Szerző Téma: Prológus - Füst és hamu  (Megtekintve 543 alkalommal)

Faust

  • Vendég
Prológus - Füst és hamu
« Dátum: 2016. Június 07. 21:07:54 »
Obrís rendszer - Kval'hett bolygó

Khándor bolyváros


A Planéta régóta halott, civilizációja vele pusztult. Évszázadokkal ezelőtt borzalmas háború tépázta, eretnekség ütötte fel a fejét. Ércei miatt nem került Exterminátusz azaz végleges megsemmisítés alá , valahogy meg is feledkezett róla a birodalom. Azóta csak halott és kietlen.

De ez csupán a látszat, a felszínen és a felszín alatt megannyi kisebb várost hoztak létre. Ide keveredik az univerzum ezen sarkában tanyázó söpredék.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 07. 21:23:59 írta Faust »

Faust

  • Vendég
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #1 Dátum: 2016. Június 13. 15:29:00 »
Apophis the Unholy Flagellant

Hideg és sötét az űr,de még hidegebb egy kifent penge éle egy gyanútlan nyakizomban. Itt vagy már három hete legalább, az idő neked nem jelent semmit csak a cél. Ez az átokverte sárgolyó a legmocskosabb szarháziakat viseli a hátán, közöttük ott vagy te is. De te nem tekintesz magadra söpredékként, ezt Nurgle a nagy Isten, a ragálymester biztosította neked mikor nem haltál meg. Rég halottnak kéne lenned, de egy szerencsés véletlen vagy sokkal inkább Istened kegye által élsz....sőt élsz és virulsz hála ellenségeidnek.

Fogaid a napokban mintha erősebekké és élesebbekké váltak volna. A leszállóplatformot nem adták könnyen, rengeteg pénzt kért volna az ottani uzsorás ráadásul a hajódat szétszedték. Most itt rostokolsz ezen az átoktanyán, cserébe megszabadítottad a platform tulaját és embereit ezen realitás ridegségétől. Ízük egész jó volt, mintha pont neked értek volna meg. A hús és csont oly porhanyós volt mintha csak kohóban dolgoztak volna egész életükben és megpuhult volna a sötét étek melyet neked szánt Nurgle.

Híre ment,hogy egy MIre-i halálpap van a bolygón. Ez nyugtalansággal tölt el sokakat, még a torokmetszők és a zsebesek de még a pszihopaták vérnyomása is az egeket tudja érinteni ha szó van rólad. Nem tudják pontosan ,hogy te vagy az, egy átlagos Nurgle követőnek néznek aki már az újta felét megtette a Nagyapa felé.

A helyi kocsmában az "Akasztott Ember" nevezetűben ülsz és azon gondolkodsz mi is az amiért neked érdemes lenne itt maradnod. Feladatod jelenleg az igét hírdetni és toborozni Abbaddon hadjáratához. Kaptál egy teljes évet hogy összeszedj olyan arcokat akik képesek fegyvert viselni a Birodalom ellen, eddig sikerrel jártál. Legalább ötszáz harcra foghatót hoztál a Nagyapa seregéhez az előző hódításoddal.....de itt már nehezebb lesz a dolgod ha ezen töröd fejed. Itt a csőcselék bár renegát mégsem könnyű rávenni őket hogy katonásdit játszanak.

Amint belekortyolsz egy hideg sörbe és mellé egy adag nyers húst falsz (grox hús) melleted épp elmetszenek egy torkot mert csalt kártyán. Kicsivel odébb a csapos egy igencsak nagyranőtt Ogryn pusztakézzel veri ki egy zsebmetsző fogait majd hajítja ki a kocsmából.
-Az anyámé vóóót  ez a karperec, nem lesz a tiéd téééé mocsok!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 13. 15:43:38 írta Faust »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #2 Dátum: 2016. Június 13. 16:34:17 »
Apophis the Unholy Flagellant

"Meddig kell még itt rostokolnom ebben a  posványban....." Ilyen és hasonló gondolatok árasztják el fejemet. Ezután eltűnődök, hogyan is kellene hozzá kezdenem a feladatomhoz, amit kijelölt számomra Nurgle ezen a pöcegödrön. Hiszen itt nincs semmi csak sár és söpredék....
Kikotrom fogam közül a beragadt mócsing darabot és elpöckölöm. Az, hogy mi történik körülöttem nem igen zavar, megszokott kocsmai jelenet.
Körbe tekintve végig mérem az arcokat. Ha nem igen találok érdemlegeset elindulok a pult irányába és  a pultnál foglalok helyet. Megvárom, míg a csaplár végez a piti tolvajjal és vissza ér a pulthoz.

- Még egy korsóval! - mondom Neki s mikor leteszi elém folytatom - Mit hallani a környéken?

Abban reménykedem valami érdemlegeset ki tudok húzni ebből a nagyra nőtt hústoronyból.

Faust

  • Vendég
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #3 Dátum: 2016. Június 17. 16:14:48 »

A mogorva melák rád pillant. Majd észreveszi rajtad a három foltot mely számára jelenthet is valamit. Arcizmai egy pillanatra elernyednek.
-Adommá, adom!

A kocsma másik felszolgálója egy négykarú ügyes fickó aki a korsókat játszi könnyedséggel és hihetetlen ügyességgel pakolássza. "Tiszta korsó"  kerül a helyére, a koszos meg megy a mosóba.

Az Ogryn amint belép a fickó hátbarúgja azt, berepül szerencsétlen a konyhába ,de úgy tűnik kutya baja. Hozzászokhatott már, nem érted mi miért történik de nem is izgat.

Majd melléd telepszik a hústorony és halkan elkezd neked suttogni.
-Na oszt, vót nemrég egy hajótörés. Lezuhant egy bazinagy vas az égbű. Mitudom én miféle csak azt tudom,hogy most a legközelebbi hangárban van és a helyi nemösi családok a flancos engedélyeikkel nem engednek oda senkit. Jó az őrség is, erős nagyon.

Majd köhint egyet.
-Aztán meg vót itt egy csuhás aki valamiféle pap és mög akar minket téríteni. Mondom is a többieknek,hogy ez nem normális mög nem is fog éééénnni sokáig.

-Ezön kívű van itt még egy olyan dolog,hogy a "Szürke testvériség"....így hívják magukat toboroznak emböröket akik a bolygó magjába mönnek. Kúrvajól fizetnek, annyi pééézt még nem láttam. De a mag...uhuuuu a mag olyan mint egy sötét mocsoktanya....én oda nem mék, élni akarok még. A régi város van ott, bolyváros a régi időkbű.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #4 Dátum: 2016. Június 17. 17:44:29 »
Apophis the Unholy Flagellant


Nagyokat kortyolok a sörbe és figyelmesen hallgatom azt, amit ez a debella bestia mond nekem. A négy karú fickó esete nem különösebben zavar, nem ráz meg.

<<.... Hm.... mi lehet a régi városba s miért nem jönnek vissza onnan... Ezt a hajós platformot is érdemes lenne megjátszani... de ehhez egyenlőre kevés vagyok, de talán még szerencsétlenkednek egy darabig....>>

Fejemben ezek és hasonló gondolatok támadnak. Majd folytatom a diskurzusomat a jól megtermett ogrynnal.

- Aztán ez a csuhás miféle? Mit lehet tudni róla? De tudja mit? Nem is fontos. Meséljen erről a szürke testvériségről és a magról. Fel keltette az érdeklődésemet.... ígérem nem bánja meg. Mindent tudni szeretnék, amit hallott...

Érdeklődve figyelem, mit fog mesélni még...

Faust

  • Vendég
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #5 Dátum: 2016. Június 25. 21:42:35 »
Vakarja a fejét a melák.

-Hát izé...aszongya,hogy.....őőőő a csuhás. Hát először azt hittük,hogy a hullacsászárt követi....me ugyé úgy vót őtözve,hogy hinnye mindjá a csillogó Birodalom jut eszébe rúla.

Köhint egyet.

-De nem, nem az vót. Me ugyan is a nyakába vót a nyócágú ikon. Oszt aztat még egy gyerök is tudja,hogy az az Istenök jelképe.

-De ez úgy papol mint valami Szentfazék a Birodalombúúú.
Elnyújtja a mondatot.


Kicsit közelebb megy hozzád közben egy korsót tisztogat.
-A Szürke testvérök meg egyfajta zsoldos serög. Amolyan pézé bárkit bármikor bárhogyan....tudja. Ha jó a péz még képesek háborút is vívni valakié. Mindíg mást csinának, de leggyakrabban orvgyilok meg pézbehajtás a dolog, vagy ráíjjesztés. Most meg főcsaptak régésznek...höhö......a magba mönnek.  Ott van ám igazán szar, én csak égyször vótam arra de nem vótam mélyen csak a felszín közelébe. Ott vót valami, láttam valakiket vagy valamiket.....mozogtak sebesen mint a szél. Nem tudom mik azok.....de ez csak a felszín közele. Mi lehet még szintekkel lejebb....föf ...nem tudom. 

Majd a háttérben lévő sarokba mutat ahol egy torzonborz külsejű fickó kapargatja az asztalt egy késsel, mintha jeleket rajzolna. Beszél.....motyog magában, eszelős tekintettel.
-Na ő Haken Jakar , valaha igazi tökös legény vót. Kalózherceg, mára már csak egy kattan fószer akinek van péze de nem tud mit kezdeni vele me annyira őrűt, ráadású veszélyös is....de felém nem veszélyös.....ő fizet én meg eltűröm,hogy itt van oszt kész.

Majd hátrébb lép és egy másik korsót takarítgat.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #6 Dátum: 2016. Június 29. 15:58:28 »
Apophis the Unholy Flagellant

 
- Még az a szerencse, hogy tudjuk, hogy nem a Birodalomból jött az a prédikátor - vigyorogva mondom a csaposnak és tovább hallgatom, amit a magról mond illetve az őrült figuráról.

- Kösz az infókat csapláros, nem leszek rest meghálálni, ha visszatértem a magból - vetem oda Neki félvállról, majd elindulok kifele a krimóból szép lassan. Közben figyelemmel kísérem a félnótást és fel is mérem, akiről a csapláros beszélt.

Miután kitérek a kocsmából elindulok megkeresni a magot és a Szürke Testvériséget. Abban bízok, hogy nincsenek messze és gyalog is el lehet menni oda. Ha nem kénytelen vagyok találni olyat, aki elvisz. Gyanítom nem lesz túljelentkezés...

Faust

  • Vendég
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #7 Dátum: 2016. Július 12. 18:01:30 »
Amint haladsz kifelé rápillantasz a valaha volt kalózhercegre. Gyenge pszihikus kisugárzása van, psykerként ezt koncentráció nélkül is érzed. Egy villanás erejéig amint találkozik tekintetetek egy emlékfoszlány ég az agyad szövetébe. A férfi emléke hozza magával az érzelmek hadát is és az adrenalint.



Egy pillanatra látod amint a férfi átvág egy termen ahol felkapcsol egy *lumengömböt* . Ekkor látja meg azt mely halálos félelmet hordoz magában. Átérzed mindazt amit ő érzett akkor, magával ragad az érzés, egy pillanatra meg is tántorodsz. A szíved elkezd a másodperc tört része alatt úgy kalapálni mintha épp üldöznének, izzadni kezdesz és hihetetlen hőhullámod lesz. Ösztönösen a szívedhez kapsz mintha le akarnád lassítani, majd amilyen hirtelen jött úgy távozik is az érzés.....de neked még percekbe telik teljesen lerázni magadról.


Később

Egy laktanya féleséghez érsz ahol egy szürke lobogót látsz két Bolter áll keresztbe egy betört koponya felett. Valószínűleg ez lehet a Szürke testvériség állomáshelye.  Beton és vasfalak odabenn. Egy kisebb táborhely, néhány tank és pár szállítójármű. Odabenn körülbelül  ötven embert számlálsz. Mindenféle alak, de egy közös, szürke katonai kabátot viselnek melyen a címer foglal helyet.

Kisebb nagyobb épületek is tarkítják a helyet, hangárok garázsok és egy nagy lőtér. De ami leginkább szemet szúr neked az a sátortáborok tömkelege.

*Lumengömb: (Egy gömb szerű fényforrás. Egy keményebb üveg vagy netán plasztik membrán melyben egy erőforrás és egy izzó foglal helyet. A köznép leggyakoribb fényforrása a Birodalomban, de ezen kívül is sok helyen használják.)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #8 Dátum: 2016. Július 13. 04:45:35 »
Apophis the Unholy Flagellant

Mikor szívemhez kapok csak egy dolog jár az agyamban:

<<Mi a fene???>>

Percekig tartó agyi paralizis alól csak nehezen oldódok fel. Ez egy örök momentó, amitől már nem fogok szabadulni.
Gondolataim csak azon jár míg a Szürke Testvériséghez visz az utam, hogy talán ez a szerencsétlen megtébolyodott alak, lent a magban járhatott valaha és így tért vissza.

<<Kell ez nekem????>>

Mire felkapom a fejem már megérkeztem. De agyam nem bír szakítani a látottakkal. Próbálok nem gondolni rá. Körbe lesek. Miután megnéztem, mi a helyzet a gyorsan jött kíváncsiság a sátortábor felé vezet.

<< Mi lehet ez?>>

Elindulok óvatosan a sátortábor felé, kezem a fegyveremen. A tapasztalat óvatosságra int. Viszont igyekszem annak látszatát elkerülni, hogy támadólag lépek fel.


Faust

  • Vendég
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #9 Dátum: 2016. Szeptember 15. 22:05:36 »
Nem állják utad viszont jól megnéznek maguknak. A szimbólumok melyeket viselsz ismerős számukra.

Mikor megérkezel a tábor fő sátrához (nem nehéz eltéveszteni hisz az a legnagyobb). Egy tiszt szerűséget, egy rangosabb katonát találsz a sátorban.



Mikor észrevesz érdeklődő tekintettel kilép eléd.
-Eltévedt talán, egy magafajta halálpap mit keres errefelé. Igen, felismertem a jelzéseit, maga Nurgle atya felkent papja és igehíretője. Mi járatban erre felé?

A háttérben olykor felzúg egy pár Bolter és nagyobb gépállás. lőgyakorlatoznak a zsoldosok.



Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #10 Dátum: 2016. Szeptember 16. 04:13:49 »
Apophis the Unholy Flagellant

Miközben lassan sétálok befele beljebb s beljebb a táborban, körüs körül nézek, figyelek, hiszen a halál bárhol leselkedhet rám, igaz testemet már feláldoztam az oltárán, és a lelkem is jó úton közeleg a cél felé. Mikor meglátom a tisztet s figyelmesen kérdőre von válaszolok:

- Üdvözletem. Jól eltalálta. Ezt tagadni se tudom, de nem is állt szándékomban. Ha jól tudom, maguk a Szürke testvériség, s maga lesz itt a hallja kend. Hallottam a városban ezt azt. Gondoltam utána járhatok, ebből mi is igaz. Ártó szándék nélkül jöttem, békésen. Mi a céljuk illetve mik a csatlakozási feltételek? Lehet, hogy segíthetek...

Közben a zajra odanézek, illetve páztázom a környéket, mennyien is lehetnek itt valójában és mennyi ebből, aki Nurgle seregébe alkalmas lenne.

Faust

  • Vendég
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #11 Dátum: 2016. Szeptember 19. 23:46:14 »
A tábor lakói egytől egyig keménykötésű emberekből és abhumánokból áll. Érzékelsz a körzetben egy gyengébb vibrálást is. Tudod,hogy psykerek is vannak itt. Egy Birodalmi sereg sötét paródiája ez, de mégis meggyőző és már már tiszteletet parancsoló haderő.

Végigmér a "tiszt" majd így szól.

-Nézze, csatlakozási feltételeink nem nagyon vannak. Ha fegyvert tud rántani mikor kell és tudja is használni, mindemellett képzett más téren is akkor itt írja alá.

-A zsold változó, épp a munkától függ. Magánhadsereg vagyunk. Ha van pénz akkor van sereg, ha nincs pénz csak ígérgetés akkor bizony ott probléma van és mi nem szeretjük a problémákat.

A közeli asztalon a "tiszt"egy fémüvegből vöröses lőrét csorgat egy pohárba. Majd felkapja és már le is húzta.
-Áhhhh, szóval......egy halálpap itt és most....és engem kérdezget arról hogyan lehet csatlakozni. Hát az Isteneknek jó humora van.

-Nézze nem most jöttem le a plasztacél falvédőről. Mi a gondja baja......és ez mennyire hasznos számunkra?
Enyhe démoni vigyor ül ki az arcára. Mindeközben kitölt számodra is egy adagot az erős alkoholból.

Majd egy kisebb kést kap elő amit arra használ,hogy egy almát szeleteljen fel majd pillanatokkal később  előtted eszegeti.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Prológus - Füst és hamu
« Válasz #12 Dátum: 2016. Szeptember 22. 21:13:50 »
Apophis the Unholy Flagellant

Miután végig hallgattam a tisztet figyelmesen eldöntöm, hogy nem beszélek mellé, hiszen csak megtudunk alkudni. Ha nem, úgy érzem innen nem jövök ki "élve".

- Apophis vagyok Nurgle szolgája. Nem papolok mellé. Nézze Önöknek is kell az a valami ami lent van, mivel ahogy a városba járnak a mende-mondák úgy tartják, hogy lent keresnek valamit. Segíthetek nem kell zsold. Ellenben, ha megtalálom, amit keresnek és javukra leszek, akkor nekem is lenne egy feltételem. Nekem emberek kellenek. Engedje, hogy dolgom végeztével embereket toborozzak vagy álljanak mellém és Nurgle kegyes lesz Önökhöz. - mondom neki kimérten és míg várok a reakciójára lehajtom az italt. Ha erős is próbálom nem kimutatni, hogy mennyire az.