Szerző Téma: KJK - A kaland  (Megtekintve 673 alkalommal)

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #30 Dátum: 2017. Január 15. 08:44:30 »
Durn és Thorin csendesen nézelődnek a boltban, Thorin egyelőre tanácstalan, hogy vegyen-e valamit.
Lavanyr ellen tudatosan kiválaszt egy szép íjat, és néhány utazáshoz szükséges használati tárgyat, majd megszólítja a boltost, hogy mennyit kér mindezekért.

- Hmm, valóban több mindent vásárolsz, így tudok kedvezményt biztosítani Neked, elf uram. Az egészét 20 aranytallért kérek. Ennék barátibb ajánlatot sehol nem kapsz.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #31 Dátum: 2017. Január 23. 11:02:09 »
Thorin

Thorin csak fülel, hogy mit szeretne vásárolni az újdonsült bajtársa. 20 aranytallér hallatán nagyot nyel és tovább nézelődik. Arra gondol, hogy mennyire sok az a 20 tallér hiszen neki is csak 5 van s erre is úgy vigyázz, mint a szeme fényére.
Mikor megegyeznek a boltossal oda szól a többieknek:


- Uraim mehetünk? Részemről nagyon nincs pénzem semmire, így nem vásárlok. - mondja.

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #32 Dátum: 2017. Január 30. 12:51:24 »


Szikraszem Lavanyr


Nem várt eredményt hozott a kereskedő felé intézett barátságos hangnem. Noha mindig is tudtam, a jó szó gyakorta van oly erős eszköz mint egy kard, s olykor döfni is lehet vélük mint egy lándzsával, ez most még is kissé meglepett. Nem mintha bánkódnék rajta. Mosollyal arcomon hát előszedem a gondosan becsomagolt erszényem, s egyesével kiszámolva a kereskedő tenyerébe olvasom az arany tallérokat.
-Remek üzletember vagy barátom-mondom még mellé mint egy zárásul a megkötött üzlet végén. - S ha már ilyen remekül megalkudtunk, itt van még ráadásul kettő tallér, és elvinnék egy tucat vesszőt is az íjhoz.-
Elfordulok mintha már csak indulni készülnék, de mintha csak ekkor jutna eszembe egy gondolat, vissza fordulok a kereskedő felé.
-Jut is eszembe jó uram, útra készülök barátimmal,- intek úti társaim felé -nem e tudnál némi információval szolgálni a környékről, esetleg a közelmúltban történt eseményekről. Kereskedő lévén, nyilván te magad is tudod milyen fontos tudni, vannak e az utak mentén rabló portyázások, vagy bármi ami veszélyt rejthet az utazók biztonságára.-
Miközben beszél, már ha tud nekünk mondani bármi érdekeset, összepakolom a megvásárolt holmikat a zsákomba, az íjat pedig a vállamra kanyarítom. A pipa dohányt átnyújtom Thorinnak, s mintegy jelezve, én magam útra készen állok, oda lépek a kijárathoz.




Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #33 Dátum: 2017. Február 05. 15:29:18 »
Thorin végül nem vesz semmit, de Lavanyrnak sikerül elég előnyös üzletet kötni a kereskedővel. Lavanyr éppen pakolja be a zsákját - a nyílvesszőket is, amit még utóbb vásárolt -, majd kérdést intéz a kereskedőhöz. A kereskedő csak megvonja a vállát: - Hát, tudja jó uram, rablók mindig akadnak, de hogy mikor, melyik banda,hol ólálkodik, arról nincs tudomásom. Különösebb eseményről sem tudok most. De hát az ilyen jól felszerelt és erős kalandorok bizonyosan meg tudják védeni magukat holmi útonállókkal szemben.
Más egyebet nem tud mondani, így hát elindultok. Durn külön figyelmeztet, hogy eleget időztetek, itt az ideje indulni, méghozzá sietve, ha még forró nyomokat akartok találni a helyszínen. Azzal lóra kaptok, és elhagyjátok a várost. A vágtát Durn vezeti, ti pedig utána a porzó földúton, amely a szentély irányába vezet.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #34 Dátum: 2017. Február 07. 04:50:52 »
Thorin

Az újdonsült elf bajtársam ajándéka meglep, de udvariasan megköszönöm neki és rá is pöffentek. Nem szoktam hozzá az ilyen kedvességhez, eddig egyedül jártam keltem a nagy világban.

- Köszönöm szépen barátom! - köszönöm meg neki. Majd megfogadva Durn tanácsát én is indulóra fognám.

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #35 Dátum: 2017. Március 15. 09:21:32 »
Kb. 10 mérföldet haladtok, a végén már vágtában. Durn gyors iramot diktál, közli, hogy most már tényleg nincs vesztegetni való idő, mielőbb a templomhoz kell érni. A lovakat alaposan kihajtjátok. Lassan megpillantotok egy távoli pontot, ahonnan füst szivárog az ég felé. Hamarosan meg is látjátok a füst forrását, magát a templomot. A szentély egy hatalmas kupola, a tetején egy sárkány szoborral. A fő bejáratát egy nagy faajtó zárta el, ami most tárva nyitva áll. Az épület még mindig füstölög, a fa még parázslik. A vágtát ekkor visszafogjátok, óvatosabban közelítetek, hiszen bárki lehet még a környéken, aki veszélyt jelenthet....

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #36 Dátum: 2017. Március 15. 16:30:35 »
Thorin

Egész végig az útra koncentrálok és arra, hogy mit fogunk találni ott, vagy mivel fogunk találkozni. Útitársaim iramát felveszem, de nem nagyon kommunikálok velük, inkább magamba mélyedek. Megérkezvén a helyszínhez, hol a fosztogatás zajlott mondom a többieknek:

- Még mielőtt mindannyian csapdába esnénk, váljunk szét s három irányból közelítsük meg a templomot! - vetem fel.

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #37 Dátum: 2017. Március 21. 21:25:20 »


Szikraszem Lavanyr


A lovaglás, míg ha ritkán is van benne részem, nem okoz nehézséget. Népem tehetségét én magam is örökölve könnyedén ülöm meg a lovat, még a legvadabb vágta alatt is. Társalgás nélkül vágtatunk a poros úton, ami már csak azért sem meglepő mert még közben elharapnánk a nyelvünket. Végül a vágtát az elénk táruló látvány, a még füstölgő templom képe töri meg. Talán percekig is csendben nézzük, végül Thorin töri meg a csendet javaslatával.
-Talán nem rossz gondolat Thorin barátom-bólintok magam is elgondolkodva, s mintegy ösztönösen körbe is pillantok, a lehetséges bujkáló ellent keresve tekintetemmel.
-Viszont én azt gondolom-folytatom még mindig elgondolkodva-a legtöbb nyomot odabent fogjuk meglelni, tehát én inkább azt javallom, menjünk be. Viszont mivel magam sem szeretném ha a hátunk mögül meglepetés érne bennünket, állítok a bejárathoz, vagy-mosolyodom el-legalább is megpróbálok állítani egy őrszemet. Megakadályozni nem fogja a behatolást, arra nem képes, ám tudatni fogja velem a hívatlan látogató érkeztét.-
Ha a társaságunk tagjai beleegyezésüket adják, az ajtón való belépésünk után varázslatba kezdek, s egy mágikus őrszemet állítok az ajtó elé.