Szerző Téma: KJK - A kaland  (Megtekintve 677 alkalommal)

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #15 Dátum: 2016. November 19. 12:14:01 »

Szikraszem Lavanyr



Csendben figyelem a fogadós válaszát, s mikor elindul a konyha irányába a rendelésemmel már már hátra dőlök a székben. Amikor aztán hirtelen visszafordul és egyenesen kimondja mire gondol a mozdulat félbe marad, és elmosolyodom.
-No lám fogadós uram, Te aztán egyenesen a lelkembe látsz-
Dagasztom kicsit a máját.
-Lehet hogy a szerény kötény valamiféle tapasztalt világutazót rejt?-
Hátra dőlök a székben.
-Akárhogy is barátom, igazad van. Valóban kalandorféle vagyok, s bizony nem vetem meg a jóféle kalandokat. Az sem utolsó, ha még fizetnek is érte.-
Hárítólag felemelem a tenyerem mielőtt folytatnám.
-Hozz hát egy kis ételt, italt, s magadnak is egy poharat barátom, majd folytassuk ezt a beszélgetést az étek és az ital társaságában.-
Magam előtt sem tagadhatom, szükségem lenne egy jól fizető feladatra, ez az ebéd, meg a kis italozás minden valószínűség szerint fel fogja emészteni a jelenlegi vagyonom jó részét, így hát bár némi izgalom járja át a testem, nyugodt arccal várom vissza a fogadóst, az ebédemmel, és a további információkkal.

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #16 Dátum: 2016. November 26. 15:25:19 »
Lavanyr:

A fogadós szerénykedve válaszol:
-Nem tagadom, uram, ifjú koromban magam is kacérkodtam a kalandozás gondolatával, és bizony még egy-két kisebb kalandban is volt részem, de aztán rájöttem, hogy inkább ez az élet a nekemvaló. Hozom is hamar a finom étket és italt.
Azzal elrohan, és valóban hamar visszatér valami egyszerű, ám ízletes harapnivalóval és friss itallal. Szabadkozva leül az asztalodhoz, és kedélyesen elbeszélgettek. Beszél magáról, ifjúkoráról, aztán azt is megtudod tőle, hogy Telak isten templomába kell menned, ha valóban érdekel az ígért kaland.

Thorin:

Durn elmosolyodik:
- Várunk egy kicsit. Hogy honnan tudom, és, hogy a főpap honnan tudja. Istenünk megadja lehetőséget, hogy néha ...hm.. a gondolatok útján üzenjünk egymásnak, ha valami fontos történik. Most is erre került sor. Telak hatalmas, és kegyes a hozzá hűekhez!

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #17 Dátum: 2016. November 27. 00:01:49 »

Szikraszem Lavanyr


Az étel egészen kellemes, a fogadós beszéde is segít az ellazulásban. Míg csendesen falatozgatok, időnként mosollyal jelzem alkalmi beszélgető partneremnek, figyelek és érdekel az amit mesél. Persze, érdekel is, megpróbálom ki hallani azokat az információkat amelyek valóban érdekelnek.
iszom egy kortyot a hűs italból majd kérdezem.
-Telak isten, azt mondtad ugye?-
Vissza teszem a poharat az asztalra.
-A hősi harcosok istene, ha jól tudom. -
Az étkezés végén feléje emelem a poharam, majd barátságos hangon folytatom.
-Nos barátom, köszönöm ezt a remek ételt, a frissítő italt, és nem utolsó sorban ezt a nagyszerű beszélgetést. Bizonyára nagy hírű kalandor vált volna belőled, de kóstolva étkedet, én biza hálás vagyok az égieknek, hogy ezt az utat választottad.-
Le teszem a poharat, és felállok az asztal mellöl.
-Most ha megbocsátasz, fel is keresem azt a bizonyos templomot, és megérdeklődöm a feladat részleteit. Nem tudom miféle feladat lesz ami majdan rám vár, de ha visszatérek, bízvást mondom nem feledkezek meg rólad, s fontos szolgálataidról.-
E szavakkal elbúcsúzom a fogadóstól, s zsákomat újra felvéve a székről elindulok az emlegetett templom felé.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #18 Dátum: 2016. November 27. 04:56:50 »
Thorin

- Érte, értem. Legalábbis azt hiszem. Na mindegy. Akkor várunk. - mondja a törpe. Majd leül a földre addig, minek ácsorogjon. Kíváncsian várja a fejleményeket.

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #19 Dátum: 2016. December 03. 16:00:16 »
Thorin:

Várakoztok, közben pedig Durn kedélyesen mesél korábbi csatáiról, és istenének viselt dolgairól.

Lavanyr:

A fogadós büszkén mosolyog dícséretedre, miközben lassan elkezdi elpakolni előtted az asztalt. Helyeslően bólint a Telakkal kapcsolatos megállapításodra is. Ezután felállsz, és elindulsz, a fogadós természetesen útba igazít, és elmondja, hogy hol található a leendő megbízó papok temploma.
Összeszeded tehát a holmid, fizetsz, majd nyakadba veszed a várost. A templomot könnyű megtalálni, de persze útközben elcsodálkozol a városi építészet, és úgy egyáltalán a város csodáin.
A templom egy kis téren található. Észreveszed, hogy a tér egyik sarkában egy kőpadozaton egy törpe és egy csuhás pap diskurálnak egymással.
Közben besietsz, és az első, utadba térő novíciussal közlöd, hogy egy bizonyos fontos feladat miatt jöttél, remélhetőleg nem későn. Az ifjú mosolyogva bólint, és főpap elé vezet a templom főhajójába.
Az 50 köröli, ősz hajú férfi, fehér köntösben ül egy trónusféleségen. Fejet hajt, üdvözöl. Láthatóan ő is örül, hogy ilyen rövid időn belül sikerült még egy rátermett embert szerezni. Rögtön bele is vág:

- Üdv, nemes elf. Roppant öröm, hogy ily hamar sikerült még egy megfelelő kalandort találnunk, egy jelentkezőnk már akadt, aki Durn testvérünkkel már csak rád vár. Nem is köntörfalazok, a lényeggel kezdem. Van egy szentélyünk Salamonistól nem messze a Holdkő Dombok felé vezető úton. A szentélyt nemrég - pár órája - kifosztották, de egyik ottani papunk életbe maradt, ki azonnal szaladt, és elhozta nekem a szörnyű hírt. Ez szentségtörés rettenetesen, főképpen azért, mert a
templomban volt elrejtve Telak egyik fontos ereklyéje, a Vitézség Pengéje. Ez a fegyver soha nem kerülhet a sötét erők kezébe. 50 aranyat kapsz most, és 50-et később, ha azonnal elindulsz és kideríted, mi történt, illetve épségben elhozod ide a szent fegyvert.

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #20 Dátum: 2016. December 04. 22:29:16 »
Szikraszem Lavanyr


Immár jól lakottan, és pihenten indulok megint neki a város utcáinak. Magam előtt sem tagadhatom, bár a városok kő labirintusai nem épp az én világom , ez e hely még is lenyűgöz. Itt ott még el is bámészkodok talán percek hosszában is. Pár pillanatig még azt is megbámulom, hogy lám a városi élet összekovácsolja a különböző népek tagjait is. Derűvel a szívemben nézem a törpe, és a pap féle ember párosát a kő padon.
~Ki tudja~ fut át rajtam egy gondolat ~Talán még én is barátra lelnék itt...~
A gondolat azonban gyorsan tovalebben, hisz meg érkeztem a templom elé, mely rövid utam célja, s talán egy hosszabb utam kezdete lehet. Az elém érkező ifjúval, úgy vélem valamely alacsonyabb rendű pap lehet, röviden közlöm csak érkezésem célját, s ő értve mit óhajtok nem is húzza az időt rögvest a fő paphoz vezet.
A pap ki maga egy idős ember férfi főhajtását, szerény ám de tisztelet teljes meghajlással viszonzom. Olybá tűnik ebben a városban szeretik az emberek rövidre fogni a mondandójukat, s rögtön a lényegre térnek. Ezt most is örömmel tapasztaltam. Midőn a fő pap előadja  történetét megfogalmazódik bennem is néhány kérdés, s bár a szavába nem vágok, ahogy be fejezi a mondandóját fel is teszem azokat.
-Nos, ez valóban kellemetlen esemény lehet. Amilyen gyorsan csak lehet el is kezdem, majdani társammal együtt a feladat végre hajtását, de megbocsáss uram, néhány kérdést azért előbb fel tennék.-
Körül pillantok, mint aki hallgatózó füleket, vagy épp kémlelő szemeket keres.
-Tudnom kellene-folytatom a kérdéssel a beszélgetést-miféle képességekkel bír ez a bizonyos ereklye, hisz nem mindegy mivel kell számoljak, feltéve, hogy az elrablója tudja is majd használni azt.- El gondolkodva, sétálgatva folytatom
-Bár azt hiszem, nem is a tolvaj lesz az aki ezt használni szándékozza, inkább gondolom, hogy valaki más lesz az, aki inkább a háttérben marad majd. Hisz úgy nevezted, a Vitézség pengéje, márpedig-fordulok újra a pap felé-az efféle ereklyék nem tűrik akárki irányítását. A támadás túlélője tudott valamit mondani a rablóról?-
Meg várom a fő pap válaszait, majd ha már nincs további közölni valója biccentek és távozom. A legrövidebb idő alatt meg keresem leendő társamat, hogy neki vághassunk a feladatnak.

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #21 Dátum: 2016. December 11. 20:38:23 »
Lavanyr:
A főpap bólogat, amint feltetted a kérdéseidet.
- Természetesen, barátom tudásom szerint válaszolok a kérdéseidre. A Penge rendünk egyik legszentebb ereklyéje. Színaranyból van, ezért is roppant értékes, de különös képessége, hogy ki tudja űzni a megszálltakból a gonoszt, illetve sikerrel el tudja pusztítani a gonosz teremtményeit. Nem tudjuk sajnos, hogy az értéke, vagy e különös képessége vonzotta oda a támadókat. A támadás túlélője egy ifjú novícius, Xerxes testvér, aki alig 10 telet élt meg. Az mondta közös nyelven beszéltek, legalább öten voltak, és egy sebhelyes férfi vezette őket. Minden papot összefogdostak, megkínoztak és megöltek. Ő egy függöny mögött bújt el, nem vették észre, majd óvatlan pillanatban megszökött, és azonnal ide rohant. Ha nincs más kérdések, akár indulhatsz is. Leendő társaid a templom előtt várnak.

(Ha elindulsz:) meglátod a templom előtt a várakozó papot és a törpét. Minden bizonnyal ők lesznek a társaid.

Thorin:
Nem sokkal később egy magas, hegyes fülü elf, hosszú köpenyben érkezik a templom irányából és felétek tart. Talán őt vártátok.

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #22 Dátum: 2016. December 12. 19:55:52 »
Szikraszem Lavanyr



Elgondolkodva hallgatom a főpap válaszát. Bár magamban sok még megválaszolatlan kérdés fogalmazódik meg, most nem akarom húzni az időt. El köszönök hát egy főhajtással, majd az előleget magamhoz véve, még mindig gondolataimba mélyedve kilépek újra a templom ajtaján.
~Valami nem teljesen tiszta ebben a történetben~morfondírozok magamban~Vajon miért kínozták a papokat, miféle titkokat akartak még kiszedni belőlük, talán a fegyver használatának titkát?~teszem fel magamnak a kérdést.
Azonban e pillanatban nincs sem válaszom, sem pedig időm a további gondolkodásra, leendő társam már vár rám. A félhomályos templomból kilépve a nap fényre, kissé hunyorogva pillantok körül a bejárat előtt, majd mint egyetlen lehetséges úti társra a törpére szegezem a tekintetem. Határozott léptekkel indulok hát feléje, és mikor oda érek jelentőség teljesen meghajlok előtte, illetve előttük.
-Üdvözöllek benneteket Urak!-
Köszöntöm őket magabiztos, erős hangon, arcomon derűs mosollyal.
-Úgy vélem rám vártok, mégpedig azon célból hogy egy súlyos bűnt megfejtsünk, illetve megtoroljunk. A nevem Szikraszem Lavanyr, és rögtön egy apró javaslattal is elő állanék. Midőn utunkra indulunk vegyünk célul egy két árus boltját is, mert biza felszereléseim kiegészítésre szorulnak.-
E pár szavas bemutatkozás után immár várom a törpe válaszát remélve, hogy valóban ő lesz az úti társam és nem egy ártatlan bámészkodót zaklattam épp.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 12. 20:00:40 írta Bahamooth »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #23 Dátum: 2016. December 13. 05:18:24 »
Thorin

A nagy várakozás közepette meglátom a hegyes fülű könnyű léptű elfet és Durnra nézek.

- Ő lenne az? - kérdezem kétkedve.Majd miután közelebb lépett és üdvözölt minket válaszolok Neki.

- Jó uram Thorin vagyok a Törpe. Kérdésedre a válasz pedig, igen mi vagyunk azok, akik hivatottak ezt a gaztettet meg fogják torolni, némi papi áldással és ellenszolgáltatással cserében. Jól van nézzük meg mi jót kaphatunk ebben a városban. - válaszolok az újdonsült fegyvertársnak.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 20. 04:46:49 írta Con Angilo Guerdo »

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #24 Dátum: 2016. December 20. 10:27:40 »
Mindketten:

Immár túl vagytok a bemutatkozás formaságán. Egyelőre még méregetitek egymást, de végülis kialakul egyfajta kölcsönös szimpátia, mint ahogy ez gyakori a "más" fajok gyermekei között, hiszen a történelemben nemritkán köttettek erős szövetségek elfek és törpök között. Durn mosolyogva bólint, és bemutatkozik Lavanyrnak is. Majd közli: - Rendben, egy gyors vásárlás belefér, de sietnünk kell, hogy a nyomok még ne hűljenek  ki, és elkaphassuk a latorokat. Mit akartok vásárolni barátaim? Majd kigondolok egy olyan árust, amelyik útbaesik.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #25 Dátum: 2016. December 28. 04:41:14 »
Thorin

Gyorsan átgondolom, hogy mire is lenne szükségem. Hiába erőltetem törp agyam, de semmi nem jut eszembe, ami jól jöhetne. Ezt a többiek tudtára is adom.

- Sajnos nekem egyenlőre semmi, hasznos dolog nem jut eszembe, mi is kellhet. De nézzünk be akkor az egyik árushoz, amelyikhez gondoljátok.

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #26 Dátum: 2017. Január 02. 11:19:47 »

Szikraszem Lavanyr


-Lássuk csak-
Gondolatban számba veszem a felszerelésemet.
-Hasznos lenne tudnunk, milyen messzire visz innen az utunk, töltünk e szabad ég alatt egy, vagy akár több estét?-
Nézek a kérdéssel egy időben útmutatónk felé.
-Szeretnék találkozni egy íjkészítő mesterrel, mert bár magam nem épp a harcban készülök jeleskedni, egy jóféle íjjal szükség esetén még is be tudok majdan segíteni. Talán jó lenne egy takaró is, sőt akár egy ló is. Persze nem ismerem a város áru kínálatát, még kevésbé az áruk árait, de majd kiderül mire is futja a pénzünkből.-
Még egyszer ellenőrzöm zsákom tartalmát, majd alaposan megkötve annak záró kötelét a vállamra dobom, ezzel a mozdulattal is jelezve, immár készen állok az indulásra.

Nasirius

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #27 Dátum: 2017. Január 05. 10:50:57 »
Durn elgondolkodik, majd bólint. Van a közelben egy jó kis "vegyes" kereskedés, ahol fegyverek is vannak, szerintem nézzük meg azt, de gyorsan, mert nincs vesztegetni való időnk. A lóval ne törődjetek, mert a templom istállóját használhatjuk. Azzal előre is indul. Először a templom mögé mentek, ahol kaptok lovakat. Aztán néhány utcát arrébb mentek, ahol betértek egy kis boltba. A bolt tényleg vegyes, van minden. A szárított, tartós ételektől kezdve, a gyógyitalokon át az egyszerű fegyverekig minden.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:KJK - A kaland
« Válasz #28 Dátum: 2017. Január 11. 09:29:15 »
Thorin

A lónak megörülök, mert az azt jelenti kevesebb idő alatt tudjuk megcsinálni a küldetésünket. Viszont elgondolkodom, hogy hogy fogom én megülni azt a lovat, termetemnél fogva. Bizakodok, hogy lesz valami kisebb póni féle lovuk, amit kényelmesen meg tudok ülni. Vegyes kereskedésbe benézve átnézve a dolgaimat még nem döntöttem, hogy veszek-e valamit vagy nem.

Bahamooth

  • Vendég
Re:KJK - A kaland
« Válasz #29 Dátum: 2017. Január 12. 17:51:34 »

Szikraszem Lavanyr


Örömmel nyugtázom kísérőnk beleegyezését a vásárlási ötletembe. Megvallom, azt sem bánom, hogy nem kell mindezért bejárnunk az egész várost, hanem egy helyen minden szükséges holmit össze tudunk válogatni. Érdeklődve tekintek hát körbe a bolt kínálatát szemügyre véve, hátha megtalálom magamnak azt a néhány megfelelő holmit amit keresek. Megpróbálok néhány íjat, elsősorban a kecsesebb, hosszú íjak érdekelnek, de szemügyre veszem az egyéb, úti holmikat is. Az egyik, számomra megfelelő íjjal végül a boltos felé fordulok.
-Kereskedő Uram!-szólítom meg barátságos hangon-Mennyit kérsz ezért a fegyverért? Látom, hozzá értő készítette, bizonyára hasznos lenne a számomra, feltéve- mosolyodom el sokat mondóan-hogy meg tudunk egyezni.- Pár pillanatnyi szünet után még hozzá teszem.
-Vedd figyelembe barátom, ha jó árakat tudnál kínálni, bízvást mondhatom nem csak eme fegyver, de még jó pár más dolog is érdekel a boltod kínálatából. Tehát kijelenthetem, nem fogsz rosszul járni velünk.-
Nagyon remélem meg értette mit is szerettem volna neki mondani, s jó kereskedő lévén nem egy tételből akar meggazdagodni, így nem csak az íjra, de más szükséges holmira is futja a pénzemből. Ha  így lesz ugyanis szükségem lenne még kulacsra, tűzszerszámra, és még számos, az úton hasznos dologra. Megnézek egy jó tekercsnyi kötelet is, de éppen úgy egy teljesen hétköznapi kést is. Baráti kapcsolatot próbálván létesíteni úti, s majdani bajtársammal, meg akarom lepni egy csomagnyi jobbféle pipa dohánnyal, mert minden bizonnyal pipázik, ha már az övébe tűzve hord egy hosszú szárú füst eregetőt. Nem kapkodón, ám még is igyekezve összeválogatom hát a kiszemelt holmikat, s immár felpakolva várom a kereskedő jó, avagy rossz ajánlatát.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 12. 17:56:01 írta Bahamooth »