Szerző Téma: Nadír Könnyei  (Megtekintve 36167 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #375 Dátum: 2017. Április 01. 19:04:50 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Esemény: Megbeszélés
Résztvevők: Vanina, Lan, Kael, Hajnal,Kiina

Hajnal a rosszakarók említésére azért csak közbe kotyog.
-Úgy gondoljátok, hogy ilyen messzire utánunk jöttek volna? - hitetlenkedik. Aztán átgondolja a dolgot, és hozzá teszi
-Hát, több napot vesztegeltünk azon az átkozott hajón, szóval nem lehetnek túlságosan lemaradva - borzong meg a gondolattól és a hirtelen lehűlt levegőtől.
Kiina pedig Lan felvetésére, hogy a várakozás mennyire fér bele az időrendjébe, csak megvonja a vállát.

-Felőlem várhatunk a karaván indulására. De a hegyeknél tényleg külön utakon folytatjuk, mert nem Mortalisba szeretnénk jutni, mint a karavánok - fűzi hozzá a véleményét. Aztán Vaninára néz, hogy neki van-e hozzáfűzni valója.

Kicsivel később már a fogadó ivójában élvezhetitek az egyszerű, de laktató ételt, amit felszolgáltak számotokra. Főtt rizs, hús, és valami vöröses árnyalatú csípős szósz került elétek, egy kancsó valamilyen erjesztett páralt kíséretében. Kiina szerint egy kaktuszféléből készítik ezen a vidéken.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #376 Dátum: 2017. Április 01. 19:07:39 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa, Vörös Orr istálló
Esemény: Régi ismerősök
Résztvevők: Vanina

Vanina mikor meglátogatja Fifit, hogy leellenőrizze - minden rendben van-e hűséges hátasával - miközben a lóval foglalkozik, az istálló ajtajában felbukkan két láncinget és oldalukon csatakardot viselő férfi. Csak pár lépést tesznek beljebb, hogy ne a nap tűzzön a fejükre, s megszólítják az idősebb férfit, aki unottan lapátolja a lócitromokat egy fa talicskába.
-Ember! - Hallja Vanina abrín nyelven, erős Ardún akcentussal - Egy fehér nőnépet keresünk. Nadort. Lakozik-e itt? - szegezi neki a kérdést a munkáját megszakító férfinak, és kezében megcsillan egy lin. Jobban megnézve a beszélőt, a hátán az égkék köpeny ismerősnek hat Vanina számára - a torny őrei hordtak ilyet. Ráadásul a köpenyt tartó tenyérnyi signum is arról regél, hogy a szeme nem csalta meg - valóban onnan érkeztek. A kérdezett óvatosan, két ujjal átveszi az érmét, jól megnézi magának a két fegyverest, aztán csak ennyit mond
-Nem. Itt nem szállt meg ilyen.
A két fegyveres közül az egyik beljebb sétál, és végignézi az állásokat. Amikor Fifihez és Vaninához ér, futólag végigméri, de nem villan a felismerés szikrája a szemében.
-Te láttál nadort? Nőt? - teszi fel a kérdést, és várja a választ.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #377 Dátum: 2017. Április 08. 11:08:24 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Merussa kikötője
Időpont: nyárelő
Esemény: Szállás, tervek táplálkozás miegymás
Résztvevők: ?????
__________________________________________________


Hajnal megnyilvánulása kapcsán kimondom a folyamatos aggódásom okát.

- Állítólag a kristályszobor eltűnését követően a nagyúr megidézett egy bosszúálló angyalt, ami a szobor nyomába eredt egy ilyen manifesztáció ha tényleg megidézésre került nem az általunk megszokott és felfogható módon utazik és nyomoz a szobor nyomában járva. Az igaz, hogy a síkunk legtöbb törvénye és szabálya köti de mint felsőbb síkok megtestesülése a legtöbb alól talál kibúvót vagy óriási hatalmánál fogva túllép azok felett. – mondom nekik.

A későbbiek során kiélvezem a fogadó egyszerű ám laktató ételeit és mértékkel fogyasztok a helyi erjesztett párlatból.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #378 Dátum: 2017. Április 16. 18:26:11 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: karaván
Résztvevők: Vanina, Lan, Kael, Hajnal,Kiina

A merussai pihenő - mind a három nap eseménytelenül halad a maga útján - míg végül megvirrad az indulás napja. A karaván az északi kapun kívül gyülekezik - és akkor indul amikor a kapu ívének árnyéka először az útra esik. Addig viszont a kapun kívül valódi színes forgatag kezd el gyülekezni. Megrakott málhás öszvérek, fekete-fehér csíkos és normális teherhordó lovakon a legkülönfélébb ládák, zsákok, iszákok, kisebb hordók vannak felközözve-szíjazva. A szállítmány egy jó része mi más lenne, mint só, de persze akadnak Ardún áruk is szép számmal. Ahogy a gyalogos kereskedők hátára a könnyű bambusszal megerősített hátizsákok. Jó fertályórát kell várni az indulásig, és szép lassan, de annál hangosabban megindul a vagy háromszor tíz teherhordó állatot és két tucat embert számláló karaván. A vezetőjük egy nap-égette, középkorú férfi, akinek a naptól fakó ruhája semmiben nem különbözteti meg a társaitól. Ahogy mentalitásában sem - amint meglátta Kiinát kikötötte, hogy mivel az efféle népek különlegesen veszélyesek tartsa távol magát a teherhordó állatoktól, nehogy megbűvölje azokat. No és persze a kondéroktól, nehogy beletegyen valamit. Kiina ezt csak egy lesajnáló mosollyal fogadja, de nincs ellenvetése a szabályokkal szemben. Az út lassan fogy, nem úgy az ivóvíz - az árnyék nélküli szikkadt pusztaság megkéri a meghódításának árát. Hajnal a meleg ruhás cókmókja alatt izzad, de jól viseli a gyalogtúrát ebben a melegben. Kiina viszont szemmel láthatólag nincs lenyűgözve - unott és poros arccal baktat előre. Látható, hogy alig várja - elérjétek a hegyeket.

Az esti pihenő az, ami némi változatosságot hoz. A nap lenyugtával a levegő elviselhetőre hűl vissza, és cserébe a föld sugározza vissza a nap közben eltárolt hőt - kellemes melegséget biztosítva. A karaván különféle "klikkjei" egy-egy közös tábortűz köré gyűlve pihennek le, és kezdenek neki a vacsorakészítésnek. A környéket bezsongja a beszélgetők, itt-ott bosszankodók hangja. A megállapodásnak hála rátok a karavánt kísérő öt hivatásos zsoldos főz - rátok csak a tábortüzetek elkészítésének nehéz feladata vár - amit Kiina örömmel magára is vállal. Mire lefő a gyümölcstea, amit feltett főni, addigra a vacsora - kása és füstölt hal is megérkezik.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #379 Dátum: 2017. Április 16. 18:31:39 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Sytis
Esemény: Szemtől szemben
Résztvevők: Vanina, Lan

Vacsora után Lan és Vanina kissé különvonul, majd Lan lassú mozdulatokkal felkészül az utazásra. Az utazás bár most is rövid, de látványos - A letáborozott karaván fölé röppenve mint a nyílvessző csak egy pillantásra marad idő az alant fénylő tábortüzekre, és a távolban sötétlő tengerre, hogy aztán madártávlatból suhanjatok el a kietlen, száraz síkság felett a gyorsan közeledő, felhők mögé bújt hegyek felé. Szétnézni sincs idő, s már az erdőkkel borított háborítatlan völgyek felett cikáztok, folyamatosan északnak tartva. Hamarosan eléritek az északi partot, mely mentén sebesen haladtok számtalan apró kis falu, városka fölött távoli célotok fele, miközben jobb kéz felől csak a végtelenbe vesző víz uralja a látóhatárt. Néhány szívdobbanásnyi ideig eltart felismerni Queboa mezeit, hogy aztán már Sӱtis tóvidéke terüljön el alant. Az utazás ismét annál a palazzonál ér véget, ahol az egész utazás elkezdődött, és annak is a dolgozószobájában.


A több alak magasságú teremben a csúcsos ablakok a freskókkal telefestett mennyezetig nyújtóznak, és az ember orrát betölti a méhviasz és pergamenek "illata". Vanina és Lan csizmája alá ismerősen simul a drága szőnyeg, melyen Zevran atyjának, Sertias Antarӱssnak az íróasztala áll, mintegy szigetet képezve a dolgozószoba csiszolt fa padlójának tengerében.
 
A házfő, Sertias Antarӱss most nem az íróasztala mögött ül, hanem az egyik hatalmas ablak előtt áll, és az esti város látképében gyönyörködik. Az érkezésetekről szólni sem kell, mert megfordul, és pár lépéssel közelebb sétál. Hosszú éjfekete hajába a legutolsó látogatás óta már egy-két ezüstös hajszál is vegyül, melyet most is finoman vésett ezüstgyűrű fog össze lófarokba. Vagy csak a szemetek csal meg, vagy lehet, hogy rosszul leplezi - de mintha árnyék suhanna át az arcán, ahogy Vaninára és Lanra néz. Lehet, hogy megérzett valamit, mert a társalgást is így indítja[/i]
-Mi történt? - teszi fel a kérdést csendben először sӱtisi, majd miracleai nyelven. Gyors kézjele nem a palazzók, hanem a légiók világát idézi - a jelentése szerint szóvirágok nélküli választ vár. Feltehetőleg tisztában van azzal, hogy nagy horderejű dologról lehet szó, s nem szeretné, ha bármilyen félreértés adódna.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 16. 18:34:13 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #380 Dátum: 2017. Április 16. 18:36:51 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

Yao a Vörös Orr hallatán hümment egyet.
-Ugye a legnagyobb szobát kapta meg? Amit nemrég meszeltek, igaz? - kérdezi. Úgy tűnik, hogy nem ismeretlen számára az intézmény.


A délután folyamán új bejegyzés született a Titkok könyvébe:

Kedves Barátom!

Remélem jó hasznát vette az orvosságnak, melyet annak jeleként küldtem, hogy lássa - nagy figyelmet fordítok az egészségi állapotára. Ahogy a jövöben is fogok - erre nyugodtan mérget vehet. Talán észrevette, hogy Merussában az élet bizony elég drága. Mivel nem szeretném, hogy figyelme lanyhuljon miközben az utazásához szükséges pénzt próbálja elöteremteni, és emiatt esetleg lemaradjon valamiröl - bátorkodtam némi csekélységet küldetni a szállására. Részletes beszámolóit továbbra is érdeklödve várom - remélem nem kell csalódnom.

Szívélyes Üdvözlettel:
A.


A fogadós nem tud semmiféle csomagról - ami mondjuk nem is meglepő - mivel az a bezárt szobádban vár. Az asztalon pihen egy öles vesszőkosár, a szája letakarva egy vászonnal. Szakasztott mása annak, mint amiben a fejet küldték utánad. Miután csak belenéztél, most senkinek nem pihen a feje benne - két kancsó bor, egy mérő helyi friss gyümölcs - talán datolya, meg egy még langyos cipó vár rád. Ezen kívül egy bőrből varrt hasas erszény pihen az alján - tizenöt arquval a begyében.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #381 Dátum: 2017. Április 18. 09:29:51 »
Kael Lacrymatis




Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Esemény: Merussától a Karaván első napjáig
Résztvevők: Vanina, Lan, Kael, Hajnal,Kiina

A szerzetes a várakozásra kijelöl pár nap alatt beszerez egy szekérkeréknyi szalmakalapot. Magát az időt leginkább meditációval tölti vagy a fogadóban - esetleg - elhangzó hátborzongató históriák figyelésével és gyors lejegyzésével. Lan közelében marad és a kalapja alatt valami végteleníthető imát mormol - leginkább csak a szája mozog, hangot nem ad, ám a levegő hűvösebb (kevésbé forró) lesz a környékén.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #382 Dátum: 2017. Április 20. 09:25:00 »


Kiina biztat, ha oda kerül a sor, majd tudni fogom, milyen szavakkal számoljak be uramnak a dolgok állásáról. Lesz, ahogy lesz, a szénánk állhatna jobban is.

Kapok hegyekbe való holmit, egész szépeket és puhákat, ezek jobban idézik otthonom hidegét, mint az, ami körbevesz és ami még vár ránk. Latolgatják, karavánnal menjünk-e vagy anélkül, rájuk hagyom a döntést. Lan már rég eldöntötte, csak a látszat kedvéért kérdez, mintha lenne beleszólásunk. De nincs, ez a csapat nem így működik. Ahol eltérő signumok utaznak, sosem így működik. A karavánnak vannak előnyei (több fegyver, ha rajtunk ütnek), és hátrányai (több kíváncsi fül), hamar eldől, hogy az előnyök többet érnek.

Az istállói szimatolgatás nyilvánvalóvá teszi, a többiek félelme beigazolódott, megtaláltak minket. Csak nézem a férfiakat, mondani nem mondok semmit, csak rántok egyet a vállamon.
Ez még nem a megidézett fényes démon, de az sem lehet messze. Meglep, hogy az istállószolga az érme ellenére is hallgat rólunk, biztosra veszem, látta Kiinát, őt nehéz nem látni, annyira más. Ahogy a torony emberei elkotródnak, jelzem Hajnalnak, Kiinának és persze Lannak is a történteket.

Indulás előtt nem iszom szeszt, a legenyhébbet sem, de eszem rendesen, mert a hosszú vándorlások alatt másféle ételen tartják az embert. Éber vagyok, egy karavánban sokféle ember megfordul, a tűzgyújtás meg kevés ár ahhoz, mást ne várjanak tőlem.
A Kirstály sivatag szép a maga nemében, de nem érhet észak tájainak nyomába. Talán ha hideg szelek fújnának benne, más lenne a véleményem.

Szótlan, figyelmes utunk egy pontján Lan félrehív, és tudom, mi következik. Íme, színt vallhatok messzi uramnak, és ahelyett, hogy ez megijesztene, megkönnyebbülök. Nem kell többé magamban tartanom semmit, ami meg utána jön, nos, az már nem rajtam múlik.
Gyűlölök idézett módon utazni, felfordul tőle a gyomor, és káprázattal kábítja a szemet. Utazunk, meg nem is. Itt is vagyunk uram házában, meg nem is.
Feltűnik a tóvidék, és nehezen tagadhatom, egy picit hiányzott. Szebb lenne a hely a sok fényes ház és népség nélkül, úgy a maga vadságban és szépségében, de annak már régen vége, senki se emlékszik rá.
Meglátom Sertias Anatryss urat, és még ő is hiányzott. Túl régóta nem találkoztunk, túl régóta nélkülöznöm kellett egy igazi nemes jelenlétét.
Nincs jó kedvében, ez közös bennünk, mert én sem vidámságtól vezérelve érkeztem.
Meghajtom magam, ahogy illik, és ahogy kikívánkozik belőlem. Uram egyelőre még nem vált méltatlanná a tiszteletemre.
Sertias először a maga nyelvén szól, és csak aztán a sajátomon, ebből megértem, először a mentist akarja hallani. Tiszteletben tartom az akaratát, legyen csak Lan az első, ha meg nem akar élni vele, mert szerinte nekem van elrendezendő ügyem, ő meg csak hozott, úgy is jó.

Ha rám kerül a sor, kevés dolgot cselekszem, és abba a beszéd nem tartozik bele. Az urak elég beszédet hallanak életük során, mindenfélét, és igen unhatják. A tettek viszont, azok néha képesek hatni rájuk, mert tenni az ő köreikben korlátok közé van szorítva, szívességek, illemek és érthetetlen elvek. Ez a szemlélet vezérel, amikor először leteszem elé az összes fegyverem, és végül leakasztom signumom, hogy az legyen az utolsó, amitől megválok.
Kerülöm a teátrális, kenetteljes mozdulatokat (ha a fegyver csörög, amikor leteszem, csörögjön, de nem játszom túl), kerülöm a sértett pofát, az engesztelésre váró játékot, mert az olyan, mintha azt várnám, akadályozzanak meg, győzködjenek. Ha mégis érdeklődnének szándékom kinyilvánításának okai felől, azt ne azért tegyek, mert mímelem magam.
Kinyújtom a kezem, benne a signummal, és uram felé nyújtom. Ha elfogadja, az egyenértékű azzal, elbocsát a szolgálatából, ha nem, nos, akkor kénytelen leszek rátenni a fegyvereim halmára.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #383 Dátum: 2017. Április 20. 19:23:21 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussában
Időpont: nyárelő vége
Esemény: A parton
Résztvevők: Elassor

Yao kérdésére elgondolkodom, de nem emlékszem arra, hogy különösen felfigyeltem volna a szobára.
- Nem igazán figyeltem, hogy újra volt-e festve a szoba fala. - valami rossz előérzetem támad. - Történt ott valami?
Az előkelő fogadós továbbra sem enged, és mindent megmozgat, hogy hárítsa a "támadásaimat", mellyel az akaraterejét akartam megtörni-
- Értem, ezek szerint az úrnő meghagyta, hogy senki se zaklassa, biztosan van szolgálója, és a szolgálóval csak beszélhetek, remélem? - az utolsó szót nem ellenségesen, de megnyomom, hogy értse meg a férfi, nem csak az ő türelmét őrli fel ez a patthelyzet.
Amennyiben még így sem enged, akkor lehajtom a fejemet.
- Maga igen derék, úgy tűnik, hogy az úrnő által kért nyugalmat ilyen szent épségben megőrzi. Egy üzenetet írnék neki, nehogy esetleg megsértődjön. Egy pergamenszeletet és tintát kérhetek? - aztán cifra betűkkel, melyek sokkal ékesebbek a hagyományos írásmódomnál, szépen, ünnepélyesen írom fel az alábbiakat.

Drága egyetlen Selianna!
  A hír, amelyet városba érésem idején hallottam, amint Merussában partot értem, hogy te is ezekben a városfalakban töltöd napjaidat, harsonák százaival ért fel a fülemnek. Nagyon rég volt, amikor utoljára találkoztunk, és tudom, hogy nem volt zökkenőmentes, amikor elváltunk, melyért százszor elátkoztam magamat. Szemem örült volna, ha Purgast-smaragdja arcát újra láthatta volna, azonban hallottam, nem akartad, hogy bárki zavarjon. Így könnyes arccal fogok hátad fordítani neked. Végre, a hosszú éjszaka után újra megláthattam volna a napot személyedben. Remélem, még találkozunk, és nem felejtettem el az adósságomat! Nem maradok az adósod. Szeretnék veled találkozni, ha magad sem vagy ellenére.
  A császár kegyelme kísérjen utadon!
    Elassor


A fogadó ajtaján kiérve engedem, hogy a szél elfújja a szedett vetett csokrot.
Ezek után visszatérek a fogadóban, ahol hagyom, hogy Yao lent az ivóban foglalja el magát, amíg végzek. Egy új bejegyzést találtam, amely enyhe reménnyel tölt el, és a szobába beleérve egyből a fiúval történt eset jut eszembe, így fenntartással kezelem a kosarat, végül összeszedem a bátorságot pár másodperc alatt, hogy belenézzek. Igencsak megkönnyebbültem, hogy most már több arqum is van, így már nem kell aggódnom a napi betevő miatt. "Lehet... hogy nem is kellene semminemű árulást elkövetnem... Elvégre a fiú egy tolvaj volt... Nem szenvedett éveken át, és én pedig becsületesen ki lettem fizetve. És megbüntetve. Lehet. Talán, hogy jobb, ha együttműködöm vele. Természetesen fenntartással."
Ennek okán előveszem a rejtélyes tintát és írni kezdek a kis naplóba.

Mélyen tisztelt Uram!
Kérte, hogy időnként írjam meg az utazásom pillanatait, hogy majd aztán ön is belepillanthasson.

A Tengeri kígyó vérétől vörös
A várost ostromló öböl
Ahol egykor két szörny ölt
Most szorgalmas deák körmölt
A piac meggazdagodott az árukból
Közeli fogadóba jutottak bárkájuktól
A hajó matrózai, a különleges horda
Úticéljuk ismeretlen, tenger vagy a puszta.

Az adományát igazán köszönöm, hogy ilyen messze sem feledkezett meg csekély szolgájáról.



A tizenöt arqut felkötöm az övemre, majd elindulok a piacra, hátha találok valamiféle ruhát, mellyel biztosíthatnám a további mérgezések elkerülését. Bár nem ártana, ha majd még megnézetném Kael testvérrel, hogy biztosan nem mérgezettek-e, mert nem lenne jó, ha eldobnám hiába ezeket a csodás ruhadarabokat. Erről eszembe jut, hogy beszélnem kellene Kael testvérrel, így ha a piacon meglátom, odamegyek hozzá, vagy a fogadóban várok rá, remélve hogy felbukkan. Ha megtalálom, felé fordulok.
- Kael testvér, beszéltünk a megtisztulásról. Említetted, hogy végül majd Sytisi kolostorba mész. Meg szeretnék tisztulni. Követhetlek téged utadon, míg abba kolostorba érünk, vagy váljanak el útjaink? Ha elválnak, melyik kolostorba tudnék menni?
"Ez talán az egyetlen lehetőségem arra, hogy mellettük maradjak, más különben valami más módot kell találnom."
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 20. 19:38:10 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #384 Dátum: 2017. Április 23. 07:22:40 »
Lan Ro-Ryen (Lan A Lassú)
__________________________________________________
Mesélő: Dierol
Helyszín: Kristály sivatag
Időpont: nyárelő
Esemény: karaván és szemtől szembe
Résztvevők: mindenki illetve Lan és Vanina
__________________________________________________


A karaván indulásáig eseménytelenül telik az idő ha a többieknek nem is tetszik a karavánhoz való csatlakozás szót nem emelnek ellene és mint az öreg mondás tartja néma gyermeknek atyja – anyja sem érti a szavát.
A melegre való tekintettel a meleg ruházatot egyenlőre a teherhordó állatkánkra málházzuk fel majd csendben csatlakozunk a színes forgataghoz a „öreg” karavánvezető Kiina kapcsán történő kárálására nem reagálok, hiszen éppen elégszer kaptam meg a fejemhez, hogy feleslegesen szítok viszályt kiállásommal vagy rosszul tett kiállásommal, inkább csak a karaván végére sorolunk be, hogy távol legyünk babonás vezetőnktől. Vizes tömlőinket az aurámba tartom és a hegyi kutak mélyén honoló hűvös ideába burkolom őket, így kerülve el a napközbeni felforrosodásukat.

Az esti pihenőnél a lemenő nap sugaraiban félrevonulok Vaninával és napfényhíd húzásával eltávozik szellemünk a tóvidékre az Antarӱss palazzóba a házfő elé kinek rideg kérdésére stílusos választ próbálok röviden adni.

-   Antarӱss uram Arren-Skyr Vaninanak a ház szolgálatának kötöttsége már nem csak simán kötöttség hanem súlyos rabiga és bilincs szabad északi szelleme és szilárd erkölcsös becsülete körül ezért kéri, hogy mentsd fel a háznak tett esküje alól és bocsájtsd el a szolgálatból. A helyzet kialakulásának okai hosszadalmasak így kívánalmadnak megfelelően röviden nem lehet róla szólni, ám a gyökerek valószínűleg személyemhez vezethetők vissza, mivel Arren-Skyr Vaninanak meggyőződése, hogy sorozatosan és visszatérően erőszakot teszek szellemén ezen gondolatán még az sem segített és változtatott, hogy megmutattam neki vagyok annyira jó harcos mint ő és ha a helyzet úgy kívánja használom a rideg acélt habozás nélkül.


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #385 Dátum: 2017. Április 23. 19:01:06 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: Beszélgetés
Résztvevők: Vanina

Kiina amikor megtudja, hogy egy nadort keresnek, optimistán áll a kérdéshez
-Itt én vagyok itthon – ha elérjük a hegyeket, már nem kell tőlük tartanunk – állítja határozottan, de ezzel azért nem igazán nyugtatta meg Hajnalt.
Szerencsére a szigeten és a Kufáron is tisztességes étel került az asztalra – ahogy itt a fogadóban is. Szóval ki lehet jelenteni, hogy jó erőnlétnek örvendve lehet nekivágni az újabb pusztaságnak. Mely túra során bebizonyosodik – Kael és Lan közelében még a nap sem süt olyan erősen. Vagy legalábbis kicsivel mintha hűvösebb lenne a levegő.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #386 Dátum: 2017. Április 23. 19:03:13 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Sytis
Esemény: Szemtől szemben
Résztvevők: Vanina, Lan

Seritas miközben hallgatja Lant, picit összébb vonja a szemöldökét, de másképp még nem reagálja le a helyzetet. Feltehetőleg volna már most mit mondania, de inkább Vanina fele fordul:
-Komoly elhatározás lehet, ha már elém került – szól miracleai nyelven, és utána szó nélkül figyeli a fegyverletételt. A signumot még nem veszi át, hanem komoran fürkészi Vanina arcát
-Egy apró szünetet kérnék – szól és a halántékát megdörzsölve az ablakhoz lép, és láthatólag gondolkozik, hogy mit is mondjon. Húsz-harminc szívdobbanásnyi ideig bámulja a csatorna vizén tovasuhanó hajókat, míg végre megfordul. Az arckifejezése továbbra is komor.
-A jelenlegi helyzet azért alakulhatott ki, mert nem megfelelő döntést hoztam. Előre kellett látnom, hogy ki kivel, és hogyan tud hatékonyan együtt dolgozni. Ezért azt hiszem illene belátnom a hibát és indulásnak bocsánatot kérnem – mondja miracleai majd sӱtisi nyelven is.
-Bár Zevrannak írtam intelmet felhívván figyelmét a veszélyre, úgy tűnik hogy Lanra is ráfért volna az atyai tanács. Mert az nem járható út, hogy az kinek segíteni akarok felújítani az otthonát, azt meg sem kérdezem, hanem rágyújtom a házat. Majd az eljárásom miatt joggal dühös embert utólag kioktatom, hogy mekkora szerencse érte, s mindezt úgy, hogy a mögöttem álló két tucat fegyveressel győzöm meg az igazamról – von párhuzamot Lan előbbi példájára előbb miracleai majd sӱtisi nyelven. Aztán újra Vanina fele fordul
-A miracleai egyenes népség – ami a szívén az a száján. Most sem kéne megtagadni ezt a hagyományt, s azért jobb szeretném hallani a másik felet is, hogy tisztán lássam – milyen problémák vannak. Mert csak ennek fényében tudok végleges választ adni – fejezi be egyenlőre és immár Vanina élvezi a figyelmet. Láthatólag már van valami elképzelése, de bizonyára kíváncsi arra, hogy a helyzetet megismerve még képes-e orvosolni azt, vagy egyáltalán nem tud Vanina számára elfogadható megoldást javasolni.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 23. 19:05:22 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #387 Dátum: 2017. Április 25. 19:19:07 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa,
Esemény: Sterrard úr
Résztvevők: Kael

A nap közbeni fogadóbéli meditációt végül az az esemény zavarja meg, Sterrard úr személyében, aminek bekövetkeztét Kael már több, mint tíznapja előre látta - csak a pontos ideje volt kérdéses. A jelek szerint ez most érkezett el, mert Sterrard úr a következő kérdést intézi hozzá:
- Kael testvér, beszéltünk a megtisztulásról. Említetted, hogy végül majd Sytisi kolostorba mész. Meg szeretnék tisztulni. Követhetlek téged utadon, míg abba kolostorba érünk, vagy váljanak el útjaink? Ha elválnak, melyik kolostorba tudnék menni?
Számba véve a lehetőségeket, a legközelebbi mortarita kolostor Mortalisban található - de az is meglehetősen távol van. Szerencsére? a karaván útba fogja ejteni - ha Kael nem a sytisi kolostorig kívánja magával vinni a jelentkezőt. Sterrard úrnak azért nincs oka panaszra - most nem eszi méreg a testét, és a bandolák is más feje felett köröznek. Úgy tűnik, hogy a minapi kalandja óta nem keveredett hasonló jellegű veszélybe, mely tovább kurtítaná élete fonalát.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 02. 19:13:04 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #388 Dátum: 2017. Április 27. 20:22:32 »
Mesélő Dierol
Helyszín: Merussa
Esemény: a városban
Résztvevők: Elassor

Yao a kérdésre csak megvonja a vállát
-Honnan tudjam? De majd minden holdhónapban újra van festve - válaszolja egykedvűen.

A fogadós mikor a szolgálóra terelődik a szó, haloványan elmosolyodik. Bal kezének ujjaival finoman megérinti a mellkasát - ezzel mintegy magára utalva.

-Amíg az úrnő nálunk vendégeskedik, a Nyugalom Szigetének minden embere az úrnő hűséges szolgálója. Beleértve szerény személyemet is - válaszolja udvarias hangon. Úgy tűnik, hogy ha nem tudod bizonyítani valahogy, hogy az úrnő belső köreibe tartozol, vagy signumot nem tudsz felmutatni - akkor egyszerűen nem fog tovább engedni.
Amint pergament és tintát kérsz, biccent és egy alacsony, térdig érő  asztalhoz vezet. Leguggol mellé, és egy pergamen lapot, egy csésze tintát, ecsetet, egy csésze finom homokot és egy égő gyertyát helyez az asztalra.

-Gondolom nem szükséges említenem, hogy a levelet az egyik bizalmasának fogjuk átadni, aki majd eldönti, hogy mi legyen az üzenet sorsa - miután elolvassa.

A fogadóba érve Yao az ivóban kását rendel, nehogy gömbölyded alakja csorbát szenvedjen a szolgálat alatt, és az egyik asztal mellé leülve jóízűen elkezd falatozni.
Elassor a szobáját megnézve látja, hogy nemrég valóban újra festették. Majd magányában közben csak felfedi a kosár tartalmát, mely szerencsére most sokkal átlagosabb arcát mutatja, mint legutóbb. A nemes üzenetére egy pár soros rímmel válaszol, s utána a piac fele veszi az irányt nyomában Yaoval, hogy a pénzt egyéb javakra cserélje.
A vásárlás után felszerelkezve tér vissza a fogadóba, és miután lepakolt, a közös hálóban bukkan rá a meditációjába mélyedt Kael testvérre.

 
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Nadír Könnyei
« Válasz #389 Dátum: 2017. Május 10. 15:28:02 »


Lan egész jól összefoglalja a lényeget. Okos annyira, hogy átlássa, mi ellen ágálok, de könyörtelen is, hogy figyelmen kívül hagyja. Tárgyilagos, ahogy az egy mentistől elvárható, de megbánás nélküli, mert emberségét bármikor hajlandó hátrasorolni ha az érdekek úgy kívánják.
Olyat tesz a nagyúr, amit a nemesség csak ritkán: hibát ismer be és bocsánatot kér. Vehetném taktikai lépésnek, a látszat megőrzésének, és vehetném nagysága jeleként is. Sosem fogom megtudni, és a döntés mégis rajtam áll.
Egyszerűbb volt a világ, amikor elfogadtam mindent, ahogy jött, é s nem gondoltam mögé, nem kutattam szándékot és jogosságot.
Sertias választ vár, ideje megadnom.
- Uram, ha érteni akar, felejtsen el mindent, amit a népemről tudni vél, vagy tapasztalt. Lannak is fontosabb volt engem miracleai módra kezelni és harci tudásával lenyűgözni, minthogy megértse, határaim szentek. Valaha miracleai voltam, de mára meghaladtam azt. Lásson engem, halljon engem, mert ha örökké a szülőföldemen élőkhöz mér, akkor elbeszélünk egymás mellett és nyelvemre, tetteimre csomót köt egy hagyomány, ami könyörtelenebbül tud nézni és elvárni, mint a déli egyhitűek istene.
Nagy levegőt vettem és csak aztán folytattam:
- Tiszteletem háza iránt megingott. Ön bizalmat szavazott a mentisének, ön jóváhagyott mindent, amit tett, tesz és tenni fog, ezért ha őt bírálom, akkor önt is bírálom. Ha őbenne nem bízom, önben sem bízom, ha az ő módszerei bőszítenek, akkor ön bőszít, és ha őt nem akarom szolgálni, akkor a házát nem akarom szolgálni.
A tenyeremben heverő signumra pillantok:
- Ha Kiina szemével nézem utazásunk ügyét, mindent tiszta és világos. Ha a házéval, viszolygok tőle. Kiina emberekkel utazik együtt, a ház signumát viszont eszközök viselik. Ha a sikerért eszközzé kell lennem, ez az ügy nem ér annyit, kardom adjam érte és kiváltságaimról lemondok.