Szerző Téma: Gorviki megbízatás  (Megtekintve 3107 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #45 Dátum: 2017. Január 01. 11:21:18 »
Hélia:

Egy fél perccel korábban mielőtt még megjelent volna az a durva képű alak.
-Antorius ne aggódj én is kismilliószor bocsánatot kérhettem volna már, meg is tettem de azért nem árt pótolni főleg a viselkedésem miatt. -Részemről le van tudva.
Mikor megjelenik az idegen hagyom Antoriust tárgyalni vele mint férfi a férfival, tökéletesen beszéli a dzsad nyelvet ellenben az idegen erősen töri még én sem tudom kiötölni mit akar a szavaiból biztos nem.
-Nem lehet hogy azt akarja, hogy ha adsz neki pénzt megmondja merre van akit keresünk? Mit gondolsz?-Szólok bele de csak halkan először a társalgásba már ha ez annak nevezhető. De úgy, hogy csak Antorius hallja.
-Van egy olyan gyanúm a nevéből ítélve, hogy akit keresünk nem férfi hanem nő.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #46 Dátum: 2017. Január 10. 16:31:30 »
Anotrius Coldeval


Kissé értetlenkedve néz a paplovag is, hiszen csak bepróbálkozott. Ha előre adja a pénzt, akkor lehet átvágja. Zsebeit átkutatva egy arany tallért a dzsad gazfickó kezébe nyom majd hallgatja mi történik. Miután a sivatagi idegent végig hallgattuk és a kocsmárostól is útba igazítást kaptunk, Héliának szólok, hogy induljunk.

[dzsad nyelven] - Tudtam, hogy pénz kell neki, de nem bízok az ilyen kufárokban, akik nem mutatnak semmit előre... Zsákbamacskát pedig nem szeretem. Viszont, amit mondasz, lehet igazad van hogy nem férfi, hanem nő. Majd kiderül.

Tovább kémlelve a tájat megyek tovább. Betérve a fogadóba körül tekintek. Az étel láttán eszembe jut mennyire éhes vagyok. Miután észreveszem, hogy ki is szólított meg válaszolok neki.

[közös nyelven] - Tisztelt jó uram! Szeretnénk ételt italt és legfőképpen szobát. Tudna ebben nekünk segíteni? - kérdezem a fogadóst.
[dzsad nyelven] - Kértem enni inni és szobát is. Van valami kívánságod? - kérdem a boszorkányt.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #47 Dátum: 2017. Január 13. 20:33:35 »
Anotrius Coldeval és Hélia

Kissé fagyos a hangulat a fogadóban nincs élőzene, sem pedig az ilyenkor szokásos susmorgás. A felkent szavaira a lakáj az asztal felé int, ahol csupán a vendégek békés csámcsogása hallható.

[Közös nyelv] -Foglaljanak helyet, az étel és ital a szoba árában van benne. Amikor végeztek a vacsorával, a pultnál várok magukra. válaszol halkan az aggastyán, majd ha nincs más kérésetek tovább indul.

Az asztalon mindenféle étel található amit a délvidéken enni, inni szokás. Gyümölcsök, sültek, halak, levesek. Utóbbiból csak három fajta, mivel a félteke kultúrája nem díjazza a szesz nélküli lőréket. Az egyik porcelánban Hélia számára a már jól ismert fekete leves van, míg a másodikban a nemesek által is kedvelt húsleves. A vendégek nagyja főként, e tálak körül szóródik. Az asztal végén egy nagydarab korg épp elégedetten szűrcsöli a lét, előtte pedig két üres edény árválkodik. Tőle pár méterrel arrébb egy nemeshölgy és testőrei vacsoráznak, akiket Anotrius ruházatuk és címerük alapján Syburri főméltóságoknak vél. Mikor társaságotok elhalad a nemesek előtt, azok ügyet sem vetnek rátok, azonban a korg annál inkább. Hangos hümmögéssel és romlott csattogó nyelvével a boszorkányt méltatja. A férfi sokáig követi tekintetével a dzsadot, akinek szépsége párját ritkító. Feltűnő jelenség amit a nomád fickó nem hagyhat szó nélkül, sőt amíg Hélia eszik többször tesz zavarba ejtő mozdulatot. Bosszantóan bámulja, mozgatja csípőjét és a többi...
Végül a duett a krumpli leves előtt állapodik meg. Mindketten az ízlésüknek megfelelő étket szednek a tányérra, amit jóízűen és nyugodtan fogyaszthatnak el.

A pulthoz közelítve a komornyik, fáradtan görnyed az asztala felett, előtte papír és tinta. Az öreg valamit számolgat, de az egészet macskakaparásnak láthatjátok. 

[Közös nyelv] -Egészségükre. A szoba egy éjszakára 2 coqua. Mennyi időt kívánnak itt tölteni? kérdi, majd lapoz a könyvébe, amibe a 10-es számot írja fel. Mivel Hélia nem érti miről van szó, Anotrius pedig sokalja a kért összeget, a kisember megvetően szól.
[Közös nyelv] -Ha az ember Gorvikba téved, tisztelje vendéglátóját aki szállást és ételt kínál! Ez Ranagol törvénye. szemében a düh tüze lángol...

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #48 Dátum: 2017. Január 17. 16:30:54 »
Hélia:
 
-Megfelel az egy szoba bízom benned, inkább rendelj egy kis szódabikarbónát. Vagyis inkább ne keveset hanem sokat, mond hogy nekem kell mert havi női problémáim vannak! Na rajta!-Elkezdem görcsösen szorítani a hasam, és fájdalmas arcot vágok!

Nem nézek a nemesre de tudom hogy feltűnően bámul. Nagyjából öt perc alatt el fog terjedni miféle problémáim vannak és már nem is leszek olyan érdekes. Kivéve ha nem egy perverz állat.
-Antorius a szóda a tiéd nincsen semmi bajom, de legalább a férfiak békén hagynak nem tudom miért nem jutott hamarabb az eszembe, ezek az ételek számodra lehet ismeretlenek és kikezdenék a gyomrod. Ez nem boszorkányság csak egyszerű gyógyszer. Ami pedig a szobát illeti én eddig alig költöttem. Szinte semmit odaadom az összes aranyam ha nem elég akkor varázslok. De ez csak a legvégső eset.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #49 Dátum: 2017. Január 27. 14:55:27 »
Anotrius Coldeval

Beérve a fogadóban körbe tekintek. Tudomásul veszem a körülményeket és a környezetemet. Miután felmértem a terepet és a svédasztalhoz lettünk tessékelve, hogy előbb együnk, így is teszek. Már jó ideje nem ettem normális kosztot így a tányér krumplileves nagyon jól is esik. Étkezésünk végeztével a fogadóshoz indulok. Miután közli, hogy mennyi az annyi én ezt sokkalom, de végül kötélnek állok. Nem tehetek mást...

[dzsad nyelv] - Foglaljuk el a szobánkat inkább. Elég lefárasztott az út pláne az ami az előző órákban történt. Nincs kedvem se vitatkozni se veszekedni.... Köszönöm szépen a felajánlást, lesz idő mikor elfogadom. - megindulok felfele, de nem nagyon értem mit akart a boszorka azzal a porral... a 10es szobához érve benyitok és elfoglalom az ágyamat. Lepakolok és bezárom az ajtót, hogy a kulcs a zárba maradjon. Hagyom, hogy előbb a hölgy mosakodjon, majd utána én következem. Estére nem nagyon tervezek mást. Ha Hélia beszélgetni szeretne beszélgetek vele még egy kicsit, de aztán lassan elnyom az álom.

Reggel felöltözve, összepakolva lemegyek az alsó szintre, reggelizek és várom a fejleményeket.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #50 Dátum: 2017. Január 31. 15:32:56 »
Anotrius Coldeval és Hélia


A dal havának hetedik éjszakája végre a terveknek megfelelően telik. A duó nyugodt pihenését a tolvajok, és az idegesítő rágcsálók sem zavarják meg. Reggel korán, de mégis pihenten ébredtek.
Amikor Anotrius megérkezik az étterembe, kihalt akár Darton temetői. Rajta kívül egyetlen élőlény van a helységben, egy kutya aki az aggastyán pultja mellett egy méretes csontot csócsál közben nagyogat morog. Az asztalról már régen levették az esti vacsorát, helyébe sajt, cipó, hagyma, szalonna és kolbász került.
Az idő előre haladtával a lakáj is megjelenik, aki Krad szolgáját felismerve köszön, majd később mikor az végzett a reggelivel, újra felteszi az éjszakai kérdését: "Mennyi napot kívánnak itt tölteni?"
Miután Anotrius válaszolt, az öreg gorviki nem zavarja tovább a vendégét. Helyette a csehó ügyes-bajos dolgait intézi: takarít, számfejt, a kulcstartót helyezi fel és a többi.
Naggyjából két fertályóra telik még el, amikor a várva várt személy megérkezik. A fickó viselkedése zavartnak tűnik, az aggastyánt kikerülve szótlanul ám gyorsan Hélia és Anotrius árnyékába húzódik.


[dzsad nyelv] -Rithi van meg. Félni mártani engem trágya. Fizetség kevés. kezdi a férfi, hol kétségbe esett hangon, hol pedig követelőzően. Addig árulni nem, amíg fizetés nem... Coqua még!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 31. 15:34:27 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #51 Dátum: 2017. Február 21. 10:28:11 »
Hélia:

Az este folyamán:
Jól esne most egy kád tele jó forró vízzel amiben legalább fél óráig áztathatom magam de erről most le kell mondanom. Nem teszem szóvá paplovag létére elég ideges típus. Nem fekszem le, lenne még mondanivalóm Antoriusnak. A hálóruhám olyan mint egy zsákruha senki rá nem jönne mi vagyok valójában ha mindig ezt hordanám, de a célnak megfelel.
-Antorius attól tartok még több aranyat fog követelni holnap az a mocsok. Alkudozni fog. Itt egyesek fél rézpénzért az anyjukat is eladnák. Szerintem ő is! Bízd rám a dolgot és ha csettintek akkor közbelépsz. De előtte jobb ha becsukod a szemed és a füled.-Másnap a legcsábítóbb ruhámat ékszereimet veszem fel, Antoriusra ügyet se veszek de sejtheti hogy már megint valami számára nagyon nem tetsző dologra készülök. De  biztonság kedvéért felvettem egy selyem felöltőt ami addig takar ameddig akarom.
Naná az történik amire számítok, fel akarja húzni az árat ez a barom.
-A paplovag nem hagy bajban hiszen pap! Elárulod szépen, csak nekem ezt meg vedd előlegnek utána majd hosszabban fizetek!-Olyan hosszú csókot adok neki hogy közben nyugodtan némi saját segítséggel végigtapogathat, igaz a szájszagától majdnem elájulok de a cél szentesíti az eszközt.
-Na hol az a Rithi?

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #52 Dátum: 2017. Február 22. 05:16:33 »
Anorius Coldeval

Végighallgatva a boszorka ötletét nem tudok nagyon mit tenni, mert alapjába véve elég önfejű és hiába mondanék bármit is, nincs rá garancia, hogy betartja azt, amit mondok neki.  A másik ok, hogy már nincs nagyon miből gazdálkodni.
Reggel felkelvén neki látok a reggelihez. A gorvikinak igyekszek semmit mondó választ adni, mert magam sem tudom, hogy fog alakulni a jövő. Krad a megmondhatója én nem. Reggeli előtt még a szobámba hosszan mormolom imáimat, hogy az erőm térjen vissza. Mikor megjelenik az alak, akire vártunk, hagyom, hogy Hélia kézbe vegye a dolgokat. Annak nem örülök, hogy rögtön elárulja, mi is vagyok valójában.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #53 Dátum: 2017. Február 28. 21:03:10 »
Anotrius Coldeval és Hélia


A boszorkány láttán a segéd zavarba jön, és látszik hogy nem sok dolga volt eddig a nőkkel. Kezei remegve futnak végig Hélia idomain, s az amúgy is alig érthető nyelvet, most dadogással tetőzi.

[dzsad nyelv] - áááh......ha-ha-hagy-hagyni m-m-még kö-kö-k-kérni n-n-nem tö-többet. nyögi a csók után a gorviki, s a további kínos perceket elkerülve, inkább mutatja hogy kövessétek. Ha kérdeznétek tőle még valamit a dzsad szépség minden pillantását kerüli, azonban válaszol.

Miután készen álltok, a férfi az élre lép s mutatva az irányt elindul. Egy széles csatorna mentén haladtok, melyet közel egy óráig nem tévesztetek szem elől. A kanális környékét kellemetlen szag járja át, ám az itt élőknek ez már természetes. A fülledt melegben a vízparton a gyerekek vidáman játszadoznak, közben ladikok tucatja sodródik megrakodva, a kikötő felé avagy üresen a városon túlra. Időközben Hélia pillantása egy csuklyás alakkal találkozik a túlparton, aki egy vörös maszk mögé rejtőzött. Az ismeretlen hirtelen megfordul és eltűnik a tömegben. Nemsokára egy hídhoz érkeztek, amikor a háttérben egy Aréna látképe bontakozik ki előttetek.

Átérve a kőhídon a tömeg egy emberként horkan fel az arénában, majd néhány pillanat múlva tapsvihar zaja követi. 

[dzsad nyelv] - El Cantacó... válaszol büszkén a csorbafogú, a ki nem mondott kérdésre, s a bejáratig meg sem áll.
[dzsad nyelv] - Lenni a falu Aréna. Rithi van ben. Út kettő, a hozzájutás. Egyik van benne veszély, de coqua megmarad zseb. Kettő ösvény becsület, fizetni őr arany, engedni jókedv be. Lenni melyik? ööö...fizetni tudni nem én, coqua elmenni fogadni közli veletek kísérőtök.

« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 28. 21:09:00 írta wolftern »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #54 Dátum: 2017. Március 16. 10:05:51 »
Anotrius Coldeval


Magamban nem tetszésemet fejezem ki a bűbáj miatt, ami hazámban nem épp elfogadott, de most a cél érdekében elkerülhetetlen volt. Miután véget ért a színjáték neki indulunk megkeresni a célszemélyt. Követve a jóképességű dzsadot, végig a városban.  Mikor feltűnik az aréna látványa, nem jó érzés fog el. Mint azt jelezték az érzékeim, valóban halvány sejtéseim beigazolódni látszódnak és a félelmem valóra válhat. Mikor közlik a dzsad a két út lehetőségét, félek, hogy a veszély valami gladiátor showt jelenthet. Mivel pénz hiányába vagyok ezért odafordulok Héliához:


- [dzsad] Nos kedves Hélia mi legyen? Nekem nincs több pénzem... Mit választasz?

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #55 Dátum: 2017. Március 17. 08:32:18 »
Hélia:

-Talán ékszer is elfogadnak beugrónak. Aranyból van a láncom.  Kérdezd meg. Ha igen akkor viszont muszáj lesz alkudozni. Nem tudom hogy fog sikerülni, de ha nem tesszük meg egyikünk se jut be. Előtte viszont kérdezd meg mennyi a bejutás.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 01. 07:59:53 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #56 Dátum: 2017. Március 19. 14:39:09 »
Anotrius Coldeval

A pyarroni paplovag, aki Krad felkentje értetlenül néz a dzsad nőre, hiszen neki nem kenyere az alkudozás, nem ért hozzá. Pláne, hogy két dzsad között közvetítsen. Nem érti a dolgot.

[dzsad nyelven] - Nem értelek. Nekem  nem kenyerem a vásári fennforgásoknál szokásos alkudozás, nem értek hozzá nem tudom, hogy hogy kell. Az eddigi tapasztalatunk az, hogy megértik a nyelvet, mit közösen beszélünk és a te fajtád jobban ért az árakban való egyezkedéshez. Így marad ez marad a te feladatod.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #57 Dátum: 2017. Március 21. 11:00:15 »
Hélia:

-Ha nem alkudozunk azt sértésnek veszik és már alapból be sem engednek! De nem figyeltél! Először azt kérdezd meg ékszert is elfogadnak e. Alkudni pedig én fogok, mivel ahogy azt már előre gondoltam ez nem a te asztalod. Neked csak fordítani kell. Kivéve ha valaki beszéli itt a dzsad nyelvet.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #58 Dátum: 2017. Március 23. 20:19:02 »
Anotrius Coldeval és Hélia


A férfi zavarodottan hallgatja beszélgetésetek, valószínűleg azért mert maga is alig érti a nyelvet, amin társalogtok. Amint a boszorkány befejezi tervének ismertetését, a gorviki erőtlen hangon szólal fel.

[dzsad nyelv] - Kettes út, nem lenni veszély nagyon. Kapni őr el, kerülni szolgasor.

Csuklik el a hangja, miután rádöbben hogy Ranagol hazájában az idegenekre más törvények vonatkoznak, mint ő rá. Ezalatt mikor Hélia az arany láncához kap, hogy mondandóját nyomatékosítsa, a csorbafogú kalauz derűsen már-már jókedvűen teszi hozzá.
[dzsad nyelv] - Koldus hely: ezüst. Megbecsültek: arany. Járni ott étel és kilátni egész El Cantacó.

Időközben megérkeztek az Aréna bejáratához. A főbejárathoz egy enyhe lejtésű lépcsőn kell felgyalogolni, ami egy teraszba végződik. A karzat körbeöleli a gyűrű alakú építményt, melynek szemmel láthatóan biztonsági célja van. Ügyes akrobatának kell ahhoz születni, hogy valaki átjusson, ne adj isten meneküljön a meredek és sziklás falakon. A balkonon hét-nyolc méterenként elhelyezett vaskos opszlopok pedig, különböző mellszobrokkal hirdetik az egykoron volt gladiátorok dicsőségét.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Gorviki megbízatás
« Válasz #59 Dátum: 2017. Április 17. 20:50:23 »
Anotrius Coldeval


Kissé elgondolkozva merengve a történteken és magán a végkimenetelen, hogy mi lesz a küldetésének vége követi a boszorkányt. Mélázását tovább erősíti a rég múlt hőseinek szobrai.

<<...Mit akarok én? Mi lesz ennek a vége?... Meddig mehet ez így tovább??....>> - Teszi fel a költői kérdéseket magában Krad felkentje. - <<...Döntenem kell... Igen... Ez lesz a helyes út....>>

[Gorviki nyelv] - Jó uram! Hogyan tudok eljutni Rithihez a veszélyes úton? - Bár maga a paplovag is tudja legmélyebben a választ....