Szerző Téma: Beszélgető  (Megtekintve 8444 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Beszélgető
« Dátum: 2016. Június 01. 22:03:10 »
Na! tt volnék. :give-up:  Azért merészeltem témát kérni, mert azt hittem ez hosszabb idő lesz. Ahogy már mások is írták előttem, mostanában elég inaktívak a szerepjátékosok és sajnos az oldalak sem nyüzsögnek a végeleáthatatlan lehetőségektől, mint anno. Szval bocsánat a sietésért.

Ezt a témát viszont arra nyitottam h megbeszélhessük a játékkal kapcsolatos dolgokat ami alakulóban van már, de igazából hétvégén fogok tudni érdemit mondani. Előlegként (amolyan kalandhirdetésként):

JK szám: egyelőre 2, aztán ha senki nem tűnik el és tovább tudunk lépni az összemesélésen akkor előfordulhat még más játékos is.
Helyszín: Shadon, Gorvik, Gályák tengerének szigetvilága -még gondolkozom pontosan mi hol
Szint: valószínűleg 3 -mivel a "főgonosz" még kialakulóban, ezért ez változhat viszont inkább feljebb mint lejebb
Előtörténet: Az előzö pont szinte megadja a választ -> nem kezdők ezért egy pár mondatos szösszenet nem igazán jó. Gondolok itt a karakterek motivációira, mi hajtja? mit ért már el a céljaiból, amit az iskola/rend/céh kitűzött neki v magának? Van-e ellensége, családja, barátja jótevője? Egy kicsit beleszeretnék lesni hogyan alakítaná a játékos a karakterét ha életutat játszottunk volna eddig.
Jellem: Múltkor elfelejtettem írni, h nem a KÁOSZ v KÁOSZ-HALÁL jellemmel van a baj, hanem az egyoldalú buta kijátszással, semmivel nem veheti rá a KM a karakteremet h azt csinálja amit az NJK-k mondanak neki... MÉG AKKOR IS HA EZ AZ ÉLETÉBE KERÜL.  pl: bent vagytok egy csehóban, a társad megtámadja az egyik őrt mert olyanja van, az őr összecsuklik de máris körétek gyúlik még 3 páncélos és felfegyverzett mameluk. Felszólítanak a fegyver letételre, különben ha nem az életetek veszik... és blabla. Értem én h ő a fasza gyerek, de ha vég nélküli mészárlást akarunk akkor hagyjuk már most az elején. Ezt inkább a számítógépes játékokban. Hozzáteszem h lehet gyilkolászni főleg Káosz-halál jellemmel, de ne a Tp gyűjtés legyen a motiváció a játékosnál, de ne is az h mindenkit megtámadok mert én egy ilyen karaktert hoztam.
Aktivitás: Minnél gyorsabban szeretném, de van amikor olyan fáradt az ember h bekapcsolni sincs kedve a gépet. Ezért hetente 2-3 reagra gondoltam, de a heti 1 az részemről biztosított
Időpont: Valamikor a Dúlás után de még a Manifesztációs háború előtt

Remélem nem hagytam ki semmi fontosat, készítek egy karakterek nevű témát is (ha véletlen valakinek megjönne a kedve v ideje elkészíteni akár a stat akár az előtörténet részt) Addig még esetleg megbeszélhetnénk Seth milyen karakterrel is jönne.  :panic:
 

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #1 Dátum: 2016. Június 02. 10:06:23 »
1. szerintem döntsd el nagyon gyorsan, hogy Shadon v. Gorvik mert ez a két állam nincs kimondottan jóban egymással (utálják egymást)
2. addig nem tudunk előtörténetet írni amíg a tisztelt KM nem ír egy UN bevezető reaget legyen valami támpontja a játékosoknak hogy megírják a maguk kis előtörténetét hogy kerültek ide. miért stb. (motiváció)
3. simán összehozható  hármas szint a dreonar.hu-n csak klikkelni kell.
4. kizárva a Káosz/halál jellem. Élet/Káosz még oké. A simlis okos karaktereket szeretem nagy kedvencem a tolvaj. de ez a Hélia nevű boszicsaj már elég rég porosodik. Ideje előkapni. Az meg ki van zárva hogy bemenne a kocsmába Juliskát játszani.
A boszik nehezen viselik a fájdalmat ők mással "dolgoznak".
5. Mindenki heti 2-3 al indul aztán ahogy ráér. lelassul kb heti egyre.
6. Nem tudom mikor volt a dúlás ezért kértem írj időpontot. Azért mindent én se tudok.
7. Még egy srác jelezte hogy jönne kevesebb njk kell de ha csak kettő akkor kettő.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Beszélgető
« Válasz #2 Dátum: 2016. Június 02. 10:45:34 »
1. egyetértek utazóval, nem mindegy.
2. dettó.
3. ha még ez sem biztos, akkor...
4. ez természetes, ha a játékos túlzásba visz valamit, akkor meghalhat.
5. heti egy szokott menni.
6. Dúlás és Manifesztáció között: azért ez egy elég nagy időintervallum, ahol mind a két országnak megvolt a maga baja. ha ezekből lesz bármi a kalandban, vagy kitalálsz ilyet, akkor azt is le kéne írni karakteralkotás előtt nekünk, hiszen nem mindegy, hogy egy békés virágzó országban vagyunk, vagy egy olyanban, amelyiket épp darabokra tép egy polgárháború.

összefoglalva: több részlet kéne, különben nem tudunk nekiállni a karaktereknek :) (tisztelet a kivételnek)
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #3 Dátum: 2016. Június 02. 10:53:57 »
Nem is beszélve a kockadobóról...na jó eleget ültem itt csááá!

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #4 Dátum: 2016. Június 02. 21:01:24 »
HÓHAHHÓ!

Úgy látom nem volt érthető. A történet még KÚPÁLÓDÁS alatt!! Ha visszaolvastok azt írtam szívesen mesélek, nem pedig azt hogy gyerünk kész van.  ;)


1. Tudom jól, és éppen ez a léynege. Azért nem írtam pontos információt, mert a történet jelenlegi állása szerint mindegy hová tartoztok, esetleg ha az egyik államhoz -melyet szándékosan nem említek most - könyebb dolgotok lehet.

2. Rendben. Aki akar az bír, mert szintén nem a bevezető (prólógus) rész fogja eldönteni a karakteretek előtörténetét. Nekem ne mondja senki h a mesélő első reagjára írja meg az előtörténetét, mert rögtön tökön szúrom magam.
-A "hogyan is kerültök ide?"(másnéven: bemesélés)  kérdés meg  KM-i feladat körbe tartozik... szerintem. Minek ezen bármit magyarázni? És éppen ezért is hoztam létre a beszélgetős részt h a történettel kapcsolatos előkészületeket megbeszéljük, de egy szóval sem írtam v mondtam h ismerhetitek egymást vagy már egyből a történet közepébe vágunk, és kihagyjuk a felvezetést -> ismerkedés a KM stílusával. Azt hittem egyértelmű, de még mindig nem tanultam meg hogy ami nincs leírva az nem létezik. Majdcsak megtanulom már :giggle:
Nem okoskodásként, DE! mindenki annak veszi aminek akarja. Az előtörténet lényege, kalandtól szintől független. Nem az határozza meg a karaktered előéletét, h milyen Kalandmesterhez vagy modulba készülsz! Nem a karakter tapasztalati szintjének értéke adja a karakter előéletét. Tehát egyáltalán nem értem egyikőtök kivetését sem: Miért is nem készíthettek előtörténetet? -akár csak odáig amíg kikerül az iskolábol, esetleg túl éli első kalandját? Ha belegondolok akár a teljes előtörténet is elkészíthető, mert nem állítottam komoly korlátokat. Dehát nem erőszak a disznótorr. Csak egy felvetés volt, viszont ha már itt gondok vannak biztosan nálam akartok játszani?

3. dreonar  :wow!: Jáj! csák áz' ne tezsvírem.  :) Bocsánat, de ezt nem hagyhattam ki. Nincs semmi bajom velük, de inkább a kezdők használják, mert nem vagyok egy fenegyerek és hibázok is de amire kikeresem meg összeírom addigra 2 karaktert összerakok.

4. Kifejezetten örültem, amikor írtad hogy boszorkánnyal jönnél :yay: Viszont ma már kicsit volt időm gondolkodni a történeten és továbbra is szeretném hogy boszival gyere, DE! olykor vannak dolgok/feladatok/kihívások amiket a karakter akarata ellenére is megtesz, mert rákényszerül. Nem mondom h jó mesélő vagyok, de van a történetnek egy része, ami az írásod alapján ("máshogy oldja meg" volt egyszer egy ismerősöm aki pont ezt a szófordulatot használta és hiába magyaráztam neki h véltlenek és kivételek mindig vannak de ő akkor sem engedett) nem biztos hogy tetszeni fog neked és a karakterednek. Ne azt értsd most h azt mondom h: De azért is muszály harcolnod, meg blabla -tényleg nem lesz sok harc a történetben-, viszont ha nem bírom/bírlak rávenni akkor vége a játéknak, mert erre épül/épülne a történet. A jellemmel kapcsolatosan is arra gondoltam és gondolok h az CSAK IRÁNYMUTATÓ! nem szentírás. Attól hogy a karakter káosz jellemű nem azt jelenti, h mindenkibe beleköt, v mindenkit megtámad. Szintén nem okoskodás csak szeretném tisztázni hogyan is értem, és én hogy szeretném hogy értsék a játékosaim, amikor mesélek nekik. A jellem a karakterek főbb gondolati irányultságait és "cselekedeteit" határozhatják meg, -szándékosan írtam feltételes módot- ami nem összetévesztendő a halál, káosz, élet, rend szavak szó szerint vett jelentésével. Lehet ezzel vitatkozni vagy egyetérteni, úgy is tudom mindenki másképp értelmezi a szabályokat, viszont egy kicsit unom a fanatizmust.
Ezért vissaztérve a boszorkányra, attól h nem szokott ilyet v olyat csinálni/mondani 1x esetleg 2x megtörténhet, ezzel nem dől össze a világ és a karakter sem változik meg. Az már más kérdés h te vagy bárki úgy érzi a KM megerőszakolta a karakterét. Szerintem az volna a fontos hogy játszunk és mindenki jól érezze magát, ebbe beleértve a kalandmestert is. Neki se kelljen azt éreznie, hogy a játékos csakazértis megmutassa. Na nehogy má' az legyen amit mond! Hiszen ezért ő a km hogy az ilyen kihívásokkal is szembe nézzen. Nem sajnáltatás, mert élvezem hogy mesélhetek és van is kinek. Ezért a részemről folytathatnám a magyarázkodást még oldalakon keresztül, de nem teszem. Aki akarja az már érti, aki nem azzal kár foglalkozni. Ezért mielőtt írnátok bármit gondoljátok át, mennyire veszitek szívetekre az 1.szabályt: Sose kérdőjelezd meg a KM szavát! (könyv 8.oldal, bal alsó sarok) Ha jót akarunk játszani és élvezhetőt, akkor szerintem ez egy elég fontos momentum.

5. én már elég régóta vagyok... nem regisztrálva de az OM-et, és annó a magusforum.org-t is sokszor figyelem/figyeltem. Hátha akad egyszer egy történet vagy egy jó csapat akiben lehet bízni (hogy nem tűnik el) és szerepjátékozni.
Nekem csak a 4. pontban írtak irrítálnak, amikor valaki annyira fanatikus, hogy egyáltalán nem érti miről beszél a mesélő mert neki 1.szinten kardba zárt lélek kell, vagy hogy hogyan lehetséges hogy ő ér a legkésőbb a csatába amikor ő egy slandiszciplinával a legeleső lenne, vagy a karatézó elemi mágusról nem is beszélve. Ettől elmegy a kedvem hogy készülök, tényleg érdekel hogy minőségi mesét meséljek és sokszor apróságok miatt vitatkozok és magyarázkodom a játékosoknak, közben rohadtul leszarják miről beszél az ember és csak az ő igazuk létezik Ha ti kitartotok és nem azon vitatkozunk h egy kardművész levághatja-e az elkapott tolvaj kezét vagy sem, akkor én bírni fogom.

6. Nézz utána! Ha érdekel, ha nem akkor meg szintén nem értem hogy utólag miért nem írható be az előtörténetbe a karakter kora? Direkt azért választottam ezt az intervallumot, hogy mindenki megtalálhassa a saját számítását -legalábbis ha én csinálnék karaktert tetszene hogy nem vagyok annyira korlátok közé szorítva. :)

7. Éppen ez a probléma a fórummal. Mindenkinek tetszik és mindenki jönne, de amikor rájön hogy hoppá ez mégsem olyan mint az asztali, akkor már nincs mersze mondani h boccs de kilépek. Inkább szótlanul nem ír. Mert elhiszem hogy vannak olyanok akiknek pont akkor halt meg valakijük, vagy esetleg több lett a munkájuk vagy nem tölt elég időt a családdal és blabla. Mindent elhiszek. Én is sokat dolgozom (236 ledolgozott órám volt májusban) DE! azt azért ne mondja senki h az életéből nincs 2 perce, főleg ebben a világban, mikor még a budira is okoska telefonnal járunk, vagy miután a gyerkőcök lefeküdtek aludni és megnézem az emailjeimet belépjek hogy írjak annyit: Hé te! ennyi volt, nincs időm, meg nem is tetszik a stílusod ne várj rám! A többi egyéb problemáról nem beszélek mert 2 perce mindenkinek van. Magyarázkodom mert muszáj, habár senki nem kérte, de úgy érzem tartozom ennyivel felétek.

Guerdonak már írtam hogyha ketten bejöttök és tényleg halad a történet, nem órákig fogalmazom a bizonyítványt mit miért stb Indítok másik történetet v ezt kibővítem. Egyelőre elég a 2 fő, mert amúgy a fórumos mesélésssel ez lesz az utolsó próbálkozásom. Tényleg unom hogy a játék negyedénél félbeszakad akár vita miatt, akár eltűnések miatt.


Végül Seth!

Az ekőzőekre már kifejtettem válaszaim, ami igazán szúrja a szemem a 3. pontod  Nem tudom miért írogatsz ilyet, mert részedről még annyit sem mondtál mit is szeretnél. Mutogatunk és helyeselünk de ezzel kifújt a tudomány. Már írtam, de tépem a szám tovább! Azért nem tudom mert a "FŐGONOSZ" akit le kell majd győzni nem alakult még ki teljesen. Hasamra üthetek, de ha véletlenül egy aztak.rvadekibecsinált varázslatot nyom rád, és belehal a karaktered. Egyből a KM-nek esel majd h de miért és a többi... De legyen igazad. A történet készülőben és ti szerettetek volna valamit tudni az induló kalandból. Írtam és ez a reakció. Kérdezem én, hogy minek írtam bármit, ha vélemény van, de nem értjük a mondatok jelentését???
Szerintem biztosan olvasod Ezüst Utazónak írt válaszaim, s tuti van is mindenre magyarázat. Viszont most döntsük el mit is szeretnénk? Ahhoz semmi kedvem h a játékban is minden egyes reag/írás után magyarázkodom -talán mert nem bírom elviselni, ha valaki nem akar érteni? mit miért írok/tesznek.


Összefoglalva: Szándékosan morzsákat hintettem csak el, amire mindkettőtök válasza a támadás volt. :u-rock: Ehelyett talán lehetett volna kérdezgetni, esetleg felhasználni a topicot arra amiért van (megbeszélni/pontosítani) Lehet én vettem lenézőnek a kettőtök írását, de én márcsak ilyen vagyok :kill:  Próbáltam is normálisan válaszolni, ami nem biztos h pont úgy sikerült, hogy az mindenkinek ínyére való legyen. Ha valakiinek a kicsiszívébe tapostam, komolyan bocsánatot kérek, ezt nehéz írásban átadni de komolyan gondolom. Az elején tisztázni akarom mire is számíthattok. Hivatkozhatok bárkire és bármire h milyen jó vagy rossz lesz a mese ez csak játék közben fog kiderülni, de amit írtam komolyan írtam és az értetlenkedésre, vádaskodásra hasonló válaszaim lesznek. Mivel minden fontosat leírtam részemről nem maradt más, mint várjam a reakciókat  :panic:

« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 02. 21:57:55 írta wolftern »

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Beszélgető
« Válasz #5 Dátum: 2016. Június 02. 21:59:06 »
már az írás elején elvesztettem a sorrendet úgyhogy írom ahogy eszembe jut :D egyébként no offense, én igyekszem megállapító "hangnemet" (amennyire írásban lehet) felvenni - sajnos ez keverve van a hétköznapi stílusommal, emiatt elnézést.

én leginkább az egyensúly híve vagyok. többek közt abban is, hogy nem baj, ha el van engedve a kezünk, de azért szabályok, keretek kellenek. ez nálam vonatkozik az előtörténetre is, illetve az azt befolyásoló körülményekre. hiszen ha nincs "semmi" meghatározva, akkor jöhetnék egy lovaggal, aki a fél gorviki Marico lovagrendet kiirtotta, vagy fordítva, egy gorviki fejvadásszal, aki shadon vezetőségét ritkította meg - és mind a kettő könnyen ellent is mondhat az egész kalandötletednek. ezért mondom azt, hogy nem problémázni akarok azon, hogy most mennyi kreativitás szakadt a nyakamba, hanem hogy valamilyen támpont igenis kell - már csak azért is, hogy mihez NE nyúljak hozzá előtörténet címén. amit a 3. pontban írtam, az is ehhez kapcsolódik, hiszen anélkül a stat részeken sem tudok dolgozni nagyon.

egyébként átolvasva, és kicsit frissebb fejjel visszavonom amit a 2. pontban írtam: bevezető reag nem kell, de valami olyan morzsát kérnék, amin elindulhatunk, persze nem kell semmi fontosat lelőni ebben sem.

a Dúlás és a Manifesztáció között amennyire én tudom, több emberöltő telt el, ergo szerintem nem az én dolgom lenne megmondani, hogy én akkor melyik időszakban élek. elég vicces lenne, ha két külön időben lennénk Utazóval. persze a tévedés nincs kizárva, elég rég olvasgattam ezzel kapcsolatban bármit (ennyire sajnos nem vagyok fan, főleg a mostani üzletpolitikájukat is nézve).

Idézet
Hasamra üthetek, de ha véletlenül egy aztak.rvadekibecsinált varázslatot nyom rád, és belehal a karaktered. Egyből a KM-nek esel majd h de miért és a többi...
korábban írtam, hogy ez nem igaz az én esetemben :)
Idézet
4. ez természetes, ha a játékos túlzásba visz valamit, akkor meghalhat.
ha meghalok, mert olyanra megyek aki könnyen lever, akkor nem hibáztatok mást. én voltam balf*sz, várnom kellett volna, vagy más taktikát használni.

azt hiszem ennyi, minden másban egyetértek veled. egyébként fejvadászt hoznék, de nem tudom melyik oldalról.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #6 Dátum: 2016. Június 02. 23:01:20 »
Na! erre gondoltam. Valami konkrét meglátás építő dolog.

Idézet
a Dúlás és a Manifesztáció között amennyire én tudom, több emberöltő telt el, ergo szerintem nem az én dolgom lenne megmondani, hogy én akkor melyik időszakban élek. elég vicces lenne, ha két külön időben lennénk Utazóval. persze a tévedés nincs kizárva, elég rég olvasgattam ezzel kapcsolatban bármit (ennyire sajnos nem vagyok fan, főleg a mostani üzletpolitikájukat is nézve).
Ezt nem vettem számításba. Szintén hasamra ütök (holnapra utána nézek és pontosítok), de emlékeim szerint a Dúlás p.sz 3616, a Manifesztáció 3692. Na mármost ez 76 év. Véleményem szerint annyira nagy bakot nem lőhettek, mivel 3. szint volna a minimum tehát min 30 év körüli karakterek. Azután a boszorkány emberből elég gyenge én biztos turbóznám egy félelf vérrel, ami ugye dupla annyi ideig él mint egy ember -> tehát ha már 60 éves akkor az még csak 30-nak néz ki. Ebből kiindulva nem határoztam meg pontos számot, de igazad van mert ez az én meglátásom. Holnapra megpróbálok ennél pontosabbat mondani.


Idézet
én leginkább az egyensúly híve vagyok. többek közt abban is, hogy nem baj, ha el van engedve a kezünk, de azért szabályok, keretek kellenek. ez nálam vonatkozik az előtörténetre is, illetve az azt befolyásoló körülményekre. hiszen ha nincs "semmi" meghatározva, akkor jöhetnék egy lovaggal, aki a fél gorviki Marico lovagrendet kiirtotta, vagy fordítva, egy gorviki fejvadásszal, aki shadon vezetőségét ritkította meg - és mind a kettő könnyen ellent is mondhat az egész kalandötletednek. ezért mondom azt, hogy nem problémázni akarok azon, hogy most mennyi kreativitás szakadt a nyakamba, hanem hogy valamilyen támpont igenis kell - már csak azért is, hogy mihez NE nyúljak hozzá előtörténet címén. amit a 3. pontban írtam, az is ehhez kapcsolódik, hiszen anélkül a stat részeken sem tudok dolgozni nagyon.
Ez részemről is így áll, és mindig törekszem az egyensúlyra. Ezért megint magamból kiindulva arra gondoltam h senki nem akar egy új Cheit, vagy Selmót alakítani/hozni. Igazából a jelenlegi helyzetről -mivel utána kell nézzek ennek annak- nem tudok nyilatkozni de ha követed az általános karakter alkotási morált/szabályt-> lásd nem gyilkolt 3. szinten sárkányokat vagy nem találta fel a kahreiviaszt és nem dzinnekkel a háta mögött jár harcolni. Akkor nem tudok olyat mondani ami nem történhetne meg... Persze a példád jó,  mert kiírtani egy rendet lehetséges de akkor sokkal "senkibb" nevűt találj ki, mert megint visszatérve a szint rovathoz 3 volt megadva (azaz max 4-5 a lehetséges még, mivel ha 6-t akartam volna írni nem 3-at írok)  ;) a hármaszám meg kevés az általad írtakhoz, de még az 5-öt is gyatrának gondolom, főleg domvik főpapjai ellen.
Mivel semmi biztosat nem akarok addig mondani, amíg nincs kész a történet -mert lehet változni fog még- arra kérnélek hogy várj egy kicsit. Előreláthatólag szombat - vasárnapot mondanám a konkrétumok tisztázására. A történet nagyvonalakban meg van, csak az NJK-k és a pontos helyszínek hiányoznak.


Idézet
már az írás elején elvesztettem a sorrendet úgyhogy írom ahogy eszembe jut :D egyébként no offense, én igyekszem megállapító "hangnemet" (amennyire írásban lehet) felvenni - sajnos ez keverve van a hétköznapi stílusommal, emiatt elnézést.
Ok. Az a baj h írásban az ember nem úgy veszi a dolgokat, mintha szóban mondanák neki. Nem vagyok sértődős, de volt olyan h azt mondtam a játékosomnak dolgozza ki a kasztot amivel játszani szeretne, mert ami nem érdekel ahhoz nem bírom 100%-san odatenni magam. Ha pedig csinálok valamit azt vagy jól vagy sehogy. És megcsinálta az emberünk, volt néhány kivetésem ellene és úgy h nem töröltem a koncepcióját -> új válaszban küldtem el. Megsértődött h én úgy adtam elő h ezt én csináltam meg blabla. Szval nehéz kivenni ki mire is gondol valójában és a példák alapján több a rossz tapasztalat mint a jó.


Idézet
egyébként átolvasva, és kicsit frissebb fejjel visszavonom amit a 2. pontban írtam: bevezető reag nem kell, de valami olyan morzsát kérnék, amin elindulhatunk, persze nem kell semmi fontosat lelőni ebben sem.
Akkor egyelőre pihentess, ;D amíg nem tudok konkrét dolgokat mondani. Tényleg nem akarok ki..aszni senkivel. Hehee :rofl: hogy mindenre van példám. Egyszer jártam úgy h elkészítettem egy nagyon jó karaktert, aztán kiderült a KM nem úgy gondolta ahogy értettem. A képzettségek kp-i jóval többre jöttek ki a számításaim (háziszabály) alapján, mint az ő számolgatása során. Én az eredeti rendszert használtam ő meg egy hogyismondjam rendszert. Úgy lebutult a karakter hogy már nem is az volt amit elképzeltem. Elég rosszul esett, mert beleéltem magam. Nem szeretném hogy így járjatok, ezért gondoltam arra h írtok vmit, afféle megmutatjuk ebéd előtt a gyereknek a fagyit, hátha nem eszik.  :chase: Ha valami nagyon kirívó lenne az már egyből kiderülhetne. Óh mennyit tudok írni, csak dőlnek a példák, de ez lesz az utolsó. Meséltem egy boszinak egyszer és a karakterlapon fel is tüntette a felszerelés alatt h familiáris... Igaz beszéltük az előkészületek során, de vmiért kimaradt a fejemből és amikor kapott egy csúnya Ép sebzést akkor jöttem rá, h milyen TÁP karaktert alkotott. Nem minden információt közölt a kedves JK, de ott én voltam a gyagya mert nem is néztem utána... magamból kiindulva gondoltam, h biztosan nem vágna át, Miért is tenné? Amikor láttam h a végsőcél elérése sétagalopp lesz számára, akkor jöttem rá hogy vége a játéknak, mivel az egyik JK jót szórakozik, amíg a másik unatkozik...



Ez elég jól hangzik. Egy fejvadász és egy tolvaj boszi.  :D Feltéve, hogy Utazó is akar még játszani. Annyi biztos hogy ilyen mászkálós "feladatmegoldós" néha gyilkolászós lesz a történet. Aztán remélem megütöm a szintet :u-rock:


 UI: Majd elfelejtettem, könyebb lenne a dolgom ha pyarroni fejvadászt hoznál. -És ezzel el is árultam féltve őrzött morzsácskámat.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #7 Dátum: 2016. Június 03. 07:44:16 »
Hűűűha!

Annyit írtatok hogy hirtelen nem is tudom hol kezdjem. Na szóval, a "máshogy oldja meg" alatt értem: varázsol mi mást is tehetne. Ha az se jön be akkor marad a harc.
Előtörténet: Egyenlőre nem tudjuk mi a kaland de annyit meg tudok,tudunk írni hogyan került a kar. "A Városba". Hogy melyikbe az majd később kiderül egyenlőre "A Város" címkét viselje. Nem nagyon szeretnék féleffel lenni, nem magával a fajjal van a gond hanem ahogy az az utk.-ban is olvasható nem kenyere a mágia. A boszi viszont ebből él. A tolvaj+boszi combo jó ötlet én is agyaltam rajta. Hogyan lehet egy kardban elrejtve egy lélek amit el akarunk lopni? Mitomnén?! Kérdezd meg a KM bát ő találta ki. 
 Jövök még később a többi agymenéssel "hopp ez jutott még eszembe, hopp az jutott még eszembe." Lassan majd a tisztelt KM bácsi megismeri hogy ilyen lökött a stílusom, ha valami beugrik gyorsan megírom el ne felejtsem.

UI: A legtöbb 99%-ban dologról meggyőzhető vagyok de tényleg nem szeretnék félelffel lenni bocsi.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Beszélgető
« Válasz #8 Dátum: 2016. Június 03. 09:18:28 »
na akkor a nagy vita részt lezárhatjuk :D

pyar fejvadász: nekem ez az egyik nagy "csalódásom" a mókusban, hogy egy csomó mindent csesztek megcsinálni. így például le van írva az Anat-Akhan és a kráni Birodalmi fejvadászklán, de a pyar oldalról senki, pedig a Titkosszolgálatuk elég sok helyen szerepel. úgyhogy itt felmerül a kérdés: van bármi előny-hátrány a pyar fejvadásszal kapcsolatban nálad? gondolok itt fegyverekre, pszire/mágiára, stb.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #9 Dátum: 2016. Június 03. 13:30:05 »
Az én karakterem máshonnan érkezik Taba -El-Ibarából (A kereskedő hercegség egyik városa) tehát nem helybéli. Így nyugodtan lehet ember a Dúlás után "mitomén" 40 évvel.  Maga a kar. lehet 20 éves. A másik 5. ös szint alatt nem táncolhatja a fátyoltáncot de tudja hogyan kell, ezzel a tánccal kábítja el a népet alvó állapotba és ha kész kizsebeli őket. Ebben a városban ezek a szabályok nem érvényesek vagy gyorsan kell haladni hogy szintet léphessen.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #10 Dátum: 2016. Június 03. 18:50:59 »
Hello

Örülök h mindketten értitek miről beszéltem és lezárhatjuk a dolgot.  ;)


Seth!
Emlékeim szerint az "átlagos" fejvadász ami a könyvben példaként van említve, a pyarroniakat mutatja be. Azonban én is egyetértek veled h kilóg a lóláb, :please: és olyan hiányérzetem van amikor a pyar Titkosszolgálatról jön fel a szó.
Van ez a hulla és Selmo nevezetű egyén, akik az ÚTK-hoz átalakították a HGB-t. Utánanézek, de szerintem a művükben biztosan találunk vmit. Olyan még nem volt hogy náluk ne találtam volna segítséget, ha mégis, akkor felhasználva a könyvüket csinálunk egy pyarr fejvadászt.  :sneeze:

Idézet
a kérdés: van bármi előny-hátrány a pyar fejvadásszal kapcsolatban nálad? gondolok itt fegyverekre, pszire/mágiára, stb.
biztos kap vmi előnyt/hátrányt, de mivel eddig főleg Északon mentek a történeteim, hirtelen nem tudok mit válaszolni. Nem létezik hogy nem jár előnnyel, ha a karaktered egy neves szervezet tagja.


Utazó!
Ok. a félelfet nem erőltetem csak egy ötlet volt.  Amúgy én is főleg (80%-ban) az ember karaktereket szeretem jobban  :rofl: Az ibarai boszi elég jól hangzik, tűkön ülve várom már a karaktered.


Hamarosan meg lesz a kalandkiírás is  :kacsint: elméletileg ma várható. -Hát ez nem jött össze, de értem már mit szerettetek volna a "KM ír egy reagot monadattal sugalni" Régebben a kalandhirdetésnél az volt a szokás, hogy a fontosabb információkat írja le a mesélő, nem pedig egy 3-4 mondatos szösszenetet, a végén jelezve a játékos számával. Bocsánat így még jobban szégyenlem magam.
Annyi dolog van még, és bár nem látszik, de haladok előre a történet készítéssel. A "koncepció" leírása a legkisebb problemám és mire eljutnék odáig hogy mondatokat rakjak össze a modulról, teljesen lefagyok.



Utóirat:
-Utána néztem amit ígértem. A Dúlás P.sz. 3672 ben indult, és 3685-ben zárult. Ahme-Ramun manifesztációjáról 3690-ben érkezik először hír, de csak 3692-ben testesül meg. Szóval a két időpont között 7 év van, de még mindig nem jutottam el addig h Gorvik és Shadon viszonyára is ránézzek, ezért azt mondom hogy a kezdőidőpont p.sz. 3689. nyár
-a pyarroni fejvadászhoz is leskelődtem, de semmi komolyat nem találtam. Írd le pontosan mire is gondoltál, aztán az alapján megbeszélhetjük  -> Dolgozd ki a kasztot.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #11 Dátum: 2016. Június 04. 08:10:41 »
Előre is elnézést kérnék ha néha, néha (sűrűn) káromkodnék. De igyekszek a kur...d+ okat helyett, A kutya fáját, Illetve egyéb csúnyaságok helyett mást helyettesíteni.
"Az Is...t" helyett pl Hűűű a csudáját! (itt most nem röhögni!) Holnapra kész lesz az előtörténet nem csak fejben. Meg is írom, Ezzel kezdek. Ma van némi dolgom. Azután jöhet mit tud a kiccsaj. Szerintem maradjunk akkor a boszi, mint alapkar. + tolvaj. A többit majd az alaptörténetben. 

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Beszélgető
« Válasz #12 Dátum: 2016. Június 04. 20:43:09 »
mi lenne ha egyszerűen csak Anat-Akhannal lennék? elvégre Yllinor Pyarron szövetségese, így kérhetik az ex-krániak segítségét - és így ha belefér, lehet olyan szálat is belerakni, ami miatt a pyarroniak nem küldhetnek saját ember... ::)
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #13 Dátum: 2016. Június 04. 22:39:13 »
Ok. rendben.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #14 Dátum: 2016. Június 05. 07:02:32 »
Megírtam az előtörténetet jobb ezzel kezdeni, szerény véleményem szerint. Mire az embör megcsinálja a karaktert ráun leszáll az este és már az élettől is elmegy a kedve, nem hogy előtörténet irkálni