Szerző Téma: Beszélgető  (Megtekintve 8451 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #180 Dátum: 2016. Szeptember 07. 20:13:34 »
Utazó!

Először is Boldog Születésnapot!  :ahoy:

Másodjára: OK, de ne bonyolítsd túl.

Harmadjára: a karakter naplóba neked is fel kellene jegyezni, fp/ép, felszerelés, mana pont

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #181 Dátum: 2016. Szeptember 08. 05:37:30 »
Először is köszi szépen! :u-rock:

Nem biztos hogy jó ötlet most hogy így aludtam rá egyet, még egy egyes szintű szerelmi bájolás ami egy óráig tart elvisz négy mana pontot. nekem tíz van és egyenlőre egy barlang mélyén nem tudom összeszedni a hatalom italához való növényeket + még a megfőzése is sokáig tart. Nem fér bele egy órába.
A fp-t meg az Ép-már nem tudom követni, de lassan annyi mint az elején.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #182 Dátum: 2016. Szeptember 08. 06:13:51 »
ahogy olvastam 6 Fp-veszettem és 5 Ép-ot. Vigyáznom kell ezután mit csinálok. Majdnem hulla vagyok. Mivel eddig nem írtam semmilyen felszerelés listát lehet hogy van nálam néhány kulacs hatalom itala. De erről még megkérdezem a KM-t szabad e odakörmölni?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 08. 06:40:01 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #183 Dátum: 2016. Szeptember 08. 20:31:42 »
Idézet
ahogy olvastam 6 Fp-veszettem és 5 Ép-ot. Vigyáznom kell ezután mit csinálok. Majdnem hulla vagyok.
:) Nem.

  • -8 fp (balliszta szilánkjai / lökéshullám) - 1 Ép (kötelező ép vesztés)
  • -7 fp (comb vágás) -1 Ép (kötelező ép vesztés)
  • -4 Ép a kalóz átszúrja a nő vállát)
össz.: -15 fp és -6 Ép

két napig kómában voltatok (elősőnek pihenés fekve, aztán szobában) így az első nap kétharmadáig -mivel délben volt a támadás, ezért márcsak 12 óra maradhatott vissza a napból- +9 fp-d, míg a második nap +6 fp és +3 Ép töltődött vissza.
össz.: +15 fp és +3 Ép De a vállad sajog, sőt ha a seb beforr, állandóan érezni fogja a karakter.
ezért Hélia jelenleg 23 fp és 6 Ép-n áll.


Idézet
Mivel eddig nem írtam semmilyen felszerelés listát lehet hogy van nálam néhány kulacs hatalom itala. De erről még megkérdezem a KM-t szabad e odakörmölni?
Mivel a hatalom italát és az ehhez hasonló szereket (gyógyital és társai) utolsó cseppig meg kell inni, ezért a kulacs nem tűnik jó ötletnek. :) Lévén h az ember vízből is egyszerre -persze ez az átlagos ember. Nem pedig az evőversenyre készülő- max 2-3 deci litert bír felhajtani.
Viszont a jelenlegi helyzetben a ruházatotokon kívül nincs semmi... :o Sorry. Legközelebb.


Idézet
Nem biztos hogy jó ötlet most hogy így aludtam rá egyet, még egy egyes szintű szerelmi bájolás ami egy óráig tart elvisz négy mana pontot. nekem tíz van és egyenlőre egy barlang mélyén nem tudom összeszedni a hatalom italához való növényeket + még a megfőzése is sokáig tart. Nem fér bele egy órába.
Nem bizony, meg lehetőséged sincs rá. Sem főzni, sem növényeket gyűjteni.


Idézet
A fp-t meg az Ép-már nem tudom követni, de lassan annyi mint az elején.
Ezért hoztam létre az új témát, h mindenki rögtön levonhasson/hozzáírhasson és követhesse.  :D
Tudom most azt mondjátok magatokban h a karakternél is megoldható lenne, viszont történtek változások nem várt helyeken... ???


Con! hamár Utazóét átszámoltam utána néztem a karakterednek is.
  • -18 fp (rohamozó kalóz) - 3 Ép (kötelező ép vesztés)
  • -5 fp (az orkarikás támadása) Nincs kötelező ép vesztés mert ez 3+2 fp sérülés
  • -1 fp (a félszemű kalóz csapása)
  • -2 fp (hatodik körös sérülés)
  • +12 fp és +2 Ép (gyógyítás varázslat)
  • -4 fp (a piercinges fickó/Hélia támadója szúrása)
  • -18 fp és -9 Ép (az órás harc alatt és a villámtól)
vesztettél: -48 fp és -12 Ép
gyógyítottál magadon: +2 Ép +12 fp
 
két napig kómában voltatok (elősőnek pihenés fekve, aztán szobában) így az első nap szinte semmit nem gyógyultál +6 fp-d, tért vissza, míg a második nap +24 fp és +2 Ép töltődött vissza.
össz.: +30 fp és +2 Ép,
Jelenleg Anotrius 33 fp-n és 5 Ép-n áll.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 08. 20:46:16 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #184 Dátum: 2016. Szeptember 09. 05:30:07 »
Ok átírom. A másik Nem is Orwella az istennője Héliának hanem Morgena, mondjuk ő sem sokkal jobb. Akkor láttam mikor a fp-et meg az ép-próbáltam kiszámolni. A félreértés A másik kalandomból adódott mivel Leanthil herceg és a félelf Enrike éppen arról dumált az amazonok melyik istennőt tisztelik. Orwellát már nem mert az már az elátkozott vidéken él, amit nagy ívben kikerülnek. Na de, valahogy Orwella maradt a fejemben, most meg már mindegy.
Egy morgenát kérek! Orwella lett, maradhat?  ;D

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #185 Dátum: 2016. Szeptember 09. 18:16:14 »
Ezért nem stimmelt az enyém, mert ez alapján számoltam:

"4. ezután írtam  "A szabályoknak megfelelően gyógyultatok (pihenés ágyban fekve, szobában) 2 nap" "

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #186 Dátum: 2016. Szeptember 09. 20:02:00 »
Idézet
Ok átírom. A másik Nem is Orwella az istennője Héliának hanem Morgena, mondjuk ő sem sokkal jobb. Akkor láttam mikor a fp-et meg az ép-próbáltam kiszámolni. A félreértés A másik kalandomból adódott mivel Leanthil herceg és a félelf Enrike éppen arról dumált az amazonok melyik istennőt tisztelik. Orwellát már nem mert az már az elátkozott vidéken él, amit nagy ívben kikerülnek. Na de, valahogy Orwella maradt a fejemben, most meg már mindegy.
Rendben, mármint az Orwella/Morgena felcserélése.

Viszont:
-A játék előtt és elején arról beszéltem h legyél figyelmesebb (előbb-utóbb visszaüt és a nyelvismeretnél, meg az 1.körben is megtörtént már)
-Mivel hiányzik a vallásismeret képzettség, ezért felesleges bonyolításnak tartom részedről. Nem a szabály miatt. Hanem ez olyan mintha a nagybetűs életben, minden jónál -ami veled történik- esetleg rosznál allahot, meg Krisnát emlegetnéd. Habár nem tudom milyen felekezethez tartozol, azért egy nagycsomó pénzt rámernék tenni h se nem iszlám, se pedig nem hindu a vallásod, te pedig mégis őket emlegeted a karaktered cselekvése alapján.
Lehet hogy hallott már más istenekről, de annak miben létéről vajmi keveset tud. Kivétel a pyarroni származású karakterek, (mivel Pyarronban minden a vallás körül forog, és majdnem mindenki tudja h kihez kell imádkozni ha eső kell a földekre, esetleg h gyermekáldás is legyen) de ez már más kérdés. A mondandóm tartalma arról szólna, h hallhatott Orwelláról és Morgenáról is, és a tévedést is megértem, ellenben olyan kérdés ez ami már túl mutat a karaktereden -> lásd h személy szerint mit tudsz Amateraszu Ómikamiról (ő egy isten) Én is internet segítségével kérdeztem nehezet, de szerintem egyértelmű a hasonlóság ynev és a valóság között.  :D

Idézet
Egy morgenát kérek! Orwella lett, maradhat?
-Nem sok jelentősége van, de ha már istenekről beszélgetünk nézz utána, mi mit csinál, kinek az istene. Dzsadoknál nem szokás kyr istenekről beszélni...


Idézet
Ezért nem stimmelt az enyém, mert ez alapján számoltam:

"4. ezután írtam  "A szabályoknak megfelelően gyógyultatok (pihenés ágyban fekve, szobában) 2 nap" "
pedig ott volt, sőt írtam is h nem fogom mind a 15 ellenfelet lemesélni körökre bontva. Amúgy nincs probléma, mert sokx én sem értem miről beszél a KM  :rofl:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 09. 20:06:25 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #187 Dátum: 2016. Szeptember 10. 09:04:05 »
Az asztalterítőből kettétépve borogatást akartam volna csinálni a nyakunkra, de nem vagyok olyan jó erőben,  hogy meg tudjam csinálni elvetettem az ötletet. Többször írtam már, és most is csak ismételem magam nem szeretem az összecsapott reag-ket. Holnap nem leszek a gép előtt, hétfőn írok egy rendezett normális hozzászólást.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #188 Dátum: 2016. Szeptember 10. 14:33:52 »
ok, csak nyugodtan :)

Az viszont a te döntésed h a karakter mire képes és mire nem. Amikor valamire nem képes azt írni fogom.  :kacsint:

Majd légyszíves az ép fp-t is írd át jóra.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #189 Dátum: 2016. Szeptember 11. 16:52:39 »
En tudok gorvikiul.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #190 Dátum: 2016. Szeptember 11. 16:59:06 »
Rájöttem  :) csak megtévesztő volt h shadoni és a gorviki egy sorban van. Ezért szórakoztattalak a normális karakterrel, mert csak ránézek nem ellenőrizgetem... és ha keresgélni kell a sorok között akkor nem haladok elmegy az ihlet.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #191 Dátum: 2016. Szeptember 11. 17:12:28 »
Vili! :)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #192 Dátum: 2016. Szeptember 14. 19:37:15 »
Nah.  :)

Nem tudom h véletlen írtad e Utazó a villámszórós dolgot, de te se nem hallottad, se nem mondták és nem is látthattad a villámcsapást, mert már 1 órája aludtál.. Maradhat így mert olyan nagy jellemzést én sem írtam róla.. csak azért írok most h te a kezében lévő varázslóboton kívül nem tudhatod mit tud... Persze egyértelműen kivehető amit írtál h: mágiahasználó  :kacsint:

Mindenki!
Rosszul írtam, mert a "KÉP" szót kifelejtettem. A könyvben egy kép van csak a gyűrűről.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #193 Dátum: 2016. Szeptember 15. 03:51:46 »
ezért tűnt zavarosnak az egész...

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #194 Dátum: 2016. Szeptember 19. 19:33:24 »
Üdv.

Utazó! azért írtam feltételes és jövőre utaló módban mert adok választást.  ;) (és azért téged, mert csak Hélia ficánkol  :fella: )

-Ha az intésre visszamész, nem történik semmi. Ez esetben a sercegő nyaláb és a továbbiak is vehetőek tárgytalannak.
-Ha nem van lehetőséged kitérni. -2 érzékelés és -2 gyorsaság próbával. Ha valamelyik nem sikerül, akkor a villám nyaláb fájdalmas égési sebet okozott, (1k10 fp) amit a reagnál írtam. Ha sikerül a próba, akkor is hátra kellett ugrani, ami a kalóz akaratának megfelelően történt, így nincs további merénylet.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 19. 19:35:40 írta wolftern »