Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36107 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #450 Dátum: 2017. December 06. 00:47:10 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, Kristály-sivatag
Esemény: Visszatekintés
Résztvevők: Elassor/Deion

Az elmúlt napok megterhelőek voltak, egy éjszaka külön tüzet kellett őriznem. Ez utóbbi egyáltalán nem volt kényelmes, egész este a háttal ültem a másik tábortűznél lévőknek és hol a tűzbe, hol pedig a láthatárba vándorolt a tekintetem. Figyelemmel hallgattam végig a csuhás szavait, amikor a feladataimat részletezte, ugyanúgy mint amikor Mortarról beszélt nekem. Minél többet hallottam, annál érdekesebbnek tűntek ezek a beszélgetések Kaellel. A botharcok kicsit a szigeten való gyakorlásokra emlékeztetett, igyekszem a megtanulni a botforgatás technikáit is. Cserébe kék zöld foltokkal

A lovascsapat folyamatosan falja a távolságot közöttünk, de szerencsére még továbbra is kitart az az előny amit megszereztünk.
Nem maradt más választásunk, minthogy nyakunkba szedjük a lábunkat és lehagyjuk az üldözőket az erdőségben. Bár nem értem, miért ne tudnának belovagolni az erdőbe, de ott legalább jobb esélyeink vannak, mint itt a nyílt rónán. Talán még meg is szökhetünk előlük, ha sikerül elrejtőznünk előlük.
A futás megerőltető, azonban erőt ad az a tudat, hogy ha beérnek, akkor valószínűleg a lepel lehull rólam, és akkor két tűz közé kerülök. Ez a gondolat erővel látja el lábamat, hogy tartani tudjam a tempót a többiekkel.
"Sehogy se jó ez itt." - nincs más választásom, mint hogy elmeneküljünk előlük. Az erdőség előtt nem sokkal szúrni kezd a mellkasom, és az oldalamba fájdalom nyilall, még a korábbi gyakorlás során ütöttem meg. Szerencsére még egy ideig nem is tudok odafigyelni rendesen a fájdalomra, ugyanis minden energiámmal a futásra koncentrálok. Az erdőn belül már egy kicsivel lassabban tudok futni, de amennyiben még közelebb kerülnek a lovasok, valószínűleg egy a mellkasomból kiálló nyílvessző ellenére is tovább szaladnék.
Mikor egy kicsit sikerült elszakadnunk tőlük, végre beérem a csoport elejét. Kiina éppen valamiféle kapuról beszélt.
Körbenézve nem láttam semmiféle kaput, de megtartottam magamnak.
Azután bemutatót tart a lány és elfelejtek lélegezni egy pár pillanat erejéig.
"Mégis hogy találta meg ezt? Furcsállottam is, hogy már korábban is sok ismerete volt ezzel a hellyel kapcsolatban, nem elsőre járna Merussában?
Amikor a közeledő lovasok hangját hallom, élek a lehetőséggel, hogy elkerüljem a konfrontációt, és ha senki nem lép hamarabb, akkor egy hálás biccentés kíséretében átverekszem magamat a portálon.
"Bárhol jobb mint két tűz között." - jegyzem meg gondolatban.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #451 Dátum: 2017. December 19. 17:43:16 »

Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis erdő
Időpont: nyárelő
Esemény: menekülés
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


A torzsalkodás nem segít ám erre Kiina világít rá a leghamarabb miközben elkezdem fonni az erők fonalait a remegő horizontba meredve, ha Kiina nem is tudja meggyőzni őket a formálódó erők és ezen erőktől való irtózás biztosan indulásra sarkallja majd Vaninat a többit majd ha biztonságba kerültünk megtárgyalhatjuk.
Az öszvéren zötykölődve szorosra fonom kezem körül a kupola szálait és reménykedem benne, hogy mágikus akaratom elég erős ahhoz, hogy elrejtsen minket üldözőink elől, ám a „vágta” közben úgy tűnik Halálszárny Kael kifulladt amit nem engedhetünk meg magunknak lehuppanok az öszvérről és mindenféle köntörfalazás nélkül szólok neki.

-   Pattanj fel testvér nem túl jó nap ez a halálra.

Sikeresen beérjük Vaninaékat, ám a megszőtt óvó kupolát az erdőben sem engedem szétfoszlani bár a koncentrálástól és a kocogástól csatakokban folyik rólam a víz mintha dézsával öntöttek volna le a későbbiekben ennek biztos, hogy ára lesz.
Kiina ismét bebizonyítja, hogy több mint egy hóbortos szeleburdi lány bölcsek büszkeségére váló térbe ágyazott szimpatikus portált mutat amiről csak álmodhatok és valószínűleg a megalkotásához szükséges tudás közelébe se fogok jutni soha csak írigykedhetek, ám az biztos, hogy Kiina sokkal több mint aminek mutatja magát ez már az igaz nevének fürkészésekor is kiderült mikor a gátakba ütköztem. Szó nélkül csak éles pillantással és egy tiszteletteljes biccentéssel vezetem át az öszvért a erdő hasadékába ágyazott portálon és csak mikor mindenki átért a túloldalra akkor szüntetem meg a fenntartott óvó kupolát ha a túloldalon látszólag nem les ránk semmilyen veszély.

Vacsoránál félrevonom Kiinat és pár mondatot váltok vele.

-   Valójában nem tudom, hogy ki vagy de azt tudom, hogy viharban születtél és sokkal több vagy mint az a szeleburdi, csélcsap, kíváncsi meggondolatlan „fiatal” lány amit a külvilág felé mutatsz, sokszor olyan tudásról és bölcsességről teszel tanúbizonyságot amit sok bölcs megirigyelhetne….

Miután Kiinaval szót váltottam Sterrard urat ki most már Deion testvér veszem célba és mellkasának szegezem egyenesen a mondandómat.

-   Nem tudom pontosan, hogy mivel vívtad ki Vanina neheztelését, de a jövőben rajtad tartom a szemem „testvér” és ha Vanina állításai igazolást nyernek azaz elárulsz vagy elárultál minket akkor elválnak útjaink ha Halálszárny Kaelhez kötötted sorsodat ha nem kereshetsz magadnak más pártfogó halálpapot.

Amint végeztem Deion „testvérrel”  Vaninát veszem célba ha tetszik neki ha nem, miközben szerzeteshez méltatlan gondolatok cikáznak elmémben a tudásomhoz való gyűlöletes hozzáállása felkorbácsol bennem valami vad állatiasat valami zsigerit ám most ő a küldetés vezetője nem kívánom megalázni pedig tehetném mert a vezetői képességei hagynak kívánni valót maguk után ám a szolga tudomásul veszi ura parancsát és másokat a hátán emel fel. Mondandómat úgy címzem, hogy a többiek még véletlenül se hallják meg legfőképpen az újjászületett Dieon testvér.

-   Súlyos vádakkal illetted a sivatagban Dieon testvért, had kérdezzem vannak konkrét bizonyítékaid vagy csak ködös baljóslatú sötét gyanú mondatta veled ki az elhangzott vádakat…. Ha vannak konkrét bizonyítékaid Dieon ellen akkor melletted állok, hogy eltávolítsuk a összeverődött társaságból de azonnal… Ám ha nincsenek akkor kérdem, hogy személyem utálatát és Dieon utálatát következően a következő „áldozat” Kael lesz mert az ilyesmi nagyon egy irányba mutat….

A beszélgetéseket követően fáradt álomba zuhanok.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #452 Dátum: 2017. December 20. 13:01:51 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: ?? sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: érkezés
Résztvevők: mindenki

A futás bár megizzaszt mindenkit, de Kiina jól saccolt. Deion és ő könnyedén szedik a lábukat - Lan van kissé elmaradva tőlük Kael testvérrel együtt - akinek bár nem szokatlan ez a mozgásforma, azért most szúr az oldala, és úgy érzi - hamarosan találkozik istenével, ha tovább kell szaladnia. Szerencsére Lan is észreveszi a dolgot, és átengedi a kifulladt szerzetesnek az öszvér hátát.
Végül csak beér mindenki az enyhet adó fák lombja alá, hogy utána már Kiina nyomában egyre beljebb haladjatok a rengeteg szíve fele.


Vanina kérdésére Kiina egyenesen válaszol
-Messze. Egy sivatagba, ahol a közeli faluban biztos kapunk ételt, italt és szállást. S nem tudom, hogy melyik szellemnéző csinálta, de azt igen, hogy nagyon régen, és feltehetőleg véletlenül. Arcantis erdeje tele  van ilyesmikkel.
A válasza lehet, hogy nem megnyugtató, de az kiderül belőle, hogy már járt odaát, és vissza is tért onnan. Ahogy Vanina a karjáért kap, meglep dolgot tesz - elnézést kér
-Bocsánat, nem akartam rád hozni a szívbajt, csak megmutatni, hogy jobbára biztonságos - szabadkozik Vaninának. Aztán összecsapja a tenyerét
-Ti meg mozogjatok, mert jó ha negyven s egy szívdobbanásnyi ideig van nyitva - nógatja a férfiakat. Közben már hallani a közeledő üldözők hangját, akik néhány perc múlva lehet, hogy ide is érnek. Deiont nem kell különösen nógatni, mert gyorsan átveti magát a rebegő-vibráló kapun, és eltűnik a szemetek elől, akit Lan, majd Kael követ. Hajnal látván, hogy nem csapnak fel gyanús lángok, vagy más, szintén nagy levegőt vesz, és átugorva szintén eltűnik.

Az utazás gyors, de kissé szédítő. Enyhén kóvályogva lépkedtek a bokáig süppedő, langyos és majdhogynem fehér homokba, amely a számtalan és ismeretlen csillag alatt terül el. Mindössze egy természetes kőív alól léptek elő amely előtt és mögött sincs semmi. Kiina érkezik meg utolsónak. Rátok mosolyog.
-Üdvözöllek titeket itt! - mutat körbe. Lanra és Kaelra a hely aurája nyomasztóan nehezedik, mint valami tegumentum, csakhogy valahol furcsán ismerős. Jó pár szívdobbanásnyi idő kell, míg ráeszmélnek - az aura, mely igencsak erősen próbálja meg elnyomni őket - Nadysséval mutat egyezést, de annál sokkal erősebb. Kiina nem sokat hagy nézelődni titeket - az átjáró egy utolsó rezdüléssel semmivé válik mögötte, amikor odalép a kőív egyik "lábához", és láthatólag számolva a lépéseket megindul az egyik irányba.
-Megint sivatag! - sóhajt Hajnal a csizmájával rugdosva a port.
-Eddig mindig egyedül jöttem át - tudatja közben - a helyiek egy távoli birodalom befolyásos szellemének vagy mijének hisznek, aki képes teljesíteni a kívánságaikat - áll meg több tucat lépésnyire a kőívtől, és letérdelve elkezd ásni a homokban.
-Nem világosítottam fel őket a tévedésükről, hanem a helyi nemesnek még teljesítettem is azt a kívánságát, hogy szeretne meggazdagodni - magyarázza vigyorogva a helyi viszonyokat, miközben egyre nagyobb gödröt kezd el kikaparni.
-Szóval feltehetőleg szívesen fognak miket fogadni - zárja a rövid ismertetőt, és megragadja valaminek a sarkát a homokban. Rövid küzdelem árán egy kisebb ládát húz ki a gödörből. Felnyitja, és kiemel belőle néhány kék és aranyszín selyemből készült ruhát, puha papucsszerűséget, egy tucat arany karperecet, és féldrágakövekből készült fülönfüggőt.
-A helyiek valami furcsa szóval - kalifátusnak - nevezték el a sivatagot. Az egyik helyi nemesúr, egy hamír oázisába megyünk. Azt tudom, hogy északra élhetnek a dúnok, keleten pedig valami sivataglakó démonokkal - Essitákkal vannak összetűzéseik - mutat egy, a messzi távolban sötétlő hegyvonulatra.
-Az a határ

- kezd el átöltözni a ládában tartott ruhába,

mely igencsak lenge a Kiina által általában viselt darabokhoz képest.
-Itt ritkább a mágiatudó - és bölcseknek kijáró tisztelet övezi őket. A sivatagon kívüli népek viszont üldözik őket. A vallásuk különösen vicces - a dúnok Kharimban hisznek, és az alá beosztott morádokban - a sivataglakók pedig Hiszrában. Mindkettő az egyetlen isten, és mindkettő az egyedüli helyes utat mutatja. Ha érzed az ellentmondást, érzed a mindennapos politikájukat is. Ha van további kérdés, azt út közben is feltehetitek - javasolja, miközben a magával hozott ruháit a ládába teszi és eltemeti a homok alá.
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 20. 13:07:50 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #453 Dátum: 2017. December 22. 00:07:23 »

Mesélő: Dierol
Helyszín: Arcantis erdő és az Ismeretlen Sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: menekülés
Résztvevők: mindenki, majd Elassor(Deion) és Lan

A futás remekül sikerült, azt hittem, hogy az erdőségnél kifulladtam, azonban rá kellett jönnöm, hogy csak megdörzsölte az érdes szövetű ruhanemű az oldalamat.
Megkönnyebbülten nevetek fel, majd futok tovább az ágak-bogak közt, árkon bokron át, követve a nador lányt. Miután megérkeztünk, akkor veszem észre, hogy út közben Kael került öszvérhátra, míg a mentis átvette helyét a lábalók között. Körbenézek a társaságon, majd várakozva néztem a nador lányra, hogy merre tovább.

A későbbiekben kiderült, hogy valamiféle mágikus helyre vezetett minket, ahol valamiféle átjáró volt. Megdöbbenve, valószínüleg kikerekedett szemekkel nézem, ahogyan Kiina keze eltűnik a mélyedésben. Bár nem tudom hova vezet, de a röpke közjáték, s Kiina siettetése után elsőként iramodok neki a lyuknak, remélve, hogy nem valami nador hóbort, hogy olyan átjáróba vezetnek embereket, ami sehova se visz. Belegondolok abba, hogy a régi "csínyek" alatt is valami ilyesmire kellene gondolnom, avagy nem, amiket korábban említett még.

Miután megpillantom a napot és rájöttem hogy nem haltam meg, elönt a boldogság, majd egyből alábbhagy a mosoly az arcomról, amikor egy az égről leveszem a tekintetem, és látom, hogy egy újabb sivatagba kerültünk. Akkor egy fejrázás közben üllök le a homokba, megvárva a többieket. Majd ha mindenki megjelent feltápázkodom.

Kiina gyorsan magyarázni kezdi, hogy hová is kerültünk, időnként rápillantok, aztán elnézek fölötte, és a láthatárt kémlelem.
Csodálkozva nézem, ahogyan ásni kezd. "Egyre furább... mintha mindenre gondolt volna..."
Aztán, miután befejezte az ismertetőt és az öltözködést, az aggályaimnak hangot adok.
- Azt értem, hogy szívesen fogadnának, de nem tartom valószínűnek, hogy - körbenézek, majd befejezem egy vállrándítással. - rongyos külsejű utazó jót tenne a felépített... hírnevednek vagy akárminek. Nem lenne célszerűbb... külön mennél be. És nem tudom... mondjuk elhintenéd bennük azt hogy jótett helyébe jót várj, vagy hogy a vendégek fogadása milyen jó, és nem tudom pár órával később mi is bemennénk? - nézek körbe, várva a kritikákat és a támadásokat. Feltehetőleg a miracleai irányából, amennyiben egy mozdulatot tesz felém egy hosszú lépéssel hátrébb lépek és a kezeim felemelve mutatom, hogy semmi szükség arra, hogy kiontsa a belem egy ilyen apróságért.
- Csak egy ötlet volt.
Amennyiben nem mozdul, akkor egy helyben várom a reakcióit a társaságnak.


Vacsora után Lan mentis lép elém, és kifejti nekem, hogy Vaninának a szavára többet ad, de amíg nincs bizonyítéka, addig nem tesz semmit. Ránézek, aztán egy kelletlen mosoly mellett mondom.
- Nem tudom. Sokszor láttam már ezt a fajtát. A bizalmatlan emberek azok akik a veszélyben még a testvérüket is árulónak néznék, nem hogy egy embert akinek nem tetszik neki az arca. A kufáron is okvetlen eltörte az orromat. Vagy azért bélyegzett sejtésem szerint árulónak, mert bizalmatlan mindenki felé. Vagy... amibe bele se szeretnék gondolni. Lehet valami okot keresett arra, hogy megölhessen. Még jó hogy nem cselekedett elhamarkodottan, indulatból. Akkor valószínüleg már félig elborított volna a homok. - vonom meg a vállamat. - Hogy ő miért utál, azt nem tudom. Azonban azt sem tudom, hogy neked mivel váltottam ki a bizalmatlanságodat. Tettem egy gesztust valamennyiőtök felé, amikor beengedtelek titeket a szigetre, nem kértem tőletek cserébe, hogy a szolgálóimként viselkedjetek. És mondhatod magadnak. Hogy ellettetek volna a hajón is azokban a napokban, de nem tagadhatja egyikőtök sem, hogy nem volt kényelmesebb a szigeten. Ha jól láttam, Hajnalnak nagyon megtetszett az egyik katona, akivel sok időt töltött, a miracleai... Őt is jó párszor láttam jókedvűen gyakorolni a többi harcossal. Kiinát pedig lenyűgözte a sziget. Rólad nem tudok mit mondani, azonban biztos vagyok abban, hogy a monoton kabinbeli étkezések s alvás után megváltás volt az úrnő kegyeit élvezni. És mi ennek a nemes gesztusnak az ellenszolgáltatása? Bizalmatlanság, árulónak való bélyegzés... Nem értelek titeket. Még a gorgok is ismerik a hála fogalmát. Ahelyett, hogy árulónak neveznétek, inkább megköszönhetnétek nekem... - nézek Kaelre. - Mármint. Mivel Sterrardnak már nem tudjátok megköszönni, szívesen fogadnék részetekről bizalmat. A nevében.

Az este folyamán valami új féle technikát szeretnék kieszközölni, melyet csak elég okos rejtvényfejtők tudnak feltörni. Először valamilyen jel szerinti kódolásban gondolkozok, végül az égre nézve kapok ihletet, majd levetem papírra a gondolataimat. Óvatosan haladok, ugyanis nagyon bonyolult, és könnyen elrontható módszert találtam ki.

Szinessel kiemelem a szavakat amik formailag mások kicsivel

Elvesztettem reményem. Hogy megtalálom őt.
Sosem gondoltam  volna… letelepedett a kosz a keszkendőn
A tiéd volt,  kesergem, a szüzé, kit oly rég, fogadáson megláttam.
Sokak által máig irígylett, stöbbi mind kedvére tett, míg én vártam
Prédára várva, az elnyúló, zord árnyékmacska, mely nem üldöz
Hirtelen megfogja az őzet, s már harap is ajkába, mielőtt lelke szemében vet tükröt
Elfogult vadász jöhet,  kergetheti a macska nyomát, ha nyomtalan meglapul
A hajnal ezer… számtalan aranyat hagyott maga után, nyomtalanul.
Sosem ismertem,  ennél szebb mesét
Bár.. számolatlan sokat szekérszám történet már gazdát cserélt
Számomra van e mese, és  nem pedig másé
Bendőmet nem elégíti ki,  fura étrend, elhiszem.
Szarvast esznek, mások…  apró rizsszemek körében.
Ellentmondani annak, nem akarok, benyakalom.
Akár valódi, akár nem…ez ekkora ízvilági csoda. Lakodalom.
Arcomat időnként a szél felszabdalja, ha kavargó viharként sújt rám
Tükörbe gyászolom régi, ifjuságom. Lelkem elfáradt hosszú útján.
De sosem gyúlhatna újra lékelt, lelketlen lelkemben a lélek.
Eme kietlen pusztában áll,kies patakmenti bozót helyett homokra lép, s elöntik a képek.
A félhold, az bandita és az igazlelkű paraszt betévednek egy fogadóba.
Siet a fog-adós, s kiveri a másik, egy fiatal dún fogát, aki belevágja öklét állába, akár taplóba.
A törvényenkívüli, a verő-ember, tehát a verő legény beszáll a balhéba.
Az igazlelkű, jámbor harcos igazság mellett kiáll, s kiált a csaposnak, a dézsa
mögé bújt a félhold… fél, s mímelve rímel, gondolkodik.
CSAK a Félhold segíthet  a rejtvényt feloldani.

« Utoljára szerkesztve: 2017. December 22. 00:21:21 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #454 Dátum: 2017. December 23. 13:18:22 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: nyárelő ???? este
Esemény: magánbeszélgetés
Résztvevők: „Dieon” testvér
__________________________________________________


Sterrard úr ki most már Deion testvér túl sokat magyarázkodik és hálát emleget a nem kért általa szívességnek tekintett tettekért, továbbra is egy kis hálátlan kígyó maradt a csuha alatt sebaj, ha így akar játszani akkor játszunk így… Összeszűkölő szikrázó tekintettel fúrom tekintetemet a tekintetébe (Aurapárbaj, alapkönyv 160. oldal)

-   Szóval azt akarod mondani Dieon testvér, hogy feltétlen és kérdések nélküli hálával tartozunk önzetlen segítségedért, akkor most kérdem én ha önzetlen és számítás nélküli volt a múltban a segítségeid és szívességeid akkor most miért is emlegeted fel és kened aurámra? Tényleg nincs semmi titkolnivalód és nem cselekedtél semmit kárunkra mióta először találkoztál velünk akkor tárd fel emlékeidet kendőzetlenül MOST.

Kiváncsian várom Dieon reakcióját miközben semmivé morzsolom auráját ha menekülni próbál akkor van titkolni valója, ám nem hagyok neki könnyű menekülést erősen ráfogok a csuklójára a szemkontaktust fenntartva és az arcába suttogom gyanúmat.

-   Nocsak, nocsak mégiscsak igaza lenne észak szilaj lányának és sötét titkolnivalód van az általam elővezetett kérdéses események kapcsán, ha nem lenne nem próbálnál meg elmenekülni a színvallás elől.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #455 Dátum: 2018. Január 13. 19:24:35 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: vendégségben
Résztvevők: Mindenki

Kiina kedvesen elmosolyodik Deion kérdésére
-Miből gondolod, hogy a kapun átjutnál, ha nem beszéled a nyelvüket sem, és messziről látszik hogy nem idevalósi vagy? - kérdi kíváncsian.
-A hírnevem miatt meg ne aggódj - nem fog csorbát szenvedni. Egyetlen dolog van csak, amire ügyelni kell: ne áruljátok el senkinek sem az igazi nevem! - kér meg mindenkit Kiina. Ennél komolyabb ellenvetés nem is érkezik ez ügyben.
-Szóval induljunk! - int nektek. S ezzel kényelmes sétatempóban elindul a keleti irányba. A gyaloglás jelenleg egész kellemes -  a levegő kellemesen hűs, a homok pedig langyos, és a holdfényben egész jól látni, hogy hova léptek. Már az első dűne tetejére érve megpillantjátok a távoli fényeket.
-Oda tartunk! - emeli fel a kezét Kiina, és szegezi az ujját a fényekre.
-De az még legalább két gyertyaégésnyi távolságra van! - panaszkodik kissé Hajnal. Kiina bólint
-Ha előbb indulunk, előbb érünk oda! - biztatja, és jó példával elöl járva újra elindul a fények fele.

Közeledvén egyre több fénypöttyöt tudtok megkülönböztetni egymástól, és egyre inkább kivehető a település mérete. Lassan szürkületté szelídül az éjszaka, és az első napsugarak szaladgálnak az oázis településének falain, mire odaértek a kapuhoz.
Már most kora reggel nagy forgalom van - hogy mire igazán meleg lesz, már túlessenek a vásárláson.
Az itteni népek furcsa ruhái, érthetetlen nyelve és szokatlan alakú tárgyaik miatt lehet, hogy kissé elveszettnek érzitek magatokat, de láthatólag Kiinára ez nem vonatkozik. Magabiztosan lépdel a kapu fele, ami előtt a tömeg mind titeket figyel, és hangosan tárgyalják érthetetlen és gyors nyelvükön a látottakat - azaz titeket. Szerencsére némi tisztelet is szorult beléjük, mert mindenki tartja a két lándzsányi távolságot tőletek.

A jókora kapu árnyékában álldogáló fegyveres férfiaknak Kiina gyorsan pergő szavakkal mond valamit, mire azok meghajolnak, és félrehúzódva utat engednek a falakon túlra.

Ahol az utcák fölé számtalan árnyékolót eszkábáltak, hogy távol tartsák a nap perzselő sugarait, és sok helyen ezek védelme alatt kínálják a helyiek a portékájukat. Kiina láthatólag kiismeri magát, és határozottan halad a célja fele. A helyik viszont egyre nagyobb tömeggé dagadva követnek titeket, és folytonos egybefüggő  zajjá válik a beszédük, ahogy hömpölyögve egyre többen csapódnak hozzájuk.
Végül Kiina átvágva a piac utcáján, egy jókora épület kapujához vezet titeket. Az itt álló férfiak már messze díszesebb ruházatot és fegyvert hordanak, mit a városkapunál.

Szokatlanul feketére süt bőrük, fura ruhájuk mind-mind vozza a tekintetet. Kiina számára itt már szólnia sem kell - az őrök azonnal nyitják a kaput, és enyhe meghajlással bocsátanak be titeket.
Az aprócska kertben várakoztok pár percet, hogy megérkezzen egy szolga, és miután biccentéssel köszönt tieteket, mutatja az utat.
A kert után a benti világ minden porcikája a vagyonról mesél. Több folyosó és terem után az egyik folyosóról nyíló szobákat nyitja ki, és halkan mond pár szót Kiinának, aki végül felétek fordul
-Két szerény hajlékot kapunk. Egyet a nők egyet a férfiak. A szobában fel lehet frissülni, akár át is öltözni, mert van tiszta ruha. Az étkezésig van idő - bő két gyertyaégésnyi - arra vagyunk meghívva. Ha valakinek kell valami, azt a szoba asztalán található csengő megrázásával lehet kérni.
Kiina ezek után a kalauzotokhoz szól még pár szót, aki egy biccentés után halkan távozik is.

A szoba inkább terem, és a felszereltségére nem is lehet panasz - bármely fogadó lakosztályát lekörözi - csak talán a sytisi fogadók némelyike vehetné fel vele a versenyt.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 14. 14:53:17 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #456 Dátum: 2018. Január 20. 22:44:57 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: „vendégség”
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


Csendben bandukolok a többek nyomában az idegen sivatagban ami sejtésem szerint egy idegen világ, ahová világunkból amit a világok kapujának is hívnak a bölcsek valamiféle szimetria útján kerülhettünk át. Egyáltalán nem érzem Nadír érintését az itteni bolygószellem sokkal erősebb és akaratosabb, de úgy tűnik Kiina otthonosan mozog ezért ellenvetések nélkül követem az utasításait az ismeretlen sivatagi világban amit sivatagi népek laknak.
Kiina nem túlzott valamiféle megfoghatatlan befolyása és hírneve lehet mert a sivatagi város egy előkelő épületéhez vezet minket a városban kifeszített hűs árnyékot adó ponyvák alatt miközben kisebb tömeg verődik össze körülöttünk.
Az épületen belül egy a maga módján fényűzőnek mondható lakosztályt kapunk valamint két fertályórányi időt a legcsodálatosabb dolog a kristálytiszta vizű medence amit szinte azonnal birtokba veszek és elégedetten nyúlok el hűs felfrissítő vízében.
A vacsorához a szerzetesi szürke ruhámat veszem fel minek hátát ezüst sárkányszárny motívum díszít a derekamon sötétzöld selyemövvel fogom össze a ruhát és hátulra az övbe betűzöm az egy pár Quillemet.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #457 Dátum: 2018. Január 24. 15:44:41 »



Mesélő Dierol
Helyszín: Arcantis, sivatag
Esemény1: Sivatag, Madártemető
Résztvevők:Mindenki

Vanina ráförmed Deion testvérre, aki aztán vissza is szól - amire Kael egy csattanós tockos helyez el a novícius kopasz tarkóján, ami nagyot szól, de csak tenyérrel, nem ököllel vagy tenyértővel.

Ezt azért kaptad testvérem, mert a halott Sterrard úr nevében beszéltél. Az az út pedig az, amit magad után kell hagynod.

Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #458 Dátum: 2018. Január 24. 22:12:31 »

Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: vendégségben
Résztvevők: Mindenki

Amikor a miracleai nő megvádolt engem az árulással, miután hárítottam a szavait, egy nyakast kaptam a csuhástól, hogy beleremegtem, majd hamarosan meg is mondta, hogy miért kaptam.
- Értem, testvérem. - fordulok a szerzetes felé. - Igyekezni fogok, hogy ne forduljon elő többször.
Bár nem értem, miből gondolta, hogy Sterrard nevében beszéltem a nőhöz, amikor csupán annyit mondtam, hogy ez egy rágalmazás, és csak azért mondja, mert nem bízik bennem, és ne okoljon a bajaiért...
"Nem tudom, honnan vette ezt... Lehet csak egy kifogás volt az ütésre."
De nem is marad sok időm ezen rágódni, mert a lovasok a nyomunkban vannak.


A nadír lány válaszára nem tudok mit válaszolni. Elég nehéz ilyen érvekkel vetekedni.
A kérésére azonban csak egy gondolat fut át az elmémen.
"Mintha lenne fogalmam arról, mi az igazi neved..."
Körbenézek a sivatagban, valami élet forrását keresve, aztán, amikor a csapat útnak indul, a vége felé a csoportnak sétálok, és fütyüléssel töltöm el az időt. A nagy sivatagban nem mertem ezt csinálni, mert nem tudtam, meddig kell még kutyagolni, de ha hinni lehetett a hófehér bőrű lánynak, ami igencsak egyszerű volt a varázslatos lyuk óta, amin keresztül ide kerültek, itt van egy falu a közelben, ahol valamilyen vízhez csak juthat.
Először leöblítette a torkát, majd fütyörészésbe kezdett, és fütyülve adott elő egy ardún himnuszt.

Amikor megpillantotta a fényeket, melyek felé mutatott Hajnal, akkor elfogta az öröm, és egy újabb kortyot ivott a kulacsából.
"És reméljük, hogy Kiinát valójában úgy várják, mint ahogyan azt megmondta..."

A várost csak kora hajnalban érjük el, ami egy alapos futás, majd egy egész napi és esti gyaloglás után már alaposan megviselt. Körbenézek a többieket, remélve, hogy nem csak én érzem magamat ennyire megviseltnek.
A településben sétálva eszembe jut Kiina korábbi szavai. "Miből gondolod, hogy beengednének, ha nem beszélem a nyelvüket?  Hát nem tűnnek túlságosan barátságos népségnek."
El is határozta, hogy adandó alkalommal meg is kérdezi a mikéntjéről a nadír lányt, bár elmondta azt, miért tisztelik, de hogyan kommunikáltak, féltek tőle, azért engedték be a városba?

Azután egy megbotránkoztató élményben van részem, amikor megpillantom a díszes termeket... Mégis honnan van ekkora vagyonuk? A kereskedelem kizártnak tűnik, a sivatagban nem igen vannak aranybányák... Megmagyarázhatatlan...

A szobában bár csábít a tiszta ruha látványa, de nem vehetem le, ha már elfogadtam Kael feltételeit. Amennyiben van gyümölcs, víz, vagy bármiféle étel és folyadék, akkor először is alaposan leöblítem a torkomat, majd elkezdek enni egy keveset. Miután végeztem vele, szeretnék Kaellel beszélni Mortar vallásáról, illetve utána, ha még akad idő az étkezés előtt, Kiinát keresem fel, amennyiben azonban a számára kijelölt szobában van, akkor nem fogom erőltetni a dolgot, fogalmam sincs, hogy mit engednek meg az itteni szokások, de jobb nem feszengetni a húrt.
Az étkezéshez az egyszerű, Kaeltől szerzett csuhámat veszem fel.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #459 Dátum: 2018. Január 24. 23:24:57 »



A kapu túloldalán.

Kiina érdekes mesét rittyent, hozzá illőt. A homok engem sem dob fel, amikor pedig előkerül a hiányos ruha, felvonom a szemöldököm:
- Ugye nem bordélyba készülünk és nekem nem kell ilyet felvenni? Fegyveres nőt láttak már, vagy rólam is kitalálnak valami marhaságot?
Kér minket, ne fedjük fel a nevét:
- Miért, itt hogyan ismernek?

Elindulunk,menet közben egy kendővel elfedem az arcom, ahogy a sivatagi utazóktól láttam. Jó a homok meg a por ellen és elrejti az arckifejezésemet. Kell is, mert ami később következik, olyan, mint egy messzi déli mese felépülése: a zajok, a látvány, az illatok! Hát még később azok a fekete démon-harcosok! Kiina olyan otthonosan mozog, hogy az már félelmetes. Idegen csillagzat alatt még idegenebb népek, nagyon de nagyon messzire keveredhettünk. Félő, elvész a lelkem maradék darabja...
- Kinek a házába hoztál? - kérdem tőle a magam nyelvén.
Minden pihenésre, frissülésre csábít, én mégis hozzálátok felmérni közvetlen környezetünket. csak annyira távolodom el Kiinától, hogy eleinte szem, majd hallótávolságban maradjon, és mehessek, ha mégis beütne valamilyen baj.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 18. 11:00:20 írta Tiwanlil »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #460 Dátum: 2018. Január 30. 19:41:50 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: Lan
Résztvevők: Vanina

A mentis most magához képest tömören fogalmaz - és talán rövidsége okán most nem ragadja meg a lehetőséget, hogy felettébb ködösen fogalmazzon, ahogy annyi alkalommal volt már példa rá. Sőt, mintha még a magas öszvérről is leszállt volna, mert főképp bizonyítékról faggatózik. Lehet, hogy ő sem bízik teljesen a társaság legújabb tagjában?
Így aztán sikerül konkrétan felsorakoztatni az eddig történteket, és érvelni, sőt felfedni, hogy ez bizony miért is nem tetszik! Ez a fajta őszinteség régebben bizonyára sokkal nehezebben ment volna. Így aztán szó szót követ, és sikerül tiszta vizet önteni abba a bizonyos pohárba...

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #461 Dátum: 2018. Január 30. 19:45:18 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: Vendégség
Résztvevők: Mindenki

A kapu túloldalán.

Kiina felkacag Vanina kérdésére
- Dehogy! Nem bordély, hanem díszes ház lesz! - tudatja, és tovább fűzi a szót - S elárulom - itt a nők igencsak ritkán fognak fegyvert. Az ő helyük a férjuruk mögött van - lehetőleg csendben.
Kiina picit elgondolkozik, aztán hozzá teszi
- Az apáktól szokták megvásárolni lányaikat feleségnek, mintha csak valami lóról lenne szó - sejteti, hogy itt nem lehet nagy öröm nőnek lenni.
-Ami pedig a kérdésedet illeti - nem tudják a nevem, ezért mindenféle módon emlegetnek, és mindennek tartanak, csak embernek nem. Azt hiszik, hogy egy másik világ szülötte vagyok, valamiféle éteri lény, vagy dzsinn, hurri vagy mi, aki képes teljesíteni a kívánságokat, és elcsavarja a férfiak fejét. Akihez megyünk azt kívánta, hogy gazdag legyen - és ezt sikerült is teljesítenem. Azt hiszik, hogy ha megtudják a nevem, további kívánságokra kötelezhetnek. Persze a szóbeszédet nem cáfoltam, mert ki tudja, hogy mit csinálnának, ha rájönnének, hogy mi az igazság...

A séta során langyos-melegen simul az ember lába alá ezen világ sárgásfehér homokja, amely mint ismeretlen ismerős - egyszerre meglehetős rokonságot és különbségeket mutat az eddig tapasztalt pusztaságokkal.
Út közben a néhai Sterrard úr hallhatóan jól érzi magát, mivel valami Ardún költeményt fütyül. Hajnal meg is jegyzi

- Milyen kellemetlen lenne, ha kiderülne, hogy ebben a sivatagban vallási okokból tilos külhoniaknak fütyülni - vigyorog, aztán kissé tűnődve Kiina felé fordul, aki csak megvonja a vállát a néma kérdésre. Ezek szerint ő sem tud mindent, vagy nem tartja fontosnak a kérdést.
A kapunál viszont egyértelmű, hogy az első találkozása a helyiekkel már önmagában külön történet lehet, mely feltehetőleg lekötné a hallgatóságot.


A jókora nehéz sötétítő függönyökön túl korlát fogadja az érdeklődőket, hogy biztos támasztékul szolgáljon a két alaknyival lentebb elterülő napfényes és üres udvarra letekintőknek - amelyben több pálmafa bóbiskol vízzel teli, csobogó apró medencék - afféle díszkutak tövében.

A tiszta vizű medence olyan luxus, amivel már több tíznapja nem találkoztatok, hisz még a szigeten is fürdődézsa járt - még ha nagy is. A medence vizének tetején élénk színű virágok szirmai úsznak, míg az egyik asztalkán puha törülközők, szivacsok, olajok és illatszerek várják, hogy szolgálatotokra lehessenek.
A víz az északi vidékek hűvösét idézi, az illatszerek pedig akár Sytis minden hájjal megkent kereskedőitől is származhatnának. A rendelkezésre álló ruhák furcsa és bő szabásúak, s igencsak erős színekkel dolgoznak - smaragdzöld, mélykék, napságra, mélyvörös  - ám az anyaguk elég könnyű és puha - leginkább a sytisi selyemre és a könnyű lenvászonra emlékeztetnek. Melyből az utóbbi nem színesre, hanem hófehérre van festve.


Közben a nap is egyre feljebb kúszik, és a kinti meleg lassan kezd bekúszni a lakosztályba - bizonyítván azt, hogy a sivatag máshol is meleg hely tud lenni. A lakosztályok ajtaját nem őrzik - igaz a folyosókon néha áthalad egy-egy fegyveres őr - de láthatólag nem a vendégek marasztalása a feladatuk.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #462 Dátum: 2018. Január 30. 19:47:17 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: Vendégség
Résztvevők: Vanina

Vanina kérdésére Kiina vidáman felel, miközben lecsüccsen a medence szélére, és belelógatja a lábát hűsíteni
- Ez Azzaam al-Rahim Hamír palotája. A pénze abból van, hogy kapott pár tő arcantisi Sárkányfüvet, és megtanítottam nekik, hogy kell gondozni, szaporítani és kinyerni az olaját. Ez itt főképp nehéz volt, mert mint egy bölcstől megtudtam, sziklafüves és pusztafüves lejtőkön érzi jól magát. A Hamír mágiatudója nélkül szinte biztos, hogy kipusztult volna az első évben. De így sikerült elkészíteni a méltán híres Sárkányszív esszenciát, amely megacélozza a testet, és meggyógyítja az összes ismert betegséget.
Ez a gyógyital Vaninának is ismerős - ritka, mint a fehér holló, és így igencsak drága és keresett árucikk. A gond az, hogy a Sárkányfű lelőhelyei nehezen megközelíthetőek, és az ismert helyeken már szinte teljesen kipusztították - le és túlszedték. Kiina közben tovább folytatja
- Persze itt nem ez a neve, hanem al-Rahim kegyelme.

Hajnal egy gyümölcsöstálból datolyát emel ki, és mielőtt belekóstolna több oldalról is jól megnézi magának. Kiina csak vigyorog
-Hajnal, ők is emberek, s az majdnem olyan gyümölcs, mint amit Ardúnia déli piacain vehetsz mérőszámra - tudatja a kissé gyanakvó, de kíváncsi lánnyal. Akinek több sem kell, immár megbarátkozva a datolyával a polcokon helyet foglaló különös iratokhoz lép. Itt nem tekercsekre írnak, hanem kisebb papírlapokra, amit valamiért az egyik oldaluknál fogva összefogtak. Belelapoz, de teljesen értelmetlen jelek halmaza fogadja, így vállat vonva teszi vissza őket.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #463 Dátum: 2018. Január 30. 19:48:29 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: Vendégség
Résztvevők: Deion, Kael, Lan

A lakosztályban a gyümölcsöstál ez egyedüli élelemforrás - ami részben érthető is, hisz két gyertyaégésnyi idő múlva étkezést ígértek nektek. Ital tekintetében kissé több lehetőségetek van - egy kacsó hűvös, enyhén citromos? víz, és egy kanna forró fekete tea várja, hogy válasszatok közülük.
Deion testvér kihasználva a vacsora előtti időt, Mortar misztériumával kapcsolatos kérdéssel áll Kael testvér elé.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #464 Dátum: 2018. Január 30. 19:53:08 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Ismeretlen sivatag
Időpont: ?? este
Esemény: Vendégség
Résztvevők: Mindenki

A készülődést semmiféle különösebb esemény nem zavarja meg. Végül az a szolgáló tudatja először Kiinával - majd Kiina veletek, hogy a fényességes Hamír méltóztatott felébredni, és örömmel lát titeket a reggeli asztala mellett.

Pár folyosóval és teremmel odébb megérkeztek a reggeli színhelyére. Libbenő vajsárga selyemfüggönyök, puha vánkosok, gazdag mintás puha szőnyeg, térdig érő faragott asztalka megrakodva friss lepénnyel, vajjal, mézzel, több csésze ismeretlen színes szósszal, gyümölcsökkel - ám hús az nincs az asztalon. A teremben mindössze egy testőrféle tartózkodik, de a teremben emellett több dolog is figyelmet követel magának. Mint például az a hatalmas üvegpalack, amely két alak magas, s legalább ugyanennyi a kerülete. Az üveg körül a padló gazdagon vésett, bonyolult szimbólumokkal tűzdelt, melyek közül több is a palack oldalába gravírozva folytatódik. A kékes árnyalatú palack szája fejnyire szűkül össze, és egy jókora bronzkupak zárja le, amin ökölnyi lakat fityeg.
A másik látnivaló a két díszes ruhás férfi, akik közül

a hórihorgasabb láttán

könnyen valamiféle misztikus hatalmat is tulajdoníthattok hozzá. S ezt az érzetet erősíti, hogy nem arcfestéssel rendelkezik, hanem csak a szeme van feketével kihúzva-hangsúlyozva. Ám nem ő, hanem

fiatalabb társa az,

aki szélesen vigyorogva mutat a vánkosok fele, és megszólal
-Örömömre szolgál, hogy ismét megtisztelted szerény hajlékomat, ó szépséges Hurri! A szultán joggal lenne féltékeny rám, ha tudná, hogy megtisztelsz vakító mosolyoddal! Foglalj helyet - itt egy szívdobbanásnyi ideig elakad, miközben végignéz rajtatok - egzotikus kíséreted tagjaival, és frissülj fel szerény asztalomnál!
Kiina érdeklődve hallgatja, miközben a palackra is rácsodálkozik
-Fényes Hamír - örömmel fogadjuk az invitálást - és meg kell mondjam, nagyszerűen elsajátítottad nyelvemet! - dicséri meg - ami igaz is - a Hamír folyékonyan és akcentus nélkül beszéli az Abrínt. Aki erre elmosolyodik
-Oh, ez nem az én érdemem, hanem hű tanácsadómé, a bölcs Saahiré. Az ő végtelen bölcsessége segített hozzá ehhez a fejpánthoz, mely segít megérteni bármely beszélő szavait.
A dicséretre az említett hórihorgas figura szótlanul meghajol, miözben a Hamír folytatja
- Emellett ezt a különleges palackot készíti nagy műgonddal, oh, Levegő úrnője - mely ha elkészül, a Kalifátus csodája lesz!
Kiina a palack fele fordul, jól megnézi, aztán bevallja
-Hát, ha nem csak a méreteivel fog kitűnni, akkor úgy látom, még sok munka lehet vele
A Hamír büszkén mosolyog, Saahir pedig elégedetten babrálja a szakállát.
-Ha megtisztelnél azzal, hogy helyet foglalnál - int a Hamír a mellette lévő vánkos fele - egyértelművé téve, hogy Kiinát karnyújtásnyira szeretné tudni maga mellett. Miután helyet foglaltatok - sem a testőr, sem a bölcs és szúrós szemű Saahir nem ül le, hanem tisztelettudóan odébb ácsorognak. Közben lassan elkezdődik az étkezés, és a Hamír miközben Kiinán legelteti a szemét, megszólal
-Sivatag Szépsége! Eleddig mindig egyedül érkeztél - ám látom, hogy igencsak különleges kísérőid vannak - szívesen hallanék felőlük, hogy mely világokból érkeztek, és mily különleges képességekkel rendelkeznek! Epedve várom szavaid, hogy újabb csodás mesékkel nyiss ablakot a világodra!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 30. 19:57:46 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"