Szerző Téma: Beszélgető  (Megtekintve 8343 alkalommal)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #210 Dátum: 2016. November 28. 11:32:01 »
Szerintem nem vagyok bunkó vele. Annyi, hogy nem őt helyezi előtérbe a karakter, hanem a küldetést és ezt megpróbálom kijátszani.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #211 Dátum: 2016. November 28. 18:26:58 »
Hello

Nem akarok belevau, csak meglátás.

Nem mondanám h bunkó inkább, következetes.
Annó kérdeztem egy párszor h biztos? Biztosan ezt akarod?
Szerintem Con jól alakítja a karakterét, mert az előzmények alapján elég kellemetlen nőszemély a boszorkány. Viszont neked is jogod van, az adott viselkedésre, mert egy Élet-Káosz jellemű karaktertől nem is várható más.
megint DE!

a karakterednek, tisztában kellene lennie a cselekedetei következményével.

  • a kalóz támadás után átvágta a paplovagokat (Hélia a mai napig nem mondta el Anotriusnak, h nem a kőtábláért volt a hajón)
  • a boszorkány indokolatlanul (mármint a paplovag számára indokolatlanul) ellenszegült Anotrius mestere/feljebbvalójának. -akinek nincs félnivalója elmondja ki és merre tart-  :puppy-eyes:
  • Orwellát kiálltozni egy pyarroni társaságában kész öngyilkosság, hanem őrültség.
  • a karaktered mindenféle alázat/megbánás és egyéb jószándék nélkül (habár említettél ugyan valamit "Ellenben nem szeretem ha valaki erőszakkal próbálja kiszedni belőlem mi vagyok ha én azt nem akarom. Mint ahogy azt az öreg paplovag is próbálta, sajnos az északi boszorkányrendeknek nagyon rossz hírük van ez kihat ránk is. Amúgy az istened nyugosztalja szegény öregurat. Ha valaki meghallaná hogy mi vagyok már kapná is elő az első szúró vágó vagy bármilyen fegyverét, hogy megölhessen. Ezért igyekszem titkolni mi vagyok") az érveddel ellentétben, hangoztatja mi is ő valójában. ->
    "Ha tudnák mi vagyok már állítanák kinn a máglyát."

Szval összességében én is így játszanék egy paplovaggal, de szerintem ne vedd magadra.  :D
Jah! és Anotriussal kapcsolatosan nem mindenről tudsz.
Idézet
nem őt helyezi előtérbe a karakter, hanem a küldetést és ezt megpróbálom kijátszani.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #212 Dátum: 2017. Január 01. 10:49:30 »
Sajnos arra nem volt ideje a paplovak hogy megkérdezze mit keresett Hélia a hajón, akkor nem jött volna létre az eredeti konfliktus de most már mind1. Az idős paplovagot is inkább az érdekelte mi ő és nem az miért van ott. Most sincs idő ezt tisztázni, mert pörögnek az események. talán ha lesz egy pillanatnyi idő tisztázni tudják eme félreértést.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #213 Dátum: 2017. Január 13. 21:03:52 »
Idézet
Sajnos arra nem volt ideje a paplovak hogy megkérdezze mit keresett Hélia a hajón, akkor nem jött volna létre az eredeti konfliktus de most már mind1. Az idős paplovagot is inkább az érdekelte mi ő és nem az miért van ott. Most sincs idő ezt tisztázni, mert pörögnek az események. talán ha lesz egy pillanatnyi idő tisztázni tudják eme félreértést.
Jogos, és ezért is mondtam hogy mindkettőtöknek igaza van... Ettől függetlenül nem gondolom úgy h Con karaktere bunkó volna.


Végül amiért ide írtam, h a történetben nem kívánom lejátszani a "ki vesszük a szobát, megyünk alszunk, tusolunk, esetleg párkapcsolatot ápolunk a korggal" részt. (Hacsak olyat nem írtok, ami szerepjáték szempontból kijátszást igényel -> lopunk, összeakasztjuk a bajszot valakivel stb)


Ami fontos h a boszi nem érti miről van szó... habár mintha lenne olyan varázslata... Anotriuson függ az éjszaka.

HA1:
összeveszik a lakájjal, távozhattok nem lesz harc. (de a válaszotokban térjetek ki: merre/mit hogyan tesztek, miután kitessékelnek) Ezután jön az újabb reag, az éjszaka eseményeiről)

HA2:
Csak azért merült fel a két eshetőség, mert a túltúltúl drága kategóriába tartozik a fogadó. Pyarronba 1-2, vagy az Ibarába is csak 4-5  vendégház akad ami ennyire zsebbenyúlós. Szóval a kért összeget kifizeti a paplovag, innen megkapjátok a kulcsot, ami a 10-es számú szobába vezet (vagy külön szoba, igaz nincs 2x2 aranyatok, de a barbár vevő mindenre Héliával kapcsolatosan)

A szoba egy átlagos helység, nincs túl díszítve. Két külön ágyas, egyetlen ablaka van, amihez erkély is tartozik. A szoba közepén vizes tál, amibe meg lehet mosakodni.

Amikor tisztázódott h az egyes lehetőséget v a kettest választjátok. A reagot a játékidő szerinti másnap reggeléig írjátok: vagyis felébredtek, a fogadó részben lehet kajálni (ez opcionális) és... a hírnököt várjátok

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #214 Dátum: 2017. Január 17. 16:21:12 »
szerintem legyen a 2.-es 1 szoba és ha Hélia mosakodna félrenéz az ágyat meg egy összecsavart lepedővel ketté lehet osztani.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #215 Dátum: 2017. Február 12. 16:14:12 »
Félre értés ne essék, azért nem írok, mert Hélia reakciójára várok, Ő jönne.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #216 Dátum: 2017. Február 12. 16:22:56 »
ok, ő 2 hétig nincs. Ötödikén írt a szabadságosba, onnan 2 hét.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #217 Dátum: 2017. Február 12. 16:32:55 »
jaa nem láttam. Akkor bocsánat!

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #218 Dátum: 2017. Március 15. 17:14:44 »
Sziasztok! Bocsi, hogy eddig kimaradtam csak a felhők kicsit összecsaptak a fejem felett. Holnap jön a reag!

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #219 Dátum: 2017. Március 17. 08:09:56 »
Bocsánat a karakter miatt még mindig nincs kész de mind e közben haladni is kellene. Igyekszem, tényleg!

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #220 Dátum: 2017. Március 21. 17:24:50 »
Gorvik és a dzsad államalakulatok "szoros" kapcsolatban állnak. Hol háborúznak, hol nem... Ezzel arra akarok kitérni hogy Gorvikban, az emberek 70%-a érti a dzsadot, Dzsadiában (Taba el Ibara) 99% érti a dzsadot, 40-60% a közöst vagyis a pyarronit, és majd 50-40 arányban a gorvikit. Habár eddig nem sok szó esett erről, azért írom, mert elméletileg a kultúra képzettség ezt is lefedi.

Jah és Gorvik Shadon viszonyaira is igaz. 99% gorviki, 30% shadoni, 70% dzsad és 50% a pyarronit. 

Utazó
Nem úgy volt h 1 hétig nem leszel?  :wow!: Ne érts félre, örülök h írtál és itt vagy :yay: csak meglepődve, láttam h válasz érkezett. 

Másik:
A karaktert jó volna véglegesíteni... ezúttal engedélyezem még az aranynyakláncot, de sem a karakterlapon, sem a naplóba nem látok ilyen tárgyat.  :puppy-eyes: Nem szivatásként mondom, viszont úgy számoltam h nem lesz pénz és kénytelenek lesztek másik utat választani...

"újra tervezés"

Ezért írtam annó h fontos lenne, mert most szinte megy a kukába...

Ha kell segítség szólj és segítek. Nem írom meg helyetted, de segítek.


UI: a százalékokkal nem a népesség szám arányára értem, hanem az "átlag" polgárokra. kereskedők, fogadósok, városőrök -itt nem a hülye kapuban állóra kell érteni, hanem a tisztekre- és az ország területére, nem egy adott településre.   
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 21. 17:33:06 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #221 Dátum: 2017. Március 31. 08:58:01 »
Nem fogok idegen tollakkal ékeskedni. Dierolt megkértem segítsen véglegesíteni a karaktert ő csinálta az egészet kb 99%-ban. Ő király én meg béna vagyok ebben ez már úgyis kiderült. Ja és a fegyver, nem javítanám ki a méregfogat, mert Hélia ereje minimális. el sem bírja a dzsad fegyvereket.
Ahogy olvastam a boszik kedvelik az egzotikus fegyvereket, és mi lehetne más mint egy északi méregfog. Hogy hogy jutott hozzá? Nászajándék gyanánt.
Kell még a felszerelés de nem sok mindenük maradt Héliának biztos nem. Kiegészítettem: tíz aranylánccal és karkötővel, de beírom a felszerelésbe is.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 31. 09:27:47 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #222 Dátum: 2017. Március 31. 17:15:20 »
Idézet
. Kiegészítettem: tíz aranylánccal és karkötővel, de beírom a felszerelésbe is.

Nem. Nem lehet nálad 1-nél több. Ezt papoltam az elején, h gondoljátok át, és a döntéseknek súllya van. Egyetlen karlánca, v nyaklánca van Héliának. Vagy az egyik vagy a másik.

A többi rendben... megértettem.  ;)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #223 Dátum: 2017. Március 31. 17:23:56 »
jó átírom. Ja még valami, ez nem az a lánc amin a hatalom itala lóg. Az egy egyszer bőrszíjas feltűnésmentes bőrzacskó abban van a fiola a hatalom italával. Azt ki nem adná a kezéből. csak hogy tisztázzuk, mert addig nem írok.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 01. 08:11:11 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #224 Dátum: 2017. Április 05. 18:09:58 »
Sry. Nem jelentkeztem be, mert nem láttam a főoldalon h történt volna vmi változás. Bocs, h csak most válaszolok.

Idézet
jó átírom. Ja még valami, ez nem az a lánc amin a hatalom itala lóg. Az egy egyszer bőrszíjas feltűnésmentes bőrzacskó abban van a fiola a hatalom italával. Azt ki nem adná a kezéből. csak hogy tisztázzuk, mert addig nem írok.
Micsoda? A "nem az a lánc" részét nem értem. Ha bőrszütyőben van, akkor felesleges bonyolítani a dolgot.  :D Elfogadom h van egy "aranynyaklánca" + egy másik hatalom italos. Esetleg megjegyezheted zárójelbe h nyakba akasztva... de mivel írtad h van egy másik ezért rád van bízva. Ha nyakláncként hordod, javaslom legyen valamilyen törhetetlen anyagból (szinte törhetetlen- mert ugye a kocka néha csodákra képes)  :wtf:

Más: a hatalom italához szükséges anyagokat bármikor beszerezheted és kifőzheted magadnak. Úgy érzem félreértettél.
Nem célom hogy szivassam a játékosokat. Csak unom/utálom a játék közbeni varriálást. Vannak a karakterek, amihez elméletileg a játék készült. Aztán jön a JK h ez meg ez lemaradt, meg ezt meg ezt engedjem már. Először vagy 1x - 2x oké. De ha ráadásul szóltam, szájbarágósan akkor miért én magyarázkodok?  :puppy-eyes:

A lényeg: azt szeretném elérni, hogy amit vettetek és amit az eszetek ki ad, abból gazdálkodjatok. Ezért bírok TP-t adni, ezért jár szint lépés, s nem azért mert levertek X szintű és Y darab kalózt v akármit... legalábbis nem csak azért jár  ;)

« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 05. 18:12:39 írta wolftern »