Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 31714 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #210 Dátum: 2017. Október 15. 18:01:18 »
Rina

Az ajtó alapján Átlagos nem kedveli a bezártságot. Bár azért annyira nem lehet ellene, mert mint tapasztaltad, fogságban is szívesen szaporodik - például a Szöszivel. Aki viszont most hamarabb érezte úgy, hogy el kell mennie és szinte azonnal fordult is vissza - szélesre tárva az ajtót.
Ennek láttán dönthettél úgy, hogy minél előbb védőfelszerelésre lesz szükséged - melyet tudod is, hogy hol lelhetsz fel a hajón.

Mivel nem túl nagy a tolongás, ezért még válogathatsz is, hogy melyiket szeretnéd. Az, amelyikre a voksodat tetted többé-kevésbé illik rád, csak mellkasnál feszül kissé, amit gyorsan tudsz orvosolni. A többi ruháról - pontosabban kettőről lepattintottad az oxigéntartályt, és a sajátod hátához csatoltad vese-tájékon. Így a töltöttségi szint az aggasztó két óráról a megnyugtató hat órára duzzadt - és ezért cserébe csak az extrém homorításról kell lemondanod. S jelen helyzetben nem valószínű, hogy ez Átlagoséknak szemet szúrna.

Miközben mész vissza, még a sminkkészletedet is magadhoz veszed - és ha már nálad van, használod is. A pirosítóval játszva rózsássá teheted az arcukat, homlokukat, és az orrukat is. Végül lerángatod róluk a ruhát, hogy további érdekes mintákat pingálj rájuk a legkülönfélébb helyekre. Ám a folytatás előtt azért bezsákolod a feleslegessé váló darabokat, és elviszed a hulladéktárolóba. A kisebb kiegészítők közül egyedül Black arany pecsétgyűrűje az, amit nem tudsz lehúzni az ujjáról, mert elakad az ízületnél. Hogy a doki mit és miért csinál, nem tudod, mert elvan magában is - igaz, egy idő múlva már holmi oxigénmaszkot is próbál a biovásznakra tenni. Pedig már kezdenek egész csinosak lenni - a pirosítónak hála olyanok, mint akiket sokáig paskolgattak itt-ott. Ellenben az orrodban még mindig ott van az a Beylixet idéző parfüm - amely arra utal - hosszú ideig használta a tulajdonosa ezt a ruhát. Vajon mit művelhettek Lizzel? Mert biztosra veszed - a tulajdonosa igencsak huncut lehetett. A doki ugyanilyen makacsul ragaszkodó típus - már ami az elképzelését illeti - így okosabb enged elven megengedted neki, hogy belerondítson a művedbe. Szebbek nem lettek, csak kissé groteszkebbek - ami valahol taszító mód megkapó. Hiába, ugye a tehetség... A festés már csak azért is élvezetes, mert nem pofáznak vissza - nem mintha hallanád, de akkor is - hanem mert készségesen úgy maradnak, ahogy rendezed őket. Tiéd az irányítás - a hatalom felettük - és ez igencsak kellemes érzés.
Amikor már úgy gondolod, hogy az elefántos alsó mögötti részekre kerülne a sor, a Szöszi ismét változtatást eszközölne - mégpedig a szobából kiterelné-kitereli a két "szépséget". Szerencsére csak a társalgóig, ahol befejezheted a művet - és meg kell, hogy állapítsad - mind Átlagos, mind a pilóta habozás nélkül reagál az érintésedre - úgy ahogy az egyébként is elvárható. Szépen kis is díszíted őket, hogy harmonizáljanak a környezetükkel, majd a szemmel láthatólag akcióra kész eredményt bemutatod a Szöszinek. Te lehet, hogy nem vágysz rájuk most annyira, de ki tudja? Lehet,hogy a Doki szívesen letesztelné ezt a felállást is?
Hogy Liz mit csinálna, azt csak találgatod, de Lien esetében szinte biztos vagy, hogy a Szöszivel is olyan nagyszerű műsort adott volna neked, hogy hirtelen elviselhetetlenül melegnek éreznéd ezt az űrruhát.

Végül kapsz egy pár szem pirulát amit jobb időkre elteszel. A Dokit ismerve lehetne altató, nyugtató vagy valamiféle gyógyszer is akár. Ám aztán egy mosdószivaccsal felfegyverkezve egyértelmű jelzést ad - fürdetni akar. Mielőtt még teljesen tönkretenné a nehéz, de élvezetes munka gyümölcsét, készítesz pár tucat fotót, miközben a doki egy készlet színes filccel akarja a két engedelmes játékszert kiváltani.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #211 Dátum: 2017. Október 15. 18:02:21 »
Roxana

Rina sajnos nem igazán kommunikatív - beszélhetsz te neki, de nagyon nem válaszol. Mondjuk az is igaz, hogy a maszk kissé letompítja a hangodat - és hát az ő feje körül is van egy sisak.
Ha elsőre nem is tudod, hogy oldd meg a problémát, amit ezzel a két pasival jár, attól még jól szórakozhatsz a megjelenésükön. Pláne miután a mester bemutatta a művet. Hogy mi a címe? Azt még megtartotta magának. A nagyobb vigyort mindössze az arcodat takaró maszk teszi kissé kényelmetlenné, de a nevetés ez sem  tudta csillapítani. Utána valóban kénytelen vagy  megállapítani - a palack töltöttségét jelző csík tényleg összébb zsugorodott.
Rina közben nem viccelt - lekapta róluk az utolsó zoknit is, így ő most már szabadon pacsmagolhat - te meg vehetsz tőlük vért.

Végül rálelsz a megoldásra - a párost kivezetitek a társalgóba, és ott ültetitek le őket. Ennek az az előnye megvan, hogy a társalgóban tiszta a levegő, és nincs feltétlenül szükség a tartalék  oxigénre.
A társalgóban végül Rina bemutatja a kész művet - Black és a Kapitány mered rád színesre pingálva. Láthatólag büszke az eredményre, és int, hogy ha akarod, kiélheted magad kissé - akár Blackkel is. Hisz úgysem emlékeznének semmire...

Miközben előkészíted magadnak az antiallergén injekciókat, nem kizárt, hogy észreveszed Rina tekintetében a segítő szándékot - már ami a beadásukat illeti. Igaz, említeni nem is említi. Talán nehogy úgy érezze, hogy kimarad valamiből, neki is adsz néhány kapszulát - ám mellette felajánlod neki a gyorsabb utat is. Joe és Black viszont első tipped szerint fél napra, ha nem többre kiütötte magát - figyelembe véve a szervezetükben felhalmozódott anyagokat.

Már nyújtanád át Rinának a filctollakat, de ő rájött, hogy a zuhany fele terelnéd a párost. Így inkább készít jó pár sztárfotót, de nagyon nem akaródzik neki elfogadni a filceket. Inkább az ajtóban áll, és összefont karral ingatja a fejét - mintegy jelezve, hogy nem igazán tetszik neki az ötlet. Feltehetőleg tényleg a keze munkáját félti.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #212 Dátum: 2017. Október 15. 18:04:59 »
Rina & Roxana

Ám nincs lehetőség ezt a filc-ügyet nagyon megbeszélni-mutogatni, mert a fali kijelző megnyugtatóan zöld színe egy helyen sárgásra vált, és figyelmeztetően villogva hívja fel magára a figyelmet.
Amint megkapja amit kikövetelt magának, ez olvasható a kijelzőn:


Úticél: St. Albans
Várható érkezés: 52óra 34perc
Belsö hömérséklet: 22 fok
Levegö minöség: normális
Energiaellátás: megfelelö
Burkolat: sértetlen
Gravitáció: normál

Beavatkozás: pályamódosítás szükséges!
Ütközésig hátralévö idö: 2 óra 34perc 24másodperc
Becsült kár: 70% valószínüséggel a hajóburkolat integritása 43.754m2-en megszünik.


S az idő számláló lassan de biztosan számolja a múló másodperceket. Roxanának egyértelmű - nagyon kicsi az esély arra, hogy a Pilótát addigra egy brokkolinál magasabb értelmi színvonalra tudja kezelni.
A mentőkapszula pedig - bár működik - kérdés, hogy mennyi ideig sodródna amíg megtalálják - és hogy ki találja meg. Még a hajó útvonalnak módosítása lehet az egyik, amivel érdemes lehet megpróbálkozni. Elvégre Black adattáblája tartalmazza az ehhez szükséges képleteket és leírásokat...

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #213 Dátum: 2017. Október 17. 07:52:22 »
A beszéd Rinával nem működik használhatnám az adattáblát. Olyan fontos közlendőm nincs egyenlőre. Később talán. Ha túl sokáig vannak ebben az állapotban a szépreményűek minden funkció leáll és... halál.
Megfürdetni nem engedi Rina őket a beépített kamerák mindent rögzítettetek. Azért készült pár fotó is a biztonság kedvéért, ha később törlésre kerülne a sor. Az én agyamba örökre beivódott a látvány a testfreskó, amit egy űrruhás csaj csinál női sminkkel. Egy pillanatra átfutott az agyamon a szánalom, vagy a sajnálat? Éppen nem érek rá ilyesmivel foglalkozni, mentem a tyúkszaros kis életüket. De előtte úgy röhögtem, rajtuk, hogy csorgott a könnyem. De készülök egy igen hatásos beszéddel rettentően sok káromkodással vegyítve ha majd életre kelnek. Az oxigén palackot már nem kell hurcolni, kivéve a kapitány szobájában ahol ki tudja mi történt a légkondival ezért a mostani állapotuk. Felfirkantom az adattáblára Rinának.: Ha végeztél a remekművel kérlek menj be a kapitány szobájába és kapcsold be a páraelszívót, szerintem elromlott. Nem, nem rontanék be a művedbe, gyönyörűek!"
Ez a válaszom a felajánlott sminkre. Gyorsan a hátsó felükbe kapják a már az ellenszerrel kiegészített szurkát, magamnak is adok egyet. De még legalább egy nap mire emberképesek lesznek.
-Miafranc?-Kiáltok fel.
Rájöttem már nem kell a palack.
"RINA NÉZD!" firkantom a tőlem telhető legnagyobb betűkkel a papírosra. Majd mutatom mit kellene nézni. Vagy nézi vagy nem de nem szokta azt tenni amire kérem remélem most ez egyszer azt csinálja amit írtam.
Na most, most lehet pánikolni! Meghalunk, meghalunk húúú de nagyon meghalunk!
Egy tetves képletek Black adattábláján van az útvonal meg a többi kitérési manőver. Az hol lehet? A pilótafülke? Remélem nem a szobájában, oda csak valami ütöm verem szerszámmal lehetne bejutni.
Útban oda mindkét dinkának lekeverek két átszállót, csak hogy hozzájáruljak a sminkhez. Legyen már benne lila is. A mentőkapszula is eszembe jut de hol lehet? Felejtős.
-Hülyék hülyék hülyék!!!!!-Sokkal nyugodtabb vagyok!
Na jó a pilótafülke közepesen nagy. Tele van kapcsolókkal gombokkal. De hol az az adattábla? Olyan kis tökéletes Black pilóta biztos megtalálom muszáj lesz sürget az idő.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #214 Dátum: 2017. Október 19. 19:17:08 »
Rina

Sok színt szeretek, de a sárgát, csak borostyánnak. Szóval meg kell nézni miért van ekkora cécó és mint kiderül, baj van. Először úgy vélem, hogy elég elhúzni a botkormányt azt kész, de úgy tűnik, hogy ez a konzervdoboz nem így működik, így már kezdek aggódni a dolog miatt. Találomra most azért nem nyomkodnék – máskor persze vicces, de akkor ott van az a feketeleves is. Szóval visszabattyogok és ha már arra jártam, akkor azt a bizgerentyűt amit Joe Black szokott nyomkorászni – a Szöszi helyett – odaviszem a korábban megnevezettnek és átadom neki megőrzésre. Persze az sem baj, ha csinál vele valamit, de azért na! Ez legyen a doktorok dolga, én majd leütök mindent ami úgy dönt, hogy átszáll és mi nem akarjuk. De addig is…

Mivel ez a játék bőven felőrölné a maradék időt, így úgy döntök, hogy veszek még magamhoz oxigéntartalékot, majd – a filcekkel nem törődve – megyek, hogy tegyem amit a doki kér. Szellőző bekapcsolása nem okozhat túl nagy fejtörést, így szerintem hamar végzek a dologgal. Ha nem működik úgy sem tudok vele mit tenni, szóval elég hamar vissza tudok érni. Persze az egész herce-hurca előtt azért a Doki kezébe adtam a sminket, hogy legalább egy dolgot pingáljon ki, ha már megjárta a teste minden rés(z)ét, akkor ennyi jár szerintem! Szóval a „RINA NÉZD!” már a múlt és most a doki a kis táblával játszik én meg kényelembe helyezem a két delikvenst a pilótaszékben, szépen bekötve! Megállok mellettük és bár talán nem látják, de fenemód vigyorgok, hiszen ha meghalunk VIP-ből nézzük az egészet!

Itt felfedezem, hogy a két delikvens szeme alatt kékül, amiről én nem tudtam de mindenesetre nagyon nem is érdekel. Igazából elgondolkoztam azon, hogy mit és hova dugjak meg effélék, de aztán megkíméltem őket egy sima Rina style-al. Azt is nyugodtan nézem, hogy a Doki úgy szuggerálja a gombokat és miegymást, hogy talán még a nyelve hegyét is kidugta. Én is megtenném, ha nem lennék ebben a biztonságos ruciban ami igen előnytelen és nem is olyan egyszerű mászkálni benne, de! Szóval hol kifelé bambulok, hol a két delikvensre máskor a Szöszire szótlanul, mert idegeskedni azt nem szoktam. Lehet, hogy ha megcirógatnám a két töketlent kicsit felspannolva a vérkeringésüket, akkor hamarabb magukhoz térnének? S ebben az állapotban képesek lennének rá?

Inkább eltűnődöm azon a Zombin…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #215 Dátum: 2017. Október 19. 21:16:32 »
Rina

A Doki szemmel láthatólag műértő - mert miután prezentálod neki a művedet, megszemléli őket, és nincs jobb szó rá, jóízűen kiröhögi őket. Ezután nyújtod át neki a sminkkészletet, hogy kedve szerint pótolja Átlagos tenyérnyi, de lényeges helyen hiányos festését.
Viszont bármennyire is álljon számára a zászló a kezed munkája nyomán - nem igazán él a helyzettel. Hogy ez csalódást okozott-e vagy sem, igazából neked kell tudni. Pedig lehet, hogy egy rövid ideig el tudtad volna képzelni, hogy ha Lien lett volna a helyében, hogy mi történt volna...
Nézni így is van mit - úgy tűnik, hogy a Szöszi rájött - igencsak kevéssé hallod a sisakon keresztül. Ennek okán most ikább vizuális ingerekkel próbál meg veled kapcsolatba kerülni. No nem pont olyannal, hanem papír alapra írt üzenettel.
Ez akár még hízelgő is lehet - mivel olyan szavak szerepelnek rajta, mint a kérlek, a remekmű és a gyönyörű. De aztán végül csak kedveskedik egy kis nézni valóval! Fecskendőt kap elő, s a szemed láttára szívja tele a fecskendő tartályát a kikotyvasztott folyadékkal. Picit megnyomja a dugattyút, amitől egy kevés kibuggyan a végén, és végigcsorog a hidegen csillanó tű oldalán. Majd ennyi bevezető után odailleszti a pirosas színben pompázó hátsó felükhöz, és egy határozott mozdulattal átszakítván a bőrt, beadja Átlagosnak a szert. Nem biztos, hogy irigység nélkül tudod figyelni a dolgot - elvégre ő pont úgy játszik dominásat a pácienssel, ahogy pár napja te is szerettél volna. Aztán ha nem szólsz közbe - mindezt megismétli Black esetében, majd végül saját magára kerít sort - ha már így belejött.

Talán a doki hangja, talán a villogás - de az sem kizárt, hogy csak az eléd tartott táblája volt, ami megragadta a figyelmedet - de neked is feltűnt, hogy megváltozott a kijelző felirata.
Ami bár nem olyan simogató, és nem olyan tüzes, mint amit szeretsz - de ez a feirat is erős lehet... 
A Szöszi arca kész tanulmány - ahonnan sok mindent le lehet olvasni. Talán van ami tetszik is belőle - s egy dolog nem kérdés - kávé nélkül is lassan hiperaktív lesz! Nem várod meg, hogy mit csinál, hanem a pilótafülkébe sietsz.
Ahol te próbát teszel a botkormánnyal. Könnyedén félrehúzod, és az ablakon kitekintve láthatod, hogy a hajó helyzete a környező csillagokhoz képest nos... nem változott semmit. Gyakorlatilag tehetsz bármit, akkor sem reagál semmit a botkormány mozgatására. A társalgóban van egy személy - aki tudná kezelni - s bár jelenleg talán kicsit szórakoztatóbb társaságnak tűnik, mint korábban - azért a hajó vezetést nem valószínű, hogy most el tudná látni. Visszaindulva körülnézel, és nem, nem látod azt az érintőkijelzős táblát, amit Black itt olyan szívesen szokott szorongatni - mintha az élete múlna rajta.

A mentőkapszulában még bebiztosítod magadnak az oxigén-utánpótlást, majd Átlagos szobájába lépve bekapcsolod a szellőztetést. Elég megnyomni egy gombot, ami szép zöld színre vált - mutatván, hogy rendben megkezdte a munkát.
Azután visszatérve a társalgóba az adattábla bizony még mindig nincs meg. Sejtésed szerint talán Black kabinjában lehet - ahol ki tudja, hogy még mit találhatnátok - mivel Black az egyetlen, aki mindig zárja az  ajtaját. Pedig nem valószínű, hogy pont az ő ágyába akarnál bemászni. De visszatérve Black ajtajára - a szobáját még nem láttad - csak azt tudod - hogy Black kulcs meg minden nélkül jött-ment a szobájában. Azaz az ajtó valahogy tudja, hogy Black akarja használni.
Miközben a lehetőségeidet veszed számba, feltűnik a két új színjátszó-kör a játékszereid szeme alatt. Úgy sejted, hogy a Szöszi, ahogy egy dominától elvárható, elhelyezett egy-egy ütést. Sajnos a látványról lemaradtál...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #216 Dátum: 2017. Október 19. 21:23:21 »
Roxana

A két páciens állapota nem tölthet el feltétlenül elégedettséggel - mivel ha hosszabb távon nem sikerül orvosolni a problémát - akár bele is halhatnak. Ennek ellenére azért bizarr módon szórakoztat a látvány és a helyzet, amit Rina komponált. Valahol vicces - hogy Joe, aki annyira próbál  laza és macsó lenni - no meg minél többször megdugni titeket - ilyen helyzetbe került. Ha a kapitány végül úgy döntene majd, hogy véletlenül törli a felvételeket, azért jó tudni,  hogy van egy-két nem is akármilyen fotó róluk, amit biztos ami biztos alapon készítettetek.
Miután kiröhögted magad, Rina a kezedbe nyomja a sminkkészletet - és rámutat Joe egyetlen festetlen maradt részére. Amely Joe többi részével ellenben emlékszik rád, és szokás szerint utánad nyújtózkodik - kellemes emlékeket idézve.
Miután ezt letudtad, írásba adod Rinának, hogy gondoskodjon  a légkondiról. Közben előkészíted és beadod a két páciensednek az ellenszert, ahogy magadnak is. Már épp tervezgetnéd, hogy mi legyen a következő lépés amikor észreveszed a kijelzőn, hogy baj van a tervezett röppályátokkal is. Rina is érdeklődve olvassa a sorokat, és nem is habozik - megfordul, és szó nélkül gyorsan távozik - vagy a sisaktól nem hallod, hogy mondott valamit. Téged meg itt hagy kétségek közt, két üres fejű pasival - akiknek most nem sok hasznát veszed. Aztán eszedbe jut Black kedvenc adattáblája - amit leginkább a pilótafülkében használt. Vagy legalábbis ajánlod neki, hogy ott tartsa!
Kifele menet kiosztod a két díszfaszt, aztán kissé lecsillapodva belépsz a pilótafülkébe. Rina már kézbe vette az irányítást - és a botkormánnyal irányítja a hajót - de aztán leesik, hogy hiába - mert a hajó tovább száguld az eddigi irányba - függetlenül attól, hogy Rina merre rángatja a kart. Körülnézve a pilótafülkében egyértelmű - itt mindennek megvan a maga helye - és itt is patyolat tisztaságot tart Black. Ellenben adattábla - na az nincs sehol. Sajnos elég valószínű, hogy Black szobájában van bezárva. Ráadásul az ajtót csak Black tudta kinyitni - pontosabban Black jelenlétében nyílik csak ki az ajtó.
Rina aztán feladja a hiába való küzdelmet, hogy eltérítse a hajót, és a pilótafülkét elhagyva távozik - a hajó raktere fele.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #217 Dátum: 2017. Október 21. 09:44:37 »
A két "faszari" állapota  nem tudom mikor fog javulni pedig a turbó verziót adtam nekik. De oly mindegy ha az elkövetkező majdnem három órán belül meghalunk. Kicsit jobban vagyok miután lekevertem a jól megérdemelt pofonokat és üvöltöztem velük. A pilótafülkébe rohanok, magam is meglepődve milyen jól megy, tehát a szer hat. Nekik még nem, túl sokat kaptak a virágillatból. Pilótafülkében elkeseredve nézem, hogy minden a helyén de az amit keresek az persze nincs itt, Rina igyekszik eltéríteni a hajót de ezzel még ő sem boldogul. Majd gyors ütemben távozik a raktár irányába. Olvasás helyett kicsit jobban szét kellett volna néznem mi lehet ott vagy arra. Sokkal hasznosabb lett volna. Utána mehetnék de nem akarok, az adattábla  fontosabb.
Tudom hogy a motoros funkcióik eddig is jól működtek. Remélem  futás is megy már mert egyre kevesebb az idő.
Nevén szólítom a pilótát, abban a halvány reményben, hogy hallgat rá. Ha nem reagál nem esek kétségbe. Mondhatok neki, bármit Cirmi Buksi Blöki Kormi Hörcsi bármire hallgatna.
Elég pocsék ez így is, de hogy tök pucér, és agyon van sminkelve? Erre nincs szó. Kézen fogom mint egy kb egy másfél éves gyereket akit járni tanítanak.
A később szó most nincs a szótáramban mert nem tudom lesz e.
"Állj fel!" de már húzom is is ki alól a széket mielőtt nekimenne, vagy visszaülne vagy az asztalnak ütközne. "Balra fordulj !Indulj!Séta! Ha megy a gyorsabb menés akkor az. Végig felé fordulva beszélek. Nehogy elszéledjen másfelé. Most a percek úgy pörögnek mint a másodpercek. Ezt is rögzíteni fogja a kamera de ha kapitány le akarja törölni nagyon csúnyán megjárja. Black  "emeld a kezded oda". Én meg várok a bejutásra, innentől semmilyen titka sincs! Időközben a kapitány is felállt először a saját széklábában bukott fel majd az asztal lábában de hűen követte a pilótát még a kezét is fel akarta tenni a panelre.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #218 Dátum: 2017. Október 29. 11:30:43 »
Rina

Elégedett vagyok a művel, sőt, úgy tűnik Mei-Mei is értékeli az alkotásokat, bár valamiért nem akarja kihasználni a helyzetet és alaposan ellátni a két egyén baját. Pedig az tuti, hogy neki is örömet okozna, hiszen igazából bármit megtehetne, amit csak akar. Nyuszi… a kis zombi valószínűleg jobban teljesített volna. Vagy az a rejtélyes vörös! Ami azt illeti, erre majd rákérdezek, de most úgy döntök, hogy ennél fontosabb dolgom van.

Aha, igen.
Az.
A túlélés.

A Szöszi úgy dönt, hogy hízeleg. Ezt értékelem, ezért a fenekére csapok, csak hogy érezze a törődést, odafigyelést és persze a végtelen szeretetemet. Ha eközben véletlenül rálökném valamelyik díszpolgár karójára, az már csak véletlen ráadás lenne. Előtte, közben vagy utána dönt úgy, hogy szurit akar az mindegy, de végignézem a folyamatot és azon tűnődöm, hogy nekem kéne beadnom neki. Mikor végez az egyik pasival és a másikkal is láthatóan el akar bánni, akkor azt még hagyom, de jelentkezem, hogy én „finoman” beadom a Szöszinek a harmadikat!

A Pilótafülkén túl vagyok már, ami igen nagy csalódást okozott, így most más módot akarok találni arra, hogy kielégítsem a vágyaimat amelyeket az élet iránt  táplálok. Mivel itt komolyabb a helyzet mint elsőre gondoltam, ezért újabb tartalékokat kell magamhoz venni, majd teljesítem a feladatot, ahol gombokat nyomogathatok. Jó érzéssel tölt el, amikor a dolgok úgy alakluknak, ahogy akartam, így elégedetten haladok tovább, hogy megtaláljam a Szöszit és a többieket.

Útközben megfejtem a rejtvényt, így a két – most már kékülő-liluló – személy közül a feketébbet kezdem el terelgetni a kabinja felé. Eddig nem érdekelt mi van ott, de most már nem hagyjuk ki a lehetőséget, hogy belessünk. Igaz, hogy nem láttam az esetet amikor drága Mei-Mei új festési módot talált, de azért a fenékre elhelyezek én is egy két pirosat a biztonság kedvéért. Ezt akár később vissza is adhatják ha nagyon szeretnék, de most így ösztökéltem az indulásra. Átlagos csak azért kapott, hogy ne legyen irigy, de Black…

Irány a kabinja – a Szöszi ha akar, akkor jön, ha nem…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #219 Dátum: 2017. Október 29. 15:29:58 »
Rina

Szó se róla, a Szöszi spontaneitásán és a helyzet-felismerő képességén még volna mit javítani, hogy élvezetesebb legyen a társasága. Pedig azért izgató lehet elgondolni, hogy a kis Lizzy vagy a vöröske mit művelhetett volna hasonló helyzetben...

Azért a hízelgését egy fenéken elhadart simogatással jutalmazod - s nem kizárt, hogy közben eltöprengsz - lehet, hogy több hasonló bátorításra lenne szüksége, hogy kicsit feloldódjon. A második injekciónál már jelezd az igényedet, hogy ebben te is szívesen segítenél!

A pilótafülke és az oxigénellátás kérdése után újfent visszatérsz a folyosóra. A Szöszi vezetgeti Átlagost és Blacket - utóbbit kézen fogva, pedig lenne más lehetőség is, amit megragadhatott volna. Hogy kicsit szedjék a lábukat, te is besegítesz egy-két csapással. A csattanás halkan de izgatóan édesen szűrődik be a sisakon át, így nem kizárt, hogy még párszor meg szeretnéd hallgatni - már csak az élvezet kedvért...

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #220 Dátum: 2017. Október 29. 15:31:43 »
Roxana

Mikor kiröhögöd magad a két jómadár sminkjén, és megdicséred Rinát az eredményért, Rina tőle elvárhatóan nem táblára írt szöveggel, hanem a fenekedre csapva köszöni meg.
Aztán picit később, amikor adod be az injekciókat, kiderül, hogy jól sejtetted - Rina ebben a tevékenységben nem csak nézőként venne részt - hanem maga ajánlkozik, hogy szívesen beadná neked az ellenszérumot.
Joe és Black nem az a pánikolós fajta - sztotikus nyugalommal fogadták a hírt, hogy ha pár órán belül nem csináltok valamit, akkor az űrhajó meg a ti pályátok is megtörhet. Az első teendőd a feszültség levezetése volt - rajtuk, ha már kéznél voltak. A pilótafülke csalódást okozott, nem úgy az ellenszer, ami úgy tűnik megfelelően kezd hatni.
Miután Rina a hiábavaló próbálkozás után elindul hátrafele, te kicsit később megszólítod Blacket, aki most először forítja feléd a fejét - ami alaposan ki van pingálva. Joe viszont továbbra is az egyik irányítópult villogó fényeit nézi, ahogy eddig is.
Ellenben amikor nem nevesíted, hogy kinek kéne cselekednie, Joe is elkezdene felállni a székből, ahova még Rina csatolta be - de nem sok sikerrel. Aztán a harmadik kísérlet után kikapcsolja magától a szíjakat, és ő is feláll. Blacket kiszabadítod, aki a rövid utasításokat hiba nélkül teljesíti - még a balra irány jelentése sem okoz neki problémát.
A folyosón nem is nagyon akar más irányba menni - talán eszébe sem jut - ahogy Joe-nak sem. Közben Rina is felbukkan, és hogy segítse a munkádat, menet közben rá-rá sóz a két férfi hátsójára, hogy csak úgy csattan.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #221 Dátum: 2017. Október 29. 15:44:25 »
Rina & Roxana

Black ajtajához érve ismét mindketten emelik a kezüket a nyitó panel fele, de már most látod a barátságos zölden derengő lámpácskán, hogy nyitható az ajtó.
Végül halk surrogással félrecsúszik az ajtó, felfedve Black privát szféráját. Méretre és elrendezésre megegyezik a ti szobáitokkal - a színvilág azonban itt a fal krém-fehér alapját néhol sötét olvad csokoládé betétek díszítik. Odabent minden el van pakolva - és minden más is párhuzamosan, élre simítva mutatja - Black szereti a rendet. Az adattábla is megvan már az első pillantásra - a falról lehajtható asztalon pihen, pontosan egy tenyérnyire az asztal szélétől. Felvéve egyből látszik, hogy mindössze két fő opció közül lehet választani - Navigáció és Napló.


Navigáció
-Aktuális pálya
-Pályaszámítási képletek
-Gyakori Példák
-Kezelési útmutató
Napló
-Személyes Napló


A navigációs rész fontosnak tűnik, de az utolsó bejegyzés legalább annyira érdekesnek. Az adattáblával felfegyverkezve már nekiállhattok megküzdeni a pilótafülke nehézségeivel. Mivel a gyakori példák közt erre az esetre is van konkrént minta - viszonylag könnyedén veszitek az akadályokat. Ám a meglepetés igazából akkor érhet titeket, mikor engedve a kísértésnek, beleolvastok Black naplójába...



>>>2516.10.15<<<
Tegnap érkeztünk meg ide, a Jiangyinra. Alig várom, hogy itt hagyjuk ezt a tetüfészket. Kitettem a lábam a hajóról, hogy amíg Roger (Clay)a szekunder vízkört szereli, elmenjek a hotelba tusolni, meg megkóstolni a helyi specialitást. Nos, amíg a helyi konyha különlegességét kerestem - megjegyzem hiába - addig valamelyik suttyó ellopta a szappanomat. Végül aztán megtaláltam - és a fognyomok alapján valaki leharapta! - a felét. Azt hiszem, ez elmond mindent a helyröl... Ezért nem is nagyon tiltakoztam, amikor az öreg dél körül soron kívüli indulást vezényelt. Pláne amikor megláttam, hogy többen is szaladnak a helyiek közül, hogy elérjék a hajót. Mint utóbb kiderült, épp boszorkányság miatt akartak egy szegény lányt lelöni, amit az öreg pár lövéssel megakadályozott.

>>>2516.10.16<<<
Sam azt mondja, hogy pár zúzódással és a vállába billogozott B betüvel megúszta a szerencsétlen. Ilyen vöröskét még nem láttam - nem csodálom, hogy szemet szúrt a helyieknek, ráadásul egyedül érkezett a Jiangyinra - ami nagy önbizalomra vall. Állítólag Miának hívják.

>>>2516.10.17<<<
Sam kiengedte a gyengélkedöböl, és az öreg bemutatta a srácának, és nekem is.
Szerintem valamelyik magvilágból jöhetett, mert igen jól neveltnek tünik.

>>>2516.10.19<<<
Úgy látom, Mia igyekszik beilleszkedni, és próbál hasznos lenni. Nem sokat konyít a gépekhez, de a navigáció érdekli. Ha sikerülne megtanítanom neki az alapokat, nekem is több idöm maradna a konyhára. Viszont az az érzésem, hogy Mia nem az a szende leányzó, mint akinek elsönek tűnt. Legalábbis a kisugárzása túlságosan is nöies.

>>>2516.10.24<<<
Lehet, hogy igazam van? Az biztos, hogy az öreg kedveli Miát, és a kölyök, Roger is szívesen lóg vele - noha nem sokat beszélgetnek. Ez nem is baj, mert Rogernek nem árt, ha vigyáznak rá. Egyébként Sam meg  van gyözödve róla, hogy Mia rendszeresen rajta felejti a szemét.
Azt hiszem pontosítanom kéne - Mia nem véletlenül került bajba a Jiangyinon. Túlságosan is sokat ígérö a viselkedése, és a helyiek nem szeretik ha játszadoznak velük.

>>>2516.10.26<<<
Pulykamellsteak vörösboros szilvamártással, mézes körtével és mazsolás burgonyafánkkal

Pulykamellsteak
A pulykamellfilét négy szeletre vágjuk, sózzuk, enyhén klopfoljuk, majd félretesszük, amíg elkészítjük a mártást és a köretet. Amikor minden kész, akkor sütjük csak meg a hússzeleteket kevés, nagyjából másfél dl olajon.

Vörösboros szilvamártás
A mártáshoz a cukrot szárazon karamellizáljuk. Amikor aranybarna, hozzáadjuk a vörösbort, majd egy-két percet várunk, amíg elillan belöle az alkohol. Kavargatva hozzátesszük a szilvalekvárt, majd mehet bele az egész fahéj és egy csipet só. Felengedjük 1-2 dl vízzel, majd miután felforrt, beledobjuk a felezett, kimagozott szilvákat. Forraljuk egy-két percet, aztán besürítjük a vízzel kikevert pudingporral.

Mazsolás burgonyafánk
Megmossuk a körtéket, kis talpakat vágunk nekik, hogy ne döljenek el, de nem magozzuk ki. Letekerünk négy darab alufóliát, betesszük egyenként a körtéket, rácsorgatunk egy-egy kanál mézet, becsomagoljuk. Sütöben, 180 fokon 15 percig sütjük. A burgonyafánkhoz meghámozzuk a krumplit, sós vízben puhára fözzük, és ezután burgonyanyomón áttörjük. Amikor már langyos, hozzáadjuk a vajat, a tojást és a lisztet, majd a sütöporral együtt összegyúrjuk. Beledolgozzuk a mazsolát. Lisztes kézzel diónyi gömböket formázunk, és bö olajban kisütjük. Ha ügyesek vagyunk, maguktól megfordulnak.

>>>2516.11.10<<<
Útban Beylix fele Samet ma baleset érte. A kölyöknek segített kicserélni és bekalibrálni a tartalék oxigéntartályok vezérlését és biztonsági szelepét. Nem tudom, hogy mit kötöttek el, de az egyik szelep nyitva maradt, és Sam telibe kapta a nagy nyomáson tárolt gázt. Súlyos fagyási és még ki tudja milyen sérüléseket szenvedett. A rendelöbe vittük, és reméljük, hogy kihúzza amíg megérkezünk - mert iszonyatosan rosszul néz ki. Még 32 órát ki kell bírnia.
Mia próbálja ugyan ellátni, de jó hogyha csak az elsösegélyhez ért. A kölyök teljesen rosszul van - valami olyasmit mondott, hogy nem hiszi el, hogy Sam nem ellenőrizte a szelepet. Pedig gondolnia kellett volna rá - Sam nem technikus, hanem orvos. S nem is az a csodagyerek, akinek két diplomája is van húsz évesen, mint a kölyöknek. Lássuk be - Roger eszes, meg értelmes gyerek, de alkalmatlan arra, hogy felelösen embereket irányítson. Ezt meg is mondtam az öregnek. Tíz éve vagyunk együtt - tudja, hogy tisztelem, de csak azért nem fogok neki hazudni, hogy úgy érezze - minden rendben van.

>>>2516.11.12<<<
Beylix. Rosszul érzem magam - Sam elhunyt ma délelött. Ha kibírja még négy órát - akkor túlélhette volna! Az öreg úgy érzi - valóban öreg már ehhez. Sam jó barát volt, és kiváló orvos. Láthatólag a többieket is megviselte a dolog. A temetés után megegyeztünk abban, hogy a mostani bevételt nem szétosztjuk, hanem beszerzünk egy Cryo kapszulát, hogy legközelebb ne történhessen meg ilyen. Miáról meg annyit, hogy velünk bár normálisan viselkedik, de a kikötökben mások elött úgy kelleti magát mit egy olcsó szajha.

>>>2516.11.13<<<
Beylixi joghurtos pite trópusi gyümölcsökkel

A tésztához:
30 dkg finomliszt, 1 csipet só,10 dkg porcukor,17 dkg vaj, 11 g sütőpor, 4 db tojássárgája, 1 db közepes citrom reszelt héja és leve, 1 csipet só,

A krémhez:
450 g natúr joghurt, 330 g tejföl, 1 db citrom leve, 15 dkg porcukor, 10 g vaníliás cukor, 6 púpozott evökanál liszt, 4 evőkanál búzadara, 4 db tojásfehérje, 425 ml trópusi gyümölcskoktél befött
Elkészítés: 70 perc
A tészta összes hozzávalóit összegyúrjuk, folpack-ba csomagoljuk és fagyasztóba tesszük, amíg a krémet elkészítjük.

A krém elkészítése: A tejfölt, a joghurtot, cukrokat, a citrom levét egy keverö tálba tesszük. Jól kikeverjük. Ezután hozzáadjuk a lisztet, a búzadarát. Együtt tovább keverjük. A tojásfehérjét kemény habbá verjük. A keményre vert tojáshabot könnyedén beleforgatjuk több részletben.
Egy 20 x 30 cm - es tepsit szilikonos sütöpapírral kibéleljük és a tészta 2 / 3 - részét belesimítjuk. Egyenletesen eloszlatjuk rajta a krémet. A beföttet a levétöl lecsepegtetjük. Rászórjuk a krémre. A maradék tésztát pedig nagy lyukú reszelön ráreszeljük.
180 C-ra melegített sütöben, tüpróbáig sütjük. A süteményt a sütés félidejétöl számítva alufóliával lefedjük, hogy meg ne égjen. Nálam a sütési idő 40 perc volt, de eltérhet a sütőktől függően. Tepsiben hagyjuk kihülni. Majd egy tálcára kiborítjuk, sütöpapírt lehúzzuk róla. Egy másik tálcát ráteszünk és visszafordítjuk. Porcukorral megszórjuk és tetszés szerint szeleteljük.

>>>2516.11.14<<<
Kicsit zavar, hogy Sam halála után egyböl orvost keresünk, de mint látszik, orvos nélkül nem egy életbiztosítás az út. Az öreg Liz és Jeremy mellett döntött. Nagyon nem válogathatott, mert most csak öket találta, és mivel napi száz kredit a kikötö bérleti díja, nem akarunk sokáig maradni. Liz sebész, Jeremy - az embere pedig katona. Rajtuk kívül jelentkezett még egy utas, aki az Athensre akar menni.

>>>2516.11.21<<<
Az új doki lehet hogy érti a szakmáját, de sajnos cigarettázik és elég mocskos a szája. A párja azon kívül, hogy morc, eddig mással nem tünt ki szerencsére. Mia szerencsére már elég jól elboldogul a hajóval - még pár év, és feleheti velem a versenyt. Ellenben az új utas - Joe egy nagy pofájú svindler. Mia nem bízik benne - talán mert túl hamar összehaverkodott Rogerrel, akire Mia úgy vigyáz, mintha az öccse lenne. Nem az én dolgom, de mostanra kiderült, hogy a látszat nem csal - Mia szereti elcsavarni mások fejét.  A Beylixen egy ficsúrral láttam távozni a bárból, míg a Havenen két lány fogta közre. Nem ítélkezni akarok, de...

>>>2516.12.03<<<
Az Athens elég szép pénzt hozott, meg sajnos Joe is maradt. Kiderült, hogy az a nagyszerű állásajánlat, ami miatt idáig utazott csak egy átverés volt. Valahol ironikus, hogy pofára ejtették. Mivel nem sok pénze maradt, így elszegödött a hajóra technikusnak. Ha a kölyök öt is kicsinálja, legalább nem fogom sajnálni, mint szegény Samet.

...

>>>2517.01.12<<<
Az öreg ma felvetette, hogy nemsokára visszavonul, és a hajót a kölyökre, a fiára hagyja. Pedig tudja, hogy alkalmatlan rá - mégis ragaszkodik az ötletéhez. Kész agyrém!

...

>>>2517.03.11<<<
Ma újra elökerült a téma - hogy nyugdíjba megy - pedig már kezdtem azt hinni, hogy elfelejtette. Minden tiszteletem mellett elmondtam neki az aggályaimat - hogy Rogernek nincs olyan kiállása, sem tapasztalata, hogy alkalmas legyen a hajó kapitányának. Pláne olyan nagyarcúak mellett, mint Joe. Az öreg felvetette, hogy talán nekem is nyugdíjba kéne mennem, mert olyan vagyok mint egy vénasszony...
Azt hiszem, az öreg arra gondolt, hogy Rogert megteszi kapitánynak, engem meg szépen lapátra tesz ennyi év múlva. Kitenne az otthonomból??
Figyelem a többieket. Mia mintha többet hízelegne a kapitánynak mint eddig. Vagy csak nem tünt fel eddig? Azért megkapta az egyik nagy szobát - Roger átengedte neki. És ahogy berendezte, az szégyentelen! Azok a fotók! De amíg a kabinon belül marad nem szólok bele. Joe pedig ha jól látom csak azért van még itt, mert Roger kedveli. Mia viszont ki nem állhatja, és az öreg sem rajong érte. Liz meg Jeremy jól elvan egymással - nekik csak a pénz számít - velünk - a kívülállókkal nem nagyon barátolnak.

...

>>>2517.05.20<<<
Lassan egyértelmüek a jelek. Az öreg is közölte a legutóbbi négyszemközti vitánknál - ö a kapitány, ö dönt, hogy mi lesz a hajóval. Mintha mi nem is itt élnénk! Szóval Mia a székemre pályázik... Kitanulta mellettem a szakmát, és ez a hála?! Ráadásul a kis vörös boszorka kézi vezérléssel terelgeti Rogert, és támogatja a kapitányt. Mikor rámutattam, hogy Rogerre Joe sem biztos, hogy hallgatna, az öreg azt mondta, hogy erröl tud - és ne aggódjak, emiatt meg is fog válni tőle.

>>>2517.06.02<<<
Ma érdekes beszélgetést sikerült elcsípnem. Mia kérdöre vonta Jeremyt, hogy igaz-e, hogy a beylixi indulásunk elött rablás közben lelött négy embert? Jeremy tagadta, azt állítván, hogy nem tudja miröl beszél Mia. De ha én hallottam a hangján, hogy hazudik, akkor Mia is. Vajon mi fog történni? Ha Mia elmondja a kapitánynak, akkor Jeremyék jó eséllyel távozhatnak a következö állomáson. De ha Mia zsarolni próbálja majd Jeremyt, talán mindkettejüktöl megszabadulhatok! Bár a vörös kis szajhát legszívesebben megfojtanám...

>>>2517.06.05<<<
Ma Joe meglátogatott, és erös felütéssel kezdett. Megkérdezte, hogy tudom-e, hogy az öreg frissíteni akar, már ami a pilótát illeti. Megkérdeztem, hogy ezt honnan szedi? Erre lejátszott nekem egy rövid hangfelvételt, amin az öreg megkérdezi Miát, hogy volna-e kedve az Ólommadár pilótája lenni? Úgy tünik, az öreg elhatározta magát. Joe elárulta, hogy Mia az ujjai köré csavarta az öreget és Rogert is. S ráadásul mivel öt sem kedveli, nála is rezeg a léc. Pedig ö jól érzi itt magát. Felvetette, hogy egy megbeszélésen sarokba lehetne szorítani öket, ha Jeremyéket sikerülne az oldalunkra állítani. Elárultam neki, hogy Mia Lizziék ellen is támadást indított. Erre Joe felélénkült, és felajánlotta - beszél velük, és megszervezi a sztrájkot.

>>>2517.06.06<<<
Ma került sor a megbeszélésre a gépházban. Liz és Jeremy úgy tünik hogy szintén elégedettek a jelenlegi felállással, és nem szívesen keresnének új otthont. Bár nem a szívem csücskei, csak együtt tudunk hatni a többiekre. Hosszas vita után megegyeztünk, hogy eröszakmentesen gyakorlunk nyomást a trióra. Bár ha Miát baleset érné, lehet, hogy könnyebb dolgunk lenne.

>>>2517.06.07<<<
Beütött a szar! Ma vacsora után felvezettem az öregnek, hogy beszéljük át a döntését, mert Rogert nem tartjuk megfelelö vezetőnek, és hogy nem akarunk új otthon után nézni. Javasoltam, hogy alakítsunk ki szavazati rendszert - de erröl hallani sem akart. Viszont beígérte, hogy a részünkkel együtt a következö állomáson kiszállhatunk, és olyan társaságot alapítunk, amilyet akarunk, s hogy Jeremyék örüljenek, ha nem jelenti fel őket. Na, erre rántott fegyvert Jeremy, és próbálta meg a saját módján lerendezni a dolgot, aminek a vége egy kiadós lövöldözés volt. A mérleg: az öreget csúnyán tüdön lötték, Jeremyt pedig horzsolta Mia golyója. Én meg lefejeltem az asztalt. Liz a cryoba helyezte az öreget, nehogy meghaljon, de ennél többet ezzel a felszereléssel nem tud csinálni. Miát és Rogert megkötöztük, és bezártuk.
Nem tudom, hogy mit kéne csinálnunk - a fegyveres lázadás, gyilkossági kísérlet nem hangzik túl jól - és mindezt Jeremynek köszönhetjük.

>>>2517.06.08<<<
Vita, vita és vita arról, hogy mi legyen velük. Az öreg bár vénségére meghülyült, azért a barátom valahol. A srácával sincs sok gondom, de a vörös szajhát - akinek ezt az egészet köszönhetem - szívem szerint lelöném. Liz és Jeremy azon a véleményen van, hogy simán zsilipeljük ki, vagy mérgezzük meg öket. Miféle orvos ez a nö?! Szép kis páros. Joe viszont azt mondja, hogy várjunk még vele - van egy ötlete.

>>>2517.06.09<<<
Joe elöállt a nagy ötlettel: az egyik ismeröse bányászokat "toboroz" az Albanson, és fizet is a munkásokért. Nem tetszik, de jobb, mint a zsilipelés. Talán.

>>>2517.06.10<<<
Roger megszökött - két óráig bújócskáztunk, mire sikerült elfogni. Szerencsére kiszámítható volt a fiú - amikor Jeremy bemondta a kommba, hogy ha nem jön elö, akkor búcsúzzon el az öregétöl, hamar elökerült. Megegyeztünk abban, hogy ez így nem mehet, hogy folyton figyelni kell rájuk. Megálltunk a Jiangyinon, és vettünk még két Cryo kapszulát, és lefagyasztottuk öket is. A raktér C137-es blokkjában tároljuk őket. Közben új ajánlat érkezett - a közeli Greenleaf-ról kellene az Albansra szállítani hatezer tö virágot a készülö biódomhoz. Könnyü fuvar, és a pénz sem olyan szörnyü. Ráadásul Orange Ville-ben pakolják be a növényeket, ahol még soha nem jártunk. Ugye írnom sem kell, hogy ez most miért fontos...

>>>2517.06.13<<<
O'ville. Közepesen lepukkadt hely - inkább ki sem szálltam. Mint kiderült jobb is - Liz és Jeremy közös kirándulása katasztrofálisan sikerült - mindketten belehaltak a környék felfedezésébe. Az árut még az érkezéskor, éjjel bepakolták - azzal szerencsére nem volt gond. Joe legalább most kitett magáért - szerzett orvost és fegyverest is. Sajnos a felhozatal ezúttal is pocsék - a doki úgy néz ki rendben van - remélhetöleg jobb orvos, mit Liz volt, de a másik legalább akkora ribancnak tünik, mint Mia volt. Lehet, hogy hosszú távra tervezve érdemes volna öt is az Albanson hagyni? Majd megkérdezem Joet.

>>>2517.06.14<<<
Joe azt mondja, hogy megfontolja dolgot. Ez gondolom attól függ, hogy mennyire készséges a csaj, és hogy mekkorát kaszálna. Bár a doki aranyosnak tűnt, azért ő is igencsak fehérmájúnak tünik. Remélem nincs igazam.

>>>2517.06.15<<<
Hát, a doktor ma reggel jól kiröhögött - pedig a lelkemet is kigüriztem, hogy a kedvében járjak a reggelivel. Nem szívesen vallom be, de megsértödtem! Ráadásul mintha a kelleténél közelebb került volna Joe-hoz. Vagy csak Joe szórakozik, mert látja, hogy tetszik?

>>>2517.06.16<<<
Azt hiszem Rina nem kedvel. Roxana meg a fene tudja... Fura, hogy ö is a navigációt szeretné megtanulni. Vajon honnan jött az ötlet? A végé úgy járnék vele is mint Miával?

>>>2517.06.17<<<
Na, ma azt hittem, hogy felrúgom Joe-t! A mocsok pár nappal korábbi felvételt küldött át
"te is lepippantanál, hogy ne tegyünk ki? xD" tárggyal. Az a helyzet, hogy Rinában nem csalódtam, de a dokiban azért igen. Miért mind ilyen laza erkölcsü, aki a hajóra lép? Most már mindegy - Joe csináljon vele amit akar!

>>>2517.06.18<<<
Joe megnyugtatott - az Albanson hagyjuk mind a kettöt. Addig meg "csak jól érzi" magát. Rohadt strici!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #222 Dátum: 2017. Október 29. 17:35:41 »
Rina

A Szöszi most kitalálta, hogy mit kéne tenni. Nem voltam biztos benne, hogy megérti mi a következő lépés, de úgy tűnik, hogy nem csak vette valahol a papírjait, hanem tényleg elvégzett egy két fejtágítót! Szóval amikor odaérünk mindannyian, akkor a Pilóta jelenléte megengedi nekünk, hogy belépjünk és alaposan körülnézzünk. Hovatovább egyből megtalálom amit kerestem, de ami azt illeti a választási lehetőségek okán először természetesen a mocskos kis titkait olvasgatom el.

Sok hülyeség is van benne, de azért megtaláltam a lényeget. A jókedvemnek azért kissé lőttek, de még nem vagyok elég ideges, hogy itt helyben lepuffantsam. Valószínűleg megpróbálja majd kidumálni magát… az Átlagos. A másikból többet nézek ki, de ez nem zavar, hiszen ha hinni lehet ennek, akkor van pilótánk. Az Öreg meg a kölyke nem érdekel, elég balfasznak tűnnek, hogy jégen maradjanak, aztán majd kihajítsuk őket a fenébe egy kórháznál… vagy zsilipnél.

Még nem döntöttem.

Szóval a kis vörös olyan mint én. Érdekes kihívás lenne, bár valószínűleg mindketten a másik csapdájába esnénk. Szeretem a vöröseket, s míg a Szöszi majd szöszöl a navigációval, addig én megnézem magamnak ezt a kis tüzes kistestvért. Joe-n nem lepődtem meg, de ami ezt a Black-et illeti, egy csődtömeg az egész fickó. Kis egoista pöcs, aki azt hitte, hogy minden neki van és nélküle nincs semmi értelme az univerzumnak. Kíváncsi leszek a fejére amikor rádöbben, hogy a karma egy igazi ribanc…

Odaadom a Dokinak a cuccost, úgy, hogy ő is el tudja olvasni amit kell. Türelmesen megvárom mit szól hozzá, majd elveszem tőle és a navigációs dolgokat kikeresve adom neki vissza. Én pedig szépen kiterelem mindkét palimadarat a pilótafülkébe és odakötözöm őket alaposan valamihez amit nem lehet kitépni a helyéből. Ha nincs ilyen, akkor máshol keresek hasonlót. Csak akkor leszel elégedett, ha igen alaposan meg vannak kötve.

Úgy tűnik, hogy kell az a koktél…

Később, amikor már ott állok a vörös démon fagyos pihenőhelyénél, akkor megszabadulok az űrruhától és szépen mindent magamévá teszek, amit a Szöszi adott. Ezután megnézem magamnak a lányt, majd azt, hogy mennyire egyszerű kiolvasztani. Ha nem megy egyedül, akkor megkeresem a Dokit a Pilótafülkében és bevágom magam az egyik székbe ahonnan jól látni, hogy mit csinál. Ha akarja kommentálhatja is, de én a két palimadarat nézem.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #223 Dátum: 2017. Október 30. 10:53:49 »
Könnyebben bejutottunk a pilóta szobájába mint hittem. Féltem van valamilyen beütendő kód születési év, hónap, nap,  amit ki tudnék keresni az orvosi papírok közül de ezzel időt vesztek. De mi van ha valami teljesen más? Akkor kész vége. De csak érintés és már benn is vagyunk. A hónom alá csaptam az irattömböm meg a tollam, hátha valamit közölni kell Rinával. Az írás neki úgy tűnik működik. Néha azért hátra nézek a vonatozó brigádra. Jobban haladnánk ha a Kapitány nem lenne itt de ez van.
A szoba tipikusan Black-es. Korrekt. E a jó szó rá. Minden tökéletes minden az élére van állítva minden szín passzol a másikhoz, nem úgy mint az én szobám ahol most is akkora de akkora kupi van, hogy botrányos!
Írok pár megjegyzést az irattömbre Rinának. A csapkodása nem zavar, ennél keményebb szokott lenni, ez már meg se kottyan.
"A gyógyszer amit adtam ellenszer vedd be! Én a sajátomat beadtam magamnak az orvosiban bocsi!"
Ezzel lehet kicsit leforrázom a jókedvét, de ismerve talál magának új szórakozást .
Rina a szobában keresgél én is, a két jómadarat beállítottam a szoba közepére csak álljanak ott addig se csinálnak semmi rosszat, Rina ha akar utasíthatja őket bármire de semmi perverzió! Ha lehet gyorsan mert nemsoká hatni kezd az ellenszer.
Szinte azonnal meglett az asztalon a kis navigációs napló. Csak tudnám miért itt tartja? Miért nem a pilótafülkében?
Hoppá személyes napló? És nekem azért kell majdnem meghalni mert pilóta úrfinak titka vannak? Vagyis gondolom vannak.
Annyira szeretném elolvasni már csak azért is! Lehet dögunalom de ki tudja? Első viszont egyenesbe hozni ezt a hajót.
Kissé döcögősen meg kínlódva azokkal a képletekkel de pályán vagyunk. És már úgy tűnik minden rendben, elmehetek az orvosiba két pulzusszámlálóért. Addig Rina a naplót bújja. A két zombit lekötözte jó erősen a pilótafülkében majd lelépett valahová átadta a naplót. A kajás részek nem érdekelnek van amin teljesen kiakadtam főleg a végén. Ott akarnak hagyni minket St Albansban?
Igyekszem nyugalmat erőltetni magamra nem sikerül persze. Az első gondolatom az hogy kinyírni mind a kettőt de az túl erős.
-Olvasszuk ki a vörös csajt meg a kölyköt is azt se bánnám ha ezek jégre kerülnének, vagy legalább is megfenyegetnénk vele őket. Hány bilincsed van? A vöröske, meg a kölyök olyan titkokat tudhatnak amikről ez a napló nem ír. 


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #224 Dátum: 2017. Október 30. 20:18:18 »
Rina

Sajna a doki elutasítja, hogy neki te add be az injekciót, de a páros másik tagját meghagyja neked...

A Szöszi végre bebizonyította, hogy nem csak ágymelegítőnek jó, hanem néha gondolkozni is tud - és ugyanarra a következtetésre juthatott, mint te - mert már Blackkel kézen-fogva sétál a kabin felé.

Odabent megkaparintva az adattáblát, nem hagyod ki a lehetőséget, és a kékesen derengő betűkkel ablakot nyitsz Black lelkivilágába.
Vannak dolgok, amik feltehetőleg zavarnak - és nem feltétlenül az, hogy kiderült - Black nem kedvel. Az egyedüli jó hír talán az, hogy a szívednek nem-annyira-kedves pilóta helyet van egy tartalék is a frigóban -akit ha kiolvasztasz, talán használhatóbb lesz, mint a jelenlegi... Joe pedig nem kérdés, hogy ha szóhoz jut, megpróbálná kidumálni, hízelegni magát - feltéve, hogy magához tér.
A többiekre pedig talán kár pazarolni még a gondolatot is.

Nem úgy a másik pilótára! Talán mert már lassan egy órája nem akar kimenni az orrodból a parfümje illata, vagy mert Black akaratán kívül is érdekes részleteket osztott meg vele kapcsolatban. S ha csak a fele igaz annak, amit írt...
Úgy véled, egy előzetes felmérést megérhet a dolog - hogy tudd, megéri-e komolyan foglalkozni a pilótacsere lehetőségével. Ám előtte azért a doki kezébe adod a vallomást, hogy azért ő is képbe kerüljön - s hogy talán ne akarja minden áron veszélyesen önállóra kikúrálni a párost. Amíg a Szöszi olvas a sorok közt, te a két zsenit a pilótafülkébe tereled, és leülteted őket egy-egy fotelnak is nevezhető ülésbe. Ügyesen leszíjazod őket, majd meg is kötözöd a két ármányt. Ez utóbbi nem okoz gondot, mivel van némi tapasztalatod a kikötözős játékok okán. Sőt, ha akarnád, még a szájukat is be tudnád tömni megfelelő céleszközzel... Miután a Szöszi elolvasta a naplót, látod, hogy hasonló ötletei vannak, mint neked - már ami az erőszakot illeti. Aztán ennek hangot is ad - bár kérdés, hogy ő mit értett azon, hogy jégre tenni a párost. Viszont felveti, hogy a kölyköt is olvasszátok ki. Hiába, lehet, hogy majdnem elfelejtetted, hogy bukik a fiatal srácokra. De büszke is lehetsz rá - mert már most látszik a hatásod, mivel bilincsekre vágyik...

A raktárban viszonylag könnyedén megtalálod a fagyasztók helyét - ahol most csak a szokásos virágládák fogadnak egymásra pakolva. Kissé jobban szétnézve viszont feltűnik három olyan vezeték, ami a többi helyen nincs. Talán mert azok a csövek nem a virágládák tartozékai, és kígyózva tűnnek el két láda között-mögött. Nagyjából tíz percedbe kerül elpakolni az útból a ládákat, mire kiszabadítod mindhárom kapszula kezelőpaneljét - és a vöröske, meg a mellette lévő srác kapszulájának nagyobbik felét.
A munka végeztével kihámozod magad az űrruhából, és előbb bedobod a tablettákat majd biztos ami biztos alapon beadod magadnak az injekciót is. S most, hogy túl vagy a kötelező óvintézkedéseken, vethetsz végre egy pillantást a hidegen csillanó üveg mögött pihenő útitársaidra.


Rogerre - nos őt a Szöszi akarja - és elég fiatal is hozzá.

És Miára

A vöröske valóban nem festi magát - ezt támasztja alá az a rengeteg szeplő is, ami annyira jellegzetessé teszi az arcát, és amin most nincs túl sok érzelem - pedig el tudod képzelni, ahogy azok az ajkak hálából milyen perzselő tűzzel tudnának megajándékozni téged - vagy a Szöszit. Ám most olyan hűvös a fogadtatásod, ami messze lekörözi a legtöbb frigid tyúkot. Körbe is nézel, hogy ezen változtass - de látod, hogy a kezelőpult alatt van egy figyelmeztető tábla, hogy szakorvos kezelheti csak a készüléket, mivel a szakszerűtlen kezelés szervi elégtelenséget, halált vagy teljes agyhalált is okozhat. Amire a tizenöt gomb mellett van is némi esély...

Végül a dokihoz visszatérsz, aki a pályamódosítással foglalkozik. Te pedig kedvedre nézheted a párost - akik egy páfrány intelligencia szintjét éppen hogy elhagyták. A Szöszi pár perc múlva teszi félre csak az adattáblát - nem kizárt, hogy diadalittas arckifejezéssel. Hiszen sikerült neki átprogramozni a hajó pályáját.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"