Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 32384 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #330 Dátum: 2018. Január 02. 14:08:19 »
Roxana

A takarítás közti szünetekben újra és újra eszedbe jut, ahogy Rina meghúzza a ravaszt, és lelövi Joe-t. Ennyit arról, hogy bányásznak megy vagy kapszulába kerül. Úgy tűnik, hogy Rina talán komolyan vette a kijelentésedet, amit Joe-nak tettél, hogy szívesebben takarítanál utána, mint hogy hallgassad. Nos, ezt meg is kaptad. S emellett Joe talált indokot is, hogy Rina ne fejbe lője, hanem hasba, és szép lassan szenvedjen ki a szemed előtt. Egyszóval van bőven, amiért pocsékul érezheted magad a takarításon kívül is.
Ahogy Black is - de legalább ő még érez valahogy. Ahogy elnézed, Roger sem áll a helyzet magaslatán - szegény srác eléggé maga alatt van. Ő feltehetőleg egy kevésbé véres befejezésre számított.
Miközben Joe-val szenvedsz, addig Mia megjegyzésének büntetésein töprengsz. Ismered már Rinát, hogy tudd, a kis vörös helyre lesz téve. Sőt, ha nem olyan engedelmes, meg is lesz törve. Vajon akkor is olyan álszent módon rezegtetné a pilláit, mint most?
A takarítással végeztél, megtetted amit lehet - ha pedig valakinek nem tetszik, az meg csessze meg, nem igaz? A két finnyás amúgy is megérdemli - Black és Mia.
Végül Joe adatlapjára azt írod, hogy utas. Hát, ez nagyjából fedi is valóságot, csak azt nem tudod, hogy is fogod kitenni egyedül. Elvégre Roger most nincs abban az állapotban, hogy segítsen - Black meg... hát jelenleg az ő társasága sem pont az, amire vágynál. Ahogy valamiért Miáéra sem. Így csendben közelíted meg a mosókonyhát, ahol lerakod a vödröt. S még neked kell lopkodni, amikor velük van a baj!
Magadhoz veszel egy kukás zsákot, és lepakolod a takarító és fertőtlenítő szereket, majd visszamész Joe mellé. A zsilipkapu valóban egyértelmű - a tábla még külön felhívja a figyelmedet arra is, hogy szkafander nélkül tilos a zsilipben tartózkodni, ha a hajó az űrben vagy nem megfelelő légkörű bolygón van.
Így bezsákolod Joe-t, aki ezután már leginkább egy kupac szemétre hasonlít, és pontosan úgy is fogod kezelni. Kidobod...

A zsilipkamrában csak a Joe nevű fekete szemeteszsákot hagyod, majd a raktárban állva bezárod. A vastag ajtó halkan csúszik a helyére, csak a végén döndülve záródik. A kis betekintő ablakon át sárgán villogó fény tudatja, hogy a zsilip működésbe lép, és épp a levegőt szivattyúzza ki. Kb. húsz másodperc múlva a villogás pirosra vált, és lassan kitárul a külső ajtó, felfedve a végtelen és hideg űrt. A zsilipből a maradék levegő egy pillanat alatt elszökik, magával rántva a szemeteszsákot, amely a benne tárolt levegő miatti túlnyomás okán felfúvódik, és szétdurran a hajótól pár méterre. Joe sem jár sokkal jobban - lustán pörögve távozik a hajótól, miközben minden testnyílásán át sugárban távozik minden eddig bent maradt gyomor és béltartalom. Ez nem az a temetés volt, amiről bárki is álmodozna. Joe mindenféle szépség, vagy méltóság nélkül hagyta el a hajót.

Ezek után a szobádba sietsz, hogy megszabadulj a bőrödbe és a hajadba ivódott szagtól. Ennek okán nem kizárt, hogy a szokásosnál kétszer hosszabbra nyúlik a tusolás. Végül végre az ágyadba zuhanhatsz, hogy kissé kipihend magad. Ez nem teljesen sikerül, mivel elég rosszul aludtál, mert minduntalan Joe szemrehányó tekintetét látod magad előtt, amiért hagytad elvérezni. No meg a kávé hiánya a másik, amire felébredsz. Így miután összeszedted magad, elhatározod, hogy az utóbbiért bizony hajlandó vagy emberekkel is találkozni!

A még csak félig száraz hajadat egy hajgumival összefogva indulsz meg a konyha fele.
Black bent tevékenykedik, éppen a mosogatógépet eteti, amikor belépsz. Nem szól semmit, csak rád mered egy pillanatra, aztán elfordul, és folytatja a pakolást. A kávéfőzőn megnyomod a gombot, és várod, hogy lefőjön a fekete aranyszín ital. A kő hideg, akárcsak Black tekintete - ami érzed, hogy néha végigvág rajtad. Egyértelműen érzed, hogy nem felhőtlen a kapcsolatotok. Miután megszerezted az adagot gyorsan távozol, magad mögött hagyva a rezzenéstelen arcú Blacket. Pedig akár még hálás is lehetne - ha te vagy Roger nincs, akkor most ő is ott pöröghetne odakint Joe mellett. Elvégre megmentetted az életét, még ha nem is tűnik neki úgy...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #331 Dátum: 2018. Január 02. 22:01:53 »
Rina

Ez azért lehet, a tény, hogy Mia nem jött zavarba, mert nem értette meg, hogy alapvetően valóban megtenném, ha kellően jó okot adna rá, esetleg anélkül. Mindenesetre ennyivel lezártuk a dolgot és szó nélkül hagyva a konyhai események után csatlakozom hozzá megint. Itt és most válaszolok a felvetésére, miszerint:

/Angol/ Azt mondják, hogy az embernek nyitottnak kell lennie. Nem feltétlenül penge vagy más efféle által, de elképzelhető, hogy ha többet tudsz, akkor nagyobb eséllyel éled meg a holnapot – huppanok le mellé vagy az ölébe, mert megtehetem és ha ehhez el kell vennem ami a kezében akkor „so be it” – Megoszthatod mit találtál – bátorítom, majd – aztán, talán adhatnál némi ízelítőt abból a bizonyosból, amiről korábban állítottad, hogy esélyes.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #332 Dátum: 2018. Január 03. 17:32:02 »
Black tekintete jeges még ùgy is, hogy csak egy pillanatra nézett rám. Hozzá képest a padló szinte süt. A cukor tùl messze van de nem akarok tovább itt maradni. Vissza indulok a szobámba de félúton megállok. Ha a közeli vagy távoli jövőmet valahogy tùl akarom élni úgy hogy senkivel se beszélek el kell foglalnom magam. Könyvek minél vastagabb és furcsább című. Itt most mindenki utál valakit. Én a rókát
Teljesen megrakodva indulok a szobám felé. A legtöbb  "űrös" vagy orvosi szakidoralom a maradék meg Black fajta fantasy baromság, jó lesz altatónak. Bedobálok mindent a szobámba. Na minjárt olyan mint szeretek! Beszélni kellene Rogerrel. Elmondani vagy inkább megmutatni neki hogy az én életem se fenékig tejfel. Gyors tükörnézés. Ja ,minden látszik talán még jobban is. Az összes karmolás ütés minden. A lila folt az arcomon. Mit fogok neki mondani? Nem tudom. Majd ott kitalálom. 
Az biztos ha úgy reagál mint Black megyek Joe után Black védje meg magát ahogy tudja.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #333 Dátum: 2018. Január 06. 19:40:09 »
Roxana

A gyors és hűvös konyhai látogatás után inkább a könyvekkel barátkozol. A társalgóban válogatod össze az olvasni valót, ahol Rina éppen Mia mellé huppan, és veszi el tőle a kakaós bögrét, no meg egy adattáblát. Lehet, hogy ma Mia gazdagodik pár zöld folttal? Több könyvet is lekapkodsz a polcról, és pár napi olvasni valóval térsz vissza a szobádba. A könyveket ledobod az ágyra, megtörve ezzel a reggel óta bent uralkodó rendet, ami így kissé otthonosabbá válik.
Rina most nem ér rá, Black pedig még jó ideig nem lesz kellemes utitárs, ha jól sejted. Így marad Roger aki meg szintén nincs jó passzban, de vele lehet talán a leghamarabb zöld ágra vergődni.
A tükörben végigméred magad - valóban van egy-két zöld foltod, de leginkább a karmolásnyomok feltűnőek. Háton, combon, fenéken. Igaz, ebből azért van amit takar a ruha - de az nem azt jelenti, hogy nincs! S nagyszerűen mutatja, hogy nem csak neki lehetnek problémái!
Elindulsz hátra a raktárba megkeresni Rogert. Nagyon nem tervezgetsz, helyette talán az improvizálásban bízol, no meg a megérzéseidben.

Rogert továbbra is ott találod, ahol legutóbb hagytad. A raktér jobb oldali félgömb alakú kilátó ablakánál, a szerelőpadja mellett. Hátát az asztalnak támasztva ül a földön, és bámul kifele az ablakon. Láthatólag se nem dühös, se nem ideges, csak rosszkedvű. Szomorúan felnéz rád, amikor mellé érsz

/Angol/ Szia! - köszön nem túl nagy lelkesedéssel, tudatva veled, hogy észrevett, és hajlandó veled szóba állni.
/Angol/ Bocs a múltkoriért! Azt hiszem nem szolgáltál rá... - kér csendesen elnézést tőled, és hagyja, hogy te is szóhoz  jussál. Láthatólag kissé szégyenli magát.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #334 Dátum: 2018. Január 06. 19:44:42 »
Rina

Mia tűnődve hallgatja a válaszodat, és feltehetőleg úgy könyvelte el magának a dolgot, hogy megfontoltad a korábbi szavait. Kedves mosoly tűnik fel a szája szélén, és a tekintete is örömről árulkodik
/Angol/ Örülök, hogy így gondolod - simogat a válaszával. Picit értetlenül hagyja, hogy kivedd a kezéből a kakaós bögrét, és a dohányzó asztalra tedd, de aztán felismeri a szándékot, és helyet szorít maga mellett a fotelban. Ahogy elhelyezkedsz, a kezedbe adja az adattáblát.
/Angol/ St. Albans. Van fél tucat nagyobb település, jóval több falu, és számtalan még kisebb, pár fős közösség. A várható hőmérséklet mínusz tizenöt fok, de ez egész kellemesnek mondható, mert elég közel van a csúcs-hőmérséklethez. A leghidegebb mért adat mínusz nyolcvan fok, de az átlag az mínusz harminc és mínusz negyven szokott lenni - Sorolja fejből. Közben Roxana is felbukkan, és a közeli könyvespolcnál gyorsan feltankol olvasni valóval, és már siet is tovább. Mia egy kíváncsi pillantást vet a dokira, aztán folytatja
/Angol/ A hajón lévő rakományt az egyik nagyobb kolóniára kell vinni. Az Aquamarine-ba, ahol a térkép szerint nyolcszázan laknak, és főképp vizet palackoznak. Ezt onnan tudom, hogy - kecsesen megérinti a kezedben tartott adattáblát - ezt találtam


>>>2517.06.08<<<
Hé, vén lókötö! Van három eladó munkásom, ha még most is vevö vagy ilyesmire. Egy jó kondiban van, és szeret robotolni. A másik elég nyápic, de kapsz húsz százalék kedvezményt, ha öt is munkára tudod fogni. A harmadik pedig egy különleges kis ribanc, akivel téged ismerve jól el tudsz majd szórakozni.

>>>2517.06.08<<<
Nem mondok fix árat, csak miután láttam az árut. Ha minden rendben, akkor kétezer kreditet fizetek fejenként értük. Ha sérült, akkor esik az értékük.

>>>2517.06.09<<<
Ne viccelj, ha szervdonornak adom el öket, akkor is kapok értük vagy négyezret!

>>>2517.06.09<<<
Ha el tudod öket adni. Meg ha egészségesek. És ha nem buksz le velük a hajó átvizsgálásakor. Nem is értem, hogy miért itt akarod eladni öket, ha ennyire tuti üzletet tudsz kötni kicsivel odébb. De lásd a jó szívemet, kettöezer-ötöt ajánlok értük.

>>>2517.06.10<<<
Ok, megállapodtunk. A dokim lefagyasztotta öket, úgyhogy nem fognak meglépni az átadásnál.

>>>2517.06.10<<<
Tisztelt Stadd Úr!
Áll az üzlet. leszállítjuk a növényeket (mind a hatezer tövet) a készülö aquamarine-i biodómhoz. Érkezés két hét múlva.
Tisztelettel:
Joe,
Az Ólommadár Kapitánya

>>>2517.06.10<<<
Kedves Amanda!
Sajnálatos eset, de szerencséjük van. Amúgy is az Albansra mennénk, úgyhogy küldjék át a betegek aktáit, hogy az orvosunk fel tudjon készülni a kezelésekre.
Tisztelettel:
Joe,
Az Ólommadár Kapitánya

>>>2517.06.10<<<
Ha van még ágymelegítötök, azt jó pénzért átveszem!

>>>2517.06.17<<<
Hé, szerencséd van! Van további két tüzes luvnyám! Csomagban adom őket - amúgy is szeretök...

>>>2517.06.17<<<
mennyiségi kedvezményt adsz?

>>>2517.06.17<<<
Felejtsd el! Neked kéne további bónuszt fizetni amiért ilyen szép, fiatal, és rafinált párost kapsz! De ha nem kell, akkor megtartom öket!

>>>2517.06.17<<<
Ugyan - csak blöffölsz! Mit tudhatnak, hogy ilyen sokra tartod öket?

>>>2517.06.17<<<
Nézd meg a mellékelt kedvcsinálót. Hatezerért a tiéd lehet mind a kettö!

>>>2517.06.18<<<
Rendben van, meggyöztél! Vevö  vagyok!

>>>2517.06.18<<<
Ok, akkor áll az alku! Ja nekik ez meglepetés lesz - szóval ne rontsátok el...


/Angol/ Ez azért árnyalja kissé a képet. Lehet, hogy Rogernek is megmutatom, ha nagyon lógatja az orrát... - teszi hozzá Mia, miközben olvasod.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #335 Dátum: 2018. Január 07. 11:35:38 »
Rina

/Angol/ A gondolkodás egy veszélyes üzem. Sok baleset érheti az embert, ha elront valamit! – közlöm és élvezettel játszom azt, hogy kettőnk közül ő az okosabb, hogy elhiggye, ő itt a valaki – Uh! – közlöm értetlen-fancsali képpel, amikor kiderül, hogy kakaó van nála, majd félreteszem, elvégre ami nem borostyán, az túl jó már nem lehet – Szóval szeretsz magolni – állapítom meg a felsorolás után, majd a Szöszi féle interakcióval nem foglalkozom és nem is mondok rá semmit míg végül aztán bólintsak – Igen, ez jó ötlet. Elég naiv. Meg kell, hogy értse, hogy vannak emberek, akik túl hülyék ahhoz, hogy meg lehessen bízni bennük és veszélyesek, hogy életben maradjanak. Ami azt illeti kedvem támadt megtréfálni ezt a Vén Lókötőt – mondom ártatlan édesen, melynek árnyékában akad némi szadizmus

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #336 Dátum: 2018. Január 07. 14:38:25 »
Egy gyenge mosolyt megereszthetnék de inkább komoly maradok.
-De megérdemeltem, nem is az volt a lényeg ahogy mondtad hanem amit mondtál. Végre kiálltál magadért. És erre biztatnálak továbbra is ne kérj érte bocsánatot. -Keresek egy fotelt találok is egy elég rozzant ősöreget. Direkt Rogerrel szemben hogy lássam jön e valaki a háta mögött. Meg így akár a szemébe tudok nézni vagy megfogni a kezét ha megint eltörne  mécses.
-Roger ma nagyon rossz orvos voltam. Nem voltál már ott de könyörögtem Rinának Joe életéért nem hagyta. Most nem akarom védeni magam ellenkezőleg, folyamatosan azon gondolkodom miképp élhetne de mindig ugyanarra jutok. Ha nem Rina akkor valaki más teszi meg. Mielőtt bejöttetek volna megkértem maradjon csendben.
 Black ezt tette. Nem hinném hogy ezért úszta meg. Attól tartok Miának még mindig tervei vannak vele.
-Kérdő pillantást vetek rá de csak egy pillanatra. Tudom amit tudok nézés.
-Mikor Rina a közelemben van kénytelen vagyok nem is tudom mi ennek a neve?-Megvonom a vállam mire kitalálom a megfelelő szót. Közben kitekintek nem e jön valaki de nem.
-Szerepet játszani úgy teszek mintha kedvelném de sajnos ha ő kedvel valakit azt rendszeresen veri, napi szinten. -Ideje megmutatni ez mit is jelent.
-Ne aggódj van rajtam melltartó.-Ledobom a pólómat. És jól láthatóvá válik a lila zöld foltok  az ostornyomok. Amik lemennek tovább a nadrág irányba de inkább nem veszem le. A hátamon térképet lehetne rajzolni ugyanebből. Az arcomon levő lila folt semmi ezekhez képest.
Gyorsan visszaveszem a pólót.
-Ma láthattad milyen Rina ha megharagszik valakire. Nincs kegyelem. A szánalom és a megbánás szavakat nem ismeri. -Ideje a tárgyra térni, de jó messziről. Vagy most még ne? Ne!
Az se tudom mit csinált Roger míg én sikáltam.
-Ha tényleg orvos akarsz lenni jól gondold át. Mert ez nehéz szakma főleg mai nap után.
 Ha úgy döntesz az leszel szívesen lennék a mentorod. Ha mégsem abból sem lesz harag.
-Mellé ülök és még jó sokáig nézem a csillagokat. Itt olyan nyugalom van, se Mia se Rina se Black metsző tekintete.









Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #337 Dátum: 2018. Január 09. 18:10:24 »
Rina

Mia amint meghallja a kakaójára tett megjegyzésedet, kezével a bögre fele int
/Angol/ Ejj, ne becsüld le! A kakaónak is megvan a maga üzenete. Ártalmatlan, kedves és meleg. Ezeket pedig hozzád társítják, ha épp adod valakinek - s ha így nézed, kár volna lemondani ezekről a jelzőkről - még ha nem is mind feltétlen igaz rád - mosolyog rád szelíden.
/Angol/ Ami meg a másik felvetést illeti, tévedés ne essék - nem szeretek magolni. Inkább tudni - és ez az egyik módja, hogy megszerezzem az elméleti tudást - árulja el, hogy azért ő is szívesebben fogná meg a munka könnyebbik végét. Láthatólag örül, hogy egyet értesz azzal - érdemes lesz majd megmutatni Rogernek is Joe levelezését.
/Angol/ Ami ezt a nagyszerű üzletfelét illeti Joe-nak, nem sokat tudok róla, csak annyit, hogy feltehetőleg Aquamarine-ban lehet, mert a felszíni közlekedés elég vacak. Valamit, hogy többeket foglalkoztathat az akarata ellenére. De erős a gyanúm, hogy nem kell majd sokat keresnünk, ha tudja, hogy melyik hajót is kell várnia... - tűnődik el egy pillanatra.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #338 Dátum: 2018. Január 09. 18:14:25 »
Roxana

Roger nem igazán tudja, hogy mit válaszoljon a dicséretedre, hogy kiállt magáért.
/Angol/ Aha - vonja meg kétkedve a vállát, miközben te leülsz az egyetlen kivénhedt fotelba, ami a hajónak ezen az oldalán van. Elárulod neki, hogy te sem vagy megelégedve a mai események eredményével, aminek egyik legfőbb okát Rina testesíti meg. Igaz, ehhez még kellett az is, hogy Joe nem tudta tartani a száját. Ami pedig ismét nem volt túlságosan meglepő, mert Joe sosem tudta, hogy mikor kell hallgatni. Roger sem hallgat, amikor arról beszélsz, hogy Mia és Black között érzel némi ellenségeskedést.
/Angol/ Black csak rossz társaságba keveredett - de Mia nehezen bocsát meg azoknak, akik szerinte elárulják. S Black mintha féltette volna tőle a posztját. Pedig az Öregem csak azért haragudott rá, mert folyton ellenkezett velem kapcsolatban... - sóhajt fel. Rina bemutatására csak morcosan válaszol
/Angol/ Engem ne szeressen! - vonja le a következtetést, hogy mivel is jár jobban, s megkérdi
/Angol/ De ha az előbb azt mondtad, hogy álljak ki magamért, akkor te miért nem szólsz Rinának, hogy ne verjen? - kérdi, mivel némi ellentmondást érzékel.
/Angol/ Ha kedvel, megérti, és figyelembe veszi - véli, miközben együtt érző arccal nézi a Rinával töltött időt idéző nyomokat. Látható, hogy nem tudja - piruljon, dühös legyen, vagy csak óvatosan megérintsen. Így marad az, amiben annyira rutinos - pirul. Roger a kérdésre, hogy akar-e orvos lenni, megrázza a fejét
/Angol/ Abban biztos vagyok, hogy nem leszek orvos! Nem bírom a vért! Jó, ha az elsősegély megy. Inkább a gépekkel vagyok jó viszonyban - azokat értem, és legfeljebb csak olajos lehetek tőlük... - utasítja vissza a dolgot. No igen, bele gondolva valóban rosszul bírja az ilyesmit. Mellé ülsz, és csendben nézed a végtelen távolságot, melyet számtalan apró pötty díszít. Roger szintén nem szól semmit, ő is csak gyönyörködik a látványban.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09. 21:01:29 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #339 Dátum: 2018. Január 09. 18:20:30 »
Rina & Roxana

Pár órával és talán egy kiadós alvással később még egy reggeli belefér a bolygó megközelítse előtt. A reggelit Black készítette - és nem lehet panasz a minőségre - legfeljebb Black társaságára. Ugyanis Black nem enyhült meg annyira, hogy szóba álljon bárkivel is. Szótlanul teszi a dolgát - nem kedvellek titeket aurát és tiszta ruhát öltve ma reggel. Mia el is érti a célzást - ezért nem is hajlandó abból enni, amihez Black hozzáfér. Helyette a hajó önmelegítő vésztartalék konzervjeit bontogatja, és fogyasztja. Figyelembe véve Black  konyhaművészetét, ez valóban komoly önmegtartóztatással jár, vagy esetleg gyanakvással. Roger nem annyira gyanakvó - de lehet akár naivnak is nevezni. Emellett ő próbálja megtörni Black szótlanságát, és megköszöni az ételt. Valamint láthatólag nem is feltételezi, hogy Black esetleg valamit belekevert az ételbe.

A reggeli után Black nekilát a konyha kármentesítésnek, és az asztal leszedésének, Roger pedig elkezdi rögzíteni, elpakolni a szabadon hagyott tárgyakat, nehogy leszállás közben lepotyogjanak - törjenek a dolgok. Mia ezzel szemben végigheveredik a társalgó bőr kanapéján, és lehunyt szemekkel relaxál, mivel a kisebbik monitor szerint fél óra múlva már a pilótafülkében lesz a helye.

Nagyjából fél óra múlva Mia felkel, és elindul a pilótafülke fele, Roger pedig a társalgóba megy, és az egyik fotelba ülve a nagy kijelzőre kiteszi az orrkamera képét. A közelgő St. Albans kékes-fehéres színezetű, néhol sötétebb-feketés, hegyvonulatokkal gazdagon csipkézett felszíne egyre közelebb kerül - kitöltve a kijelzőt, és felfedve egy igencsak terebélyes sötétszürke felhőrendszert. A hangszórókban felcsendül Mia hangja
/Angol/ Mindenki üljön le, mert két percen belül elérjük a légkört, és a felhők mozgásából ítélve nem kizárt egy kis turbulencia! - javasolja lágyan, és még hozzá teszi
/Angol/ Nyuszikám, most már te  se ugrálj! - majd időlegesen bontja a kommot.
Valóban érezni lehet, ahogy a hajó eléri a légkört, mert a finom remegés erősödik, és lassan olyan, mintha rosszabb aszfaltúton száguldanátok, de még nem  vészes. Aztán már inkább hullámvasútra emlékeztet, mert először lefele zöttyennek alattatok az ülőalkalmatosságok több centit, majd oldalirányba mozdul gyorsan a hajó - amely nem kizárt, hogy karfa markolási kényszert vált ki. A nagy kijelzőn piros számokkal tűnik fel a kinti szél sebessége, ami eléri az óránkénti kétszáztíz kilométeres sebességet. Mást nem is nagyon látni, mert a kinti felhőzet miatt csak szürke köd gomolyog előttetek, amikben apró száguldó jégkristályok csillannak meg. Mindössze több tucat világoszöld vonalból alkotott háló feszül rá a köd miatt nem is látható hegyvidékre, támpontul, hogy mi is lapulhat a köd mögött.
/Angol/ Kicsit nagy a szél, de nem kell aggódni! - szól bele Mia már kevéssé vidáman, mivel jelenleg is a hajó irányításával van elfoglalva.
/Angol/ Nyolcvan kilométer a célig! Pár perc és ott vagyunk! - biztat titeket. Ami rátok is férhet, főleg miután a hajó megrázkódik egy tompa dörrenés következtében, amit további négy kísér. A kijelző felét hirtelen elfoglalják a vörös feliratok -


Külsö hömérséklet: -45 fok

Levegö minöség: nincs adat
Levegö nyomás: esik
Belsö hömérséklet: esik
Energiaellátás: Csak tartalék
Légzsilipek: Záródnak!
Burkolat: Az integritás 15%-on megszünt!

Gravitáció: normál
Beavatkozás: Javítás szükséges! Tegye le a hajót! Ürrepülésre alkalmatlan!
Becsült kár: a hajóburkolat integritása 35,26784m2-en megszünhetett. Reaktor leválasztva, fö hajtómüvek lekapcsolva, légszürö megsérült, leszállótalpak megsérültek, belsö energiaforrás 37 órára elegendö.
Figyelem: az ideális landolási szögnél 37,35%-al nagyobb szögben ereszkedik!
Figyelem: az ideális landolási sebességnél 245%-al nagyobb sebességgel ereszkedik!
Figyelem: a jármü repülésre alkalmatlan!

 
Nagyon nincs idő nézelődni, mert a hajó feneke fele kezd el lejteni a padló, majd oldalirányba, miközben enyhe füstszag üti meg az orrotokat, és vijjogó szirénák teszik hangulatosabbá a dolgot. Aztán egy újabb mély, de fémes döndülés tudatja veletek, hogy történt valami nem olyan messze tőletek. Roger áthatóan zavartan és rettegve figyeli a monitort, neki feltehetőleg sokkal többet mondanak az adatok, de felállni ő sem bír a folyton hánykolódó és mozgó hajó miatt. Az eddig megszokott remegést most keményebb hánykolódás váltja fel, és a világítás is remegve küzd az eszméletéért. Roger próbálkozik talpra kecmeregni, de mikor elengedi a fotelt, hirtelen a levegőben lebegve találja magát. Mögötte a kijelzőn kellemetlenül gyorsan pörögnek lefelé a számok, mely mintha a magasságot tudatná veletek. A mozdulatlan lebegés egy-két másodperc múlva egy gyors oldalirányú mozdulatnak hála véget ér, amikor is Roger a könyvszekrénynek csapódik. A konyhából meglepett és dühödt szitkozódás hallatszik, majd némi csörömpölés, és utána Black elhallgat. Roger pedig a könyvszekrény tövébe roskad, ahogy a hajó alja kissé vízszintesre emlékeztető helyzetbe kerül. Mia hangja most szinte elvész valami sivításban, ami szintén a hangszóróból jön
/Kínai/ Wo Bu Shin Wo Dah Yan Jing! Juh Shi Suh Mo Go Dohng Shee?! Tian Xia Suo You De Ren Sha Gwa Hwen Dan... - részletezi a helyzetet, de a folytatást elnyeli a sivítás. Kicsivel később még hozzá teszi
/Angol/ Kapaszkodjatok!!!
Amit feltehetőleg nem is kell mondani, mert a hajó tovább hánykolódik, de aztán többé-kevésbé sikerül újból vízszintessé válnia a padlónak, bár a hajó még mindig far-nehéz kissé. Szerencsére a bútorok rögzítve vannak, így csak nektek kell kapaszkodni. Végül jókora rázkódás, és súrlódó zaj keretében valóban olyan az érzés, mintha földútra tévedtetek volna. A teljes társalgó fel-le pattog és ugrál a berendezéssel együtt, és a kijelző továbbra is pirosan villogva tudatja, hogy hol 0, hol pedig 2m-re vagytok a felszíntől, és 324 km/órával haladtok rajta. Amit csak az szakít meg, hogy a rázkódás és zaj egyre csendesebb - ahogy a táblán is csökken a sebesség, egészen nulláig. A hajó halkan nyikorog, nyiszog és sziszeg, de úgy tűnik, hogy leértetek. A kissé vibráló fényben a sötét kijelzőn a következő feliratok olvashatóak:

Külsö hömérséklet: -48 fok
Külsö szélsebesség: 180 km/óra

Levegö minöség: nincs adat
Levegö nyomás: normál
Belső hömérséklet: 20 fok

Energiaellátás: Csak tartalék
Légzsilipek: Zárva!
Burkolat: Az integritás 18%-on megszünt!
Gravitáció: normál
Beavatkozás: Javítás szükséges! Ürrepülésre alkalmalan!
Becsült kár: a hajóburkolat integritása 53,87513m2-en megszünhetett. Reaktor leválasztva, fö hajtómüvek lekapcsolva, légszürö megsérült, leszállótalpak megsérültek, belsö energiaforrás 35 órára elegendö.
Figyelem: a jármü repülésre alkalmatlan!


Roger nyöszörögve tapogatja a hátát, és próbál feltápászkodni. A társalgóban csak minimális felfordulást okozott ez a landolás, inkább titeket viselhetett meg jobban. Bár a leszállás közbeni hangokból ítélve máshol rosszabb is lehet a helyzet...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #340 Dátum: 2018. Január 10. 10:14:40 »
Hallgatom Rogert nem utasítgatom elég felnőttnek tartom hogy ne tegyem. Csak a válaszolok a mondatataira. Kérdésére ha van, és vigyázok minden szavamra. De legalább nem sír. Szóvá tehetném, hogy én az ő helyében nem hagynám, az a róka nyuszikának hívja, mert ötéves "kiscsopisoknak" szokás ezt ő meg már majdnem 18, DE! az utasítás lenne és most azt nem akarom. Később talán szóba hozom. Bár eléggé idegesítő azt nem tudom neki mennyire, de azért sejtem azért már kezdi unni hogy a róka úgy kezeli mint valami kis hülye gyereket. Kíváncsi lennék menni százalékos az IQ szintje biztos, hogy a plafont veri.
-Ez nem is szeretet mert ilyesmit Rina attól tartok nem érez inkább amolyan birtoklás "enyém vagy" vagy valami ilyesmi. Nem tudom. Vele nem lehet beszélni úgy mint például veled úgy értem egy normális emberrel. Amikor legelőször ellent mondtam neki, akkor került az a penge amit ma is láttál konkrétan a torkomhoz. Amit elvág ha nem teszem azt amit mond. De fegyver is volt nála. Azóta játszom ezt a gyűlölt szerepet. A kis vörös barátnőddel most jól elvan engem meg békén hagy. -Beszéd közben vettem le a pólóm felálltam megfordultam megint előre, és felvettem. Hát persze Roger pirul.
-Nem is neked való az, de némi elsősegély senkinek se árt. Abban nincs vér. Visszatérve Blacke, bárkivel előfordul hogy rossz társaságba kerülhet. De mindent mindent megtettem, hogy túlélje.
 még ha bele is haltam volna.
-Arra nem térek ki, hogy a viszonyom Blackel nem éppen felhőtlen szépen fogalmazva.
Majd bámuljuk a csillagokat még egy darabig. Felállok és otthagyom. Lehet hogy benne lett volna némi gyógyítós puszi adok-kapokban. Na de majd később.


Senki se zaklat miután beszéltem Rogerrel, ki tudtam aludni magam. Mert az mégis bosszantott hogy nem tudtam elmondani neki milyen furcsa durva viszony van köztem meg Rina közt. Lehet hogy a kis vörös hajas babájával szórakozik. De nem velem így alhatok. A reggeli 10 perces készülődés után kell rájönnöm hogy már csak egy tiszta alsóneműm pólóm farmerem van. Kabátom nincs, pedig a jeges bolygóra mégis kellene. Kell egy kört tenni a raktárban megint.
De előbb étel.
Pár óra és landolunk, ételillat. Viszi az orromat a jóóó irányba. Közben teszek egy kitérőt a mosoda felé, bedobok egy adagot, egy óra és kész.
Roger mellé ülök, ott találtam szabad helyet. Black semmit se változott tegnap óta. A nézése ugyanolyan metsző. Pedig biztos hogy megtalálta a papírt amit küldtem.
Mia a konzervet eszi, húúú fél hogy le lesz mérgezve. Akkor nem ismeri a taplófalvi anyósjelöltemet! Muszáj mosolyognom rajta. Nem mondom el mi volt a mosoly tárgya semmi köze hozzá. Megköszönöm az ételt magam is. A jól bevált útvonalon hátulról megközelítem a "szent kávéfőzőt" de már nem vagyok olyan idegbajos mint tegnap. Ha nincs lefőzve akkor csak egy vagy két adagot főzök le. Megkérdezem Blacket kér e? Már ha szóba áll velem. És ismét cukor nélkül iszom, hallótávolságon kívül van a róka. Egy darabig csak nézem ahogy elmegy. Megbököm a vállát ami olyan lehet neki mint egy villámütés.
-Kérlek állj készenlétben az a kis vörös róka nem hinném, hogy olyan olyan rutinos lenne mint te.-Vagy megfogadja a tanácsom vagy nem.
Nem sok időm maradt felrohanni az orvosiba lezárni a fiókokat szekrényeket a hűtőt. De már a fiolákat tegnap elpakoltam alvás előtt. A gyógyszerekkel együtt. Lefékeztem a vizsgálót. Akkor landolunk vagy mi a francot csinálunk. Belerohanunk a jeges bolygóba és csúszunk és csúszunk! A legtöbb szekrény bírja csak egy vágódik ki de nem a fejemnél. Én a falhoz csapódok de már eleve közel voltam hozzá. A hátam fáj de nem vészes.
Na jó felkászálódok. Az ajtó nem nyílik de legalább Rina nincs itt hogy szadizzon.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 14. 05:53:23 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #341 Dátum: 2018. Január 13. 21:02:08 »
Roxana

Roger úgy tűnik, hogy van amit nem szívesen kérdez meg - főképp azokat a kérdéseket kerüli, ami kellemetlen válaszokat eredményezhetne. Hogy ez a részéről csak szégyenlősség, vagy tapintatosság - esetleg figyelmetlenség - azt nem tudod megmondani, de a szemmel látható dolgokra sem kérdezz rá. Talán hagyja, hogy ha akarsz beszélsz róla,  ha pedig nem nem akarsz beszélni - ő nem fogja feszegetni, nehogy rosszul érzed magad.
Hogy Roger miért hagyja, és miért hívja Mia nyuszikának, annak egyre valószínűbb, hogy megvan a maga története...

Ahogy magyarázod, hogy mi is van közted és Rina között, azért a szemét nem veszi le rólad, bármilyen vörös is legyen a füle. Hát még ha többet is látott volna, akkor milyen színű lenne? Azért a látványod mellett így is levon egy olyan következtetést, amire te is jutottál
/Angol/ Mia tud magára vigyázni, és úgy látom, hogy nem kell irigyelned tőle Rinát - válaszolja, és lehet, hogy igaza van a srácnak. Ha Rina inkább Miát veri, akkor neked kevesebb sérülésed lesz. No nem valószínű, hogy teljesen hanyagolna, de legalább neked is több időd marad jobban megismeri Rogert.

/Angol/ Igaz, az elsősegély elsajátítása nem árthat - ismeri el Roger. Annak a gyakorlása nem annyira durva, és legalább hasznos is. Szinte már látod, hogy Roger gyakorlásképp a te Rina okozta sérüléseidet kenegeti. Szigorúan csak orvosi utasításra járja végig a testedet az ujjaival, és gyógyító  puszikkal a nyomában...

Roger után a kabinodban alszol egy jót. Rina ugyanis nem zavar. Futólag felmerül benned, hogy biztos a rókát gyömöszöli. Bezzeg Roger ehhez még túl szende...
A kora reggeli készülődés alatt megszemléled a ruhatáradat, és egy szó van rá - minimalista. Annyira, hogy még egy vastagabb kabátod sincs, nem hogy kesztyűd... A kabinodból kilépve megcsap a konyha felől lopkodó reggeli illata. Elintézed a mosnivalót, majd a társalgóban leülsz a terített asztal és Roger mellé. Ma már egy fokkal jobb hangulatban van - és ezt egy neked küldött mosollyal is alátámasztja.
Miát meg láthatólag nem zavarja, hogy neked is jól indul a reggel - ő is kedvesen mosolyogva reggelizik, és próbálja kicsit oldani az asztalra telepedő csendet

/Angol/ Ugye, azt mondtad, hogy az Arielről jöttél - kérdezi vidáman - Mi még soha nem voltunk ott - árulja el - Neked mint magvilágbelinek mi volt a legfurcsább, amikor végre körülnézhettél mmm... - néz tűnődve Blackre, de az nem akar neki segíteni - Orangeville-ben? - kérdezi érdeklődve. Szó se róla, taplófalva valóban tartogatott furcsa alakokat Rinán kívül is.

Reggeli után bemerészkedsz Black birodalmába, és amíg ő a mosatlant hordja befelé, addig te lefőzöd a kávédat. A kérdésedre, hogy kér-e, egy tömör, kemény

/Angol/ Nem! - a válasz. Már épp fordulna egy újabb körre, amikor megbököd. Elsötétedő tekintettel fordul feléd, hogy mégis mit akarsz tőle. Amikor figyelmezteted, megvonja vállát.
/Angol/ Nem aggódom. Jó pilóta - kiváló tanára volt - közli mindenféle szerénység nélkül.

Mire a kávézás után az orvosi részleghez érsz, látod, hogy valaki már járt itt tegnap óta - feltehetőleg Roger. A nagyobb tárgyakat már rögzítette, csak az asztalokon, pulton maradtak apróbb tárgyak, amik szétszóródhatnak - így azokat teszed el. Már majdnem végeztél, amikor valahonnan mély dördülések hallatszanak, és Mia elkezd bénázni, majd a légzsilipek is bezáródnak, és lezárják magukat, miután sűrű füst szivárgott a raktárból. A durva landolás után feltápászkodsz a földről, és előre sietnél, de az orvosi részleg és a lakrészek közti légzsilip be van zárva, és nem mutat hajlandóságot arra, hogy kinyíljon előtted, hiába nyomkodod a nyitó gombot. Ráadásul a jókora ajtó azon oldalán, ahol te is vagy, szokatlanul hűvös van. A szokott huszonegy helyett tizenhat fokot mutatnak a kijelzők.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #342 Dátum: 2018. Január 14. 08:44:02 »
A Rogerrel folytatott beszélgetés hosszabb  lett mint terveztem. Érinteni kellett néhány olyan témát ami együnknek se tetszik vagyis szinte olyanokat. Az még mindig tiszta homály, hogy Mia miért viselkedik és bánik úgy vele mint egy  gyerekkel. Mert ha ez így marad annak is érzi magát.
Az elsősegély senkinek se árt, addig is velem van nem a Rókával.
A reggeli furcsa, a kiadós alvás után. Mia kedves túl kedves és beszélgetni akar, már megint nyalizik! Milyen volt O'wille? Milyen milyen tele volt taplókkal. A vén kecske perverz doktorral, Eddel, aki nem volt túl okos de annál "hatékonyabb" és nem utolsó sorban a az álszent anyjával aki templomba akart rángatni,  meg ki tudja milyen milyen mérget tett az ételbe. Szegény Ed él e még nem tudom. Folyamatosan átpakoltam a kajámat az ő tányérjába ha az anyósjelölt nem figyelt. Szép kis mese lenne de ezeket nem mondhatom el. De ha én nem akkor Rina fogja némileg az ő verziójában. Szerintem nem mondtam, hogy honnan jöttem de már mindegy.
-Akkor és ott úgy tűnt ez a hely tele van taplókkal. Az állásomat ráadásul lenyúlta egy vén doktor. Mindenképp le akartam lépni onnan, ha nem ezzel a hajóval akkor mással. Csak egy ha mondhatom így normális kis hapsival sikerült megismerkedni: Ednek hívták. Nem volt egy észlény de kedves volt és normális. És ezt ne "úgy" gondold vagy tudod mit ahogy akarod. Blackre hiába nézel nem szált ki a hajóból csak Rina és Joe. A legfurcsább? Már nem gondolok rájuk de így jó pár hét távlatából?! Mindenütt élnek bunkók, Öreg perverz orvosok, Vén templomba járó tyúkok, ő Ed anyja . De ez az Arielen nem tűnik fel a nagy embertömeg miatt, de ez egy kisbolygó volt kevés emberrel. Ezért tűnt elsőre ennyire  ennyire durvának. De a legfurcsább hogy sehol nem volt táblával jelölve a kerítésen Ne menjünk tovább mert veszélyes állatok vannak azon túl, leginkább vadkutyák. Áramot nem lehet belevezetni mert bármikor a nap bármelyik napszakában eleredhet az eső. És elmegy az áram. Viszont gyertya van dögivel. Halleluja! Engem is csak szóban figyelmeztettek ne menjek a kerítésen túlra,
 meg a fák közé mert lelőhetnek. Ezek után már nem volt kérdés előtte  se nagyon, hogy eltűnök. Eredetileg vissza az Arielre. De jött ez a hajó, később kiderültek Joe sunyiságai. És most itt tartunk.
-Arra nem tértem ki hogy halt meg Liz mert elég ronda látvány volt. Hogy  helybéliek mit csináltak vele nem tudom. Eltemették mi mást.
No lám Black legalább válaszol, bár a nézése még mindig a tegnapi metsző halálos. Kávét persze nem kér, nem is főztem annyit számítottam rá. Meg a rövid "nem"-re.
Kell idő még nagyon sok...Én ráérek.
Érdekes, képes válaszolni a mondatomra!
-Nem a tanárban van a hiba hanem a tanoncban.-Még mielőtt valami bölcsességet mondhatna igyekszem elhagyni a szentélyét.
És bevonulok a sajátomba. Először arra gondolok hogy Roger járt itt előttem. De nincs kulcsa néhány ajtóhoz. Ez most nem érdekes. Még emlékszem mi volt mikor elment az áram. És itt rekedtünk Rinával. A műtőasztallal kitámasztom a kinti ajtót, és ott fékezem le, a belsőhöz meg a gurulós és egy másik széket támasztok két oldalról. Jó pár dolog lezuhan az asztalról leginkább üvegcsék. Valamiért az az érzésem hogy Roger közelében se járt az orvosinak ez Mia műve lehet. Ezért volt ilyen kedves az a kis nyaligép. Ajjaj még hogy, jó pilóta? Ki fog nyírni itt mindenkit. Az ajtók kezdenek záródni, a két szék meg az asztal valamennyire feltartja őket de már nem sokáig. Kattog, ki be, ki be, ki be! Bámulásra nincs idő! A szék tetején ugorva végigmászva a az asztalon, valahogy mégis kijutok az orvosiból. Utólag lihegve magamban megjegyezve mennyire pocsék kondiban vagyok. Mia meg hogy dögölne meg!
 






Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #343 Dátum: 2018. Január 15. 16:39:21 »
Rina

/Angol/ Azt mondod, hogy egy kakaó vagyok? – érdeklődöm, majd begyűjtöm a bögrét és finom mozdulatokkal megszuszakolom mint egy kiscica, hogy ez a valami ez mennyire fogyasztható – Ha akarom igaz, ha nem… – vonom meg picit a vállam – Szóval az aranylóan nemes és ízletesen tüzes borostyán nedű után, amit finoman csak ambróziának neveznek, ez a kakaó olyan, mint ha életed kalandja helyett, egy gyerek esti mesét olvasnának fel. – de azért beleiszok, bajuszt alkotva természetesen, hogy aztán letegyem látszólagos elégedetlenséggel, hogy aztán kérdezzek: S mit tudsz? – szerintem jogos a kérdés, míg: Kérdés, hogy mit csinál amikor nem Átlagos, hanem mi fogadjuk… de! Elég hideg helyre megyünk, szóval arra gondoltam, hogy magamhoz veszek valami tüzeset… – ránézek, hogy akar e az lenni vagy maradjak az üveges verziónál. Végül megcirógatom a pofiját, aztán felkelek és elvonulok szótlanul.

Jól esik az alvás és mi tagadás a reggeli fürdő is, amitől megint élénken csillog a tekintetem. Így lépek és veszem el attól a reggelijét, aki már kicsit beleevett, majd egy igazán kedvesnek szánt mosollyal közlöm, hogy köszi és elvonulok vele a Pilótafülkébe, ahol bambulok egy kicsit, hogy ne érdekeljen Black hisztije. Egy ideig még tűröm, mert jól főz, de aztán ha sokáig pattog és nem köszöni meg, hogy tovább élhet, akkor Átlagos sorsára juttatom. Igazából annyi ideje van amíg a Jégpokolban végzünk. Miközben kifelé tartok és látom, hogy a kis vörös mit művel, felkínálom neki a nálam lévő felét, mert hát azért lássuk be, azok a konzervek még lehet kellenek. Miután kettesben vagy egyedül megreggeliztem vagy a vöröske vitte vissza a koszost, vagy ott van ahol épp letettem.

Ekkor érkezik és kéri kössük be magunkat.

Mit mondhatnék, bátor lány vagyok, szóval ez nem kell nekem, de aztán rájövök, hogy hol hibáztam. Igazából az eleje még izgalmasan mosolygós volt, de aztán látom, hogy a kislány már nem annyira élvezi a dolgot, eltűnődöm, hogy mégis be kéne kötnöm magam. Olvasgatok, ha már nem látok ki ebben a fene nagy viharban és aztán jön a hánykolódás, nem tudom mennyire fájt és hol, de azt igen, hogy ha még volt idő akkor legalább belekaroltam a biztonsági övekbe, rosszabb esetben a Szöszit fel kell keresnem a landolás után. A Kapaszkodós résznél már úgy markolászok, mint aki túl akarja élni ezt az egészet és ha jobban belegondolok akkor tényleg.

Aztán vége…

Amennyire hamar csak lehet összekaparom magam és ellenőrzőm, hogy még mindig kellően dögös és aranyos vagyok, majd ránézek a kis vörösre, hogy végül a monitorokra pillantsak. Nem állunk jól, de cserébe úgy látom elég szarul. Alapvetően meg fogunk fagyni, ha nem tesz valamit a kölyök és ahhoz nem sok kedvem van. Szóval még egy utolsó pillantást vetve a kis vörösre megállapítom, hogy be kell e avatkoznom avagy mehetek a melegebb ruhákért…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #344 Dátum: 2018. Január 17. 18:31:41 »
Roxana

Mia a reggeli közben túlságosan is érdeklődő - Black meg túlságosan is mogorva. Végső soron az átlag megvan, de ki tudja? Lehet, hogy fordítva azért jobban esne neked a dolog - ha Black lenne ilyen érdeklődő. Azért némileg megszűrve válaszolsz Mia kérdésére, aki csendben bólogatva hallgatja a szavaidat, akárcsak Roger - aki Ed nevére azért mutat némi leplezett érdeklődést. Mia a kerítést hallva megjegyzi
/Angol/ Ismerős - akárcsak a Jiangyin - ott is szájról szájra terjedtek a hírek, és akinek van áram a házában, az már nagyvilági ember - árulja el, hogy sejti - mivel kellett szembenézned.
/Angol/ Jól tetted, hogy nem maradtál ott. Egy ilyen tanult nőt, mint te, rövid úton kicsinál egy olyan sötét közösség - erősíti meg, hogy helyesen döntöttél amikor a hajó mellett tetted le a voksodat. S mindezt láthatólag komolyan is gondolja.

A konyhában kiderül, hogy Black szókincse a tegnapihoz képest jelentősen bővült, de még most is olyan vele beszélgetni, mint kaktuszt simogatni - nem túl élvezetes. De ha tartja az eddigi javulás ütemét, akkor nos... talán egy hét múlva már el fog jutni az összetett mondatok világába... A jelenlegi is megerőltető lehetett számára, mert a válaszodat reakció nélkül hagyta, miközben elegánsan távozol a konyhából.

Az orvosi részlegnél látod, hogy bizony járt itt is valaki, s az otthonos felfordulás jó része bizony eltűnt. A műtőasztalt kitolod a külső zsiliphez, a székekkel pedig a belső üvegajtót támasztod ki.
Jól tippeltél, mert miközben a hajó bukdácsol, majd a hangos dördülések után inkább már sérülten vergődik, te pedig veszettül próbálsz kapaszkodni, a kinti légzsilip elkezd bezáródni. a műtőasztal egy ideig bírja, aztán ropogva-nyikorogva adja meg magát, és az acél asztallap fémesen sikítva-csikorogva mint az alufólia gyűrődik és csavarodik meg a jókora hidraulikus hengerek által mozgatott ajtófelek között. Azért a műtőasztal megtette a magáét - jó húsz centi széles nyílás maradt a két szárny között, ahogy a törmeléke összezömült közte. Egy embert simán péppé zúzott volna az az ajtó. Nem úgy az orvosi részleg üvegajtaja, amely valóban csak "pattog" a székekhez érve, újra és újra megpróbálva becsukódni - de amint érzi, hogy van ott valami, egyből vissza is húzódik.
A székeken át simán kijutsz az orvosi előtti várótérbe, ahol még anno Joe-val koccintottatok az érkezésetekre, de a hajó lakrészéhez elállja az utat a nagyrészt bezáródott légzsilip, közte a műtőasztal szinte felismerhetetlen törmelékével.
A raktérbe vezető hasonló légzsilip viszont teljesen bezáródott - ami talán nem is baj, mert amíg ez nem történt meg, elég hideg levegő érkezett onnan. Ami a várótér és az orvosi részleg levegőjét kb. 16 fokra hűtötte vissza.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"