - mostanában összerúgták a port a Sziklaöböl tanítványaival és néha összecsapnak. Inkább javaslom a Kompánia valamely tagját - ők nem a legjobb harcosok, de a városon belül senki nem szívesen rontaná az üzletüket. Igaz, nem Sectatorok, de Merussára elegendőek. A Csillaglesben érdeklődve megtalálja őket - javasolja, majd ha nincs több kérdés, nekiáll hogy folytassa a söprögetést.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:17:10 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #350 Dátum: 2017. Január 13. 21:54:12 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A piac
Résztvevők: Lan, Kael

Vanina közbeszólására a fogadós csak apró biccentéssel jelzi - megértette, és nem is számolja fel Sterrard úrnak a többi szobát. Azok pénzügyeit végül Lannal rendezi le - s az üzlet  megköttetése után oda is vezet a szobákhoz.

Hajnal a kérdésre lelkesen bólint
-Persze, gyere csak - jobb is, ha ilyen nagy városban nem egyedül járkál az ember lánya - válaszolja, de hogy pontosan ki keveredne hamarább bajba, nem fejti ki bővebben.
-Ám azért előbb lesikálnám magamról a Kufár bűzét - vázolja fel, hogy nem egyből étkezés után indulna csavarogni.

Végül Vanina marad, és Lan Hajnallal az oldalán indul el felfedezni a várost. Bár Hajnal nem járt még itt, azért elég hamar felismeri, hogy mi merre lehet fellelni. Út közben azért megosztja Lannal mindazt, amit a következő hetekben várható útviszonyokról tud

-Kiina azt mondta, hogy a város után pár napig a Kristály-sivatagon kell átvágnunk, mire elérjük a hegyek lábát, ahol az erdő kezdődik. Majd több napnyi járás után fel fogunk kapaszkodni a hegyek deres szakállára, és onnantól kezdve hűvösre fordul az idő - itt elgondolkozva Kaelra sandít
-Lehet, hogy olyan hűvös lesz, hogy kesztyűt is kell húzni? - kérdezi
-Soha nem volt még kesztyűm - árulja el - Melyik a jobb? A bőrből varrt, a kötött, vagy a prémes? - érdeklődik.
Közben megérkeztek a város egyik napsütötte terére, melyen kisebb kirakodó vásár van. Legalább három tucat sátrat látni, és köztük módosabban öltözött szolgák, réz signumos kivételezettek, sőt egy helyen ezüst signumot is látni megvillanni. Itt nem a mindennapi élelmiszerek dominálnak, hanem a háztartások számára fontos egyéb cikkek, melyeket avatott kezek készítettek el. Van sátor, mely árnyékában arcfestékek, réztükrök, faragott csontfésűk és egyéb szépészeti kellékeket árulnak, de a bőrösön át a kelmekereskedőig sok szakma képviseli magát. Lannak egyből feltűnik, hogy Kiina után Hajnallal vásárolni kész felüdülés - ugyanis Hajnal jóval visszafogottabban nézelődik - nem akar mindent megtapogatni, kipróbálni - bár a kelméket ő is megtapogatja. Végül két meleg takarót, egy meleg köpenyt, és új nadrágot, csizmát  vásárol, meg egy vastag kendőt a fejre-vállára. Nehezebb dolga a kesztyűvel van - csak a harmadik szőrmekereskedő egyik eldugott ládájából kerül elő néhány pár. Ellenben az ötvösnél valódi kincset találni - egy puha szövettel borított rézdobozkákat, melyet kézi parázstartóként árusít. A zárható dobozkába egy darab parázsló fát téve hosszú ideig melegíti a tulajdonosa kezét, amíg azt a kezében fogja, vagy a ruhaujjába rejti. Hajnalt nem sokáig kell győzködni, mert mikor az ötvös meggyújt egy faszén darabot, és miután eloltotta, belehelyezi az izzó fát a dobozba, majd lezárja,  nem sokkal később már érezhetően langyos a dobozt borító szövet.
A célirányos vásárlás ellenére legalább másfél gyertyaégésnyi idő telt le a piacon, így már délutánra jár az idő, de az esti szürkület még messze van.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:17:00 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #351 Dátum: 2017. Január 15. 11:51:55 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Kikötői bolyongás és szállás
Résztvevők: Mindenki később Elassor nélkül
__________________________________________________


Vanina elmekérdésemre hangosan válaszol a gondolatmenete egyszerű ám tiszta és kikezdhetetlen egyetlen apró dologgal nem számolt a képességemmel és lehetőségemmel, hogy ilyen távolságból is az öreg Anartÿss elé vigyem….. Minden lelkiismeret-furdalás nélkül indítom meg a támadást elméleti bástyája felé a kikötő forgatagában.

-   Egy harmatos hajnali reggelen távolba vesző horizontot láttató út vagy mező szélén, ha akarod személyesen Sertias Anartÿss az Anartÿss ház feje fog feloldani esküd alól ha kívánod addig van időd eldönteni, hogy pontosan mit is szeretnél. Addig is ki kicsoda kérdésedre válaszolva a legfontosabb, hogy Kiina és a csomag épségben megérkezzen a Hegyi királyság és nem máshová a többivel nincsen dolgod, azt személyesen intézem.

A továbbiakban csendben követem Kiinat az árnyékává válok valamint magam mellé vonom Hajnalt. A „fogadóban” hagyom, az eseményeket sodródni nem szólók közbe Vanina és Elassor ki nem bontakozó erőméregetésbe, csak miután Elassor távozik fizetem ki a szállásunkat szinte szótlanul ám mindahányunknak a közös hálóterembe váltok zsákot csak semmi úri hóbort.
A cipóból a meleg levest kanalazva hangot adok gondolataimnak.

-   Elassor úr fura egy figura egy részről úri ripacs más részről meggondolatlan széltoló egy nemes szélhámos, aki nem képes felnőni a kardnemesek szintjére, valami nincs teljesen rendben vele a múltja hazug és valójában nincs jövője csak úgy sodródik mint kiszáradt falevél az őszi szélben kiszámíthatatlanul.

A leves elfogyasztását követően Kiinaval és Hajnalla a piacra tartok meleg ruházat és tartós élelem vásárlása végett.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:16:48 írta Dierol »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #352 Dátum: 2017. Január 18. 20:16:23 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A fogadó
Résztvevők: Kael

Kael számára legfeljebb a fogadóban kialakuló apró véleménykülönbség lehet érdekes, melyben Vanina kifejti, hogy nem tart igényt Sterrard úr nagylelkűségére. Így végül Lan csak a közös hálóteremben bérel ágyat a társaság számára. A hálón még hat másik vendéggel is osztozni kell.
Odalent az ivóban egyszerű ételt szolgálnak fel délben - inkább az adag mennyiségére helyezték a hangsúlyt a különlegesség rovására - de a sziget után már jól esnek az egyszerű ízek is. Sterrard úr gyors távozása után Lan kifejti véleményét róla - amivel senki nem száll vitába, s inkább a délutáni programról - a piacolásról - esik szó Vanina és Hajnal közt, lévén hogy Kiina elárulta - pár tíznapig ismét nem fog útba esni nagyobb település. S nem hogy a sivatagi, de a hegyi körülményekre is fel kell készülni. Ennek ellenére Kiina kitart azon véleménye mellett, hogy neki elég a dagadó tarisznyájában lapuló ruházat. Éppen ezért nem is megy ki a piacra - nem akar nagyobb feltűnést kelteni ha lehet. Ellenben Vanina, Lan, és Hajnal megfogadják Kiina tanácsát, és úgy határoznak - felkészülnek az út további részére.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:16:33 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #353 Dátum: 2017. Január 20. 20:11:06 »
Kael Lacrymatis




Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Időpont: nyárelő
Esemény: aa fogadó
Résztvevők: mindenki

Elrakja a Sterrard úrral történt újabb eseményeket elméje megfelelő rekeszébe - valami azt súgja, kell ez majd még, pedig a józan ész szerint
nem látom többet - aztán csak sodródik az eseményekkel. Figyelmeztetésnek mindenesetre elég is volt ahhoz, hogy a szerzetes fokozottan éber legyen.

A fogadó nem érdekli különösebben, maximum a hálóterem többi vendége.

Némi tépelődés után aztán Kael is csatlakozik a "lányokhoz", legalábbis elindul vásárolni - főleg a kegyszereit kell feltöltenie, aztán a ruhatárához veszi meg a szükséges darabokat hideg esetére.

A piacon nem tervez a kelleténél több időt eltölteni, Auráját lépésnyire kiterjeszti a zsebtolvajok ellen és ha a tömeg túl sűrű lenne, ki is sugározza - ilyenkor az emberek úgy húzódnak félre előle, hogy nem is tudják, miért.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:16:23 írta Dierol »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #354 Dátum: 2017. Január 20. 21:30:04 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor


A hajóút során nem sikerül minden tervemnek megfelelni, ugyanis a harci gyakorlásom például teljes mértékben már csak rutinmozdulatokból állt amiket Wei tanított meg még a szigeten. Kiinával csak keveset tudtam beszélni. Megjegyzi, hogy a gyermekkorában az ismerőseinek voltak nehéz sorsuk.
- Amennyiben van kedve, esetleg mesélhet róla egy keveset, és ki tudja, talán majd a jövőben az egyik dalnok művében talán felismeri majd az ön történetét! Kérem, ossza meg velem, ha úgy találja. Nem tartom fontosnak, hogy azonnal válaszoljon, bármikor megtalál majd a hajón, ha esetleg döntött, hölgyem.

Később, már Merussa kikötőjében a művészetkedvelő lány gyors mozdulatokkal sikeresen feltartóztat egy tolvajt, melyért cserébe arqukat nyújtok át neki, amit egy egészen elterjedt formulával köszön meg. Melyre egy bátorító mosollyal válaszolok.

Hamar rálelek az épülethalmok között a keresett Kereskedőházra, azonban már sokkal nehezebbnek tűnik a bejutás. Mivel nem vagyok bizonyos abban, hogyan közelíthetem meg a megígért jutalmat, valami logikus gondolatot kell kieszelnem.
- Szép estét kívánok, szeretném az erszényem tartalmának egy részét, amennyiben lehetséges a kincstárukba berakni holnap reggel erejéig, ugyanis nem kívánom eljátszani a hazaútra szükséges pénzösszeget. Rossz szokások - fűzöm hozzá elkeseredetten. - Az atyám és a jövendőbeli mátkám nem bíz semmit se a véletlenre. Megengedték, hogy Merussában kikötve lehessen a házasság előtti ünnepség a barátim körében, de mindig azok a szabályok! Ezt csináld! Azt csináld! - dörmögöm gúnyosan, majd mint aki ráébredt arra, hogy társaságban van - Elnézését kérem, modortalan mivoltomért. - még a megenyhült bocsánatkérésnél is sértődöttség hallatszik a szavaimból. A testtartásom, mozdulataim, hangstílusom a tipikus elnyomásban megkeseredett fiatal legény mintáját tükrözi. Már egész sokkal találkoztam az utazásaim során, így reménykedem benne, hogy hatásosan adtam vissza neki.
"Igazán remélem, hogy ezzel nem csak olajat öntöttem a gyanú lángjaira"

Hamarosan rálelek arra, amit kerestem, és itt azután meg is tudakolom, hogy merre lehet testőröket igénybe venni, és hogy melyiket ajánlják számomra. Nem hallottam sokat a kikötői szervezetekről, de a Vörös Víz kompániáról már hallottam egy keveset. Dícsérő szavak voltak azok, így igazán sajnálom, hogy csak jobban veszélyeztetném az életemet velük. "A Csillagles... nem rémlik ez a név..."
- Köszönöm, a Csillaglest merre találom úgy nagyvonalakban? - miután megkaptam a választ, elhagyom az épületet és a megnevezett irányba indulok el.
Amennyiben a környék gyanús helyre visz, a fegyveremre illesztem a kezemet, és az öreg Tam mestertől vett technikákra ügyelve figyelek a környezetemre.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 20. 21:31:59 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #355 Dátum: 2017. Január 21. 11:28:05 »



Lan hajlamos piszlicsáré esetekben is szavak nélkül beszélni, ezt nevezem én a tehetség elpazarlásának. Mondjuk ő dolga, hová ereszti ki az erejét, csak nehogy akkor ne legyen magánál, amikor komolyan szükség lesz rá.
Felajánlja, hogy hamar elintézhetjük a nagyúr jóváhagyását, mire megrázom a fejem:
- Hús-vér módon esküdtem fel előtte, nem káprázat útján, ezért ugyanúgy fogom kérni felmentését, nem máshogy.
Kiina és az érték megjelölése pontos, habár magamban Hajnalt is belefoglalom a védendőkbe. Ahogy telik az idő, egyre inkább kezdem őt elfogadni.
- És a nagyúr tud a te önálló intézkedéseidről? Ha nem avatsz be, nem tudok segíteni, és ha nem segítek, magadra maradsz. A küldetés önállóan nem véghezvihető. A túl nagy titkolózás bizalmatlanságot gerjeszt, és nem az a fajta vagyok, aki egy eskü után mindent szó nélkül vakon megtesz. Szellemnéző átok vagy sem, de a hatásotok miatt ma már többet használom a fejem, mint régen.
Ez akár rossz tulajdonság is lehet, hiszen elvileg engem nem töprengésre szántak. Egy tompaagyú kiszámíthatóbb, engedelmesebb, kevesebb vele a probléma. Velem problémák vannak, és büszke vagyok rá.
Vannak dolgok, amit Lan a saját szakállára tesz. Valamikor nyilván kiérdemelte az urunk bizalmát, hogy bizonyos keretek között szabad kezet kapott, de időnként kétségbe vonom, ezt a keretet nem szélesíti-e ki a kelleténél jobban. A nagyúr nincs itt, hogy felügyelje őt, lazul a kötelék, és aki hajlamos szélsőséges irányokba térni - Lan pedig hajlamos -, bármire képes, hogy tettét megigazolja és jogszerűnek tüntesse fel. A vakhitűeknél rosszabb fajtát aligha hordott hátán Abryss.

A tömegszállás megteszi, így viszont értéket nem hagyok a teremben, mindenem jön velem. Véleményem a ficsúrról ugyanaz, amit Lan is említ.
Vásárlásra kisebb tömeggel kerekedünk fel. Kale és Lan is a nyomunkban sertepertél. Nagyot sóhajtok, rövidre kell zárni a váráslást. Kiina egyedül van, mi szétszéledve a városba, ideális alkalom kárt okozni:
- Nem volna jobb, ha magam megvennék mindent, és te maradnál Kiinával? - kérdem Lant.
Ha ragaszkodik, hogy ezt önmaga intézze, megvonom a vállam, és én leszek az, aki visszamegy. Ebben az esetben viszont Lan kap egy részemre vásárolandó listát egy rend hidegebb környezetbe való öltözetről.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #356 Dátum: 2017. Január 24. 19:33:19 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

Kiina halovány mosollyal jutalmazza az érdeklődést, hogy milyen fejfájást is okozott másoknak.
-Vannak történetek, amelyek nem illenek dalba - válaszolja, ezzel napolva a kérdést.

A kereskedőház írnoka rezzenéstelen arccal hallgatja végig Elassort, s a végén aprót biccent.

-Pénzt óhajt elhelyezni, vagy egyéb értéket? - érdeklődik tárgyilagosan
-Pénz ellenében elismervényt kap, melyet bárki, aki felmutatja az elismervényt, megkapja a pénzt. Vagy ha igényli, az elismervény mellett csak az ön nagyra becsült Háza signumát is felmutatva lehet a pénzt felvenni - magyarázza.
-De ha gondolja, értékként is beteheti az egyik tárolóba. Ekkor megkapja a kulcsot, és a zárat az Ön pecsétgyűrűjével is lezárjuk, hogy lássa - senki nem nyitotta ki. A kulcs mellé tartozik egy jelszó is - melynek ismeretében engedjük a tároló terembe. Ámde - emeli fel az ujját figyelmeztetőleg
-Ha elhagyja az elismervényt, nem kapja vissza a pénzét. Ha signumhoz kötötte a pénz felvételét, és úgy hagyja el az elismervényt, akkor Házfőjének továbbítjuk a pénzt. Ha pedig az értéktároló kulcsát hagyta el, akár emlékszik a jelszóra, akár nem, egy dekád után a tároló tartalma Házunkat gyarapítja.
Ha a kulcs megvan, de elfelejtette a jelszót, abban az esetben egy dekád múlva a tároló tartalmát visszaszolgáltatjuk. Azaz van ideje felidézni vagy megkeresni az elhagyott kulcsot, jelszót
- fejezi be az ismertetést. Elég unottan beszél - feltehetőleg naponta többször is elmondja szóról-szóra ugyanezt a szöveget.
-Nos, mely szolgáltatásunkat óhajtja igénybe venni? - érdeklődik mérsékelt lelkesedéssel.

Hogy merre található a Csillagles, tömör útbaigazítást adnak
-Arra - int az egyik irányba a kérdezett. Aztán megvakarja az oldalát, és bővebben is válaszol
-Egy rizsfővésnyi gyalogútra van innen. Fel kell sétálni a Látó-dombra, és annak a túloldalán, a tövében lesz a kard oldalán - igazítják útba Elassort. Az utcáról már látni, hogy amerre intett a férfi, arrafelé valóban magasabbra kapaszkodnak a házak. A kacskaringós utcákon bő tíz perces séta amíg sikerül eljutni odáig. A környék nem a legszegényebb része a városnak, de gazdagnak egyáltalán nem mondható. Ennek ellenére az ablakokban a napfénytől párnák dagadnak, nem tartanak a besurranóktól. A Csillagles közel s távol az egyetlen ivó. Nevét talán arról kaphatta, hogy szokatlan módon lapos tetejű épület, melyet teraszként használnak a vendégek. Most viszont a hőség elől csak az alsó szinten iszogatnak páran. Belépve könnyen megállapítható, hogy igazából nem az utcán látott helyiek időznek bent, hanem azoknál egy kissé tehetősebb, de ennek ellenére kissé gyanúsabb emberek. Bár jól öltözöttek, de sokkal magabiztosabbak, mint a környékbeliek, és mindegyiknél legalább egy kés nyele minimum kikandikál az öv mögül.
Elassor belépésével nem foglalkoznak, aztán ketten felállnak az egyik asztaltól, és kisietnek. A csapos végigméri Elassort

-Eltévedt az úr - de majd útbaigazítjuk - szólítja meg, és egy ruhával letörli a pultot.
-Miért jött? - tudakolja a pultra támaszkodva. Ha Elassor elárulja, hogy testőrt szeretne, az egyik asztalnál ücsörgő férfi Elassorra mosolyog, kivillantva hiánytalan fogsorát, melyből kettő aranyból van.
-Akkor jó helyre jött. Egyszeri 10 lin, ha nem óhajt a Kompánia néha igencsak szorgos tagjaival érdekütközést holmi anyagi hívságok miatt a városban tartózkodása alatt.
Húz elő egy dobótőrt, és a hegyével néhányszor Elassor fele mutat
-S további napi 5 lin, ha a város veszélyeit és kellemetlenségeit távol tartó kísérőt szeretne - folytatja, de most már a körme alól szedi ki a piszkot a tőr hegyével.
-Nos? - kérdezi érdeklődve, hogy mi a döntés.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:16:03 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #357 Dátum: 2017. Január 29. 12:10:14 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Szállás és Vanina
Résztvevők: Vanina
__________________________________________________


Miközben tekintetem béklyójába fogom mentális sugallatot küldök Vanina elméjébe a többieknek semmi köze a gondolataimhoz ez csak ránk tartózik, kettőnkre....

„Most, hogy magunk vagyunk ismét és a többiek nem hallanak, áruld el nem tartod-e visszásnak, hogy ugyanarra a szófacsaró útra léptél min szerinted én járok, és miért ha nem is mélységesen de általában megvetsz. Szinte bármikor elintézhetem a találkozásodat az öreg Anartÿssal de az most hirtelen már nem jó, hirtelen az árnyékvilág formalitásához és kellékeihez ragaszkodsz, pedig ha tudnád, hogy mindezek a felsőbb síkok levetülései egyszóval, ha a feloldásodat a házfő a palazzó tegumentumának fényében tenné az felsőbb megnyilvánulás lenne mint ha hús vér valódban állnál előtte.
Egyébként pedig nem én voltam az, aki nem is olyan régen elvetette volna magától a „megátalkodott” életformáját és szellemét gúzsba kötő Anartÿss signumot, de most mikor itt a lehetőség mindenféle kifogást keres. Hát hogyan is bízhatok így benned és tényleg bízhatok egyáltalán.
Utoljára pedig feltenném a kérdést látsz itt a környezetünkben egyetlen arany vagy ezüst Anartÿss  szignumot viselő személyt is és tudsz vagy kapsz közvetlen utasítást ilyen személyektől a házból mert szerintem nem. Ennek fényében az általad önállónak nevezett döntéseim szerintem jogosak közvetlenül a házfőtől kaptam utasítást, aminek konkrét végkifejlete van és, azért hogy ez a végkifejlet megvalósuljon bármit megtehetek azaz szabad kezet kaptam.
Öntsünk tiszta vizet a pohárba nincs szükségem olyan személyre a ház részéről akiben nem bízhatok és aki lépten nyomon megkérdőjelezi a döntéseimet és azok helyességét vagy jogosságát és mindezek mellett a vezetést sem hajlandó átvenni annak minden terhével……Ami van az nem jó de alternatívát más lehetőséget sem mutatunk csak nem jó ami van…..”


« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 20. 20:15:51 írta Dierol »

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #358 Dátum: 2017. Január 30. 20:54:43 »


Mosolygok. Lan a szokásos: maga szemén át értelmez engem, más út eszébe se jut, és nem is törődik vele, mert ő eszerint éli a világot. Nem érti, hogy bár az ő világában lélekben varázs útján ott lenni valahol ugyanaz, nekem nem. És mivel ezt nem fogadja el, mondhatok bármit, makacsul kötni fogja magát azokhoz a tanokhoz, amire oktatták, amiben mélyen hisz és amit gyakorol.
Nem kárhoztatom, nekem is megvan a magam szeme és értelme a világra - jó példa erre a hogyan szóljunk kivel és annak mi az értéke súlya véleményeltérés -, nem mondhatom magam elfogulatlannak és mindenben toleránsnak. Túl sok összezörrenés történt köztük, hogy az válsággá mélyüljön és kölcsönös bizalmatlanságba fúljon. Ebben mindketten elakadtunk, mindkettőnk számára elfogadható középutat, egyezséget nem leltünk.

Nem vagyok jó arra, amire felesküdtem. Ha Lan vezetőségét kérdőjelezem, azzal nem a nagyúr döntésképességét vonom kétségbe? Valahogy megingott vakhitem a tekintélyben. Főleg abban, amit nem érdemeltek ki, csak parancs által, signum általelvárják, vessem alá magam.
Emiatt végképp kár elodázni a lényeget.
Engedetlenné vált a szellemem, és már nem csak az. Nyíltan szembeszegülök, parancsot tagadok meg, és vajon erre meddig süthető rá az, hogy a mentis személye az, ami ingerel? Sosem próbáltam más úr által feljogosított személyt tartósan követni, hogy legyen összehasonlításom. Vezetőnek sem vagyok elég, ahhoz másnak kell lenni. Nem tudom pontosan milyennek, de nem olyannak, mint én.
- Jól mondod. Nem jó, ami van - ebben legalább egyetértünk. Mosolyom letörlöm és bólintok: - Intézz találkozót a nagyúrral és legyen meg, aminek meg kell lennie.

Nem megyek így a vásárba. Maradok. Be szeretném avatni Kiinát abba, ami jöhet.

Attól, mert mi egymással szemben állunk, kaphatunk - vagy kaphatok olyan ukászt hazulról, a nagyúrtól, hogy azt nem teszem zsebre, és leseper mindent, amit terveztem, terveztünk.
Vagy nem, és viselem, ami jön. Mindig van valahogy. Fejben máris tervezem, mihez kezdek, ha lekerül rólam a ház védelme.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #359 Dátum: 2017. Február 01. 18:27:48 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Vanina


Miután a többiek elindultak piacolni, a fogadóban Kiina a hálóteremben az alvógyékényén ülve ráérősen babrálja a csörgődobját, hogy aztán érdeklődve megkérdezze Vaninától, ami éppen foglalkoztatja
-Te miért nem mentél piacra a többiekkel? Nem szereted a vásárokat, vagy neked nem kell  meleg ruha? - Láthatólag nem érti a dolgot. Picit elmereng a lehetőségeken, aztán hümment egyet
-Ez a házi őrizet nem lehet véletlen. Nagyon félthetitek a szobrot - jelenti ki, aztán megvonja a vállát, lezárván a témát, és tovább találgat.
-Esetleg lehet, hogy csak az árnyékszék közelsége vonz? Mert úgy nézel ki, mintha valami megfeküdte volna a gyomrodat. - teszi le a csörgődobot maga mellé, és a tarisznyájában kezd el kutakodni.
-De ne aggódj, van itt valahol egy kevés gyógytea, ami holnapra helyre teszi a fogadós főztjét! - biztatja keresgélés közben.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 16. 19:21:35 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"