Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44362 alkalommal)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #285 Dátum: 2017. Április 17. 15:24:55 »
Írtam. :)

Érzek egy kis drámai fordulópontot, ezért a kútnál tovább én se írtam. ... Ha véletlenül mégse történik semmi "váratlan" és csak besétálunk a romba, akkor természetesen a lovag is megy Primusszal. :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #286 Dátum: 2017. Április 17. 22:02:47 »

Jól csinálod, mert újra és újra eszembe jut, mi a bajom Domvik hitével... :D

CKL

Na nem mintha a többi vaskalapos isten mást várna el... :P


Annyi lenne a kérdésem, hogy hogyan tudsz ilyen effektíve hosszú reagokat írni ? Bevallom irigyellek mert olvasása közben megelevenedik az írásod és számomra egyenlőre nagyon jól belehelyezkedel egy vallásos egyházi személy bőrébe.... (esetleg ha nem vagyok vindisgérc van valami előképzettséged a téma terén .... egyházi iskola - középiskola.... ne adj isten papnövendék voltál.... vagy erősen vallásos közegben mozogtál sokáig....)

Köszönöm szépen!  :giggle: :-[

Viszont a felsoroltak közül egyik sem illik rám, a környezetem sem - volt - túlzottan vallásos, én meg sem vagyok keresztelve, továbbá nem is hiszek a felsőbbrendű akaratban / sorsban. Szóval ha azt mondod, hogy ilyen lehet egy mélyen vallásos ember, aki örülök, hogy sikerül eddig a szerepben maradnom és hogy tetszenek az írásaim.  ;D

A hosszú reag titka pedig, hogy sokat pöcsölj a gép előtt és mindent átolvass hatszor. :D Jobbra nem tudok gondolni.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #287 Dátum: 2017. Április 19. 13:45:10 »
Lol... az esés dobásnál a célszám 70 csak nem működik rendesen a 0 a billentyűzetemen... Magasságból eredő levonásokat nem számoltam bele.

Gondoltam utólag azért csak dobok érzékelés próbát. Megpróbálom meghatározni a z események időpontját, meg elsősorban azt, hogy a falak mennyire lehetnek képesek ellenállni egy hasonló támadás erejének. A nyílászárók egy dolog, ha a kő ellenáll ilyesminek.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 735
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #288 Dátum: 2017. Április 20. 17:02:36 »
A kedves gonoc KáeM ne várjon rám, ha írhatnékja van és nagy dolgok vannak készülőben...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #289 Dátum: 2017. Április 20. 20:43:48 »
A kedves gonoc KáeM ne várjon rám, ha írhatnékja van és nagy dolgok vannak készülőben...

Oks  :hug: vettem de az inkvizítorunkat mindenképpen kivárom  :excited: :u-rock:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #290 Dátum: 2017. Április 21. 19:50:47 »
Írtam, de a szerkesztés jogát még fenntartom. Sajnos nem tudtam befejezni, most meg mennem kell. Holnap pótlom.

A lényeg:

- Még tréfálkozik egyet a bárddal
- Fáklyával a "bejárathoz" vonul kivont karddal
- Illetve elnyomta az Örző Aurát
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 735
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #291 Dátum: 2017. Április 21. 20:22:52 »
Szóval ha az inkv.... ööö... akarom mondani idős lovag Domvik nyelvét használja imája lezárásaként, ami az írás alapján semmi máshoz nem hasonlít és ez a ceremóniák és egyéb hivatalos ügymenet nyelve, akkor jogosan tételezem fel, hogy a bárd felismeri magát a nyelvet? Még ha a tartalmát, jelentését nem is tudja ....
Ha pediglen így van, akkor ebből az következik, hogy a jó Verperiodi lovag valami módon egyházi személy, ugyanis csak és kizárólag ők beszélik ezt a nyelvet.

Illetve mennyire van setét odakint? Ha mindenki kivonul, akkor a bárd sem marad tétlen, felmenne az emeletre, hogy onnan lődözze nyílpuskával az ordasokat.  :kill:
Illetve a kút milyen messze van?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #292 Dátum: 2017. Április 22. 10:36:17 »
Írtam, de a szerkesztés jogát még fenntartom. Sajnos nem tudtam befejezni, most meg mennem kell. Holnap pótlom.

A lényeg:

- Még tréfálkozik egyet a bárddal
- Fáklyával a "bejárathoz" vonul kivont karddal
- Illetve elnyomta az Örző Aurát

Alaric:

Oks mindenképpen kívárom....  :)

Szóval ha az inkv.... ööö... akarom mondani idős lovag Domvik nyelvét használja imája lezárásaként, ami az írás alapján semmi máshoz nem hasonlít és ez a ceremóniák és egyéb hivatalos ügymenet nyelve, akkor jogosan tételezem fel, hogy a bárd felismeri magát a nyelvet? Még ha a tartalmát, jelentését nem is tudja ....
Ha pediglen így van, akkor ebből az következik, hogy a jó Verperiodi lovag valami módon egyházi személy, ugyanis csak és kizárólag ők beszélik ezt a nyelvet.

Illetve mennyire van setét odakint? Ha mindenki kivonul, akkor a bárd sem marad tétlen, felmenne az emeletre, hogy onnan lődözze nyílpuskával az ordasokat.  :kill:
Illetve a kút milyen messze van?

Sol:

1.) A válaszom a felismerésre, hogy nem amit szeretnél ahhoz minimum Vallásismeret Af (Domvik) vagy Vallásismeret Mf (általános vagy más vallás) szükségeltetne, a mindennapi egyházi szertartások simán shadoni nyelven zajlenek és nem a papság belső nyelvén  :hug:

2.) A Csorba Fogi helyzet a következő CKL karaktere körbejárta a malmot és utána felmászott az emeletre Quator karaktere és Prímusz kint vannak fát gyűjteni, jelenleg a régen raktárként szolgáló "teremben" a karaktered Alaric karaktere és Quator lovagjának apródja van ki a lovakat rendezgeti.
Kint már bőszen bealkonyodott igaz még nincsen vaksötét bár a makacs köd miatt az alkonyat már szinte teljes sötétségnek tűnik, az emeletről jelenleg valószínűleg a kútig ellátna a karaktered, hiszen CKL karaktere is látta (ki közben leugrott a malom elé az ugrást végét - érkezést akár láthatja is a karaktered a raktárajtó nyílásán keresztül, de a kutat is látod innen a földszintről)
A kút távolsága a földszintről 10 méter (célszám: 40) , az emeltről úgy 15 méter (célszám: 45) valamint a fényviszonyok miatt harc félhomályban Cé: -40  :punk:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #293 Dátum: 2017. Április 22. 14:57:25 »
Megtörtént a módosítás.

Leszúrnék egy fáklyát a földbe, ami a bejárat környékét világítja meg, hogy ne kelljen vaklálni, plusz ha visszavonulnánk a házba, akkor is lássuk ki közeledik. Ha jól értettem kb. 10 méterre vagyunk a kúttól, szóval ha a hármas később akarja, akkor felnyalábolhatja, illetve nem tudom hogyan módosítja már ez a CÉ-t. Mondjuk a karakterem nem látott Solnál nyílpuskát eddig, szóval nem tudja, hogy Sol lődözni akar, úgyhogy nem az lenne az eredeti funkciója.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #294 Dátum: 2017. Április 23. 06:33:55 »
Azzal megindul az emeletre, hogy odafent megfelelő lőállást találjon magának. Közben gondolatban összeszedi mindazon lépéseket, amelyekkel a valóság szövetét kedvére alakíthatja, mégha csak látszatra is.

/Fényvarázs, 120. o., 3 Mp, varázslás ideje: 1 kör, hatótáv: 15m sugarú kör, időtartam: 8 perc => nappali fényviszonyok, a kör középpontja a kút
akkor kezd hozzá a varázsláshoz, ha megjelennek a farkasok/

A varázslat létrejöttét követően a ...
- Lőn világosság!
...felkiáltás hallatszik a tetőről.

Üdv!

Kérdés Sol-hoz csak akkor kezd hozzá a varázsláshoz (varázsolja el a mágikus fényt) ha felbukkannak a farkasok vagy akkor is ha látja, hogy Gewin lovag a kút mélyét kémleli, mert a jó lovag bele fog nézni a kút mélyébe........

Néhány szívdobbanásnyi ideig a sűrű ködöt fürkészi, és végül győz a kíváncsisága is, így belepillant a kútba, hogy vajon látszik-e a kaparászás forrása?!*[/i]

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 735
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #295 Dátum: 2017. Április 23. 08:02:41 »
Szerintem mire a bárd felér az emeletre, addigra a jó lovag már belenézett a kútba.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #296 Dátum: 2017. Április 23. 08:07:52 »
Szerintem mire a bárd felér az emeletre, addigra a jó lovag már belenézett a kútba.

Oks ha így gondolod  :) délután megpróbálok írni nem ígérem de rajta leszek  :u-rock:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 735
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #297 Dátum: 2017. Április 23. 09:17:09 »
Így. Ugyanis a favágók a kútnál tébláboltak, amikor a testőr megpillantotta őket a tetőről. Leugrott hozzájuk... Az ugrás kigurulását vette észre a bárd, ekkor fogant meg elméjében a gondolat ... ezután szedelőzködött és ment fel az emeletre ....
Ezalatt a jó lovag akár többször is belekukkanthatott a kútba.  :puppy-eyes:

Edit: ha jól vettem ki a szavaidból, akkor a ma éjjel kevésbé csillagfényes, sokkal inkább ködös, ugye?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 23. 09:29:24 írta Sol »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #298 Dátum: 2017. Április 23. 09:45:31 »
Edit: ha jól vettem ki a szavaidból, akkor a ma éjjel kevésbé csillagfényes, sokkal inkább ködös, ugye?

Pontosan nincs csillagfény nyákos köd van és alkonyat  :)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 735
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #299 Dátum: 2017. Április 23. 12:12:25 »
Fúdegonosz!