Szerző Téma: SZABÁLYKODÁS  (Megtekintve 956 alkalommal)

Nem elérhető KLM

  • Moderator
  • Haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
SZABÁLYKODÁS
« Dátum: 2017. Február 14. 21:52:56 »
IDE KERÜLNEK A SZABÁLYRENDSZERI KÉRDÉSEK ÉS JAVASLATOK.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető KLM

  • Moderator
  • Haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:SZABÁLYKODÁS
« Válasz #1 Dátum: 2017. Február 14. 22:14:54 »
Fókuszok:
Amint a Grimoár is leírja a fókuszok - meglepetés - fókuszálják a manát.

Két jellemzőjük:
- Erejük, azaz hány manapont meríthető belőlük
(Egyszer-többször-akárhányszor, esetleg adott ideig és mindezek kombinálva - például egy "Hatalom Itala" k10 órára adhat 300 manapontot felhajtójának, bár persze egyszerre csak 30 használható fel belőle (10*30, vagy 20*15, stb), vagy egy drágaköves Hatalom Amulett, ami a pusztítás misztériumába eső varázslatokhoz 10 manapontot, stb.)
- Elvárásuk
Azaz mihez adják erejüket

Felhasználásuk pedig kétféle lehet:
1, Varázslat megkönnyítése, azaz erejüknek megfelelő részt, ám maximum a varázslat FELÉT átvállalják
2, Erejüknél nem nagyobb varázslatot fenntartanak - maradandó fókusz akár örökké is

Egy 3. tsz. varázstudó tehát egy 30-es erejű Fókusz birtokában egy csatában elsüthet 60 mp-nyi mágiát (a meglévő 30 mp-ja helyett), ami lehet egy darab 60-as, két 30-as, stb. - vagy a fókuszhoz köt egy 30 manapontos mágiát és az "korlátlanul" használható - például láthatatlansággyűrűként működve.

- - -

Swind javasolta az ETK-s Hatalom Italát gyors manavisszanyerésre - az egyik érve az volt, hogy így egy váratlan helyzetre tud reagálni a varázstudó.
KLM ellenérve: Így ugyanúgy 60 manapont áll a rendelkezésedre egy "csatában", ám csak 2*30-asával használhatod fel, a fókusszal szemben. A másik dolog, hogy ha van egy ilyen erős fókuszod, akkor TARTALÉKOLJ manát a váratlan helyzetekre.
Ráadásul a fókuszokat "mindenáron" akarom - lévén illeszkednek a rendszerbe - de melléjük az instant visszatöltés nagyon durva táp lenne (ha van fókuszod, duplázódik az effektív manakészleted. Ha emellé még instant visszanyerés is van, akkor viszont négyszereződik. Az már sok.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Swind

  • Vendég
Re:SZABÁLYKODÁS
« Válasz #2 Dátum: 2017. Február 15. 20:15:12 »
Mana visszanyerés
Nem csak a gyors, helyzetben használhatósága miatt javasoltam mana visszanyerési metódusokat, a fokuszok használata mellett, hanem azért is mert, ez egy olyan pontja a rendszernek ami nem rugalmas. A fokusz nem ad vissza nulláról manát, még bevállalt hátrányért sem cserébe, illetve a nullából má rnem tud csökkenteni.

Sarkalatos pontnak gondolom a rugalmasságot, mivel a hasonló kötött szabályok, a régi típusú, 20-30-40 évvel ezelőtti rendszerek sajátja. Képességként javasoltam a gyors mana visszanyerést, valamilyen hátránnyal: Például aura pontból nyerni vissza, és annyival is csökken a mágiaellenállás meg a varázslatok E-je is.

A fókusz egy készítendő varázstárgy: Nem áll mindig rendelkezésre, elveszhet, illetve történetfüggő is, hogy van-e épp a karinál. Én az alapképesség erejéhez igazítanám, a megszerezhető varázstárgyak erejét, nem fordítva, hogy azért nincs alapképesség, mert van egy megszerezhető varázstárgy.

Kompromisszumos javaslat, bár így sem képesség csak egy varázstágy: Működjön a fókusz mana igény csökkentőként, de használható legyen mana visszanyerésre is: Annyit töltsön amennyivel csökkenteni tud és/vagy a varázsló befogadó képessége. Ebben az esetben addig nem csökkent manaigényt, amíg vissza nem nyerte a maximális manapontját úgy mint aura 1/perc. A varázsló dönthet úgy, hogy kevesebbet von ki belőle így arányosan gyorsabban tér vissza a manaigény csökkentő funkció.
Ez általánosan működhetne így minden fókusznál, még az áldozatnál is, értelemszerűen az csak egyszer használatos.

Varázslatok sebzése:
Erről is beszéltünk, felvetettem, hogy erősítéskor nem arányos a sebzés növekedés (túl gyenge), illetve ez halmozódik minnél magasabb szintű a varázstudó, annál kevésbé éri meg sebzés miatt manapontal erősíteni a varázslatot. Mivel hatványozni az alapsebzést túl durva lenne, javaslom, hogy az alapsebzésnek megfelelő kockával dobjuk az erősítés sebzésére, tehát például a 4 sebzésű villámvarázsnál, d4-et erősítésenként.

TP felhasználás:
Erről is beszéltünk veled, ez is rugalmassági kérdés. Azt kértem, hogy bármikor növelhetőek legyenek a képességek nem csak szítlépéskor a megkapott TP-ből, hanem mindig amikor Tp-t osztassz. (természetesen szerepjáték szemőont alaján megtiltható, például tudományos képzettség növelése a vadonban, vagy ha nem használtad). Ezt te is jogosnak láttad, de csökkenteted a rugalmasságot hoyg szintlépések közt csak 2%-al. Ez egy rész logikátlan, mert mi magyarázza, hogy a megkapott tp-t nem tudom mind felhasználni  egészen egy képesség 5%-áig, ha viszont összejött egyszerre 100 akkor meg igen? Másrészt nehéezebb menedzselni.

Javaslat:
1. A kidolgozott kariknál beírt +%-ok csak javaslatok legyenek, hogy lássuk hogy kellene de ettől el lehet térni.
2. A TP-t bármikor szabadon lehessen költeni természetesen egy szint alatt csak max 5%-al. feljegyezzük az Összes TP-t, és a szabad TP-t. Tehát ha épp most kaptunk 3-dik szinten 30-at akkor az Össz. TP: 230 Szabad TP: 30. 300-kor szintlépés a 4-ikre és újraindul az 5%-os limit.









Nem elérhető KLM

  • Moderator
  • Haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:SZABÁLYKODÁS
« Válasz #3 Dátum: 2017. Február 15. 22:01:42 »
Most csak a kiemelt részhez:

TP felhasználás:
Erről is beszéltünk veled, ez is rugalmassági kérdés. Azt kértem, hogy bármikor növelhetőek legyenek a képességek nem csak szítlépéskor a megkapott TP-ből, hanem mindig amikor Tp-t osztassz. (természetesen szerepjáték szemőont alaján megtiltható, például tudományos képzettség növelése a vadonban, vagy ha nem használtad). Ezt te is jogosnak láttad, de csökkenteted a rugalmasságot hoyg szintlépések közt csak 2%-al. Ez egy rész logikátlan, mert mi magyarázza, hogy a megkapott tp-t nem tudom mind felhasználni  egészen egy képesség 5%-áig, ha viszont összejött egyszerre 100 akkor meg igen? Másrészt nehéezebb menedzselni.

Az 2% azért annyi, mert 40 TP-t oszthattok el éppen.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Swind

  • Vendég
Re:SZABÁLYKODÁS
« Válasz #4 Dátum: 2017. Február 15. 22:59:38 »
40Tp 9x szorzónál is 5% lehet rosszul tudom.

Egyébként értem,  azért mondasz 2%-ot mert a 100-hoz képest 40-et kapunk. Logikus, de bonyolultabb így, és elméletileg megköti a kezünk. A szabad teljesen rugalmas szemlélet mellett kardoskodom, jobban jönne ki ha teljesen szabad,  és a helyzetben tiltod alkalomszerűen, nem tehetsz rá ennyit mert nem volt elég időd tanulni, vagy zavartak, nézett a macska bármi.

Nem elérhető KLM

  • Moderator
  • Haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:SZABÁLYKODÁS
« Válasz #5 Dátum: 2017. Február 21. 18:24:22 »
40Tp 9x szorzónál is 5% lehet rosszul tudom.

Egyébként értem,  azért mondasz 2%-ot mert a 100-hoz képest 40-et kapunk. Logikus, de bonyolultabb így, és elméletileg megköti a kezünk. A szabad teljesen rugalmas szemlélet mellett kardoskodom, jobban jönne ki ha teljesen szabad,  és a helyzetben tiltod alkalomszerűen, nem tehetsz rá ennyit mert nem volt elég időd tanulni, vagy zavartak, nézett a macska bármi.

OK, javítom, de kéretik beírni a beszélgetőbe, hogy mit, mennyivel és mennyiért növelnétek.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...