Szerző Téma: Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés  (Megtekintve 2267 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #15 Dátum: 2018. Január 21. 23:47:47 »
Két új könyvet még feltöltöttem a kalandhírdetőbe, a linkjét.

Egy rakás játszható fajt tartalmaznak még.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #16 Dátum: 2018. Január 21. 23:53:56 »
Mivel egyelőre ketten vagyunk Thyriellel, ezért azt hiszem, nem lesz annyira lehetetlen összekapcsolni a karaktereket.
Ezt egyébként a tiefling paladinra írtad? :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #17 Dátum: 2018. Január 22. 00:13:06 »
QQcs

Szerintem a következő class-ok egészítenék ki az enyémet: Paladin, Bard, Ranger, Wizard
Választásom szempontjai: Városi környezet, Erő és Intelligencia alapú és távolsági fegyvert (mágiát) alkalmazó

Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #18 Dátum: 2018. Január 22. 00:19:50 »
Mivel egyelőre ketten vagyunk Thyriellel, ezért azt hiszem, nem lesz annyira lehetetlen összekapcsolni a karaktereket.
Ezt egyébként a tiefling paladinra írtad? :D

CKL

Tiefling Paladin? Az jó, de nem tudom most mire gondolsz. Tetszik,hogy elég egy eszmét követniük. De frankóbb ha Isteneket követnek. Nekem valahogy egyfajta beidegződésem van a Tiefling Paladinoknál. Mindíg elképzelem őket egyfajta anime beállásban, páncéljuk tiszta tüske szarvuk csillog a fényben. Elérántja kardját azzel ellenfelére célozva:

KENZEN MORU TATAKAI DES.....SHINE! és nekilódul megölni :D (nem vagyok anime fan annyira de ez megmaradt) :D




Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #19 Dátum: 2018. Január 22. 11:13:22 »
Hát...

Gyakorlatilag arra gondoltam hogy a gyerekkori szenvedéseinek okozóit nem az emberekben hanem a gonoszságban látja.
Ezért amikor meghallotta a lovagság hívását, az Oath of Vengeance ösvényére lépett, és tényleg kicsit ilyen sötét lovagnak tűnik, de nem különösebben érdekli, hogy ki mifélét gondol róla. Csak járja a világot és irt mindent, ami gonosz. :)
De egyébként szerintem érdekes lenne egy zöld lovag is, aki tiefling. :P

Egyébként tényleg van egy kis anime feelingje... :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #20 Dátum: 2018. Január 22. 12:43:37 »


Nézzétek barátaim, nekem teljesen mindegy,hogy mit hoztok. A lényeg,hogy egy csapatként tudjatok működni. :D

Bármit lehet, jellemek tekintetében meg nem szoktam erőlködni. Olyan jellemet hozol amilyet akarsz maximum ha a csapattársadnak nem tetszik megbeszélitek.  Személyes kedvencem a Törvényes gonosz. Lehet hogy számodra amit tesz gonosz ,de ahonnan ő jött ez a törvény :D


Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #21 Dátum: 2018. Január 23. 15:45:39 »
A kaland kezdetén egy közös kalandozócéh tagjaiként csatlakoztok a játékba. Nem feltétlen kell ismernetek egymást, vannak főnökeitek és azok osztanak be.

Megkapjátok a feladat vagy küldetés végén a fizetséget de ennek egy bizonyos százaléka a Céh tulajdona. Sokan közületek olykor elgondolkodtok,hogy megéri e céhben dolgozni hisz a pénz vagy egyéb juttatás nagy része a céh-é lesz. De ekkor eszetekbe jut, hogy a lakhatás az étel ital és persze a felszerelés valahogy nem a fán terem és ezt biztosítja a céhetek.

A Céh neve Farkasfalka és egy Dario nevezetű Hobgoblin vezeti. Létszámot tekintve 40 fő.



Nem sokat tudtok róla alig találkoztatok vele. Magas és rendkívül erőteljes személyiség nem csak fizikailag. Koros ,de sokat látott. Ereje az évek során nem változott, még mindig beledöngöl bárkit a talajba ha kell. Terjeng egy pletyka a céhben miszerint egy Ork félistent Gragát verte le közelharcban. Azóta is pletykának tartják, de jobb nem hergelni.

Jellemét és személyiségét tekintve nem túl kedves, de nem karót nyelt. Érti a tréfát és kedveli is, de sok mindent le kell tenni az asztalra ha legalább egy sörre meg akarod  hívni.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #22 Dátum: 2018. Január 23. 18:44:26 »
Faust

Most komolyan ... hobgoblin? :D
Közben találtam egy képet, amiből akartam csinálni egy dwarf rangert, de akkor elengedem. Kicsit érdekes lenne, ha a Favored enemy a céhvezéred...  :pacman:

Thyriel

Megkérdezhetem, a Proficiency listád miként tevődött össze?

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #23 Dátum: 2018. Január 23. 19:11:16 »
Faust

Most komolyan ... hobgoblin? :D
Közben találtam egy képet, amiből akartam csinálni egy dwarf rangert, de akkor elengedem. Kicsit érdekes lenne, ha a Favored enemy a céhvezéred...  :pacman:

CKL


Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #24 Dátum: 2018. Január 23. 19:14:25 »
Annó kalandokban melyeket átéltem társaimmal. Hát...a hobgoblinoknál nem találtunk alkalmasabb katonákat.

Mikor nagy nehezen rávettünk 12 Hobgoblint arra,hogy segítsenek nekünk elfoglalni egy várat. Az őrséget és a vár védelmet megbuktatni és átvenni az irányítást. Leesett az állunk mennyire katonás profizmussal tették. Mi ott csak a háttértáncosok voltunk :D

Ha nagyon sztereotíp akarnék lenni akkor ők a D&D világ Uruk-Hai orkjai (csak goblinoidok) :D

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #25 Dátum: 2018. Január 23. 19:18:28 »
QQcs

Kérdésem, hogy a Történet (History) és a karakter jelleme (Alignment) alapján mit keresne egy céhben? Egyszerűbb eset lenne, ha a vadonra kell vezető vagy efféle, mert a Remete (Hermit) karakter nem az aki emberek közé vágyik, de ha még fel is akarná fedezni a világot, nem egy céhben tenné szerintem. Nyitott vagyok megoldásokra, de ez nem igazán illik Kirassa-hoz.

CKL: Your proficiency bonus is always based on your total character levei, as shown in the Character Advancement table in chapter 1, not your level in a particular class.
For example, if you are a fighter 3 / rogue 2, You will have the proficiency bonus of a 5th-levei character, which is +3.

A Skilleknél nem találtam utalást mi lenne velük, ezt majd KM bácsi megmondja

Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #26 Dátum: 2018. Január 23. 19:20:07 »
Jöhetsz máshonnan is persze. A Céhnek vannak kapcsolatai, mindíg kell friss hús számukra :D


Idézet

Megkérdezhetem, a Proficiency listád miként tevődött össze?

CKL

Azt kérdezi,honnan van neked ennyi skilled amihez értesz azaz proficient vagy :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #27 Dátum: 2018. Január 23. 19:25:25 »
A multiclassingnál van egy táblázat: 164. oldal, "Multiclassing Proficiencies'"

Az azt írja, hogy miket kapsz meg, amikor felveszel egy új kasztot, és elvileg a skill proficienciest nem kapod meg, csak ha olyan kasztot veszel fel (ranger, rogue) nem? Nem különösebben logikus mondjuk számomra, hogy valaki druidává válik, de nem kapja meg azokat a skilleket, amik kellenek a druidának...

A kérdés erre vonatkozott.

Ami a törpét illeti, igazából csak arra akartam utalni, hogy nem igazán akarna belépni a céhbe, aminek egy olyan személy a vezetője, aki az ősellensége a karakternek. :P

EDIT: jön a törpe és kész. Megoldom. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #28 Dátum: 2018. Január 23. 19:29:49 »
A Proficiency listából amit te mondasz, azok fegyverekre és páncélokra vonatkoznak. Azokból én egyedül a simple weapont használnom, amire még egy gyerek is képes.
Lásd hosszúbot

Faust

  • Vendég
Re:Bezsírozott barbár fogadó - kötetlen beszélgetés
« Válasz #29 Dátum: 2018. Január 23. 19:40:50 »
Skill sawing throw-t nem kapja meg, de van egy házi szabály hogy választhat kettőt e 4-ből amik össze jönnek a kasztokból.  A Skilleket megkapod amit ad a kaszt azzal nincs probléma, csak a mentő dobásoknál van olyan,hogy nem adja meg mindent.

Darioval nem hinném,hogy összefut. Amúgy meg ő az a Fajta Hobgoblin aki évekkel ez előtt maga mögött hagyta a társadalmát. Olyan ez mint a Drow faj mikor elszakad otthonról. Rájön hogy "jé ezek idefönt nem is mind seggfej" :D