Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36136 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #405 Dátum: 2017. Június 06. 20:47:46 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: tábortűznél
Résztvevők: mindenki

Végül ismét Arcantis sivatagában állva visszatérhet a tábortűzhöz, ahol Kiina és Hajnal éppen kockáznak.
Kiina éppen gyanakvóan nézi a hat kockát, melyen mindegyiken az öt torony szimbóluma áll.

-Már negyedjére dobsz ilyet! Szerintem csalsz! - véli vidáman.
-No és? - kérdezz vissza Hajnal - első a győzelem!
-Ezt most dobd újra, és azt számoljuk bele! - javasolja Kiina. Miközben Hajnal összeszedi a kockákat, Kiina végigsimít a földön, és halkan dúdolni kezd. Hajnal magabiztosan megrázza a poharat, és diadalmas arccal lecsapja majd felemeli.
Ami alatt nincs semmi - Kiina felkacag, látván Hajnal arcát.

-Hát ez eddig a legrosszabb dobásod - nulla! - vigyorog rá, majd a homok alól kikotorja a kockákat.
-Csaltál! - véli most Hajnal is nevetve.
Vanina érkezésére felnéznek - talán Kael érzi meg a pillanatot, hogy lezárult egy korszak - hogy valami új vegye kezdetét.
-Kockázol? - kérdi Hajnal
-Csak akkor játssz vele, ha megígéri, hogy nem csal! - javasolja Kiina. Aztán Kaelra pislant, mintha szagot fogott volna Kael végett- majd Vaninára
-Látom a fejed még megvan! - utal arra, hogy az úr talán mégsem harapta le.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #406 Dátum: 2017. Június 06. 21:48:44 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: esti beszélgetések ami inkább nem beszélgetés
Résztvevők: mindenki
__________________________________________________


A házfő szavait iszom magamba és pontosan az elmémbe vésem azokat, bár azt még nem tudom, hogy hogyan is fogja közölni Kiinaval, hogy reá testálta az irányítás terhét mert a menlevél és szerződésbontás okiratának elkészítése és a pontos fizetés feladatán túl további kötelezettségeket nem ró rám. Igazán mulatságos lesz, ahogyan kifordulnak majd az események az eljövendőben.

Visszaérkezvén nem szólok egy szót sem csak előveszem írókészletem és a pergament és a hanyatló nap fényében és annak szellemében valamint hangulatában minden tudásomat latba vetve elkészítem Antarӱss uraság által kívánt iratot ékes sytisi nyelven természetesen a vonatkozó passzusokat császári nyelven idézem be, a legvégén Antarӱss signummal zárom az iratot, megvárom míg megszárad majd feltekerem és az egyik szabad tekercs tartóba rakom majd ezt követően átnyújtom Vaninának.
A karaván indulásáig eseménytelenül telik az idő ha a többieknek nem is tetszik a karavánhoz való csatlakozás szót nem emelnek ellene és mint az öreg mondás tartja néma gyermeknek atyja – anyja sem érti a szavát.

-   Jól vigyázz rá. Üdvözöllek a szabad zsoldosok között az égi kerék küllői vessenek rád jótékony árnyat a tűző sivatagban.


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #407 Dátum: 2017. Június 15. 23:54:57 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: Napközben/Estefelé
Résztvevők: Sterrard úr

A fogadóban, miután dolgomat letudtam, Yao vigyorogva fogad. Nem kellett sok észnek lennie annak a kemény fejében, hogy rájöjjön mi is folyik itt. Megvonom a vállamat, mikor elmegyek mellette, majd miután megkaptam a köpönyeget, magamra is terítem. Nem volt rossz üzlet, igazán melegnek tűnik, jó hasznát vehetem majd. Sőt mi több, úgy tűnik, hogy további engedményt is kaptam, (//off: PM-ben 50-t írtál, itt meg 55 – van, nem tudom most melyik legyen, de javítok ha úgy van) ezek szerint igen remek munkát végezhettem. Eközben gondolataim azon járnak, hogyan fogok továbblépni.
Kael testvér a Vörös Orrban lévő szállásukon meditál, amikor megtalálom, miután leültem, szótlanul folytatja. Gondolom még befejezi a rituális elmélyülést, ezért csendben üllök mellette, de a fejemben kavargó dallamok százai hatalmukba kerítenek, és egyiküket halkan fütyülni kezdem.
Mire leég a csuhás gyertyája, még nem kezdődött el a beszélgetés, és utána egy újabbat gyújt meg, folytatván a meditációt. Ezután igyekszem nem hangoskodni, próbálok nyugodtan ülni, hátha nem kell sokáig várnom. Így csendben tudok ülni, elmélkedni, bár tudom, hogy nem stabil állapot ez, és talán tíz- tizenöt percig lehet orvosság a cselekvési kényszerre.
A Hajnallal történő beszélgetés izgalmassá válik egyre inkább.
¬ Valóban, az ellensége sok mindent tudhat róla. És ez esetben a nemes becsületessége is nagyító alá vethető. Mégis tartózkodnék ettől a lépéstől. Egyrészt, mert meglehet hogy egy sakktáblára kerülsz gyalogként, és ha valamelyik fél gyanút fog, amiért a másik házában is megfordultál, akkor nem sokáig maradhatsz biztonságban. És feltehetőleg életben. A cselédek… a cselédek közül vannak olyanok, akik mindenképp hallgatnak a kritikus dolgokról, de egy jó háztartásban mindig vannak olyan inasok is, akik egy mosoly után. – „és talán pár kör után” – hajlandóak mesélni. Olyanok, akár egy hatalmas pince, amibe egy csapóajtó vezet. Meg kell találni azt a témát, ami feloldja a gyanú alól, amitől megbízik benned, és ezáltal megnyílik előtted, akár egy kódex. Óvatosan kell lapozni benne, így célszerű lassan, óvatosan elterelni a témát oda, ahová szeretnéd. A legnagyobb kihívás talán az ajtó megtalálása, de az én véleményem szerint annál nehezebb, hogy észben tartsuk, ne siessük el a kulcstéma felhozatalát, mert azzal ez a megbízhatósági kapocs azonnal elszakadhat.
¬ Talán igazad van, nem volt lehetőségem ilyen közelről megismerni őket, hogy tudjam, hogy hiteleznének-e. Mellesleg, mit érnék el azzal, hogy gyanús módon meghalna a kuzinom? Öröklésben nem tartok ott, hogy a család kincstárából fizessem ki őket. Talán, ha lemészárolnám az egész ágat, de legutóbbi vizsgálataim alapján még nem vagyok rokongyilkos.
A következő körnél kisebb ellentét alakul ki a fogadós és Hajnal között az ital minőségén. A kialakult jelenet színházba illően zajlik le, melyet egy széles mosollyal díjazok. Körbenézek a fogadóban, hátha látok valamiféle kiszolgálót, és megjegyzem, hogy legközelebb tőle kérjek, elkerülendő azt, hogy mindenféle kívánatlan dolog kerüljön az italunkba. Fogadóssal lehet viccelődni, de van nála egy ütőlap, amit nem lehet elvenni tőle. Ő tölti azt a poshadt lőrét, és azt csinál vele, amit akar, amennyiben nem látják.
Amiket a testőrről mond, az aggodalommal tölt el, és ez talán az arcomra is kiült, a lány tekintetéből arra következtetek, hogy élvezi a helyzetet. – magam is elveszem a poharat, de az orromhoz illesztve megízlelem az illatát, majd lerakom az asztalra.
¬ Jobb. Azért nem tartom valószínűnek, hogy ilyen hírhedt lennék, hogy még Merussában is megkeresnének, fél világgal odébb. De nem ártana nem magamra haragítanom azt a bizonyos szervezetet. – kicsit előrébb hajolok, és csendesebben folytatom – Egy gorg hordától annyival különböztek, hogy nem voltak akkora fegyvereik. Szóval úgy tűnik, értik a dolgukat.
A csuhás Kaelről ejtett komikus szavaimon jóízűen nevetett, majd elgondolkodva javasolta művészeknek Mortar papjait.
¬ Ha engem kérdezel, érdekesek volnának a műveik. Csak azt sajnálnám, hogy egyedül a művek ruhája változna meg, de mindegyikük lényegében ugyanolyan témájú volna. Az talán egy idő után egyhangúvá tenné őket. Ezer arc ide, vagy oda. Lényegében mindegyik Mortar. –vonom meg a vállamat. – Szerinted, ha Kael elé raknánk egy vásznat és festéket, akkor mit festene rá?
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #408 Dátum: 2017. Június 19. 21:09:19 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: A fogadóban
Résztvevők: Elassor

A köpeny jelenleg nem csak melegnek tűnik, hanem az is. Pár perc alatt sikerül benne leizzadni, s az ing is nedvesen tapad Elassor hátához, annyira izzad a köpeny alatt.

Hajnal arra, hogy milyen egy jó háztartás, megrázza a fejét
-Nem szól szám, nem fáj fejem - Jobb, ha ehhez tartják magukat a népek. Aki locsog, mint a patak, az hamar valami vidéki viskóban találhatja magát a családjával, már ha nem az eperágyás alatt a többi szarral együtt - véli Hajnal.
-Persze azért nem mindegy, hogy melyik csapóajtót találja meg valaki - van olyan ami bár jónak tűnik, mégis egyből csapdába vezet - jegyzi meg töprengve.
-Ha nincs pénz, akkor sincs gond - csak várni kell. Előbb-utóbb jön valaki, aki önszántából is előmozdítja az öröklés ügyét, még ha nem is akarja az ember. Legnagyobb bánatomra apámat például felnégyelték Ardúniában - avatja be Elassort.
Hajnalt viszont nem zavarja, hogy mi kerülhet a poharába - vagy láthatólag fel sem merül benne, hogy mi történhet, vagy - nem annyira finnyás mint Elassor. Így aztán ő nem is másik felszolgálónak int, hanem továbbra is a fogadóst ugráltatja - ha elfogyna a kancsónyi tömény az asztalról.
-Kit érdekel, hogy kicsoda és honnan jött? Egy szó a lényeg: nemes. Vagyis kifizetik érte a váltságdíjat, mert a nemeseknek van pénzük. Ha pedig tévedtek? - vonja meg a vállát - Hát, a malacoknak is kell valamit enniük, nem igaz? - kérdezi vidáman - Egy elégedett és jóllakott malaccal több lesz Arcantisban, és egy senkinek sem hiányzó nemessel kevesebb - világít rá, hogy mire lehetnek jók a disznók. Ám a művek témájáról kicsit más véleménye van
-Valóban minden mű egy dologról szólna - az életről. Örömről, bánatról, szerelemről, furcsa helyzetekről és tettekről. S azzal érne véget minden, amit említettél - Mortarral. De ha nem érne véget, akkor unalmas lenne, nem? Kael egyébként egy napot festene. Így van benne kör, és ezzel minden rajta volna, ami fontos - osztja meg Elassorral az elképzelését
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #409 Dátum: 2017. Június 20. 19:44:44 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: Gördülő Ember
Résztvevők: mindenki

Visszatérve Lan nekilát papírra vetni a rá szabott feladatot. Az ecset könnyedén siklik a papíron, hogy lassan alakot öltsön a házfő akarata. A mélyülő sötét és a pecsét okán gyertyafény mellet zárja az irományt, melyet aztán Vaninának ad át. Kiina közben Hajnalnak mesél egy régi történetet, melyből a figyelmes hallgatóság megtudhatja, hogy a csillagok mindegyike valójában egy-egy kívánság, és ha teljesül, hullócsillag formájában hagyja el az eget. Ennek következtében Kiina most nem is üti bele az orrát Lan tevékenységébe - mely így egyedül talán Kaelnek szúrhat szemet.

Az éjszaka lassan leszáll, és csillagokkal telehintett sötét égbolt feszül a vidék fölé. A karaván tagjai elheverednek a tábortüzek körül, és álmukat négy harcos őrzi. Kiinát nem zavarják az éjszaka hangjai - amelyet megannyi surrogás zizegés és más tevékeny hangok alkotnak. A puszta most kel életre, ahogy a gyilkos napsugarak végre eltűntek a horizont mögött. Az éjszaka ugyan visszahűl a levegő, de a föld még emlékszik a nappali melegre, és langyosan simul az ember hátának.
Az éj nyugalmát csak pár teherhordó állat egy-egy felnyihogása, bőgése vagy a magukon könnyíteni igyekvők botorkálása töri meg. Az ébredés a nappal együtt történik, és egy gyors reggeli után fertályóráig is eltart, míg újra menetkésszé válik a karaván, hogy a simogató napfényben végre meginduljon távoli célja felé. A kezdetben simogató nap hamarosan fogakat növeszt, és egyre erősebben mar bele a szabadon hagyott bőrfelületekbe, és a szél is feléled, apró porszemekkel hintve tele az ember arcát - szemét. A karaván az egyik fontos állomás fele tart - amelyet csak úgy emlegetnek, mint az Élet forrását. Kiina felvilágosít titeket, hogy ez az egyetlen ismert vízforrás Merussa és a hegyek közt. Mielőtt még elérhetnétek, a távolban remegő horizonton a hegyek felől egy apró vitorla bukkan fel, és mintha lassacskán közeledne. A karaván tagjai közül néhányan csodálkozva mutogatnak a távolban felbukkant jelenségre, de többen is csak legyintenek. Kiina amikor megpillantja, elvigyorodik

-A Gördülő Ember! Ő a futár - világosít fel titeket. A vitorla közeledik, és egyre jobban engedi kivenni a részleteket - mint alatta a hajótestet. Valójában nem túl nagy de igen furcsa jármű közelít - egy halászbárka az, mely a vitorlájába fogott széllel hajózik a karaván irányába, és a bárka mintha egy szekérre lenne ráépítve, ami előtt egy fia ló sincs. De nincs is rá szüksége, mert nyaktörő iramban közeledik - így már ki lehet venni, hogy mindössze egy ember van a sivatagi hajóban. Ahogy közelít, bevonja a vitorlát, és lelassít, majd kidobja a horgonykövet. Egy vékony, tetőtől talpig koszos-poros, de egykor fehér, bő ruhájú ember ugrik ki, és csak miután elvette az arca elől a vásznat,derül ki, hogy férfiemberről van szó. Korát tekintve a negyedik dekádban járhat. Napsütötte arcú, rövid hollófekete hajú férfi. Fél gyertyaégésnyi ideig beszél a karavánvezetőkkel, miközben a szájtáti népség a hajóját nézegeti - akárcsak Hajnal. A beszélgetés befejeztekor újra megindul a bárka fele, amikor észreveszi Kiinát. Megtorpan, és jól megbámulja magának, aztán csak elindul felétek...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #410 Dátum: 2017. Június 22. 19:38:34 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa, Vörös Orr
Időpont: nyárelő
Esemény: Sterrard úr
Résztvevők: Kael

A Vörös Orrban a második gyertya gyújtása Sterrard úr ajkaira forrasztják a füttyöt, és inkább csendben fészkelődik a helyén. Látni, hogy nincs hozzászokva a fegyelemhez - vagy nem foglalják le kellőképpen a saját gondolatai. Annak a típusnak a képviselője lehet, amely belekezd valamibe, és szinte azonnal valami más el is vonja a figyelmét. Ennek ellenére fertály óráig még bírja szó nélkül - igaz, úgy izeg-mozog, mint akit hangyabolyba ültettek.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #411 Dátum: 2017. Június 25. 21:51:47 »


Búcsúzóul még egyszer kifejezem gesztusaimmal a tiszteletemet az úrnak, és aztán volt-nincs Sytis. Állok a sivatagban, és próbálom utolérni a tetteimet. Igen, elbocsátottak. Igen, most már a magam ura vagyok. Igen, még a csapattal és Kiina ügyével vagyok, és a jövő, nos, a jövő, ami felesküdve kikövezettnek és behatároltnak tűnt, most eltöröltetett. Bármi lehetek és semmi sem. Megborzongok. Ilyen szabadnak lenni? Kisit elszorul a torkom. Szolgálatra neveltek és parancskövetésre, nem önálló döntések meghozatalára és saját útszabásra. Milyen izgalmas! Milyen félelmetes!

Hallgatagon megyünk vissza a többiekhez, akik játékban vannak.
- Nem, most kihagyom - felelem, amikor csatlakozni hívnak. Bólogatok Kiinának, igen, a fejem az megvan, de a ház signuma már nem. Marad az acél, tisztán és jóakarattal. A ház jelvényétől csak akkor válok meg, amikor később megkapom a tekercsemet Lantól.
Szótlan a mentis. Vajon mi jár a fejében? Talán semmi. A házfő döntött, ő követi, ügy lezárva. A sivatag takarékosságra int, még gondolat terén is. Búcsúzása diplomatikus, mint ahogy általában Lan maga. Bátran nézek rá, és ez valahol a küldetés érdeme. Ha nem engem választanak ki, sosem tanulom meg felemelni a szemem az emberek mellénél vagy állánál feljebb. Ezzel ugyan támadhatóságot kockáztatok, hisz a szellemnézők a szemen át is beleugorhatnak az ember fejébe, de csak most tanultam meg, micsoda erő van abban, ha tekintet a tekintetbe kapcsolódik.
- Köszönöm. Sokszor.

Éjszakára Kiina közelében vetem meg a fekhelyem, és teleszívom magam az éjszakával. A sivatag ilyenkor a legszebb, és kincseit, amit nappal rejteget a hőség elől, ilyenkor fedi fel. Aztán jön a hajnal, majd a reggel, és mintha a széllel és a forrósággal bosszulná meg azt, éjszaka kilestük.

Aztán olyat látok, ami önmagában nem lenne furcsa, de hogy éppen egy sivatagban mutatkozik meg, már annál inkább. Vitorla és hajó! Tenyerem külső oldalával ellenőrzöm a homlokom, nem a napszúrás láttatja-e ezt velem.
Ezt senki, soha nem fogja elhinni nekem. Nem, ha egy életen át magyaráznám is!
- Futár? Magáé vagy valakié? Honnét ismered? - hajolok Kiinához. Fúrja az oldalam a hajó, a férfi, és mindaz, ami fejében lehet.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #412 Dátum: 2017. Június 25. 22:41:02 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: A fogadóban
Résztvevők: Elassor


A köpeny igen meleg, ezért a piacteret elhagyva leveszem magamról, és úgy indulok vissza a Vörös Orr fogadóba, még mielőtt teljesen átizzadnám az ingemet.
„Jó hasznát veszem majd ennek a hegyekben, vagy északon. Északon vagy a hegyekben biztosan szükségem lesz rá, azonban a déli kikötőben nem valószínű, hogy jó hasznát veszem azzal, ha beleizzadok”

Újabb alkalommal ismerem el a lány tehetségét, igen mesterkéltnek tűnik, talán még fenyegetés is megbújhatott a gondolkozó tekintete mögött.
¬ Igaz, veszélyekkel megáldott, azonban én úgy hiszem, a semminél a kevés is több, és a szegények esetén a szükségük törvényt bonthat, hiszen mindenki szeretne boldogulni ebben a világban. És semmi sem jár veszélyek nélkül. Ha a szép beszéd nem is, a szép érme mindig segít a magában vívódó cselédnek, hogy helyes döntést hozzon. Nem mondom, hogy mindenki, minden helyzetben beadná a derekát, hiszen valóban igaz, hogy ne szólj szám, nem fáj fejem… De némely esetben megéri vállalni a kockázatot.
Miközben szavai az apja halálát mesélik el, a szemébe nézek, megpróbálok kiolvasni valamit belőle, még mielőtt a közönyösség fátyla borul rá.
¬ Mikor történt? – szavaim szimpátiával telítettek. Ardúniában egyszer volt részem belepillantani a felnégyelésbe. Nem volt egy kellemes látvány, arra emlékszem. – Mivel vádolták meg?
A későbbi beszélgetés folyamán Hajnal nem aggódik a fogadós bosszújától, így jómagam is elfeledem, utána egy pedig az eltávolításomról beszélünk.
¬ Kétségkívül igaz – kacagok fel én is a disznókkal való ötletre. – Bár szerintem jobban járnak, ha a kikötőben adnak el valami fogadónak, mert akkor sok jóllakott száj lesz, és még pénzt is kapnak vele! A maradékból meg olyan csecsebecséket csinálnak, amit árulgatnak a piacon. Kész haszon volna nekik.
A műelemzése végén már jómagam is komor tekintettel nézek rá.
¬ El kell ismernem, korábbi válaszom félvállról volt, de alaposabban belegondolva igazat kell adnom neked. Tényleg úgy tudnám elképzelni őket, mint művészeket. Kael személyét nem ismerem annyira, hogy megerősítsem az elméletedet, de el tudnám képzelni róla. Egyébként honnan tudod, hogy nem művészek? Mortar ezer arca, az a számtalan élet, melyet megélhettek, talán valóban művészek. Olyanok, akiknek a műveit az emberek nem értik, így nem is csodálhatják. – majd megiszom a poharam tartalmát. - Remélem a későbbiekben beletekinthetek ebbe. A legutóbbi találkozásom Kaellel meglehetősen hosszúra sikeredett.

Az este folyamán előveszem a titkos kis naplómat, és egy rövid jegyzetet írok bele.

Vörös tengerű város
Öblöd kígyóvértől mocskos
Rég egy szörny kívánta halálod
Ösellensége fészkébe rontott
Századok hangjait őrzi a szél

Ormótlan kígyó elhaló hangjait
Rengett a föld és kiöntött a tenger
Rengett a föld és a gigász teknős agyarai

Feltépték ellenfele testét, de számos sebbel
Oldalgott vissza a tenger mélyére
Görcsbe kötötte lábait mágikus erő
Azóta hátasa a Shoarral ház szigetének
Diadalát mégis zengi a merussai szellő
Óhaját beszéli el, ha figyel, a szél.


Ideiglenes utastársaim rejtélyesnek tűnnek, bár megtudnék róluk valamit, ami elősegíthetné a bizalom kiépítését...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #413 Dátum: 2017. Július 04. 20:21:38 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: A fogadóban
Résztvevők: Elassor

Kael miután meggyújtotta az újabb gyertyát, tovább folytatta a meditációt. Úgy tűnik, hogy a pap Elassor kitartását és elhatározását teszi próbára - más logikus magyarázat nem nagyon van - hacsak nem vesszük számításba a szándékos bosszantást. Aztán újabb fertályóra telik el, és mg ki tudja mennyi...


Hajnal láthatólag nem szomorkodik felmenője sorsa felett
-Az apám is törvényt bontott, meg érméket gyűjtött. Rabolt a gazdagoktól, igaz odáig nem jutott el, hogy szétossza a szegények között. Inkább az egyenlőség nevében a szegényektől is rabolt, ha volt mit. Igaz, a gazdagokat jobban szerette kirabolni. Ugyanannyi munka, több pénz. Talán egy holdhónapja történt, hogy elfogták. A bírák gondban lehettek, hogy csak egyszer lehet kivégezni.
Amikor a fogadó és a húsellátás kerül szóba, csak megvillan a szeme, valami az eszébe juthatott. A műelemzésre viszont csak megvonja a vállát
-Ha valami sokáig tart, azt jelenti, hogy van idő foglalkozni azzal, ami érdekli az embert. Szóval feltehetőleg Kael is fog olyasmit mutatni, amit érdemes megjegyezni. De inkább megyek kockázni
Veregeti vállon Elassort, és bizalmasan közelebb hajol
-Kiina szerint az egyik szomszédos fogadóban főznek így, és innen veszik a húst! Azért nem alszunk itt egyedül - vigyorodik el - Különben is, az a fogadó mindig gyanús, ahol éppen frissen meszeltek a szobák - hagyja Elassort magára, és visszatér ahhoz az asztalhoz játszani, ahonnan eljött. Szó se róla, még Elassornak is feltűnt, hogy a tágas szobája frissen van meszelve. Vajon véletlen egybeesés volna, amit Hajnal kihasznált, vagy tényleg van valami igazság abban, amit mondott?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #414 Dátum: 2017. Július 05. 20:38:55 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: -
Résztvevők: Vanina

Sӱtissel együtt tűnik el a kötelesség, mely eddig az Antarӱss házhoz kötötte Vaninát, hogy átadja a helyét a sivatagnak, mely akár az újrakezdés szimbóluma is lehetne üres síkjával. Igaz, ezt a síkot Kiina és Hajnal hangja is betölti - éreztetve, hogy mégsem áll teljesen egyedül a nagy kezdet kapujában.
A Lan által írt tekercs az, amely kacskaringózó és nyújtózkodó írásjegyeivel kézzelfogható ténnyé formálja mindazt, amiben a Házfővel sikerült megállapodni. Elgondolkodtató lehet,  hogy egy ilyen papír képes-e ennyire megváltoztatni az ember sorsát, vagy az ember az, aki sorsa változását ilyen papíron követheti nyomon. Apró, de fontos különbség.

Lan most fukarkodik a szóvirágaival, talán a különleges alkalmat különleges módon kívánja a maga részéről is emlékezetessé tenni, így feltűnően röviden és tömören kíván szerencsét a tekercsek átnyújtásakor.

Kiina úgy alszik ahogy általában szokott - nyugodtan és gondtalanul. Hogy ez meg fog-e változni, ha megtudja, milyen szerepet szántak neki távoli földeken - majd kiderül, ahogy az is, hogy ez mennyire volt bölcs döntés.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #415 Dátum: 2017. Július 05. 20:44:23 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: Gördülő Ember
Résztvevők: mindenki

Kiina a kérdő szavakra a hajó fele int
-A híre megelőzte - válaszolja miraclai nyelven Vaninának - még ezen a vidéken is feltűnő jelenség - magyarázza, hogy honnan ismeri
-De soha nem álltam vele szemtől szemben, ha ez érdekel - válaszolja - és ha az érdekel, úgy tudom, hogy a saját ura. Tíznapokig a hegyektől a part fele fú a szél, de vannak napok, amikor ez megfordul kis időre. Jó szélnél állítólag a legkitartóbb ló sem veszi fel vele a versenyt, és kisebb árukkal megpakolva szeli át a pusztát. Fontos hírek, sürgős szállítmányok suhannak éjjel és nappal a fedélzetén.


A férfi közeledik, és kiderül - a rövid haj csak távolról tűnt rövidnek, mert a melegre való tekintettel kontyba tűzte, hogy szabadon hagyja a tarkóját.
Bő öt lépésnyire megáll a társaság előtt, aztán megszólítja Kiinát
-Te laksz az aranyút végén? - kérdezi tőle abrín nyelven. Kiina megvonja vállát
-Általában igen - ad némileg semmit mondó választ. A férfi még egyszer alaposan megnézi
-A történetek szerint nem szoktad elhagyni az erdőt - kételkedik kissé
-A történetek mást is említenek, és az sem feltétlen igaz. Vannak fontos ügyek, amelyek mellé ha kell, odaállok - válaszol Kiina
-Akkor biztos fontos lehet - véli a férfi - mert másfél napi járóföldre északra van egy nehéz-lovas csapat két tucat fővel, akik egy nador nőt és pár embert keresnek. A vezetőjük bár nemesnek tűnik, mintha az őrület lángja lobogna a szemében. A táboruk a régi keresztútnál van. Külhoni szinte mind, és mérget vennék rá, hogy ardúnok. Átkutatták a hajómat is, ahogy mindenkit mást is jól megnéznek maguknak. Az a gyanúm, hogy nem szívesen keresztezném az útjukat a helyedben - osztja meg az értesüléseit Kiinával
-Köszönöm a figyelmeztetést! - biccent Kiina a férfi fele - Azt mondod, hogy a keresztútnál? - kérdezi, mire a férfi bólint
-Hát, akkor jó szelet! - búcsúzik tőle Kiina, mire a férfi aprót biccent a társaság többi tagja felé, megfordul és visszatér a vitorlásához. Ott igazgatja a felszerelését, és készülődik az indulásra, Kiina pedig a láthatár szélén húzódó hegyeket fürkészi.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #416 Dátum: 2017. Július 05. 22:23:06 »


A jármű lenyűgöző, az irányítója nem különben.
Bárcsak a hegy felé fújna a szél...! De nem, hogy a rossebb esne bele.
Pórbálok nem feltűnően bámulni, kevés sikerrel megy. Hegyezem a fülem, mi hangzik el Kiina és a férfi között. Baljós híreket hoz, és ezek szerint már előttünk is vannak, nem csak mögöttünk. Szorul a hurok, ez egyre rosszabbul fest. A figyelmeztetés után a férfi felkészül, hogy elgördüljön szerkezetével, én pedig halk sóhajtás kíséretében közlöm Kiinával, amit egy ideje már tudok:
- Kiina, az Anartyss ház feje két fontos dologban hozott döntést a minap: egyrészt engem felszabadított, másrészt téged tett meg a csapat döntéshozó fejévé. Innentől te szabod meg utunkat és minden mást. Vehetnéd tréfának, de nem az, elég ha Lant kérdezed, ő meg fogja szavaimat erősíteni. Hallva mi vár ránk, kíváncsi vagyok, szerinted mi volna célravezető, hogy élve elhagyjuk a sivatagot és a kedves jó urakat, akik ránk fenik a fogukat, pengéjüket.
Utánam a vízözön, kacajjal, legyintéssel, lehülyézéssel számolok. Valamelyiket vagy ő vagy Hajnal majd bemutatja.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #417 Dátum: 2017. Július 09. 22:20:18 »

Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: A fogadóban
Résztvevők: Elassor

Az ajkamba harapva igyekszem kivárni, amíg a következő gyertya elalszik. Következő időkben már a gyertya égését siettetem gondolatban, ki tudja, mennyi sikerrel, amennyiben elalszik a gyertya, megszólalok.
- Kael testvér, feltehetek pár kérdést a csatlakozásommal kapcsolatban?
Amennyiben nem válaszol, meg két fertályóráig várok, majd egy "elnézésed kérem, Kael testvér"- után elhagyom a szobát

Hajnal kifejti az apja halálának körülményeit, és hirtelen rémleni kezd valamiféle hír egy férfi felnégyeléséről.
- Portellában történt meg, igaz? - vonom fel a szemöldökömet, és elhúzom a számat. - Egy nappal korábban hagytam el a várost. Saj - bólintok.
Azután Kaelre terelődik a szó és Hajnal szerint megéri megvárni azt, amit Kael mondana. Ezzel egyet is értek, attól függően, hogy tudtunk-e érdemben beszélni egymással, esetleg meg is említhetek pár példát.
Végül megunhatta a társaságot, vagy csak visszaakart szállni a játékba, de felállt az asztaltól, és elindult a kockázók felé, de előtte odahajol hozzám.
- Ha nem alszunk egyedül, miért nem alszunk együtt? - vágok vissza egy széles mosollyal az arcomon.
Az újra meszelt fal valóban feltűnt, és aggodalmamat fel is ébresztette, főleg azok után, amiket mondott Hajnal.
"Fal újrafestés, elrablás, megölés, ezek a dolgok. Nem játékok."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #418 Dátum: 2017. Július 13. 19:43:45 »
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: Gördülő Ember
Résztvevők: Vanina

Mivel Kiina s a futár nem húzódik el, így nem is kell nagyon erőlködni a hallgatózáshoz. Ezért pontosan hallja, hogy Kiina, amikor a futár már épp fordulna meg, még utána szól
-Ha a hegyekben jársz, az asszonyoddal szívesen látunk vendégül - a férfi erre félig megfordul
-A hegyek veszélyesek, de köszönöm a meghívást. S nincs asszony - a szabadság magányos dolog - válaszolja, mielőtt tovább indulna. Kicsit később Kiina Vaninára vigyorog
-Látod, megkérdeztem neked a legfontosabbat... - amely vigyor csodálkozó arckifejezésre változik, ahogy hallgatja az Anartӱss házfő döntését.
-Megcsípte valami hülyebogár? - szalad ki a száján - Engem meg sem kérdezett! Miből gondolja, hogy Kiina alkalmas a feladatra? - teszi fel a kérdést inkább magának, aztán vesz egy nagy levegőt
-Ha úgy vesszük semmi nem változott, igaz? - kérdez vissza
-Hiszen Arcantison át én kalauzollak titeket, én mondom meg, hogy merre és hol menjünk, nehogy úgy járjatok, mint az eltűnt nemesetek. Legfeljebb most majd nem nekem, hanem Lannak fogtok panaszkodni ha kemény a derékalj - nyugszik bele. Aztán kis ideig nézi a hegyeket, s előrukkol egy javaslattal.
-Majd kerülni fogunk. A Halott folyó medre mélyebben fekszik, s a Madártemetőig jól lehet benne haladni. Kicsit melegebb van abba az irányba, hoszabb az út - meg nincs ivóvíz - ezért nem jár arra senki. De nekünk jó lesz, és egy napi vízre lesz csak szükség, amikor elhagyjuk a karavánt - osztja meg az elképzelését.
-Ezzel nyerünk egy kis egérutat, ami elég az erdők eléréséig. Ott meg már én vagyok az úr! Vagyis Kiina! - mosolyodik el.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #419 Dátum: 2017. Július 31. 13:23:59 »


Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa, fogadó
Esemény:
Résztvevők: Sterrard úr és Kael testvér valamint pár gyertya

Az idő - elviselhetetlenül lassan? - telik, végül Sterrard úr töri meg a csendet:
- Kael testvér, feltehetek pár kérdést a csatlakozásommal kapcsolatban?

A szerzetes nem válaszol azonnal. Aztán később sem.... Mikor aztán partnere elhatározza, hogy most magában végigmond egy rövidebb elbeszélő költeményt, kimondott hideg hömpölygi körbe.
Nem a bőrt lemaró goragari fagy, de azért még a merussai hőségben is kellemetlen - a szerzetes tekintete pedig nem sokkal barátságosabb:

- Ha eldöntötted, hogy Velünk tartasz - alighanem Mortarra gondol - akkor reggel leborotváljuk a hajadat és csuhát öltesz. A Halál és az újjászületés gyakran fájdalmas és sohasem bizonyos.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...